©i Wildschut Optiek Wh Knteh arttóhocK Gemeentebelangen Groen Soest tegen verdere uitbreiding Soest-Zuid Het wordt wachten op de nieuwe Eggels! KBO-kritiek op de overheid H0YALUX, DE ABSOLUTE TOP IN MULTIFOKAAL BRILLENGLAZEN KBO eert Ad Bosboom met zilveren speld OVERTUIG UZELF BIJ UW VAKOPTICIEN: PAGINA 8 03 WOENSDAG 24 MAART 1999 SOESTER COURANT PAGINA 9 Tompoucendag van 2,20 voorM y Krentenbollendag 6 halen5 BETALEN Gevulde koekendag van 1,50 voor 1 y Concerten Cabrio niet op 30 april, maar op 29 april Chorus Line houdt wervingsactie voor mannelijke leden Zonder helm Rommelmaker Nog meer controles The Resistibles The Bluesscatters 'Geen nieuwe supermarkt aan Schoutenkampweg!' Soester schrijfster te gast bij Jongerius Dronkenschap Meer controles 'De keuken van Kok' Voorzitter Giel Wester op jaarvergadering ZUIDPROMENADE 14 SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 tlle merken Lid Bovag 601 94 53 ELKE DINSDAG: ELKE WOENSDAG: 10 royale punten m voor diabetici ELKE DONDERDAG: BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 maaier met wals fPicco 32 ER. breedte 32 cm, citeit 800 watt. an 239,- voor 199,- DE VOORRAAD STREKT. meente nodig. De KBO waarschuwt dat te gemakke lijk wordt gerekend op het werk van vrijwilligers. De gemeente heeft wel waardering voor hun werk, maar voor al met woorden. "Het gemeentebe stuur is verantwoordelijk voor het wel zijn van de burgers. Dus ook voor de ouderen. Vrijwilligers willen helpen, ja zeker. Maar hun taak moet niet te zwaar worden anders haken ze af. Waardering is mooi, maar goede rand voorwaarden voor hun werk is gebo den", aldus Wester. Overigens had hij ook nog andere no ten op zijn zang. Want telkens blijken politieke partijen vóór verkiezingen mooie verhalen af te steken die men na de verkiezingen weer inruilt voor ander prioriteiten. "Dat spel kennen we nu toch wel." Hij deed een beroep op de gezamenlijke ouderenbonden om zich met de (landelijk) bijna 500.000 leden niet langer door de politiek in de luren te laten leggen. "Niet meer alleen argu menteren binnen het poldermodel. Strijdvaardiger de belangen van de le den behartigen. We willen geen politie ke partij zijn, maar de politiek bemoeit zich met ons en noodzaakt ons dat wij ons met de politiek bemoeien", aldus Wester. De waarderende verhalen over de ge neratie die ons land na de oorlog weer heeft opgebouwd blijken te vaak uit te komen op verlaging van AOW en aan vullend pensioen en verhoging van ziektekosten en belastingen, vond hij. "Bestuurders van nu lijken niet te be seffen dat ook zij straks tot de ouderen behoren die bijvoorbeeld niets hebben te vertellen over de onbehoorlijke ver diensten die worden gemaakt op door hen betaalde pensioenpremies". Rege ren is vooruitzien. Van bestuurders mag worden verwacht dat zij zien dat de samenleving er de komende jaren anders uit zal zien. Het aantal ouderen neemt relatief toe. De ontwikkeling van een daarop toège- spitst samenhangend ouderenbeleid is urgent, zowel lokaal als nationaal. Het huidige VN-jaar voor de ouderen zou de bestuurders daartoe moeten inspi reren. In de Soester Courant van vorige week is de verkeerde datum ge noemd bij de aankondiging van de concerten die ter gelegenheid van koninginnedag in Cabrio worden ge geven. Die zijn niet op vrijdag 30, maar op donderdag 29 april. Kinderparadijs de Vrije Teugel en de Stichting Openluchttheater Cabrio hadden aanvankelijk Loïs Lane vast gelegd, maar dit zangduo laat verstek gaan wegens cd-opnamen in Lon den. In plaats daarvan treden aan de Soesterbergsestraat onder anderen CB Milton, Replay, Spooky (van Sue) en presentatrice Sanna op. Kaarten kosten 25 gulden per stuk en zijn vanaf 15 april verkrijgbaar bij de Vrije Teugel aan het Vedelaarpad, tel. 6018136. an- om Chorus Line kan versterking van n iai nelijke zangers gebruiken en is daa een wervingsactie gestart. Vooral las sen' zijn gewenst. De leeftijd speelt geen rol. Onder leiding van Mare Hermsen en begeleidt door pianist Mark Omvlee repeteert het koor voor lichte muziek iedere woensdagavond vanaf acht uur in de Vijverhof aan de Klarinet. Op het repertoire staaT on der meer een medley uit de musical Miss Saigon. Belangstellenden kunnen vrijblijvend naar de repetitie komen. Voor meer in formatie kan contact worden opgeno men met Madeleine Reule, tel. 6028166. Soesterbergsestraat 32A, 3768 EJ Soest Tel. 035 - 601 31 82 Op de Weegbreestraat werd vorige week een 19-jarige jongeman gewaar schuwd, omdat hij zonder helm op zijn bromfiets reed. Even later werd hij op de Smitsweg opnieuw aangehouden, uiteraard voor hetzelfde euvel. Hij kreeg nu wel een proces-verbaal. De politie heeft vorige week een 20- jarige Soester bekeurd, die bij het afval- stoffendepot aan de Schans een hoe veelheid rommel had gedeponeerd (op een plaats waar dat met is toegestaan). Hij kreeg een proces-verbaal. De politie controleerde maandagmid dag het verkeer op diverse plaatsen in Soest. Op de Koningsweg vielen 8 be keuringen wegens het niet dragen van de veiligheidsgordels. Een bromfietser ging daar ook op de bon, omdat hij door het rode licht reed. Op het Raad huisplein vielen voor de verandering ook weer eens zes parkeerbonnen en op de Driehoeksweg stond de politie een half uur scherp om eventuele over treders van de voorgeschreven rijrich ting te bekeuren. Dat had echter geen resultaat. De actie was opgezet na klachten van omwonenden. Vrijdag 26 maart Support Doodoo's Coffee Het in Amsterdam gestationeerde trio The Resistibles is voor zowel Shock- Inn als geheel Artishock een oude be kende. Op de eerste plaats omdat ze vorig jaar het Koninginnedag-festival op fraaie wijze opsierden. Op de twee de plaats omdat bassist Gerco Aerts een roemrucht verleden bij de Jazzclub heeft liggen. Zaterdag 27 maart Blues uit Holland, dat zijn The Bluess catters in optima forma, ontstaan uit een aantal bluessessies in het Haagse Muziekcentrum O.L.S. Deze vier muzi kanten hebben in korte tijd een goede live-reputatie weten op te bouwen, met als resultaat dat zij reeds menig keer als backingband met diverse arties ten hebben gewerkt, o.a. de Australi sche slide-gitarist Dave Hole. Na hun live-cd ,;"Mean Misteater" uit 1996 brachten zij in 1998 hun cd "Heart and soul" uit. Deze laat een kruising van De nieuwbouw rondom winkelcentrum Hartje Zuid is in volle gang. Voor het winkelende publiek en de omwonen den is dat geen pretje. Regelmatig raakt de buurt verstopt door het ver keer dat in de knoop raakt door alle obstakels. Iedereen hoopt dan ook dat de bouwactiviteiten zo snel mogelijk afgelopen zijn. Behalve de supermarkt, want die wil weg van de huidige plek en nieuw bouwen op de hoek van de Schoutenkampweg en het Driftje. In plaats van de huidige vijf huizen, die goed in de omgeving passen, komt daar dan een gebouw van drie verdie pingen met daar bovenop een parkeer dek. Als het doorgaat zal de bouw-el- lende dus nog een tijdje langer duren, en het winkelcentrum flink groeien. Auto's in de kelder, auto's op het dak Onder de nieuwe supermarkt moet een parkeergarage met 80 plaatsen komen voor het winkelpubliek. Dat is kostbaar, dus moeten er 16 appartementen bo venop komen. De bewoners moeten hun auto's bóvenop het dak parkeren. Vlak naast de plek waar de nieuwe su permarkt en appartementen moeten komen, worden op dit moment dure eengezinshuizen gebouwd. De kopers van die huizen hebben een verklaring moeten tekenen, dat ze geen bezwaar maken tegen de eventuele nieuwbouw van de supermarkt. Daar kunnen die mensen nog wel eens spijt van krijgen, als ze 's avonds vanuit hun bed de au to's van de buren langs zien rijden op weg naar het parkeerdek. Vertrouwelijke behandeling De supermarkt en de projectontwikke laar blijken al meer dan een jaar te wer ken aan de nieuwbouwplannen. Het liefst hadden ze de raadsleden in beslo tenheid overgehaald om ja tegen de plannen te zeggen. Gemeentebelangen Groen Soest ziet dat anders. Zulke plannen moeten juist snel openbaar zijn, zodat de burgers hun zegje kunnen doen, voordat alles in kannen en krui- Bij boekhandel Jongerius hield dins dagavond 16 maart Elle Eggels een lezing over haar boek "Het huis van de zeven zusters". Van dit bijzondere debuut uit 1998 zijn inmiddels 50.000 exemplaren verkocht en het is al in negen landen verschenen. Met zachte stem wist de bestseller-au teur de toehoorders te boeien met een uiteenzetting over opmerkelijke om standigheden waarin het boek tot stand kwam. Elle Eggels, geboren in Limburg, had al heel wat omzwervin gen gemaakt toen ze uiteindelijk haar huis verkocht en met een reistas en een lap-top naar Midden Amerika vertrok. Geïnspireerd door de Zuid-Ameri kaanse schrijvers Garcia Marquez en Allende en aangespoord door haar buurman aldaar, die scénarioschrijver was, bracht ze haar roman tot stand. Het verhaal van "Het huis van de ze ven zusters" speelt zich af in Swalmen (Limburg) en het thema van het boek is het verwezenlijken van je dromen. Veel karaktertrekken van de zusters zijn gebaseerd op het karakter van Eggels' moeder en er spelen ook veel autobio grafische elementen een rol, alhoewel deze aan andere mensen zijn toege schreven. Dientengevolge speculeert nu heel Swalmen over de inhoud van het boek, dit zeer tot vermaak van de schrijfster. Godencomplot Ondertussen is de auteur, die momen teel woonachtig is in Soest, hard aan het werk aan haar nieuwe boek: "Het Godencomplot". Speciaal voor de gas ten van de lezing lichtte zij vast een tip je van de sluier op en las zij een stukje voor uit haar nieuwe werk. De gasten wisten het toen al: het wordt wachten op de nieuwe Eggels! De avond werd gezellig afgesloten met een drankje en een praatje met de au teur. Overigens is er bij boekhandel Elle Eggels leest voor uit haar boek "Het huis van de zeven zusters. Jongerius op 20 april weer een lezing, die dan verzorgd wordt door Matthijs van Boxsel over "De encyclopedie van de domheid". Belangstellenden zijn van harte welkom! ken is. Gemeentebelangen vroeg daar om in januari aan de wethouder het vertrouwelijke karakter van het plan op te heffen. Dat is inmiddels gebeurd. Ondanks alle tijd waren de plannen makers toch nog niet klaar, en hebben ze een maand uitstel gekregen om de plannen te presenteren. Wijkwinkels tellen niet mee Volgens Gemeentebelangen Groen Soest zijn de plannen slecht voor Soest. In de jaren negentig is onderzoek ge daan naar de economische ruimte voor nieuwe winkels in Soest. Daaruit bleek dat Soest op het gebied van de super markten slechts 250 vierkante meter winkelruimte kon uitbreiden, zonder dat de bestaande winkels in gevaar ko men. Dat laatste vindt Gemeentebe langen Groen Soest erg belangrijk. Het is een goede zaak als iedereen ook in de toekomst, zijn of haar boodschappen in de buurt kan doen. De collegepartijen laten hun oren meestal hangen naar de winkeliers van de Van Weedestraat en Hartje-Zuid, die allebei steeds meer klanten willen. De ene keer krijgt de Van Weedestraat zijn zin en de andere keer Hartje-Zuid. Zo wordt het in die winkelcentra steeds drukker en komt het voortbestaan van de andere wijk winkels in gevaar. Klanten lokken De plannenmakers in Soest-zuid heb ben echter een hele nieuwe groep klan ten op het oog. Ze laten weten dat de bewoners van Amersfoort ook graag in Hartje Zuid boodschappen willen doen. Vooral, omdat je in Soest gratis kunt parkeren. Als ze hier dan ook nogeens met de auto in een parkeerkel der onder de supermarkt kunnen rij den, dan komen ze zeker. Volgens Ge meentebelangen Groen Soest zitten we in Soest helemaal niet te wachten op nog meer autoverkeer tussen Soest en Amersfoort. Nu maar hopen dat de gemeenteraad zich niet laat ompraten en de plannen snel de prullenbak in gaan. Namens Gemeentebelangen Groen Soest: Harry Witte De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag proces-verbaal opge maakt tegen een 51-jarige Soester, die languit naast zijn fiets op de rijbaan van de Molenstraat werd aangetroffen. De man bleek behoorlijk in de olie en kreeg een proces-verbaal wegens open bare dronkenschap. Op de Van Weedestraat bekeurde de politie vrijdagavond vier parkeerschijf- zondaars en en passant werden ook vier fietsers zonder deugdelijke verlich ting op de bon geslingerd. Zaterdag gingen opnieuw vier automobilisten op de bon, omdat ze in de laad/loshavens geparkeerd stonden. Ad Bosboom (l.) kreeg de zilveren speld uit handen van provinciaal KBO- voorzitter Ce'es Groen. werk. Overigens blijven zij actief in de Reiscommissie, de KBO-Soos en re dactie van het ledenblad "Soester Ven ster". Mede dankzij hun inzet telt de afdeling 80 vrijwilligers die zich na mens en voor maar liefst 1.530 leden op vele fronten inzetten, waarvan ook alle ouderen van Soest baat hebben. Meer dan 1.000 personen maakten ge bruik van het reisprogramma. De dag reizen werden vaak met meer bussen gemaakt en de meerdaagse reis naar Denemarken moest worden herhaald. Ook de Rijnreis trok grote belangstel ling. 130 deelnemers genoten van 8- daagse bootreis. Aan de Soos nemen wekelijks bijna 100 leden deel en ook andere evenementen genieten een flin ke belangstelling. Vrijdag 26 maart Return of The Resistibles Deze laatste vrijdag van de maand wordt voor de oudere Artishockleden een hele verrassing. De voor hen ver trouwde jazzgeluiden zijn nu ook bij Shock-inn lichtjes doorgedrongen, en wel in de vorm van The Resistibles en Doodoo's Coffee. The Resistibles hebben al een kleine geschiedenis bij Artishock. Zo hebben ze in 1998 het Queensdayfestival met hun mix van rock, jungle, blues en punk op krachtige wijze afgesloten. En is de bassist, Gerco Aerts, een bekend gezicht en geluid voor veel jazzcluble den. Ook is hij met zijn contrabas ver antwoordelijk voor het swingende ka rakter van de band, waarbij Jeroen Blankert met zijn drumspel als aanjager fungeert en Rik Spann met overtuigen de teksten en jazzy gitaarspel de band tot een Un-Resistible geheel maakt. Voordat The Resistibles het Artishock- podium voor de 2C keer mogen betre den is het de beurt aan Doodoo's Cof fee. Dit Rotterdamse trio speelt een mengsel van funk, jazz en psychedeli ca waarbij enige humor niet wordt ge schuwd. Zo voerden ze tijdens Vers uit de Maas een heuse Anouk-act op door slechts in bh op het podium te verschij nen. Dit belooft wat voor het optreden in Artishock. Aanvang 21.00 uur. Entree: f 10,- (le den f 7,50). Maandag 29 maart "De keuken van Kok" was de ope ningsfilm van het IDFA 1998. In dit Nederlandse equivalent van "The War Room", over Clintons verkiezingscam pagne, wordt het campagneteam van de PvdA tijdens de laatste Tweede Ka mer-verkiezingen op de voet gevolgd. De regisseur Niek Koppen maakte de spraakmakende documentaires "De slag in de Javazee" en "The Hunt". De muziek is van Willem Breuker. Naast een vermakelijke documentaire, waarin bijvoorbeeld Jacques Wallage met opgestroopte mouwen kiezers probeert te winnen achter de kassa van Albert Heijn, is "De keuken van Kok" ook een stukje vaderlandse geschied schrijving. Nog nooit zat een camera ploeg zo dicht op het vuur van de ver kiezingsstrijd. Wim Kok heeft lang ge aarzeld. "Een campagne kan goed af lopen, of niet", aldus Kok. Het zien van Koppens vorige documentaire "The Hunt" over de Engelse vossen jacht gaf voor de partij uiteindelijk de doorslag. Net als in "The Hunt" hanteert Kop pen de stijl van fly on the wall. Hoewel de muziek bij deze documentaire de nodige ironische accenten legt, dikt Koppen in beeld zulke effecten zelden aan. "De keuken van Kok" is een uit gebalanceerde documentaire. Er is een inleiding, gaandeweg de campagne lo pen de spanningen op en... er is een verrassend einde. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+ f 7,-. Reserveren maandag t/m vrijdag tussen 9.00-13.00 uur via tel. 6019577. Agenda: nia. 5 april "Velvet Goldmi- ne"; ma. 12 april "La Vila e Bella"; ma. 19 april "Year of the Horse". denvergadering van de Katho- Bond van en voor Ouderen (KBO) had dit jaar een bijzonder karakter. Afscheid werd namelijk ge nomen van drie bestuursleden: Anneke van Xanten had er zes jaar op zitten; Hennie Koenders acht jaar, en Ad Bosboom beheerde acht jaar de fi nanciën van de op een na grootste afdeling in de provincie Utrecht. De voorzitter van de provinciale bond, Cees Groen, voorheen voorzitter van de afdeling Soest/Soesterberg, eerde Ad Bosboom met de zilveren KBO- speld. Hij roemde zijn jarenlange inzet, die bepaald niet beperkt bleef tot het innen van de contributie. Zijn opvol ger, Toon Smits, is dat intussen wel bekend. De drie scheidende bestuursleden ont vingen onder staand applaus van de leden een bloemenhulde voor het vele Tijdens de jaarvergadering van de KBO afdeling Soest/Soesterberg werden enkele harde noten gekraakt zowel naar de gemeentelijke als naar de landelijke overheid. Hoewel waar dering werd uitgesproken over het mi- nima-beleid van de gemeente, is de KBO niet te spreken over de wijze waarop met het project Vereenza ming ouderen van de SWOS wordt omgegaan. Van de 13.000 burgers van Soest (25% van de Soester bevolking) zijn er 3.000 alleen komen te staan door over lijden van hun partner of anderszins. Vereenzaming dreigt, aldus KBO-voor- zitter Giel Wester. Al vijf jaar proberen vrijwilligers hen betrokken te houden bij de samenleving. Maatschappelijk blij ven functioneren is voor enkelen zelfs van levensbelang. Professionele hulp is geboden en voor de continuïteit van het project is financiële hulp van de ge- The Resistibles bestaan sinds novem ber '97 en hebben in die korte tijd een eigen verfrissende stijl ontwikkeld. Naar eigen zeggen spelen ze een krach tige mix van (Funk)Rock, Jungle, Blues en Punk, waarbij de stuwende lijnen van contrabassist Gerco Aerts de mu ziek een uitermate swingend (jazzy) karakter geven. Met de charismatische verschijning van zanger/gitarist Rik Spann weet de band ook op het po dium sterk te overtuigen, daarbij fun geert drummer Jeroen Blankert met zijn vrijgevochten drumspel als een soort aanjager. De magistrale "Two Stupid DJ's" zul len het publiek de gehele avond warm proberen te houden. Aanvang 21.00 uur. Entree f 10,-. The Resistibles. contemporary blues en oud werk (King Alex, Hound Dog Taylor en Little Walter) horen. Als verder de namen Willy Dixon, Muddy Waters, Nowlin Wolf en Vaughan je bekend voorko men, dan moet je de Bluesscatters ze ker gaan horen en zien. De "Roots", en inspiratie komen vooral hier van daan. De Bluesscatters: Jean-Paul Verdijk, gitaar en zang; Bas Kleine, harmonica; Marco Goedhart, bas; Rolf v.d. Kwar tel, drums. Aanvang 22.00 uur. Entree f 15,-. Voorverkoop zaterdag 27 maart a.s. van 14.00-15.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77

Soester Courant | 1999 | | pagina 9