viUorrt Van Asch viert 80-jarig bestaan L/Uocfe V*h Kffiteh Blik in de keuken van Slagerij Van Asch ISO 9002-certificaat voor VBR Jongepier Soest Aangepast Bewegen en Sporten vanaf vrijdag open voor publiek Randstad brengt 23ste editie Werkpocket uit VW-festival bij Yves Rocher ureau Soest Assurantiën r 1 n q n rr NNep^pI/1/inkel inultivitaminenbrood geeft méér voor elke dag Dit weekend g* 25 van 3,75 voor KvK helpt startende ondernemers op weg Geld weg Rodenrijs Traiteur Party en Catering Service "Het Witte Goud" Bel voor meer informatie SUBARU INBRAAKPREVENTIE IS HET WERK VAN SPECIALISTEN PAGINA u WOENSDAG 14 APRIL 1999 SOESTER COURANT HANDEL WANDEL PAGINA 11 Crossen in duinen kost jongens geld ^UóhOCK Op 24 april tevens opening nieuw bedrijvencomplex ASBO Groep Rondleiding en demonstraties op 22 april of thehorse Eerlijk en schoon Kinderparadijs De Vrije Teugel] iderfestival *762 AN Soest >02 23 02 Als eerste opleidingsinstituut van Nederland Bewegen of sporten met een knipoog' renwereld de Noordzee -S^ONT^ MüitrjKir/H-iiir x\stiphtjng Wereldwinkel Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 BROOD- ENT BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Simon Jongepier (l.ontving het cer tificaat uit handen van directeur J.P. Vaessen van het CBR Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) in Rijswijk. VBR bestaat al sinds 1981 en heeft sindsdien honderden beroepschauf feurs en rij-instructeurs opgeleid. Het Soester instituut is het eerste van de (in totaal) 17 in Nederland dat over het certificaat beschikt. Geen wonder dat Jongepier en zijn medewerkers bijzon der trots zijn op deze "onderschei ding", die in opmerkelijk snel tempo (binnen acht maanden) werd binnen gehaald. Door de toekenning van het certificaat, dat gecontroleerd is door de TüV, komt VBR Jongepier nu ook in aanmerking voor de subsidies uit het Europees So ciaal Fonds, die speciaal bedoeld zijn voor projecten waarbij werklozen wor den omgeschoold tot rij-instructeur. 'Startpunt eigen bedrijf is het thema van de bijeenkomst die de Kamer van Koophandel (KvK) op dinsdag 27 april houdt voor startende onderne mers. Verschillende aspecten van het ondernemen komen aan bod en de deelnemers kunnen in teamverband bouwen aan een netwerk dat later wel licht van pas komt. De kosten bedra gen 35 gulden per persoon. De bijeenkomst wordt van 13.00 tot 16.00 uur gehouden in het kantoor van de KvK aan de Printerweg 6 in Amersfoort. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan bij Dineke Sa- muels of Inge Bal, tel. 033-4535700. J A^T OBED F de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 59,95 (incl.) Radem akerstraat 31a Soesterberg-Tel.: 0346-351 530 Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien enkele honderden guldens te stelen van een 70-jarige be woonster van de Schaepmanstraat. Hij trof een geldkistje aan en brak het open. De vrouw stelde de politie op de hoogte. Groot assortiment Kant-en-klare (y> gerechten met asperges Laandwarsstraat 15,3743 BS Baarn 035 541 40 13 Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS Middelw jkstraat 40-42, Soest, Tel: 035 - 60142 89 Bij inbraakpreventie hoort een goed en deskundig advies. En bij wie kun je beter terecht dan bij een gecertificeerd beveiligingsbedrijf? Want niet alle gasten brengen vreugde aan (niet bij 't komen en zeker niet bij 't gaan...) inbraakbeveiliging alarminstallaties brandmeldsystemen toegangscontrole camerabeveiliging terreinbeveiliging Hborg-gecertificeerd beveiligingsbedrijf JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 - 601 73 17 - Fax: 035 - 602 62 16 Vier tieners uit Zeist en Huis ter Hei de, die dinsdag op hun brommer door de Lange Duinen crossten, hadden de pech dat de politie daar toevallig ruiters controleerde op het bezit van een pen ning. Ze werden aangehouden en be keurd. Van de vijftien ruiters die wer den gecontroleerd, bleek iedereen in het bezit te zijn van de verplichte pen ning. lioffstraat 46, tel. 601 95 77 dag 19 april voorstelling [tra voorstelling is er 's ochtends april. Om 10.30 uur betreedt In- Pop uit Amsterdam het toneel otje', een voorstelling voor peu- 1 hun ouders. De toegang be-j vijf gulden. Over belangstelling in zijn winkel hoeft Slagerij Van Asch niet te klagen. Daarvoor zijn de kwaliteit - van de waren en de uitstekende serviceverlening te bekend. Weinig mensen weten echter wat er achter de schermen gebeurt en daarom houdt de zaak aan de Van Weede straat een open huis op donderdag 22 april. Tussen 14.00 en 18.00 uur wordt belangstellenden een blik in de keu ken gegund. Rondleidingen door het hele bedrijf en demonstraties van de (dagelijkse) werkzaamheden vormende belangrijkste onderdelen van de open middag en natuurlijk bij besteding boven de 100,- De zomercollectie is compleet. Misschien vindt u het prettig om er zo goed mogelijk uit te zien. Dat is mogelijk door onze gevarieerde collectie in de maten 36 t/m 50. U bent van harte welkom voor een geheel vrijblijvend mode advies in Soest bij omzet werd in ruim vier jaar verdrie voudigd en zal naar verwachting over vijf jaar weer zijn verdrievoudigd ten opzichte van de huidige omzet. De prognose is onder meer gebaseerd op de milieuwetgeving. Henk van Asch: "Omdat de milieuregelingen steeds strenger worden, zal de vraag naar onze expertise toenemen. Een goede milieuzorg vraagt om veel des kundigheid, het werken volgens de ISO-9002 normen en het bieden van kwaliteit. Alle werkmaatschappijen bin nen de ASBO Groep hebben de vereis te disciplines in huis en zijn gecertifi ceerd. Wij staan voor honderd procent achter de diensten die wij leveren." De strengere regelgeving op milieuge bied is niet de enige reden waarom het werk toeneemt? Ook het toenemende netwerk en de regelmatige uitbreiding van het aantal werkmaatschappijen zorgen voor meer activiteit. De kwali teit van de bedrijven staat garant voor een uitstekende dienstverlening. Vleugels uitslaan De ASBO Groep is vooral werkzaam in Midden-Nederland, maar het stre ven is om de vleugels verder uit te slaan. Door integratie van meer bedrij ven, dienen zich meer opdrachtgevers aan en dat leidt tot meer werk buiten de grenzen van Midden-Nederland. Niettemin blijven de maatschappijen van de ASBO Groep multi-functio- neel. Hetgeen betekent dat de bedrij- Deze maand brengt Randstad de 23ste editie van de Werkpocket uit, een handzame pocket voor be drijven, instellingen, werkenden en werkzoekenden met nuttige infor matie over werken en werk. De Werkpocket is voor relaties en geïnteresseerden te verkrijgen bij alle vestigingen van Randstad Uit zendbureau. De Werkpocket is in 1978 ontwik keld om uitzendkrachten te infor meren over alle regelingen op het gebied van sociale zekerheid en werk. Inmiddels wordt de Werk pocket niet alleen door uitzend krachten geraadpleegd, maar ook door schoolverlaters, werkzoeken den, werknemers, werkgevers en ad viserende instellingen. In de Werkpocket worden alle as pecten die samenhangen met werk uitvoerig behandeld. Zo wordt on der meer aandacht besteed aan so ciale wetgeving, studeren, belasting wetgeving, werken in het buitenland, VUT en pensioen. De Werkpocket wordt ieder jaar opnieuw herzien en bevat alle recente cijfers en bepalin gen. Nieuw dit jaar zijn de subsidie regelingen voor werkgelegenheids- bevorderende maatregelen, de in voering van de Wet Reïntegratie Ar beidsgehandicapten en de uitbrei ding van het advies- en instem mingsrecht van de Ondernemings raad. Bovendien is het hoofdstuk over solliciteren substantieel uitge breid en zijn natuurlijk de conse quenties van de Wet Flexibiliteit en Zekerheid in het boekje terug te vinden. Marktleider Randstad Uitzendbureau is met zijn ruim 350 vestigingen marktleider in Nederland en helpt jaarlijks onge veer 300.000 mensen aan een tijde lijke baan en tienduizenden op drachtgevers bij het oplossen van hun flexibiliseringsvraagstukken. Randstad Uitzendbureau maakt deel uit van de internationale Rand stad Groep, een beursgenoteerde onderneming die activiteiten ont plooit op het gebied van uitzending, schoonmaak, beveiliging, opleiding, automatisering en technische dienstverlening. De Groep opereert in Nederland, België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Spanje, Groot Brittannië en de Ver enigde Staten. Mens en milieuvriendelijke producten uit de Wereldwinkel. Heeft u al eens de groene thee uit In dia geprobeerd? Of wijn gedronken uit een Boliviaans glas? De Wereldwinkel biedt u een uitgebreide keuze aan unie ke producten van producenten uit ont wikkelingslanden. De producenten ontvangen hiervoor een goede prijs, die bijdraagt aan de ontwikkeling van hun gemeenschappen. Bovendien stelt eerlijke handel deze producenten in staat om hun arbeidsomstandigheden en productie te verbeteren. Daarbij neemt het gebruik van milieuvriendelij ke productiemethoden een belangrijke plaats in. Productie binnen de grenzen van het milieu is essentieel voor de be staanszekerheid van de producenten. Milieuvriendelijke producten als het gerecycled glas uit Bolivia en de biolo gische thee uit India zijn daarvan goe de voorbeelden. Deze producten zijn eerlijk en schoon. Loop eens langs de vitrine in de hal van het gemeentehuis, dan kunt u een idee krijgen van het uitgebreide assor timent dat de Wereldwinkel voert! De Wereldwinkel zelf kunt u vinden op de Steenhoffstraat 9a (naast het post kantoor) en de openingstijden zijn: maandag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag t/m zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. zijn R. van Asch en de medewerkers bereid tekst en uitleg te geven. De bezoekers mogen ook proeven van de verschillende lekkernijen en een drankje nuttigen. s tijd heeft stilgestaan. Terwijl Is The Rolling Stones zich aan. an de veranderende smaak van liek, is rocker Neil Young altijn ebleven aan zijn eigen muzika- Dat is de gedachte die Jim jar. in het documentaireachtiee >f the Horse" uit wil dragen h was door the godfather 0[ persoonlijk uitgenodigd zich te in het gevolg van YoujVj razy Horse tijdens hun Broken ■vereldtoernee in 1996. He) ;t hun eerste samenwerking ung zorgde voor de ijle gitaar- in de film "Dead Man", dje :omer nog te zien was in film- tishock. grofkorreligheid van de muziek drukken nam Jarmusch onder ;n oude super B-camera mee. wisselt de beelden die daarmee ïaakt af met oudere podiumop- Af en toe biedt de 53-jarige gitarist de kijker rust en afwis- oor zijn drie kompanen aan hei te laten. Door die combinatie musch zien hoe het spetterende r van de muziek samen kan iet de introverte inslag van de nten zelf. die Jarmusch zich heeft gesteld gemakkelijk: 30 jaar muziekge- nis vastleggen in twee uur film. Jg hoeft de film het niet te heb- zijn historische getrouwheid of ce pretenties. De beelden zijn ïoewel soms wat onrustig, maar vooral de prima muziek die de moeite waard maakt. Klassie- 5 'Barstool blues', 'Tonight's the n 'Like a hurricane' zijn allemaal laatste noot te horen. En hoe. i fundament van drum, bas en ergend jankende gitaren zingt zijn snerpende rockballades zo g, dat geen mens daar onbewo- or kan blijven. ng 20.30 uur. Entree fl 9,00; 5+ fl 7,00. Reserveren van ag t/m vrijdag tussen 09.00- jur via 035 6019577. a: ma 26 april: "Comedian Har- ma 10 mei: "Festen". Vedelaarpad 53, tel. 6018136 'reemde Songfestival' is de titel 1 voorstelling die 'Vlinders in je tr woensdag 21 april geeft in t. paradijs de Vrije Teugel. Het bij- e aan deze theatergroep is dat :dt gevormd door kinderen die gelmatig op het terrein aan het larpad spelen en deelnemen aan ïiten. Ook zij willen proberen de van het Gouden Vlinderfestival, te bereiken en oefenen al enke nden. De voorstelling begint om uur, de toegang bedraagt drie Daarna zijn er tot 16.00 uur activiteiten. Op 24 april wordt het nieuwe bedrij vencomplex van de ASBO Groep aan de Zuidergracht 45 in Soest officieel geopend. Maar dat is nog niet alles, want op dezelfde zaterdag viert aan nemersbedrijf BV v/h Fa. H. van Asch het 80-jarige bestaan. ASBO staat voor onder meer grond-, weg- en waterbouwwerken, milieu-ad- visering, sloop, asbestverwijdering, her gebruik van afval en licht vervuilde grond. Maar ook voor ontwerp en aan leg van tuinen. Behalve het bouwen beheerst het Soester bedrijf alle disci plines als het gaat om de aanleg van infrastructuur. Verder hebben de be drijven die onder de ASBO Groep zijn verenigd veel specifieke kennis en erva ring op het gebied van de milieuzorg. In Soest staat één van de grootste de pothallen van Nederland, waar afval wordt gesorteerd voor recycling en waar licht vervuilde grond in afwachting van hergebruik is opgeslagen. De hal heeft een oppervlakte van vijftiendui zend vierkante meter. Verdrievoudigd De kracht van de ASBO Groep is de synergie die is ontstaan nadat algemeen directeur ing. Henk van Asch besloot om steeds meer disciplines onder één bedrijfsdak te brengen. De ASBO Groep bestaat inmiddels uit negen werkmaatschappijen, waarvoor in to taal 120 medewerkers actief zijn. De De worstmakerij is onlangs volledig inpandig vernieuwd. Dat is voor ei genaar Van Asch aanleiding geweest weer een open huis te organiseren. "De mensen hebben er geen idee van wat er zich achter allemaal plaatsvindt, voordat de waren in de winkel komen. Af en toe neem ik wel eens iemand mee en dan merk je dat ze niet hadden gedacht dat er nog zoveel moet gebeuren. Daarom vond ik het wel weer eens tijd wor den voor een open middag." Van Weedestraat 235,3761 CD Soest Telefoon 035-6024160 Geopend dinsdag t/m vrijdag 9.30 uur tot 17.30 uur zaterdag 9.30 uur tot 17.00 uur Deze cheque is geldig t/m 30 april 1999 Sinds afgelopen zaterdag is VBR Jongepier de bekende Soester op leiding voor beroepschauffeurs en rij-instructeurs - in het bezit van het ISO 9002 certificaat, het Europese kwaliteitskenmerk. Directeur Simon Jongepier kreeg het felbegeerde "di ploma" uitgereikt tijdens de vakbeurs in Houten. ven zich inzetten voor zowel zeer gro te opdrachtgevers - bedrijven, gemeen ten en andere organisaties - als voor kleinere ondernemingen en particulie ren. De synergy binnen de ASBO Groep maakt het voor de klanten in ieder ge val eenvoudiger om diverse werkzaam heden door één organisatie te laten uitvoeren.De ASBO Groep bestaat uit de B.V. v/h Fa. H. van Asch (grond-, riool- en straatwerken), Transportbe drijf H. van Asch B.V., Gebr. De Ruij- ter B.V. (sloop- en grondwerken, her gebruik van materialen), De Ruijter B.V. (asbestverwijdering en calamitei tenservice), Ponstein Milieu Techniek B.V. (slopen, renoveren en saneren), Milieu Techniek Eemland BV (sane ring van grond, water, waterbodems en tanks en advisering omtrent bodemon derzoek en sanering), Hoveniersbedrijf Spijker B.V. (ontwerp en aanleg van tuinen), Recycle Centrum Soest BV (accepteren, sorteren en hergebruiken van afval) en De Provinciale Grondbank Soest BV (accepteren, analyse, opslag en herge bruik van grond). winnende klantnummers. Een van de winnaressen stuurde haar deelnameformulier terug en had daar door recht op de prijs van f 50.000,-! De prijsuitreiking vond op dinsdag 6 april plaats bij Yves Rocher aan de Nieuwegracht. Mevrouw Thomassen uit Westervoort was de gelukkige win nares en ontving de prijs uit handen van de heer G. van Dijk (directeur marketing) en mevrouw M. Battefeld (coördinatrice prijzenfestivals). Aangepast Bewegen en Sporten opent a.s. vrijdag 16 april haar deu ren voor iedereen die geïnteresseerd is in bewegen. De vorm van bewegen die hier aangeboden wordt is spe ciaal gericht op mensen die langdu rig ziek zijn, pijn of vermoeidheids verschijnselen hebben. Ook mensen met beperkingen of een handicap zijn er aan het goede adres voor het "bewegen of sporten met een knip- oog". Marlies Bouten, die de begeleiding geeft, heeft gemerkt dat mensen die langdurig klachten hebben steeds min der geneigd zijn om te bewegen (vaak uit angst voor verergering van de klachten of pijn). Toch blijkt beweging vaak wel mogelijk en juist erg prettig te zijn. Daarom begeleidt zij mensen van alle leeftijden in een rustige, aangena me sfeer, waar de privacy gewaarborgd is. Er wordt in kleine groepjes (max. 3 pers.) gewerkt. Mensen die zich al langdurig niet (meer) hebben kunnen inspannen of sporten leren o.a. hun conditie en be weeglijkheid langzaam op te bouwen, waarbij hun eigen problematiek uit gangspunt is. Ze Ieren ook hun eigen grenzen opnieuw te bepalen en te ver leggen. Die grenzen kunnen bv. liggen op het gebied van energieverbruik, pijn, inspanning, kracht of coördinatie. Hier bij passen trainingen met een laag in spanningsniveau, die toch effectief zijn. Er wordt aandacht besteed aan hou ding en het juist uitvoeren van (dage lijkse) bewegingen. Ook wordt er tijd uitgetrokken voor een goede ontspan ning en ademhaling tijdens en na de training. Het voordeel van deze bewegings- en sporttrainingen merkt men al snel in het dagelijks leven, bijvoorbeeld min der vaak vallen en minder ongelukjes doordat men zijn spieren beter leert ge bruiken, of minder snel moe worden bij het boodschappen doen en zelfs op eens zin krijgen om een klein stukje te gaan wandelen. Plezier Bovenal legt Marlies Bouten echter de nadruk op het plezier in bewegen en sporten. Er wordt op een positieve manier gezocht naar bewegingsmoge lijkheden, ondanks de beperking of handicap (ook voor dagelijkse bewe gingen). Ook het spel-element komt aan bod. Daarnaast wil zij met de trai ningen laten zien dat men ondanks be perkingen en pijn toch de kick van be wegen en sportpn kan ervaren. Doordat het programma zó specifiek voor iedereen apart samengesteld wordt, kan iedereen hier terecht. Voor mensen met een beperking kan de ap paratuur aangepast worden, zodat er bijv. toch gefietst kan worden als ie mand een been niet goed kan buigen. Ook zijn er heel gerichte trainingen bij bijv. hartklachten, reuma of suikerziek te, om weer meer vertrouwen in het ei gen lichaam te krijgen. Weldaad De trainingen zijn er o.a. op gericht om mensen langer een prettig en zelfstan dig leven te bieden. Hierdoor kunnen sociale contacten vaak weer opgepakt worden. Natuurlijk kunnen er ook mensen trainen die minder begeleiding nodig hebben, maar juist kiezen voor de rust en privacy. Daarnaast is er ook de mogelijkheid om gebruik te maken van de infrarood-warmtecabine en de stoomcabine, al dan niet in combinatie met bewegingstraining. Vooral bij spier- en gewrichtsklachten is deze combinatie een weldaad voor het lichaam. Ook worden er wekelijkse boswandelingen georganiseerd in een aangepast tempo. Deze nieuwe aanpak van bewegen heeft een regionale functie. Mensen komen nü al van ver uit de regio naar deze specifieke aanpak en begeleiding. Wie geïnteresseerd is in de mogelijkhe- In "Aangepast bewegen" wordt het programma voor iedereen apart samen gesteld. den die bij Aangepast Bewegen en Sporten aan de Beukenlaan 63 gebo den worden, kan vrijdag 16 april tus sen 16 en 19 uur gaan kijken. Dat geldt ook voor belangstellenden die beroepsmatig met beweging of het ge brek daaraan te maken hebben. Er wordt uitgebreide uitleg gegeven en iedereen kan kijken of deze vorm van bewegen bij hem/haar past. Voor iede re belangstellende ligt een kennisma kingsbon klaar om op een later en rus tiger tijdstip de bewegingsmogelijkhe den eens uit te proberen. Informatie: tel. 6029805. Het hoofdkantoor van de ASBO Groep aan de Zuidergracht. Op zaterdag 24 april is het feest tijdens de opening van het nieuwe bedrijvencomplex en de viering van het 80-jarig bestaan van aannemersbedrijf BV v/h Fa. H. van Asch. ontetra kan men donderdag 15 an alles te weten komen over de wereld in de Noordzee. R.M.L. it Zaandam komt dan op uitno- van de aquariumvereniging over ierwerp praten. De bijeenkomst om 20.00 uur en wordt gehou- i het gebouw van de MEC jlwerktuinen) aan de Geeren- in Baarn. De klanten van Yves Rocher konden in januari deelnemen aan het Volks wagen New Beetle-festival. De prij zen bestonden uit drie Volkswagens New Beetle, t.w.v. f 50.000,- of het bedrag contant (-25% kansspelbe- ilasting). Om mee te dingen naar de fantastische prijzen diende het deelnameformulier voor 31 januari 1999 teruggestuurd te worden. Notaris De Jager trok de drie

Soester Courant | 1999 | | pagina 11