3 En dit zijn de knallers van deze week: JHAcÊhnxM Cars BROEKEN 10r KORTING Soest legt claim op bedrijfsgronden U WILT TOCH KEUS..! Adam iakkenvol ■voordeel Sasintrotuin Ook politiek tegen plan van C1000 9.98 4.98 99 ct Brutale roofoverval op Stadhouderslaan Koning opvolger van Lokker 6027493 95 r)rie landen diner O.A. WORKERS - JEANS - STRETCH W WOENSDAG T€CMAART 1999 J 77e JAARGANG NO. 29 Gemeente wil vinger in de pap hebben bij woningbouw Jongens geld afgeperst Tel. 06-53 91 12 37 SCHOONHEIDSSALON s WAM GALDE Controles Fietsertje (12) gewond bij aanrijding 3 Actueel 11 Boekenweek 15 Sport 21Soesterberg Bijlagen Twee jaar cel voor aansteken brand Nomotta Asielzoeker beboet NEFKENS jers SOEST <>"de □PEL"©- KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend ffi Ondernemer laat zich niet ontmoedigen door bezwaren Gevraagd VASTE BEZORGERS A. van der Lee Ci7B0„ Kipfilet Slagersleverworst Zonnepittenbrood Hollandse komkommer Domaine du Mouton Palingfilet VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest ^ouacu) en nos ee mt 26 t/m 48-116 t/m 176 ALTIJD DE LAAGSTE PRIJS SOEST: Soesterbergsestraat 3b-tel: 035-6021933 Redactie en administratie: Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33, Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Om invloed te kunnen uitoefenen op de woningbouw wil de gemeente een claim leggen op 24 percelen in Soest-Midden. Als de eigenaren deze gronden willen verkopen, moeten ze die eerst aan de gemeen te aanbieden. Dat is vastgelegd in een twee jaar oude wet die Soest nu voor het eerst wil toepassen. De percelen liggen in het gebied dat wordt begrensd door de Steenhoffstraat, de Molenstraat, de Parallelweg, de Jac van Looylaan en de Talmalaan. Het gaat om onder meer de percelen waarop Drukkerij Klomp, Gemar Gezinsmarkt, Haringsma Hout- en Bouwmaterialen, de Tfrrkse moskee, de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt en de sportscholen Budo Ryu en Physical zijn gevestigd. Voor de woonpercelen bestaat geen in teresse bij de gemeente die zelf al een aantal terreinen in haar bezit heeft. Het College wil proberen de bedrijven te verplaatsen van de woonomgeving naar een bedrijventerrein, bijvoorbeeld aan de Koningsweg. Is dat financieel haalbaar en kan de gemeente de achter gebleven terreinen kopen, dan kan de gemeente in Soest-Midden bepalen on der welke voorwaarden woningbouw wordt gerealiseerd. Dat past uitstekend in het volkshuisves tingsbeleid dat de gemeente wil voeren. Als de Boerenstreek over enkele jaren is volgebouwd, zijn er binnen de gemeen tegrenzen geen grote bouwlocaties meer. Nieuwbouw is dan alleen moge lijk op percelen binnen de bebouwde kom. Door een vinger in de pap te heb ben, kan de gemeente ervoor zorgen dat er ook goedkope woningen worden ge bouwd. Zoals duidelijk werd uit de on langs gepresenteerde volkshuisvestings rapportage is er in Soest een groot te kort aan woningen in de sociale sfeer. Veel mensen met een lager inkomen wonen in te dure huizen. Verder zal de gemeente ook het bestemmingsplan wij zigen. Voorbereidingen daartoe worden al getroffen. Speculeren Door de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) toe te passen, voorkomt de ge meente dat projectontwikkelaren en onroerendgoedhandelaren gaan specu leren en de grondprijs omhoog drijven. Wethouder Neks Blommers van finan ciën: "Door onze openbarè besluitvor ming lopen anderen ons voor de voeten en zijn we meestal te laat, met deze wet kunnen wij hun de pas afsnijden." De financiering van de plannen ziet ze positief in. De percelen hebben nu een bedrijfsbestemming. De grondprijs daar van is lager dan percelen waarop wonin gen kunnen worden gebouwd, waardoor Blommers niet verwacht dat de gemeen te er financieel bij inschiet. De politie is op zoek naar twee man nen en twee vrouwen, die vrijdag avond omstreeks half acht op de Stadhouderslaan een 19-jarige brom fietser en zijn 15-jarige duopassagier hebben klemgereden en ze daarbij een bedrag van 110 gulden afhandig maakten. De bromfietser verklaarde dat hij en een 17-jarige kameraad, ook op een brommer, al vanaf de Prins Hendriklaan hinderlijk waren gevolgd door een rode Opel Corsa, die hen op het Nassauplantsoen al van de weg leek te willen rijden. Dat lukte niet, maar toen de bromfietsers doorreden naar de Stadhouderslaan haalde de auto de 19-jarige Soester in. Hij ging dwars op het fietspad staan. De bestuurder stapte uit, evenals zijn bijrijder, en ze eisten geld van de jon gens op de bromfiets. De andere bromfietser was al doorgereden en moest van enige afstand getuige zijn van het incident. De jongens weiger den aanvankelijk geld af te geven, maar toen de chauffeur tot zijn met gezel zei "Pak het mes maar" voel den ze zich zo bedreigd dat ze hem resp. 100 gulden en een tientje over handigden. De mannen stapten in en reden verder naar Baarn. Volgens de jongens zaten er achter in de auto twee vrouwen of meisjes en waren de beide mannen van Turk se of Marokkaanse afkomst, met een geschatte leeftijd van ca. 20 jaar. Aan de hand van het kenteken kwam vast te staan dat de Corsa eerder die avond was ontvreemd bij het zieken huis Oudenrijn in Utrecht, nadat de vermoedelijke 'daders hem eerder voor een in Maarssen gestolen Ka- dett hadden geruild, die op zijn beurt in Wijk bij Duurstede bleek te zijn gestolen. Een fotoconfrontatie met mogelijke verdachten leverde niets op. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. VOOR PERMANENT MAKE-UP EN AFSLANKEN J Nachtegaalweg 7 - Soest Óf? 035-602 69 14 Zie elders in de krant Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING tevens verzorging van boekhouding. Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST Tel./fax: 035 - 601 26 71 Sportief of modieus klassiek, een ruime selectie van de betere merken hebben wij in huis: o.a. Desch, van GiJs, Arrow, Wellington of Bilmore, Paul Shark, State of Art, Konen, Marz, Schiesser, John Miller, Trenco, Jaguar, Wimmers, Pierre Cardin, Point, Yves St. Laurent, Sportman. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest De Wvg biedt de gemeente geen garan ties. Als de eigenaar van een perceel en de gemeente geen overeenstemming bereiken over de prijs, dan is het einde verhaal. Bovendien is het niet de bedoe ling van de gemeente de gronden te ont eigenen. Het College heeft vorige week dinsdag besloten de Wvg toe te passen. Daardoor kreeg het gemeentebestuur acht weken de tijd het besluit te be krachtigen. Daarom wordt donderdag 15 april een extra vergadering gehou den, waarin de gemeenteraad bepaalt of ze het College steunt. Uit de eerste reac ties in de wandelgangen ziet het ernaar uit dat de raad akkoord zal gaan. Ver deelder zijn de reacties onder de betref fende grondeigenaren die vorige week schriftelijk op de hoogte zijn gesteld door de gemeente. De politie controleerde vorige week woensdag op diverse plaatsen de fiets verlichting. Er vielen drie bekeuringen. Op de Van Weedestraat werden vier automobilisten geverbaliseerd omdat ze in de laad/loshavens geparkeerd ston den. Een 12-jarige jongen uit Soest is maan dag op de Speenkruidstraat gewond ge raakt, toen hij werd aangereden door een auto, bestuurd door een 39-jarige inwoonster van Soest. Het jochie reed met zijn fiets van de oprit af maar zag, omdat een geparkeerde auto het zicht belemmerde, de naderde auto over het hoofd. Hij werd met verwondingen aan zijn been naar Molendael gebracht. 'Oude bieb foto voor museum waard'. Nieuwbouw Willaert klaar. Fonds kunstaankopen nagenoeg leeg. Belangstelling groot voor kopen huurwoning. Alles over de komende Boekenweek. Vorm Soest belangrijker dan verlies. Gemeente verwerpt fusieplan MHC Soest. Hees neemt optie op leiderspositie. Trainingsinzet SoVoCo moet beter. Toch voetbal in Soesterberg. Seniorennieuws. Op 't Hoogt. Een 31-jarige man uit Soest is don derdag door de Utrechtse rechtbank tot tweeënhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld, waarvan een half jaar voorwaardelijk met reclasserings- toezicht. De Soester stichtte in au gustus brand in het Soesterbergse bedrijf Nomotta. De brand legde het bedrijf volledig in de as. De dader was een ontslagen werknemer. Hij verloor de dag voor de brand een rechtszaak om schade vergoeding tegen Nomotta. In Soest kocht hij daarop benzine, waarmee hij de breiwol in het bedrijf aanstak. Nomotta leed een miljoenenschade. Maar de rechtbank wees er met na- dfuk op dat ook naburige bedrijven grote schade hadden opgelopen. Bo vendien hadden er dodelijke slacht offers kunnen vallen, meende de rechtbank. Tegen de verdachte was drie jaar cel straf geëist, waarvan acht maanden voorwaardelijk. De vrijkomende CDA-raadszetel van Jan Pieter Lokker, die vorige week in de Provinciale Staten is ge kozen, zal worden opgevuld door Henk Koning. Dat is enigszins een verrassing, omdat zowel oud-raads lid Besseline Gerritse als nieuwko mer Margreet van Roomen boven hem op de kandidatenlijst stonden. Doorgaans wordt de lijst bij het tussen tijds ontstaan van vacatures bezet door de eerste opvolgers, maar in dit geval is De politie heeft in het weekeinde een 24-jarige bewoner van het asielzoekers centrum aan de Albert Cuyplaan aan gehouden, die een raam van de bewa kingsruimte had vernield. De man, af komstig uit Joegoslavië, verbleef sinds een jaar in Nederland en ging volgens de politie "door het lint, omdat hij het niet meer zag zitten". Hij kreeg een boete van 250 gulden. a u tom obielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 het Soester CDA-bestuur - dat daarover kennelijk de dikste vinger in de pap heeft - van mening dat Henk Koning de aangewezen opvolger is van Lokker. Noch Besseline Gerritse, noch Margreet van Roomen is beschikbaar. De eerste wil niet meer, omdat ze vindt dat nieu we kandidaten de gelegenheid moeten krijgen om in de gemeenteraad te gaan zitten; de tweede kan (nog) niet, omdat ze een belangrijke promotie heeft gekre gen op haar werk, waardoor ze op dit moment niet genoeg tijd aan het raads werk kan besteden. Henk Koning geldt in de fractie als een "zwaargewicht". Hij deed o.a. bestuur lijke ervaring op in de staten van Dren te. Hij treedt tot de gemeenteraad toe zodra Lokker naar de Staten is vertrok ken. Dat is waarschijnlijk in mei het ge val. Burg. Grothestraat 54 zie pagina 4 Intratuin start het tuinseizoen met volop voordeel. Zoals deze bosviooltjes bijvoorbeeld. Hiervan heeft u het hele voorjaar plezier. Keuze uit diverse kleuren. Standplaats halfzon/halfschaduw. Per 10 stuks in draagtas van 5.95 voor Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 AMERSFOORT Amsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS r. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 Uur. IM. :r' - :i".T - De zeven raadsfracties hebben geen enkele behoefte aan nog meer bouwactiviteiten in winkelcentrum Soest-zuid. Dat hebben ze dinsdag unaniem laten weten in een reactie op de plannen van ClOOO-Van de Graaf en projectontwikkelaar G.W. van de Grift. De buurtbewoners staan evenmin te juichen. Omdat het plan voor een nieuwe, gro tere C1000, een parkeergarage en ze ventien maisonnettes geen maatschap pelijk draagvlak heeft, hadden Van de Graaf en Van de Grift hun principever zoek vorige week al ingetrokken en werd het geschrapt van de agenda van de commissie ruimtelijke ordening. Uit de korte discussie die de commissie niet temin voerde, werd duidelijk dat de on dernemers uit de politieke hoek geen steun hoeven te verwachten. Die hebben ze wel nodig, omdat het bestemmings plan moet worden gewijzigd. Volgens de politici is er al voldoende onrust in zuid door de huidige bouwac tiviteiten, waartegen de buurt zich jaren lang tevergeefs verzette. Zelfs de coali tie-fracties van WD, CDA en PvdA houden nu de boot af als nieuwe bouw plannen voor het centrumgebied wor den ingediend. Enkele jaren geleden stemden zij, onder druk van het heren akkoord tussen de gemeente en Bouw maatschappij Uyland, in met de bouw van twee appartementengebouwen en een aantal villa's. Met de opbrengst van onder meer de verkoop van de wonin gen moet BMU de verplaatsing van haar eigen bedrijf en Timmerfabriek 't Driftje financieren. Ook de inmiddels gerealiseerde uitbreiding van het winkel centrum maakte deel uit van het om streden herenakkoord dat de gemeente ook nog eens een bom duiten, naar schatting anderhalf miljoen gulden, kostte. Dat bedrag moest Soest aan BMU betalen, omdat het bedrijf de vier de woonlaag met vier penthouses niet mocht realiseren, zodoende inkomsten derving leed en zonder de financiAle compensatie de exploitatie niet rond had kunnen krijgen. Oude sentimenten Omwonenden voelen niets voor nog meer verstedelijking. Van de Graaf van C1000: 'Als je ze alleen spreekt, vinden ze het best een goed plan, maar als ze bij elkaar zitten, krijg je andere verha len." Volgens de supermarkt-eigenaar zijn het de 'oude sentimenten' over het herenakkoord die hem nu tegenwerken. 'Alles wordt nu over ons plan uitge stort." Uitgangspunt van het plan is volgens Van de Graaf het creëeren van meer parkeerplaatsen. Als de gemeente het parkeerprobleem zou hebben opgelost, zou Van de Graaf geen plannen hebben laten maken. "Maar de gemeente kan het niet oplossen, daarom hebben wij ideeën ontwikkeld." Het oorspronkelijke plan behelst een parkeergarage die plaats moet bieden aan ongeveer honderd auto's. Op de •begane grond wil Van de Graaf een su permarkt met tweeduizend vierkante De huidige parkeerplaats in Soest-zuid is niet groot genoeg. Daarom wil onder nemer N. van de Graaf een parkeergara ge (en woningenlaten bouwen en het aantal winkels uitbreiden. "Je zou er een mooi winkelplein van kunnen maken. Het gemeentebestuur denkt er anders over. Foto: Goos van der Wilt meter winkelvloeroppervlakte en daar boven zeventien woningen realiseren. Het project zou van de grond moeten komen tussen 't Driftje en de Schouten kampweg. Dat terrein heeft een woon bestemming, waardoor het bestem mingsplan zou moeten worden gewij zigd, voordat er een schop in de grond kan worden gezet. Zoals de zaken er nu voor staan, zullen de raadsfracties daar niet hun goedkeuring aan geven, moge lijk geschrokken als ze zijn van de com motie rond het herenakkoord. De reacties van de buurtbewoners en de politiek hebben Van de Graaf voorals nog niet ontmoedigd. "We hebben een bureau de opdracht verstrekt het plan verder uit te werken en die opdracht trekken we niet in. Het zou zo mooi kunnen worden. Je hebt dan voldoende parkeerplaatsen en in ons huidige ge bouw zou een aantal winkels, waaron der enkele trekkers, gevestigd kunnen worden. Je zou er een mooi winkelplein van kunnen maken. Ach, het heeft ook zeven jaar geduurd, voordat de bouw van de Pleinwand en zo kon beginnen." in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 4 kilo per stuk 500 gr< Cabernet Sauvignon per fles 6,98 - - doos a 6 fl. J4.7Ü 100 gram 5.98 Prachtig gelegen in de bossen, niet een 9-holes golfbaan, hcallhclub. tennisbaan, bibliotheek I 0» 0 restaurant, bar SOESTDUINEN ROYAL PARC Elke zaterdagavond; Yerrassende gerechten uit de exotische keukens van de wereld, inclusief welkomstcocktail. Normale prijs 69,50, speciale prijs in maart, april en mei ƒ49,50 p.p. Voor info en reserveringen belt u: 035 - 603 83 83 \^J/raa^naar^^specM^ktmteiten^P^ei^r^^ederda^l^^ Geldig t/m 17 maart

Soester Courant | 1999 | | pagina 1