•f En dit zijn de knallers van deze week: 25% KORTING 10.98 2.49 5.98 5.75 5r&f98 44.98 Extra menskracht voor aanpak van chaos bij nieuw indicatieorgaan Halfjaar cel en rijontzegging geëist tegen veroorzaker dodelijk ongeval Soester Courant HurR Drieduizend kilometer voor de boeg 6027493 DINER spectaculair Soest betaalt eenmalig f23.275 extra aan RIO Gevraagd VASTE-, INVAL- EN VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 A. van der Lee ^/Jrma^uo SHIRTS NIEUWSTE COLLECTIE NU 3 Actueel 3 Actueel 5 Actueel 19Soesterberg 21Sport Kantoor S.C. gesloten op Tweede Paasdag Lintje voor scheidend statenlid Allard Soester inbreker moet anderhalf jaar zitten Tel. 06-53 91 1237 OPELe Broers Verlaan zeilen zaterdag naar de Azoren KLAREN K Ook 's avonds en in 't weekend 8S Varkensfiletrollade Hollandse andijvie Kalfsleverworst Bavaroise Santa Cruz Fanta, Coca Cola of Sprite 2 fl. a 1,5 liter 3.50 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Fietser gewond bij aanrijding Bekeuringen wegens slechte verlichting HET REGENWOUD BESPAREN VANUIT UW TUINSTOEL? 149,50 p.p.! De gemeente Soest is aangeslagen voor een bedrag van 23.275 gulden om te helpen de torenhoge proble men bij het RIO (Regionaal Indica tie Orgaan) weg te werken. Het RIO is de instantie die - "achter" het éne zorgloket, dat vorig najaar met veel tamtam van start is gegaan - de toe wijzing regelt voor bejaardenhuizen, verpleegtehuizen en van allerlei voor zieningen voor ouderen en gehandi capten. Het éne zorgloket is op zichzelf een succes, ook in Soest. Wie in aanmer king komt (of denkt te komen) voor een van de voorzieningen behoeft zich voortaan slechts op één adres aan te melden: in Soest is dat in Molenschot. De nieuwe opzet dreigt echter onder zijn eigen succes te bezwijken, want de organisatie die zich daadwerkelijk met de toewijzing bezighoudt - het RIO - functioneert tot dusver met grote pro blemen. Volgens ingewijden is het er nauwelijks minder dan een "organisa torische puinhoop", die geleid heeft tot enorme achterstanden en chaoti sche werkomstandigheden. Er zijn inmiddels allerlei maatregelen genomen om de problemen het hoofd te bieden. Zo was er vanaf het begin een enorm tekort aan administratieve medewerkers; daarvoor zijn zelfs vrien den, kennissen en familieleden van de medewerkers opgetrommeld. Ook bij de gemeenten en de zorginstellingen zelf, alsmede bij uitzendbureaus, werd geprobeerd personeel weg te halen. Verder zijn er veel te weinig indicatie adviseurs, waarvoor her en der tijdelij ke medewerkers zijn ingeschakeld, die echter eerst in de materie moesten worden ingevoerd. Ook het afstemmen van de activiteiten van het RIO en de GGD verloopt nog niet gladjes, even als de communicatie en samenwerking met de diverse gemeentelijke instan ties. Tenslotte zorgde ook de automa tisering voor de nodige problemen. Publiciteit Eén van de belangrijkste oorzaken van de problemen is volgens RIO-directeur mevr. E. van Veen ook de publiciteit rondom de start van de nieuwe organi satie geweest. Er zijn vorig jaar eigen lijk veel te hoge verwachtingen gewekt bij de bevolking, die schril afsteken bij de werkelijkheid. "Het zou allemaal be ter en sneller gaan, onafhankelijk, ob jectief en dichter bij huis." Het RIO kon de vloed van aanvragen eenvou dig niet aan, waardoor er negatieve publiciteit ontstond over de zeer lange wachttijden. "Het besluit om op 1 oktober te starten werd onder tijdsdruk genomen en was niet meer terug te draaien. Gevolgen: hele hoge werkdruk bij medewerkers, oplopende wachttijden, chaos in de or ganisatie van de dagelijkse werkzaam heden, spanningen en ziekteverzuim," aldus mevrouw Van Veen in de brief aan de gemeentebesturen waarin ze de noodzaak van extra menskracht onder bouwt. Verder wijst ze erop dat de "vraag" inmiddels ook met 20 is ge stegen. 'Tastbaar' Andere maatregelen om de achterstand aan te pakken moeten "drastisch" zijn. "Er is sprake van een snel toenemend negatief imago van het RIO en de ver beteringen moeten dan ook op korte termijn "tastbaar" zijn voor het pu bliek. Een beter planningsysteem, bete re registratie van de cliënten, uitbrei ding van het aantal indicatie-adviseurs en administratief medewerkers moeten leiden tot structurele verbetering. Al met al kost de aanpak van de ach- terstandsproblematiek zo'n 170.000 gulden voor het aantrekken van extra personeel. Dat bedrag wordt omgesla gen over de acht deelnemende ge meenten. Soest moet een dikke 23.000 gulden op tafel leggen en het College van B. en W. is daartoe bereid. De kwestie wordt verder betrokken bij de behandeling van de voorjaarsnota, volgende maand, in de gemeenteraad. Dood door schuld kon de Utrechtse officier van justitie dinsdag naar zijn mening niet bewijzen. Wel meende officier mr. O. Brouwer dat een 21- jarige Soester vorig jaar januari ge vaarlijk heeft gereden. Brouwer eiste duizend gulden boete en zes maan den ontzegging van de rijbevoegd heid. De Soester vloog in Amersfoort met zijn wagen op de Amsterdamseweg uit een flauwe bocht. Zijn passagier, een 19-jarige Soester, kwam bij het onge luk om het leven. De verdachte gaf op de zitting van de rechtbank toe dat hij ongeveer tachtig kilometer per uur had gereden op een plek waar vijftig de maximumsnelheid is. Verder kon de Soester zich weinig her inneren. Hij vertelde dat de auto op eens op zijn kop lag. Zelf kon hij zich losmaken uit zijn gordel, maar zijn vriend kon hij niet bevrijden. Wel bel de hij onmiddellijk om hulp met zijn mobiele telefoon. Technisch onderzoek wees uit dat de snelheid van de wagen ten tijde van het ongeval boven de tachtig per uur lag. Dit onderzoek wees echter ook uit dat de bocht met een gelijksoortige wagen gemakkelijk met honderdtwintig kilometer per uur kon worden geno men. De politie vermoedde dat de rechter achterband een veel te lage spanning had en de wagen daardoor was gaan schuiven. Dit kon echter niet worden bewezen. De verdachte had de auto pas drie weken is zijn bezit en het voer tuig was APK-gekeurd. De Soester had hem na aanschaf echter niet helemaal 21 enthousiaste medewerkers, een tuincentrum vol voorjaars goed, tuinartikelen te kust en te keur, blatende levende have, lekkere koffieAlle ingrediënten voor een oergezellige 2e Paasdag zijn aanwezigtel daarbij een groot aantal niet te versmaden aanbiedingen, dan weet wel waar u zijn moet op 2e Paasdag!! Dorresteinweg 72b Soest 035 - 6012883 laten nakijken. Hij kon dan ook weinig vertellen over de spanning in de band. De officier meende wel dat de Soester door zijn rijgedrag de verkeersveiligheid in gevaar had gebracht en de conse quenties ongewild ernstig waren. Brou wer prees de ouders van het slachtof fer, omdat zij hadden aangegeven geen prijs te stellen op vervolging van de chauffeur. De officier stelde dat de rechter toch over dit soort situaties moet oordelen. Raadsman mr. J. Peters voerde aan dat het leven van zijn cliënt door het ver lies van zijn beste vriend drastisch is veranderd. Peters benadrukte dat er geen alcohol in het spel was. Peters gaf ook aan dat de Soester de situatie goed kende en het vijftig kilometer bord korte tijd voor het ongeluk was ver plaatst. De raadsman vertelde dat zijn cliënt een rijbewijs nodig heeft voor zijn werk. Hij stelde voor een voorwaardelijke ontzegging op te leggen. De rechtbank doet op 13 april uit spraak. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 20 Zuiüpromenacte 12 3768 EM Soest Tel.: 035 - 602 35 30 Gemeentepenning voor Pief van Doorn. T-splitsing Koningsweg nogmaals onder de loep. Forse celstraffen geëist tegen Soester inbreker. Staatssecretaris Vliegenthart bezoekt Soest. Afbraak dreigt voor 70 woningen. WZ'49 komt met punt goed weg. Heerschappij na 70 dagen voorbij. Voileybalstrijd steeds spannender. Hees blijft in spoor EDO. Het kantoor van de Soester Cou rant aan de Van Weedestraat is op maandag 5 april (Tweede Paasdag) gesloten. Omdat een productiedag uitvalt, wordt adverteerders geadvi seerd hun advertentie zo spoedig mogelijk in te leveren, het liefst vóór het weekeinde. Na dinsdag, 10.00 uur, kunnen géén advertenties meer worden aangenomen. Ook kopij voor de editie van woensdag 7 april moet zo vroeg mogelijk worden ingediend, uiterlijk maandag 12.00 uur. Kopij kan in de brievenbus (links van de voordeur) worden gedeponeerd. In verband met Pasen kan het zijn dat (niet spoedeisende) kopij een week blijft liggen. Op vrijdag 2 april (Goede Vrijdag) is het kantoor van de Soes ter Courant geopend van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 15.45 Het Soester statenlid voor D66, Jenny AJlard-Knol, heeft vorige week een ko ninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot lid van de orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd uitgereikt door Commissaris van de Koningin, mr. B. Staal, ter gelegen heid van haar afscheid van de staten. Voor haar statenlidmaatschap was Jen ny Allard gemeenteraadslid en fractie voorzitter van D66 in Soest. De Utrechtse rechtbank heeft don derdag een 21-jarige Soester tot an derhalf jaar gevangenisstraf veroor deeld. De rechtbank achtte bewezen dat de verdachte in een korte perio de dertien vermogensdelicten heeft gepleegd, waarvan zeven in Soest. De rechtbank achtte het bijzonder ernstig dat de verdachte, zich in twee gevallen aan diefstal met geweld en twee woninginbraken heeft schuldig gemaakt. Dit kan volgens het vonnis bijzonder traumatisch zijn voor de slachtoffers. Tegen de verdachte was tweeënhalf jaar cel geëist. Hij was al eerder ver oordeeld voor soortgelijke delicten. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. VVVAN DINWT accountancy 4 belastingadviei Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 NEFKENS jers SOEST «VIC <t"der automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 De Nederlander neemt graag zijn ei gen natje en droogje mee wanneer hij op vakantie gaat. Bert, Kees en Joop Verlaan maken het met tweehonderd kilo voedsel en ruim vierhonderd liter drank wel erg bont. Overdrijven doen de drie broers niet, want zaterdag kiezen ze het ruime sop om naar de Azoren te zeilen. Ze hebben 1.625 zeemijlen, ofwel ruim drieduizend kilometer, voor de boeg en maken slechts een tussenstop in de ha venstad Plymouth of het pittoreske Falmouth aan de zuidkust van Enge land. Over drie weken hopen de zeezei lers de archipel op de Midden Atlan tische Rug te bereiken. Dat moet luk ken met een kruissnelheid van vier, vijf knopen (ongeveer negen kilometer per uur). Bert (50) en Kees (49) wonen in Soest, Joop (47) in Zeewolde, waar ook de Kon-Tiki ligt, de ruim negen meter lange Compromis 909 die door de broers wordt omschreven als een comfortabel toerschip en zijn zeewaar digheid menigmaal heeft bewezen op de Noordzee. Om niet voor verrassin gen te komen staan, is een extra stag aangebracht, zijn nieuwe zeilen aange schaft, is een derde accu aan boord ge komen, kochten de broers een red dingsvlot en een eenvoudige laptop om de weerkaarten te decoderen. Ap paratuur om via de satelliet te commu niceren, vonden ze te duur. Het enige contact met de buitenwereld is moge lijk via de marifoon die een bereik heeft van honderd kilometer. Op de drukbe varen Noordzee is dat meer dan vol doende, maar tijdens de tweede etap pe zijn de broers op zichzelf en elkaar aangewezen en zullen dolfijnen, orca's, walvissen en misschien enkele vogels de enige levende wezens zijn die ze te zien krijgen. Het fototoestel en de vi deocamera gaan dan ook mee. Kees: "Het is schitterend op zee. Vorig jaar hebben dolfijnen een half uur met ons mee gezwommen. Ze springen en plonsen en surfen op de golven, ze worden steeds brutaler. En je kunt ook zomaar een buitrug van 15 tot 18 me ter voorbij zien zwemmen. Daar doe je het voor." Misselijk Aan dek is genoeg te doen en bang dat de verveling toeslaat zijn ze niet, angst voor slecht weer is evenmin te bespeu ren. In vergelijking met de 50 meter lange golven van de Atlantische Oceaan is de Kon-Tiki niet meer dan een notendop. Het wordt pas gevaar lijk als de golven breken. "Maar dan moet je voor de wind gaan varen," zegt Bert kalm. "Bij zwaar weer ga je binnen zitten uitrusten of je wordt zeeziek. Maar dat is beheersbaar met pillen. Als je misselijk bent, kun je best aan dek werken als het moet." Het idee voor de tocht ontstond drie jaar geleden bij de broers die in het da gelijks leven allen ambtenaar zijn. Bert en Joop regelden meteen met hun werkgever dat ze hun atv-dagen kon den opsparen. Zij zullen de boot dan ook terugvaren. Op of rond 23 april hopen de drie aan te leggen op San Miquel dat tweemaal zo groot is als Texel en het grootste eiland van de Azoren is. Ze worden dan verwelkomd door hun vrouwen die de afstand per Bert (links) en Kees Verlaan temidden van een deel van de proviand die mee aan boord gaat voor de zeiltocht over 1.625 zeemijlen. vliegtuig overbruggen. Een week later vliegt Kees met de vrouwen terug. Bert en Joop zeilen via Schotland en - als het weer het toelaat - IJsland terug naar IJmuiden. Joop is de kapitein, maar van een strak ke discipline zal geen sprake zijn. De broers dienen zich wel aan enkele re gels te houden. Wie aan dek werkt, moet altijd aangelijnd zijn. Gebeurt dat 's nachts, dan moet iemand anders toe zicht houden. Tussen acht uur 's avonds en acht uur 's morgens houden ze per toerbeurt wacht, drie uur op, zes uur af. Als het kan wordt gebruik ge maakt van de stuurinrichting die op de wind vaart. Om de accu's op te laden, zal af en toe de motor een uurtje draaien. Koken doen de broers in de kombuis. De proviandkast is goed gevuld met onder meer verpakt vlees en ham, zuur kool met rookworst, blikken bonen, af bakbroodjes voor in de oven, brood mix, frisdrank, wat biertjes en natuurlijk koffie. "Maar als het stormt, kun je geen koffie zetten. Dan is het risico te groot dat je heet water over je heen krijgt." Met de conditie van de broers is het goed gesteld. Joop fietst veel en Bert legt in de winter elke week tientallen kilometers op de schaatsen af. Kees is minder actief, maar voelt zich ook topfit voor de zeiltocht. "Ik heb de laatste tijd vaak gevist." makelaars Burg. Grothestraat 54 zie pagina 8 600 gram per stuk chipolata of aardbeien 500 ml NU: Een heerlijke rode wijn Op de Birkstraat is zaterdagmiddag een fietser gewond geraakt. Het betreft een zestigjarige vrouw uit Amersfoort. Ze werd aangereden door een 55-jarige Soester die met zijn auto vanaf het ter rein van een tankstation de weg wilde oprijden. De vrouw hield een kneuzing aan haar voet over aan het ongeval. Acht fietsers zijn vorige week tegen de lamp gelopen, omdat de verlichting van hun voertuig niet in orde was. De po litie controleerde op de Molenstraat en deelde bekeuringen uit. Op de Regen- tesselaan werden twee automobilisten van een prent voorzien, omdat ze in de verkeerde rijrichting reden. Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING tevens verzorging van boekhouding. Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST Tel./fax: 035 - 601 26 71 Kijk op pagina 16 SOESTDUINEN ROYAL PARC Op slechts 10 minuten van Utrecht, gelegen in de bossen, met een 9-holes golfbaan, healthclub. tennisbaan, restaurant, bar annex bibliotheek en nog veel meer! Zaterdag 3 april a.s. en elke Iste zaterdag van de maand: Wervelend entertainment, wclkomstcocktail, een gastronomisch 5-gangen menu, onbeperkt rode- en witte wijn en koffie voor "fj Voor informatie en reserveringen belt u: 035 - 603 83 83

Soester Courant | 1999 | | pagina 1