m mm 1 s ACTUEEL r ||g^j Raadsleden bij demonstratie brandweer VAH HoottH Staatssecretaris Yliegenthart bezoekt Soest Soest (I) ELLEMIJN kidswear Tnkelkring vindt borden laadhavens niet duidelijk Super paaseieren-zoekactie in Holiday Inn Royal Pare Stenen impressies in het gemeentehuis Bakkerij Van Kooten UVA zijn doeners, en geen praters...!' PAGINAd WOENSDAG 31 MAART 1999 SOESTER COURANT NVOB mh PAGINA 5 ffrauxj tot ziens- 6if (Sf/e/tuf/i NIJHOf iR^pld/lNKEL e bal rolt I VJJ /O korting Grote rookontwikkeling in oefenobject naast kazerne NIJHOr De Tromslager brengt u tijdens Pasen nog meer gezelligheid! DE TROMSLAGER 035- 602 28 71 Man raakt zijn rijbewijs kwijt hèt adres voor: Luxe paasbroden Paasstollen Luxe opgemaakte eieren Diverse paastaarten en -gebak )0/ |NIJHOf| 'Uit verstandelijk gehandicapten halen wat erin zit' Service bij Schoemaker Jan M. MNVOB BtaSl MEER DAN 30 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW 5VATIE ONDERHOUD 50 73 - FAX <03560t 74 Bijzondere kinderkleding voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Ook een uitgebreide babycollectie vanaf maatje 56!! Speciaal voor communie mooie witte jurkjes van linnen, voile en andere luxe materialen. Voor jongens blazers, leuke ruiten hemden en broeken met omslag. Net binnen, de nieuwe schoenenlijn van Triver Flight. Italiaanse schoenen in lak en suède voor jongens en meisjes. Vanaf maatje 24. U ziet het, een bezoekje aan Ellemijn is zeker de moeite waard. Soesterbergsestraat 13 SOEST (0)35 603 55 46 Centrale voorlichting AV Soest uur een openbare vergadering terrein van de volkshuisvesting nalaan, spoorbaan Utrecht- e Soest waarop de Wet voor- ordt verklaard aagt 30 minuten, het desbetreffende agenda- af groepering, iten: lfuurtje en bij voorstellen tot eds eerder in de raadscom- crecht aldaar gebruik te waarbij het college een gewij ie heeft verzonden op de ont gen iterlijk 12.00 uur op de t kabinet van de burgemeester Vet op de Ruimtelijke Ordening iten van 18 maart 1999, nrs. RB n verklaard voor de percelen die lijn aangegeven en die als volgt ;e in het gemeentehuis, afdeling ngevolge het bepaalde in artikel zondag 4 juli heeft aangewezen vatte verboden niet gelden. I waarop de in artikel 2 vervatte (getrokken. idagen 4 juli, 5 september, 3 ok- ember; ïtekent dat in de winkels alsme- :gen te worden verkocht dan wel pend mogen zijn. e daarvoor vergunning van ons ide melding in het kader van de Het bestuur van de Winkelkring Van Weedestraat is niet blij met de ma nier waarop wordt aangegeven wan neer men niet in de laad- en losha- vens mag parkeren. Volgens voorzit ter Emil Wortmann is de huidige be- nording niet duidelijk genoeg. De Van Weedestraat is een blauwe :one, wat betekent dat een auto niet langer dan een uur geparkeerd mag staan. Het gebruik van de parkeerschijf s daarom verplicht. De blauwe zone is e herkennen aan de blauwe streep angs de parkeerhavens en -vakken. De laad- en loshavens zijn bovendien voorzien van een gele streep. Deze akken zijn in eerste instantie bestemd 'oor vrachtverkeer dat goederen afle ert of ophaalt. Ze mogen ook worden Deze borden zijn volgens de Winkel kring Van Weedestraat niet duidelijk ge noeg. benut door automobilisten, behalve tussen 9.00 en 11.00 uur op werk- en zaterdagen. Dit staat aangegeven op de bordjes die langs de stroken staan. Bij het grote publiek blijkt dat echter niet altijd over te komen met als gevolg dat velen hun auto toch 's morgens in een laad- en loshaven parkeren. De politie bekeurde vrijdagmorgen om die reden weer vijf automobilisten. Wortmann pleit voor duidelijkere be- bording. Hij zegt daar, mede namens zijn collega's, herhaaldelijk om te heb ben gevraagd, maar kreeg tot dusver nul op het rekest. Stichting Wereldwinkel chting I! Steenhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 terieurbouw) emde instelling zal aan de alge- 1 van bestuur gesteld, voldoen. 24 maart tot 21 april 1999 wor- van 8.30 tot 12.30 uur. forig jaar introduceerde Fair Trade de kinderarbeidvrije" voetballen uit Paki- tan. Deze voetballen liggen goed in de markt. In 1998 verkochten de Europe- Fair Trade Organisaties samen 132.000 ballen, 9,5 van de totale arproductie van de Pakistaanse part ier Taton. Aan de Fair Trade voetbal en werkten 600 stikkers en stiksters in L9 dorpscentra, die hiermee hun inko men aanzienlijk hebben verbeterd. Er zijn drie naaicentra opgestart waar al- een vrouwen werken; een voorwaarde /oor (veel) Pakistaanse vrouwen om ART 1999 -bedrag verdubbelen tot v.k.a. en veroordeling in n uitvoeren; i uitnodigen voor hoorzitting voorstel van de wethouder :n; op melding (99030) van 14 uitstellen tot besluit larschrift genoemd onder 2. buitenshuis een inkomen te kunnen verdienen. Nieuwe Fair Trade bestellin gen zullen bij voorkeur in deze centra worden uitgevoerd. Naast de directe inkomsten voor de medewerksters worden uit de meerprijs ook sociale programma's gefinancierd. Op verzoek van de stikkers en stiksters is er een le ningenfonds opgericht, waaruit zij klei ne leningen kunnen krijgen. Daarmee kunnen zij andere economische activi teiten opstarten, zoals een winkel of een paardentaxi, of kunnen ze bijvoor beeld een koe of een waterbuffel ko pen. Deze economische activiteiten dragen eraan bij dat de kinderen daad werkelijk naar school kunnen. Leuker kan ontwikkelingshulp bijna niet wor den, denken aan deze kinderen en aan uw eigen kind of een kind in uw omge ving op hetzelfde moment? De voetbal len liggen nu ook in de Wereldwinkel Soest. Openingstijden van de Wereld winkel: maandag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag van 09.30 tot 17.00 uur. op alle schuif- jBSg/Ë en vouwwanden Minervaweg 3 Baarn Zeven miljoen gulden gaf het gemeentebestuur van Soest uit aan de nieuwe brandweerkazerne die eind vorig jaar aan de Lange Brinkweg werd geopend. Natuurlijk waren de meeste raadsleden toen van de partij, maar vorige week dinsdagavond waren ze op speciale uitnodiging getuigen van enkele oefenin gen en demonstraties. Zowel in Soest als in Soesterberg had de brandweer een programma in elkaar gedraaid om de poli tici een blik achter de schermen te gunnen. Daarbij werd voor al gebruik gemaakt van het oefenobject dat de brandweer naast de kazerne tot haar beschikking heeft. Dankzij deze voorziening hoeft de Soester brandweer op doordeweekse a vonden niet meer naar andere locaties om te oefenen. Het nagebouwde huis werd vol rook geblazen en de raadsle den konden 'een kijkje' komen nemen. Niet iedereen zag dat zitten en sommigen keken op gepaste afstand toe hoe hun col lega's zich naar binnen lieten loodsen. De brandweer demon streerde tevens hoe een bekneld geraakt verkeersslachtoffer uit een auto wordt gehaald. In Soesterberg hielpen de raadsleden mee hoe gevaarlijke stoffen worden gemeten. Foto: Goos van der Wilt Tijdens de paasdagen - zondag 4 en maandag 5 april - organiseert Holi day Inn Soestduinen Royal Pare een aantal vrolijke paasactiviteiten, zo als een paasbrunch en een paasdiner. Maar het vorstelijke vier-sterrenhotel besteedt ook veel aandacht aan de kleinste gasten. Daarom staan met name op eerste paasdag de kinderen in het middelpunt van de belangstelling. Speciaal voor hen is er een grote super paaseieren- zoekactie. De kinderen van de brunch worden uitgenodigd om samen met de paashazen te zoeken naar de speciale paaseieren, gevuld met spannende ver rassingen. De eieren liggen verstopt in het bosrijke terrein van Royal Pare. Wie het Gouden Ei vindt gaat met de su perhoofdprijs - een sensationele bal lon - vaart voor een kind (met ouder) - naar huis! Speciaal voor de ouders, die aan de kant hun kinderen aanmoedigen, ser veert Holiday Inn Soestduinen Royal Pare gratis een warm drankje met een paaslekkernij. De paasbrunch wordt geserveerd op zondag 4 en maandag 5 april tussen 12.00 en 15.30 uur. De su per paaseieren-zoekactie op zondag 4 april begint om 14.30 uur. Er zijn in middels al 100 enthousiaste kinderen ingeschreven, maar er zijn nog plaatsen beschikbaar. Reserveren is mogelijk via de speciale paas-info reserverings- lijn: tel. 6038383. Luxe Paashaas-salade Huzarensalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde ham kaas soesjes, pompernikkel, Q 95 4 personen, W w voor particulieren en bedrijven. De salade- en koudbuffet specialist. Luxe Paashaas-salade Zalmsalade, rijk gegarneerd met gevulde eieren, gevulde zalm soesjes, pompernikkel, OQ 95 4 personen, W w Steenhoffstraat 58, Soest Tot en met 22 april is in de vitrine in de entree van het Gemeentehuis werk te zien van Jeanne van der Voort en Mieke Sophie-Verzuu. Het betreft hier beelden in o.a. speksteen en ser penten. Mieke heeft haar opleiding gehad aan de kunstacademie Artibus, waar zij na een opleiding tekenen/schilderen, uit eindelijk definitief koos voor het vak boetseren/beeldhouwen. Hierna volg de zij lessen bij de beeldhouwers Pim Knaup en Kees Verwey en een work shop van de Tengenenge-beeldhou- wers uit Zimbabwe, onder leiding van Christopher Kasina. Zij exposeerde o.a. in het Centrum voor Moderne Kunst De Zonnehof te Amersfoort en kasteel Groeneveld te Baarn. Op dit moment neemt zij ook deel aan een expositie in Tokyo, Japan. Jeanne kreeg haar eerste onderricht eveneens van Pim Knaup en ook zij heeft de workshop van Christopher Kasina gevolgd. Jeanne en Mieke ken den elkaar reeds uit een ver verleden, maar nu ook hun artistieke wegen el kaar regelmatig kruisen, hebben zij be sloten contact te houden en ook zo nu en dan eens gezamenlijk te exposeren. In de winterseizoenen begeleidt Jean ne boetserende kinderen in een buurt huis en daarnaast aquarelleert zij. Graag zou zij nog meer tijd besteden aan het vervaardigen van beelden in speksteen, albast en serpenten. "Vogel" in serpentijnsteen van Jeanne van der Voort. De expositie is tot stand gekomen in samenwerking met De Hazelaar Sculp- tures, Soest. Een automobilist die zaterdagmorgen om kwart over twee met hoge snelheid over de Ferdinand Huycklaan reed, trok de aandacht van de politie. Die achter volgde hem en hield hem aan op de PC Hooftlaan, waar de bestuurder was uit gestapt. Zijn adem rook naar alcohol en uit de blaastest en ademanalyse werd duidelijk dat hij te veel alcohol had gedronken. De man moest zijn rij bewijs inleveren. Hetzelfde overkwam een inwoner van Hoogland die zondagmorgen vroeg op de Lange Brinkweg werd aangehou den. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Op 9 maart heeft de Unie van Vrij willigers, afdeling Soest, weer haar gebruikelijke jaarvergadering gehou den. De opkomst van de medewer kers viel iets tegen, maar zoals een van de aanwezigen terecht opmerkte: "UW'ers zijn doeners en geen pra- ters!" Zoals altijd bij de UW verliep de ver gadering weer in een ontspannen sfeer, mede door de daarbij aangeboden hapjes en drankjes. De financiën ble ken weer te kloppen en er werd mel ding gemaakt van het feit dat zich in 1999 gelukkig weer een aantal perso nen als nieuwe medewerker had aan gemeld. Meer medewerkers bleken ech ter nog gezocht te worden. De werkob- jecten verliepen ook in 1998 weer ge heel naar wens. De voorzitter maakte melding van het voornemen om het 9e lustrum van de afdeling in eigen kring te vieren met een verrassingstocht op 4 mei 1999. Een receptie wordt nu dus niet gehou den; deze viering is louter bedoeld voor de (oud)medewerkers die echt wel eens een uitje voor hun inspanningen hebben verdiend. De datum ligt helaas wat moeilijk, maar gezien het einddoel van de tocht kan het niet anders. De nieuwsgierigheid naar de bestemming was vooral bij de dames zeer groot, maar ondanks dit gemis aan informatie liep het bij de aanmelding toch storm. Later wordt iedereen nog uitvoerig geïnformeerd. Mochten er nog (oud)- medewerkers zijn die meewillen, maar geen uitnodiging ontvingen, dan kun nen ze zich aanmelden bij het UW se cretariaat, tel. 6018945. /O korting op alle deurkrukken De actie loopt van 1 t/m 29 opril 1999 bouw en woonwaren. baarn Minervaweg 3 Baarn Beter organiseren en extra geld be schikbaar stellen. Dat is volgens staatssecretaris van Volksgezondheid Marjo Vliegenthart (PvdA) de enige manier om de lange wachtlijsten in de zorg voor verstandelijk gehandi capten aan te pakken. Ze was maan dag op werkbezoek in Soest. Vliegenthart praatte mee over de wijze waarop de werkgroep regiovisie van de provincie Utrecht het gehandicapten beleid vorm wil geven. Ze bracht ook een bezoek aan Keune Haircosmetics aan de Koningsweg, waar vijftien gees telijk gehandicapten een vaste baan hebben. Bij kaarsenmakerij De Punt, een dagvoorziening voor verstandelijk gehandicapten in het Orlando-ge- bouw, kreeg zij een toepasselijk cadeau: een witte kaars met een rood vliegend hart met twee gouden vleugeltjes. Ook de andere dagvoorziening in het Orlan- do-gebouw, textielatelier Past Zo, werd door de staatssecretaris met een bezoek vereerd. Vliegenthart toonde zich na afloop met name onder de indruk van het project bij Keune, waar verstandelijk gehandi capten achter de lopende band zitten. "Een goed voorbeeld van vernieuwing in de zorgsector. Zorg meer laten aan sluiten bij de vraag en dichter bij huis verstrekken. Het streven is bij verstan delijk gehandicapten eruit te halen wat erin zit." Utrecht loopt voorop als het gaat om nieuw beleid voor verstandelijk gehan dicapten. Het is de eerste provincie waar ouderverenigingen, ziektekosten verzekeraars en zorgaanbieders samen werken in een stuurgroep regiovisie om verstandelijk gehandicapten de zorg te geven die hen toekomt. Niet meer het budget maar de zorgvraag van de ge handicapte staat daarbij centraal. De gezamenlijke inspanning, die wordt ge coördineerd door de provincie, moet er voor zorgen dat de betrokken instanties minder langs elkaar heen werken. Er wordt gestreefd naar een beter beeld van zorgaanbod en zorgvraag. Momenteel ontbreekt vaak het inzicht in wat de verstandelijk gehandicapte nodig heeft en wat er op het gebied van zorg te krijgen is. Wachtlijsten Eén van de speerpunten van het beleid van de stuurgroep is de aanpak van de lange wachtlijsten. In de provincie Utrecht alleen al staan meer dan 900 volwassen verstandelijk gehandicapten op de wachtlijst voor een vorm van zelfstandig wonen. Daarvan worden zeshonderd als urgent beschouwd. Ruim 250 gehandicapten wachten op een plekje in de dagbesteding. Hiervan hebben er 160 de kwalificatie urgent. Een kleine veertig wachtenden zijn achttien jaar of jonger. Wanneer geen actie wordt ondernomen zullen de wachtlijsten door de toene mende vergrijzing onder de gehandi capten alleen maar groeien. Verstande lijk gehandicapten worden steeds ouder en doen langer dan voorheen een beroep op de voorzieningen. Daar door is er voor nieuwkomers minder plaats. De stuurgroep wil mensen met een verstandelijke handicap binnen een jaar onder de pannen helpen. Uit isolement halen De gemeente Soest wil ook aan de slag met een pilot-project "leven in de loka le samenleving". Daarbij gaat het erom verstandelijk gehandicapten die onder begeleiding zelfstandig wonen zoveel mogelijk op te nemen in de gewone samenleving. Dat kan door bijvoor beeld lid te worden van een sportclub of deel te nemen aan culturele activitei ten. Hoe het project er precies uit gaat zien kon oud-wethouder Frans King- ma, voorzitter van de werkgroep regio- Staatssecretaris Marjo Vliegenthart (r.) in gesprek met o.a. gedeputeerde Thea Poortenaar na afloop van het overleg in het Orlando-gebouw. Foto: Aldo Allessie visie, maandag niet zeggen. "Je moet het niet zien als vervanging van de be geleiding. Ook mensen die begeleid zelfstandig wonen kunnen in een enorm sociaal isolement terecht ko men." Het is de bedoeling om bij ge zonde mensen de schroom voor ver standelijk gehandicapten weg te ne men, aldus Kingma, zonder hen een verplichting op te leggen. "Onbekend maakt onbemind. Misschien maakt be kend wél bemind..." Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eiBÊü Schoemaker Burg. Grothestraat9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5