Prestaties en gezelligheid gaan hand in hand bij LTC Soestdijk n II Titel lonkt voor Soest, VVZ'49, Hees en SEC Al vijftig jaar Vrienden van Zonnegloren Soest-Zuid slaat nieuwe weg in met ander bestuur en hoofdtrainer PAGINA 10 WOENSDAG 7 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 11 WA-PREMIES 1999 R.WESTRA Zonnehemel te huur Spanning neemt met de week toe voor Soester voetbalclubs SportprogrammjJ i weê) Installatiebedrijf fj-lL j. cornelisse bv. ^^^1 Licht- en krachtinstallaties Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koiid-/warm buffet Wernsen: "Aan ene kant trainer, aan andere kant hun vriendje" IgillgfWl TENNIS LTC Soestdijk Feestweek V VZ'49 van dinsdag 13 toten met zaterdag 17 april VOETBAL Recreatie voert boventoon, maar ook prestaties zijn belangrijk TENNIS Wedstrijdprogramma: TV Soest Zuid Ambtenaar Ben van Os Nederlands kampioen veldlopen Tarieven voor Baarn, Soest Lage Vuursche, F temnes. Eomd.jk en Bunschoten-Spakenburo I Andere oloatsen ook een laae nrumio Dorresteinwweg 60 Soest Telefoon 601 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. metgezichtsbruiner 3 Weken f 150- 6 weken f250,- (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 koopt wil zekerheid, s. over de bouwkun- ilsche staat, over de eventuele nadelen epaalde woning, keiaars bieden die *ijn alle woningen :h Bekeurd en heeft 'eld tot het afsluiten antieverzekering orgen gebreken. Oiemakelaar zit u Soed, Maak dus een meer informatie of ng Van één van de leem bij koop of ^e gok, maar kies 'antiemakelaar! i iel en Veenendaal g lussen Amersfoort en Soesl vrll gelegen p ca. 1860 m2 eigen grond en slallmgsmoge- irif vanaf de Birkstraat met voorgelegen wei- irtuin mei leilmden. Zg-ingang mei royale hal, irgang eetkamer en keuken. 2e hal mei slaap- aan achterzijde, thans in afwerklase roei be- aenslaande deuren en uitzicht op landelijk ge- iuwe vaste trap, nieuwe verdiepingsvloer, nieu- en opnieuw mei riet gedekt. Scheidingswand jgeli|kheden om in Ie richten met badkamer, ijke naar keuze koper. Op de parterre naast ner met wijnkelder. Bijzonderheden: Groten- vernieuwd en voorzien van dubbele begla- lieping open ruimte ten behoeve van nieuwe is noa een badkamer beschikbaar. Gedeelte langebouwd aan buren. Achter de boerderij is .ardenboxen. Geheel gladde betonvloer. öp- ïerde kap met originele dakpannen en diverse loud ca. 1100 m' Oppervlakte ca. 1860 m2 en are 60 ca Oplevering: in overleg. lagprijs 1.525.000,-kk Hees heeft zich dankzij een 1-2-zege op Bunnik'73 aan kop genesteld van de zesde klasse. Een garantie op de titel is dat niet, want de roodwitten moeten deze positie delen met het Utrechtse EDO dat de voorsprong van twee punten verspeelde door za terdag gelijk te spelen (2-2). De be slissing valt op zaterdag 17 april. Hees heeft dan een lastige klus in en tegen De Bilt te klaren, terwijl EDO het Baarnse Eemboys ontvangt. Lo- pen de Soesters het kampioenschap mis, dan kunnen ze via de nacompeti- tie proberen de vijfde klasse te berei ken. Het is zeker vijftien jaar geleden dat Hees op dat niveau (toentertijd de eerste klasse afdeling) uitkwam. De spanning is toegenomen voor de ploeg van de jonge trainer Ron Daselaar, die ach komend weekeinde echter in alle rust kan voorbereiden op de beslissen de slag. Hetzelfde geldt voor SEC-zaterdag dat alles in eigen hand heeft en op zater dag 17 april bij winst op De Glind op de Bosstraat-West de champagnefles sen kan ontkurken. Het zou voor het zaterdagelftal van SEC een geden kwaardige dag kunnen worden, want sinds de jaren zeventig speelt het in de laagste amateurklasse. Ook SEC krijgt eventueel een herkansing in de nacom- petitie, maar zal liever direct promove ren. In de afgelopen drie jaar werd de ploeg tweemaal in de nacompetitie te ruggewezen. Concurrenten van SEC zijn CDW en Hulshorst. Ook op de Bosstraat-Oost wordt de lucht steeds ijler. AFC liep drie punten in op Soest door de inhaalwedstrijd te gen DWS met 1-0 te winnen. Het res tant van de wedstrijd tegen OSV, onge veer zeventien minuten, werd zaterdag vanwege regenval niet afgewerkt. Soest staat derde met één punt achterstand op EDO en KBV. Het programma van de blauwwitten is door de KNVB veranderd. Zondag speelt Soest thuis tegen DCG, op 18 april volgt de uitwedstrijd tegen Quick en op 25 april komt Velsen naar de Bosstraat en op 2 mei sluit de ploeg van Peter Visee de competitie af met een thuiswedstrijd tegen pEM. WZ'49 staat er van alle Soester ploe gen het best voor, maar heeft nog een lastig programma voor de boeg. De hoofdmacht speelt zaterdag de belang rijke thuiswedstrijd tegen achtervolger Advendo (14.30 uur aan de Eemweg). De week erna meet de koploper de krachten met FC Zwolle, maar de vriendschappelijke wedstrijd tegen de eerstedivisionist staat louter in het te ken van het vijftigjarig bestaan. Een week later, op zaterdag 24 april, moe ten de groenwitten in ieder geval weer aan de bak tegen NSC (eveneens aan de Eemweg) en op zaterdag 2 mei staat de wellicht cruciale uitwedstrijd tegen concurrent Jonathan in Zeist op het programma. Twee andere kansheb bers, Advendo en Horst, treffen elkaar op24 april. Kortom, de epiloog van de competitie in de tweede klasse B is bij zonder spannend. Het is voor Soester begrippen sowieso een unicum dat vier van de vijf hoofd machten nog in de race voor het kam pioenschap zijn. In het laatste decen nium promoveerden Soest en WZ'49 tweemaal en wisselde SEC-zondag (dat nu onder in de middenmoot bi vakkeert) twee titels af met twee degra daties. Maar nooit was het in deze tijd van het jaar zo dat vier ploegen tegelij kertijd verwikkeld waren in de strijd om de bovenste plaats. Voetballiefhebbers kunnen de komende weken hun hart ophalen. Programma Het resterende programma voor de Soester voetbalclubs ziet er zo uit: Zaterdag 10 april: 14.30 VVZ'49-Advendo (Eemweg) Zondag 11 april: 14.00 Soest-DCG (B-Oost) 14.00 Roda'46-SEC (Leusden) Zaterdag 17 april: 14.30 De Bilt-Hees (De Bilt) 14.30 SEC-De Glind (B-West) 14.30 WZ'49-FC Zwolle (Eemweg) (vriendschappelijk) Zondag 18 april: 14.00 Quick-Soest (Amersfoort) 14.00 uur SEC-Achterveld (B-West) Zaterdag 24 april: 14.30 WZ'49-NSC (Eemweg) Zondag 25 april: 14.00 Soest-Velsen (B-Oost) 14.00 Hooglanderveen-SEC Zaterdag 1 mei: 14.30 Jonathan-WZ'49 (Zeist) Zondag 2 mei: 14.00 Soest-DEM (B-Oost) 14.30 SEC-'s Graveland (B-West) VRIJDAG 9 APRIL Zaalvoetbal 20.00 uur BFC-DVS/De Kuil (Naar- I den) 1 21.00 uur Weldam Boys-Firtina'93 (Utrecht) ZATERDAG 10 APRIL Basketbal 15.00 uur Binnenland-Red Stars (H) (Barendrecht) j 18.00 uur Quick Runners-Red Stars (D) (Huizen) ©Korfbal I 11.00 uur Eemvogels-Woudenberg (Staringlaan) Tafeltennis 15.00 uur Shot-Woerden (Orlando- 1 gebouw) Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Advendo (Eem- Volleybal j 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Touché I (De Bunt) 19.00 uur Lycurgus-Stam/SoVoCo (D) (Groningen) ZONDAG 11 APRIL Handbal i 15.00 uur Smeeing/BDC (H)-Nijen- I rodes (Beukendal) r I Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Leiden (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-Tempo'34 (Koningsweg) Tennis 10.00 uur Beekhuizen-LTC Soestdijk 10.00 TV Soest Zuid-Blaricum (Bos- I straat) I Voetbal 114.00 uur Soest-DCG (Bosstraat- Oost) 114.00 uur Roda'46-SEC (Leusden) l Waterpolo 17.45 uur Duinkikkers (D)-VZR/ f.RZR (Aqua Indoor) 18.30 uur Duinkikkers (H)-AZ&PC (Aqua Indoor) MAANDAG 12 APRIL F Bowling Il9.30 uur Competitie Soester Bowling HVereniging, ook op dinsdag (C-drie) F Zaalvoetbal 120.00 uur DVS/De Kuil-Madjoe f (Beukendal) 21.00 uur Firtina'93-Estudiantes (Beu kendal) Telefoon (035) - 601 30 14 59 - tel. 601 64 50 ng volgens afspraak. Cafetaria en Eethuis woensdag Vleesspies met pommes duchesses en spinazie donderdag Roerbakschotel van kipfilet, rijst en snijbonen weekend Warme fricandeau met pom mes Parissienes en witlof maandag Chili con carne met aardap pelschijfjes en gemengde sla dinsdag Stooflapje met aardappelpu ree en broccoli Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 i Het nieuwe tennisseizoen staat weer voor de deur. Na een lange aanloop periode van trainingen en oefenwed strijden, kan het eerste mixteam van LTC Soestdijk eindelijk in wedstrijd verband aan de slag. Aanstaandè zondag is de eerste wedstrijd tegen Beekhuizen 1. Trainer/coach Ha- rald Wernsen staat te trappelen van ongeduld. Een gesprek met hem over onder meer de voorbereiding, tennis- goeroe Nick Bolletieri en zijn vereni ging LTC Soestdijk. De 29-jarige Soester wil zo gauw mo gelijk beginnen. "De laatste weken is het weer echt heerlijk geweest, dan wil je wel hoor. Dat zal natuurlijk wel even wennen worden. Het is een hele over gang van een hal naar de buitenlucht". Voor Wernsen is het toch niet de eer ste keer dit seizoen, dat hij met een groep buiten gaat trainen. Half februari is de fulltime tennisleraar op trainings kamp in Spanje geweest, samen met zijn collega Fred van de Horst. Onder een stralende zon verzorgden de twee coaches trainingen voor de jeugdselec- tie van LTC. "In de open lucht bezig zijn met tennis, dat geeft echt een su- pergevoel hoor." Wernsen is geboren te Breukelen en al weer voor het zesde seizoen verbonden aan de tennisvereniging Soestdijk. De tijd vliegt, maar hij heeft het dan ook geweldig naar zijn zin bij de club. "De afgelopen zes jaar is het zo gelopen zo als ik het wilde. Met Van de Horst heb ik een eigen tennisschool opgericht. Het unieke van deze vereniging is dat er op een hoog niveau gespeeld wordt. De spèlers trainen en werken hard om goed te kunnen presteren. Er wordt veel aandacht besteed aan goede trai ningen. Daarnaast is het na een com petitiedag één groot feest hier. Dat is echt ongelofelijk. Gezelligheid, hard werken en een hoog niveau gaan bij LTC Soestdijk hand in hand". Bolletieri Voordat Wernsen bij LTC terecht kwam, zat hij al in het tennisvak. Tien jaar geleden werd hij trainer bij zijn oude club Alta uit Amersfoort. Hij volgde diverse opleidingen om het coachvak zo professioneel mogelijk te kunnen beoefenen. Met succes door liep hij de A-, B- en C-opleidingen. Trots vertelt de LTC-coach dat hij de Soester Bowling Vereniging Resta Team-Big Splitters 2-3. De Vrije Teu gel-De Guppies 1-3. Flinstones-Torentjes 0-5. Spare-Team Work 3-2. Briljantjes-Stra- jk 5-0. The Outsiders-Wafe 0-5. Toverbal- De Noten 4-1. Energy-Cobra's 5-0. Heppie Hoekers-Wei 3-2. Cool Cat-Naadje 4-1. HAM-Taxi yPrivers 4-1. jongste Nederlandse coach met het A- diploma was. Ook heeft Wernsen sta ge gelopen in Amerika. Hij deed dat bij de wereldberoemde tennisgoeroe Nick Bolletieri. Het is een periode waar Wernsen met plezier op terugkijkt en waarvan hij veel geleerd heeft. "Het was fantastisch in Amerika. Ik heb nog geprobeerd om daar een jaar te kunnen werken, maar dat mislukte helaas. Ik slaagde er niet in een werkvergunning te bemachtigen. Maar die tijd was he lemaal het einde. De opzet, begeleiding, mentale en fysieke trainingen, het was allemaal helemaal af. Toen ik er was, was Bolletieri ook aanwezig. Ik kon ge woon mee lopen. Er waren helemaal geen geheimen. Als ik wat te vragen had, dan kon dat. Ik heb er veel van geleerd. Bovendien heb ik Anna Kour- nikova aan het werk gezien. Dat was twee jaar geleden, op dit moment is zij een absolute topper". Terug naar de betrekkelijke anonimiteit van Soest, waar Wernsen en zijn ten nissers aan de vooravond van de com petitie staan. De voorbereiding begon al in oktober, waarbij de spelers eerst op techniek werden bijgeschaafd. Vervol gens verschoof in december het accent naar het conditionele en het tactische vlak, waarbij overigens het technische deel niet uit het oog werd verloren. De spelers kregen daarna een rustpauze van ongeveer drie weken en in januari hervatten ze de voorbereiding op de competitie. Er werden veel partijtjes en oefenwedstrijden gespeeld. Dat is het globale gedeelte, Wernsen werkte dit globale programma met alle spelers af. Daarnaast analyseerde de trainer de individuele karakters. "Ik kijk hoe een speler in elkaar zit, wat voor een speler het is. Ik observeer de kracht en de sla genpatronen. Ik spring bewust in op het karakter van de speler en dan pro beer ik de techniek aan te passen. Wat ik heel belangrijk vind, is dat een spe ler een wapen heeft. Verbeteren van de zwakke punten blijft een onderdeel, maar het benadrukken van het wapen van een speler om het zelfvertrouwen aan te sterken, is essentieel." Geintjes maken De rol van een trainer/coach in een week voorafgaand aan een wedstrijd dag, moet volgens Wernsen absoluut niet onderschat worden. Een van zijn taken is de boel op scherp zetten. Ver der probeert hij enkele tactische varia ties uit. Op de zondag zelf wil de coach ontspanning brengen in zijn team. La chen en gezelligheid zijn positieve vor men om de nervositeit enigszins op de achtergrond te drukken. De trainer praat uitvoerig over zijn aandeel tijdens een competitiewed strijd. "Ik begeef me voortdurend naar de verschillende banen. Bepaalde spe lers kunnen zelf heel goed analyseren wat er tijdens een partij mis gaat. Bij anderen ga ik naast ze op de bank zit ten. Ik probeer er voor te zorgen dat de scherpte weer in hun spel terugkomt. Het eerste mix-team van LTC Soestdijk probeert dit seizoen wederom hoge ogen te gooien in de tweede klasse. Foto: Goos van der Wilt Als ze het overzicht in hun hoofd maar behouden, dan zit het wel goed. Op een gegeven moment moeten de spe lers het toch zelf doen. Als ze het moei lijk hebben dan praat ik altijd op ze in. Een geintje maken, een mop vertellen of voor ze gaan zitten. Je moet hun het gevoel geven alsof ze thuiskomen, wanneer ze naar de spelersbank komen. Even relaxen". Wernsen voelt zich zeer betrokken bij zijn spelers. Hij omschrijft zichzelf dan ook als een sociale coach. Eentje die tegelijkertijd middenin en boven de groep staat. "Aan de ene kant ben ik hun trainer. Aan de andere kant hun vriendje, maar wel op een afstand. Ze kunnen met hun problemen bij.me ko men, gewoon op een normale manier. De spelers komen bij mij trainen en weten dat ik de kennis heb. Daar wil len ze graag van profiteren. Daarnaast ben ik gewoon één van de vele Soest dijkers". Kennelijk steken zijn spelers veel van Wernsen op. Al zes jaar is hij verant woordelijk voor het mixteam. Vorig jaar eindigde de ploeg, boven verwachting, op de tweede plaats in de tweede klas se. De doelstelling was handhaving, maar het team werd op een haar na geen kampioen. Wernsen heeft niet echt een doelstelling voor dit seizoen. Hij rept met geen woord over een mo gelijk kampioenschap, want daarvoor heeft hij te weinig weet van de ploegen in de poule van LTC en de daarbij be horende spelers. "We gaan er gewoon voor en we zien wel waar het schip strandt. Dat zou je misschien als een doel kunnen omschrijven. We willen laten zien wie LTC Soestdijk is, dat we één van de betere clubs uit de regio zijn. De tegenstanders moeten sterk voor de dag komen om ons te verslaan. We zijn sterker dan afgelopen seizoen We hebben twee nieuwe spelers erbij. Ruby de Haan en Sebastiaan Burgste de. Zij zijn heel goed. Voor de rest blijft het gissen. Na de eerste speelron de kan je pas een indicatie krijgen hoe de verhoudingen in de poule liggen. Maar ik weet zeker dat we niet degra deren." Trainer/coach: Harald Wernsen 1® zondag mixfeam: Saskia Huizinga (21) BI Karin Spelt (23) BI Ruby de Haan (19) BI Xander de Groot (21) BI Peter Dijkema (26) BI Sebastiaan Burgstede (20) BI WZ'49-FC Zwolle, een klaverjas- toernooi, oud VVZ'49 tegen oud Soest, jeugd- en damesvoetbal, de verloting van een auto en natuurlijk de aanbieding van de lichtinstallatie van de jubileumcommissie aan het bestuur. Vijf dagen lang viert WZ'49 feest om het vijftigjarig be staan van de sportvereniging kleur te geven. Op dinsdag 13 april trappen de groenwitten af, op zaterdag 17 april gaat het licht pas uit. Leden van WZ'49 en de Club van Honderd en genodigden kunnen ko mende dinsdag aanschuiven voor het klaveijastoernooi dat om 20.00 uur be gint. De inschrijving is vrij, deelname is gratis. Een dag later komt de jeugd aan bod met een speciaal programma, 's Middags trainen de D-, E- en F-pupil- len onder leiding van enkele profvoet ballers en daarna is er nog een toer nooi. Op een groot scherm worden beelden van het wereldkampioenschap voetbal getoond. Om 19.00 uur spelen de A-junioren tegen de jeugd van FC Utrecht. Aanzienlijk ouder zijn de voetballers die donderdag 19 april binnen de lijnen verschijnen. Om 19.00 uur beginnen wedstrijden tussen 45-pfussers en 50- plussers van WZ'49 en Soest, die vroeger in de hoofdmacht speelden. De verwachting is dat het uithoudingsver mogen van de spelers beter is in de derde helft die in de kantine plaats vindt. Lichtinstallatie Een van de hoogtepunten vindt vrij dag 20 april plaats. Dan biedt de jubi leumcommissie de lichtinstallatie aan het bestuur aan. De lichtmasten rond het hoofdveld zijn gefinancierd met de opbrengst van een duizend lotenactie, waarvoor vorig jaar september het startsein werd gegeven. Binnen zes weken waren alle loten van honderd gulden verkocht. Sinds januari wordt elke maand een trekking verricht. In april vindt de vier de en laatste trekking plaats, waarbij de hoofdprijs de deur uitgaat. Dat is een spiksplinternieuwe auto. Beide activiteiten vinden plaats tijdens de jubileumreceptie die om 19.30 uur begint. Ook zaterdag staat het complex aan de Eemweg volledig in het teken van het vijftigjarig bestaan van de club. De fes tiviteiten worden om 13.00 uur hervat. Het huidige dameselftal speelt dan te gen de vrouwen die in het verleden de clubkleuren verdedigden. Clubscheids- rechter Jos Brouwer blaast de fluit, een dweilorkest neemt andere muziekin strumenten mee. Het succesvolle eerste elftal, dat bo venaan staat in de tweede klasse, kan ook even uitblazen van de (in)spanningen van de laatste en de komende weken. Het wordt wel actie ve ontspanning, want om 14.30 uur speelt de formatie van Henri Kalk te gen eerstedivisieclub FC Zwolle. In het clubhuis gaat het feest 's avonds vanaf acht uur ongestoord verder. De Volendamse artiesten Maribelle en Kleintje Pils luisteren de feestavond, bestemd voor leden van de club, de sponsorcommissie, de Club van 100 en genodigden, op. Jubileumuitgave WZ'49 heeft ter gelegenheid van het halve eeuwfeest een jubileummagazine laten verschijnen. De samenstellers hebben het 'onvermijdelijke' historisch overzicht gemeden. Niettemin heeft vrijwel iedereen wel eens gehoord dat de sportvereniging destijds is opgericht door medewerkers van het sanatorium Zonnegloren. Aan hen heeft de club zijn naam te danken. 'Veeveezet' staat voor Vrienden van Zonnegloren. In het jubileumblad is wel een uitgebreid in terview geplaatst met twee generaties voetballers. Gekozen is voor vader Jos en zonen Mark en Jordi Brouwer, va der Rob en zoon Robin Duit en vader Ton en zoon Gijs Schaap. Verder pre senteert de club de diverse afdelingen binnen de verenigingen, is van burge meester Hans de Widt en hoofdspon sor André van den Dijssel een voor woord te lezen en staat van andere prominenten een (lijf)spreuk afge drukt. WZ'49 is klaar voor het gevarieerde feestprogramma dat best wel eens zou kunnen worden uitgebreid als de hoofdmacht het kampioenschap in de tweede klasse binnenhaalt. Dat kan mogelijk al op zaterdag 24 april het ge val zijn. Tennisvereniging Soest-Zuid heeft dit seizoen hard aan de weg getimmerd. Afgelopen winter is een compleet nieuw bestuur ingesteld. Bovendien heeft de club een andere hoofdtrainer, Peter Valkenhoef uit Leusden. Het doel is om van Soest-Zuid weer de gezelligste vereniging van Soest en omstreken te maken. Monsé Strengers (27) uit het eerste mixteam heeft er vertrouwen in dat de club de goede weg is ingeslagen. "Dit is een bestuur met nieuwe plannen en in zichten. Dat is erg leuk. Ik zit zelf ook in het bestuur, als voorzitter van de jeugdcommissie. Een prioriteit van ons is de jeugd. Er is daarvoor zelfs een werkgroep in het leven geroepen om het beleid omtrent de jongeren nader in te richten". Sinds twee jaar speelt Strengers voor Soest-Zuid en ze heeft het erg naar haar zin. Samen met Nicole Verhoeven, teamgenoot in het mixteam, maakte de Soesterbergse de overstap naar de ver eniging aan de Bosstraat. Daarvoor speelden beiden voor Soesterberg. 11 april Beekhuizen-LTC Soestdijk TV Soest Zuid-Blaricum 18 april LTC Soestdijk-Tion 2 Rapid-TV Soest Zuid 25 april OTV-LTC Soestdijk TV Soest Zuid-Juliana 2 2 mei LTC Soestdijk-Zutphen Boogaerd-TV Soest Zuid 9 mei LTC Soestdijk-Physical TV Soest Zuid-HiHegom 5 16 mei Amstelpark 3-LTC Soestdijk Festina 2-TY Soest Zuid 30 mei LTC Soestdijk-Randenbroek Amstelpark 4-TV Soest Zuid Trainer: Pieter Valkenhoef 1® zondag mixteam: Stefan Schoonderbeek (19) B2 en Cl Danny Egter (27) BI (tevens coach) Nicole Verhoeven (30) BI Monsé Strengers (27) BI "Soest-Zuid is eigenlijk een club die zowel recreatief, als prestatief de ten nissport beoefent. Niet in de mate zo als bijvoorbeeld LTC Soestdijk dat doet. Het recreatieve is bij ons belang rijker, maar toch hebben we de doelstel ling op een behoorlijk niveau tennis te spelen". Het eerste mixteam bestaat dit jaar lou ter uit nieuwe gezichten. De ploeg de gradeerde vorig seizoen van de derde naar de vierde klasse. Alle spelers haak ten naderhand af vanwege studiever- plichtingen of gingen spelen' voor Soestdijk. Dit seizoen moeten Stren gers, Verhoeven, Danny Egter en Ste fan Schoonderbeek de kar dragen. Optimistisch Strengers is optimistisch gestemd over de kansen van de ploeg. De advocaat- stagière benadrukt dat het team bijzon der gemotiveerd is. Ook buiten de re guliere trainingsuren om slaan de spe lers met elkaar een balletje om het ni veau op te krikken. "Het team is gelijk gestemd, we voelen elkaar prima aan. We zijn met z'n vieren goed op de hoogte van de grenzen van ons kunnen en willen op onze manier eruit halen wat erin zit. We moeten gewoon hard werken om op dit niveau een goed fi guur te kunnen slaan. De club zal tevre den zijn als de ploeg zich weet te hand haven, maar we gaan gewoon voor de promotie. Dat is onze instelling en of dat reëel is, dat zal de competitie ons leren. Maar het is toch wel kenmerkend voor de teamgeest die we nu al heb ben". Dit seizoen worden de trainingen ge leid door Peter Valkenhoef. De Leus- denaar heeft de taken van Pieter Ver- brugh overgenomen. Gedurende de competitie zal Danny Egter als speler/ coach fungeren, omdat Valkenhoef ook nog competitie speelt. De trainers wissel heeft voor merkbare verschillen tijdens de trainingen gezorgd, meent Strengers. "Ik ken de nieuwe trainer al wat langer, omdat ik een aantal jaren geleden bij hem op de tennisschool heb gespeeld. Bovendien kwam ik uit voor Bilthoven, waar hij destijds trainer was. Peter is minder technisch gericht dan Pieter. Pieter probeerde een speler be paalde slagen bij te brengen en dat doet Peter veel minder. Hij let erg op bepaal de patronen in een manier waarop je een rally opbouwt, tactischer dus. Bo vendien is de trainer aanvallender inge steld dan zijn voorganger. Hij gaat meer uit van hetgeen de spelers kun nen en wat daarmee gedaan kan wor den. Hij kijkt naar de kwaliteit en op basis daarvan bouwt hij het op". Volgens de tennisster heeft Valkenhoef verder sterk de nadruk gelegd op het conditionele aspect. Dit werd tijdens de voorbereiding geleidelijk aan opge bouwd. "Het was niet zo dat hij op een bepaald moment de koers stevig wijzig de, maar er vond een combinatie van verschillende facetten plaats". Opening "Ik ben zelf iemand die graag op de baseline staat en die een hoop rallies moet spelen. Een explosieve speelster ben ik niet, terwijl Nicole dat bijvoor beeld wel is. Zij kan een punt binnen drie slagen naar zich toe halen. Ik moet daarentegen een opening zoeken. Dat vind ik geen zwak punt in mijn spel. Je moet een wedstrijd spelen met de kwa liteiten die je in huis hebt en bij mij lig gen die vanuit het achterveld. Het leu ke van die verschillende speelwijzen is dat het in de dubbel een voordeel kan zijn. Het vult elkaar goed aan. Met Ste fan en Danny is het eigenlijk precies hetzelfde. De één kan het punt snel maken, de ander moet het meer van zijn opbouw hebben". Doordat het team uit vier spelers be staat, is een competitieronde vrij zwaar. Op het programma staan twee dames- en herensingles, een dubbel voor de vrouwen en de mannen en ook nog twee mixen. Hoe het dit seizoen voor Soest-Zuid zal verlopen, is een groot vraagteken. Ter voorbereiding heeft de ploeg wintercompetitie ge speeld, waarin het derde is geworden. Het mixteam lijkt er klaar voor. Blari- cum, komende zondag de eerste tegen stander, is gewaarschuwd. Tijdens de Nederlands kampioen schappen veldlopen voor gemeente ambtenaren is voorlichter Ben van Os Nederlands kampioen geworden in de veteranenklasse. Het kampioenschap werd voor ue twaalfde keer gehouden. Dit jaar was het 700-jarige Hattem de plaats waar ruim 4400 atleten streden voor de prij zen. Het pittige parcours werd geken merkt door tamelijk veel 'vals plat' en voerde over een geaccidenteerd terrein. Het kampioenschap kende twee af standen: een korte cross over 6 km en een lange afstand van 11,5 km. Gerard Klifman liep de 6 km in de senioren- klasse tot en met 39 jaar en kwam in een tijd van 24.40 over de finish. Bep van Os werd eerste pp de 6 km vetera nen in 25.50. Dit ondanks het feit dat een baileybrug over een drukke ver keersweg hem bijna parten speelde. De andere Soester deelnemers liepen de 11,5 km. Bij de senioren kwam Bert van der Weerd uitstekend voor de dag. Hij werd in het sterke deelnemersveld 20s,c in een tijd van 43.46. Hans de Jong liep de afstand in 50.19. In de ve teranenklasse passeerde Dick Snijders in 52.38 de finish. Erna Bouwmeester kwam samen met Janny Hogeboom in 1.12.16 over de eindstreep. Beiden na men deel in de veteranenklasse. Een valpartij maakte halverwege de 11.5 km een einde aan de aspiraties van Hans Schreuder.

Soester Courant | 1999 | | pagina 11