£m O Stilte voor de storm bij Red Stars Jonge schaatsers ontvangen diploma Seniorenbuschauffeurs 'opgefrist' -6016151. Juard V* ÉJtéL- SPORTf Jeugdnieuws fc elasting Adviesbureau Soest Veerman 1 Telefoon: 035 - 602 23 02 MHC Soest werkt aan herstel Beslissingsduel moet dames BDC in 3e divisie brengen Organist Marco den Toom concerteert in Amersfoort IN A 12 10 WOENSDAG 24 MAART 1999 ij o.g. -ÏWlitNcifl-WÜ fit# - (Joo£j£ --^S> Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet 035 60 33333 ^portprogrammajj ^portuitslagen^J Beslissende fase basketballers kan enige tijd duren BASKETBAL 5L Eemland sluit seizoen af met feestelijke uitreiking Veertig vrijwilligers op theorieles bij VBR Jongepier Rodenrijs Traiteur Party en Catering Service "Het Witte Goud" Uw Paasdiner: 'n eitje! TAFELTENNIS Achterstand Shot op lijstaanvoerder is overbrugbaar BADMINTON Maureen Kleijwegt opnieuw nationaal kampioen veteranen VISSEN Jan Livestro wint wintercompetitie van de Snoekbaars Belastingzaken Boekhoudingen 'jaarstukken Loonadministratie Persoonlijke leningen Hypotheken Koopsompolissen Pensioenen Spaarloonregelingen levensverzekeringen De Akkeren 43 assurantiën 3762 AN Soest PAGINA 13 Zege voor zowel dames- als herenteam HOCKEY HANDBAL Eigen bewerking Carnaval des Animaux Alcoholcontrole Dakwerken )00,- k.k. endaal fruitspecialistl! ijjêh- JoL-Sflp irijn 21 - tel. 601 24 25 in donderdag t/m zaterdag SOESTER COURANT Dagschotels woensdag Kibbeling met frites en gemengde sla donderdag Hachee met aardappelpuree en rode kool weekend Tortilla met aardappelschijf jes en gemengde salade maandag Boerenkarbonade met aard appelschijfjes en snijbonen dinsdag Cordon bleu met frites en boontjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Woensdag t/m zondag is er ook bezorgservice met Voor al Uw spareribs. sate s en kipkluiven! Voor al uw spareribs, kipsaté en kipkluiven VRIJDAG 26 MAART Volleybal 21.00 uur Wiihelmina-Stam/SoVoCo (H) (Amersfoort) ZATERDAG 27 MAART Voetbal 14.30 uur VVZ'49-FC Horst (Eemweg) 14.30 uur Eemboys-Hees (Baarn) 14.30 uur Sporting'70-SEC (Utrecht) Schaken 12.00 uur Wageningen-Soester Schaak Club (Wageningen) Tafeltennis 14.00 uur Shot'65-Shot (Zwijndrecht) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Vollkei (De Bunt)' Waterpolo 17.45 UWV/Wilskracht 3-De Duin kikkers (D) (Utrecht) ZONDAG 28 MAART Handbal 15.00 uur Smeeing/BDC (H)-Aristos (Beukendal) Hockey 12.45 uur Alliance-MHC Soest (D) 14.30 uur Uden-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur OSV-Soest (Ookmeer) MAANDAG 29 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Soester Bowling Vereniging I Team ZZZZZ-Resto Team 0-5. Vrije Teu- 1 gel-Flinstones 5-0. Torentjes-Big-Splitters 1- 14. Team Work-Wafe 4-1. Briljantjes-Spare 15-0. Strajk-The Outsiders 5-0. Energy-Co- Ibra's 4-1. Toverbal-De Noten 4-1. Taxi Dri- Ivers-Heppie Hoekers 0-5. Wei-Naadje 1-4. H.A.M.-Cool Cat 4-1. Soest •lierden Al-SO Soest Al 0-4; SO Soest A2-Roda'46 1-6; Unicum Bl-SO Soest BI 4-3; SO Soest Cl-WIJ Cl 1-2; SO Soest C2-WZA C3 5-0; SO Soest C3-SO Soest C4 0-4; Houten Dl-SO Soest Dl 1-1 APWC Dl-SO Soest D2 9-2; SO Soest D3- ■'Quick D2 2-0; Roda'46 D7-SO Soest D4 1-2; SO Soest D5-Hoogland D8 4-3; SO Soest D6-TOV D4 0-4; SO Soest El- Roda'46 E2 4-3; KWA El-SO Soest E2 5- 2-3; LJ'-vogels E4-SO Soest E3 3-3; SO Soest v E4-Quick E4 1-10; Roda'46 Ell-SO Soest 'E5 8-1; SO Soest E6-Roda'46 E9 9-1; ÏNieuwland E7-SO Soest E7 3-2; SO Soest 2 E8-Achterveld E3 8-1; CJW E5-SO Soest VE9 0-19; SO Soest E10-WZA E10 2-0; «sSO Soest Fl-Cobu Boys F1 12-1: ÏHoogl.veen Fl-SO Soest F2 2-1; SO Soest ■F3-SEC F1 5-5; C1W F2-SO Soest F4 1 {4; SO Soest F5-de Glind F1 13-0; Roda'46 F6-SO Soest F6 3-5; Cobu Boys F4-SO '1 Soest F7 0-6; SO Soest F8-Roda'46 F7 7- flO; SO Soest FlO-U'vogels F8 2-1; SO Soest -. Fll-APWC F3 3-4; dames junioren: NVC ii-SO Soest B 2-1; SO Soest C-HMS 1 5 2. /VZ'49 VZ'49 Al-UW A2 2-0; Nieuwland B2- VZ'49 BI 1-8; Greenstars Cl-WZ'49 Cl 4-0; WZ'49 C2-Houten C6 0-7; Lely- tad Dl-WZ'49 Dl 2-1; WZ'49 D2- Ëobu Boys D2 1-1; SEC El-WZ'49 El J 1-5; WZ'49 E2-Roda'46 E4 6-3; WZ'49 Ê3-APWC E3 2-8; WZ'49 E4-Hoogland Ell 6-1; KWA E4-WZ'49 E5 3-0; iAmsvorde E3-WZ'49 E6 1-5; WZ'49 f Fl-WZ'49 F4 2-0; WZ'49 F2-CJW F3 j 1-2; WZ'49 F3-Hoogland F2 2-2: WZ'49 F5-WZ'49 F6 16-0. Ruim twee weken de tijd hebben de heren van Red Stars om zich op te peppen voor de beslissende fase in de competitie. Twee duels zijn de bas ketballers verwijderd van de deur naar de eerste rayonklasse, maar of ze het slot open krijgen, is nog lang niet zeker. Niet voor niets spreekt coach René Lansaat van 'sleutelwed- strijden'. Op zaterdag 10 april wordt Red Stars 's middags in Barendrecht verwacht en Lansaat weet nu al dat hij enkele spe lers vanwege werk zal moeten missen. Een week later moet zijn team zich melden in Hellevoetsluis, waar Jump nog met een kater zit, opgelopen in de heenwedstrijd in Beukendal. De coach en diens spelende zoon werden toen gediskwalificeerd en omdat ze weiger den de hal te verlaten, gingen de scheidsrechters tien minuten voor tijd over tot staking. Red Stars won het duel reglementair met 20-0. De laatste thuiswedstrijd van de regu liere competitie, tegen Juventus, werd zaterdagavond in winst omgezet. De Soesters sleepten de in de aanvangsfa se opgebouwde voorsprong naar het einde: 87-82 (46-38). In Schiedam was van dezelfde tegenstander verlo ren. Lansaat vond de tweede ontmoe ting tot het einde toe spannend en was blij dat Frank van de Wal zich onder de borden had gemanifesteerd. Met vijf tien rebounds was de kleine springveer de belangrijkste troef in het luchtruim. Van grote waarde waren zijn twee aanvallende rebounds in de slotfase, die hij afrondde met doeltreffende po gingen. Van der Wal kwam zo uit op 25 punten, vier minder dan Guido La Rosé. Breaks De guard was telkens het eindstation van de breaks, waarmee Red Stars al veertien keer eerder de winst had afge dwongen. In de setaanval kwam de ploeg niet uit de verf, maar als de bal na de verdedigingsrebound snel werd in geleverd, zorgde spelverdeler Arend Kok voor het luchttransport naar geac celereerde La Rose die de Schiedam mers het nakijken gaf. Achter Grasshoppers delen de Soester basketballers de tweede stek met Al maar Meer. De achterstand op de kop loper uit Katwijk aan Zee bedraagt twee punten. De kampioen krijgt vrije doorgang naar de eerste klasse, de eerstvolgende ploeg mag met de 'lotge noot' uit de andere tweede klasse uit vechten wie de laatste sleutel in han den krijgt. Mochten Red Stars en Al maar Meer aan het einde van de rit evenveel punten hebben, dan moeten ze in een extra onderling duel uitmaken wie promotiewedstrijden mag spelen. In de competitie verloor Red Stars tweemaal van de 'polderlingen'. Voor Lansaat en co. kunnen april en mei nog enerverende maanden wor den, voorlopig hebben ze iets meer dan twee weken de tijd zich in alle rust voor te bereiden. Het is stilte voor de storm. Een start- en remproef, laten zien dat ze kunnen slalommen en achttien, twintig of 22 ronden schaatsen. Dat waren de op drachten die 48 jonge leden van SV Eemland deze maand moesten uitvoeren. Dat lukte hen aardig, want vrijdag kregen ze in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat allemaal het schaatsdiploma uitgereikt. De begeleidingsgroep, onder leiding van hoofdtrainer Jan Willem de Lange, was bijzonder tevre den over de goede resultaten. De wisselbokaal, behorende bij het clubkampioenschap van de jongste groep, ging naar de elfjarige Maarten Faddegon en Judith de Lange (10). Van deze groep gaat een aantal kinderen vanaf 13 jaar door naar de wedstrijdgmep van SV Eemland. Ook enkele 11 - en 12-jarigen mogen doorstromen naar de jeugdgroep. Tijdens de tminingen van deze categorie wordt dieper ingegaan op de tech niek van schaatsen. Alle doorstromers ontvingen vrijdag tijdens de drukbezochte afsluitingsavond van het seizoen een oorkon de ter herinnering aan hun periode bij de beginnersgroep. Foto: Goos van der Wilt In totaal zo'n veertig vrijwillige me dewerkers van de Seniorenbus heb ben vorige week maandag- en dins dagavond een "opfriscursus" gekre gen bij de bekende rij-instructeursop- leiding VBR Jongepier aan de Ko- ningsweg/Beckeringhstraat in Soest. Dat gebeurde op initiatief van de SWOS, die meende dat het geen kwaad kon als de chauffeurs (m/v) hun kennis van de verkeersregels zou den bijspijkeren. Er is in de loop der jaren op dat gebied immers nogal wat veranderd. In twee groepen van twin tig werden ze door directeur Simon Jongepier bijgepraat over de nieuwste De Seniorenbuschauffeurs luisterden aandachtig naar Simon Jongepier. verkeersborden etc. De bijeenkomsten waren opgezet van half acht tot tien uur, maar het werd zo gezellig dat de meesten wel tot elf uur bleven zitten. Er werd dan ook heel wat afgepraat over het verkeer in Soest, met z'n drempels, nep-zebra's, verkeer- spleintjes en al het andere verkeers- (on)gerief dat onze woonplaats biedt. VBR Jongepier leidt doorgaans alleen beroepschauffeurs en rij-instructeurs op. De werkgroep Seniorenbus van de SWOS laat er ook de bestuurders van de beide busjes voor het bejaardenver- voer in Soest testen. Foto: Goos van der Wilt Groot assortiment kant-en-klare gerechten met asperges 3 gangen voor 37,50 Laandwarsstraat 15, 3743 BS Baarn 035-541 4013 Met een achterstand van vier punten en nog vier wedstrijden te gaan, heeft Shot nog steeds uitzicht op de titel in de vierde divisie. Door de 6-4-zege op ATC Almere hielden de tafelten nissers zichzelf in de race. Kopman Martin Fransen eiste weer een belangrijke rol op. Hij won alle en kelspelen en sloeg zo de helft van de productie van zijn team binnen. De overige punten werden binnengehaald door Hans van Gooi (die tweemaal won) en Erik Merkus. Nadat een week eerder het dubbelspel vóór het eerst uit handen was gegeven, verloren Van Gooi en Fransen ook in de zaal van het Orlandogebouw aan de Di Lassostraat. Voor de derde achtereenvolgende maal is Maureen Kleijwegt uit Soest Nederlands kampioen badminton geworden bij de veteranen. Ze deed mee in de leeftijdsklasse 35-40 jaar en won zowel in het enkel- als dubbel en gemengd dubbelspel. De titelstrijd voor vetereranen vond in het weekeinde plaats in Amersfoort, de thuishaven van BCA waarvoor Maureen Kleijwegt uitkomt. Bij die club speelt de 39-jarige badmintonster in het tweede dat dit seizoen als tweede eindigde in de tweede divisie en wel licht nog mag promoveren. In het dubbelspel werd Maureen Kleij wegt ter zijde gestaan door clubgenote Alma Hollen, in de mix zegevierde ze met Hans Nijhof. Jan Livestro is winnaar geworden van de wintercompetitie van de Snoekbaars. De visser behoorde al tot het rijtje oud-kampioenen. Hij stelde zijn eindzege veilig door zater dag als tweede te eindigen. Dat deed Livestro in de tiende en laat ste wedstrijd die werd gehouden aan de Vecht, waar de vis gretig beet. Met 18.23 meter gaf Livestro bijna twee meter toe op Gert van Drie die in het eindklassement niet bij de eerste drie is terug te vinden, maar wel de wedstrijd- zege opstreek. Derde werd zaterdag Willem Hunteler- slag die in het totaalklassement de tweede plaats inneemt. Achter hem eindigde Willem van de Kraats als der de. Daarmee was het Bunschoter suc ces compleet binnen de vereniging die verder uit Soesters en Baarnaars be staat. Soest Damesjunioren C won ruim van HMS 1. De dames B verloren nipt met 2-1 van NVC. De F4 speelde gelijkspel te gen CJW en de F3 speelde met 5-5 gelijk tegen SEC Fl. Bij de E zaten twee handbaluitslagen. De E9 won met 0-19, de E4 verloor met 1-10. Ook bij de D zijn gelijkwaardige tegen standers soms nog ver te zoeken: APWC Dl-Soest D2 9-2. De C2 won met 5-0 van WZA. De C3 moest te gen de C4 voor de competitie.' 0-4 voor de C4. De BI tegen Unicum BI speelde een goede 1° helft. Helaas werd in de 2e helft alles weggeven. WZ'49 Verheugende resultaten bij de junio ren, zoals de winst van Al tegen UW en zelfs een ruime overwinning voor de BI bij Nieuwland. De C-tjes behaalden geen punten. De Dl liet in Lelystad een steek vallen: 2-1. Bij de E-tjes werden wederom vier overwinningen geboekt. De El en E2 continueerden hun goede vorm, de E4 hield de pun ten thuis. Bij de F-jes waren er wissel vallige uitslagen. De kleinst mogelijke zege was het minimale dat de dames van MHC Soest uit de wedstrijd tegen Qui Vlve moesten halen. Verlies tegen de on derste ploeg uit de eerste klasse was desastreus geweest, maar de hock- eysters hielden op sportpark Ko ningsweg de winst in eigen handen: 1- 0. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Julie Corsmit. De belangrijke treffer zorgde ervoor dat MHC Soest meer afstand nam van de laatste plaats. De Soester ploeg ver scheen niet in de gebruikelijke opstel ling binnen de lijnen. Sommige hock- eysters waren nog herstellende van een ongeval dat ze twee weken eerder had den gehad na een uitwedstrijd. Eindelijk wonnen de dames van MHC Soest weer eens. De punten zijn hard no dig in de strijd tegen degradatie. Foto: Goos van der Wilt Verliezen was iets waaraan de heren van MHC Soest gewend waren ge raakt, maar de formatie van Bob Eb- bink is een andere weg ingeslagen en boekte zondag de derde achtereenvol gende overwinning. Vianen, vierde op de ranglijst, was niet bij machte de op mars van de Soesters te stuiten. Het werd 2-1 voor de thuisploeg. De score werd geopend door Nils van den Deijssel die in de afgelopen weken ook al trefzeker was. Hij was attent in de rebound van een strafcorner, maai de vreugde was van korte duur, omdat Vianen snel langszij kwam. Een familie onderonsje hielp MHC Soest alsnog aan de zege. Tim van Tol ging een combinatie aan met broer Jeroen dip de bal in het doel sloeg. Een beslissingswedstrijd moet uitma ken of de dames van Smeeing/BDC dan wél die van UDSV 2 mogen pro moveren naar de derde divisie. De teams, die gezamenlijk op de tweede plaats eindigden, ontmoeten elkaar zondag op neutraal terrein. De komst van trainer/coach Ien van Loon, twee jaar geleden, heeft zijn vruchten afgeworpen. Dat is een con clusie die niet uit 'blinde clubliefde' voortkomt. Voor het eerst sinds de ja ren tachtig hebben de dames een kans terug te keren op divisieniveau. Toen de formatie destijds degradeerde naar het district, haakte de ene na de ande re speelster af en waren successen iets wat tot het verleden behoorde. Onder leiding van Hans Schwartz werd weer structuur in het team gebracht en Ien van Loon bouwde de afgelopen twee seizoenen een ploeg op, die in staat is te winnen. Dat laatste moest drie dagen geleden nog 'even worden gedaan' in de uit wedstrijd tegen Voice. In Niikerk open de Smeeing/BDC met twee break- outs (0-2) en de snelle aanvallen lever den vaker doelpunten op. Via 4-7 werd een ruststand van 6-10 bereikt. Zenuwen speelden de handbalsters in het begin van de tweede helft even parten, maar dankzij keepster Martine van de Linden liep het team geen scha de op. Tien minuten voor tijd was het 10-13, maar toen was het kruit van de Nijkerkers op. Smeeing/BDC scoorde nog zesmaal. De scheidsrechters keur den er drie af, maar konden niet voor komen dat de Soesters met 10-16 wonnen en zich daardoor mogen op maken voor een beslissingswedstrijd. Op zaterdag 27 maart geeft de jonge organist Marco den Toom - in Soest vooral bekend als organist van de Ichthuskerk - een concert in de St. Joriskerk in Amerfoort. Hij speelt daar o.a. zijn eigen orgelbewerking van het beroemde Carnaval des Ani maux van Camille Saint-Saëns. Saint-Saëns componeerde het origine le Carnaval voor een orkest met strij kers en blazers en o.a. twee piano's. Den Toom heeft de 14 delen van het werk daarom opnieuw gearrangeerd. Het werk is nooit eerder op een kerk orgel uitgevoerd. Op het grote orgel van de St. Joriskerk kunnen heel veel klankkleuren worden nagebootst, zodat het Carnaval daarop zeker tot zijn recht zal komen. Naast het werk van Saint-Saëns speelt Marco den Toom nog werken van G. Wendt ("O hoofd bedekt met wonden"), S. Adams ("The Holy City"), J.S. Bach, A. Guil- mant (Finale ijit lc Sonate) en Jan Zwart. De jonge organist hoopt met deze uit voering ook zijn leeftijdgenoten te in teresseren voor een kerkorgelconcert. De compositie is naar zijn mening daar voor heel geschikt. Het concert in de Grote of Sint Joriskerk, Hof 1 in Amersfoort, begint om 20.00 uur. Kaarten zijn voor aanvang verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Marco den Toom. Tijdens de regionale alcoholcontrole van vrijdagmiddag en -avond contro leerde de politie het verkeer op de Amsterdamsestraatweg (bij het paleis) en de Birkstraat. Op de Amsterdamse straatweg werden 305 bestuurders ge controleerd. Drie kregen een proces verbaal. Op de Birkstraat moesten 303 chauffeurs blazen, van wie er twee door de mand vielen. Een van hen, een 51- jarige Leusdenaar, moest zijn rijbewijs inleveren omdat hij al eerder was ge verbaliseerd. Op woensdag 31 maart is Marco den Toom ook als organist betrokken bij het traditionele passie- en paasconcert van Magnalia Dei in de Keistad. Ook dit concert vindt plaats in de St. Joriskerk (20.00 uur). Verdere werken mee Ger- ben Bosma (piano), Herman en Henk- Jan Drost (trompet) en een orkest van 50 leden o.l.v. Cees het Jonk. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1999 | | pagina 13