1 latuur rSLAND Ds. Zandstra predikant Vredekerk Douglas DC-3 Dakota over de weg :ie SOEST Een makkie voor het College A.P.K. KEURING v/a 75,= Autobedrijf Venema Eigen visie via Radio Soest Invoering van de S-pas? Spelmiddag ouderen in trek Informatiemiddag Pruttelpot PAGINA 14 ang ART TBAL ije-Duitsland 10 maart op sstraat-Oost 2TIEK :rtest en art Pijnenburg dnieuws f WOENSDAG 3 MAART 1999 VOORJAARS VLOOIENMARKT ZA. 6 en ZO. 7 MAART GRATIS TOEGANG Rondje vliegbasis via VVV Omdat ieder kind telt! Soesterberg had weinig vragen Sportuitslagen Vlooienmarkt Steun eigen zender noodzakelijk KORFBAL Sportagenda KVO Kerkdiensten Medische dienst P.L. Galjart HUISARTS 'Burgerlijke stand' Hulpverlenin^J Verlichting voor WAO'ers Meer dan 50 deelnemers Peuterspeelzaal houdt ook paasmarkt Algemene informatie Mishandeling Film over oud-Soesterberg Straten Volleybal Toernooi in april Sportief afvallen Agenda >r. De spelverdeler toonde n uiterst betrouwbaar in i het tempo hoog en vond uido La Rose die in de t werd gestuurd. De jonge /erd weer topscorer met 27 Lansaat aaide vooral Kok helft trok Red Stars de ;ts aan en kwam New Stars i gemakkelijk aan scoren )lg was dat de voorsprong 2-43) werd uitgebouwd tot even, acht. Belangrijk was s in de laatste minuten de benutte, want New Stars ie slotfase vriend en vijand nogelijke' driepunters. «t lilitairen landse Militaire voetbalelf- )p woensdag 10 maart op lat-Oost een interland te- and. Het betreft een kwa- ïl voor de Europese kam- D. jd begint om 19.00 uur op eld van S.O. Soest en staat ing van een Belgisch arbi- De toegang is gratis, buren staan eerste in de twee ontmoetingen heb- punten. Nederland staat drie punten en een doel- min twee. Alleen een rui- inning op de Duitsers kan andse militairen nog hel- ■us (tweede met drie pun- doelsaldo van plus twee) nenkort tegen het puntlo- nenburg kan donderdag 4 worden meegedaan aan de De start is om 19.00 uur op >aan aan de Wieksloterweg. tost 2,50 gulden, g 6 maart begint op dezelf- ïodatie FTT-Start, een spe- mma voor ongetrainde men- i conditie willen opvijzelen, t mei wordt elke zaterdag uur) en maandag (19.00- in groepsverband getraind. <ost 45 gulden. ls elde geconcentreerd en won •ruststand met 4-7 van DOS. maakte de Cl een 3-0-ach- ed (3-3) en de El miste het chap door met 4-0 te verlie- ncurrent Telstar. De F1 ver net 3-6 van Dalto. oren gingen naar Baarn. In trijd bleef de stand 0-0. De winst niet naar zich toetrek- 9-pupillen wonnen ook en n goede start gemaakt in de Ift van deze competitie. Dat jrden gezegd van de E-pupil- lie kunnen maar niet winnen. eams hadden een goede dag. de damesjunioren B speelden wedstrijd tegen FC Horst. De jen zijn eerste verlies op. De permachtig. Bij de E-pupillen winst-, 3 verliespartijen en 1 De E3 won voor de derde ij. De D3 speelde een span- 'strijd tegen CJW D3, die in jpel eindigde. lunioren waren de resultaten d. uitaten waren er niet veel bij jeugd. Alleen de C2 wist een machtigen tegen Greenstars. )ntinueerde de goede vorm turn met 6-2 aan de kant te E-tjes behaalden veel pun- ij het goede spel van de E2 en achtereenvolgende zege van 'ielen. De F1 heeft de smaak 5-1 winst tegen Spakenburg. soesterbergseULcourant Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Dorpshuis Burgstede Soesterberg van 10.00 -15.00 uur. Inlichtingen: 0346 - 35 19 75 Via de VW Soest kan men zich opge ven voor een 'Rondje vliegbasis Soester berg', die wordt gehouden op woensdag 10 en 31 maart a.s. Dan staat 's middags bij het kantoor van de VW Soest aan de Steenhoffstraat een bus klaar waar mee men gratis naar de vliegbasis Soesterberg wordt vervoerd. In de ruim te waar normaliter vliegeniers voor hun vlucht worden gebrieft, wordt men wel kom geheten en krijgt men een uiteen zetting wat de vliegbasis is. Uiteraard zijn er gratis stickers, grote foto's van vliegtuigen enz. te verkrijgen. Daarna wordt een hangaar bezocht waar een zware Chinook helikopter van bin nen en van buiten mag worden bekeken en vervolgens de ietwat kleinere Cougar helikopter. Na een rondrit over de vlieg basis en het voormalig Amerikaanse kamp 'Camp New Amsterdam', vertrekt men weer terug naar VW Soest. Aan melding aan het kantoor van VW- Soest of telefonisch via 035-6026784. Bij te weinig aanmeldingen gaat de trip niet door. Onder deze noemer organiseren de pro testants christelijke scholen van Soest en Soesterberg een thema-avond voor le den, ouders en belangstellenden met als onderwerp 'rugzakkinderen'. Deze avond wordt gehouden op donderdag 4 maart a.s. om 20.15 uur in de basis school de Bron aan de Sweelinckstraat in Soest. Sprekers zijn J.D. Brouwer, ambulant begeleider op een school voor kinderen met communicatieproblemen en P. Davelaar, directeur van de Insin- gerschool. De toegang is gratis. Woensdag kon de bevolking van Soesterberg praten met het College van Burgemeester en Wethouders. Slechts een handjevol vragenstellers maakte hiervan gebruik en na een uur was de zitting afgelopen. Des ondanks waren de leden van het College niet ontevreden. Het was één en andermaal luid aange kondigd, het jaarlijkse bezoek van het College van Burgemeester en Wethou ders aan het vliegdorp onder het motto 'praten met B&W'. Ongeveer vijftien burgers kwamen langs, van wie een groot gedeelte tot de jaarlijkse vaste klanten behoorde. Alle leden van het college waren aanwe zig, met uitzondering van Bart Krol wiens aanwezigheid bij een CDA-bijeen- komst meer prioriteit had. De overige raadsleden namen zijn taken waar, wat niet als een noemenswaardige verzwa ring kon worden gezien. De nieuwe op zet van deze bijeenkomst is wel gemak kelijker voor het College, want ze zijn gevrijwaard van het vooraf spitsroeden lopen. Immers was het voorheen te doen gebruikelijk dat het College van 20.00 tot 21.00 uur een soort open de bat met de aanwezigen hield, waarin men nogal eens van enig vuurwerk kon genieten. Juist die onderlinge krachtme ting trok menigeen aan om vast te stel len wat de hot items zijn om daarna vanaf 21.00 uur het persoonlijk gesprek met de wethouder aan te gaan. Uit di verse reacties bleek dat men dit debat miste. En het gebeurde niet zelden dat men juist naar aanleiding van het debat daarna een wethouder persoonlijk raad pleegde. 'Nu dat er niet meer is, heeft het voor mij geen zin, juist het mooie van de avond hebben ze weggehaald', was één van de vele reacties. Uiteraard is het primaire belang om alle ingezetenen zoveel mogelijk de kans te geven haar of zijn persoonlijk woordje te doen. Maar dat hadden ze voorheen na 21.00 uur. Het tussenvoorstel destijds gedaan door de VSB, werd door het college van tafel geveegd. De VSB stel de voor om niet te beginnen met een openbaar vragenuur, maar het beleid van Soesterberg voor het komende jaar te bespreken. Wat zijn de plannen ten aanzien van het vliegdorp en dat zou getoetst kunnen worden aan de reacties. Uit reacties van de aanwezige wethou ders kon men niet zeggen dat zij onte vreden waren. Het is wel de vraag of een dergelijke bijeenkomst nog zinvol is en of er niet meer is uit te halen, gericht op de wensen van de bevolking. tot 1 februari 1999 ter kennismaking 10,= korting in-verkoop, onderhoud, taxatie, schade en reparatie, van auto's en motoren Geopend: maandag t/m vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur Veldm. Montgomeryweg 7 - Soesterberg - Tel: 0346-351603 - Fax 0346-354859 'De eerste stappen die ik in Soester berg heb gezet zijn zeer hoopge vend. Nog elders wonende en niet vreemd van het Amsterdamse werk, is het uiteraard even wennen, maar de bezoeken die ik heb afgelegd wa ren gewoon fantastisch.' Zondag 7 februari was haar 'intrede' als predikant van de Vredekerk in Soester berg. Een volle kerk was er getuige van toen zij in haar nieuwe functie werd be vestigd door haar collega ds. Bas Na- wijn. Twee indringende vragen werden haar gesteld, die zij met een volmondig 'ja, van harte' beantwoordde. Daarop werd de gemeente gevraagd ds. Zands tra als haar predikant te ontvangen en haar in woord en gebed te steunen. Ook toen klonk het 'ja, van harte'. De woor den van gezang 51 waren daarna voor zowel dominee Zandstra als haar ge meente heel persoonlijk. De tekst voor haar preek koos zij uit Matth. 5: 13-16: 'Gij zijt het zout der aarde'. Een op dracht voor zowel voorganger als ge meenteleden. Zondag 14 februari was het de eerste 'gewone' zondag dat zij in de kerkdienst voorging. Voor de leden van de Vrede kerk was het een soort eerste kennisma king en voor dominee Zandstra... een vuurdoop? 'Nee, dat heb ik niet zo er varen. Natuurlijk moeten we aan elkaar wennen en sta ik open voor elke reac tie. We moeten elkaar de ruimte geven en vooral de tijd', aldus Renske Zands tra. Gemeenteleden waren bijzonder posi tief in hun opmerkingen en ook daarin was te horen dat men even aan elkaar moest wennen. 'Het mooie is dat met de komst van dominee Renske Zandstra de verschillen tussen gereformeerd en her vormd verder zijn teruggebracht. Zij is Ds. Renske Zandstra in de Vredekerk. de nieuwe predikant voor allen en voor ds. Zandstra zijn de mensen van de Vre dekerk niet voorzien van een kerknaam- plaatje. Met de komst van dominee Zandstra gaan we nu echt. met elkaar Samen op Weg', aldus een gemeentelid. Een groter compliment kan men de nieuwe predikant niet geven. VOLLEYBAL AGAVS Heren: AGAVS 1-Stam/SoVoCo 2 3-0; AGAVS 2-Spirit 4 0-3; AGAVS 4-Spirit 7 0- 3; AGAVS 3-Leos 5 3-0; Jongens: AGAVS Bl-Volleem Bl 1-2. Dames: AGAVS 1-Spi- rit 3 2-2; AGAVS 2-Spirit 4 1-3; AGAVS 3- r, Spirit 5 2-2; Meisjes: AGAVS Al-Spirit Al I 0-3; AGAVS Bl-Volleem Bl 1-2. Op zaterdag 6 en zondag 7 maart wordt I van 10.00 tot 15.00 uur in dorpshuis Burgstede de grote 'Voorjaars-Vlooien- f markt' gehouden. Alleen particulieren die iets ten verkoop willen aanbieden zijn uitgenodigd. In de handel zijn teke ningen, schilderijen, hand- en/of bor duurwerk, houtsnijwerk, zelfgemaakte kleding, speelgoed enz. Ook zijn er stands die goederen te koop aanbieden voor een goed doel. Uit de vele aanvra gen blijkt dat het echt een 'winkel van sinkel' gaat worden. Alle zalen van dorpshuis Burgstede, alsmede de jeugd- zaal zijn hiervoor ingericht. Het kan een dagje uit worden omdat de bar van het dorpshuis garant staat voor het natje en droogje. De toegang is gratis en men verwacht veel bezoek. Er zijn voor de verkoop nog enkele plaatsen beschikbaar. Inlichtingen: tel. 3561975. Radio Soest en vooral 'het Rondje Soesterberg', dat elke maandag morgen tussen 11.00 en 12.00 uur wordt uitgezonden, kent in het vliegdorp een toename van luiste raars. Wil men dit behouden en mogelijk zelfs uitbreiden, dan is een financiële steun door middel van het worden van donateur een vereis te. Sinds vele jaren bestaat Radio Soest en elke dag kan men de uitzendingen be luisteren via de kabel: FM 107.9 Hhz of via de ether: FM 105.9 Mhz. De luiste raars via de kabel hebben een glashel der ontvangst, echter via de ether is de bekende bult tussen Soest en Soester berg een letterlijke hindernis. Met be hulp van verwarmingsbuizen en soort gelijke middelen kan het geluid soms ietwat verbeterd worden, een probleem dat om een oplossing vraagt. Het is bekend dat naast het programma 'Rondje Soesterberg' er weinig of geen directe berichtgeving over of vanuit het vliegdorp wordt verstrekt. De reden hiervan is omdat geen Soesterberger in het bestuur zit en voorts niemand uit het vliegdorp deel uitmaakt van het team van de dagelijkse presentatoren. Daar om is het een uitdaging wie die hand schoen wil opnemen. De zekerheid dat hij of zij de steun krijgt van de redactie van de Soesterbergse Courant, staat als een paal boven water. Naast de opmerking dat Soesterberg nooit in het nieuws is, worden ook an dere opmerkingen gehoord. Het is in derdaad een gegeven dat als er over Soesterberg gesproken wordt, dit meest al negatief is. Zo deelde het journalis tenforum mede dat zij ook over Soester berg moest spreken, omdat de bevolking anders weer wat te klagen had. Het ge volg was een denigrerende opmerking die alleen fel werd tegengesproken door notabene een inwoner uit Hoevelaken. Het is beter dan niet over het vliegdorp te spreken, want notoire klagers zijn Soesterbergers per definitie niet. Wel hebben zij het recht voor hun belangen op te komen als dat na herhaalde ver zoeken nog niet wordt gedaan. Het bestuur van Radio Soest stelt dat op dit gebied 'een sfeer van groeiende on derlinge saamhorigheid én respect moet bestaan'. Wil een eigen radio-uitzending bestaansrecht, dan dient zij de steun ook uit het vliegdorp te krijgen. Enerzijds moeten er mensen zijn die enige vrije tijd willen geven, bijvoorbeeld als pro grammamaker, presentator, technicus of redactiemedewerker. Vervolgens is het zijn van donateur voor slechts 25 gulden per jaar een dringende noodzaak. In dit verband wordt ook een beroep gedaan op het bedrijfsleven. Postgiro 284.9900, Rabobank nr. 35.99.36.830. Radio Soest kan men bereiken via postbus 3062, 3760 DB Soest, tel. 035- 6093851, fax 6093860. Zaterdag 6 maart Banninghal: 12.00 KVO Fl-DWS Fl; 12.45 KVO 2- NOVA 4; 20.45 KVO M1-M1A Ml. Zondag 7 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Heyden Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Postweg 57 (tel. 350458) 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227,030-2280626 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. De praktijk is gesloten van 15 t/m 19 maart De collega's nemen waar OVERLEDEN 24 februari: Marcel Lensink (10), Ver- steeghlaan 13. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk StichtingThuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411 alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. k Mv. Terwijl de meeste Soesterbergers in diepe rust lagen werd op woensdag 24 februari, 's nachts om twee uur, een Dakota transportvliegtuig ver voerd van de vliegbasis Soesterberg via Nieuwegein naar het Brabantse Best. In drie dagen werd het trans port voltooid. Gebouwd in 1942, actief gedurende de oorlogsjaren en nu als museumstuk in het museum Bevrijdende Vleugels in Best. Eind vorig jaar is de Dakota met de naam 'Darling Doreen' uit de Vere nigde Staten naar de vliegbasis Soester berg overgevlogen. Het was de enige vliegende Dakota uit de Tweede We reldoorlog op het continent en droeg nog de originele Normandië-camoufla- gekleuren met "stars and stripes". On der de naam 'Operatie Sailing Dakota' werd het in de nacht van 23 op 24 fe bruari om 02.00 uur op transport gezet van de vliegbasis Soesterberg naar Best. Het museum in Best had voor dit trans port een beroep gedaan op de Bergings- dienst van de Koninklijke Luchtmacht, die in zulke opdrachten is gespeciali seerd. Adjudant-onderofficier H. Teu- nissen en zijn mannen, met begeleiding van diverse motorrijders van de Konink lijke Marechaussee en van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD), klaarden deze klus feiloos. De 57-jarige Dakota gaat niet op stal, maar is voorbestemd om weer te vliegen en moet daarom zijn luchtvaardjgheid behouden. Om die reden kon het niet in stukken worden gedemonteerd, met uit zondering van de vleugels. Desondanks was het een transport van 7,30 meter breed, 4,10 meter hoog en ruim 22 me ter lang. Het vliegtuig werd tot Nieuwe gein over de weg vervoerd en vervolgens per boot naar Best gevaren. Via de Van Weerden Poelmanweg, Amersfoortse- weg en langs MacDonalds reed het ge heel soepel de A28 op. Daar werd het achteropkomend verkeer stil gezet, evenals op de A-27 en A-12. In Nieu wegein werd het vliegtuig op een schip van defensie geladen en naar Best ver voerd. Daar is het zonder kleerscheuren aangekomen en zijn technische handen bezig het weer tot een geheel te maken. 'The old lady' kan men met ingang van heden in al haar glorie bewonderen in het museum 'Bevrijdende Vleugels' in Best, Sonseweg 39. WAO'ers staan buiten het arbeids proces en moeten rondkomen van een uitkering die de bedrijfsvereni gingen en Sociale Zaken hun geeft. Dat betekent altijd het minimale, met nooit een mogelijkheid voor iets extra's. De invoering van een S- pas (Soest Pas) zou juist voor hen een uitkomst zijn. Theo Abbenhuis en zijn echtgenote, beiden woonachtig in Soesterberg, kwa men buiten hun schuld al op jeugdige leeftijd in de WAO terecht, hij door een motorongeval en zij door ziekte. Theo: 'Je bent jong en gezond en vol met ide alen en ineens kun je niets meer. jJe lichaam is niet meer in staat om aan het arbeidsproces deel te nemen. Dat is een klap die de één beter opvangt dan 'de ander. Persoonlijk ben ik blij dat ik de zin van het leven nog kan inzien en met mijn beperkt kunnen nog zoveel moge lijk tracht te doen. Mijn echtgenote kan helaas die spirit niet vinden met gevolg dat zij vooral psychisch heel wat proble men moet doorstaan. Samen vechten we ons een weg naar het leven en wat ge luk, maar dat wordt voor ons als WAO'ers behoorlijk beperkt'. S-pas "Theo: 'Leuke dingen doen kost geld en dat wordt beperkt door je uitkering. Dat heeft bijvoorbeeld de gemeente Utrecht begrepen door de invoering van de U- 'Uiteraard is het altijd afwachten of men reageert op een aangeboden stuk ontspanning in De Drie Eiken. Maar men weet dat zulke middagen altijd heel plezierig verlopen en dat is heel belangrijk. Voor de ouderen zijn zulke middagen een ideale ont spanning en dat geven we graag'. Mw. Anneke Pley keek vrijdagmiddag 19 februari glimlachend naar de meer dan vijftig ouderen die gehoor hadden gegeven om een spelmiddag in De Drie Eiken bij te wonen, onder het motto 'wintermelange'. Aan de muur hingen als decoratie schaatsen, sneeuwpoppen, sleeën en andere wintersportartikelen. Per team van twee personen moest men een parcours met elf opdrachten afwer ken. Bekende onderwerpen: 'get the picture', verder de overbekende spiraal, het rad hoger of lager, autotrekken, midgetgolf enz. Elk team kreeg vooraf een naam en zo werden het duo 'sprint', de dames Jasperse en Wagenaar, samen met het herenteam 'hutspot', de heren Sweers en Rietveld, de winnaars. Na lo ting trokken de dames helaas aan het langste eind en gingen de heren er met de hoofdprijs vandoor. Ook was de be kende poedel aanwezig en die werd toe bedeeld aan de dames Weerdesteyn en Heens. De 52 deelnemers met de vrij willigers die dit allemaal hadden georga niseerd namen daarna deel aan de voor treffelijke boerenkool met worst, vak kundig samengesteld door de heer Ver- haaf. Een middag die zeker onder de noemer valt van 'voor herhaling vat- Op woensdag 10 maart is men van 13.00 tot 14.00 uur welkom in peuter speelzaal 'De Pruttelpot' aan de Van Angerenstraat om de ruimte te bekijken, kennis te maken met de leidsters, infor matie in te winnen en kinderen vanaf anderhalf jaar in te schrijven. Ook voor de kinderen die al aangemeld zijn is het leuk om vast een kijkje te komen ne men. Paasmarkt De Pruttelpot houdt op zaterdag 27 maart van 10.00 tot 13.00 uur in en om het gebouw een Paasmarkt. Traditioneel is er van alles te koop, zoals tweede hands speelgoed, zelfgemaakte bloe- menkunstwerken en vele creatieve (paas)spulletjes. Voor de kinderen is er de befaamde poppenkast, een grabbel ton, schminken en een kleine workshop waar zij iets voor Pasen kunnen maken. Ook kan er tegen een kleine vergoeding koffie, thee, gebak en paaslekkernijen genuttigd worden. Men kan van de ge legenheid gebruik maken om hun kind van anderhalf jaar te laten inschrijven. Zij worden op een wachtlijst geplaatst en vanaf tweeënhalf jaar zijn ze welkom in De Pruttelpot. pas. Die wordt speciaal uitgegeven voor mensen met een laag inkomen die ook regelmatig speciale kosten moeten ma ken. Het is een kortingspas om leuke dingen door WAO'ers te laten doen, die een maandelijks bruto inkomen hebben van maximaal 2750,00. Het omvat diverse mogelijkheden, van een dagje uit tot een bezoek aan de kapper, van een sportvereniging tot een cursus. Als dat in Utrecht kan, waarom zou dat niet in de gemeente Soest kunnen? We hebben hier de gemeentelijke afdeling Sociale Zaken, de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), diakonieën van de kerken en diverse andere takken van hulpverlening. Het moet toch mogelijk zijn om dit onderwerp eens samen te bespreken? Wie weet kan dit zelfs uit gebreid worden tot een soort Eeml^nd- initiatief, waardoor de mogelijkheden nog groter worden. Het zou voor heel veel WAO'ers een enorme hulp zijn als men tot dit besluit zou kunnen komen. Voorzóver ik zelf daartoe in staat ben wil ik daar gaarne alle medewerking aan verlenen. Laat de politiek op dit punt elkaar niet afvallen, maar de handen ineen slaan voor het welzijn van de min der bedeelde medemens', aldus Abben huis. Vlooienmarkt Op 5 april wordt van 10.00 tot 16.00 uur een vlooienmarkt in de Banninghal gehouden. Bibliotheek De bibliotheek is ook op zaterdag 3 april geopend. Jaarmarkt Op 30 april wordt op de Banningstraat de traditionele Jaarmarkt gehouden, georganiseerd door de VOS. Kermis De datum van de kermis in Soest is be kend, die van Soesterberg laat nog op zich wachten. Collecte Oranje Comité Het Oranje Comité heeft toestemming gekregen om van 20 maart tot 4 april haar collecte te mogen houden onder aanbieding van het oranjeboekje. 1 Meer berichten over Soesterberg op pagina 17 Een negentienjarige inwoonster van Soesterberg heeft donderdagavond aan gifte gedaan van mishandeling. Ze had onenigheid gekregen met een bekende van haar, een 24-jarige Soesterberger. Dit liep uit in een ruzie, waarbij de jon gen begon te slaan. Hij werd hier later voor aangehouden en heeft inmiddels proces-verbaal gekregen. Op vrijdag 5 maart wordt in het dien stencentrum van De Drie Eiken een eenmalige vertoning gegeven van een film over oud-Soesterberg. De film duurt 90 minuten en Iaat verschillende periodes zien van ongeveer veertig jaar tot zelfs zestig jaar geleden. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. In april zal voor de veertiende keer het Straten Volleybal Toernooi van AGAVS gehouden worden. Vorige week is huis- aan-huis het informatieboekje bezorgd met daarin het inschrijfformulier. In april zal de strijd losbarsten tussen teams van straten, wijken, bedrijven, families, of andere groepjes mensen die een paar avonden gezellig met elkaar willen sporten. Het grootste recreatieve sporttoernooi van Soesterberg gaat van start op 6 april en wordt afgesloten met het traditione le afsluitende feest met live-muziek op 24 april. De inschrijvingen kunnen in geleverd worden bij Gineke Kremer, Prof. Lorentzlaan of aan de bar van de sporthal. De inschrijving stopt bij 32 teams. Zorgservice Vitras start in Zwembad 'de Waterman' van locatie Sterrenberg een cursus sportief afvallen." De lessen zijn op 11,18 en 25 maart en op 1, 8,15, 22 en 29 april van 19.00 tot 21.15 uur. Men dient zich daarvoor schriftelijk aan te melden. Aanvraagformulieren, kosten van de cursus en andere informatie kan men verkrijgen via de servicelijn van Vitras: 0900-8212382 of via W. van Lint, beheerder zwembad De Water man, tel. 359314. Woensdag 3 maart 20.00 schaap maken, Burgstede Donderdag 4 maart schilderen met schoencrème, Drie Eiken Vrijdag 5 maart 18-21 chemokar, Buijs Ballotlaan 20.00 film oud Soesterberg, Drie Eiken Zaterdag 6 maart 09-12 oud papier thv Rabobank 10.00 vlooienmarkt, Burgstede 12.45 KV02-Nova4, Banninghal Zondag 7 maart 10.00 vlooienmarkt, Burgstede Maandag 8 maart 10.00 modeshow, Drie Eiken Dinsdag 9 maart 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken

Soester Courant | 1999 | | pagina 15