Aquarellenexpositie Ana Dominguez Van As aruóhocK CULTUUR WELZIJN r Emmy Yerhey vioolsoliste bij Soester Orkest Vereniging Radost heeft op dansvloer ruimte voor nieuwe leden Soester wint fotowedstrijd Nederlandse formaties in concert in openluchttheater Popconcert met 'All Rise' en 'Message' elasting Adviesbureau Soest VW-festiv Ranch editie WOENSDAG 14 APRIL 1999 SOESTER COURANT Poëzie en muziek in de raadzaal (3) Colenso Consort in Kortenhoef Creatieve handwerk tentoonstelling plattelandsvrouwen Zomerkledingbeurs bij Pippeloentje op zaterdag 17 april BUNA F 1.000,-WINNEN? Doe mee met de Soester Logo Puzzel! Donderdag 29 april, Petrus en Pauluskerk Tijdens Huishoudbeurs in RAI Donderdag 29 april 1999 Openluchttheater "Cabrio'en Kinderparadijs "De Vrije Teugel" presenteren met trots: The Sound of Soul, Rhythm Blues met in concert: Spooky and his new Swinging Soul Machine RE-play CS MILTON Presentatie: Sanna Aanvang: 20.30 uur Entreeprijs: 25 gulden Voorverkoop: WV-Soest, Broodje van Toontje aan de Birkstraat 7, De Gouden Snaar", Rabobank Soest-Baarn, "De Vrije Teugel" aan het Vedelaarpad 53. 30 april: Groot feest op kinderparadijs met 40 spelen en de grote lllusieshow van Hans Kazan Kaartverkoop begonnen Zaterdag 24 april, Julianakerk PAGINA 1( WOENSDAG 14 Maandag 19 april Year of the horse Kinderparadijs De Vrije Teugel Vlinderfestival Op 24 april tev Veerman j Belastingzaken Boekhoudingen Jaarstukken Loonadministratie Persoonlijke leningen Hypotheken Koopsompolissen Pensioenen Spaarloonregelingen Levensverzekeringen De Akkeren 43 assurantiën 3762 AN Soest Telefoon: 035 - 602 23 02 Dierenwereld van de Noordzee Het volledige programma voor de uitreiking van de Rinke Tolman poëzieprijs door de Stichting Lite raire Activiteiten Soest op vrijdag avond 16 april om 20.00 uur is thans bekend. Het muzikale gedeel te van de bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis wordt ver zorgd door Remco Bakker (piano) en Remko Stalenhoef (lyricon). Zij spelen twee composities, die spe ciaal door de Baarnse componist "Stormvogel" voor deze gelegen heid zijn geschreven: ten eerste "Metamorphosi Campaniarum" en ten tweede "Eemlandsch Tempe", ter nagedachtenis aan de Eemland- se dichter Pieter Pijpers van Punten burg. Burgemeester Hans de Widt deelt de prijzen uit, Jan Nies uit Hasselt leest het juryrapport en Elli Pliester draagt enkele gedichten voor. Ray- mond ten Berge uit Assen houdt een causerie over het "veranderend landschap" in onder meer Soest (zie de Soester Courant van vorige week). Radio Soest zendt de bijeen komst uit. Techniek: Frank Smit. Presentatie: Jan Visser. De toegang is gratis. Noa Frenkel. De jonge Israëlische altzangeres Noa Frenkel (foto) is op zondagmiddag 18 april soliste bij het Colenso Consort tij dens het vooijaarsconcert in de sfeer volle hervormde kerk aan de Korten- hoefsedijk 163 in Kortenhoef. Zij zingt twee aria's van Joh. Seb. Bach; het "Ag- nus Dei" uit de Hohe Messe en een aria uit de cantate nr.34. Noa Frenkel trad in Israël veelvuldig op met barok- ensembles en orkesten en is in Neder land lid van het "Maarten Altena"-en semble. Verder worden door het orkest Concerti grossi van Handel en Gemi- niani, de "Pièces en concert" voor cel lo en strijkers van Couperin, een fluit concert van Naudot en de derde sym fonie van William Boyce uitgevoerd. Het Colenso Consort bestaat uit 22 geschoolde amateurmusici en staat on der leiding van de Canadese dirigent Gregory Hubert. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is f 5,- (CJP: f 12,50). Kaarten zijn verkrijg baar aan de kerk en telefonisch te reser veren onder 035 6017698. Werkstukken van enkele Soesters zijn te zien tijdens de creatieve handwerk- tentoonstelling die dinsdag 20 en woensdag 21 april in restaurant De Meern in de Meern wordt gehouden. Verschillende technieken, zoals quilten, fimo, kantklossen en plooibaar smocken zijn te zien. Ook worden de monstraties gehouden. Op 20 april is de tentoonstelling van 11.00 tot 21.00 uur geopend, een dag later van 10.00 tot 16.00 uur. De toe gang bedraagt 5 gulden voor leden, 7,50 gulden voor anderen. Kinderkleding in de maten 56 tot en met 176, positiekleding, speelgoed en baby-artikelen worden zaterdag 17 april te koop aangeboden door Pip peloentje. De peuterspeelzaal, geves tigd in het wijkcentrum aan de Smits- weg, houdt dan een zomerkleding beurs. Iedereen kan daarvoor spullen aanle veren op vrijdag 16 april, van 19.30 tot 21.00 uur. Voorwaarde is dat de kle ding schoon en gestreken is en dat het speelgoed in goede staat verkeert. In overleg met de eigenaren worden de prijskaartjes aan de artikelen bevestigd. De verkoop is op 17 april, van 10.00 tot 12.00 uur. De helft van de op brengst van de goedkopere artikelen komt ten goede aan Pippeloentje. Bij duurdere artikelen vloeit een lager per centage in de kas van de peuterspeel zaal. Om twee uur 's middags wordt er af rekend met de indieners en kunnen niet-verkochte spullen worden opge haald. Geld of spullen die niet opge haald worden, komen ten goede aan Pippeloentje. Voor meer informatie, tel. 6014415. (S. Crt. 14-4-'99) De Soester Orkest Vereniging prijst zich gelukkig vanwege het feit dat de vermaarde violiste Emmy Verhey tij dens het voorjaarsconcert zal soleren met het vioolconcert van Beethoven. Een zeer bijzondere gebeurtenis die mogelijk werd door de sponsoring van de SNS-Bank in Soest. Emmy Verhey kreeg als kind haar eer ste vioollessen van haar vader. Nauwe lijks acht jaar oud ging ze in de leer bij de befaamde vioolpedagoog Oskar Back. Op twaalf- en dertienjarige leef tijd trad ze op als soliste met vioolcon certen van Tsjaikovski en Mendelssohn bij het Frysk Orkest, het Utrechts Ste delijk Orkest en het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest. Na een voortgezet te studie bij Herman Krebbers en Wolf gang Schneiderhan deed zij in 1966 op zeventienjarige leeftijd cum laude eind examen conservatorium. In hetzelfde jaar werd zij de jongste Analiste van het Tsjaikovski Concours en won in ons land achtereenvolgens het Oskar Back Concours en het Tromp Concours. Emmy Verhey maakte vele internatio nale concertreizen en trad op met diri genten als Chailly, Dorati, Haitink, Jar- vi, Vonk, de Waard, Marriner en Tenn- stedt. Verder trad zij gezamenlijk op met Yehudi Menuhin, David en Igor Oistrach, Youri Egorov en Janos Star- ker. Emmy is verbonden aan het Utrechts Conservatorium. Sinds 1991 treedt zij veelvuldig op met Camerata Antonio Lucio, een kamermuzieken- semble waaraan veel van haar leerlin gen hun medewerking geven. Ze maakte veel grammofoonplaten en cd's. Haar discografie omvat onder meer opnamen met Hans Vonk, Youri Egorov en Janos Starker. In 1990 ver schenen twee cd's waarop zij de vijf vioolconcerten van Mozart speelt met het Concertgebouw Kamerorkest en vier cd's waarop zij met de pianist Car- los Moerdijk de tien sonates voor viool en piano van Beethoven uitvoert. In 1991 werd een cd uitgebracht waarop zij met Camerata Antonio Lucio De Vier Jaargetijden van Vivaldi speelt. Kort daarop vólgden de vioolconcerten van Bach en de dubbelconcerten van Bach en Vivaldi. Emmy Verhey. In 1996 verscheen een cd waarop zij o.a. de Tzigane van Ravel speelt, bege leid door Carlos Moerdijk op een ori ginele piano-luthéal. Onlangs werden de opnamen voltooid van de Serenade van Bruch (vierde vioolconcert) met het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Lucas Vis en een cd met werken van Stravinsky, Pro- kofjef, Rachmaninov en Tsjaikovski in samenwerking met de pianist Frederic Meinders. Emmy Verhey bespeelt een Stradivarius uit 1723, de 'Earl Spen cer'. Het concert zal o.l.v. dirigent Henk Soeteman worden geopend met de Ouvertüre "Titus" van Mozart. Na de pauze worden gespeeld de Ouverture in D-Dur van Telemann, het Adagio van Albinoni en de Katharinentanze van Haydn. Het concert begint om 20.15 uur, de zaal is vanaf 19.45 uur open. Kaarten a f 20,00,- zijn vanaf heden te verkrijgen bij VW Soest en bij de leden van het orkest. Volksdansgroep Radost oefent elke maandagmiddag en donderdagmor gen in wijkcentrum Soesterveen aan de Smitsweg. Belangstellenden kun nen een kijkje nemen en/of meedoen en zich desgewenst aanmelden als Ud. Gedanst wordt maandag van 14.30 tot 15.30 uur en donderdag van 10.00 tot 11.00 uur. Moeilijk is het niet, laat één van de leden weten. "Na wat oefenen kan iedereen meedoen. Het dansple zier staat bovenaan, foutjes maken mag en is heel normaal." Radost danst op muziek uit verschil lende landen en dat betekent dat diver se stijlen met hun eigen sfeer en tradi tie aan bod komen. "Muziek is niet al leen stimulerend en opwekkend, maar kan ook gevoelens oproepen van onder meer vrolijkheid en ingetogenheid. Soms dans je op je zelf, soms met een partner en een andere keer word je vol ledig opgenomen in het groepsritme," aldus een woordvoerster. Zomaar binnenlopen tijdens het dan sen is toegestaan. Naast de wekelijkse dansuren worden uitwisselingen met andere groepen georganiseerd en meldt Radost zich regelmatig op een volksdansbal. Voor meer informatie over Radost, tel. 6012986. In de nationale wedstrijd Creatief heeft de Soester A. Musters de eerste prijs gewonnen in de categorie Foto grafie. De wedstrijd wordt jaarlijks in het kader van de Huishoudbeurs ge houden en had dit jaar als thema "De Tuin". De wedstrijd Creatief kent vier catego rieën: tekenen/schilderen, fotografie, ruimtelijke vormen (zoals keramiek) en textiele werkvormen. Er zijn in totaal ruim 300 inzendingen ontvangen. Aan de nationale wedstrijd Creatief kan door iedereen worden deelgeno men, behalve door beroepskunstenaars. Voor iedere categorie zijn er drie prij zen: de eerste prijs bedraagt f 750,-, de tweede prijs f 500,- en de derde prijs f 250,-. Voor de winnaar van de pu blieksprijs wordt door CHN een pakket De winnende inzending van de Soes ter A. Musters. hobbymaterialen ter beschikking ge steld. Een deskundige jury, onder voorzitter schap van de bekende kunstenares Ans Markus, heeft alle ingezonden kunstwerken beoordeeld. De jury be staat verder uit: Rinnie Pallada (pop- penmaakster), Wim Pallada (keramiek), Anne de Vries (schilderes), Pieter Mag- ielsen (fotograaf), Ad Rommens (pot tenbakker), Miriam Tervoort (CHN) en Lydia Bakker (organisatie). De winnende kunstwerken zijn tot en met 18 april te zien op de Huishoud beurs en Huis Interieur RAI 99 in de RAI in Amsterdam. De beurs is door de week geopend van 10.00 tot 21.00 uur en in het weekeinde van 10.00 tot 18.00 uur. Sinds vorige week zijn in restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat een dertigtal indrukwekkende aqua rellen te zien van de Spaanse kunste nares Ana Dominguez. Het betreft voornamelijk schilderijen van vogels en landschappen. De expositie duurt tot en met 17 juni. Ana Dominguez (1945) werd in het Spaanse Salamanca, waar ze ook de kunstacademie volgde, Van kinds been af had ze veel interesse in tekenen en schilderen. Exposities van haar te keningen kregen uitstekende kritieken. Ze woont sinds zes jaar met haar Ne derlandse echtgenoot in Huizen. In Hilversum (volksuniversiteit) volgde ze lessen in aquareltechniek en sinds dien is aquarelleren haar passie. Dat is op de expositie in het Soester restaurant goed te merken. Uit alle aquarellen blijkt een grote belangstel ling voor haar onderwerp: de talrijke vogels die ze heeft afgebeeld zijn uiterst realistisch en fijnzinnig geschilderd, met grote aandacht voor de details, en dat geldt ook voor de - voornamelijk Ne derlandse - landschappen. De vogels hebben haar persoonlijke voorkeur, maar het kost haar geen moeite om ze af te staan. "Thuis heb ik ook nog een hele mooie papegaai, maar die hou ik zelf." Van "kunstenaarsbloed" is in het geval van Ana Dominguez eigenlijk geen sprake. Haar familie telt geen kunste naars, al heeft ze naar eigen zeggen wel de handigheid geërfd van haar oma, die ze overigens nooit gekend heeft, maar die destijds ook stoffen en lampenkappen beschilderde. "Ze hield van dezelfde dingen als ik; we hebben zo'n beetje dezelfde smaak." Haar over geërfde technische handigheid is haar bij het inrichten van de expositie in Soest nog uitstekend van pas geko men, want het was nog een hele toer om de aquarellen op te hangen. Expositiezalen Op de expositie in De Korte Duinen is het resultaat te zien van ongeveer een jaar werken. Ana: "Ik ben niet zo con stant. Soms ben ik heel geïnspireerd aan het werk, maar soms ook wel een beetje lui. En ik ben ook wel eens met andere dingen bezig." Ze vindt het heerlijk om haar werk onder de ogen van een groter publiek te brengen. "Exposeren is in Nederland niet mak kelijk. Er zijn nauwelijks expositiezalen. In Spanje heb je naar verhouding veel meer galeries. Daar is de interesse van het publiek ook groter. Voor jonge mensen zouden er hier meer mogelijk heden moeten zijn om te exposeren." Het bevalt haar overigens uitstekend in Nederland. Alleen de taal vindt ze "ver schrikkelijk", zoals ze zegt, maar ze redt zich uitstekend. De aquarellen zijn ook te koop voor bijzonder aantrekkelijke prijzen: van ca. 150 tot 300 gulden, inclusief de lijst! N Ana Dominguez in De Korte Duinen. Ana houdt de prijzen bewust laag. "Van kunst moet iedereen kunnen ge nieten. Dan moet je het niet onbetaal baar maken." Wie belangstelling heeft voor de aankoop van een aquarel kan daarvoor terecht bij mevrouw Maija de Veer van de Korte Duinen. Spooky and his new Swinging Soul Machine, RE-play en CB Milton zijn de formaties die donderdag 29 april vanaf 20.30 uur optreden in Cabrio. De kaartverkoop voor het concert in het openluchttheater is in middels begonnen. De optredens van de Nederlandse groepen vormen het startsein voor de festiviteiten in het kader van Koningin nedag, een dag later. De organisatie is in handen van de Stichting Cabrio en kinderparadijs De Vrije Teugel. Sanne, bekend van verschillende televisiepro- De Samen-op-weg kerken in Soest organiseren popconcerten waarin goede muziek centraal staat met een christelijke achtergrond. De ene keer treden individuele artiesten op, de andere keer koren. Deze maand is de beurt aan twee regionaal bekende go spelkoren: "Message" en "All Rise". Op zaterdag 24 april vindt het concert plaats. "All Rise" en "Message" zingen een avond lang de sterren van de he mel in de Julianakerk aan de Juliana- laan 19. De toegang bedraagt f 7,50. Om 20.00 uur begint dit unieke dub- bel-concert. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de ingang of in de voorverkoop bij boekhandel "de Fontein", of te reser veren bij Pieter van Winden (6031204), of Christa Nieuwenhuis (6022034). "All Rise" is een jongeren gospelkoor van zo'n vijftig leden. Het koor heeft z'n thuisbasis in Bunschoten. Het be staat uit jongeren uit deze omgeving. "All Rise" zingt nummers van de Con tinentals en ook zelfgeschreven num mers. "All Rise" staat onder leiding van Andre Rave. "Message" is een gospelkoor uit Baarn. De dertig jonge ren waaruit dit koor bestaat komen al lemaal uit de regio: "Message" is een begrip vanwege de strakke en overtui gende manier van zingen. "Message zingt nummers van verschillende gen res, waaronder veel gospel. Beide koren hebben een vaste band bij zich. Ze willen op een goede en pret tige manier de blijdschap van hun ge loof uitdragen. En dat doen ze met en thousiasme en op een kwalitatief uit stekend niveau. Daarom zijn ze ook gevraagd op deze avond "te komen op treden, om in Soest te laten zien en horen dat goede, moderne muziek en het christelijke geloof op een overtui gende, echte en niet-irritante manier samengaan. Kom dus zelf, en neem je vrienden, klasgenoten, collega's, familie en buren mee. Het concert wordt georganiseerd door de Samen-op-weg kerken in Soest, Christien van 't Land, Rianne Druijff, Christa Nieuwenhuis, Pieter van Win den. gramma's, praat de acts aan elkaar. Het concert heeft de naam 'The Sound of Soul, Rythm Blues' meegekregen. Het is in de plaats gekomen voor een concert van Loïs Lane. Dit zangduo laat verstek gaan wegens cd-opnamen in Londen. Kaarten voor het concert op 29 april kosten 25 gulden per stuk en zijn ver krijgbaar bij de VVV en De Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat, De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad en Brood je van Toontje aan de Birkstraat. Het kinderparadijs opent zelf vrijdag 30 april de deuren. Op het terrein aan het Vedelaarpad zijn dan veertig kin derspelen en geeft Hans Kazan een il lusieshow. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Alsof de tijd heeft stilgestaan. Tenvi bands als The Rolling Stones zich aan pasten aan de veranderende smaak va het publiek, is rocker Neil Young altij, trouw gebleven aan zijn eigen muzika - le basis. Dat is de gedachte die Jim Jat musch in het documentaireachtig! "Year of the Horse" uit wil dragen Jarmusch was door the godfather o! j grunge persoonlijk uitgenodigd zich ie c begeven in het gevolg van Young'* band Crazy Horse tijdens hun Broken Arrow-wereldtoernee in 1996. Hei was niet hun eerste samenwerking Neil Young zorgde voor de ijle gitaar klanken in de film "Dead Man", die vorige zomer nog te zien was in film huis Artishock. Om de grofkorreligheid van de muziek te benadrukken nam Jarmusch onder -, meer een oude super B-camera mee De film wisselt de beelden die daarmee zijn gemaakt af met oudere podiumop namen. Af en toe biedt de 53-jarigc zanger/gitarist de kijker rust en afwis seling door zijn drie kompanen aan hei woord te laten. Door die combinatie laat Jarmusch zien hoe het spetterende karakter van de muziek samen kan gaan met de introverte inslag van de muzikanten zelf. De taak die Jarmusch zich heeft gesteld is niet gemakkelijk: 30 jaar muziekge schiedenis vastleggen in twee uur film. Gelukkig hoeft de film het niet te heb ben van zijn historische getrouwheid of artistieke pretenties. De beelden zijn mooi, hoewel soms wat onrustig, maar het is vooral de prima muziek die de film de moeite waard maakt. Klassie kers als 'Barstool blues', 'Tonight's the night' en 'Like a hurricane' zijn allemaal tot de laatste noot te horen. En hoe. Op een fundament van drum, bas en twee tergend jankende gitaren zing! Young zijn snerpende rockballades zo krachtig, dat geen mens daar onbewo gen door kan blijven. Aanvang 20.30 uur. Entree fl 9,00; CJP/65+ fl 7,00. Reserveren van maandag t/m vrijdag tussen 09.00- 13.00 uur via 035 6019577. Agenda: ma 26 april: "Comedian Har- monist"; ma 10 mei: "Festen". Vedelaarpad 53, lel. 601 81 36 'Het Vreemde Songfestival' is de titel van de voorstelling die 'Vlinders in je buik' woensdag 21 april geeft in kinderparadijs de Vrije Teugel. Het bij zondere aan deze theatergroep is dal ze wordt gevormd door kinderen die zelf regelmatig op het terrein aan het Vedelaarpad spelen en deelnemen aan activiteiten. Ook zij willen proberen de finale van het Gouden Vlinderfestival, in juli, te bereiken en oefenen al enke le maanden. De voorstelling begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt drie gulden. Daarna zijn er tot 16.00 uur kinderactiviteiten. Extra voorstelling Een extra voorstelling is er 's ochtends op 21 april. Om 10.30 uur betreedt In geborg Pop uit Amsterdam het toneel met 'Potje', een voorstelling voor peu ters en hun ouders. De toegang be draagt vijf gulden. ^&onT£> Op 24 april wordt het niei vencomplex van de ASBO de Zuidergracht 45 in Soe geopend. Maar dat is nog want op dezelfde zaterdag nemersbedrijf BV v/h I Asch het 80-jarige bestaa ASBO staat voor onder m weg- en waterbouwwerken, visering, sloop, asbestverwij gebruik van afval en lich grond. Maar ook voor ontw leg van tuinen. Behalve Y beheerst het Soester bedrij plines als het gaat om de infrastructuur. Verder hebl drijven die onder de ASBO verenigd veel specifieke ken ring op het gebied van de n In Soest staat één van de g pothallen van Nederland, wordt gesorteerd voor r< waar licht vervuilde grond ir van hergebruik is opgeslag heeft een oppervlakte van zend vierkante meter. Verdrievoudigd De kracht van de ASBO synergie die is ontstaan nad directeur ing. Henk van A om steeds meer discipline: bedrijfsdak te brengen. Groep bestaat inmiddels werkmaatschappijen, waar taal 120 medewerkers act Bij Neontetra kan men donderdag 15 april van alles te weten komen over de dierenwereld in de Noordzee. R.M.L. Ates uit Zaandam komt dan op uitno diging van de aquariumvereniging over dit onderwerp praten. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehou den in het gebouw van de MEC (Schoolwerktuinen) aan de Geeren- weg 8 in Baarn. De klanten van Yves Roe in januari deelnemen aai wagen New Beetle-festn zen bestonden uit drie V New Beetle, t.w.v. f 50.( bedrag contant (-25% k lasting). Om mee te dingen naar de prijzen diende het deelna voor 31 januari 1999 teru worden. Notaris De Jager Deze maand brengt R 23ste editie van de uit, een handzame poe drijven, instellingen, w« werkzoekenden met n matie over werken e: Werkpocket is voor geïnteresseerden te vc alle vestigingen van Rï zendbureau. De Werkpocket is in 1 keld om uitzendkracht meren over alle regeli gebied van sociale z werk. Inmiddels word pocket niet alleen dc krachten geraadpleegd door schoolverlaters, den, werknemers, werk, viserende instellingen. In de Werkpocket wo: pecten die samenhang' uitvoerig behandeld. 2 der meer aandacht bes ciale wetgeving, studen wetgeving, werken in h< VUT en pensioen. De wordt ieder jaar opniei bevat alle recente cijfei gen. Nieuw dit jaar zijr regelingen voor werkj

Soester Courant | 1999 | | pagina 10