10.- Van concurrentie geen sprake meer Inzinking Stam/SoVoCo te langdurig Smeeing/BDC verslaat De Blinkert Soest en AFC blijven op nul steken Nederlaag van Hees heeft nauwelijks consequenties WOENSDAG 17 MAART 1999 SOESTER COURANT PAGINA 15 PAARDENSPORT Clinic dressuur op Manege de Boshoeve Sanitair Voorsprong SEC in slotfase omgebogen tot nederlaag VOETBAL zaterdag Gelijkspel SEC tegen De Glind Open dag bij Golfclub op zondag 21 maart VOETBAL zondag VOETBAL zondag Voorsprong van VVZ'49 opgelopen tot tien punten VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Volleybalsters stappen over van Intercity naar 'boemeltje' VOLLEYBAL Blunder arbiters kost Soester formatie in slotfase bijna de kop HANDBAL HOCKEY Heren MHC Soest lijken de smaak te pakken te hebben ATLETIEK Wegseizoen voor atleten geopend RWAND Toontje verzorgt ook catering van Juxe broodjes tot koud-/warm buffet Weinig veranderingen in top ranglijst van eerste klasse In Manege de Boshoeve aan de Ko ningsweg wordt zondag 28 maart een dressuurclinic gegeven. Christa de Brui ne, die zelf intermediair rijdt, geeft een demonstratie op haar eigen paard, voor dat ze de belangstellenden in groepjes van vier lesgeeft. De clinic begint om 12.00 uur en is gratis. Tijdens de intro ductie kan op alle niveaus worden geoe fend in dressuur rijden. Wie meer infor matie wil over de clinic kan contact op nemen met Willemien van Rossum van de Boshoeve, tel. 6013457. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De zondagselectie van SEC dreigt nu ook achtervolgd te worden door pech. Een doelpunt in de laatste minuut betekende een nieuwe ne- l derlaag voor de groenwitten. Ach- J terveld won met 2-1 en kroop naar l de negende plek. I Met twee punten meer bezet SEC de I achtste positie. De ploeg was de compe- I titie zo goed begonnen met twaalf pun- I ten uit zes duels, maar sprokkelde in de I volgende elf wedstrijden slechts zeven punten. In Achterveld mochten Marco Martens en Ramon Heijnen wegens schorsingen niet worden ingezet. De eerste helft le verde drie kansen (twee voor SEC), maar geen doelpunten op. Na 64 minu ten was het wel raak. Remco van Veen- endaal ging aan de linker zijde op avon tuur en zag en vond Peter van den Berg die met een lob scoorde. In de laatste tien minuten werd de voor sprong uit handen gegeven. SEC werd ineens volledig voorbij gelopen door de Achtervelders die in de 81s,e en negen tigste minuut scoorden. SEC-zaterdag heeft opnieuw niet weten te winnen. Tegen De Glind uit Achterveld kwam de Soester-for- matie van trainer Paul Muller niet verder dan een gelijkspel (2-2). Op zich duur puntverlies in de race om de titel, maar ook de concurrenten morsten twee of zelfs drie punten. De achtervolgers Huihorst en OSM moesten tegen elkaar spelen, allebei namen ze een punt mee naar huis. CDW, waarvan SEC vorige week ver loor, delfde het onderspit tegen OSO. Aanstaande zaterdag moeten de Soes- ters spelen tegen deze ploeg uit Wijk bij Duurstede op de Bosstraat-West. Vol gens Muller is dat de 'belangrijkste wed strijd van het seizoen'. SEC begon vrij mat aan de partij tegen De Glind. De tegenstander kwam op voorsprong, maar vlak voor rust wist Mohammed Touhami de gelijkmaker aan te tekenen. Verder creëerde de Soester ploeg genoeg kansen, maar wist ze zich er geen raad mee. Een 'peptalk' van Muller gaf een ander SEC te zien. De duels van voor de thee werden in het tweede bedrijf wel gewon nen. Michel Besseling scoorde de 1-2. SEC leek op rozen te zitten, maar door 'knullig balverlies' werd het toch nog 2- 2. Muller weet waar het aan schort bij zijn formatie. "Op de training scoren de jon gens de mooiste doelpunten, de ballen gaan er dan wel in. Maar de druk is groot tijdens een wedstrijd, daar moeten we mee leren omgaan. Dat gaat niet al tijd goed, er worden namelijk veel te veel mogelijkheden onbenut gelaten." Golfclub Soestduinen houdt zondag 21 maart een open dag. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen belangstellen den een kijkje komen nemen op de negen holes baan achter het Holiday Inn Hotel aan de Van Weerden Poel- manweg. Op het voormalige terrein van het Soester Natuurbad wordt informatie gegeven over golf en de bezoekers mogen gebruik maken van de oefen faciliteiten. Indien mogelijk kan men ook een paar holes lopen. Professio nele spelers zijn aanwezig om de be zoekers te begeleiden en vragen te beantwoorden. Jeugd kan dit seizoen ook terecht op de vorig jaar geopende golfbaan. Tot 12 jaar bedraagt de contributie 150 gulden per jaar, voor 12-18-jarigen is dat 250 gulden per jaar. De lessen worden gegeven door pro's. De Golf club Soestduinen wil dit seizoen ook een vereniging laten starten. Infor matie over de verschillende lessen, lidmaatschappen en clinics is be schikbaar. Holiday Inn verzorgt tij dens de open dag van de Golfclub rondleidingen door het hotel. Gemeten naar het aantal kansen had Soest een kleine overwinning best wel verdiend. Maar de inhaal wedstrijd in Amsterdam tegen AFC eindigde zoals die begon: 0-0. Om dat ook Quick gelijkspeelde, veran derde er in de top van de ranglijst niet bijzonder veel. Soest liep wel een punt uit op KBV en EDO, de nummers twee en drie die niet in actie hoefden te komen. Deze clubs hebben twee punten achter stand op de Soesters, Quick vier en AFC zelfs vijf. De gerenommeerde ver eniging uit de hoofdstad heeft echter twee wedstrijden minder gespeeld. Dat wil zeggen, AFC moet nog de laatste zeventien minuten uitspelen tegen hek kensluiter OSV. Dat gebeurt op zaterdag 3 april. OSV leidt verrassend met 2-1. Het duel werd destijds gestaakt, omdat een bestuurslid van AFC getroffen werd door een hartaanval. Op maandag 5 april komt AFC nog maals in actie, dan tegen DWS. In de tussentijd worden twee volledige speel ronden afgewerkt. Het worden spannende tijden voor de vijf overgebleven kanshebbers op de ti tel. Gescoord werd er zondag niet, onder meer doordat de defensie van Soest wederom nauwelijks kansen weggaf. Ook de achterste linie van AFC kweet zich goed van haar taak en doelman Meilink was niet te beroerd zich te be moeien met inzetten van Hilmi Michi, André Hufman, Peter Wolfsen en Jeroen van Veenendaal. De laatste kreeg in de tweede helft een goede kans aangeboden door Michi, maar schoot over. Daarna trad Meilink weer op toen Martijn Stalenhoef en Michi het doel in het vizier hadden. Trainer Rob Bianchi van AFC bracht ex-prof De Bruin in het veld om zijn aanvalslijn te versterken. Peter Visee reageerde met de inbreng van Martijn de Jonge en Aijan Grapendal. Beide ploegen probeerden de winst te pakken. De schrik sloeg de Soesters om het hart toen plotseling drie Amsterdammers voor Michel van Ee opdoken, maar de doelman herstelde de rust met een meesterlijke ingreep. Het slotakkoord was voor Soest. Het schot van Stalen hoef verdween over. Schorsing De middenvelder zal er zondag in de thuiswedstrijd tegen Osdorp niet bij zijn. Tegen EDO, anderhalve week geleden, kreeg hij voor de derde maal geel en dat betekent een schorsing van één wed strijd. Ook René de Bree en De Jonge kunnen een uitsluiting van één duel ver wachten, nadat ze zondag hun derde boeking opliepen. De gele kaart voor Jeroen van Veenendaal heeft nog geen gevolgen, want de aanvoerder werd slechts eenmaal eerder bestraft. Soest werd in Amsterdam overigens 35 maal teruggefloten voor een overtre ding. Dat is tweemaal zoveel als het ge middelde. Scheidsrechter Van Beelen floot evenwel niet toen Michi op slag van rust in het strafschopgebied tegen de grasmat werd geduwd. De stand: 1. Soest 16-30, 2. KBV 16- 28, 3. EDO 16-28, 4, Quick 16-26, 5. AFC 14-25, 6. DCG 16-24. Advendo dat thuis van Blauw Geel verliest, FC Horst dat voor de twee de achtereenvolgende maal uitglijdt en WZ'49 dat gewoon blijft win nen. Van concurrentie is nauwelijks nog sprake. In theorie kunnen de groenwitten op paaszaterdag (3 april) al de deur naar de eerste klas se van het slot halen. Tien punten voorsprong op de twee vol gers Jonathan en Advendo, die een wedstrijd minder speelden, is de stand van zaken. WZ'49 kan zich in de res terende zes wedstrijden, tegen onder meer de nummers twee tot en met vier, veroorloven een- of tweemaal te verlie zen. Gemakzucht lijkt nog het enige te zijn dat roet in het eten kan gooien. Of het moet zo zijn, dat de selectie langdu rig wordt geplaagd door blessures. In Nijkerk ontbraken Hidde Reitsma (geblesseerd) en Wobbe Jan Reitsma (geschorst) in de opstelling en op de bank. Verder begonnen Ronald de Rooij, Ruben de Goede en Jordi Brou wer allesbehalve fit aan de wedstrijd. Het drietal zou het einde niet halen en de omzettingen, waartoe trainer Henri Kalk genoodzaakt was, kwamen het spel niet ten goede. Dat bleek in de tweede helft die de Soesters met een 0-2-voor- sprong (doelpunten van Marcel van Es sen en Gerard Becker) waren ingegaan. De Goede, die een aantal tikken had geïncasseerd, was in de kleedkamer ach tergebleven. Enkele minuten na de her vatting zocht De Rooij (hamstringbles sure) hem op. Hun taken werden waar genomen door Gert van de Munt en Eric Grauwmeijer en Kalk moest zijn strijdplan vrijwel volledig wijzigen. Brutaal Niettemin had Van Essen de wedstrijd na 55 minuten op slot kunnen draaien, maar zijn lob miste net het doel. Het spel van WZ'49 was toen al niet meer van het gehalte, waarmee de debutant zich brutaal aan het hoofd van de tafel van de tweede klasse had geplaatst. Dat stelde NSC zowaar in de gelegenheid druk uit te oefenen. De aanvalslinie van de Nijkerkers kon daar evenwel niet mee uit de voeten. Kenmerkend voor het verschil tussen beide elftallen is dat de topscorer van NSC tot dusver viermaal doel trof. WZ'49 heeft een productie van bijna drieënhalf doelpunt per wedstrijd, voor al dankzij de slagvaardigheid van Van Essen, Brouwer (beiden veertien) en Gijs Schaap (tien). Er moest een strafschop, veroorzaakt door Alendar Kurt, aan te pas komen om NSC aan een doelpunt te helpen. Tien minuten voor het verstrijken van het duel zorgde Rob Wijbinga voor 1- 2. Er was even sprake van spanning en Kalk probeerde tijd te winnen door Brouwer te vervangen door Dik Lam jr. Echt in de problemen kwam WZ'49 niet. De beste kans was zelfs voor Schaap, maar het duurde tot de laatste, officiële minuut, alvorens Van Essen de drie punten veilig stelde: 1-3. Een van de plaatselijke slijters zal bin nenkort wel een telefoontje krijgen van de ceremoniemeester van WZ'49, mits de hoofdmacht de concentratie kan vasthouden en de lichamelijke klachten van een handvol spelers snel achter de rug zijn. De Soesters stelden daar weinig tegen over, ze creëerden geen enkele kans. Daselaar liet de ploeg in de tweede helft met drie spitsen spelen. Deze strategie zorgde voor de aansluitingstreffer. Jef- frey Dorrestein schoot vanaf de rand van het strafschopgebied de 1-2 bin nen. Maar geen moment hing de gelijk maker in de lucht. Via een counter in blessuretijd liep De Bilt zelfs uit naar 1- 3. Daselaar wist geen duidelijke verklaring te geven voor het verlies van zijn forma tie. "Ik weet niet hoe het heeft kunnen gebeuren. De ploeg had een totale 'off day'. Er werd wel hard gewerkt, maar niet slim gewerkt. We speelden veel te gehaast, er was totaal geen overleg bin nen de ploeg." De trainer van Hees gaat er vanuit dat het allemaal weer in orde zal komen. "De komende week gaan we gewoon rustig trainen. We moeten even de boel op een rijtje zetten. Maar ik weet zeker dat we tegen Dalto winnen, de drie pun ten zijn voor ons", aldus Daselaar. "Misschien was een nederlaag wel nodig. Dat brengt de scherpte weer terug", zuchtte trainer Ron Dase laar na de thuisnederlaag tegen De Bilt (1-3). En dat moet ook wel, want volgende week moet de Soes ter formatie aantreden tegen num mer drie van de ranglijst, Dalto uit Driebergen. Het verlies had voor Hees geen ernsti ge gevolgen. Koploper EDO speelde gelijk, terwijl ook Dalto onderuit ging. Door deze resultaten heeft Hees een achterstand van drie punten op EDO, maar het moet nog een duel inhalen. Hees speelde, zonder de geschorste Peter de Jong en Bram de Vries, een kansloze wedstrijd tegen De Bilt. Voor rust leidde de tegenstander al met 0-2. Ze vertrokken in een Intercity en stapten over in een 'boemeltje' en hadden pas anderhalve set later in de gaten dat ze de verkeerde trein hadden genomen. De dames van Stam/SoVoCo roken de laatste we ken al zo vaak aan de winst, maar de zoete geur die zaterdag in de Bunt hing, bedwelmde de volleybalsters. In Warmenhuizen was de Soester ploeg in een tijdsbestek van 57 minuten ver nederd door Bejo/Dinto. Voor eigen publiek kon Stam/SoVoCo zich revan cheren voor de slechtste wedstrijd van het seizoen en dat leek in recordtempo te gaan lukken. Er waren nog toeschou wers onderweg naar de sportzaal toen het 15-4 en 8-0 stond en de eerste zege sinds 6 februari een kwestie van tijd leek. Het duurde nog een poos voordat het door de bliksemstart ingegeven op timisme had plaatsgemaakt voor diepe gevoelens van teleurstelling. De inzinking die de ploeg plotseling overviel, duurde in de ogen van trainer/ coach Inge Olthof veel te lang. De scherpte was weg, had de servicedruk en het zelfvertrouwen meegenomen. Inge Olthof nam 'forceren' in de mond toen ze zocht naar een verklaring voor de extreme omslag in de wedstrijd. "We hadden nog een rekening te verheffen, we hadden de laatste weken progressie vertoond, we hadden ze helemaal in de tas. Tot 8-8 dacht ik nog wat een on zin." De harde realiteit was dat de Noord- Hollanders de tweede set alsnog pakten (10-15) en ook in de derde slagenwisse- ling van 28 spannende minuten aan het langste eind trokken (12-15). Herstel kondigde zich aan en af in de vierde set (15-12), maar de wedstrijdzege (2-3) ging naar Warmenhuizen. De deceptie bij Inge Olthof was begrij pelijkerwijs groot, te meer daar het een sleutelduel betrof. In plaats van op ge lijke hoogte met Dinto te komen, werd het verschil vergroot tot vier punten. Stam/SoVoCo deelt nu de negende/ tiende plaats met Zaanstad en dreigt na de reguliere competitie veroordeeld te worden tot het spelen van extra wed strijden om een langer verblijf in de eer ste divisie te verzekeren. Met het oog op volgend seizoen wil Inge Olthof daarom dat het team wordt ver sterkt. Alleen onder die voorwaarde zal ze ook volgend seizoen de technische begeleiding van het team op zich ne men. Links en rechts worden volleybal sters benaderd, maar in de directe om geving van Soest liggen geroutineerde krachten (want die zoekt Inge Olthof) niet direct voor het oprapen. Pas in de eerste week van mei is er duidelijkheid, verwacht de trainster die uit de huidige groep nog geen geluiden heeft ontvan gen dat iemand het voor gezien houdt. Met enkele speelsters moet nog worden gesproken. Zeker is al wel dat Zwolle en Vollkei in april uit de eerste divisie duikelen. De riskante tiende plek delen Stam/SoVo- Co en Zaanstad met ieder 21 punten. DOK (24 punten) en Dinto (25 punten) zijn nog binnen oogbereik. Stam/SoVo- Co heeft nog wedstrijden de gelegen heid om die afstand te overbruggen. Heren Voor de heren was het bezoek aan Naar- den een 'verplicht nummer'. Op alle fronten was Stam/SoVoCo tien keer beter dan Keizer Otto. De setstanden van de wedstrijd onderstreepten de stel ling van trainer Ali Moghadassian: 5-15, 6-15, 9-15. Hij liet zelfs de jonge spelers Roy van de Broek en Joost Volkers er varing opdoen. Stam/SoVoCo treft van avond om half negen in Almere Alsta- vo'81. Het betreft de halve finale van het districtsbekertoernooi. Het team wordt geplaagd door blessures van Richard van Rouwendaal, Roel Richmond en Jaap van der Vinne. Daarom heeft Mo ghadassian een beroep gedaan op spel verdeler Han Mulder en aanvaller Ron Goethals uit het tweede. Zondagmiddag schoot Henk van Plateringen even uit zijn slof tijdens de wedstrijd van Smeeing/BDC te gen De Blinkert. In de eindfase van het duel zag de trainer een speler van de tegenpartij ruim binnen de cirkel een doelpunt maken. Het ar bitrale duo keurde de goal goed. Met wilde armgebaren gaf hij de scheidsrechters te kennen het niet eens te zijn met hun beslissing. "We spelen op een aardig niveau in de competitie. Dan mag je toch ook van de arbiters verwachten dat ze zulke fouten niet maken? Het gebeurde in een hele cruciale fase van de wedstrijd. Die go zer stond wel anderhalve meter in de cirkel", aldus een verontwaardigde Van Plateringen na afloop. De score betekende, met nog drie minu ten op de klok, een 24-25-achterstand voor Smeeing/BDC. Uiteindelijk trok de Soester formatie toch aan het lang ste eind. Met minimaal verschil werd De Blinkert verslagen: 28-27. Dat Smeeing/BDC bijna had verloren, wilde Van Plateringen niet aan de scheidsrechters wijten. "We hebben het geheel aan ons zelf te wijten dat het te gen het eind nog spannend werd. We stonden vier doelpunten voor. De scheidsrechters hebben een goeie partij gefloten". Hij had wel een verklaring voor het turbulente slotstuk van de handbalwedstrijd. Volgens de coach had het te maken met gemakzucht van zijn formatie. In plaats van de wedstrijd sim pel uit te spelen, liet de Soester ploeg de tegenstander terugkomen in de wed strijd. Aanvoerder Aijan Roest onder streepte de woorden van Van Platerin gen. "We hebben de voorsprong te ge makkelijk uit handen gegeven. Dat had gewoon niet mogen gebeuren." Roest was in sporthal Beukendal weer de aanjager aan Soester zijde. Met ze ven treffers werd hij topscorer van zijn ploeg. Ook Charles van Zetten en Mi chel Roest waren op dreef. Beiden von den vijf keer het net. Moeilijk Smeeing/BDC had het in de beginfase moeilijk tegen De Blinkert. De ploeg had overtredingen nodig om het spel van de tegenstander te ontregelen. In een hoog tempo en met gevarieerd aan- valsspel via de zijkanten wist De Blin kert een gaatje te slaan, 8-10. Langza merhand kregen de Soesters meer vat op het spel. Er werd fel, gesloten verde digd en keeper Dennis de Rijk hield met een paar prima reddingen zijn ploeg in de race. Voor rust nog werd de achter stand omgebogen in een voorsprong, 16-13. Het doelpuntenfestijn bleef aan beide kanten lange tijd aanhouden. Smeeing/ BDC behield een marge van drie, vier doelpunten. Door concentratieverlies, voornamelijk loopfouten van de Soes ters, kwam De Blinkert steeds een stapje dichterbij. Met nog ongeveer tien minu ten te spelen stond het weer gelijk, 20- 20. In de slotminuten scoorden de ploe gen om en om tot 24-24. Door de arbitrale dwaling leek De Blin kert een overwinning in de wacht te kunnen slepen, maar door toedoen van uitblinkers Aijan Roest en Van Zetten werd het 28-27. Roest benutte zijn ze vende strafworp, Van Zetten bekroon de een prachtige individuele actie met een treffer. Van Plateringen was blij met de winst, maar had een 'slechte wedstrijd' gezien. Hij was wel te spreken over het functio neren van de verdediging. "De tactiek lukte vrij aardig vandaag. We hanteer den het pyramide-systeem. Bij een aan val van hen stapte er een van ons uit en gaf een ander hem rugdekking. De Blin kert speelde vlot handbal, maar dat konden we vandaag behoorlijk beteuge len". Foto: Aldo Allessie Stijlvol is Richard van Hofslot op weg naar het doel van De Blinkert. De op bouwer is hersteld van een blessure die hem langdurig aan de kant hield. iderdag 25 maart Vraag 13 3 't Spant U De Speeldoos U 3 in 1 Vraag 14 HCAW Zuidvogels 3 Neptunus De heren van MHC Soest lijken de smaak te pakken te hebben. Op sportpark Koningsweg boekten ze de tweede achtereenvolgende zege. Voor de ogen van de aanhang werd Dommel met 3-2 verslagen, wat nog niet wil zeggen dat de Soesters zich zeker kunnen voelen in de tweede klasse. De rust werd bereikt met een 1-0-voor sprong dankzij een doelpunt van Jeroen van Tol. Nadat Nils van den Deijssel de voorsprong had verdubbeld, zorgden de gasten er meteen voor dat de spanning terugkeerde. Van den Deijssel was ver volgens ook bij de derde treffer van Soest betrokken. Na een actie gaf hij de bal voor op Rein Jansen die 3-1 scoor de. Het doelpunt dat Dommel in de slotfase maakte, had geen invloed op de puntenverdeling. Het geplande duel tussen de dames van MHC Soe^t en Shinty werd afgelast. Voor de atleten is het wegseizoen traditioneel geopend in Alphen a/d Rijn. In 1.11.05 legde Erik Tol boom de 20 kilometer over het as falt en klinkers af. Hij was twaalf minuten langzamer dan winnaar Greg van Helst. Van AV Pijnenburg kwamen zaterdag meer lopers in actie. Rob Jansen (1.24.47), Ruud Ambags (1.32.30), Leo Kortekaas (1.41.12), Piet Steenbergen (1.52.53) en Mirjam Kortekaas (2.01.06) merkten dat hun tijden nade lig werden beïnvloed door de tempera tuurswisselingen. Op de 8 mijl (12,8 kilometer) van Zeist kwamen Marcel de Boer en Peter Maier tot tijden van respectievelijk 48 en 53 minuten. Op de 15 mijl (24 kilometer) was Hans de Goede in 1.34.38 de snel ste Pijnenburger. Rob van Waes, even eens veteranen 1, zette 1.45.45 op de klok. Louis den Exter kwam tot een eindtijd van 1.40.47. (2x) Kabelkrant op Dagina 185. De Over de uitslag i prijzen kunnen gezet. ezier toegewenst! Dagschotels woensdag Andijvie-stamppot met een bal gehakt donderdag Gebakken kabeljauw met aardappelpuree en worteltjes weekend Roerbakschotel van kip met frites en gemengde sla maandag Kalfsragout met aardappel puree en broccoli dinsdag Bami met kroepoek en saté Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 René de Bree: geschorst. Martijn de Jonge: geschorst. Martijn Stalenhoef: geschorst.

Soester Courant | 1999 | | pagina 15