Heeren Van Brederode WAARDEBON Ellemijn Kidswear: een bijzondere kledingzaak opent haar deuren Nieuw Soester bedrijf CarScream Wonnink Zonwering, een bedrijf in actie!! Nieuwe mannenmodezaak aan Koninginnelaan te Soestdijk kidswear INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS ime (eulen SUNFIX SCREENS Wonnink Soester Courant - Reclamekrant Prijswinnaars waardestrippen bij de Gemar KadoBon 'Heeren van Brederode' ZATERDAG 6 MAART A.S. ff/Hiqcj/ tot ziens, 6j/ SUe/ni/n P.s. Voor elk kind een heerlijke zak popcorn! EO, STONES iderhoud aeciaSist merken terberg Ikamer. 'Het is echt een ontzettend leerzame ervaring' PAGINA 8 WOENSDAG 3 MAART 1999 SOESTER COURANT HANDEL WANDEL PAGINA 9 Kinderboerderij op openingsdag pTCKRKOOP Reisburo t€U> 04'SQ62060S Wij openen met de nieuwe voorjaars-/zomercollectie '99. Ontdek de verrassende uitstraling van o.a. Gant Boys, Contre Vents ets Maree, Mayoral, Lily Gaufrette en Taki Too. Een feestelijke dag voor kinderen van 0 -12 jaar en hun ouders. Een 30-tal dieren zijn aanwezig die je kunt voelen, aanraken en ontdekken. Ontdek liet bijzondere aan deze kledingwinkel. Openingstijden zaterdag 6 maart van 9.30 tot 17.00 uur. Soesterbergsestraat 13 SOEST (0)35 603 55 46 1AVORI, IERS. 1HAAR ad houden van onze klanten met >leidingsmogelijk- avoel int u kontakt opne- dhr. H. Goossens, u richten aan de TOf, ist. )35 - 601 29 98 Zaterdag 6 maart om half tien opent Ellemijn Kidswear haar deuren. El- lemijn is een kinderkledingzaak voor kinderen van O tot 12 jaar en is gevestigd op de Soesterbergsestraat hoek Eikenlaan. De winkel is on langs rigoureus verbouwd en alleen het resultaat van de verbouwing is al de moeite van een bezoekje waard. Om ook jonge klanten de eerste dag naar haar winkel te lokken heeft ei genaresse Ellen de Klaver op de openingsdag nog wat bijzonderhe den in petto. Het is nauwelijks voor te stellen dat een jaar geleden in de winkel nog appels, bloemkolen en andere groenten werden verkocht. De groentezaak van Bas van der Hoef onderging een complete me tamorfose. Er zijn muren uitgebroken en op andere plaatsen weer muren opge trokken, de vloeren zijn veranderd, kort om de winkel heeft een totaal andere aanblik gekregen. Ellen de Klaver kijkt met gepaste trots haar winkel rond. Al vanaf het begin was het haar bedoeling het nostalgische karakter van het winkelpand tot uiting te laten komen. "Het is echter wel een hele klus geweest", erkent ze. "Maar over het uieindelijke resultaat ben ik buitengewoon tevreden." Het totale pand is omgetoverd in twee ruime winkelunits - waarvan Ellemijn Kidswear er een betrekt - met daarbo ven een appartement. Ellen is de laat ste maanden druk in de weer geweest met de verbouwing van de kinderkle dingzaak en de opening aanstaande za terdag is een bekroning op al haar in spanningen. Ongedwongen sfeer Haar idee voor een kinderkledingzaak werd in concrete plannen omgezet toen Ellens vader vorig jaar het pand aan de Soesterbergsestraat aankocht. "Toen begon het kriebelen", herinnert ze zich. "Ik heb altijd al affiniteit gehad met mode en kleding en met name met kinderkleding. Op vakantie in Frankrijk kon ik het al niet laten alle mooie kinderkledingzaken binnen te lopen en verdiepte ik mij in kindermodelijnen, stijlen en merken. En ook het onderne men zit mij in het bloed." Met een ach tergrond van mts Mode en Kleding en haar jarenlange ervaring met het runnen van een unit van Randstad is volgens haar de stap naar een eigen kinderkle dingwinkel niet geheel onlogisch. Ellemijn Kidswear valt onder wat men noemt: "de betere kinderkledingzaak". Dat valt ook uit het interieur en exteri eur op te maken. Warme kleuren, smaakvol ingericht met mooie materia len. Toch wil Ellen niet dat dit drempel- verhogend werkt. "Ik wil juist een wat ongedwongen sfeer en warme uitstraling hebben. Zeker omdat ik naast de wat duurdere merken ook een heel betaal baar instapmerk verkoop." Ze wijst op een stapel stoere meidenbroeken. "Dat is een heel betaalbaar Spaans merk." De schappen van Ellemijn liggen vol met stoere truien en sportieve jacks, vro lijke blouses en modieuze broeken van bekende en minder bekende Franse merken. Watersportkleding, jacks, truien, broeken. "Misschien niet goed koop", erkent Ellen, "maar wel sterke materialen, mooie kleuren en goed voor meerdere zomers op het water. Naast de meer stoere en sportieve kleding heb ik mooie communie- en feestkleding." El len pakt een fragiel, maar werkelijk schitterend jurkje met bijpassende bon net uit het rek en houdt het omhoog. "Dat is toch een plaatje", vraagt ze. Speelkelder Bij Ellemijn kan een complete gardero be worden aangeschaft voor baby's, kleuters en kinderen tot 12 jaar. Onder- Ellen de Klaver zoekt met Ellemijn Kidswear een ongedwongen en warme uitstraling. kleding, bovenkleding, jassen, schoenen en laarzen. "En," vult Ellen aan, "ik heb net een uitgebreide collectie badkleding binnengekregen." Ze is ervan overtuigd dat ouders en kinderen zich gelijk thuis- voelen in haar winkel, niet in de laatste plaats door de grote speelkelder die ze onder het pand heeft ingericht met een speeltent, knutseltafels en tv. "En zeker de eerste dag zal het gezellig worden. Buiten komt een popcorn- kraam te staan en van elf tot vier uur een complete kinderboerderij met wel dertig dieren. Schapen, geiten, ganzen, kippen, konijnen. Die dierenwereld is toch een ontdekking waard", zegt Ellen, terwijl ze nog gauw een broek opvouwt en in de kast legt. Ze zucht even en veegt een denkbeeldig pluisje van de tafel. "Zo vlak voor de opening valt er nog een hoop te doen. Maar je zult zien dat zaterdag alles klaar is", besluit ze. Ellemijn Kidswear, Soesterbergsestraat 13 te Soest. Openingstijden di t/m vrij 9.30 tot 17.30 uur en op vrijdagavond koopavond; za 9.30 tot 17.00 uur. Tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u 10 korting op Voor het betere zonweringswerk Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. 3765GE Soest Te). (035)6090690 3828AC Hoogland Tel. (033)4802244 Nieuweweg 66 Fax (035)6090696 Hamseweg89a Fax (033)4802520 \OF SOEST constant in be- cet en de kwaliteit aliseren. erichtheid zijn de ccesvolle Woensdag 3 maart Open huis: Groenhorst College, voor algem. vormend en agrarisch onder wijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Tel. 033-245 14 08. Van 13.30-16.00 uur. Zaterdag 6 maart Informatieochtend: Meridiaan College, vestiging Het Nieuwe Eemland, Daam Fockemalaan 12, Amersfoort. Tel. 033 - 461 29 84. Het programma duurt ongeveer twee uur en start zowel om 10.00 uur als om 11.00 uur in gebouw Constantijn peciaaizaak op afspraak Maandag 8 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Liendertseweg, Liendertseweg 101, Amersfoort. Tel. 033 - 472 07 27 Rondleidingen starten tussen 19.00 en 20.00 uur. Dinsdag 9 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Uraniumweg, Uraniumweg 17, Amersfoort. Tel. 033 -461 47 43. Rondleidingen starten tussen 19.00 en 20.00 uur. Woensdag TOmaart Informatieavond: De Koppel, voor Vmbo (Vbo en Ivbo), Hooglandseweg-Noord 55, Amersfoort. Tel. 033 - 472 82 03. Van 16.00 - 20.00 uur. Een week geleden is aan de Konin ginnelaan te Soestdijk een nieuwe mannenmodezaak geopend onder de naam "Heeren van Brederode". De zaak is eigendom van Sicco en Sacha van Brederode, die op partti me-basis in verkoop ondersteund zullen worden door hun zonen Juliën en Lesley. Sicco van Brederode is lange tijd werk zaam geweest in de sportmode, een markt waar materiaalkeuzes, pasvorm, comfort en functionaliteit van kleding zeer belangrijke items zijn voor succes. De ontwikkeling naar veel moderne materialen in kleding heeft hij dan ook van zeer nabij meegemaakt. Sacha heeft haar vakkennis opgedaan bij de dames modezaak Sophia van Amersfoort aan de Koninginnelaan. De collecties in de ruime winkel zijn af gestemd op de moderne man. De tijd dat men een collectie aan een leeftijd 'verbond is gelukkig voorbij. Zakelijk, casual of een combinatie van deze stij len, alles kan en mag als het maar stijl vol is en de juiste, persoonlijke uitstra ling heeft. Toonaangevende merken als McGregor, Van Gils, Matinique, Mare O'Polo, Sto- nes, Mario Barutti, Dimaggio, Wim- mers, Profuomo vormen de basis. Heeren van Brederode is een zaak waar men zich thuis zal voelen. In mei is Soest een bedrijf armer. Tot die tijd hopen Sjoerd van den Deijssel en zijn collega's zo succes vol mogelijk te draaien. Waarom moet een goed lopend bedrijf dan toch ineens opgeheven worden? "Het bedrijf is product van een school project, en dat loopt maar een jaar. We wisten dus voordat we begonnen al dat we het bedrijf na een jaar, dus in mei, moesten opheffen. Het doel was echter om binnen dat .jaar zoveel mogelijk suc ces te oogsten", aldus Sjoerd. Sjoerd is tweedejaarsstudent Culturele en Maatschappelijke Vorming in Utrecht. Met nog zeven andere studen ten is hij sinds het begin van het jaar betrokken bij het project, wat deel uit maakt van zijn opleiding, maar stiekem ook weer niet, "Aan het begin van het jaar hebben we gekozen voor dit leertra ject, 'Beleid en Beheer', en daar krijgen we dus begeleiding, studiepunten en roostertijd voor. Daarnaast maakt het deel uit van een landelijk project, ge coördineerd door de Stichting Mini- Ondernemingen Nederland in Den Haag. Door het hele land zetten studen ten dergelijke bedrijfjes op, met dezelf de regels en dezelfde doelstelling. De soort studie maakt niet uit, het soort bedrijf of product ook niet, maar het 'wedstrijdelement' is dat ieder probeert zo succesvol mogelijk te zijn. Een maand geleden zijn de meeste van die bedrijfjes bijeengekomen op een markt, waarbij iedereen probeerde zich zo goed mogelijk te presenteren. Daar werden ook .prijzen uitgedeeld voor de beste presentatie, het beste product, de beste promotiecampagne, je kunt het zo gek niet verzinnen." "De bedrijfjes worden vanuit het niets opgestart. Na een marktonderzoek ver zinnen wat voor product gemaakt wordt, een beleidsplanning etcetera, worden voor drieduizend gulden aande len verkocht aan vrienden en kennissen. Met dit startkapitaal moet in principe alles gedaan worden. Er wordt gezocht naar afnemers, leveranciers, fabrikanten en nog meer, eigenlijk alles. Die moeten daarna allemaal gecontracteerd worden en pas dan kan er daadwerkelijk gestart worden. We worden begeleid door een docent, een oud-zakenman en een ac countant, aan wie we regelmatig verslag moeten uitbrengen. De ABN-Amro, hoofdsponsor van het project, zorgt voor een 'zakenrekening' en dat is het." "De reden dat elk bedrijfje na een jaar opgeheven moet worden, is puur van wege de verzekeringen, belastingen en dergelijke. We krijgen nu nog van aller lei kanten hulp en als het project ten einde is, moet dat ook ophouden. Mochten we iets echt succesvols heb ben, dan kunnen we het daarna gelijk weer opstarten, maar dan moeten we echt zelfstandig werken, dus zonder be scherming van een groot bedrijf." CarScream Het bedrijfje dat Sjoerd en de zijnen hebben opgericht heet CarScream en verkoopt zonneschermen voor in de auto, met daarop reclame. Volgens Sjoerd is hier best een toekomst voor, want het schijnt zo te zijn dat de beken de 'zuignap T-shirts' met bedrijfs- of verenigingsreclame in de toekomst wel licht verboden worden omdat ze het uit zicht belemmeren. De zonneschermpjes hebben dat probleem niet, omdat daar Foto: Aldo Allessie van binnenuit doorheen gekeken kan worden. "We richten ons op kleine afnemers, zoals kleine bedrijven en verenigingen, die per bestelling maar weinig scherm pjes nodig hebben. Dat doen we omdat de grote orders al door andere bedrij ven, met meer capaciteit, behandeld worden. Door middel van zeefdrukken kunnen wij eventueel zelfs per stuk le veren. Eigenlijk is het de bedoeling dat we alles zelf doen, dus ook het drukken. Maar bij een grotere bestelling besteden we het toch uit. We moeten naast dit werk namelijk nog steeds een gewoon schoolprogramma volgen en we hebben het al druk genoeg." De schermpjes kosten vijftien gulden per stuk, maar bij machinale productie, bij grote bestellingen, kan het voor der tien gulden. Verder is alles mogelijk, van een eenvoudig logo tot full-color op druk. Wat Sjoerd betreft is het project nu al een succes, want hij heeft er bergen er varing mee opgedaan. "Het was echt ontzettend gaaf, maar ik ben toch wel blij als het afgelopen is. Het kost zoveel tijd. Zelfs als het bedrijf daarna door gaat hoef ik er niet zo nodig aan mee te doen, maar ik heb ontzettend veel ge leerd." Zover is het echter nog niet. Tot mei kunnen geïnteresseerden in een be drukt zonnescherm terecht bij CarS cream, dat tot die tijd vollèdig serieus blijft draaien. CarScream is bereikbaar per telefoon op nummer 6024674 en ook via internet: http:// www.carscream.demon.nl De Gemar-supermarkt aan de Pa rallelweg heeft de afgelopen vier weken een grandioze strippenkaart actie gehouden, waar de consument kon profiteren van uitstekende aan biedingen. Op de achterzijde van de waardestrip kon men naam en telefoonnummer plaatsen om kans te maken op 4 x f 500,-. De hoofdprijs was een reischeque die verzilverd kan worden bij Toerkoop Hagen aan de Soesterbergsestraat 22. De 50 troostprijzen op de witte en rode waardestrippen t.w. een Euro Hotel che que t.w.v. fl 95,- voor 3 gratis overnach tingen in één van de 300 Euro-Hotels in binnen- en buitenland zijn gevallen bij de volgende personen. Monique Elemans, Thea Pater, J. v. Breukelen, H. v.d. Kieft, J. v. Kool, P. Ramselaar, C.N. Uyland, M.H. Roovers, A. Kandziola-v. Raalte, fam. Coerman, M. v. Marsé, P. Spelbos, H.- Verbaarschott, fam. v. Brienen, fam. Verheul, fam. van Beek, E. Verheijen, P. Henke, M. v. Os, fam. Kok, fam. v. Zui len, E. Hilhorst, L. v.d. Hel, Croon, en A. v. Kwawegen. Op de rode waardestrippen heeft de fam. Benkemper, Jan Steenlaan 37 de reischeque gewonnen en de overige per sonen de Euro Hotelcheque t.w.v. f 95,-. E. Gerards (Bussum), N.T. Doppenberg, A. de Kruijf, fam. Strij- bosch, B. Koelink-v. Velsen, G. Stolker, fam. Coorens, A. Papenburg, mw. Teu- wissen, mevr. Dorresteijn, F. Snippen, C. Molijn, fam. Voet, Lida Epskamp, J. de Ruig (Baarn), A. v.d Breemer, J.W. v. Bennekom, F. Groen, C. v. Rooyen, v. Noort, fam. Wildenburg, J.A. Bakker, J. de Jong, J. Verhoef en M.P. Bergers. De hoofdprijswinnaars mw. A. v.d. Grift met dochter, mw. G.J. Linde-van Dijk en mw. J. Luijten staan op de foto. Zij mochten de reischeque van f 500,- uit handen van Tanja Spoelder van Toer koop in ontvangst nemen. De troostprijswinnaars kunnen de Euro- Hotelcheques met gids op de Snuffel- Etage in ontvangst nemen. Daar kan men tevens profiteren van de ophef fingsuitverkoop van de Snuffel-Etage, waar kortingen van 25 tot 50 worden gegeven (exclusief lektuur, postzegels, strippenkaarten en drogisterij-artikelen). Deze opheffingsuitverkoöp staat in ver band met de aanstaande verbouwing van de Supermarkt aan de Parallelweg waarbij men tevens kan profiteren van de bijzonder scherpe supermarktaan biedingen in deze Courant. De prijs van één minuut gratis winkelen werd gewonnen door Margret Hagen. Zij schraapte voor f 143,50 uit de vak ken. jTiio, ffWi'U De sterk wisselende weersomstan digheden in ons kikkerlandje zor gen nogal eens voor wat schade aan de zonwering. Bij langere afwezig heid van de bewoners of bij zeer harde wind kan de zonwering meestal niet gebruikt worden, van wege de grote kans op schade. Om beide situaties hoeft u zich geen zorgen meer te maken. De al bij vele mensen bekende sereens of vlakhangen de zonwering zijn tegenwoordig dusda nig uit te voeren, zodat dit type zonwe ring in alle weersomstandigheden bij draagt aan een behaaglijke temperatuur in huis. Sereens, voorzien van het Sun- fix-systeem, bieden een aantal voorde len ten opzichte van de traditionele ser eens, namelijk: - opwaaien van het doek is niet meer mogelijk; - geen hinderlijk gerammel; - zelfs bij windkracht 7/8 zonder pro blemen te gebruiken; - altijd een strak doekoppervlak zonder plooien en vouwen; - langere levensduur. Sicco en Sacha van Brederode en hun zonen Juliën en Lesley. De glasvezeldoeken, die voor dit type zonwering gebruikt worden, zijn ver krijgbaar in tientallen verschillende kleuren. De strakke vormgeving van de screen zorgt voor een fraaie uitstraling van uw woonhuis of kantoor en is te bedienen met diverse systemen. Ook al gemonteerde sereens kunnen veelal omgebouwd worden naar het Sunfix- systeem. Sunfix-screens, in deze regio alleen te verkrijgen bij Wonnink Zonwering, zijn evenals alle andere binnen- en buiten zonwering in alle maten leverbaar en worden door onze eigen monteurs aan gebracht. Bent u nieuwsgierig geworden en wilt u dit nieuwe systeem eens met eigen ogen aanschouwen? Kom dan gauw even binnen in de showroom aan de Nieuweweg 66 en laat u informeren door onze verkoopadviseur, Simon Kielliger. Tijdens de actie-weken krijgt u ook nog eens 10% screenkorting bij inlevering van de waardebon! Verkoopadviseur Simon Kielliger. Foto: Aldo Allessie

Soester Courant | 1999 | | pagina 9