Soest praat met sport over beleid Volgers profiteren niet van slechte dag WZ'49 Hees even in wachtkamer na gelijkspel tegen Dalto AGAVS klopt Stam/SoVoCo opnieuw Soest heeft geen moeite met Osdorp - F€ Horst Kampioenschap voor SEC dichterbij na zege op CDW Stam/SoVoCo - Vollkei WOENSDAG 24 MAART 1999 SOESTER COURANT PAGINA 11 ZAALVOETBAL Firtina'93 moet nu serieus voor degradatie waken VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag Werkconferentie op woensdag 31 maart in kantine gemeentehuis Soesters ook uitgeschakeld in halve finale bekertoernooi I VOLLEYBAL HANDBAL Smeeing/BDC heeft geen kind aan ESCA en wint met 14-29 Trainer Peter Visee houdt zich nog niet bezig met kampioenschap De heren van Smeeing/BDC beleef den zondag een heerlijk middagje in Arnhem. ESCA - enkele jaren gele den nog eredivisionist - was geen partij voor de Soesters. Na een rust stand van 5-15 werd het 14-29 voor Smeeing/BDC. Het was al 0-8 toen de Arnhemmers hun eerste doelpunt produceerden. Dat gebeurde in de vijftiende minuut. De vraag was in hoeverre Smeeing/ BDC in de tweede helft de concentra tie kon vasthouden. In november had de ploeg wel met recordcijfers kunnen winnen van de tegenstander die met één been in de tweede divisie staat. Toen werd het 'slechts' 28-19, omdat gemakszucht zich meester maakte van de spelers. In Arnhem had Smeeing/BDC het 'sluipende gevaar' beter onder contro le, want met bijna evenveel treffers als voor de rust had de schotvaardigheid niet ingeboet aan kwaliteit. Vanuit alle hoeken scoorden de handballers er lus tig op los. De opbouwers Charles van Kordelaar en Guus Tourné maakten er zes, respectievelijk vijf, cirkelloper Ri- chard van de Hoef scoorde vijfmaal en hoekspeler Charles van Zetten trof viermaal de roos. Ook de overige spe lers mikten de bal minimaal één keer in het doel. Coach Henk van Plateringen kon alle spelers ruimschoots aan bod laten komen. Firtina'93 kan zich eigenlijk geen nederlagen meer permitteren in de hoofdklasse. Blijft de zaalvoetbal ploeg op de twaalfde plaats staan, dan degradeert ze. Met nog drie wed strijden heeft de 'uitgeraasde storm' het lot nog in eigen hand. Firtina'93 heeft op papier een goede ploeg, maar veel spelers moeten vaak afzeggen. Zo vertrok het vorige week met een veredeld tweede team naar Galgenwaard dat drie punten meer had en die voorsprong dankzij een 7- 3-zege vergrootte tot zes punten. Sa- ban Aksit: "De jongens uit het tweede zijn technisch ook goed, maar komen taktisch nog te kort." In sporthal Beukendal leed de ploeg maandagavond opnieuw een onnodi ge nederlaag, ditmaal tegen Abma (1- 2). "We speelden ze weg, kregen kan sen, maar misten zelfs op de doellijn," meende Aksit die nog wel gelooft in een goede afloop. Firtina'93 speelt nog tegen onder meer Weldam Boys (dertiende) en Dynamo (elfde). Dynamo heeft evenveel pun ten als de Soesters, Weldam Boys heeft een achterstand van vier punten, maar kwam twee keer minder in actie. De derde resterende opponent van Firti na'93 is Estudiantes dat de vierde plaats inneemt. Steeds vaker klinkt het lied "Blauwe leeuwen, we worden kampioen" op de Bosstraat-Oost. De supporters van Soest houden al helemaal rekening met een kampioenschap van het eer ste elftal. Trainer Peter Visee is nog niet van plan met een woord te reppen over directe promotie naar de hoofd klasse van de amateurs. "In onze competitie zijn er maar liefst vijf ploegen die strijden om de eerste plaats. Dus om nou te gaan roepen dat we kampioen worden, lijkt me voorba rig. Het is zaak om kalm te blijven. We moeten het per wedstrijd bekijken. Het programma dat we nog voor de boeg hebben, is moeilijk genoeg." De nuchtere en relativerende woorden van Visee staan in schril contrast met die van de aanhang. Natuurlijk heeft Soest alle papieren in eigen hand na de overtuigende overwinning op Osdorp van afgelopen zondag (4-1). Maar ook de nummers twee en drie van de rang lijst, KBV en EDO, wonnen hun thuis wedstrijden. KBV was opvallend een maat te groot voor Quick (4-0), EDO hield zich knap staande tegen AFC (2- 1). Het gat met KBV en EDO blijft door deze resultaten twee punten. Tegen AFC speelde Soest een verbluf fende partij voetbal. De vorm die Soest in Amsterdam anderhalve week gele den tentoonspreidde, kon de ploeg te gen Osdorp niet evenaren. Dat lag niet aan de Soesters maar aan de tegen stander, die zonder enige positieve be doelingen de wedstrijd was inge gaan. Bovendien miste Visee drie waar devolle krachten. René de Bree, Martijn de Jonge en Martijn Stalenhoef moes ten op de tribune toekijken na de gele kaarten tegen AFC. Vanaf het beginsignaal van scheids rechter Erkamp trok Osdorp zich ge heel terug op eigen helft. Soest stelde in de beginfase daar vier spitsen tegen over, hetgeen Visee tot ingrijpen noop te. "We speelden op een gegeven mo ment met vier, soms wel vijf spitsen. Er kwam teveel ruimte op het middenveld. Ik heb daarom tegen Jeroen van Veen- endaal gezegd dat hij op het midden veld moest gaan lopen. Hij was in die fase veel te gretig". Soest leidde voor de correctie van trai ner Visee al met 1-0 door een treffer van topscorer Hilmi Mihgi. Osdorp moest machteloos toezien hoe de Soesters een overwicht opbouwden. Soest bleef kansen creëren via onder anderen André Hufman. Na een afge meten actie van Aijen Grapendaal knikte hij de bal voorlangs. Aanslagen Osdorp werd met de rug tegen de muur gezet en kon geen kant op. Als het balbezit had, dan was het van zeer korte duur. De achterste linie onder aanvoering van Dennis Heijkamp, hij verving de geschorste De Bree, bracht de spitsen van Osdorp veelvuldig in verwarring door de felle dekking die het hanteerde. De opvliegerige karakters van de Amsterdammers kwamen hal verwege de eerste helft in beeld. Fikse aanslagen op de ledematen van de Soesters had dat tot gevolg. De soms warrig leidende scheidsrechter verzuim de echter op te treden. Nog voor rust liep Soest uit naar een marge van twee doelpunten. Eerst zag Van Veenendaal zijn treffer geannu leerd wegens buitenspel. Een minuut later telde het doelpunt wel. Deze keer functioneerde de buitenspelval bij Os dorp niet voldoende. Van Veenendaal maakte daar handig gebruik van. Hij omspeelde doelman Richard Meer en schoof de bal in het lege doel, 2-0. A ndré Hufman wordt hier met handen en voeten tegengehouden. De spits is de laatste weken weer op dreef en maakte tegen Osdorp twee doelpunten. Foto: Goos van der Wilt De tribunes waren voor de tweede akte nog niet geheel gevuld of Soest teken de 3-0 aan. Aan de rechterkant brak Mihgi door. De spits legde de bal keu rig ldaar voor Jeroen Dorrestein. Een verdediger van Osdorp kon niets an ders doen dan de Soester middenvel der onreglementair af te stoppen. Huf man benutte de strafschop. De toeschouwers gingen er eens goed voor zitten, want het verwachtte een doelpuntenfestijn. Er waren kansen te over voor de Soesters om het doelsal do eens stevig op te vijzelen. Hufman was de keeper al kwijt, maar vanuit een moelijke hoek schoot hij niet zui ver genoeg. Na een kwartier scoorde uitblinker Hufman opnieuw. Een vrije trap van Hendry Hagendoorn werd door ieder een gemist, maar Hufman stond als enige niet te slapen. De voorhoedespe ler had een goede middag. Hij werkte bijzonder hard voor de ploeg en sticht te in balbezit vaak gevaar in de doel- mond van Osdorp. Het enige smetje was de gele kaart die hem werd voor geschoteld. Het niveau van de wedstrijd ging in het laatste kwartier naar beneden. Grap endaal had tot twee keer toe de vijfde goal op de schoen, maar keeper Meer voorkwam dat de schade voor zijn ploeg nog grotere vormen aannam. Ook de scheidsrechter had nog een troostgebaar voor de bezoekers in het verschiet. De leidsman gaf Osdorp wel heel goedkoop een strafschop, waar door na negentig minuten 4-1 op het scorebord verscheen. De stand aan kop: 1. Soest 17-33, 2. KBV 17-31, 3. EDO 17-31, 4. Quick 17-26, 5. AFC 15-25. WZ'49 had zaterdag een mindere dag. DTS'35 profiteerde van het ge brek aan vorm bij de Soesters en won verdiend met 3-1. Ook belagers Ad- vendo en Jonathan wisten niet te win nen, waardoor de ploeg van Henri Kalk zich nog geen zorgen hoeft te maken. Met negen punten achter stand is Horst de eerste achtervolger. De Soesters hebben de laatste weken te kampen met lichamelijke ongemak ken. Tegen DTS'35 uit Ede moest Kalk het doen zonder de geblesseerde Hid- de Reitsma en Ronald de Rooij. Bas van Doorn viel tijdens de wedstrijd uit met een pijnlijke schouder. Op de bank namen twee spelers plaats, die normaal in de basis staan. Marcel van Essen was wat ziek geweest, terwijl keeper Daniël Hilhorst werd gepasseerd, om dat hij niet had getraind wegens een korte vakantie. Zijn plaats werd inge nomen door Mark Brouwer. De eerste kansen van de wedstrijd te gen de Edenaren waren voor WZ'49. Gijs Schaap kon de openingstreffer niet aantekenen. DTS'35 deed dat wel via een penalty. De handsbal van Alendar Kurt leverde hem geel op. Vanaf dat moment liep de Soester ploeg achter de feiten aan. Nog voor rust liep DTS'35 uit naar 2-0. Na de thee bracht trainer Kalk Van Es sen in voor Gert van de Munt. Via een 'klutsgoal' van de topscorer leek WZ'49 orde op zaken te gaan stellen. Maar bij een volley van spits Jordi Brouwer werd de bal op katachtige wij ze door de keeper van de ploeg uit Ede uit het doel geranseld. Ook Schaap had een mogelijkheid een gelijkspel uit het vuur te slepen. Maar hij schoot niet zuiver in. DTS'35 loer de op de counter en maakte aan alle hoop aan Soester zijde een einde door de 3-1 binnen te schieten. Komende zaterdag speelt WZ'49 het belangrijke duel tegen Horst. Inzet is de titel in de tweede klasse. Mocht de ploeg van Kalk als overwinnaar uit de strijd komen, dan kunnen de flessen champagne koel worden gezet. A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Hooijer Bouw en Techniek Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: - G. van de Munt Automaterialen BV - Van't Net Verhuizingen - ASBO Groep - Broodje van Toontje - Hooyer Bouw en Techniek - Bouwbedrijf E.A. van den Hengel - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding - Bakker Bedrijfswagengroep - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom - Café Bar "De Kuil" - Boutique des Fleurs - Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw - W.W. Deelen b.v. V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners Hees had nog wat recht te zetten na de nederlaag tegen De Bilt. Trainer Ron Daselaar beloofde de drie pun ten mee naar huis te nemen na de uitwedstrijd tegen Dalto. Met wat meer geluk had dat zeker gekund. De Soesters kwamen na een 2-0 achter stand goed terug, maar na het laatste fluitsignaal stond er 2-2 op het sco rebord. In blessuretijd had Michel van Drie de winnende treffer op zijn schoen. Hij mocht aanleggen voor een strafschop na een handsbal. Van Drie verzuimde echter het vonnis over Dalto te voltrek ken. Daselaar: "Het is jammer die ge miste penalty, maar het kan een keer verkeerd gaan. Ik kan me alleen niet herinneren dat Van Drie ooit een straf schop heeft gemist". Het was opmerkelijk dat Hees nog te rugkwam in de wedstrijd. Na tien minu ten leek Dalto op rozen te zitten. Een counter leverde het eerste doelpunt op, de 2-0 viel nadat een. kuiltje een schot van een Dalto-speler onhoudbaar had gemaakt. Daselaar gooide vervolgens alles op de aanval en liet zijn ploeg met vier spit sen spelen. Er waren kansen te over, maar geen één was aan Hees besteed. De tijd begon te dringen voor de Soes ters. Met nog een half uur op de klok verkleinde Van Drie de achterstand. Hij benutte een penalty, nadat Johan van de Brink tegen de grond was gewerkt. Hees rook zijn kansen en het wachten was op de gelijkmaker. Die kwam op naam van Van de Brink. Hij tikte een voorzet van Jefffey Dorrestein simpel binnen. Richard Rademaker was de eerste speler die aanspraak kon maken op de winnende treffer. Met een mede speler in zijn buurt verscheen hij alleen voor de keeper. Rademaker wilde zelf scoren, maar de keeper versperde de weg naar een overwinning. Ook Van Drie kon Hees niet de belangrijke zege bezorger Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft Daselaar nog het volste vertrou wen in zijn ploeg. "Alles ligt nog open in deze competitie, alleen zitten we op dit moment even in de wachtkamer. De achterstand op EDO is maar twee punten hoor". VOETBAL zaterdag Volgens trainer Paul Muller was het 'de belangrijkste wedstrijd van het seizoen'. CDW uit Wijk bij Duurste de, de ploeg waarvan SEC twee speel ronden geleden verloor, kwam naar de Bosstraat-West, Zaterdagmiddag konden de Soesters revanche nemen en deden dat ook. In een spannend duel versloegen ze hun naaste con current met 1-0. Uit de laatste twee wedstrijden haalde SEC slechts één punt. De ploeg zat qua resultaat in een 'dalletje', maar door deze overwinning ligt de ploeg nog steeds op koers. OSM en Huls horst volgen op veilige afstand, terwijl CDW al tien punten achterstand heeft. Hierbij aangetekend dat het drie wed strijden minder heeft gespeeld. Muller miste vier basisspelers door schorsingen en blessures. De vervan gers kwamen uit het tweede elftal en uit de A-junioren die een weekeinde vrij hadden. SEC begon sterk aan de topper in de zevende klasse. Vrijwel voortdurend hadden de Soesters balbe zit en kregen als gevolg ook de meeste kansen. Halverwege de eerste helft scoorde SEC de 1-0. Michel Besseling was de doelpuntenmaker na een voor zet van tweede elftalspeler Mark Schendeling. Nog voor de pauze leken de mannen van Muller de voorsprong te verdubbelen. Mohammed Touhami maakte de tweede treffer voor de Soesters, maar de scheidsrechter annu leerde het doelpunt wegens buitenspel Ook na de thee bleef de Soester for matie de betere ploeg. Ook CDW kreeg enige kansen, maar de beste momen ten waren voor het doel van de tegen stander. Drie keer maar liefst verscheen een SEC-speler oog in oog met de doelman van CDW. Touhami en Bes seling verzuimden het duel te beslissen. Er zal de komende tijd veel worden vergaderd over het sportbeleid in de gemeente Soest Een werkconferentie, een enquête, een startnotitie en na tuurlijk veelvuldig tussentijds overleg moet volgend jaar uitmonden in het Sportplan 2000. Als dat maar goed Uitgenodigd voor de gespreksronden zijn de sportclubs, de Sportraad, de schoolbesturen, de SWOS, Balans en particuliere huurders van sportaccom modaties. De voorzet voor de discussie werd eigenlijk vorig jaar gegeven, toen vooruitlopend op de gemeenteraads verkiezingen een holle discussie over het sportbeleid werd gevoerd. De daadwerkelijke aftrap is op woensdag 31 maart, om 19.30 uur in de kantine van het gemeentehuis. Dan wordt ge sproken over algemeen sportbeleid en over het beleid ten aanzien van accom modaties, subsidie en tarieven, sport- stimulering, topsport en organisatie. Heroriëntatie van het sportbeleid is noodzakelijk door veranderingen in de samenstelling van de plaatselijke bevol king, groeiende individualisering, ver schuiving in de motieven om aan sport te doen en de bestedingsmogelijkhe den. De ontwikkeling van de laatste ja ren kunnen gevolgen hebben voor be paalde verenigingen. De verwachting is dat teamsporten met vooral of uitslui tend jeugd (basketbal, voetbal, handbal, hockey, gymnastiek) het moeilijk kun nen krijgen door gebrek aan kader. In dividuele sporten, zoals atletiek, golf, tennis en fitness zitten daarentegen in de lift. Groei zit er ook in de recreaties port en ongebonden sportbeoefening door 35-plussers. Degenen die zijn uitgenodigd voor de werkconferentie hebben reeds een en quête onder hun neus gehad over de behoefte aan accommodatieruimte, het beheer en de exploitatie van de accom modaties en de organisatie van de sport. De resultaten daarvan en de uit komst van de werkconferentie van vol gende week worden betrokken in de Startnotitie die uiteindelijk zal leiden tot het Sportplan 2000. Bij de startnotitie worden ook andere aspecten betrokken, zoals financiën (tarifering, sport moet betaalbaar blij ven), sportstimulering, schoolsport, vrijwilligersbeleid, maatschappelijke ontwikkelingen (zoals demografie en 24-uurs economie), breedtesport, top sport en niet-georganiseerde sport en sociale veiligheid. Deze aspecten zijn aangedragen door de Vereniging Sportraad Soest (VSS) die namens de georganiseerde sport gesprekspartner is van de gemeente. Volgens de VSS is sport meer dan al leen plezierige vrijetijdsbesteding, maar heeft sport ook invloed op de samen leving. "Sport levert een bijdrage aan burgerparticipatie, nieuwe arbeidsplaat sen, integratie van minderheden, bevor deren van volksgezondheid en dus ver betering van het leefklimaat in Soest", aldus de VSS die tevens vijf uitgangs punten voor het Sportplan 2000 heeft neergelegd. Preventief welzijnsbeleid Zo vindt de VSS dat sport preventief welzijnsbeleid is en vanuit dat perspec tief de relatie met andere beleidsterrei nen moet worden aangegeven. Het ge meentebestuur moet ook op sportge bied actief maatschappelijk verantwoor delijk zijn en voor goede, toegankelijke en betaalbare sportvoorzieningen zor gen. De gemeente, de VSS en de sport clubs moeten zich gezamenlijk inspan nen om de onderlinge communicatie en bereikbaarheid te verbeteren. En het Sportplan 2000 dient onderdeel van het totale gemeentebeleid te zijn. Het klinkt geweldig, maar veel, zo niet alles staat of valt toch met geld. En dat is er de komende jaren niet. De bodem van de kassa voor nieuw beleid zit on der het stof en doordat de gemeente veel minder geld krijgt van het rijk, moest al worden bezuinigd op de struc turele uitgaven. De clustering van de sportaccommodaties was daar het ge volg van, al is de uitvoering van dat raadsbesluit nog lang niet afgerond en 'bakkeleien' MHC Soest en de ge meente daar nog steeds over. De discussie over de clustering, die an derhalf jaar in beslag nam, is een fraai voorbeeld van hoe het niet moet. Toen het puntje bij paaltje kwam, dreef het gemeentebestuur zijn eigen zin door, onder het mom dat het anders allemaal te veel zou gaan kosten. Hopelijk heeft de politiek, die de beslissende stem heeft, daarvan geleerd. Anders heeft het ook geen zin gehad om Paul Cop- pes aan te trekken. Hij is voorzitter van de Landelijke Contactraad en moet de discussie tussen de deelnemers in goe de banen leiden. Uitgeschakeld in de halve finale van het districtsbekertoernooi en verlo ren in de derby tegen AGAV5. Dus kon voor Ali Moghadassian als fan van Ajax de nederlaag van zijn favo rieten tegen Vitesse er ook nog wel bij. De lierencoach van Stam/SoVo- Co beleefde op sportgebied niet zijn meest succesvolle week, maar kon er wel mee leven. Met de blessures van Roel Richmond, Richard van Rouwendaal en de al lan ger uitgeschakelde Jaap van der Vinne had Ali Moghadassian een eenvoudi ge verklaring voor de twee nederlagen, maar hij wilde de afwezigheid van de belangrijke spelers niet als excuus ge bruiken. De gevolgen van hun absentie binnen de lijnen kwamen natuurlijk wel in zijn relaas naar voren. "De ploeg heeft op zich goed ge speeld, maar aan de buitenkant mis je toch iemand die het niveau van Jan Visser of Richard van Rouwendaal kan halen. Dan heb je niet iemand die je er even doorheen kan helpen en dat is het verschil tussen een set winnen of ver liezen." Moghadassian gaf meteen ruiterlijk toe dat de Soesterbergers er terecht met de wedstrijdpunten vandoor waren ge gaan. "Die ploeg heeft meer in haar mars. AGAVS speelde goed, maar met wat meer geluk hadden wij een puntje kunnen pakken." Stam/SoVoCo begon met 15-11- winst, maar stond daarna lange tijd aan de grond genageld. Het werd 0-12 voordat de Soesters tegengas gaven. Dat leverde nog een spannende eind fase van de tweede set op: 13-15. Ook in de derde kwam de thuisclub net iets tekort (15-17), waarna de pijp bij Stam/SoVoCo leeg was: 5-15. Voor de tweede maal dit seizoen was AGAVS sterker in de lokale derby. De Soesterbergers vergrootten hun voor sprong ten opzichte van Stam/SoVo- Co tot vier punten. Ze staan nog wel net achter Stam/SoVoCo 2 dat ze on langs met 3-0 klopten. Vorige week woensdag verloor Stam/ SoVoCo ook met 3-1. Toen was de te genstander Alstavo'81 en betrof het de halve finale van het bekertoernooi. Een plaats in de finale had het seizoen van de subtopper nog enige glans kun nen geven, maar dat mocht niet zo zijn. "We hebben aardig gespeeld en het ze moeilijk gemaakt", meende Mogha dassian over de wedstrijd tegen de Al- meerders die in de competitie een klas se hoger spelen. Dames In de eerste divisie is het onderin span nend. Vollkei en Zwolle- zijn zeker van degradatie, vlak daarboven probeert Stam/SoVoCo het hoofd boven water te houden. Zaanstad en Dinto sparte len tegen. Uitgerekend van deze ploe gen verloren de volleybalsters na de jaarwisseling. Zoals ze in de tweede competitiehelft vaker het onderspit delfden en dat leidde ertoe dat Stam/ SoVoCo de riskante tiende plaats in neemt. Is dat aan het eind van de com petitie nog zo, dan moet het team extra wedstrijden spelen om degradatie naar de tweede divisie te ontlopen. De ach terstand van Stam/SoVoCo op Dinto en Zaanstad bedraagt momenteel drie punten. Van dit drietal heeft Dinto op papier het meest gunstige programma. De Soesters krijgen het nog zwaar met onder meer uitwedstrijden tegen kop- lopër Lycurgus en Sneek. In Hoogezand konden ze voor de zo veelste keer niet de genadeklap toedie nen. Stam/SoVoCo begon tegen DAK AGAVS wordt in dit spelmoment in de problemen gebracht, maar zou voor de tweede keer dit seizoen van Stam/SoVo Co winnen: 1-3. Foto: Goos van der Wilt bijzonder zwak (15-5), maar herstelde zich in de tweede set (15-11). Dat ver taalde zich in winst in de derde set (7- 15) en een riante voorsprong in de vier de set: 1-7. Op het moment dat het er goed uitzag, gaf Stam/SoVoCo de wedstrijd echter volledig uit handen. De ploeg scoorde geen punt meer en leverde de vierde set in. Zaterdag 27 maart Sportzaal de Bunt - 17.00 uur dames volleybalwedstrijd le divisie

Soester Courant | 1999 | | pagina 11