1 irant tzendliiiro. Afbraak dreigt voor 70 woningen Steeds meer journalisten uit binnen- en buitenland -EN 1GERS Expositie in de Heijbergh Veel animo palmpaastocht An van den Berg verlaat KdK PAGINA 18 Laat hem of haar niet vallen Giro 222.111 Verbor i dan bij ons het aanbod: besteller en 'teerder en ontagewerk- 'ullenOok is ro in: Achtgoed wil nieuwbouw; protest onder huurders Clinic en introductiecursus Jesus Christ Super Star" vrijdag in Vredekerk 6 April genoemd als startdatum Lockerbie-proces Kijk- en Koopdag bij Domeinen 6 tot en met 24 april Sportuitslagen |j Aquarellen van bewoners Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijk^tand^| Hulpverlening Opbrengst voor Reumafonds stabiel Elfenkinderen WOENSDAG 31 MAART 1999 Collecte van Oranje Comité Spreekuur raadslid Laatsten der Mohikanen vertrekken Vlooienmarkt in De Banninghal Moderne kunst in Luchtvaartmuseum Nieuwe directie op St. Carolusschool Speel goed Driewieler van gehandicapt kind (3) gestolen Nederlandse jeugd dart in dorpshuis om nationale titel Rondje Soesterberg op Tweede Paasdag Kinderkledingbeurs Sterrenberg Agenda Epilepsie is meer dan alleen maar medicijnen slikken. Het begnp van anderen is van groot belang. Word donateur, vraag informatie. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 QB Houten •toon VEBANTATMBOE Epllepsle-infolijn; 0900-821.24.11 PIANOLES, keyboardles, or gelles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en degelijk een toetsinstrument bespelen. Gratis proefles! Ook thuis les! U krijgt les van een ervaren, enthousiaste, gedi plomeerde muziekleraar Bel Peter Loef, tel. 035^ 6027330. Artrose, de meest voorkomende vorm van reuma. Met geld helpt u mij en 650.000 andere artrose patiënten. Bedankt! Nationaal Reumafonds Amsterdam. Bank 35.76.7-1 812. Reuma Informatie Centrum: 0900-20 25110. SOESTERBERGSESLCOURANT De 64 bewoners van woningen aan de Generaal Spoorstraat en zeven soortgelijke woningen aan de Gene raal Winkelmanstraat hebben van woningcorporatie Achtgoed Wonen en Bouwen schriftelijk bericht ont vangen dat hun woningen vóór het jaar 2004 gesloopt zullen worden. De echo van de actie van acht en drie jaar geleden klinkt de bewoners van de Gen. Winkelmanstraat en Gen. Spoor straat nog in de oren. Het was toen de Woningstichting Soest die dreigde de woningen af te breken, omdat ze te oud waren en teveel geld aan onder houd moest worden besteed. Een in vestering van 90.000 gulden per wo ning was toen veel te veel, stelde WS destijds. Een furieuze actie kwam op gang tot behoud van de zo bijzondere wonin gen, de straat, de ligging in het hart van het dorp, de bijzondere uitstraling en de wel zeer lage huur. Volgens de be woners kon je deze woningen vergelij ken met bijzondere monumenten. Na veel overleg werd besloten dat de huren werden bevroren tot goede plan nen voor renovatie ter tafel zouden worden gebracht. De verhuurder heeft huiswerk gedaan en komt tot de con- De tennissers zijn uit de winterslaap ontwaakt, daarom zal het in het jubi leumjaar van LTV bruisen van vele ac tiviteiten in het tennispark aan de Kerk- laan. Zo is er op zaterdag 3 april, om 19.00 uur in het LTV Sportpark een 'clinic'. Iedereen is er welkom om ma teriaal te testen, de snelheid van de ser vice te meten of gewoon om kennis te maken met de tennissport. In het kader van de kennismaking met deze sport start op zaterdagmorgen 3 april, een cursus van 5 lessen. Op deze morgen I kan men kijken of men de sport leuk vindt. Tevens worden de beginselen van de tennissport bijgebracht. Deze cursus, waarvoor men alleen gym schoenen nodig heeft, kost 60 gulden. Voor inlichtingen en aanmelding kan men bellen met Ineke Marijnissen, tel. 353332 of Wil Klarenbeek, tel. I 354211. De leiding van het jeugdwerk van de SoW-kerk heeft de hand kunnen leg gen op de beroemde film: Jesus Christ Super Star. Zeer toepasselijk wordt het op vrijdag 2 april a.s. om 20.15 uur en vlak voor de Paasdagen in de Vrede kerk vertoont. 'Je kunt veel vertellen over het werk van Jezus Christus, maar we kunnen het nooit zo doen als de film Jesus Christ Super Star ons laat zien. Vooral voor de jeugd was en is deze film uniek. Uiteraard is hier en daar wat franje aan I de film toegevoegd, maar de basis is wat de mens Jezus Christus voor een ieder betekent. Vooral voor hen die zich daar niet zo in verdiept hebben maar wel meer daarover willen weten, bevelen wij deze film van harte aan. Het is ook een emotionele film en ve len wilden daar later meer van weten. Die mogelijkheid bieden wij ook door middel van een persoonlijk gesprek aan I of in gespreksgroepen,' aldus de lei- j ding van het jeugdwerk van de Vrede- I kerk. Ook het kerkelijk jeugdwerk in de Vredekerk heeft de mineurhouding P binnen de kerken in aantal leden en activiteiten gevoeld, maar is het diepte punt gepasseerd. Er is volgens hen meer belangstelling voor dit specifieke I jeugdwerk gekomen. Specifiek omdat j zij naast sport en spel ook de vinger op het christelijke willen leggen. 'Dat is geen dooddoenertje, maar in feite de basis van ons werk. Kinderen in hun jonge leven attenderen op dat mooie wat een christen mag beleven en voe len. Dat geloven in je leven meedragen en in je doen en laten tot uiting bren gen. Veel te lang werd daar om gela chen en schouderophalend op neer ge keken. Wij menen dat we in een wereld van geweld en verloedering een duide lijk woord hebben en dat kan ook door de film Jesus Christ Super Star,, aldus de leiding. Vrijdag 2 april Vredekerk, aanvang 20.15 uur, Chtree f 2,50 per persoon. - clusie dat de renovatie nu 50.000 gul den per woning moet gaan kosten en dat is volgens hem te veel. Voorts is Achtgoed van mening dat de huizen niet meer voldoen aan de eisen van vei ligheid, ruimte en comfort en derhalve voor het jaar' 2004 gesloopt moeten worden. Actie bewoners Maar dat was volgens de bewoners niet de afspraak. Er zouden plannen voor renovatie komen, gedragen door min stens negentig procent van de bewo ners. Dat zou betekenen overlast tij dens de renovatie met daarna een huur verhoging van 120 gulden per maand. Tot op heden is 82 procent daarvoor en volgens de bewoners komt daar nog wel 10 procent bij. Intussen hebben ve len voor soms veel geld hun woning van binnen gerenoveerd, want er wa ren immers plannen voor renovatie. Volgens Achtgoed heeft minder dan de helft zich voor renovatie uitgespro ken en zijn de woningen in feite te oud voor groot onderhoud. Een woord voerder deelde mee dat op de plaats van deze oude huizen, moderne nieu we woningen kunnen worden ge bouwd. Voor de bewoners is de brief een bittere pil en een radicale verande ring van leven en wonen. Maar voordat het zover is zullen ze alles in het werk stellen om deze dreiging voor de derde keer het hoofd te bieden. Hardnekkig zijn de geruchten dat het Lockerbie-proces op dinsdag 6 april gaat beginnen. InSoesterberg wordt een toename van binnen- en buiten landse journalisten waargenomen. Het vliegdorp wacht in alle rust de verdere ontwikkelingen af. Restaurant De Tuin aan de Radema- kerstraat is tevens het plaatselijk VVV- kantoor, mogelijk dat deze samen uit nodigen voor het vergaren van infor matie. Op zichzelf niets nieuws, ware het niet dat men daar in toenemende mate binnen- en buitenlandse journa listen te woord moet staan. De centrale vraag is altijd: hoe denkt het dorp over Lockerbie? Uit de ge sprekken met hen blijkt dat 6 april kennelijk een 'hot item' is geworden. Niemand van de journalisten kan of wil dit bevestigen als 'de' datum dat met het Lockerbie-proces wordt begonnen, maar ze hebben zo hun vermoedens. Vooral na het gesprek tussen de Zuid- Afrikaanse president Nelson Mandela en zijn collega Gadaffi van Libië on langs, is die datum ineens naar boven gekomen. De eerstvolgende kijkdag van Domei nen aan het Zeisterspoor is op dinsdag 6 april. De daaropvolgende koopdag is altijd een week later, dus op dinsdag 13 april. Stratenvolleybaltoernooi: Op 6, 13 en 20 april met de finale op zaterdag 24 april organiseert AGAVS voor de 14e maal het 'stratenvolleybal toernooi'. Zoals gewoonlijk wordt het gehouden in de Banninghal en de ruimte zal weer bol staan van actie en enthousiasme. De avonden beginnen om 19.30 en duren tot uiterlijk 23.00 uur. De bekende voorbeschietingen van de journalisten zijn van start gegaan, be staande uit het zoeken van de juiste locatie en wat is Soesterberg eigenlijk voor dorp. Mensen in het vliegdorp móeten dan ook rekening houden dat ze zo ineens op straat worden aange sproken met de traditionele vraag: bent u niet bang dat er iets zal gebeuren rondom het Lockerbie-proces? Ieder een kan daar met ingang van heden haar of zijn gedachten vast over laten gaan. Tot op heden komen ze enkel bijzonder stoïcijnse dorpelingen tegen, die de vraagsteller vreemd aankijken. Het bedrijfsleven en de middenstand beginnen ietwat los te komen. Zo is bekend dat de Britse Ambassade al en kele mogelijkheden op schrift heeft ontvangen over welke mogelijkheden er zijn Voor een verblijf in Soesterberg Alles is tot op heden gedaan onder de noemer: 'niet geschoten is nooit raak'. De ontwikkelingen op de locatie aan de andere kant van de snelweg zijn ogenschijnlijk niet veranderd. Naast de 24-uurs bewaking is er ook meer ver lichting gekomen die men bij duisternis goed kan zien als men op de hoek Kampweg/Mercury staat. Een oranje gloed zoals we die van Utrecht en Amersfoort kennen, hangt nu ook bo ven een gedeelte van het Kamp van Zeist. VOLLEYBAL AGAVS Dames: AGAVS 1-Voleeml 1-3; AGAVS 2-Vonck Trivol 3 2-2; AGAVS 3-Wilhelmina 4 3-1. Meisjes: AGAVS Bl-Vonck Trivol BI 1-2. Heren: AGA VS 1-Oberon 13-1; AGAVS 2-Olly BI 3-0; AGAVS 3-Spirit 7 2-2; AGA VS 4-Switch 4 2-2. Jongens: AGAVS Bl-Huizen BI 1-2. In het verzorgingshuis 'de Heijbergh' wordt tot medio mei een expositie ge houden van aquarellen, vervaardigd door de bewoners van dit huis. Een keur van bijzondere kunst hangt in de recreatieruimte die men na afspraak kan bewonderen. 'Ze hebben mij een keer uitgenodigd om ook eens het schilderen in aquarel len te beoefenen. Voor die tijd heb ik nog nooit een penseel in de handen gehad, laat staan dat ik iets herkenbaars kon tekenen. Maar onder deskundige leiding van een paar dames uit Soest ging het als vanzelf. Ik heb nu een aan tal aquarellen gemaakt en per keer zie je een vooruitgang. Wie weet word ik in de nadagen van mijn leven nog eens bekend kunstschilder', aldus een 86-ja- rige bewoner van de Heijbergh. Er zijn meer bewoners met dezelfde in teresse begiftigd, getuige de vele en kleurige stukken aan de wand in de hal en recreatieruimte van het jubilerende verzorgingshuis. Meestal zijn het con crete schilderijen met bloemen en vo gels, maar ook is de abstracte kunst geëtaleerd. Belangstellenden kunnen deze kunstwerken bewonderén, nadat eerst een afspraak met de receptie van de Heijbergh is gemaakt via tel. 351600. Zondag 4 april ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Woensdag 19.00 pastor v.d. Heijden; gemengd koor Donderdag 19.00 pastor v.d. Heiden en zr. Marie-Anne; dameskoor Vrijdag 15.00 oecumenische viering; zr. Marie-Anne en di. Nawijn en Zandstra Vrijdag 19.00 pastor v.d. Heijden en zr. Marie-Anne; gemengd koor Zaterdag 20.30 pastor v.d. Heijden en zr. Marie-Anne; gemengd koor Zondag 10.30 pastores Van Hooy- donk en v.d. Heiden; gemengd koor Cenakel, Amersfoortsesfraat 18 Donderdag 18.00 eucharistieviering Vrijdag 15.00 viering Zaterdag 21.00 paaswake Zondag en maandag 09.00 eucharis tieviering; andere dagen 07.30; ge bedsdiensten: dagelijks 12.15,15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Donderdag 19.30 ds. M.A.A. Nawijn Donderdag 19.30 ds. C.J. Jansen (De Drie Eiken) Vrijdag 15.00 oecumenische viering (Caroluskerk) Vrijdag 19.00 ds. M.A.A. Nawijn Zondag 10.00 di. M.A.A. Nawijn en R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide Donderdag 19.00 ds. H. Henstra Vrijdag 19.00 ds. H. Henstra Zondag 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Schooldwarsweg/Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Tot vrijdag 18.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, 351200. Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder) Paltzerweg 299, 0302284555 Maandag 08.00 - dinsdag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M, Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Overleden: 25 maart: Desiree van Soest-Bakker (33), Apollo 18; 27 maart: Johann Adema (89), Kampweg 38. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. De actie voor het Nationaal Reuma fonds in het kader van de landelijke in zameling heeft in Soesterberg 4.124,35 gulden opgebracht. Dat bedrag is ver gelijkbaar met de opbrengst van die van voorgaande jaren. Bijzondere dank aan het plaatselijk comité en hun vele col lectanten die dit mooie bedrag toch maar weer hebben opgehaald en uiter aard ook de gulle gevers. Heeft men de collecte gemist: giro 324 of banknum mer 35.76.74.812 t.n.v. het Nationaal Reumafonds Amsterdam is voldoende. Op dinsdag 13 en woensdag 14 april wordt van 20.00 tot 22.00 uur in dorpshuis Burgstede een workshop Elfenkinderen gegeven. Er worden twee elfenkinderen gemaakt, die thuis verder gemaakt moeten worden. De kosten voor deze tweedaagse work shop zijn 65 gulden, inclusief materiaal. Wel zelf meenemen: tang met platte bek, schaar en föhn. Aanmelding en informatie bij Hanny, tel. 353583, of Ingeborg, tel. 353951. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 27 maart was om 14.00 uur de Caroluskerk vol met kinderen en hun begeleiders. Bijna driehonderd versierde stokken werden daarna in optocht door het vliegdorp gedragen, voorafgegaan door muziekvereniging Jonathan uit Zeist en majorettes van Odeon. Het werd een feestelijke tocht onder een stralende zon. Deze week wordt gecollecteerd voor het plaatselijk Oranje Comité. Wie de collectant niet treft, kan een bijdrage overmaken op bankrekeningnummer 39.52.16.540 t.n.v. Oranje Comité Soesterberg. Op woensdag 7 april houdt Bert van 't Holt van 19.30-20.00 uur spreekuur in de bibliotheek in Soesterberg. Bert van 't Holt is Soesterbergs raadslid van Ge meentebelangen Groen Soest. Op de zelfde plaats en tijd houdt hij ook spreekuur op de woensdagen 12 mei en 9 juni. Het Kontakt der Kontinenten (KdK) begint afscheid te nemen van een aantal personen die dit congrescen trum hebben opgebouwd en groot ge maakt. Mevrouw An van den Berg was één van de eersten en werd groots uitgewuifd. Het uit 1925 daterend Kontakt der Kontinenten, dat toen Missiehuis St. Jan werd genoemd, moet voor de zo veelste keer afscheid nemen van men sen die dit huis mede hebben opge bouwd. Van 1925 tot 1960 was het een klein seminarie van de Missiecongrega tie SVD (Societas Verbi Divini - Gezel schap van het Goddelijk Woord), waar 858 priesters hun gymnasiale studie in het kader van vorming en opleiding af sloten tot ambtsdrager in de kerk over de hele wereld. In 1961 werd gefu seerd met een soortgelijke opleiding in Deurne, waardoor een groot gedeelte van het gebouw vrij kwam. De achter gebleven paters gingen toen over tot de oprichting van de Stichting het Kontakt der Kontinenten. Tot onge veer 1980 werd het bezocht door mis sionarissen en met jongens van middel bare scholen, pedagogische academies en middelbare technische scholen. In 1972 stapte een jonge vrouw over de drempel van het mannenbolwerk dat KdK toen was, met de naam An van de Berg. Ruim twintig jaren was zij as sistent hoofd huishoudelijke dienst, met daarna nog zeven jaar receptio niste, een tijd waarover zij boekdelen kan schrijven. Op de vraag hoe zij al die jaren in het KdK heeft beleefd, volgt een stralende glimlach en beginnen haar ogen te schitteren. 'Moet ik nog iets zeggen?' Nee, haar gezicht geeft een duidelijk antwoord op de vraag. An: 'Ik heb hier een fantastische tijd meegemaakt, vooral in de beginjaren. Het was toen samen bouwen aan een huis waarvan we niet beseften wat het zou worden, maar wel hoopten. Al die mensen die daar toen de schouders onder zetten, zijn je vrienden gewor- Alleen voor haar kleinkind ging An door de knieën. den. Daarmee heb ik een lach en een traan gedeeld. Ik heb het van klein tot groot meegemaakt en dat moet voor mij voldoende zijn. Natuurlijk ligt het KdK van toen mij meer aan het hart dan het KdK van nu, maar dat is toch logisch. Ik heb geprobeerd mijn best te doen, laat een ander dat nu maar voortzetten en ik hou ze in de gaten', aldus An van de Berg, die twee uren lang met al haar vrienden en collega's haar afscheidsfeest vierde van het Kontakt der Kontinenten. In de Banninghal wordt maandag 5 april (Tweede Paasdag) een vlooien markt gehouden. Ook is er antiek te koop. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De entree be draagt 3,50 gulden (kinderen tot en met 12 jaar gratis). Virtuoze koperetsen, ruimtelijke beel den en moderne zeefdrukken sieren dit vooijaar de expositie van historische vliegtuigen in het Militaire Luchtvaart Museum. Onder de titel 'Kunst op grote hoogte' exposeren Leentje Lin- ders, J. Christiaan Heydenrijk en Va- lentijn van der Heide tot 31 mei hun werk in dit museum. Van de drie Noord-Hollandse kunste naars hebben de eerste twee een ster ke passie voor de luchtvaart, terwijl Va- lentijn van der Heide zijn inspiratie op doet uit het West-Friese landschap. 'Kunst op grote hoogte' omvat hoog tepunten uit het oeuvre van deze drie kunstenaars. Hun grafisch en beeldend werk toont hun verbondenheid met de luchtvaart en de natuurlijke elementen. De expositie werd geopend door de toekomstige Nederlandse astronaut dr. André Kuipers, momenteel verbonden aan het Europese ruimtevaartcentrum ESA en zal in de nabije toekomst met het Amerikaanse ruimteveer 'Space Shuttle' een reis door de ruimte maken.- De expositie in het luchtvaartmuseum is op werkdagen te bezichtigen van 10.00 tot 16.30 uur en in het weekend van 12.00 tot 16.30 uur. De St. Carolusschool in Soesterberg krijgt met ingang van het nieuwe schooljaar een nieuwe directeur: me vrouw Anneke Koning-Rozemeijer. Zij volgt interim-directeur Louk Krassen- berg op, die in verband met zijn ge zondheid op 1 april afscheid neemt. In de tussenliggende periode nemen Win- nie Kagenaar (directeur van de Ludge- russchool) en Hein Calis (directeur van de Achtbaan) de directie waar. Ze func tioneren bij toerbeurt; op maandag 09.30-13.00 uur: H. Calis; dinsdag 12.30-17.00 uur: W. Kagenaar; don derdag 09.30-13.00 uur: H. Calis, en 13.00-16.00 uur: W. Kagenaar; vrijdag 12.30-15.30 uur: beiden. lichting wereldwinkel Soest Stecnhoffstraat 9'\ tel. 602 81 32 In India dromen de kinderen van eigen speelgoed en over leren lezen en schrij ven. Maar veel kinderen moeten wer ken. Ze timmeren bijvoorbeeld houten kistjes. Daarvoor krijgen ze dan een paar cent. Dat geld geven ze aan hun vader en moeder om eten te kopen. Maar sommige kinderen hebben geluk. Zoals Abdul. Fair Trade betaalt zijn va der een goede prijs voor het houten speelgoed dat hij maakt. Daardoor ver dient Abduls vader genoeg en hoeft Abdul niet te werken, maar kan hij naar school. Fair Trade koopt van heel veel vaders en moeders in de Derde Wereld speelgoed. Zo kunnen hun kinderen naar school. En hebben kinderen in Nederland heel bijzonder speelgoed om mee te spelen. Dit speelgoed, gekocht door Fair TYade, staat ook in Soest in de Wereldwinkel en is echt wereld-speelgoed Openingstijden van de Wereldwinkel: maandag 13.00-17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur. Op de Kerklaan is vrijdagmiddag de driewieler van een driejarige, gehan dicapte jongen gestolen. De speciale fiets, die niet was afgesloten, heeft hij nodig om zich zelfstandig te kunnen voortbewegen. De driewie ler is geel en groen en is tevens te herkennen aan de hoge rugleuning. De ouders van het gedupeerde kind doen een beroep op mensen die eventueel weten waar de fiets is of het voertuig ergens hebben gezien. Wie meer weet, wordt verzocht te bellen met (0346) 352622. De Nederlandse Dart Federatie houdt op zaterdag 10 april de natio nale jeugdkampioenschappen in dorpshuis Burgstede. Elke bij de bond aangesloten organisatie kan hiervoor zoveel teams inschrijven als ze wil in de categorieën junioren en aspiranten. Gemiddeld doen zo'n 20 tot 25 teams per toernooi mee, met 5 spelers per team en een begeleider. Vooral de teams uit de Randstad hebben zeer sterke spelers, hieronder bevinden zich meestal ook de teams die het kam pioenschap voor zich opeisen. Per kampioenschap lopen zo'n 150 men sen in de speelzaal rond. Het toernooi begint om 12.00 uur en duurt tot on geveer 18.00 uur. Dorpshuis Burgstede start binnenkort met de oprichting van een 'Soester- bergse Dart Vereniging' (SDV), derhal ve zijn belangstellenden voor deze sport van harte welkom tijdens boven genoemde wedstrijd. Informatie over de oprichting van deze SDV zijn bij de beheerder van dorpshuis Burgstede verkrijgbaar, tel. 351975. Elke maandagmorgen staat Soesterberg in perspectief bij Radio Soest, in het programma Rondje Soesterberg dat van 11.00 tot 12.00 uur wordt uitge zonden. Een bijzonder programma kan men beluisteren op 5 april Tweede Paasdag. Aan de hand van reacties volgen Soes- terbergers in toenemende mate de uit zendingen van Radio Soest. Het zoe ken naar deze zender is echter nogal een probleem. Derhalve nog eens de uitleg. Via het centraal antenne systeem (ka bel) is hij luid en duidelijk via 107.9 te beluisteren. Op de (transistor) radio's zit deze zender op 105.9, maar dan moet de antenne goed gericht staan. Het is soms een kwestie van door het huis lopen en zoeken waar het beste ontvangst is of de antenne tegen een ijzeren voorwerp houden. Uitvaartinformatie Op maandag 5 april (tweede paasdag) van 11.00 tot 12.00 uur praat Wil Ste kelenburg in het programma Rondje Soesterberg een uur lang met dhr. Jos Otten van Uitvaartverzorging Smoren- burg. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder andere: wat te doen bij een sterfgeval; hoe kan je zaken van tevoren regelen; wat houdt de nieuwe regelgeving in ten aanzien van begrafe nis of crematie; het nieuwe uitvaart centrum in de Vredekerk; welke hulp geeft de uitvaartverzorger tijdens en na het overlijden enz. Reacties kan men richten aan mw. Stekelenburg, Gen. Winkelmanstraat 134, tel. 353380. Ook opmerkingen over het programma Rondje Soesterberg in het algemeen zijn bij haar welkom. Op zaterdag 10 april a.s. zal op Abro- na locatie Sterrenberg de traditionele 'vootjaarskinderkledingbeurs' worden gehouden. Kopers zijn tussen 09.30 en 12.30 uur welkom in gebouw Kos mos, schuin tegenover het zwembad de Waterman. Tweedehandskleding kan voor verkoop worden ingebracht op vrijdagavond 9 april tussen 18.30 en 20.00 uur in genoemd gebouw, voor zien van koopnummer, prijs en maat. Wij vragen voorjaars/zomerkleding. Deze moet schoon, heel en van deze tijd zijn. Een deel van de opbrengst gaat naar de kinderboerderij van Ster renberg. Tijdens de verkoop is de spe- lotheek geopend. Voor informatie en het aanvragen van een verkoopnum mer kan men contact opnemen met Matte Schreuders (030-2890076), NelJeke van Westrenen (030- 6920156) of Angelique Belt (033- 4562679). Woensdag 31 maart 14.00 Rondje vliegbasis, VW-Soest Vrijdag 2 april 18.00-21.00 chemokar Buijs Ballotlaan Zaterdag 3 april 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank Maandag 5 april 10.00 vlooienmarkt, Banninghal Dinsdag 6 april 09.00 kijkdag Domeinen 19.00 start stratenvolleybal, Banning hal

Soester Courant | 1999 | | pagina 19