5TE/ IISTE Woonpassage Soest Visser RAND Sluitingstijden horeca gehandhaafd Horeca verdeeld over sluitingstijden Café Sfinx moet waarschijnlijk dicht Man blijft aanranding ontkennen Ook uitkering voor oudere minima Zondag 7 maart Meubeldag van 11-17 uur ken bij t in Snest? MIT B.V. 1 ACTUEEL I VASTE BEZORGERS Gilde vreest dat nieuwbouw zijn activiteiten belemmert Tijdelijk onderdak ouderen op 'Zonnegloren-terrein' UIT AK PAGINA 2 jincentrum (m/v| ewerker [fulltime] WOENSDAG 3 MAART 1999 SOESTER COURANT College laat zich leiden door politie en omwonenden cafés PAGINA 3 'Geleidelijk naar huis is veel rustiger' Vooreen plezierige manier van het vullen van den buyk neemt men een duyk in'tLuyk Geduld van gemeente is op na niet aanvragen horeca-vergunning Jaar celstraf geëist tegen verdachte Soester (26) Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 60141 52 'Ook postadres in e-mails vermelden' d yoryv Raam beschoten Seniorenvoorlichters en Cliëntenraad de boer op IMMi mkW Middelman éP 40 jaar? Potverteren Stadsbus vernield Specialist^ Ook voor service moet u bij ons zijn jpmedewerker if deling. i of vrouw met iring. amerplanten iOSRAND n moderne jusiast team :ialist toegelegd op sen breed scala 'oduceren. aren ervaring. ap en een goede werken. :>fimedia CAO. iet C.V. richten aan Tiit. MERSFOORT MRCOSMETICS, grootste lucent van professionele tica met vestigingen in e USA en export naar 46 lagt een representatieve: en voorkomende admini- en pré. Uw opleiding ligt n aan ons hoofdkantoor, groeiend bedrijf met uwe collega (m/v). Als jij jitdaging dan ben je bij jk verwachten wij veel iar krijg je ook wat voor ie met veel zelfstandig- i doorgroeimogelijk- beloond voor je inzet! maar wil graag iets anders, igerichte organisatie die te ers als eindgebruikers, taat om b.v. zelfstandig n, het verzuimbeleid te tie te voeren. Je houdt de king en informeert het geplaatste orders. e collega's te motiveren Het is van belang datje en het liefst een MBA of software is een pré. n kun je je sollicitatiebrief Judith Kappelle, Als het aan het College ligt blijven de huidige sluitingstijden van de horeca gehandhaafd. Op advies van de rayonchef van de politie Eem- land-Noord en op basis van de on- stane onrust onder buurtbewoners van cafés hebben burgemeester en wethouders het plan voor een ver spreide sluiting in de kast gelegd. Nu moet de horeca van zondag tot en met donderdag om 01.00 uur 's nachts dicht. Op vrijdag en zaterdag mogen de cafés een uur langer open blijven. Het College overwoog de sluitingstijden te verruimen. Naar 'Baarns model' zou den de cafés tot vier uur 's nachts kun nen open blijven met de beperking dat na twee uur niemand meer naar binnen mag. Justitie vindt dat zoiets alleen moet wor den ingevoerd, indien bestaande over last daar aanleiding toe geeft. Dat is in de Soester situatie gelukkig niet het ge val, stelt het College. De politie is even min voorstander, ziet de noodzaak niet in en verwacht dat de eventuele overlast van cafébezoekers zich alleen maar ver spreid. Buurtbewoners van een aantal horeca zaken vrezen eveneens voor een langdu rigere hinder van mensen die de cafés verlaten en de straat opgaan. De bestaande regeling blijft daarom van kracht, luidt het voorlopig standpunt van het College. Het zal dit bespreken met horeca-ondememers en het voorlo pig besluit en het verslag van deze be spreking voorleggen aan de commissie algemene bestuurszaken. Daarna neemt het College een definitief standpunt in. De Soester caféhouders zijn niet al lemaal even blij met het voorlopige standpunt van B, en W. om de strik te sluitingstijden in het weekeinde van twee uur aan te houden. Som migen denken toch dat het beter zou zijn wanneer de bezoekers aan het eind van de avond verspreid naar huis zouden kunnen gaan. Paul Janmaat, mede-eigenaar van Vini's Bar en d' Oudé Enge, weet zeker dat hij namens zijn twee partners spreekt als hij zich tegen het standpunt van het Colle ge uitspreekt. "Ik vind het een slecht excuus. Als je iedereen om twee uur de straat opstuurt, blijven ze daar geheid hangen. Dat betekent dus overlast voor de buurt. Als we wat langer open kun nen blijven, al is het maar tot drie uur, dan kunnen we om twee uur het licht aangooien en de muziek stoppen, maar kunnen de bezoekers veel geleidelijker het pand verlaten. Niet iedereen gaat tegelijk de straat op, dus maken ze in ieder geval minder her rie. Bovendien is het vervelend om hardhandig op straat gezet te worden, dus alleen daarom zou men herrie kun nen maken. Anders kunnen degenen die dat willen nog eventjes nakeuvelen en dan op hun gemak hun jas pakken en naar huis." Ook Theo 'Theootje' Groeneveld van café 't Hartje aan de Koninginnelaan is voor het verruimen van de tijden. "Ik denk dat er eerder minder overlast van komt dan meer. Je voorkomt het ge- heen-en-weer wat er nu is, als men steeds naar binnen en naar buiten loopt. Teneerste kunnen de klanten zelf bepa len wanneer ze weggaan en dan komen ze er niet meer in. Zo loopt het café netjes langzaam leeg. Momenteel is men om twee uur eigenlijk net opgewarmd en willen ze dus verder, naar Baarn of Hilversum. Dan scheuren ze dus over en weer. Dat kun je voorkomen door ge woon zelf wat langer open te blijven. Als de gemeente van te voren bijvoor beeld uiterlijk drie waarschuwingen geeft, dan weet elke caféhouder waar hij aan toe is. Het is dan zijn eigen verant woordelijkheid en in zijn eigen belang dat alles netjes verloopt, want anders wordt alles teruggedraaid. Als alles van af het begin goed geregeld wordt, moet het best kunnen." Overlast Mevrouw Dorrestein, mede-eigenaresse van café Willem I aan de Koninginnel aan, vindt het wel een goede zaak om aan de vaste tijden vast te houden. "Er is inderdaad meer overlast voor de óm- wonenden, omdat de bezoekers tot een later tijdstip naar huis gaan. Aangezien iedereen die van de kroeg naar huis gaat geluid maakt, duurt het dus nog langer voordat het eindelijk stil is buiten. Bo vendien is het voor het personeel ook beter. Als je om twee uur dichtgaat, ben je een kwartier later iedereen kwijt en kun je opruimen en afsluiten. Als je tot vier uur doorgaat, ben je zeker om half vijf nog niet klaar. Maar je moet de vol gende dag wel weer gewoon open." BAR, GRILL. RESTAURANT <v STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Café Sfinx aan de Koninginnelaan moet mogelijk de deursluiten, om dat de gemeente de horeca-vergun ning wil intrekken. Het geduld van het College is op, nu de eigenaar en de eventuele toekomstige eigenaar maar niet reageren op de brieven en uitnodigingen voor een gesprek. Al in juli vorig jaar berichtte de gemeen te eigenaar Sahinturk dat hij een nieu we aanvraag voor een horeca-vergun ning moest aanvragen. Omdat hij niets van zich liet horen, stuurde de gemeen te eind september een herinneringsbrief. Daarop meldde beheerder Yilmaz zich. Hij sprak de verwachting uit dat het café op redelijk korte termijn zou worden overgenomen. Om te voorkomen dat in korte tijd tweemaal een vergunning zou moeten worden afgegeven, bekeek de gemeente de mogelijkheid om de perio de tot de verkoop te overbruggen. Toen bleek dat het regelmatig voorkwam dat noch de huidige eigenaar, noch beheer der Yilmaz aanwezig was in Sfinx en dat de overname op zich zou laten wachten, stelde de gemeente dat er toch een ver gunning moest worden aangevraagd. Dat werd de vermoedelijke toekomsti ge eigenaar telefonisch meegedeeld. Hij beloofde langs te komen voor een ge sprek, maar werd tot dusver niet in het gemeentehuis gesignaleerd. Yilmaz, die in november per brief werd ingelicht dat hij alsnog een vergunning diende aan te vragen, reageerde evenmin. De gemeente bleef geduldig en stuurde op 25 januari wederom een brief naar Yilmaz. Daarin werd gesteld dat hij voor 8 februari een aanvraag moest indienen. Dat deed hij niet. Nadat de wijkagent contact had gehad met de vermoedelij ke toekomstige eigenaar werd alsnog een afspraak gemaakt voor 10 februari. Yilmaz, die niet zou weten van de brief van 25 januari, vergezelde de beoogde nieuwe eigenaar. Het tweetal nam aan vraagformulieren mee en zou die inge vuld uiterlijk op 12 februari inleveren. Op 19 februari had de gemeente de for mulieren nog steeds niet binnen. Het College vindt dat het de leiding van het café voldoende kansen heeft gebo den een nieuwe horeca-vergunning aan te vragen en is nu voornemens de hui dige vergunning in te trekken. Dat zou betekenen dat Sfinx moet sluiten. Dat besluit kan het College eventueel aanstaande dinsdag nemen. De eigenaar van Sfinx is daarvan op de hoogte ge steld, maar heeft tot en met vandaag de mogelijkheid gekregen om te reageren op het voornemen van het College. Wat speelde zich vorig jaar augustus af in de slaapkamer van de Soester vrouw? Om die vraag draaide het vrijdag voor de Utrechtse recht bank, waar een 26-jarige Soester te recht stond op verdenking van aan randing. De man hoorde een jaar celstraf tegen zich eisen. Dat de man 's nachts via een regenpijp en een openstaand raam in de slaapka mer van zijn plaatsgenote was geklom men, stond vast. Op dit punt stemden de verklaringen van zowel de verdach te als de aangeefster overeen, consta teerde de rechtbank. Maar wat zich daarna had afgespeeld? Volgens de aangifte van de vrouw ging de Soester na zijn ongebruikelijke bin nenkomst op haar liggen en dwong hij haar haar trui uit te doen. Daarop be tastte hij onder meer haar buik en bor sten. Ook probeerde hij de vrouw te kussen, voor hij weer via het raam en de regenpijp naar buiten klauterde. De verdachte gaf op de zitting tot ver rassing van de rechtbank en de officier van justitie toe naar binnen te zijn ge klommen. "Tot nu toe ontkende hij dit altijd, ondanks dat zijn vingerafdrukken* in de slaapkamer zijn gevonden", aldus officier van justitie mr. H. Festen. De Soester vertelde tot nu toe ontkend te hebben op advies van zin vorige ad vocaat. "Hij vond dat ik beter niks kon zeggen." De verdachte ontkende echter ten stelligste dat hij de vrouw had aan geraakt. Hij zou gelijk weer zijn vertrok ken, omdat de vrouw verder wilde sla pen. "Ik ben maar half in de kamer ge weest." Volgens de man wilde hij met zijn plaatsgenote praten en was hij langs de regenpijp omhoog geklommen, omdat er niemand op de deurbel reageerde. "We waren goed bevriend, ik dacht dat het geen kwaad kon." De twee kenden elkaar via-via en uit het uitgaansleven. De vrouw zou hem die dag ook gezegd hebben eens langs te komen. Waarover hij wilde praten, liet de ver dachte pas na enig aandringen van de rechtbank los. "Ik had ruzie met mijn vriendin. Dat moest ik kwijt", aldus de man. Op de vraag van de rechtbank waarom dit niet tot de volgende dag kon wachten, kon de man echter geen dui delijk antwoord geven. Officier van justitie Festen bestreed dat er sprake was van een hechte vriend schap, zoals de man beweerde. Volgens haar-wil de vrouw eigenlijk niks te ma ken hebben met de verdachte en had ze tegen een huisgenote en vriendin al va ker geklaagd over het opdringerige ge drag van de Soester. Festen sloot niet uit dat de verdachte het slachtoffer opnieuw lastig zou vallen. 21e wees erop dat de man de dag na de aan randing al weer bij de woning van de vrouw had aangeklopt. "Dat doet den ken aan stalkersgedrag." Ze vond een lange celstraf daarom op zijn plaats. Advocaat C. Dijkstra zag in het feit dat haar cliënt de volgende dag weer langs was geweest eerder een bewijs van diens onschuld. "Anders doe je dat toch niet." Ze vroeg om vrijspraak, omdat er vol gens haar geen bewijs was. Dijkstra sloot niet uit dat de vrouw, gezien haar verleden van seksueel misbruik, in haar schrik over het plotselinge opdagen van de Soester de aanranding had ingebeeld. De rechtbank doet vrijdag 12 maart uit spraak. Verzoek van gemeente Burgers die de gemeente Soest via Internet benaderen, wordt verzocht ook hun postadres in hun e-mail te vermelden. Het verzoek komt van de gemeente. De reden is dat de gemeente niet alle gevraagde informatie digitaal kan verstrekken. Stukken als de gemeen- tegids en kaartmateriaal moeten via de post worden verzonden. Omdat in de e-mail meestal het postadres niet wordt vermeld, is het in die gevallen onmogelijk voor de gemeente dit soort informatie op te sturen. De gemeente zegt steeds meer post via de elektronische snelweg binnen te krijgen. Het e-mail adres van de gemeente Soest is: webmaster@soest.nl en het e-mail adres van de centrale voor lichting van de gemeente is info@soest.nl. MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. 1A- "Wr Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Het Groot Gaesbeeker Gilde is bang dat het de dupe wordt van de eventuele nieuwbouw op de hoek van de Steenhoffstraat en de Dalweg (inmiddels bekend als het Plan Roos). Woningbouw op die locatie kan namelijk gevolgen hebben voor de activiteiten van het Gilde én an dere verenigingen die gebruik ma ken van het naastgelegen St. Jozef gebouw. De kans is niet gering dat het Gilde en de andere gebruikers van het vereni gingsgebouw worden geconfronteerd met scherpere regelgeving. De vraag is dan of het Gildekorps, een muziekver eniging en verschillende koren dan nog voldoen aan de milieu-eisen. Hetzelfde geldt voor bijvoorbeeld Artishock dat regelmatig (muziek)activiteiten heeft in het gebouw. Om te voorkomen dat de toekomstige bewoners van een eventueel apparte mentengebouw geluidshinder ondervin den, moeten de verenigingen voldoen aan (verscherpte) regelgeving. Mochten de bewoners evengoed terecht klagen over geluidsoverlast, dan moeten de verenigingen ervoor zorgen dat die hin der verdwijnt. Een recent voorbeeld daarvan is PVO aan de Rembrandtlaan. Het Gilde vreest dat het problemen krijgt met de afgifte van een milieuver gunning. Daarom heeft het de gemeen te verzocht nu al aandacht te besteden aan de gevolgen die nieuwbouw zou kunnen hebben op het functioneren van de verenigingen. Wethouder Bart Krol heeft vorige week laten weten dat de gemeente er alles aan zal doen te voorkomen dat de verenigin gen in een lastig parket worden gema noeuvreerd. Volgens het bestemmings plan is woningbouw mogelijk op de ge noemde locatie. Onlangs is al een plan ingediend, maar dat is teruggenomen, omdat het volgens de gemeente niet in orde was. Met de projectontwikkelaar zal de gemeente in overleg treden over maatregelen die bij de bouw getroffen kunnen worden om het risico van ge luidsoverlast zoveel mogelijk te mijden, zodat de verenigingen in het St. Jozef gebouw niet beperkt worden in hun ac tiviteiten. Een 55-jarige bewoner van de Vosse- veldlaan ontdekte vrijdag jJ. bij thuis komst dat er een gat in zijn raam was geschoten. Vermoedelijk heeft iemand met een windbuks op de ruit geschoten. Van de dader was geen spoor te vinden. De bewoner stelde de politie op de hoogte. gns molenschot <r: -Ï'. De Seniorenvoorlichters en de Cliëntenraad gaan in de bejaarden centra onderzoeken hoeveel oude ren recht hebben op de eenmalige uitkering voor huishoudens met een minimum-inkomen. Die krijgen dit jaar 175 gulden per gezinslid over gemaakt. In Soest wonen ongeveer driehonderd bejaarden in een centrum. De schatting is dat maximaal de helft daarvan, waar schijnlijk veel minder, aanspraak maakt op het financiële extraatje. Het gemeentebestuur had aanvankelijk het plan de bejaardencentra elk vijfdui zend gulden toe te spelen, bestemd voor de minima die daar wonen. Op initiatief van de PvdA is toch gekozen voor een individuele toekenning uit het minima fonds. Soester burgers die tennlinste een jaar een bijstandsuitkering of vergelijkbaar inkomen hebben en in het bestand van de gemeente bekend zijn, krijgen het bedrag automatisch uitbetaald. Andere minima kunnen een aanvraag indienen. In de bejaardencentra gaan Senioren voorlichters en medewerkers van de Cliëntenraad met formulieren de boer op om te kijken welke ouderen recht hebben op 175 gulden. Eventueel zullen ze de ouderen helpen bij het invullen en opsturen van de aanvraagformulieren, zodat de Sociale Dienstverlening (SDV) van de gemeente elk individueel geval kan toetsen. Twee ton Tot nu toe heeft de gemeente 140.000 gulden overgemaakt aan in totaal vier honderd huishoudens. Gereserveerd is een bedrag van twee ton, afkomstig uit een eenmalige rijksuitkering van 500.000 gulden. Van dit bedrag is 200.000 gulden afgeroomd voor twee formatieplaatsen van de SDV van de gemeente Soest. Het restant van 100.000 gulden wordt benut voor ver schillende incidentele uitgaven voor mi nima. Directeur W.B. Rip van de SDV ver wacht dat het budget van twee ton voor de eenmalige uitkering volledig wordt gebruikt. Mocht het worden overschre den, dan neemt de gemeente het verlies voor zijn rekening. De bewoners van de bejaardencentra (zoals Molenschot) die een minima-in komen hebben, kunnen ook eenmalig 175 gulden per persoon krijgen wanneer ze een aanvraag indienen. Indien er geld overblijft, bekijkt de ge meenteraad of eventueel alle bejaarden centra alsnog een eenmalig bedrag van vijfduizend gulden kan worden aange boden voor activiteitèn en/of uitgaven die betrekking hebben op de minima. Dit gebeurt overigens pas tijdens de be grotingsbehandeling in het najaar. Bewoners van woonzorgcentrum Vredenoord in Huis ter Heide krij gen tijdelijk onderdak op het terrein van het voormalige ziekenhuis Zon negloren. Het College is bereid een tijdelijke vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Volgens dat plan mag het terrein alleen worden gebruikt voor doeleinden op het gebied van de gezondheidszorg. Voor het wooncentrum voor ouderen maakt de gemeente graag een uitzondering, omdat het complex in Huis ter Heide wordt gerenoveerd. Het is de bedoeling dat de bewoners in het najaar naar de Soesterbergsestraat komen en daar twee jaar blijven. Voor waarde is dat voor die tijd het gebouw voldoet aan alle veiligheidsvoorschriften van de brandweer. Abrona uit Soesterberg, maakt sinds oktober vorig jaar gebruik van een ge bouw op het terrein, dat nu eigendom is van Amstelland Vastgoed. De gemeen te moest de huurder er herhaaldelijk op wijzen dat het pand niet aan de brand weervoorschriften voldeed. Toen de ge meente onlangs dreigde maatregelen te nemen, maakte Abrona alsnog alles in orde. De zorginstelling uit Soesterberg verlaat het terrein aan het einde van het jaar. 7000 m2 COMPLEET WOONPLEZIER ..-«afdfefefor.. WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035 - 601 1004. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. "Origineel Amsterdams café uit de jaren '50. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. De Soester Duinen resiauhants VER0ADCRCEN1 RUU Soesterbergsestraat 188 - Soest 035 - 603 60 10 7 dagen per week geopend! Twee keer moesten de fractievoorzitters Middelkoop (CDA) en Boerkoel (PvdA) donderdagavond de raadzaal verlaten vanwege hun persoonlijke be langen bij de toekomstige bouw van de nieuwe Rabobank. Ik vraag me af waar om al die raadsleden die een hypo theek, een geldlening* een spaartegoed of een transactie hebben lopen bij de bank mogen blijven zitten. Voor een appel en een ei (250 gulden per vierkante meter) werd de vorige week de bouwgrond aan het Kerkplein verkwanseld aan een miljardenbedrijf. Een gewoon bedrijfje of een winkel be taalt in Soest 550 gulden per vierkante meter. In feite sponsort de wethouder van cultuur financiën (dief van haar een portemonnee) hierdoor indirect de wielerformatie van de Rabobank. Het zou Middelkoop en Boerkoel ge sierd hebben als zij vanuit hun christen democratische en sociaal-democrati sche principes waren blijven zitten in de raadzaal, om met de oppositiepartijen te protesteren tegen deze financiële blunder. D>e opbrengst van deze grond- verkoop verdwijnt in de algemene middelen. Lees: het wijde beursje van de wethouder van financiën cultuur, die zeer eigenzinnig omgaat met de winst- en verliesrekening van de ge meente Soest. De enige die haar af en toe nog durft, wil of kan aanspreken, is Hans van Wuijckhuijse (GGS). Neem nou het Fonds Kunstaankopen. Als alles be taald is, zit er nog maar 150.000 gulden in deze pot. In de mislukte Cultuurnota 1998 ("geen visie, geen inspiratie, geen bevlogenheid" oordeelde de raadscom missie destijds) staat die anderhalve ton nog netjes geboekstaafd voor vijf op drachten van jaarlijks 30.000 gulden. Goed voor de werkgelegenheid van kunstenaars. Na een gesprek met de portefeuille houdster heeft de commissie Beelden de Kunst onder voorzitterschap van me vrouw S. Cornelissen een Werkplan Beeldende Kunst 1999-2002 gepubli ceerd. Dit wordt morgenavond in de raadscommissie behandeld. In het Werkplan wordt het resterende geld van het Fonds Kunstaankopen omgebogen volgens een nieuwe beleidslijn: "Het door de gemeente participeren in op publiek gerichte initiatieven op het ge bied van beeldende kunst door (Soes ter) galeriën, kunstenaars en kunststich tingen." Ik ben een groot voorstander van derge lijke kunstmanifestaties als "Fcce Homo" (1997) en andere culturele acti viteiten en evenementen in dit dorp. Maar om daartoe een greep te doen in een fonds dat er niet voor bestemd is, is weer een typisch voorbeeld van creatief boekhouden en pronken met ander mans veren. Cultuur hoort gewoon een aparte begro tingspost te zijn, gedekt door een deel tje van de algemene middelen. Zelfs de Rabobank heeft een apart Cultuur fonds. Wedden dat morgenavond de advies commissie financiën en cultuur niet durft in te grijpen? Niet kan ingrijpen? Niet wil ingrijpen? Een reisje met de bus is voor een zeven tienjarige Soester geëindigd bij de hal te aan de Obrechtstraat. Hier werd hij in de kraag gegrepen door de politie, die gewaarschuwd was omdat de jongen het interieur van de bus met een mes aan het bewerken was. Hij had een hoofd steun opengesneden en daar de vulling uitgepeuterd. Na zijn aanhouding gaf de jongen zijn knipmes af en bood zelf aan de schade te vergoeden. De politie be raadt zich nog of de jongen een proces verbaal krijgt of dat hij doorverwezen wordt naar project HALT. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1999 | | pagina 3