TIS Ml F n v- BOUD WZ'49 komt met punt goed weg tegen Horst Hees blijft in spoor EDO Heerschappij na 70 dagen voorbij Volleybalstrijd steeds spannender mderd ïur tgels m SEC heeft titel voor oprapen Winnend Smeeing/BDC kan moeilijk motivatie vinden Soest start met G-voetbal PAGINA 20 r ui WOENSDAG 31 MAART 1999 SOE3TER COURANT PAGINA 21 Lijstaanvoerder wist pas in slotfase 0-2-achterstand uit VOETBAL zaterdag HOCKEY Zorgen nemen toe voor dames en heren MHC Soest Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Nog twee duels en twee punten achterstand VOETBAL zaterdag In thuiswedstrijd op 17 april HANDBAL Installatiebedrijf ^^"2 j. cornelisse bv. Loodgieterswerk HANDBAL Handbalsters missen op een haar promotie BADMINTON Badmintontitel voor Ilse Vaessen tijdens NK in Nijmegen Soest verslikt zich in 'reuzendoder' OSV: 3-1 VOETBAL zondag Voetbal voor verstandelijk gehandicapten Stam/SoVoCo nog tiende ondanks simpele 3-0-zege óp Vollkei I VOLLEYBAL TAFELTENNIS Shot kan verschil met Shot'65 niet kleiner maken Wie vergelijkt leest de Soester Courant i 95 28 57 Trainer Henri Kalk <uqc Hor» r»»i/ nt i>nu di t-„_ uy_n. j VVZ'49 kon zaterdagmiddag verge leken worden met een aangeslagen bokser in de ring, die zich knap her stelde van de geïncasseerde klappen. Opponent FC Horst maakte een uur lang de dienst uit en leek op punten een royale overwinning in de wacht te slepen, maar uiteindelijk eindigde tel gevecht onbeslist: 2-2. Het was een puntendeling die eigenlijk gemand meer had verwacht. De Soes- ters zaten totaal niet in de wedstrijd en moesten blij zijn dat de schade nog bin nen de perken was gebleven. Het sco- rebord gaf een 0-2-voorsprong te zien voor Horst, de nummer twee van de ranglijst, maar het had net zo goed een nulletje of vier kunnen zijn. De spitsen van Horst wisten zich echter geen raad met de grote mogelijkheden die ze kre gen aangeboden door de vaak passie ve verdediging van WZ'49. Ook had doelman Daniël Hilhorst een engeltje op de paal. Twee keer werd de bal, buiten zijn bereik, op het raam van zijn doel geplaatst. Trainer Henri Kalk was dan ook na af loop uitermate tevreden met het be haalde resultaat. "Ik ben gigantisch blij. In de uitwedstrijd tegen Horst verloren we op ongelukkige wijze. We hebben toen te weinig gekregen. Vandaag mochten we absoluut niet mopperen. Horst miste de kansen, waardoor we in de wedstrijd bleven", aldus Kalk. De belangen voor het duel waren groot. Bij een gelijkspel of een overwin ning van de Soesters, zou het voor de concurrentie vrijwel onmogelijk zijn hen nog van de eerste plaats in de tweede klasse te stoten. Horst volgde op negen punten met een duel minder gespeeld. Toch was niet iedereen gerust op een goede afloop tegen Horst. WZ'49 was namelijk de laatste weken behoor lijk uit vorm geraakt. Tegen DTS'35 gingen de Soesters met een 1-3-neder- laag de boot in. Ook hadden enkele spelers te kampen met lichamelijke on gemakken. Tegen Horst kon Kalk een beroep doen op een bijna fitte selectie. Alleen Hidde Reitsma ontbrak in de thuiswedstrijd. De afwezigheid van Reitsma noopte Kalk tot een aantal aanpassingen in zijn ploeg. Gijs Schaap verhuisde van de linkerkant naar de rechterzijde van hel veld. Bovendien stond Ton Wolfsen op het wedstrijdformulier in de voorhoe de geposteerd. Een ongewone plek voor de centrale middenvelder. In de eerste helft had WZ'49 de grootste moeite met Horst. De tegen stander stoorde intensief en ontregel de daarmee de opbouw van de groen- witten. Het geliefde spelletje van de mannen van Kalk, het combinatievoet bal, kwam in deze fase geheel niet uit de verf. Sterker nog, WZ'49 kwam helemaal niet aan voetballen toe. Het was Horst dat de klok sloeg. Dat het bij rust nog 0-0 stond, mocht een wonder heten. Scheidsrechter Schnet- kamp keurde een goal van Horst af, omdat doelman Hilhorst gehinderd werd. Na een kwartier schoot een Horst-speler onhoudbaar op de paal. WZ'49 kreeg voor de thee geen enke le mogelijkheid. Vergeten "Tijdens de pauze heb ik niet veel ge zegd tegen de jongens. Ze wisten na tuurlijk ook wel dat er slecht gevoet bald werd. De taak was dat ze de eer ste helft totaal moesten vergeten en dat ze een wedstrijd van 45 minuten te spelen hadden", zei Kalk over de eer ste helft. De trainer leek op zijn wenken te wor den bediend Zijn ploeg begon scherp aan de tweede helft. Kalk bracht Alen- dar Kurt in het veld voor Gerard Becker. Gijs Schaap schoof aan de rechterkant een linie op, terwijl Wobbe Jan Reitsma de rechtshalfpositie in nam. Kurt bekleedde de linksback plaats. De duels werden feller aangegaan en WZ'49 liet Horst veel minder aan voetballen toekomen. De eerste opge legde kans voor WZ"49 had zelfs de 1-0 op moeten leveren, maar Marcel van Essen schoot tegen de benen van Horst-doelman Benny van de Hazel op. Toen waren het de gasten die na een kwartier in de tweede helft afstand namen. Een verdedigingsfout luidde de 0-1 in. Door een blunder van Van de Hazel le ken de Soesters op gelijke hoogte te komen. Hij taxeerde een afstandsschot van Wolfsen verkeerd, maar met een gelukje verdween de bal via de keeper over het doel. De wedstrijd leek beslist toen het 0-2 werd, maar de Soesters begonnen vanaf dat moment te voet ballen. Luid aangemoedigd door de ei gen supporters, wist de ploeg nog knap gelijk te maken. De 1-2 werd ge maakt door Van Essen. Een vrije trap van Reitstna belandde op de kruin van de Soester spits. Kalk gooide alles op de aanval, en zet te Roy Huisman in voor Wolfsen. De onverwachte gelijkmaker kwam op naam van Schaap. Jordi Brouwer bracht de bal vanaf links goed voor en Schaap schoot droog in. Ondanks dat WZ'49 fier bovenaan staat in de tweede klasse, heeft trainer Kalk het nog niet over aanstaand kam pioenschap. Kalk: "Er wordt te vaak gesproken of geschreven over de titel, maar dat is voorbarig. We staan er heel goed voor, maar WZ'49 moet nog te gen de nummers twee en vier." Stand bovenin: 1. WZ'49 18-39, 2. Advendo 17-31, 3. Horst 17-30, 4. Jo nathan 17-29. Foto: Aldo Allessie Marcel van Essen wordt het moeilijk gemaakt door twee Veluwnaren. De spits zou in de tweede helft de achterstand verkleinen tot 1-2, waarna Gijs Schaap vlak voor tijd de belangrijke gelijkmaker scoorde. I Aan de goede serie van MHC Soest is in Uden plotseling een einde geko- I men. De gelijknamige tegenstander I verraste de ploeg van Bob Ebbink 1 met een 3-0-zege. Het waren belang- I rijke punten die de hockeyers ver- 1 speelden aan de andere kandidaat Ivoor degradatie. I Ondanks drie achtereenvolgende over- Iwinningen stond Soest onder Uden ■dat de laatste weken ook punten had ■gepakt. Winst was daarom van belang, ■maar door de nederlaag zijn de zorgen jvan de tweedeklasser uit Soest nog ■groter geworden. |Soest kwam op achterstand toen Uden [een strafbal benutte. Bij de twee vol- Jgende treffers zou de bal te hoog zijn Ingeslagen, maar de scheidsrechters jonden beide doelpunten zuiver ge- poeg om naar de middenstip te wijzen. Degen Alliance, dat meedoet in de Itrijd om de hoofdprijs, maakten de sames van MHC Soest zich weinig il lusies. Op sportpark Koningsweg had |et damesteam nog een gelijkspel uit jhet vuur gesleept, maar nu was een [nederlaag ingecalculeerd. Dat het ver- Bes zou worden vertaald in 8-1, dat was Jiinder prettig. Evenals de heren moe ien de dames zich nog steeds zorgen baken. woensdag Slavink met aardappel schijven en rode bietjes donderdag Katenhaasje met gekookte aardappelen en snijbonen weekend Amsterdamse paaltjes met aardappelschijfjes en rode kool dinsdag Speklapje met pommes Pari- siennes en snijboontjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 In een zeer belangrijke fase van de competitie heeft Hees een overwin ning geboekt. De streekderby tegen Eemboys uit Baarn werd met 0-2 ge wonnen. Ook EDO pakte de volle winst. Deze twee ploegen gaan uit maken wie er kampioen wordt. Dal- toviel zaterdag af. EDO heeft twee punten meer ver gaard dan de ploeg van Ron Daselaar. Beide ploegen moeten nog twee wed strijden spelen. Hees speelt louter duels op vreemde bodem. Bunnik en De Bilt zijn de tegenstanders. EDO moet eerst uit tegen SVL, daarna thuis tegen Eemboys. SVL zou Hees wel eens een handje kunnen gaan helpen. Deze ploeg doet volop mee in de twee de periode. Hees begon zeer sterk tegen Eemboys en kwam al vrij snel op een 0-1-voor sprong door een doelpunt van Jeffrey Dorrestein. De Soesters lieten enkele mogelijkheden onbenut om de score te verdubbelen. Na de thee ging de streekderby lange tijd gelijk op. Beide formaties kregen kansen. Doelman Hans Uit den Boog aard redde een aantal keren bekwaam bij doelpogingen van de Baarnse club. Daselaar paste drie wissels toe. Joey Dorrestein, Dominique van de Bos (beiden A-junior) en Marco Hagelen kwamen in de ploeg. Hagelen begon op de bank, omdat hij niet geheel fit was. De beslissing viel in de slotfase. Joey Dorrestein probeerde met succes de opbouw van de Baarnaars te ontrege len. De bal kwam via zijn broer Jeffrey Dorrestein bij Hagelen die de zege vei lig wist te stellen. Bas van de Broek en Richard Radema ker ontbraken wegens familieverplich tingen. Wout van de Broek, weer terug in het eerste elftal, ontving een gele kaart na een overtreding. VOETBAL zaterdag stede kan ook nog in de buurt komen als het twee achterstallige duels in winst omzet. SEC kwam al vlot op voorsprong door een treffer van Michel Besseling. Hij verschalkte de keeper van Sporting'70 met een schot in de korte hoek. Guido Versteeg kreeg voor rust nog een kans, maar uit de draai schoot hij net over. De Utrechters probeerden met lange ballen de spitsen te bereiken. SEC ging hierin mee, waardoor het duel een ma ger niveau kreeg. Na rust was SEC wat beter bij de les en liet soms aardige staaltjes positievoet bal zien. Mike van de Linden gaf uit een vloeiende aanval een voorzet op Besseling. De spits scoorde 0-2. De Soesters drongen daarna niet echt meer aan. In een weinig aantrekkelijk duel heeft SEC zaterdagmiddag gewonnen van de rode lantaarndrager Sporting'70 uit Utrecht: 0-2. De ploeg van Paul Muller moet nog één duel spelen. Aan de Bosstraat-West is De Glind op 17 april de tegenstander. Om de titel te pakken, is een overwinning noodzakelijk. Nummer twee Hulshorst heeft twee punten achterstand. OSM heeft vijf punten minder, maar kan ook op twee punten komen als deze ploeg het in- haalduel wint. CDW uit Wijk bij Duur- Telefoon (035) - 601 30 14 bestrijden. Dat resulteerde zowaar in een voor sprong voor de Amsterdammers. Ze kwamen met 9-10 voor en leidden in de rust nog met 12-14. Tot genoeg doening van Henk van Plateringen boog Smeeing/BDC de achterstand snel om, maar de trainer/coach moest toch een time-out nemen om zijn ploeg op de rails te krijgen. Dat deed hij op 15-14. Daarna bespeurde Van Plateringen in ieder geval weer iets van eerzucht bin nen zijn ploeg. Smeeing/BDC liep een paar doelpunten uit en gaf in het laat ste kwartier weinig meer weg, zodat het niet in gevaar kwam. Na Pasen spelen de handballers nog thuis tegen staartploeg Nijnerodes en uit tegen lijstaanvoerder Apollo. Na de ruime zege op dezelfde ploeg in Amsterdam en een blik op de rang lijst kon Smeeing/BDC zich maar moeilijk motiveren voor het duel met Aristos. Het duel in Beukendal werd gewonnen, maar dat was louter te danken aan het surplus aan kwaliteit. Dat gaf in het laatste kwartier de doorslag: 22-20. Aristos knokt tegen terugzetting naar de tweede divisie en vond wel inspira tie om de wedstrijd in te gaan. Smeeing/BDC, dat in de tweede mi nuut al met 2-0 leidde, slaagde er niet in de gasten met hetzelfde wapen te De dames van Smeeing/BDC zullen minstens een jaar geduld moeten hebben voor een eventuele rentree in de derde divisie. Op een haar misten de handbalsters promotie. De beslissingswedstrijd tegen UDSV had gewonnen moeten wor den, maar het werd 11-11. Op grond van een beter doelsaldo in de reguliere competitie mogen de Utrechters een klasse hoger gaan spelen. De wedstrijd van zondag tussen de beide nummers 2 van de ranglijst was buitengewoon spannend en voldeed daarmee aan de verwach tingen. De twee ploegen gaven el kaar geen duimbreed toe. Wat niet kon voorkomen dat UDSV een voorsprong van 5-3 nam. In de slot fase van de eerste helft toonde Smeeing/BDC zich sterker en dat mondde uit in een ruststand van 6- 7. Het werd zelfs 6-8, maar de midopbouwer van de Utrechters bracht haar medespelers in stelling, zodat het weer gelijk werd. Vanaf 8- 8 was de spanning te snijden. In de laatste minuut haalden de Soesters alles uit de kast, maar het winnende doelpunt en promotie bleven uit. Soest is in Ilse Vaessen een Ne derlands kampioen rijker. Ze won zondag in het gemengd dubbel goud tijdens de nationale jeugd kampioenschappen badminton (U13). Broer Tim behaalde zilver in het heren dubbel. Ilse Vaessen won de titel met Jurry Theunissen. De zege in de finale werd bereikt met de standen 15-12 en 15-10. In het dames dubbel strandde de Soestse in de halve fi nale en in het enkelspel bereikte ze de kwartfinale. Tim Vaessen (U15) stond met Tim Theunissen in de eindstrijd. Het tweetal moest zich in twee sets ge wonnen geven en genoegen nemen met de tweede plaats. In het single- toernooi stond Tim Vaessen met één been in de finale. Na de winst in de eerste set kwam hij echter te kort: 9-15, 6-15. In het gemengd dubbel werd hij in de kwartfinale uitgeschakeld. De jeugdkampioenschappen bad minton werden zaterdag en zondag in Nijmegen gehouden. Ilse en Tim Vaessen komen van Selby, maar spelen tegenwoordig bij Badminton Club Amersfoort, Zeventig dagen duurde de heerschap pij van Soest. Op 17 januari werd de troon bestegen, maar zondag gleden de Blauwe Leeuwen in Oostzaan ver rassend van de pluche zetel. Tegen hekkensluiter OSV liet de koploper in de openingsfase de mogelijkheid liggen de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Nadat Soest via een straf schop met 1-0 achter kwam, was er niets meer te herkennen van de ploeg die de laatste twee jaar zo goed draait: 3-1. De spitsen André Hufman en Hilmi Michi waren te veel uit op persoonlijk succes, op links kon Paul Hilhorst zijn man niet houden, op rechts werd Hendry Hagendoorn steeds uitge speeld, achterin won Paul van der Grift geen kopduel en zelfs sleutelfiguur Martijn Stalenhoef deelde in de malai se. In de wedstrijd tegen de onderste ploegen word je kampioen, zeggen de kenners. Soest is niet de enige die zich verslikte in OSV. Tot dusver pakten de Oostzaners slechts elf punten, drie daarvan tegen Quick en dus drie van Soest. Komen de zaterdag kan de 'dwerg' zich weder om als 'reuzendoder' manifesteren, want dan wordt het laatste kwartier uitgespeeld van de wedstrijd OSV- AFC. OSV leidt met 2-1. De nederlaag in Oostzaan was alweer de vijfde van Soest dat in de laatste vier duels niet meer dan vier punten mocht bijschrijven. De gevolgen waren op de ranglijst meteen zichtbaar. KBV en EDO passeerden de Soesters en staan nu een punt voor. Mocht AFC zaterdag alsnog van OSV winnen en maandag DWS verslaan, dan zakt Soest zelfs naar de vierde plaats. De ploeg van Visee heeft niet bepaald een gemakkelijk programma voor de boeg, ook al lijken de thuiswedstrijden tegen DCG (11 april), DEM (18 april) en Velsen (2 mei) op papier een mak kie. Dem en Velsen bijvoorbeeld moe ten nog uitkijken voor degradatie en zijn natuurlijk extra gemotiveerd. Bo vendien moet Soest op 25 april naar Quick dat de titel nu wel uit zijn hoofd kan zetten, maar zich in de derby niet zonder slag of stoot gewonnen zal ge ven Wil Soest kampioen worden, dan moet het eenvoudigweg blijven winnen. De vraag is in hoeverre KBV en EDO (dat de laatste negen duels won) bestand zijn tegen de druk. Beide ploegen heb ben nog twee thuis- en twee uitwed strijden voor de boeg. Alsof de compe titieleider het allemaal had voorzien, ontmoeten KBV en EDO elkaar op de laatste speeldag. Efficiënter Soest had zijn koppositie niet hoeven te verspelen als het in het eerste half uur wat efficiënter was omgesprongen met de mogelijkheden. Michi en Huf man werden streng bewaakt, maar kwamen toch een paar keer door. De omhaal van Hufman werd door René Luitjes met zijn vuist onschadelijk ge maakt, even later zag Hufman Michi over het hoofd en schoot hij voorlangs. Een lob van Hufman verdween net naast. De roos was niet getroffen en Soest had geen pijlen meer op zijn boog. Scheidsrechter Wessel reikte er OSV één aan. In een duel in het strafschop gebied zag l)ij een overtreding en met een wees hij naar de stip. Goeman liet zich dat buitenkansje niet ontnemen en schoot OSV naar een 1-0-voorsprong. Wie erop had gerekend dat de blauw- witten in de tweede helft uit een ander vaatje zouden tappen, kwam bedrogen uit. Soest kon nog niet tippen aan zijn eigen schaduw uit succesvollere wed strijden en speelde voor zijn doen dra matisch slecht. Het hardwerkende OSV kwam op 2-0 uit een hoekschop die invaller Nico Schelvis met zijn hoofd verzilverde. De kopbal van Niels Bakker betekende de knock-out. Soest pro beerde nog wel wat, maar het was te kenend voor de onmacht dat OSV een handje moest helpen om de eer te red den. Dat deed Soest via een eigen doelpunt van OSV. Sportorganisatie Soest start in het nieuwe seizoen met voetbal voor verstandelijk gehandicapten. Arn- oud Boer, die nu een G-team bij het Amersfoortse CJW onder zijn hoede heeft, begint in augustus met de eerste training. In januari volgend jaar gaat de ploeg deelne men aan de competitie. Op dit moment heeft Boer al vier spelers gevonden, maar hij kan er nog wel een stuk of tien gebruiken. Boer speelt zelf bij Soest en traint sinds begin dit seizoen bij CJW. Volgend seizoen stelt hij zich in dienst van de Soester club die bereid is een trainingsuur in te lassen. Boer verwacht dat er één keer per week een uur wordt getraind, waarschijn lijk op de maandag- of dinsdag avond. Na de jaarwisseling wil hij wedstrijden gaan spelen met de G- voetballers. Het is de bedoeling dat de eerste wedstrijd wordt opgeluis terd door enkele profvoetballers en activiteiten. Boer zoekt nu al spelers die op 29 mei willen deelnemen aan een toer nooi in Montfoort. Dat is meteen een aardige gelegenheid om met G- voetbal in aanraking te komen. Ver standelijk gehandicapten die graag in teamverband willen voetballen, kun nen contact opnemen met admini stratrice Ingrid van Amerom, tel. 6024922. Wie meer informatie wil over G-voetbal, kan Arnoud Boer benaderen, tel. 6012867. In de eerste divisie A wordt de strijd tegen (indirecte) degradatie steeds spannender. De balans na zaterdag slaat nog immer door in het nadeel van Stam/SoVoCo. Weliswaar won de Soester volleybalformatie van Vol lkei en snoepten de concurrenten Zaanstad en Dinto elkaar punten af, de Soesters staan nog steeds tiende en het resterende programma van drie duels is tamelijk zwaar. Na het paasweekeinde staat de dames- ploeg voor de schier onmogelijke opga ve koploper Lycurgus, notabene in het hol van de leeuw, te verslaan. Meer hoop is gevestigd op de thuiswedstrijd tegen Donitas en het bezoek aan Sneek. In die beurten moet de achter stand op Zaanstad (één punt) en Din to (twee punten) worden overbrugd. Lukt het de Soesters niet te klimmen naar minimaal de negende plaats, dan moeten ze met de nummers twee uit de tweede divisie A en B uitvechten wie er volgend jaar mag uitkomen in de eerste divisie. Zwolle en Vollkei horen daar niet thuis. Vandaar dat zaterdag werd gere kend op een afgetekende zege op Vol lkei. De Amersfoorters bleven in de Bunt tot 11-1 bij, maar sloegen daarna geen deuk in een pakje boter meer. Stam/SoVoCo greep de eerste set (15- 11) en gunde de gasten vervolgens slechts vijf punten: 15-5 en 15-0. Heren De heren haalden het einde van de wedstrijd niet, omdat de beheerder van sporthal Schuilenburg in Amersfoort vrijdagavond om halftwaalf het licht uitdraaide. Op dat moment was de stand in de wedstrijd tegen Wilhelmi- na 2-2 (15-12, 13-15, 15-11, 13-15). Ali Moghadassian vond dat zijn ploeg blokkerend en verdedigend te matig speelde en de communicatie in het veld De blokkering van Stam/SoVoCo voorkomt dat Vollkei kan scoren. De Amers foorters scoorden in de twee laatste sets slechts vijfmaal en verloren met 3-0. Foto: Aldo Allessie was verre van optimaal. Alleen Jan Visser haalde een dikke voldoende. De opstelling aan het net was voor beide teams vaak bepalend voor het scorever loop. Soms was Wilhelmina in het voordeel, soms Stam/SoVoCo, alle maal afhankelijk van de rotatie. In het begin van de set gaven de Soesters vaak het initiatief uit handen, waardoor ze steeds moesten knokken om terug te komen. Dat lukte in twee van de vier sets. In Zwijndrecht slaagde Shot er niet in het verschil met koploper Shot'65 te verkleinen. Door de onbesliste eind stand (5-5) scheiden vier punten de eerste en de tweede plaats in de vier de divisie. Hans van Gooi scoorde goed. Hij ver loor weliswaar zijn eerste enkelspel, maar won vervolgens tweemaal. Hij -klopte onder anderen een tegenstander 1 die in de achttien voorgaande partijen slechts tweemaal door de knieëji was gegaan. Ook Martin Fransen gaf zijn openingswedstrijd weg, maar won daar na tweemaal. Het dubbelspel beteken de het vijfde punt voor de Soesters die nog drie wedstrijden hebben om het gat met Shot'65 te dichten.

Soester Courant | 1999 | | pagina 21