Tuinparfum En dit zijn de knallers van deze week: Molendael wil dagziekenhuis Soest gaan gebruiken voor oogoperaties Sssintiatuin De Widt: "Stop toch met discussie" 9.95 7.98 5.98 mmm t)rie landen diner 6027493 Hof handhaaft celstraf voor gewelddadige Soester ~RENATV HEDEN INBRENG KUNST EN ANTIEK 77e JAARGANG NO. 28 k» mË WOENSDAG 3 MAART 1999 OK wordt nu nauwelijks gebruikt 5« J?V ^ouacu) Svwv,® - - ELLEMIJN KLARENI3 TROMP Ook 's avonds en in 't weekend 88 NEFKENS ,erS soest wie <*n<ler OPELe 3 Actueel 5 Actueel llOp Soest 13 Sport 7 Actueel 17 Cultuur 15 Soesterberg Soester (19) veroordeeld wegens poging tot doodslag Nog geen uitspraak over inbraken bij alleenstaande dames Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Tel. 06 - 53 91 12 37 Burgemeester hoopt op zakelijk debat gedragslijn raadsleden A. van der Lee ZONDAG 7 MAART Zomerse aanbieding - Pré sun behandeling - Body-behandeling c A nu uU," Ossendamweg 28a - Soest - 035 - 602 44 92 VAN 11.00 - 17.00 UUR Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM Bintjes Magere runderriblappt Verse mosselen Unox Uno soep K.G. koffie Boerenwitbrood VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest B Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33,-- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG ;IT"7f"\ mcxllsdb De directie van medisch centrum Molendael overweegt om het "dag- 'ziekenhuis" met dezelfde naam in Soest - dat nauwelijks gebruikt wordt - in de toekomst speciaal te bestemmen voor het wegwerken van de lange wachtlijsten voor oogope raties. Daarvoor wordt, in samen werking met o.a. de zorgverzeke raars en ziekenhuis Eemland, ge probeerd de speciale wachtlijstgel- den van minister Borst aan te wen den. De nieuwe functie van het huis zou de directie goed uitkomen. In feite gaat het om twee-vliegen-in-één- klap. Er is een enorme wachtlijst voor met name staar-operaties en de opera tiekamer wordt op dit moment al nau welijks meer gebruikt. De oorzaak daar van is vooral dat het veel te duur is om naast de operatie-afdeling in Baarn nog een aparte OK in Soest te laten draaien. Al in 1997 werd het operatieprogram ma in Soest "opgeschort" omdat het zie kenhuis niet genoeg anesthesieverpleeg- kundigen had en omdat er een groot tekort ontstond op de exploitatie van het ziekenhuis. Een operatie blijkt in Soest gewoon veel duurder te zijn dan in Baarn, ook al omdat er in de praktijk alleen 's ochtends geopereerd kan wor den. De OK wordt in Soest alleen ge bruikt voor kleine ingrepen en oogope raties. Als de patiënten een nabehande ling nodig hebben kunnen ze niet in Soest terecht, want daar moeten ze om 17.00 uur het pand verlaten hebben. Sinds de totstandkoming van het dagzie kenhuis in Soest en het gewone zieken huis in Baarn is het aantal patiënten ook nog eens met 25 toegenomen, maar het budget is niet groter geworden. Daarom moet Molendael nog efficiën ter werken en wordt er zeer scherp op de kosten gelet. Overigens draait de polikliniek in Soest - iets heel anders dan het dagziekenhuisje - op volle toe ren. Het gebouw blijft die functie (spreekuur specialisten, laboratorium, radiologie etc.) dan ook gewoon behou den, tot ieders tevredenheid. Volwaardig Molendael-directeur dr. E. Kreutzer stelde de raadscommissie ABZ maan dagavond op de hoogte van de plannen. In de Soester politiek bestaat al lange re tijd onrust over de "leegstand" en hoewel het gemeentebestuur niets over het ziekenhuis te vertellen heeft was de directie wel bereid om opening van za ken te geven. Tenslotte was er destijds - zoals bijna alle fracties zich herinner den - min of meer "beloofd" dat Soest na de sluiting van Zonnegloren een vol waardige vervanging van het oude zie kenhuis zou krijgen. Het is maar wat je volwaardig noemt, meende de politiek... Volgens Kreutzer zijn de meeste Soes- ters er intussen wel aan gewend dat ze voor een ingreep naar Baarn moeten. "Wij hebben in elk geval nooit protes ten gehoord." Hij kon zich de teleurstel ling van de politiek overigens wel voor stellen ("wij hebben het er zelf ook wel moeilijk mee"), en dat klonk in de meeste reacties ook wel duidelijk door. Wim Roest (D66) waagde zich zelfs aan de uitspraak dat hij het "niet fatsoenlijk" vond dat Molendael nooit met de ge meente had overlegd. En Harry Witte (Gemeentebelangen) beweerde dat hij destijds altijd al had gezegd dat het "een heel moeilijk verhaal" zou worden. Realiteit Kreutzer maakte de politici duidelijk dat ze niet op "illusies" moesten koersen en de realiteit onder ogen moesten zien. Hoofd patiëntenzorg V. Meijers liet ver der nog weten dat de EHBO-functie - die in Soest door zeer velen wordt ge mist - ook in de Zonneglorentijd alleen maar werd verzorgd door een toevalli ge "zuster aan de poort" en dat het toen allemaal weinig voorstelde. Volgens Kreutzer zijn het overigens de Soester huisartsen die de EHBO-functie niet aan het dagziekenhuis willen overlaten, omdat ze vinden dat dat hün terrein is. Meijers vertelde de commissie nog dat er voor een goede EHBO-functie wel zes "poortartsen" zouden moeten worden aangesteld. "Een peperdure voorziening..." De heerlijk öeurende lavendel bloeit in 5 Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 De heerlijk geurende lavendel bloeit in juni en juli met paarsblauwe bloempjes. Heeft in het vroege voorjaar mooie zilvergrijze bladeren. Nu incl. robuust houten bakje (0 12 cm, h. 11 cm) van 9.95 voor AMERSFOORT Amsterdamseweg 139 Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1 Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur. At Prachtig gelegen in de bossen, mei een - m»— 9-holes golfbaan, heallhclub. tennisbaan, V I 0* 0 restaurant, bar annex bibliotheek SOESTDIINEN ROYAL PARC Elke zaterdagavond; Verrassende gerechten uit de exotische keukens van de wereld, inclusief welkomstcocktail. Normale prijs 69.50, speciale prijs in maart, april en mei 49,50 p.p. Voor info en reserveringen belt u: 035 - 603 83 83 Vraag naar de speciale aktiviteiten: Pasen en Moederdag Zie pagina 9 nakelaars Burg. Grothestraat 54 zie pagina 16 a u tomobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Sluitingstijden horeca gehandhaafd. Café Sfinx moet waarschijnlijk dicht. Ook uitkering voor oudere minima. Man blijft aanranding ontkennen. Protest tegen tekst protestmotie. Huifkar kinderparadijs gemoderniseerd. Katholieke scholen gaan samenwerken. PVO-muziekmarathon. Dakota over de weg. Nuchtere Henri Kalk waakt voor euforie. Complimenten helpen Stam/SoVoCo niet. Driemaal rood gefrustreerd SEC. Hees voert spanning in kopgroep op. Een negentienjarige man uit Soest is vorige week door de Utrechtse recht bank veroordeeld wegens poging tot doodslag. De rechtbank achtte de Soester sterk verminderd toereke ningsvatbaar en plaatste hem in een inrichting voor jeugdigen. De uit spraak was gelijk aan de eis. De verdachte stak in november in Soest een vriend in de buik. Volgens het vonnis hadden de twee ruzie over de verdeling van de buit van een in braak. Deskundigen achtten de Soes ter echter nauwelijks toerekenings vatbaar en adviseerden het jeugd strafrecht toe te passen. De recht bank nam dit advies over. Zij oordeelde de verdachte ook schuldig aan een woninginbraak in Soest de dag voor de steekpartij. De verdachte was al vaker veroordeeld. De Utrechtse rechtbank is nog niet tot een oordeel gekomen in de zaak tegen een 18-jarige Soester die in oktober en november zes inbraken pleegde bij alleenstaande oudere dames in zijn woonplaats. De recht bank besloot vrijdag het onderzoek te heropenen. Zij wil de reclassering laten uitzoeken of het zinvol is de verdachte in een dagtrai ningscentrum te plaatsen om hem meer sociale vaardigheden bij te brengen. De resultaten van dit onderzoek moeten binnen een maand bekend zijn. Tegen de verdachte was anderhalfjaar gevan genisstraf geëist waarvan een half jaar voorwaardelijk. 5 zie pagina VAN DEN accountancy i belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Burgemeester Hans de Widt heeft de raadsleden dringend verzocht te stoppen met de discussie over (mo gelijke) belangenverstrengeling. Pas op maandag 10 mei zal hij de ge dragslijn voor volksvertegenwoordi gers aan de orde brengen in de com missie algemene bestuurszaken, waarvan hij voorzitter is. De Widt hoopt dat dan een zakelijk de bat kan plaatsvinden, waarin de emoties van de laatste maanden geen rol meer zullen spelen. Hij richtte zich donder dagavond aan het begin van de maan delijkse vergadering tot de voltallige raad. Eigenlijk had hij geen woord meer wil len vuilmaken aan de kwestie, maar D66-raadslid Wim Roest had hem ge vraagd om een publieke verklaring over de mogelijke betrokkenheid van PvdA- fractievoorzitter Kees Boerkoel bij het 'bouwplan Roos'. Opheldering De naam van Boerkoels constructiebu- ro stond immers op het betreffende bouwplan en Boerkoel had meegepraat en -gestemd over het bestemmingsplan Soest-Midden, waarbinnen het (inmid dels teruggenomen) plan Roos valt. Boerkoel beweerde onlangs dat de ar chitect, met wie hij vaak samenwerkt, zijn naam had opgeschreven. Zoiets ge beurde wel vaker, schreef hij het ge meentebestuur. Roest stelde vorige week aan het licht dat ook het stempel van Boerkoels bedrijf op het bouwplan voorkwam en eiste opheldering. De Widt afgelopen donderdag: "Als eerste constateer ik dat de heer Boer koel niet heeft gehandeld in strijd met de wet. Ten tweede stel ik vast dat, ook al zou Boerkoel niet aan de stemming hebben deelgenomen, de uitslag niet anders zou zijn geweest. De rechtsgel digheid van het raadsbesluit staat dan ook absoluut niet ter discussie." De burgemeester merkte vervolgens op dat hij Boerkoel uitdrukkelijk zou heb ben geadviseerd niet deel te nemen aan de beraadslagingen en de stemming, in dien hij vóór de bewuste raadsvergade ring van 21 januari kennis had gedragen van diens mogelijke betrokkenheid. Dat heeft hij Boerkoel later laten weten. Verklaring De Widt betreurde het dat hij vorige week een verklaring moest afleggen, want hij had gehoopt dat na het overleg met de fractievoorzitters (Boerkoel liet zich vervangen door wethouder Pieter ten Hove) de openlijke discussie naar de geschiedenis zou zijn verwezen. De dis cussie werd daarna echter breeduit via de kranten voortgezet. Ook dat betreur de iDe Widt. "Begrijp me goed, ik ben niet tegen een openbaar debat over deze aangelegen heid als de raad dat wenst. Ik wijs er echter op dat de afspraak is gemaakt dat de huidige gedragslijn zal worden ge handhaafd en dat indien de fracties deze ter discussie willen stellen, dat eerst aan mij kenbaar zullen maken. Tot nu toe Het gerechtshof in Amsterdam heeft maandag in hoger beroep een 28-jarige inwoner van Soest, die op ongebruikelijke wijze een geld schuld probeerde te innen, wegens bedreigingen, huisvredebreuk, mis handeling en vernieling veroor deeld tot dezelfde straf als eerder de rechtbank oplegde: acht maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk. Tegen de man was tien maanden on voorwaardelijk en vijf voorwaardelijk geëist. Twee jaar geleden besloot de Soester dat hij nu eindelijk eens het geld terug wilde dat hij al sinds 1991 van een voor malige kompaan tegoed had. Eerst sprak hij het antwoordapparaat van het slachtoffer in met bedreigingen. Die zou "heel erg te pakken" worden genomen en "eraan gaan" als hij niet met de cen ten over de brug zou komen. Daarna vervoegde hij zich persoonlijk bij de woning van het slachtoffer aan De Ak keren. Midden in de nacht trapte hij daar de deur in, sloeg het slachtoffer met een honkbalknuppel op het hoofd en leefde zich vervolgens met die knup pel uit op het meubilair. Gefrustreerd, omdat hij nog steeds zijn geld niet had, had hij daarna op de parkeerplaats alle ramen en lampen van een auto kapot geslagen. De Soester ging ervan uit dat het de auto van het slachtoffer was, maar later bleek dat hij de auto van diens buren te grazen had genomen. Burgemeester Hans de Widt betreurt dat de discussie over mogelijke betrok kenheid van raadsleden ook in de kran ten is gevoerd. heeft een dergelijk verzoek mij niet be reikt. Ik vind het ook niet verstandig dat op andere wijze het debat toch plaats vindt," aldus de burgemeester. Gedragslijn Vervolgens kondigde De Widt aan dat hij op maandag 10 mei de gedragslijn voor raadsleden ter sprake zal brengen in de openbare vergadering van de com missie abz. De gedragslijn voor raadsle den houdt in, dat ze niet deelnemen aan de beraadslagingen en stemming over een kwestie, waarbij ze betrokken zijn. Bovendien dienen ze dat vooraf te mel den bij de burgemeester. De voltallige raad gaf donderdagavond gehoor aan de oproep van De Widt en kwam niet meer terug op de kwestie. Boerkoel hield zich eveneens stil, maar zal op 10 mei ongetwijfeld zijn zegje doen. Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 10 Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING tevens verzorging van boekhouding. Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST Tel./fax: 035 - 601 26 71 I tel: 035 - 6oz 44 91 035 - 601 44 91 Bereid u alvast voor op de zon d.m.v. de volgende behandelingen: Geldig van 3 maart t/m 30 april 1999 MEUBELEN 3 etages meubelen 'N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS SOEST - STEENHOFFSTRAAT 61 - TEL. 035 - 601 32 80 baal a 10 kilo 311 kilo: "Zeelands roem" 2 kilo nu 3 blikjes 3.99 500 gram 2 pakken 9.98 Tussen 10.00-12.00/13.00-17.00 uur kunt u uw antiquiteiten inbrengen voor één van onze veilingen. Is het een totale inboedel of zijn de goederen te groot om zelf te brengen, dan komen wij geheel vrijblijvend bij u aan huis voor een taxatie en het transport. v: eili nggebouw Van Zadelhoff .Vaartwee KW 1217 SM Hilversum Tel; 035 - 6247170 DHÉHÉMa

Soester Courant | 1999 | | pagina 1