En dit zijn de knallers van deze week: 3.50 Openluchtzwembad voor kinderen Verkeerde tabletten in Daelhoven Jk. NIK Vormselviering met de kardinaal 7.98 1.89 2.69 19.95 Isiiïtrafcuin ^aasbrunch en -diner Bromfietser scheurt met ruim 90 km/u door Soest 6027493 't 9s volop lente op pagina 5 Celstraf geëist voor 14 inbraken en diefstallen WOENSDAG 17 MAART 1999 e JAARGANG NO. 30 De Vrije Teugel wil overleg met ouders en zoekt sponsors Ziekenhuis Eemland verwisselt pijnstillers met slaapmiddel Burgers bieden politie helpende hand Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Klant gooit steen door ruit van café Tel. 06 - 53 91 12 37 Gevraagd VASTE BEZORGERS OPEL0 3 Actueel 5 Actueel 10 Op Soest 15 Sport Aanrander moet negen maanden gevangenis in Afgedankte tv dient als speelgoed A. van der Lee fjj£| KLAREN-ö TROMP Ook 's avonds en in 't weekend 88 Rijbewijs kwijt na dronkemansrit Magere riblappen Casino wit of tarwe brood Noorse garnalen Sunil wasmiddel Salustiana perssinaasappelen Hebro Saté Ajam of Babi VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Redactie en administratie Abonnement: Soest/Soesterberg van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33,-- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 De Vrije Teugel wil op het terrein aan het Vedelaarpad een zwembad voor kinderen tot en met twaalf jaar laten aanleggen. Zo snel mogelijk wordt bekeken of het idee een maat schappelijk draagvlak heeft, boven dien moet de gemeente instemmen met de bouw. Het openluchtbad zal ongeveer 300.000 gulden gaan kos ten. Dat bedrag hoopt het kinderpa radijs bijeen te krijgen door een sponsoractie die de geldschieters over twintig jaar winst kan opleve ren. Sinds de sluiting van het Soester Natuur bad in 1990 heeft Soest geen openlucht- bad meer. Deze zomer zal daarin geen verandering komen, maar De Vrije Teu gel hoopt volgend jaar kinderen tot en met twaalf jaar de gelegenheid te geven een duik te nemen. De toegang tot het zwembad zal niet gratis zijn, omdat het onderhoud van het bad en toezichthouder(s) betaald moeten worden. Maar De Vrije Teugel benadrukt dat het tarief betaalbaar zal zijn. Bedenker van het plan is voormalig wet houder van financiën Jan Menne die sinds vorig jaar voorzitter is van de wel- zijnsstichting. Hij wil de ouders van de kinderen betrekken in de verdere plan vorming. 'Als het maatschappelijk wordt gedragen, heb je ook een politiek draag vlak. Daarom willen we dat eerst onder zoeken. Tegelijkertijd moet blijken of het financieel haalbaar is", aldus Men ne. Financiering Van de gemeente, die geen geld heeft voor m'euw beleid, hoeft De Vrije Teu gel geen cent te hebben. Voor de finan ciering van het bad heeft Menne een constructie bedacht, waarmee hij bij FC Volendam, waar hij bestuurslid is, een nieuwe inkomstenbron heeft aange boord. Om wildkap in de regenwouden een halt toe te roepen, mag er over een jaar in Nederland en andere EG-landen geen hardhout meer worden ingevoerd. Daarom worden in de noordelijke pro vincies bossen van het kwalitatief ster ke Rubinia-hout aangelegd. Dat gebeurt met investeringen van bedrijven en par ticulieren. Wie nu een bedrag inlegt, krijgt over twintig jaar het tienvoudige uitgekeerd. Menne's plan is als volgt. Iemand legt bijvoorbeeld honderd gulden in. De helft daarvan gaat naar het bomenplan (wat over twintig jaar 500 gulden ople vert, betaald uit de opbrengst van de houtverkoop), de andere helft is voor de aanleg van het kinderzwembad in Soest. FC Volendam verdiende op die manier al enkele tonnen. Menne hoopt dat het project ook in Soest aanslaat. "Alles wordt notarieel vastgelegd en Nationa le Nederlanden garandeert zwart op wit dat iedereen zijn geld terugkrijgt als het bomenplan mislukt. En voor de spon sors zullen we wat doen in de vorm van bijvoorbeeld een lagere entree of een gratis abonnement." Aanvulling De voorzitter verwacht dat het zwem bad een uitstekende aanvulling zal zijn op het activiteitenprogramma van De Vrije Teugel. "Het is aangenaam voor de kinderen wanneer ze in Soest eindelijk weer in een openluchtbad kunnen zwemmen. Voor het kinderparadijs is het bad een completering, de attracties stimuleren elkaar. Het is de bedoeling dat het bad binnen de grachten van het kinderparadijs wordt aangelegd. Hoe groot en diep het wordt, is nog niet precies bekend, maar Menne denkt aan een bassin met een oppervlakte van ongeveer 150 meter. Zodra alle offertes binnen zijn en het plan concreet is, wil Menne het overleg met ouders en de gemeente starten. "Maar we moeten er niet te lang over praten, we moeten het ook gewoon doen." Een aantal patiënten van Verpleeg huis Daelhoven in Soest heeft vori ge week een slaapmiddel (nitraze- pam) gekregen in plaats van de pijn stiller paracetamol. De directie van Ziekenhuis Eemland, waar de ta bletten zijn verwisseld, verwacht geen ernstige gevolgen. De patiën ten die een of meerdere slaaptablet ten slikten, waren versuft of onrus tig. Meer bijwerkingen zijn er waar schijnlijk niet. De directie van Eemland baseert zich daarbij op de dosering en de sterkte van het slaapmiddel dat door een menselij ke fout werd verwisseld met paracetam ol. De voorraadpotten werden verwis seld, waardoor de verkeerde tabletten in de verpakkingsmachine en de strips te rechtkwamen. Het formaat, de kleur en de zwaarte van de twee medicijnen zijn vrijwel identiek, aldus de ziekenhuisdi rectie. Behalve in Daelhoven kwamen de ver keerde medicijnen ook terecht bij ver pleeghuizen in Amersfoort en Nijkerk. In totaal namen twintig patiënten een slaaptablet in plaats van een pijnstiller. Zij kregen het advies om uit te slapen. Familieleden van de patiënten werden meteen ingelicht en de verkeerd verpak te tabletten teruggehaald. De verpleeg huizen controleerden direct de gehele medicijnvoorraad. Ziekenhuis Eemland onderzoekt hoe de fout heeft kunnen plaatsvinden en heeft de Inspectie voor de Volksgezondheid ingelicht. Alle controles zijn verder ver scherpt, laat de directie van Ziekenhuis Eemland weten. Het ziekenhuis werkt sinds enkele jaren met een volledig geautomatiseerd distri butiesysteem voor geneesmiddelen. Door een robot worden de tabletten in hoog tempo in individuele verpakkingen gelegd. De apotheek van het ziekenhuis kan door de grote productiecapaciteit ook medicijnen voor de verpleeghuizen in de regio leveren. Met snelheden tot bijna 100 kilo meter per uur probeerde een achttienjarige man uit Soest zich uit de voeten te maken voor de politie. Die had hem, zonder helm, op zijn scooter zien rijden op het Nieuwerhoekplein. Tijdens de achtervolging over onder meer de Koninginnelaan werden snelheden van 90 kilometer per uur bereikt. Dat maakte het werk er voor de politie niet eenvoudiger op. Nog moeilijker werd het toen de man op de scooter de Titus Brandsmastraat inreed en via brandgangen de politie trachtte af te schudden. Omdat de politie geen risico wilde nemen, staakte ze de achtervolging, maar ze kreeg hulp van buurtbewoners. Die hielden de snelheidsmaniak aan. De scooter werd in beslag genomen. Volgens de jongeman, die een pro ces-verbaal kreeg, kan zijn voertuig harder dan honderd kilometer rijden. Nog sneller is de bromfiets van een andere Soester, die de politie even eens in het weekeinde meenam naar het bureau voor technisch onderzoek. Daaruit bleek dat de brommer een snelheid van 130 kilometer per uur kan bereiken. De man beweerde dat hij de opge voerde tweewieler had geleend. Hij had de aandacht van de politie ge trokken, omdat hij op de rijbaan van de Soesterbergsestraat reed en geen helm droeg. TVAN DEN1 accountancy It belsgtingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 - N SOESTDUINEN ROYAL PARC Vrolijke paasaktiviteiten voor het hele gezin op zondag 4 en maandag 5 april 1999 Brunch a 59,50 en diner a 69,50 per persoon Paas Info Reserveringslijn 035 603 8383 Een ruit van een café aan de Soester bergsestraat sneuvelde zaterdagnacht onder het geweld van een baksteen. Die was gegooid door een twintigjarige man die kort daarvoor was verzocht de ho recazaak te verlaten. De steengooier zou, volgens de verklaring die een me dewerker van het café aan de politie af legde, sinds een uur of negen in de zaak hebben gezeten. Hij had geld geleend om drank te kunnen kopen en zou zich na het middernachtelijke uur vervelend hebben Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. in Soest voor de Aanmelden: tel. 60141 52 NEFICENS jprS SOEST V"e automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Aantal bedrijven heeft wel oren naar vertrek uit Soest-Midden. Passagiers gewond bij busongeval. RvS vernietigt besluit over omstreden pand Vredehofstraat. 24 Uur vasten levert 6,5 mille op. "Het was liefde op het eerste gezicht". Soest en AFC blijven op nul steken. Van concurrentie voor WZ geen sprake meer. Inzinking Stam/SoVoCo te langdurig. Nederlaag Hees heeft nauwelijks consequenties. Een 26-jarige Soester is vrijdag door de Utrechtse rechtbank veroordeeld 'tot negen maanden gevangenisstraf. De man had zich schuldig gemaakt aan aanranding. De verdachte was vorig jaar augustus 's nachts via een regenpijp en een openstaand raam in de slaapkamer van een vrouwelijke kennis uit Soest geklommen. Tegen haar wil had hij haar buik en borsten betast en haar gekust. Daarna klauterde de Soester op dezelfde wijze als hij was geko men weer naar beneden. De rechtbank hield er in haar vonnis rekening mee dat de verdachte het slachtoffer grote angst en schrik had aangejaagd en dat ze mogelijk de rest van haar leven aan het gebeuren zou worden herinnerd. Tegen de man was een jaar cel geëist. De Soester zelf ontkende dat hij de vrouw heeft aan geraakt. Hij wilde slechts met haar praten. Volgens de man ging hij weg toen de vrouw verder wilde slapen. Kinderen zijn maandag aan de haal ge gaan met een afgedankt televisietoestel dat was achtergelaten bij een vuilcontai ner aan het Saenredamplantsoen. Het gevolg was dat de onderdelen verspreid lagen over het plantsoen. Dat werd ont dekt door surveillanten van de politie die de eigenaar opspoorden. Ze legden hem uit dat grof huisvuil bij de Schans moet worden aangeboden en gaven hem een boete van honderd gulden. Op ver zoek van de politie ruimde de man ver volgens de rommel op. Autobedrijf K3I Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 18 van LOON van der WOLF Advocaten ondernemingsrecht arbeidsrecht bestuursrecht bouwrecht incasso faillissement Van Weedestraat 3, Soest Tel. 035-603 15 03 Internationaal Samenwerkingsverband makelaar s Burg. Grothestraat 54 zie pagina 16 Zondag was het feest voor katholiek Soest. Temidden van de gemeen schap van gelovigen uit vier Soester parochies werden in de Petrus en Pauluskerk 33 jonge mensen ge vormd door Adrianus kardinaal Si- monis, in het bijzijn van alle pasto res. Het vormsel is een "confirmatio", een bevestiging van het ontvangen doopsel. Bij het vormsel horen de handoplegging en de zalving met olie: tekens van be scherming (iemand de hand boven het hoofd houden) en kracht. Door het vormsel wordt de geest "vaardig", dat wil zeggen, de kracht wordt ontvangen om ieder aan te spreken in haar of zijn taal en te bezielen met de Geest. Tijdens de feestelijke en ontspannen viering werd aan die jonge mensen ge vraagd of ze de Geest kunnen zien en waarmee de Geest hen zou kunnen hel pen. Je kon een speld op de gronii ho ren vallen toen de kardinaal zelf ant woord gaf op de mooiste vraag die hem ooit was gesteld, namelijk wat Jezus voor hem betekent. Simonis zei: "Jezus laat mij zien wie God is. Hoe hij leefde, wat hij deed en zei, hoe hij omging met mensen in nood. Daarin wordt zichtbaar hoe God wil dat mensen met elkaar omgaan." Alle vormelingen kregen daarom als Kardinaal Simonis legde de vormelin- gen de hand op. Foto. A,do Anessie opdracht mee: probeer iets goeds van je leven te maken! En ook alle ouders en leerkrachten werd kracht en sterkte toe gewenst in hun niet eenvoudige taak. Na de viering was er koffie en limona de en werd er volop nagepraat. Twee van de vier pastores bleven maar kort. Er werd op hen gewacht door andere families en ouders van baby's die ge doopt zouden worden. Waarop één van de pastores lachend zei: "Dat is ook no dig, anders kan er straks niet gevormd worden!" Een 62-jarige Soester heeft zondagmor gen om twee uur zijn rijbewijs moeten inleveren bij de politie. De man was op de Laanstraat aangehouden, omdat zijn rijgedrag de aandacht had getrokken. Na de dronkemansrit weigerde de man mee te werken aan de blaastest en de ademanalysetest. 100 gram 5 kilo: net 2 kilo zakje 3 stokjes ft I li" Tegen een 21-jarige man uit Soest is donderdag bij de Utrechtse recht bank tweeënhalf jaar gevangenis straf geëist. De officier van justitie achtte bewezen dat de Soester zich heeft schuldig gemaakt aan veertien strafbare feiten. De delicten liepen uiteen van woningin braken aan de Beetzlaan en de Johan- nes Poststraat, afgelopen zomer, tot een autodiefstal in Amersfoort in maart. Met een stel anderen reed de verdachte vervolgens in deze auto naar Bilthoven waar bij een filiaal van Leonidas twee duizend gulden en twee grote paaseie ren werden gestolen. De verdachte erkende op de zitting van de meeste zaken wel af te weten, maar er niet of slechts zijdelings bij betrokken te zijn. Steeds waren volgens zijn verkla ring anderen de dader of klopte de aan gifte niet. Zo was er een aangifte van een Soester die in de trein bij station Soestdijk in no vember van ruim tweehonderd gulden zou zijn beroofd. Raadsman Laoüt had een getuige opgeroepen, die onder ede verklaarde dat het slachtoffer voor dat geld wiet had gekocht bij verdachte. Zo luidde ook de verklaring van de ver dachte bij de politie. Officier mr. H. Fes ten wees erop dat de getuige en de verdachte voor de zitting samen in één cel hadden gezeten, wat de betrouw baarheid van deze verklaring in haar ogen niet ten goede kwam. Raadsman Laoüt antwoordde hierop dat de verant woordelijkheid voor deze fout volledig bij de officier lag. Officier Festen achtte de meeste feiten op de tenlastelegging bewezen. "Als hij iets nodig heeft, pakt hij het", oordeel de zij over de verdachte. Zij benadruk te dat de diefstallen en inbraken in Soest erg veel schade hadden aangericht. Ook wees Festen erop dat de verdachte het afgelopen jaar verschillende malen is veroordeeld. De raadsman legde er de nadruk op dat zijn cliënt een meeloper is. Hij stelde dat de verdachte nu bij zijn verkeerde vrien den uit de buurt wil blijven en erg graag per 15 maart een training van de reclas sering wil volgen. Laoüt achtte de mees te feiten niet bewezen en vroeg de recht bank een straf op te leggen die gelijk was aan het voorarrest. De rechtbank doet op 25 maart uit spraak. Verzorging aangifte- biljet INKOMSTENBELASTING tevens verzorging van boekhouding. Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST Tet./fax: 035 - 601 26 71 Een topper voor een bodemprijs, deze klimroos. Geef haar een zonnig plekje en ze bloeit van mei tot diep in het najaar. Verkrijgbaar in diverse soorten en kleuren. Van 11.95 voor AMERSFOORT Amsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl i HET GROENE WARENHUIS Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur. ri

Soester Courant | 1999 | | pagina 1