□TAB "Belangrijkste is dat mensen je vertrouwen" Bij Expert Schoemaker een Euro-aanbieding van Philips CHPerl mSCHOEMAKER HILIPS lermiddel? iACTUEEL r Uit onze 11 Telefoon: 035 - 602 23 02 Soester (19) moet anderhalf jaar brommen voor diefstal Lentekriebels: Luna Design pakt uit met voorjaarssfeer niging CiltiltcriKCCS Rectificatie delijk ongeval ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Muziek met Paul Smits in Vijverhof Dierenartspraktijk Jan Meursing bestaat 25 jaar lelasting Adviesbureau Soest Veerman j Belastingzaken Boekhoudingen jaarstukken Loonadministratie persoonlijke leningen Hypotheken Koopsompolissen pensioenen spaarloonregelingen Levensverzekeringen De Akkeren 43 assurantiën Geen gordel: 13 bekeuringen Fietser onderuit bij aanrijding Sfeerwinkel zet de deuren open Bewaar de Soester Couranten! Er komt een Soester Logo Puzzel Winkeldievegge in kraag gegrepen De Soester Duinen Kluis tennisclub uit muur gehaald Service bij Schoemaker r- Sgin stekMnde'wee't'k"* 3f5' informatieavond"1? 12 april m congrescent 0P oorn' (t.o. het centS itnersfoort. Een im» ind ziekenhuis en eeï'St Va" roducent Eli LilVïeÏÏ tieke eigenschappen van rf insuline begint om ca. 20.30 unr n de jaarvergadering van'5' Eemland van de DVn n® geheel gratis. In verband mD® achte belangstelling Jïï erveren echter wel drinsïï Dat kan eenvoudigT00 agen tussen 11.00 en I2nn en 19.00 te bellen met (033j i WOENSDAG 7 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 rant van vorige week is een tand gewekt in de kop 'Half en rijontzegging geëist tegen aker dodelijk ongeval', t het verslag van de rechts- jkt, heeft justitie geen gevan- af geëist, maar een half jaar gging en een boete van dui dden. De Soester bestuurde die vorig jaar januari uit een 'loog. Bij het ongeval kwam gentienjarige vriend om het 3e ouders van het slachtoffer niet dat de bestuurder zou i vervolgd, maar justitie stel de rechter daarover dient te tn. De rechter doet op 13 tspraak. Central® Voorlichting 'rmatiecentrum hal gemeen- feren en een haag coniferen coniferen ee,n eyentuele vergunning kenbaar maken 2000, 3760 CA Soest, tele- lattenbodem Sterl 90 x 200 cm vast r een openbare vergadering in Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Op zondagmiddag 11 april vult Paul Smits de grote zaal van de Vijverhof aan de Klarinetstraat met zijn meesle pende muziek. De K.B.O. (Katholieke Bond van en voor Ouderen) Soest/ Soesterberg is blij met dit herhaald op treden, omdat zijn muziek zeer aan spreekt. Bovendien worden danslief hebbers in de gelegenheid gesteld hun passie te beoefenen. Hoewel de mid dag speciaal voor 50-plussers is be doeld, zijn anderen ook van harte wel kom. De middag begint om 14.30 uur. De zaal is open vanaf 14.00 uur en de toegang is gratis. "Ik denk dat het te mooi weer is," zegt Jan Meursing, leunend tegen het keukenblok in zijn praktijkruimte. Het is spreekuur, maar de wachtka mer is leeg en dus heeft hij tijd te praten over de 25 jaren die hij dieren arts is. Een sigaar accentueert zijn knoestige rechterhand, waarvan de vingers verraden dat hij geen kan toorbaan heeft. Hoewel. Ofschoon de dierenarts gevraagd is zijn jubileum samen te vatten, komt hij - gewend als hij is zijn bezoekers op hun wenken te bedienen - met nieuws op de proppen. Heet van de naald. Per 1 april heeft hij zijn praktijk voor land- bouwdieren verkocht aan de Amers- foortse dierenartspraktijk Wellensiek. Het is geen grap, Meursing heeft er lang en ernstig over nagedacht. Het werk van een veearts is er door de regelgeving niet leuker op geworden. Van alle runderen en varkens moeten bijvoorbeeld elk jaar bloedmonsters worden genomen. Dat is niet alleen een tijdrovende, maar ook een zware bezigheid met een gigantische admini stratieve rompslomp als gevolg. Vroe ger had Meursing aan één bureau vol doende, inmiddels heeft hij planken vol staan met bakjes en formulieren. De man van de praktijk houdt niet van de papierwinkel. Hij wil zich onder de dieren en de mensen begeven. Liever maakt Meursing zijn handen vuil bij het kalveren dan dat hij voorbedrukte A- viertjes invult. "Er is niet aan te ontko men, het wordt van hogerhand opge legd. Als je het eindelijk snapt, veran deren ze het weer. Een zieke koe kom je niet meer tegen, je bent alleen maar bezig met preventieve gezondheids zorg, al is dat op zich goed natuurlijk. Ik vind het erg jammer, ging altijd met plezier naar de boeren. Bij nacht en ontij kwam je bij ze, je kent opa, oma en de hele familie, je weet alles van ze." Maatschappelijk werker Het menselijk contact staat ook cen traal in de praktijk voor gezelschapsdie ren die hij eerst zeven jaar in Assen had en de laatste achttien jaar aan de Van Mecklenburghlaan voert en zal voortzetten. 'Af en toe ben je net een maatschappelijk werker, de mensen Al 25 jaar, waarvan achttien jaar in Soest, is Jan Meursing dierenarts. Ruim vijftien jaar wordt hij bijgestaan door assis tente Elles Schothuis. Zijn praktijk voor landbouwdieren heeft de Soester beëindigd, zijn dierenkliniek aan de Van Mecklen burghlaan zet hij voort. vertellen zoveel familieverhalen. Soms kan het wel eens te veel zijn, dan hoor je op een middag drie trieste verhalen. Die moet je dan ook maar weer van je af zien te zetten." Een luisterend oor bieden Meursing en zijn assistente Elles Schothuis altijd. In de praktijk zijn ze onafscheidelijk, al bijna zestien jaar lang. De Samenwer king valt nauwelijks op, maar juist daar uit blijkt dat ze elkaar naadloos aanvul len. Terwijl Elles de eigenaar en zijn huisdier op hun gemak probeert te stel len, bekijkt Meursing vakkundig zijn patiënt, terwijl hij aandachtig luistert naar wat de cliënt te melden heeft. Tij dens het spreekuur krijgt hij bezoekjes van een herdershond, een kat die ge vallen is en een poes met een gespalk te poot. Ogenschijnlijk routineus, maar tevens liefdevol helpt hij,zijn patiënten. Honden en katten vormen ongeveer negentig procent van de klantenkring. "Je hebt natuurlijk hele generaties honden zien voorbijgaan. Mensen zijn bereid heel ver te gaan om hun huisdier te houden. Soms moet je ze daarin remmen, bijvoorbeeld als het dier te veel lijdt. Soms spreek ik met een cliënt af dat ik het moment bepaal wanneer het niet meer kan. Ook een kanarie kan voor iemand ontzettend belangrijk zijn. Het vervelende is dat als ze eenmaal ziek zijn, het meestal een verloren zaak is. Je kunt in de winkel zo een andere halen, maar voor de eigenaar was die kanarie nou net de leukste. Daar moet je als dierenarts mee leren omgaan." Al 25 jaar lang is Meursing 24 uur per dag bereikbaar, wetende dat elk mo ment de telefoon kan rinkelen. Altijd staat zijn tas binnen handbereik, op de De Euro komt eraan, sneller dan u denkt. Philips is er klaar voor en brengt in alle Europese landen een drietal Euro-producten op de markt: een Philishave, een blender en een strijkijzer. Profiteer nu ai van de Euro en ontvang bij aankoop van een van deze fraaie producten een handige Euro-calculator gratis! HQ 5858 Oplaadbare Philishave 'Reflex Action' Hl 444 'Elance' lichtgewicht stoomstrijkijzer HR 1734 'Twister' blender met uniek sapfilter icn 6 weken na verzending urgemeester en wethouders BURG. GROTHESTRMT 9, SOEST, TELEFOON 035 - 601 03 44 ering reclamevergunning verwijdering reclamebord 11 dwangsom Ineens van ond verklaren; verzoek om joreren. Termijn waarbin- eindigd moet zijn i.v.m. 'aren verlengen tot uiter- •p.v. medio april meest uiteenlopende tijden daalt hij de trap af naar zijn praktijk. "Nee, ik kan niet zeggen dat er dagen zijn, waarop ik geen zin heb om te werken. Met de boeren ben ik er natuurlijk aan gewend geraakt dat je op elk moment van de dag gebeld kan worden. Niet leuk is het als iemand je om elf uur 's avonds belt en vraagt of je nog een leuke naam weet voor een pasgeboren puppie. Dat is me wel eens overkomen. Toen heb ik gezegd: noem hem maar Jan. Ook heeft er wel eens iemand gebeld om te vragën of zijn hond spruitjes mocht eten." Operaties Tbssen het spreekuur en bezoeken rij den door opereert Meursing. Duizen den keren nam hij het mes ter hand. Mooie operaties bestaan er volgens hem niet. "Je opereert, omdat het no dig is, dat is op zich niet leuk. Bij het castreren van een kat komt geen stress kijken, maar ais je een teef moet steri liseren, is het spannend. Je krijgt een gezonde hond op de tafel voor een operatie, waaraan altijd risico's kleven, Elke keer ben ik weer blij als het is ge lukt." jaan met het lot van de dieren is hij altijd. Soms ligt hij er wel eens wakker van. Een operatie kan je een jaar van je leven kosten, zegt de dierenarts die er vroeger ook aan dacht scheepsbouw kundige te worden, maar daarvan af toen zijn cijfers voor wiskunde te genvielen. Zijn ene zoon is nu scheeps bouwkundige, de andere studeert voor dierenarts. Meursing deelt nog een passie met zijn zonen: rally rijden. In zijn spaarzame vrije tijd mag Meur sing graag sleutelen aan klassieke au to's. Niet alleen de auto's, ook de die renarts zelf knapt er van op. 'Als ik een uurtje in de garage sta, ben ik weer bo ven Jan. Maar het mooiste is als een ziek dier na een operatie helemaal op knapt. Het belangrijkste is dat de men sen je vertrouwen en dat je met dieren kunt omgaan. Bang geweest? Nee, soms moet je wel oppassen, voor gro te honden bijvoorbeeld. Maar de laat ste tijd gaat dat beter. Honden worden tegenwoordig beter getraind en opge voed, dat heeft een positieve uitwer king," aldus Meursing die zijn praktijk voor gezelschapsdieren nog lange tijd hoopt voort te zetten. 3762 AN Soest Een negentienjarige Soester is dins dag door de Utrechtse rechtbank tot twee jaar celstraf veroordeeld, waar van een half jaar voorwaardelijk. Bo vendien moet de man zich na zijn straf onder toezicht van de reclasse ring stellen. De man pleegde onder meer twee diefstallen met bedreiging. In mei vorig jaar nam hij de snorfiets van een plaatsgenoot af, terwijl hij de man met een ploertendoeder bedreig de. In november stal hij, eveneens on der bedreiging, een zaktelefoon van een kennis. De man werd daarnaast veroordeeld voor een inbraak in een bakkerij in Soest. De rechtbank nam in haar vonnis tevens vier inbraken in be drijven en woningen mee, alsmede ver schillende diefstallen, vernieling en twee gevallen van joyriding. Vrijwel alle delicten vonden plaats in Soest. De Soester liep in december tegen de lamp na een poging tot inbraak in een DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoff straat 58 Dertien automobilisten zijn vorige week bekeurd, omdat ze de veiligheids gordel niet om hadden. Ze werden be trapt tijdens een controle op de Ko ningsweg. Op de Taimalaan schreef de politie 's avonds de namen van vier fiet sers op, omdat de verlichting van hun tweewieler niet functioneerde. Een veertienjarige jongen is woensdag met zijn fiets ten val gekomen, toen hij werd aangereden door een automobi list. Dat gebeurde op de hoek van de Kerkstraat en de Middelwijkstraat. De 38-jarige bestuurder van de auto gaf geen voorrang aan de jongen die een lichte verwonding aan zijn hoofd over hield aan de val. Een nieuwe lente, een nieuw begin. Het leven in huis richt zich naar bui ten, het kriebelt, en natuurlijk heeft de sfeerwinkel Luna Design het the ma dat daarbij aansluit: Lentekrie bels. Zorgvuldig gekozen voorjaarstinten, tuinvazen en -bankjeg, alles staat in het teken van het ontluikende buitensei zoen. De schitterende collectie merk- lampen sluit hierbij prachtig aan. Heien en Willem Buitendijk, de antiek-, inte rieur- en groendecorateurs van Luna Design, hebben weer een thema-assor timent neergezet dat meer dan de moeite waard is, niet ir^ de laatste plaats door de prachtige, bijpassende accessoires en groendecoraties. Luna Design is inmiddels in de wijde omgeving bekend als een zaak waar nog betaalbare bijzondere stukken te vinden zijn - zoals antieke meubels en kunstobjecten. Heel zeldzaam is bij voorbeeld de symmetrie van de twee duo-spiegels en een romantisch Spaans kastje waar Willem Buitendijk onlangs de hand op wist te leggen... Luna Design is gevestigd langs de door gaande weg door Soest (vlakbij het "oude dorp"), Middelwijkstraat 77, tel, 035-6022002. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Luna Design, de interieurwinkel van Helen en Willem Buitendijk, biedt een steeds wisselende collectie zorgvuldig geselecteerde antieke en decoratieve meubelen en andere kunstobjecten, lampen (Kostka, Wedgewood), exclu sieve stoffen uit diverse landen (Vano. Contrepoint, Decortex) en handge maakte groendecoraties (zowel vanuit de winkel als op bestelling). Zesmaal pér jaar kiest Luna Design een speciaal sfeerthema; nu is dat "lentekriebels". elektronicazaak in Soest. Eenmaal aan gehouden, bekende hij een groot aan tal delicten, die hij met name in het na jaar pleegde toen hij het ouderlijk huis was uitgezet vanwege voortslepende ruzies. De rechtbank vond alle delicten bewe zen. Zij tilde met name zwaar aan de twee zaken waarin de Soester bedrei gingen uitte. Het verzoek van de advo cate om een alternatieve straf wees de rechtbank af. De officier van justitie had tweeënhalf jaar cel geëist, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Op de Van Weedestraat heeft de poli tie een 35-jarige vrouw uit Soest aan gehouden, die twee potten oploskoffie uit een supermarkt had gestolen. Een van de potten was tijdens haar vlucht poging gesneuveld. De winkeldievegge had de benen genomen toen ze in de winkel was aangesproken door perso neel. De vrouw, die al eerder voor dief stal was aangehouden, kreeg een pro ces-verbaal. BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 25 april Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgamituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 30 mei, 27 juni, 26 september en 31 oktober RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Inbrekers zijn er in geslaagd de kluis van de Lawn Tennis Vereniging Soesterberg te stelen. Ze namen de kluis uit de muur van het clubgebouw aan de Kerklaan en gingen er vandoor. In de kluis bevonden zich enkele hon derden guldens. De aangerichte scha de liep hoger op. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! emmü Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5