Feestelijke start voorjaar bij Wedo Mode Soesterberg Ed Schute's laatste postronde I WY Soest timmert aan de weg gesloten De Vleugel blijft onverlicht Kleding voor Tanzania Jeugdsoos Caroluskerk in actie Creatiefmarkt de Drie Eiken Hockey een gat in de markt WOENSDAG 17 MAART 1999 'Geef bekendheid aan uw activiteit' P. Creutzberg HUISARTS Aziatisch dansen en >al bij Terpsichore Tarot bij Spirit Gemeente en ontwerper zijn tegen Inzamelingsactie 5 april Wie vergelijkt leest de Soester Courant Toestemming Palmpasen-optocht Kerkdiensten Medische dienst ^BurgeriijkestandJ Hulpverleninj^J Sportuitslagen jj Klaverjassen Tweedehands beurs Feestelijk afscheid van een postbesteller Steun aan het Liliane Fonds Gehandicaptensport mogelijk Klachten bezorging Meningen van lezers Oranjekriebels Agenda soesterbergseULcourant Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De gemeente Soest heeft heel wat in huis dat gezien mag worden. Naast veel natuurschoon en diverse oude en nieuwe kunstvoorwerpen kennen we musea en bijzondere dagen waarop heel wat is te zien en te ho ren. Om zowel de eigen inwoners als de regio hierover goed te informe ren wil WV Soest al die activitei ten op een rijtje zetten en vraagt een ieder haar/zijn bijzonderheden aan haar op te geven. Via WV Soest kan men alle informa tie verkrijgen op gebied van vakantie, ontspanning en vele andere zaken. Ook komen vooral in de zomermaanden be zoekers zowel naar het WV-kantoor in Soest als naar haar dependance in Res taurant de Thin in Soesterberg, om daar te horen wat er zoal in de gemeente Soest te zien is. Natuurlijk zijn er dan wel onderwerpen waar men de bezoe ker naar toe kan verwijzen, maar de VW is van mening dat dat nog veel meer kan zijn. Immers zijn er vele ver enigingen, instellingen en soortgelijke eenheden die elk jaar één of meer acti viteiten organiseren. VW Soest daagt al die instellingen uit die activiteiten voor het jaar 1999 aan haar bekend te maken. Vervolgens wordt een keuze ge maakt welke daarvan vatbaar zijn voor bijvoorbeeld de bekende Recreatie Krant Utrecht, een uitgave van het Utrechtse Bureau voor Toerisme die men o.a. in elk WV-kantoor gratis kan verkrijgen. Informatieverstrekking Naast de bestaande activiteiten zoals bijvoorbeeld een wandeling door de Paltz, bezichtiging van de Kaasboerde rij en het Militaire Luchtvaart Museum om maar een paar te noemen, kunnen er veel meer activiteiten plaatsvinden. In dit verband zouden de Vliegbasis Soesterberg en de Dumoulinkazerne een bijdrage kunnen bieden in bijvoor beeld een soort Open Dag. En wat te denken van een soort muziekdag, geor ganiseerd door bijvoorbeeld PVO en Odeon in samenwerking met de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht? Zo meravondconcerten met medewerking van plaatselijke zangkoren. Verder zijn er diverse kerken met prachtige orgels die gehoord mogen worden in concer ten. Een gezamenlijk optreden van de Raad van Kerken van Soest en Soester berg zou hierin een grote rol kunnen spelen. Een monumentendag in de bei de dorpen waar immers ontzettend veel is te zien, te organiseren door de ge meente met hulp van derden. Een rond wandeling door historisch Soest en Soesterberg, maar ook een wandeling door de natuur via gebaande wegen. Maar ook op sportgebied zou men veel kunnen doen om een sport te laten zien, of ook om nieuwe leden aan te trekken. Wandel- en fietstoertochten kunnen daarin van betekenis zijn. Kindermidda gen door de Stichting Balans die uiter aard veel meer mogelijkheden in zich heeft. En zo zijn er nog wel een paar te noemen. Uiteraard vraagt elk initiatief om even uit die luie stoel te komen en de handen aan de ploeg te slaan. WV Soest pro beert daarin een actieve rol te spelen met zo mogelijk medewerking van Ra dio Soest en de Soester Courant. Dat kan tot gevolg hebben dat als iemand vraagt waar iets te doen is, het antwoord kan zijn: 'Soest Natuurlijk!' De opgave van activiteiten kan men richten aan VW Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 035- 6026784, en voor Soesterberg aan Piet Taai, Van Maarenplein 1, tel. 0346- 351252. de praktijk is i.v.m. nascholing vanaf maandag 22 maart t/m vrijdag 26 maart Voor dringende gevallen nemen waar: - Dokter Galjart, Prof. Lorentzlaan 21 telefoon: 351200 - Dokter Prause, Oude Tempellaan 6 telefoon: 351517 De volksdansvereniging Terpsichore or ganiseert op zaterdag 20 maart, van 13.00 tot 17.00 uur, Aziatisch dansen onder leiding van Jan Knoppers en van af 20.00 uur bal onder leiding van Gertrud Kunst. Dat gebeurt in de gym zaal aan het Spinetpad in Amersfoort. Medewerking wordt verleend door A2. Zaalschoenen zijn verplicht. Entree: Aziatisch dansen: leden f 5,-; niet-leden f 25,-; bal: leden f 10,-; niet-leden f 15,-. Voor beide evenementen: leden f 22,50; niet-leden f 35,-. Vanavond is Luciile Karwockzik uit ioest te gast bij Spirit aan de Julianalaan 12. Ze verzorgt een bijeenkomst, waar- n Tarot centraal staat. De bezoekers 'kunnen zelf ook met kaarten werken, als ze dat willen. De aanvang is 20.00 uur. Wie geen abonnement heeft, kan voor 7,50 gulden toch de avond bijwonen. Voor meer informatie, tel. 6021962. Op aandringen van diverse inwo ners uit Soesterberg heeft het comi té van het Luchtvaartmonument 'De Vleugel' de gemeente Soest ver zocht het kunstwerk bij duisternis te verlichten. Het antwoord daarop was: nee. De woordvoerder van het comité, dhr. Ron van Fraijenhoven, is nogal verbaasd over dit zakelijk antwoord van het Col lege van Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Soest. 'Ik verbaas mij over het feit dat zij de ontwerper heb ben geraadpleegd en mede op zijn ad vies wordt op een verzoek van de Soes- terbergse bevolking negatief gereageerd. Ten eerste is dhr. De Baat de ontwerper, dus de maker van het kunstwerk in op dracht van de gemeente. In zijn ontwerp heeft hij heel duidelijk de verlichting genoemd, maar om voor ons onduide lijke redenen ging dat toen niet door. We moeten aannemen dat zowel De Baat als iemand van het college het mo nument nooit bij duisternis heeft gezien. Ja, ze zijn er voorbij gereden zonder dat het hen is opgevallen. Ook bezoekers van bijvoorbeeld The Oriëntal Swan spreken hun bevreemding uit dat het bij duisternis niet is verlicht. Sommigen spreken dan over het spookbeeld en dat is niet vreemd als men het 's avonds voor het eerst ziet'. Het comité spreekt zijn bevreemding uit waarom een ontwerper, die notabene de verlichting wel in zijn ontwerp heeft ge steld, nu ineens daarop tegen is. Voorts vragen zij zich af tot hoever de invloed van een ontwerper en maker van een kunstwerk gaat. Ze zijn voornemens om met Jan de Baat in gesprek te gaan om van hem te vernemen om welke reden hij nu ineens tegen verlichting is en hem voorts uitnodigen het kunstwerk toch eens bij duisternis te zien, voor zover dat mogelijk is. Met andere woorden persis teren zij bij hun verzoek het alsnog bij duisternis te doen verlichten. 'Dat doen ze toch ook met de grote toren in Soest, dat is toch ook een kunstwerk', aldus het comité. Dhr. Th. Sluis, lid van de Derde Wereldgroep Soest, doet een drin gend beroep hem te steunen in de actie 'Kleding voor gehandicapte kinderen in Tanzania'. Ook andere zaken zoals potloden, papier, kleur boeken enz. zijn welkom. Als lid van de Derde Wereldgroep Soest zoekt dhr. Sluis goede, schone kinder kleding en kleding voor vrouwen voor een project in Tanzania. Het is een pro ject waarin vrouwen met hun gehandi capte kinderen (en om die reden door hun mannen verstoten) worden opge vangen. De gevraagde kleding is be stemd voor zeer arme gezinnen. Gezien het klimaat in Tanzania kan men geen winterkleding gebruiken. Ook andere zaken zoals kleur- en gewone potloden (geen viltstiften i.v.m. lekken), puntens lijpers, blanco papier, etalagekarton, krijtjes, leitjes (van vroeger), kleur- en prentenboeken, kinderscharen, lappen stof, spelletjes enz. enz. zijn welkom. De actie duurt tot 5 april en voor die tijd de goederen gaarne inleveren bij dhr. Th. Sluis, Banningstraat 7, tel. 351940. Met de komst van het voorjaar gaat bij Wedo Mode weer een nieuw mo deseizoen van start. Dat zal ook dit jaar niet ongemerkt voorbijgaan. Wedo Mode viert van 18 t/m 20 maart feest! TVaditiegetrouw ont vangt de gezellige modezaak aan de Rademakerstraat 25 te Soesterberg haar klanten die dagen extra gast vrij. "Wij luiden het voorjaar feestelijk in mdat de winter voorbij is en de nieu- ve collectie in de winkel hangt" licht fi- laalhoudster Lindsey van Wedo Mode pe. Wedo biedt ook dit seizoen weer en nieuwe, frisse look en een uitgeba- inceerd assortiment mode voor het ele gezin.' Jij Wedo Mode kan man en vrouw zich huisvoelen en in het nieuw steken. Een 3reed assortiment damesmode, heren- node is hier in een harmonieus geheel amengebracht. Van stijlvol klassiek tot nodieus sportief, van gekleed tot ca- ual. Wedo Mode biedt mooie mode an bekende, goede merken voor jong n oud. Nergens anders kan men zo Ooed slagen als in deze veelzijdige mo dezaak waar klanten zo prettig geholpen worden. Damesmode Als zeer gevarieerd en leuk, niet alleen in stijl, maar ook in prijs kan de dames mode van Wedo Mode het best gety peerd worden. We noemen de program ma's van bekende merken met een eigen stijl als Finn Karelia, Setter Lady, Rober- to Sarto, Fisser, Trend Line, het duurde re merk Taifun en het eigen modemerk Nouvelle. De blazers, rokken en blouses van deze merken zijn perfect op elkaar afgestemd voor een brede groep mode bewuste dames die ook de prijs/kwali teit-verhouding goed in de gaten hou den! Jongere vrouwen zullen bij Wedo Mode doelbewust de mode van Street One en Cecil kiezen. Deze merken jonge mode met trendy truien, broeken en blouses in de huidige modekleuren grijs, en aller lei schakeringen daarvan, kaki en ivoor volgen de ontwikkelingen in de mode op de voet. Linnen jasjes, broeken, truien en shirts veelal met capuchon in neutrale tinten, het nieuwste van het nieuwste is bij Wedo Mode verkrijgbaar. De collectie wisselt maandelijks, wordt steeds met nieuwe mode aangevuld. Regelmatig even langs is sterk aanbevo len! Heren Op de eerste etage bevindt zich de he renmode met een compleet pakket aan kostuums (van o.a. LinoVïerra) colberts, overhemden (Elmior), sportieve jassen (lts Noize) en gemakkelijke, geklede jacks (Pashion). Een speciale hoek is er voor modebe wuste kinderen! Jeugdige mode van Sal- ty Dog, Bird Dog en de Spetter/Locker collectie voor jongens en meisjes voere.n hier de toon in de maten 92 t/m 176. Burgemeester en wethouders hebben het bestuur van de Raad van Kerken Soesterberg vergunning verleend voor het organiseren van de jaarlijkse Palm'- pasenoptocht. Deze wordt zaterdag 27 maart gehouden tussen 13.45 en 15.00 uur. De muziekvereniging Jonathan uit Zeist begeleidt de optocht, waaraan wordt deelgenomen door de kinderen van de groepen 1 tot en met 4 van de drie Soesterbergse basisscholen. De route is Caroluskerk, r.a. Radema- kerstr., r.a. Prof. Lorentzlaan, r.a. Chr. Huygenslaan, l.a. Buys Ballotlaan, r.a. Prof. Lorentzlaan, l.a. Simon Stevinlaan, l.a. Plesmanstraat, r.a. Buys Ballotlaan, l.a. Gen. Winkelmanstraat, r.a. Gen. Spoorstraat, l.a. Van Maarenplein, r.a. Gen. Winkelmanstraat, l.a. Van Ange- renstraaf, l.a. Dorpsplein. Zondag 21 maart ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. A.C. Barnhoorn, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Postweg 57 (tel. 350458) 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schleveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 9 maart: Anna ten Brink-van 't Hoen derdal (84), Gen. Winkelmanstraat 56. 10 maart: Annie Jacoba Kranenburg- Hogenboom (72), Plesmanstraat 77. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligersftulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. VOLLEYBAL AGAVS Heren: AGAVS 1-Unicornus 1 3-0, AGAVS 2-Unicornus 2 2-2; AGAVS 3-Switch 3 3-0; AGAVS 4-Leos 5 3-0; Jongens: AGAVS Bl- Gemini-S BI 2-1; Dames: AGAVS 1-Neder- horst 2 3-1; AGAVS 2-Unicomus 1 3-0; Meisjes: AGAVS Al-Vollem Al 0-3; AGA VS Bl-Forza Hoogland B2 2-1. Liefhebbers van klaverjassen en jokeren zijn vrijdag 19 maart vanaf 19.00 uur welkom in dorpshuis Burgstede. Zoals bekend zijn er bijzonder leuke prijzen te verdienen en voor de inwendige mens is er keus genoeg. Deelname kost 5 gulden per persoon. Zaterdag 27 maart zal in dorpshuis Burgstede van 10.00 tot 12.00 uur de traditionele kinderkleding- en speel goedbeurs plaatsvinden. Inbreng van kleding en speelgoed is mogelijk op vrij dag 26 maart van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in het dorpshuis. Van de inge brachte artikelen wordt verwacht dat ze schoon zijn en in goede staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding van af maat 86 t/m 176. De ervaring heeft geleerd dat eigentijdse kleding, mits vriendelijk geprijsd, uitstekend in de markt ligt. Wat betreft het tweedehands speelgoed is vooral het kwalitatief bete re speelgoed een zeer geliefd artikel. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15 procent van de onkostenvergoeding gevraagd. Ophalen van niet verkochte artikelen en afreke nen met de verkoper vindt zaterdagmid dag plaats van 14.30-15.00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden geschon ken aan diverse projecten. Voor inlich tingen en/of informatie kan met contact opnemen met: 0346-352295, 351269, 352961 of 030-6924552. 'Niet te geloven dat ik veertig jaren bij de PTT heb gewerkt. Er is in al die jaren veel veranderd, maar ik heb het steeds met veel plezier ge daan. Ik dacht met stille trom te kunnen vertrekken, maar dit af scheid is een grote verrassing'. Anderhalf jaar militaire diensttijd en 38 Vi jaar postbesteller bij de PTT maak te op woensdag 10 maart veertig jaren vol voor postbesteller Ed Schute (60). De sympathieke en nog jong lijkende Schute stond zoals op elke werkdag ook op deze woensdagmorgen om half zes naast z'n bed en om zes uur werd hij met gejuich welkom geheten door zijn colle ga's in het hoofdkantoor van de PTT in Soest. 'Ze hadden m'n kast versierd en onder gezang van 'lang zal hij leven', werd het zelfs koffie en gebak op dat vroege uur. Ik dacht dat dat wel alles zou zijn, maar ik had niet op een spon- taan initiatief van mijn tien vrouwelijke collega's in Soesterberg gerekend'. Na dat hij de post voor Soesterberg in bak ken had geplaatst, reden ze tegen tien uur naar Soesterberg. In één van de ga rages achter de Prof. Lorentzlaan-flat zaten de tien dames die men in het vliegdorp kent als postbestellers. On danks het sombere weer zaten ze in tuinstoelen op hun collega Ed te wach ten. Voor deze bijzondere gelegenheid was de garage en directe omgeving ver sierd met slingers en ballonnen en zelfs was er koffie. De fiets van Ed was ver sierd evenals een stoel. Is de stemming onder dames normaliter al uitstekend, nu was er sprake van een groot enthou siasme. Omdat Ed soms wegging? Uit bijna tien kelen werd die opmerking onmiddellijk recht gezet. Nee, niemand is blij dat Ed voor het laatst zijn ronde ging doen, want hij wordt figuurlijk door hen op handen gedragen. Toen Ed te gen tien uur in het zicht kwam, was de sensatie compleet. Zitten, koffie, gebak en op de foto met z'n allen. En zoals een wijs man dat kan doen, liet Ed de hele storm maar over zich heen gaan. De laatste ronde Na deze feestelijke opening was het za ken doen. De inmiddels gearriveerde PPT-bestelauto had de vele bakken met post uitgeladen en onder luid gekwetter werd de hele lading op volgorde in de bekende grote rode fietstassen gepropt. Ed trachtte zijn fiets van de nodige bal lonnen en andere versieringen te ont doen, maar dat werd direct door de da mes verboden. En zo zag Soesterberg 'Medische zorg is daar een onge kende luxe; slechts voor enkelen weggelegd. Het maakt het verschil tussen een menswaardig bestaan of verstopt moeten leven. Door de hulp van het Liliane Fonds telt het kind weer mee en kan het weer la chen. Dat is toch een mooi doel?' De leiding van de Jeugdsoos van de Carolusparochie, bestaande uit Leon Jasperse, Annet v.d. Berg, Jerry van Vliet, Edgar de Wit, Esther Sontrop, Maurice van Dillen en Margot Parle- vliet, is vol lof over de actie ten bate van het Liliane Fonds. Hun relaas: 'We vin den het een prima doel en willen ons er volledig voor inzetten. Het Liliane Fonds houdt zich bezig met het opspo ren en het helpen van gehandicapte kin deren in de ontwikkelingslanden. Vaak door een kleine medische ingreep, reva lidatie, of door het bieden van bijvoor beeld loopbeugels kan er aan het leven van een jong kind een hele andere wen ding wo/den gegeven. Daar willen wij door middel van het Liliane Fonds onze medewerking aan geven. Dat is toch een mooi doel? Want het is waar wat Willy Alberti en André Hazes zongen: 'de glimlach van een kind doet je beseffen datje leeft.' Steppen 'Wij willen ons daarvoor inzetten door 10 uur lang te steppen. Gesponsord door bedrijven, familie, vrienden, ken nissen en dorpsbewoners, gaan we zon dagmorgen om 4 uur vanaf de Carolus kerk van start, zodat we die middag tus sen 14.00 en 15.00 uur weer in Soester berg aankomen. Vanaf de morgenvie ring van half elf zijn er tot vier uur rond om de Caroluskerk diverse activiteiten. Bijvoorbeeld allerlei spellen waar je zelfs een prijs kan winnen. Je eigen but ton maken, kraampjes met artikelen van de wereldwinkel, voor de inwendige mens is er soep, broodjes en saté, dus van alles wat. De totale opbrengst is ui teraard voor het Liliane Fonds, daarom nodigen wij iedereen uit zondag 21 maart deze activiteiten te bezoeken', al dus de leiding van de Jeugdsoos. Zaterdag 20 maart wordt van 10.00 tot 14.00 uur voor de zesde keer de creatiefmarkt in de grote zaal van de Drie Eiken gehouden. Ook deze keer hebben veel hobbyisten zich hiervoor opgegeven en kan men ge nieten van veel huisvlijt. Aan Irmgard Lensink, de stille kracht achter deze markt de vraag wat 'creatief markt' betekent. 'Dat is een markt waar veel mensen met veel liefde en geduld mooie dingen hebben gemaakt, waarin hun fantasie alle ruimte krijgt. Vergeet niet dat daarvoor heel veel tijd gaat in het zoeken naar wat het gaat worden, het maken van bouwplaten en dan zoe ken naar de juiste materialen. Maar soms gaat men ook spontaan aan de slag met als gevolg dat er dan heel ver rassende voorwerpen naar voren ko men. Dagenlang in de hoek van de ka mer worstelen om juist dat beeld te creëren wat in je gedachten zit. Ben je daar eenmaal van bezeten, dan ga je door en voor je er erg in hebt, zijn er onder je handen heel wat leuke dingen gevormd. Op zo'n creatiefmarkt krijg je de kans om dat alles ook aan anderen te laten zien, hen te vertellen hoe leuk het is en wie weet ook aanzet tot deze prachtige hobby. Uiteraard bestaat ook de mogelijkheid om je spulletjes aan de man te brengen. Vergeleken met het werk en de tijd daaraan besteed, wordt het zwaar onder de prijs verkocht. Maar je weet dat je een ander weer blij hebt gemaakt met jouw idee en wie weet werkt dat door. Ja, het is nu al voor de zesde keer dat we deze creatiefmarkt houden en steeds stijgt het in de belang stelling, gezien het bezoekersaantal.' De Gehandicapten Sport Vereni ging Amersfoort en omstreken (GSVA) nodigt uit om in Amers foort te starten met sport voor ge handicapten en dan speciaal hock ey. Vooraf wordt men uitgenodigd voor een kennismakingstraining op zaterdag 27 maart a.s. in Amers foort. Het bestuur van de GSVA kreeg onlangs de vraag of er ruimte was voor de zoge naamde 'H-hockey'. Deze sport wordt gespeeld in een handbewogen rolstoel. Echter moet aan de volgende voorwaar den worden voldaan: er moeten vol doende aanmeldingen zijn voor mini maal 1 team bestaande uit 8 personen; er zal een trainer beschikbaar moeten zijn; is er geschikte trainingsruimte en de financiële gevolgen van deze nieuwe afdeling moeten goed worden bekeken. De GSVA gaat de uitdaging aan en roept gehandicapte spelers op zich voor deze H-hockey te melden. Doelgroep H-hockey wordt gespeeld in een hand- bewogen rolstoel en je kunt er ook aan meedoen als je motorisch niet zo sterk bent. Ook mensen met een lichte of zonder handicap kunnen in principe meedoen, want er is nog geen classifi catie. Mensen met een verminderde armfunctie kunnen een dispensatie krij gen, zij mogen de rolstoel met de voet voortbewegen. Kortom: H-hockey is een sport voor een heel brede doel groep. Om met deze sport kennis te maken worden betrokkenen uitgenodigd om op zaterdag 27 maart om 09.30 uur aanwezig te zijn in Sporthal Rustenburg, Fürglerplein 3 in Amersfoort. Dan krijgt men een gratis training met daar na, bij voldoende deelname, nog een serie van trainingen waarvoor een klei ne bijdrage wordt gevraagd. Deze is voor 4 trainingen 25 gulden. De data van de vervolg-trainingen zijn 10 en 24 april; 8 mei, 12 juni allemaal in Sport hal Rustenburg, aanvang 09.30 uur. Rolstoelen, sticks, hockeyballen en - doelen zijn aanwezig. De leiding van de training is in handen van Ariadne Krommedan, leidster van het project. Het slagen hangt af van het aantal aan meldingen met daarna het zoeken van trainers. Voor informatie en aanmelding kan men terecht bij de secretaresse Len Tijbosch, telefoon 033-4728454. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging cp dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. kort daarop een heel bijzondere optocht. Voorop Ed met zijn volbeladen en fees telijk versierde fiets en daarachter alle vrouwelijke collega's die aan een ieder luid en duidelijk lieten horen dat Ed met de VUT ging. Onder deze zware escorte ging het naar de Oude Tempel laan waar een versierde loopkar van de PTT klaarstond en een spandoek ver meldde: 'Het is toch zonde, het is Ed's z'n laatste ronde. De verbazing bij Ed werd nog groter toen zijn echtgenote hem daar begroette met warempel zijn godendrank: Berenburger. Een glas werd volgeschonken en onder gejuich van de omstanders door Ed soldaat ge maakt. Daarna volgde zijn feestelijke laatste ronde langs de woningen van de Amersfoortsestraat. Wat andere dagen in een paar uur was bekeken duurde nu tot ruim één uur 's middags. De laatste post afgeven en veel, ja heel veel han den schudden. In de vele woorden hoor de men duidelijk de grote waardering voor hun postbesteller Ed Schute. 'Straks heerlijk een poos met vakantie, want reizen zit in m'n bloed. En voor de rest zien we het wel', aldus Schute, die de vrijdag daarop nog eens uitgebreid in The Oriëntal Swan werd geëerd voor al die 40 jaren als postbesteller van Soesterberg. Terwijl de dagen lengen en het vooijaar steeds een stapje vooruit zet, beginnen bij ons leden van het Oranje Comité de zenuwen weer lichtelijk te gieren. Nog zo'n anderhalve maand te gaan en dan staan Koninginnedag, 4 mei herdenking en 5 mei bevrijdingsdag weer voor de deur. Vanaf september zijn wij zoals u in deze courant heeft kunnen vernemen, druk bezig deze dagen niet ongemerkt aan u voorbij te laten gaan. Met zo'n gevarieerd mogelijk programma, waar bij jong en oud zich niet hoeven te ver velen, hebben we, dat weten we nu al zeker, u een paar leuke dingen aan te bieden. Voordat Koninginnedag 1999 officieel van start gaat, beginnen wij met de dropping voor de jeugd waarvoor je je kunt opgeven bij het Karweihuis. Koninginnedag heeft ook dit jaar weer een druk programma. Wat dacht u bij voorbeeld van een echte stoomtrein, modelboten, zwarte markt voor de jeugd en volwassenen en nog veel meer! Vanzelfsprekend ontbreken de oudge dienden, zoals aubade en de ludieke re veille niet. Ook dit jaar wordt 30 april afgesloten met een daverend muzikaal optreden en een spetterend vuurwerk. 4 mei, de dag van dodenherdenking, is in Nederland en dus ook in Soesterberg, de dag van bezinning. Deze dag staan wij stil bij de slachtoffers van Wereldoor log II, maar ook bij het (zinloos) geweld van vandaag de dag. Wij, als jong Oran je Comité, nodigen u uit, dit samen met ons te doen. Dit jaar is het 54 jaar ge leden dat Nederland door de Geallieer den werd bevrijd. Een dag die nog ie der jaar wordt gevierd op 5 mei. Voor de jeugd organiseren wij 's middags on der andere skeeleren en straattekenen. De 55-plussers van Soesterberg zijn van harte uitgenodigd om in de Heijbergh gezellig mee te zingen met liedjes uit de oude doos. U ziet, aan ons ligt het niet om deze drie dagen een invulling te ge ven die bij haar past. Nu maar hopen dat het weer zich ook van zijn beste kant laat zien. Maar ook van u zijn wij afhan kelijk, beste Soesterbergers! We hebben u nodig, niet alleen als enthousiast deel nemer (hoe meer zielen, hoe meer vreugd), maar ook als vrijwilliger bent u van harte welkom. Financieel kunnen wij niet buiten u. Begin april zullen onze collectanten weer bij u aan de deur ko men voor een geldelijke bijdrage en om u ons programmaboekje aan te bieden. Geeft u gul! Mochten de collectanten u niet thuis treffen, dan kunt u uw bijdra ge ook storten op rekeningnummer 39.52.16.540 ten name van het Oranje Comité Soesterberg. Laten wij ons met z'n allen inzetten, zodat deze dagen niet meer stuk kunnen!' Wilma Kersten, voorzitter Oranje Comité Donderdag 18 maart 20.00 muziekavond, Drie Eiken Vrijdag 19 maart 10.00 cursus Kijk op Kunst, Drie Eiken Zaterdag 20 maart 10.00 creatiefmarkt, Drie Eiken Dinsdag 23 maart 20.00 wijnproeven, Proefkelder

Soester Courant | 1999 | | pagina 13