I KAK Wlil m T i h Vis§er VOS start met 'Activiteiten Netwerk' stratie! -[ACTUEELt T r Courant Paashaas verrast klanten in Van Weedestraat Onderzoek waterhuishouding na zware regenval 'Rondje Soest'-columns van Arie Wandelaar gebundeld Bedenkingen tegen nieuwbouw winkels ongegrond verklaard Speciale aandacht voor diaconie in katholieke parochies Soest ng PAGINA 2 WOENSDAG 7 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3 isestraat 35a 135 - 602 93 60 Schieten met buks op schuur buurman Dronken vrouw onwel op Kerkplein Vier gewonden bij kettingbotsing Kleuter met voet tussen spaken Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Waarom naar De Hypotheker? Daarom naar De Hypotheker! Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Soest, Steenhoffstraat 66, 035-6036000 Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Boek verschijnt volgende week Plan Verkleij en Homoet gaat door Op zondagen 11 en 18 april X Diaconie Caritas 'Folly' aan Dalweg krijgt hekwerk Eigenlijk Dalai Lama hoeft niet te rekenen op geld uit Soest Specialist^ Ook voor service moet u bij ons zijn /IA) I.00 TOT 14.00 UUR. 7.95 12.95 50 gram2.95 Wij bieden je een uit dagende functie binnen een teamgerichte organisatie. Natuurlijk bieden we je een prima salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Belangstelling? Je kunt je reactie binnen 14 dagen richten aan: KARWEI Soest, ter attentie van de heer R. Wijnans, Weteringpad 13. 3762 EN Soest. Of bel direct en maak een afspraak voor een gesprek, telefoon (035) 602 97 50 H mt de btste kemel De projectgroep VOS, werkgroep van de SWOS, start op 14 april a.s. met een nieuwe activiteit: het "Activitei ten Netwerk" voor 55-plussers in Soest en Soesterberg. Alleenstaan den en echtparen van 55 jaar en ouder worden door deze activiteit in staat gesteld in contact te komen met leeftijdgenoten om samen activiteiten te ondernemen. Stel: u bent op zoek naar iemand waar mee u uw hobby, bezigheid of belang stelling wilt delen. U kunt zich natuur lijk aansluiten bij een club of vereniging. Maar dat is niet altijd vanzelfsprekend: u bent misschien geen "verenigings mens", u zoekt geen grote groepen mensen op, u kent geen club of vereni ging die bij uw liefhebberij past, u woont net in de gemeente en kent wei nig mensen of u bent aan huis gebon den. Via het "Activiteiten Netwerk" kunt u in contact komen met anderen om sa men iets te ondernemen of zomaar ge zelligheid te delen. "Activiteiten Net werk is er niet alleen voor alleenstaan den. Ook mensen die een partner heb ben kunnen gebruik maken van deze service. "Activiteiten Netwerk" richt zich na drukkelijk niet op relatiebemiddeling waarbij het doel is een nieuwe levens partner te vinden. Als er echter een vriendschap uit voortvloeit, dan is dat mooi meegenomen. Hoe werkt het 'Activiteiten Netwerk'? Men belt, stuurt het aanmeldingsfor mulier toe of gaat persoonlijk langs bij "Activiteiten Netwerk", SWOS, Dal plein 6 te Soest. De medewerksters van "Activiteiten Netwerk" geven informa tie en schrijven u desgewenst in als deelnemer. In een aanmeldingsformu lier wordt informatie over uzelf en uw vraag vastgelegd. De kuip gaat zo w de vaatwasser! De politie heeft zaterdagavond twee Soesters, van negentien en 23 jaar, aangehouden en hun luchtbuks in be slag genomen. Daarmee hadden ze vanuit een raam in hun woning aan de Dorsvlegel op de schuur van hun buur man geschoten. De politie was telefo nisch ingelicht en kreeg te horen dat het al de derde keer in drie dagen zou zijn, dat er op de schuur zou zijn geschoten. Het gebouw was beschadigd. Op het Kerkplein werd vrijdagnacht een vrouw aangetroffen op het Kerk plein. Ze was, kort na middernacht, onwel geworden. Omdat ze niet aan spreekbaar was en niet op pijnprikkels reageerde, schakelde de politie de GGD in. Die kreeg de vrouw weer enigszins wakker en bracht haar naar Medisch Centrum Molendael. De vrouw, woonachtig in Hilversum, had te veel alcohol gedronken. Vier personen zijn maandag gewond geraakt bij een kettingbotsing op de Van Weedestraat. Bij de aanrijding waren drie auto's betrokken. Een vijf tienjarig meisje uit Blaricum, dat in de middelste auto zat, werd met rug-, nek- en hoofdletsel naar het ziekenhuis in Baarn gebracht. Drie andere inzitten den van de overige auto's klaagden over diverse pijnen, maar hoefden zich niet te laten behandelen. Er waren geen Soesters bij de botsing betrokken. Op de Soesterbergsestraat is een vier jarige kleuter met zijn voet tussen de spaken van de fiets van zijn vader ge komen. Dat gebeurde maandagmiddag. De GGD en de politie kwamen naar de plek van het ongeval, maar het viel allemaal mee. De politie bracht de moeder en twee kinderen naar huis, de vader nam beide fietsen mee. (yasVO IAKELAAR/TAXATEUR 0. G. 1/1* wv Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 "Activiteiten Netwerk" gaat na of er mensen zijn die zich aangemeld hebben met een soortgelijke aanvraag. Als er een geschikte persoon gevonden is, dan wordt aan beide aanvragers ge vraagd of men belangstelling heeft om met de ander in contact te komen. In dien beide personen instemmen, wor den de telefoonnummers uitgewisseld en is de eerste basis voor contact ge legd. Vanaf dat moment is men zelf verantwoordelijk voor de verdere uit bouw van het contact. Mocht na enige tijd blijken dat het niet "klikt" tussen de aanvragers, dan kan men opnieuw contact opnemen met de medewerker van "Activiteiten Net werk". Deze zoekt dan verder. Regel matig zullen vraag en aanbod (ano niem) in de plaatselijke pers gepubli ceerd worden. Ook op deze publicaties kunt u reageren. Voor de bemiddeling betaalt u éénmalig f 5,00. Waarvoor kunt u zich laten inschrijven? Gezelligheid, zoals bijvoorbeeld: win kelen, telefonisch contact, koffiedrin ken thuis of buitenshuis, samen voet ballen kijken, samen muziek beluiste ren, samen koken (en eten), samen uit eten, dansen; Sport, bijvoorbeeld samen: zwem men, roeien, zeilen, fietsen, wandelen, vissen, jeu de boules, bowlen, tennis sen, golfen; Uitgaan, waarbij u kunt denken aan bioscoop, theater, concert, museum, tentoonstelling, reizen, vakantie, dag tochtjes; Denksport en spel, bijvoorbeeld: bridgen, klaverjassen, schaken, dam men, rummycub, monopoly, biljarten, snookeren; Creatieve activiteiten: tekenen, schil deren, knutselen, handwerken, muziek maken; en verder elke andere activiteit of be zigheid waarvoor u iemand zoekt! U vraagt en wij zoeken! Heeft u interesse voor deze activiteit, meldt u dan aan voor "Activiteiten Netwerk" bij de SWOS, Project Ver eenzaming Ouderen Soest, Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. (035) 5880404. Op de woensdagmiddag kunt u terecht bij de dames Els Aalbersberg en Deni- se Costermans, van 13.30 tot 16.00 uur. Deze nieuwe activiteit zal starten op 14 april a.s. Voor meer informatie: Margöt Buitink, projectleider VOS. Ongeveer honderd jonge en oudere klanten van de Winkelkring Van Weedestraat zijn zaterdag verrast door de paashaas. De gelukkige consumenten werden aange sproken door de door de winkeliers ingehuurde paashaas en konden vervolgens een vraag beantwoorden. Wie het juiste antwoord gaf, kreeg een paashaas van choco lade overhandigd. Voor de jonge bezoekers had de haas andere lekkernijen van cho colade bij zich. De paashaas liet zich begeleiden door een draaiorgel, wat voor nog meer feeststemming zorgde. Fotograaf P.P. Swager legde de paashaas en een van de prijswinnaars op de gevoelige plaat vast. BAR, GRILL. RESTAURANT Onze beroemde stoofpotjes? Onze regelmatig wisselende vlees- en visspecialiteiten? Onze ongeëvenaarde spareribs Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) KNH0FFSTHAAT47 SOEST 039-6018252 Waterschap Vallei Eem gaat de waterhuishouding in het gehele wa- terschapsgebied uitgebreid onderzoe ken om knelpunten op te sporen bij hevige regenval. De aanleiding voor dit grootschalige onderzoek is de toe name van de frequentie van hevige buien in het afgelopen jaar en de pro blemen die daardoor vorig jaar tot driemaal toe in Nederland ontston den. De overlast in het gebied van Water schap Vallei Eem viel in vergelijking met andere delen van het land erg mee, maar hier en daar trad wel econo mische schade op. Gevaarlijke of le vensbedreigende situaties kwamen niet voor. Het waterschap heeft het ingenieurs bureau WL/Delft Hydraulics opdracht gegeven het onderzoek uit te voeren. Het kost f 350.000. Het waterschap voert het samen met de provincies Gelderland en Utrecht uit en heeft ze een bijdrage in de kosten gevraagd, omdat zij ook gebruik gaan maken van de resultaten van het onderzoek. De provincie Gelderland heeft inmiddels een bijdrage van 20 procent toegezegd. De resultaten van het onderzoek moe ten inzicht geven in de werking van het watersysteem en eventuele knelpunten in het gebied van Waterschap Vallei Eem. Dit wordt begrensd door de Vel- uwe, de randmeren, Utrechtse Heuvel rug en de Nederrijn. Ook moet het on derzoek maatregelen aangeven die de gevonden knelpunten kunnen oplos sen, zoals het vergroten van watergan gen, het bouwen van stuwen en gema len. Daarnaast selecteert het adviesbureau gebieden die bij hevige neerslag kun nen fungeren als tijdelijk opvanggebied voor overtollig water. Zo kunnen ande re gebieden van wateroverlast worden gevrijwaard. De resultaten zijn tevens de basis voor een zogeheten waterkan- senkaart. Op deze kaart wil het water schap aangeven in welke gebieden wel ke ruimtelijke functies het best kunnen worden gepland vanuit het oogpunt van de waterbeheerder. Bijvoorbeeld geen woningbouw in laaggelegen gebie den met veel kwel (grondwater dat langzaam omhoog komt). De water huishouding is daarbij het uitgangs punt. Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Steenhoffstraat 66, Soest Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriette Beijersbergen f*YPÖ 1 De Hypotheker Voor de bewonderaars van de co lumns van Arie Wandelaar, die hij tot vorig jaar vrijwel wekelijks in de Soester Courant publiceeide, is er goed nieuws: volgende week verschijnt een aantal "Rondjes Soest" in boekvorm! Het is een se lectie uit Aries columns in de ja ren 1982 tot 1998. In een periode van ruim 15 jaar schreef Arie Wandelaar - zoals de meeste Soesters intussen wel weten het pseudoniem van Jan Leijendek- ker - zo'n 750 columns, waarin hij met zijn vaardige pen tal van onder werpen aansneed, meestal op een milde, soms ook op een kritische manier. Zo kon hij de lezers deelge noot maken van gebeurtenissen in zijn gezin, maar ook volgde hij van tijd tot tijd graag de gang der dingen in ons dorp, waarbij hij bijvoorbeeld de gemeentepolitiek op de korrel nam. Vorig jaar, toen hij 70 werd, zette hij een punt achter zijn "Rond jes". Leijendekker zelf heeft voor het boek 52 columns geselecteerd en geredigeerd. Ze zijn gebundeld in een fraai boekwerk met de eenvou dige titel "52 Rondjes Soest", dat dezer dagen van de pers rolt bij drukkerij Practicum in Soest. De uitgave kwam tot stand op initiatief van Wandelaar-adept Bert Raatjes en kreeg een voorwoord mee van Leijendekkers oud-collega Herman Kuiphof. Vanaf woensdag 14 april is het boek je verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandel. Het gaat f 22,95 kos ten. In de volgende editie van de Soester Courant wordt uitgebreider aandacht besteed aan het boek; de lezer vindt daarin ook een voordeel coupon die bij inlevering een korting geeft van vijf gulden. De bedenkingen tegen het nieuw- bouwplan van Banketbakker Verkle ij en Rijwiel- en bromfietshandel Homoet hebben het College niet er toe bewogen de procedure stop te zet ten. Zodra enkele lichte wijzigingen aan de tekeningen zijn aangebracht, vraagt het College bij de provincie een verklaring van geen bezwaar aan. Omdat boven de nieuwe winkels van Verkleij en Homoet appartementen worden gerealiseerd, moet Slagerij Van Asch maatregelen treffen. Het is aan nemelijk te veronderstellen dat de toe komstige bewoners last krijgen van de rookgassen die na beëindiging van het rookproces via een speciale pijp wor den afgevoerd. Naar aanleiding van klachten uit het verleden liet Van Asch een rookkast met een zogenaamd ge sloten systeem installeren. Sindsdien zijn er geen (geur)klachten meer, maar in de nieuwe situatie is het niet on denkbaar dat de nieuwe buren er wel last van zullen ondervinden. De voor Van Asch goedkoopste oplossing (het verhogen van de afvoerpijpen) is visu eel onaantrekkelijk voor de bewoners. De andere optie is een ontgeuringsin- stallatie, maar die is duurder en brengt tevens exploitatiekosten met zich mee. De gemeente hoopt dat Homoet en Verkleij in overleg met Van Asch een oplossing vinden. Tegen het bouwplan waren veertien bedenkingen ingediend. Omwonenden maakten bezwaar tegen onder meer de liftschacht. In overleg met de toekom stige bewoners en huidige omwonen den werd afgesproken dat de lift schacht zou worden weggelaten, maar de architect meldde later dat de toe komstige bewoners de schacht toch willen handhaven. Volgens het bestem mingsplan mag de schacht worden ge bouwd. Zodra de provincie haar goedkeuring heeft gegeven, kan worden begonnen met de sloop van het pand van Verkle ij en de voormalige winkel van Dasse- laar. Verkleij wijkt uit naar de Burge meester Grothestraat, waar hij nabij de rotonde in noodgebouwen zijn activi teiten voortzet. Tijdens de eerste fase wordt zijn nieuwe winkel gerealiseerd en laat Homoet op de plek van Van Dasselaar zijn winkel uitbreiden. In de tweede fase wordt de huidige zaak van Homoet vervangen door nieuwbouw. Boven alle winkels komen appartemen ten. De procedure heeft overigens vertra ging opgelopen. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat er op dit moment al zou worden gesloopt of zelfs gebouwd. De verwachting is dat de werkzaamhe den van de eerste fase begin volgend jaar worden afgerond. De vier r.k. parochies in Soest, de H., Familie, H. Joannes, H. Maria On bevlekt Ontvangen en de H.H. Petrus en Paulus, zijn met betrekking tot de voorlichting over wat de kerk vermag om mensen in nood te helpen ook in april actief. Ondanks de alom ge roemde welvaartsstaat, waarin wij Nederlanders verkeren, heerst er op veel gebieden, zowel geestelijk als fi nancieel, veel leed. Vaak ongekend en verrassend veel bij mensen van wie dat niet wordt verwacht. De katholieke kerk maakt zich al sinds mensenheugenis sterk om daar waar de noodklok écht luidt bij te springen. Met geld en/of met geestelijke bij stand. Goede voorlichting daarover is van het grootste belang. De folder die de Parochiële Caritas Instelling laat produceren heeft als titel: AIs de noodklok luidt: Caritas'. Het is tref fend, in weinig woorden, samengevat waarom het gaat. De aandacht die de vier Soester paro chies op de zondagen 11 en 18 april willen besteden aan de verantwoorde lijkheid die wij allen hebben als het gaat om mensen in nood, is een vervolg op de serie avonden die in maart werd georganiseerd en tijdens welke de ze ven werken van barmhartigheid Wer den belicht. Daar was verheugend veel belangstelling voor, hetgeen aanleiding was om te komen tot een vorm van presentatie van een aantal werkgroe pen en instellingen dat zich binnen de Soester gemeenschap met deze nog steeds heersende problematiek bezig houdt. Markten Op zondag 11 april zal, aansluitend aan de eucharistieviering van 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Familie aan de Willibrordusstraat en de Maria- kerk aan de Burgemeester Grothestraat, een diaconale markt worden gehou den. Die zal op 18 april worden her haald in de parochiekerken van de H.H. Petrus en Paulus aan het Kerk: plein en de H. Joannes in 'C-drie'. In de twee laatste kerken zal dat gebeuren na de eucharistieviering van 9.30 uur. De vier Soester parochies hopen door deze manier van voorlichting een bre der draagvlak te bewerkstelligen onder de parochianen voor de vele activitei ten die in Soest worden ondernomen om de in nood verkerende medemens zoveel mogelijk hulp te bieden. Ruime deelneming Er zullen vertegenwoordigers zijn van de Parochiële Caritas Instelling, de Missie Ontwikkeling en Vrede en er zijn mensen die zich bezighouden met zie kenbezoek, zowel in het ziekenhuis als thuis. De 'Werkgroep Milieu' komt uit leggen wat zij voor de kerkgemeen schap kan betekenen en er kan contact worden gelegd met medewerkers van Vluchtelingenhulp, de Derde Wereld- groep Soest en de Wereldwinkel Soest. Ook Amnesty International en leden van de Projectgroep 'Vereenzaming Ouderen' van de 'Stichting Welzijn On deren Soest', zijn present. Er is veel voorlichtingsmateriaal om mee naar huis te nemen en er is ge noeg tijd voor het stellen van vragen. De band tussen de Soester diaconieën en Caritas heeft onlangs gestalte gekre gen in de vorm van een fraai vignet, waarin de letters D en C verbeelden een noodklok te torsen en te luiden. 'Caritas' zal in haar stand op de mark ten deze klok ook daadwerkelijk van tijd tot tijd door de kerk laten galmen. Burgemeester en Wethouders hebben vorige week een bouwvergunning ver leend voor het plaatsen van een hek werk bij de ingang van de "folly" aan de Dalweg 183, tegenover het ge meentehuis. Het gebouwtje was jaren lang in gebruik als atelier- en expositie ruimte van de kunstenaressen Jean- Marie van Staveren en Karin de Bruin, en is onlangs verhuurd aan hun colle ga Nynke van Vliet. Ten behoeve van de beveiliging is er een bouwplan ge maakt om het vandalisme-gevoelige gebouw te voorzien van een (verrijd baar) hekwerk. De Welstandscommis sie heeft het plan goedgekeurd; het past ook binnen het bestemmingsplan, zodat er voor de vergunning geen be letselen zijn, aldus het College van B. en W. Dodge Ram Van v.a. 34.635 ex Zaken doen? Chrysler Jeep Bosboom heeft een heel team van vakbekwame specialisten in huis om het u als klant naar de zin te maken. Daarom nodigen wij u graag uit in onze showroom, dan kunt u zelf ervaren hoe het is om met ons zaken te doen. Mocht u in een van onze nieuwe Chryslcrs een proefrit willen maken of eerst uitgebreide informatie ontvangen, bel gerust. Chrysler/Jeep Bosboom-Soest JeeP Birkstraat 105 ÖDadge Tel.: 035 - 601 31 56 "Als Soester paragnost heb ik op palmzondag de tarotkaarten van Mi- losevic bloot op tafel gelegd. In de kaart van de "scherpe zwaarden" is duidelijk te zien hoe groot de terreur- campagne van deze dictator is. Eigen lijk is de Servische president niet voor rede vatbaar. In de kaart van "het glazen huis" merk je eigenlijk hoe erg zijn beestachtige moordpartijen en etnische zuiveringen zichtbaar zijn. "Schoppenaas" is troef. Maar als je de kaart "l.indertranen" op de stapel legt, begrijp je eigenlijk iets meer van deze Balkanse slager. Zijn va der en zijn moeder pleegden achter el kaar zelfmoord. Eigenlijk verklaart dat heel veel. Verder wilde ik u nog even waarschu wen voor enkele negatieve invloeden die ons bedreigen. Die kunnen afkom stig zijn van een ander mens, of van een bepaalde plek of ook wel van een be paald voorwerp. Zo zat ik met mijn vrouw vorig jaar op een terrasje langs de Maas in Limburg, toen zij plotseling onwel werd, hoofd pijn kreeg en riep dat zij onmiddellijk weg wilde. Bij navraag vertelde de her bergier dat het restaurant vroeger ei genlijk "Belgrado" heette en een slech te reputatie had. Er ging blijkbaar nog steeds een negatieve straling uit van die plaats. Zo heb ik in Amsterdam een vriend wonen die lid was van een Joegosla- visch dansgroepje. Eén keer in de week trok hij een folkloristisch kostuum aan en bezocht hij de repetities. Maar de laatste tijd, als hij 's avonds thuis kwam, was zijn vrouw eigenlijk volko men van streek. Ze kon die nacht niet meer naast hem slapen en sloeg hem wild om de oren. Ik heb hem aangera den zijn kleren regelmatig te laten sto men en vóór het slapen gaan zich te douchen. Hij zit inmiddels op linedan- cing en het gaat eigenlijk een stuk be ter nu hij verlost is van die vreemde in vloeden. Zo had mijn buurman op vakantie in Kosovo jaren geleden een balalaika gekocht. Hij kon er eigenlijk geen noot op spelen, maar toen hij laatst op het ding tokkelde kreeg hij hevige kram pen in zijn vingers. Vorige week heeft hij het instrument in de open haard ge gooid. Het is nu lente. Eigenlijk moet ieder een trachten lichamelijk grote schoon maak te houden. Alle overvloedige in vloeden van de winterzit moeten het lijf verlaten. Dat kan door strijkages, door vasten en door het drinken van veel sap. Elke morgen zou men eigen lijk moeten beginnen met een paar glazen zuurkoolvoclit. Dat is even af zien, maar na vier weken ben je eraan gewend. En je valt ook lekker af. Wat is het toch fijn eigenlijk als je net als ik over paranormale gaven beschikt en je kunt dat uitdragen. Het verlicht de geest. Je bent een ander mens." (In verband met de privacy is de naam van mijn zegsman veranderd.) De gemeente Soest verstrekt geen subsidie aan het World Festival of Sacred Music, een evenement dat op initiatief van Dalai Lama vlak voor en vlak na de eeuwwisseling zal wor den gehouden. De volgelingen van de Boeddhistische leider hadden de gemeente gevraagd om een financiële bijdrage, maar hoe ven daar niet op te rekenen. De aan vraag voldoet niet aan de subsidiever ordening van de gemeente, omdat het niet past binnen de beleidsdoelstellin gen van Soest. Bovendien worden al leen activiteiten gesubsidieerd die plaatsvinden ten behoeve van de inwo ners van Soest. Of dat nog geen voldoende argumen ten zijn, heeft het College nog een re den gevonden om geen subsidie te verstrekken: de gemeente heeft een gebrek aan financiële middelen. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 D

Soester Courant | 1999 | | pagina 3