hircö NA Mcitmique Heeren Van Brederode aru6hoc>ri VroCijü Pasen Publiek swingend door sporthal bij groots Soester Black Gospelfeest Bijzondere expositie in 'Soester Duinen' =juweliers= Mare O'Polo Weer pelgrimage naar Rome '100-jaar orthopaedie' in beeld in medisch centrum Molendael JIL4 IMo M Soester Courant Kinderparadijs De Vrije Teugel Vlinderfestival Activiteiten-programma KONINGIN NE LAAN 24 - 50ESTDIJK TELEFOON 035 - 603 57 44 PAGINA 17 Zaterdag 3 april Jazzclub Expo cursisten C-drie Maandag 5 april 'Velvet Goldmine' Paasboswandeling voor minder mobiele mensen t, Zuidpromenade 2B - Soest - tel. 035 - 601 59 54 Rodenrijs Traiteur Party en Catering Service "Het Witte Goud" Uw Paasdiner: 'n eitje! Jaarvergadering van Ouderraad Griftland over 'tweede fase' Gilde organiseert extra excursies WOENSDAG 31 MAART 1999 SOESTER COURANT Woensdag 7 april Muzikaal sprookje: 'Khaliva de Diva' Kunst van mensen met een handicap Vlooienmarkt op tweede paasdag in sporthal Beukendal Kamermuziekdag voor amateurs zondag in Kasteel Groeneveld Het Friendship Gospel Choir uit Soest en het Lifeline Gospel Choir uit Katwijk deden afgelopen zater dagavond een bomvolle sporthal Beukendal op zijn grondvesten' schudden. Het Katwijkse koor was te gast op de zevende verjaardag van de Soesters. Meer dan 1000 bezoekers, veelal uit Soest maar ook van ver daarbuiten (tot en met de Verenigde Staten toe) waren gekomen om het 250-koppige koor te zien, te horen en door middel van handgeklap, meezingen en meeswingen te ondersteunen. De twee koren brach ten onder de professionele en strakke leiding van gezamenlijk dirigente Edith Kastelijn de oorspronkelijke muziek van de zwarte slaven uit het zuiden van de Verenigde Staten met zoveel over tuiging, geloof en passie dat het pu bliek vanaf het begin enthousiast mee deed met de happening. Swingende up-beatsongs en spirituals, mooie a-capellasongs en emotionele ballades van het koor en zijn fantas tische solisten werden afgewisseld met gastoptredens van enkele Amerikaan se gasten en een korte "sermon" (preek) van Walter Jackson, voormalig predikant van de Soesterberg Airforce kapel, volgens de levendige zwarte tra ditie. Een feestelijk versierde sporthal, professionele muzikale ondersteuning door de eigen band en het gastblazers- ensemble "The Sound of Horns", op elkaar afgestemd licht en geluid en de kleding van de koorleden, kleurrijke "robes en collars" maakten het geheel tot een feest voor oog en oor. Tijdens de Pinksterdagen zijn de ge combineerde koren weer op televisie te zien in het EO-programma "Nederland Zingt" en ook daarna staan er weer di verse grote en kleinere optredens op het programma. Gevraagd f Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel.6014152 Bank 'Burlington' tiek Engels model 2-zitsbank in Guariuba hardhout, «waliteit. Lengte 129 cm. Met FSC-keurmerk. /an 799,- voor 649,- Struikmargriet (Chrysanthemum frutescens) Zonaanbidder met prachtige witte bloemen. Bloeit het hele voorjaar door. Van 14,95 voor 8,95 LANG BE VOORRAAD STREKT Vedelaarpad 53, tel. 6018136 ale is de theatergroep die woensdag 7 ipril in kinderparadijs De Vrije Teugel Dptreedt. De twee acteurs brengen im- irovisatietheater en hopen met hun nieuwe voorstelling door te dringen tot le finale van het Gouden Vlinderfes- ival. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt ongeveer vijftig minuten. Daarna zijn er tot 16.00 uur activiteiten 1' -ivoor de kinderen. De entree bedraagt 'f drie gulden. I Donderdag: Is Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en s middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: [n de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten F 3,- per kind. Het jaar 2000 is door Paus Johan- nes Paulus II uitgeroepen tot Heilig Jaar. Verder is het een jaar op de grens van twee eeuwen en daarnaast hebben velen goede herinneringen aan de pelgrimage in 1990 naar Rome bij de afsluiting van het Willi- brordjaar. Redenen genoeg om in 2000 een pelgrimage naar Rome te organiseren. Initiatiefnemer is de Stichting Pelgrimage, een initiatief van een aantal gildebroeders, die ook betrokken waren bij de organisatie in 1990. Het Groot Gaesbeeker Gilde zal zich ook deze keer bij deze pelgrimage aan sluiten. Opnieuw is gekozen voor een wat eigen opzet van de reis, waarbij natuurlijk zal worden deelgenomen aan de hoogtepunten die in Rome rondom het feest van Sint Willibrord worden georganiseerd. Gekozen is voor een 12- daagse busreis, waarbij verschillende culturele plaatsen in Italië worden be zocht. Verder worden voor de deelne mers die zich via het Soester gilde heb ben laten inschrijven enkele bijzondere onderdelen in het programma opgeno men. De 12-daagse busreis begint op woens dag 1 november 2000. De reis wordt gemaakt met een luxe Comfort Class Touringcar, voorzien van diverse facili teiten. De heenreis gaat via vier landen (Duitsland, Oostenrijk, Liechtenstein en Zwitserland) naar Italië alwaar een stop aan de Middellandse Zee is voor zien op de 2C dag en een verblijf van twee nachten in de buurt van Florence met een uitgebreid bezoek aan die plaats. Via de mooiste plekjes van Tos cane en een kort bezoek aan Siena wordt op de vierde dag Rome bereikt. Zondag 5 november is gereserveerd Paus Johannes Paulus II, (die in de jaren tachtig voet op Soester grondgebied zette) in de Friezenkerk, rechts het vaan del van het Groot Gaesbeeker Gilde. voor een verdere kennismaking met deze hoofdstad van Italië. Maandag 6 november is een excursie naar Pompei' in het programma opgenomen. Dins dag 7 november is het hoogtepunt van de reis met, indien mogelijk, een Plech tige Eucharistieviering met Gilde-eer in de Sint Pieter. De terugreis gaat via Spoleto en Assi- sië naar Venetië alwaar een hele dag is uitgetrokken om van de verschillende bezienswaardigheden te genieten. Via de Dolomieten wordt daarna de reis naar Nederland voortgezet, alwaar de groep op zondag 12 november zal te rugkeren in Soest. Informatie Inmiddels is er een wat uitgebreidere informatiefolder beschikbaar. Deze is te verkrijgen bij René van Hal, Spinet 47, tel. 6020573. Voor geïnteresseerden die met name een bezoek willen bren gen aan de activiteiten en bezienswaar digheden in Rome is het ook mogelijk een 5-daagse vliegreis te maken. Ook een 10-daagse busreis wordt door de Stichting Pelgrimage aangeboden. Deze beide reizen worden georgani seerd voor alle belangstellenden in Ne derland en België en hebben geen eigen Soester cachet. Aan de reis kan zowel door gildeleden als andere belangstel lenden worden deelgenomen. Het gil de heeft ervoor gekozen om met maxi maal 2 bussen (80 personen) deze reis te maken. Bij grotere belangstelling dient te worden aangesloten bij de or ganisatie die vanuit de Stichting Pelgri mage wordt aangeboden. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 B Dat er niet veel nodig is om te kunnen genieten van een teken- en schilder cursus, blijkt wel uit de werken van cur sisten van C-drie die van 3 april tot 25 april in Artishock exposeren. De sfeervolle accommodatie, altijd trouw ingericht door Semmy, werkte inspirerend voor de cursisten die van wege een verbouwing tijdelijk hier hun onderkomen vonden. Wat bezielt iemand om een tekencur sus te volgen? Naast het feit dat het een cursus op niveau is die deskundig wordt begeleid, zijn de redenen om mee te doen divers. Het is plezierig en werkt ontspannend, je leert iets (bij), je steekt iets van elkaar op, ontwikkelt een eigen stijl en krijgt een andere kijk op je omgeving. De selectie van de werken is samen door de cursisten samengesteld en be treft vooral het werk van dit jaar, waar in onder andere aandacht werd besteed aan het werken met acrylverf, Oost-In dische inkt, krijt en houtskool. Ook werden beeldende begrippen als kleur, vorm en textuur behandeld. Het is de moeite waard om een kijkje te komen nemen. En wellicht raakt u zelf ook en thousiast voor de cursus die in septem ber weer van start gaat in Cultureel Centrum C-drie. De tentoonstelling is tot en met 25 april te bezichtigen na telefonische af spraak (6019577). De opening wordt muzikaal omlijst door Perron 5B: Sem my Prinsen, tenorsax; Job Helmers, ba ritonsax; Jorg Kaaij, saxen. Aanvang: 21.00 uur. Toegang vrij. Met een knipoog naar Oscar Wilde, David Bowie en Citizen Kane brengt de Amerikaanse regisseur Todd Hay- nes in "Velvet Goldmine" een eerbe toon aan de Britse glam- en glitterrock van beginjaren zeventig. Bekende glit terrockartiesten uit die tijd zijn The Sweet, David Bowie, Roxy Music en Gary Glitter. De film volgt in grote lij nen de structuur van Orson Welles' "Citizen Kane": tien jaar na de in scè ne gezette moordaanslag op glamrock- voorman Brian Stade wordt diens le ven met flashbacks gereconstrueerd door journalist Arthur Stuart. De jeugdherinneringen van Arthur, des tijds zelf een grote fan, verstrengelen zich steeds meer met het leven van Sta de. Kleding en vooral muziek spelen een hoofdrol in deze prachtige, maar ook komische love story tussen Dan Slade en zijn Amerikaanse inspiratie bron Curt Wild, die duidelijk David Bowie en lggy Pop moeten voorstellen. Curt Wild wordt met een krankzinnige podium-act neergezet door Ewan Mc- Gregor, die aan dit personage ook een vleugje Lou Reed en Kurt Cobain toe voegt. De ontrafeling van het mysterie van Slade's opkomst, zijn obsessie voor Curt, zijn verraad en tenslotte zijn on dergang vormen maar een klein deel van de film. Deze is bovenal een hom mage aan de helden van de glamrock, die in de schitterende proloog worden voorgesteld als de erfgenamen van Os car Wilde. Speciaal voor Haynes' kleurrijke glitterrock-epos werd door de jury van Cannes in 1998 de Prijs voor de Beste Artistieke Bijdrage in het le ven geroepen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00 - CJP/65+ f 7,00. Reserveren van maandag t/m vrijdag tussen 09.00-13.00 uur via 035 6019577. Agenda: 12 april LaVita e Bella; ma 19 april Year of the Horse; ma 26 april Comedian Harmonist; ma 10 mei Fes ten. Met Pasen worden er twee boswande lingen georganiseerd voor mensen met bewegingsbeperkingen en loopproble men. Een leuke gelegenheid om eens onder medische begeleiding in de bos- lucht te wandelen. Op eerste paasdag is er een wandeling voor mensen die redelijk goed kunnen lopen ondanks hun event. beperkingen. Er wordt dan een wandeling gemaakt rondom de duinen. Deze wandeling, waarbij ongeveer 4 km/uur wordt ge lopen duurt dan ongeveer drie kwartier tot een uur. Het tempo van 4km/uur is een rustig wandeltempo voor gezon de mensen; Na de wandeling is er een lekker kopje koffie of thee in het bos. Er zijn bankjes aanwezig. Op de tweede paasdag wordt er een wandeling georganiseerd waarbij korter en minder snel gelopen wordt. Deze wandeling is speciaal voor mensen die moeilijk lopen. Er kan zelfs deelgeno men worden als men met krukken of een rollator loopt, omdat een goed be gaanbaar (fiets)pad gekozen wordt. Het waodeltempowordt hierbij ge schat op V/2 a 2 km/uur, wat neer komt op een langzaam looptempo. Voor mensen met behoorlijke beper kingen kan het al snel een hele uitda ging worden. Er wordt in 2 trajecten gelopen van ongeveer een kwartier tot 20 minuten, met op het "keerpunt" pauze voor een kopje koffie of thee. Er zijn bankjes aanwezig. Vooral bij de wandeling op tweede paasdag, kunnen mensen afhankelijk zijn van vervoer door familie of beken den. Begeleiders/ sters kunnen dan ook gewoon meewandelen. Beide wandelingen starten om 11.30 uur precies. Opgave graag voor 3 april i.v.m. de organisatie. Voor informatie en opgave kan men bellen met Marlies Bouten van Aange past Bewegen en Sporten, tel./fax: 035-6029805. Cultureel Centrum VVillaertstraat 49, tel. 602 2188 Groot assortiment kant-en-klare gerechten met asperges 3 gangen voor Laandwarsstraat 15,3743 BS Baarn 035 - 541 4013 Hebt u dat ook? Op de middelbare school verandert zoveel dat u moeite heeft alle ontwikkelingen bij te hou den: Studiehuis, zelfstandig werken, inspraak, medezeggenschap en meer. U hoeft zich daarvoor niet te schamen: ook onderwijsspecialisten hebben moeite het tempo bij te houden. Door uw betrokkenheid bij onderwijs of de opleiding van uw kind wilt u echter wel geïnformeerd blijven. Het thema van de jaarvergadering van de Ouderraad van het Griftland College i$ 'Ouders in de tweede faseL Door een boeiende )resentatie van de docenten Nieuw- and en Hopster en antwoorden op uw lersoonlijke vragen weet u na deze avond meer over deze veranderingen en uw rol daarin. Voor ouders van leer ingen van VWO, HAVO en MAVO. Op donderdag 8 april om 20.00 in het Griftland College, Noorderweg 79. Inlichtingen: Ouderraad Griftland Col lege, Henk Dekker, tel. 6025699 of 06 50243259. Ver weg, in India, een land van tempels en van onrecht, een land vol zonlicht en lawaai, is Khaliva aan het werk. Zij is de vervaarlijke bendeleidster, de dief die voor niemand bang is en die wat 2 van de rijke mensen steelt meteen weer geeft aan de armen. Geholpen door de grote vogel Ram en door de scherpgebekte Zeven Schele Tijgers doet Khaliva haar dievenwerk. Toch heeft ook Khaliva zelf het moei lijk: niet alleen is er steeds weer de po litieman Pandit die haar gevangen dreigt te nemen, maar ook merkt ze dat de arme dorpelingen voor wie ze al die jberovingen pleegt haar helemaal niet ibegrijpen. Wordt de wereld wel beter door alle angst en verwarring die ze zaait? Eén bewonderaar heeft Khaliva: het dikke jongetje Quabi dat thuis zijn bord niet meer leeg wil eten, droomt ervan zich bij haar bende aan te sluiten. De voorstelling Khaliva toont een wonderlijke wereld die met poppen, met spel, met kleuren en muziek tot werkelijkheid gemaakt wordt. Voor ie dereen vanaf 8 jaar. De toegang is f 7,50 /6,- (strippen- kaart)/f 10,- (volwassenen). Aanvang: 14.00 uur. Conny Vink, de bekende zangeres uit Soestduinen, heeft afgelopen zondag middag in restaurant "De Soester Duinen", een heel bijzondere exposi tie geopend. De tentoonstelling - on der het motto "Oog voor kunst" - om vat werken van in totaal acht gehan dicapte kunstenaars. De schilderijen zijn te bewonderen in de entree en de serre van de Soestdui- nense restaurant/brasserie. Ze vallen vooral op door hun kleurenrijkdom. Volgens Conny ging het om "prachtig werk" en dat konden de gasten bij de opening allemaal beamen. Initiatief neemster Mieke Klinkhamer van de brasserie was ook vol lof. De kunstwerken zijn afkomstig van de artotheek van Very Special Arts Neder land in Doorn, die deze kunst onder de aandacht van een groot publiek wil brengen (o.a. door een jaarlijks festival in Tiel, ditmaal op 23 en 24 septem ber). Door bemiddeling van de Soester Fred Hennephof kwam de expositie tot stand. De bedoeling daarvan is deze "aparte" groep kunstenaars - zowel verstandelijke als lichamelijke en psy chische gehandicapten - uit hun isole ment te halen. In onze regio zijn al di verse ateliers/galeries met "speciale" kunst, o.a. in Amersfoort (Hofgalerie), Hilversum (Kijkoor) en Utrecht (ZiZo). De kunstenaars die op de tentoonstel ling in De Soester Duinen vertegen woordigd zijn waren niet allemaal aan wezig. Drie van hen werden door Con ny Vink in het zonnetje gezet: Wil Dhont-Visser, Pia Vos-Visser en Tine ke Wink-Post. De andere kunstenaars zijn Jefke Dijkstra, Mieke Eissens, S.C. Faber-Kool, Rob Morren en Ruth v.d. Neut. De tentoonstelling is tot 19 juni te be- Conny Vink met drie van de deelne mende kunstenaars op de expositie in De Soester Duinen. zichtigen in de brasserie aan de Soes- terbergsestraat 188. Volgend jaar zijn er plannen om kunst van Phila del' Arte (van de vereniging Philadelphia) te ex poseren in De Soester Duinen. I IQ van heup- en knie-implantaten is te zien. Daarnaast wordt er aandacht be steed aan de behandeling van een zij waartse ruggengraatsverkromming en de ontwikkeling van orthopedische in stituten en universiteitsklinieken in Ne derland. Bovendien liggen er oude boeken over orthopedie en er is nog enig materiaal uit het buitenland. De expositie is financieel mogelijk ge maakt door Corel, Eemland Orthopae die Techniek, Johnson Johnson, Smit+Nephew, Somas en Thuasne Ne derland. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035 - 601 60 11 Op maandag 5 april (tweede paasdag) is er een grote vlooien-, curiosa- en an tiekmarkt in sporthal Beukendal te Soest, van 9.00 tot 16.00 uur. Er zal worden aangeboden glaswerk, poppen, aardewerk, boeken, platen, klein antiek en curiosa, spulletjes uit grootmoeders tijd, te veel om op te noemen. Voor de kleine gasten zal er een luchtkussen met clowns aanwezig zijn. Inlichtingen: tei. 0343-431533. De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 28 maart weer de jaarlijkse Ka mermuziekdag voor amateurs in Kas teel Groeneveld. Er doen dit jaar 48 ^solisten of ensembles mee, ook uit Soest. De concerten in de diverse zalen beginnen om 11.00 uur en eindigen om 16.30 uur. De entree voor alle concer ten en exposities in het kasteel be draagt (eenmalig) f 6,-. Nadere informatie m.b.t. lidmaatschap etc: tel. 0346-212990; voor boekin gen; tel. 035-6013649 en verder via Internet: http://home.wxs.nL/-kj- krop/gospel.html In het kader van het 100-jarig be staan van de Nederlandse Orthopae die Vereniging is er een rondreizende historische tentoonstelling met voor lichtingsprogramma samengesteld. Deze tentoonstelling is van vrijdag 2 april tot en met donderdag 8 april te bekijken in de centrale hal van Me disch Centrum Molendael in Baarn. De tentoonstelling laat zien wat het vak orthopedie in de afgelopen jaren heeft bereikt. De tentoonstelling be slaat 6 vitrines waarin de ontwikkeling

Soester Courant | 1999 | | pagina 17