Vfi* O hl Hulleman optiek Soest 50 jaar geleden J RADLO PROGRAMMA tor Smeeing Bob van der Goen in Artishock iOP SOEST! Dubbelconcert in C-drie Vanaf 5 mei jeu de boules bij SWOS voor 55-plussers "Z>SSPRÖ71$" Tuinieren staat centraal in tentoonstelling Kwekerij Schützenverein uit Soest Duitsland even bij Gilde OVERZICHT PAGINA 16 rogramma WOENSDAG 14 APRIL 1999 SOESTER COURANT LANCIA f nieuws taf Ï9,- Galeriebezoek Soester advocaat en auteur op SLAS-avond PAGINA 17 Soester Muziekgezelschap en Bazuin lllÈSS v*" Leren mediteren bij PASO in Soest 't Nut heeft nog biologische tuinen te huur Onder begeleiding aan de Gemshoorn EU DE BOULES Radio Soest deze week Klaverjassen om kampioenschap van Soest Afspraken over nieuwe bezoeken Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Behandeling Voorjaarsnota op Radio Soest 'fymebrii. in jouw sierde Radio Soest Clipboard SOEST. Wie vergelijkt leest de Soester Courant VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG Geerlings (Beu. tSV0<?0 2"S'®/ na Indoor) np 80-Red Stars Stars (D)-BZ'72 (Beu- illo'7 O-Smeeing/BDC :rva-Hemvogels -Rega 2 (Orlando-ge- ilt-Hees (De Bilt) -De Glind (Bosstraat- /SoVoCo (D)-Donitas >Duinkikkers (Veen- dersbosch-MHC Soest y-MHC Soest (H) k-Soest (Amersfoort) •Achterveld (Bosstraat petitie Soester Bowling op dinsdag (C-drie) imo 2-Firtina'93 (Lely- -Husky 2 (Beukendal) HYunoni 39 999 inuut t-nrd speelden een zeer zwak tegen het veel sterkere j' ij de D-pupillen was het I lende wedstrijd, want na ter te hebben gestaan nog een overwinning uit: pupillen verloren van it in tegenstelling tot de Jie wonnen. ;lde een goede wedstrijd, cansen werden niet verzil- noest tegen OSM. In een ijd met veel inzet wonnen /eel doelpunten bij de C. met drie punten thuis te 3k de Cl en C2. De D5 lere wedstrijd en verloor WZA D5. S.O. Soest mdijk Dl was een harde ;en tumultueuze wedstrijd Bij de E tien wedstrijden )te verscheidenheid aan e E2 verloor nipt van De El sloot tegen IJssel- ïet winst af. alde een knap gelijkspel -r de Bilt. Ongelukkig en vas de nipte 3-2-neder- )1 in Utrecht tegen Her- E-tjes was er een onver- laag van de El. Daaren- /erwinningen voor de E2, ij de F-jes een spannend dat nipt door SO Soest l gewonnen. E XCLUSIEVE Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Ai De Soester Kring Secretariaat: Cuyp,aan 136 Tel. 035-6017001 Woensdag 21 april, om 10.00 uur, gaat de Soester Kring op bezoek bij Galerie Wind aan de Steenhoffstraat. Dé gale rie staat onder leiding van Joost Creu- len en Lydie Wind. Ze is sinds 1995 gevestigd in Soest, na in 1990 te zijn gestart in Bilthoven. Galerie Wind is gespecialiseerd in ver koop en verhuur van internationale hedendaagse kunst, schilderijen, gra fiek, binnen- en buitenbeelden voor particulieren en bedrijven. Creulen zal de bezoekers rondleiden en, waar no dig, toelichting geven. Er is ruim gele genheid voor het stellen van vragen, ledereen is welkom. Bijdrage in de kos ten f 4,-. Voor meer informatie, tel. 6017001. Bob van der Goen treedt op vrijdag avond 23 april om 20.00 uur op in de filmzaal van Artishock. De bij eenkomst wordt georganiseerd door de SLAS (Stichting Literaire Activi teiten Soest). Bob van der Goen heeft tot nu toe vooral bekendheid verworven als advo caat. Hij is zelfs momenteel de bekend ste advocaat buiten het terrein van het strafrecht van Nederland en geniet ook internationaal vermaardheid. In de pers wordt hij als briljant omschreven als advocaat voor (internationale) claims. Toen er weinig schot zat in de afhande ling van de claims van de Bijlmervlie gramp schakelden Amsterdamse advo caten Van der Goen in, die naar Ame rika vloog om een proces tegen Boeing aan te spannen. Mede door zijn vast houdendheid als van een terriër zoals de media hem omschreven kwam de parlementaire enquête tot stand. Ook in het Israëlische parlement is zijn actie niet onbesproken gebleven en sinds dien heeft de voltallige wereldpers zich op hem gestort en is het op zijn kantoor in Soest een komen en gaan van film ploegen en journalisten. Dat Bob van der Goen daarnaast ook nog schrijver is, is ook bekend sinds zijn laatste boek "Doodseskaders in Neder land? Advocaat na Van Traa", in kor te tijd een derde druk beleefde. Martin Ros noemde dit een Multatuliaans schotschrift. Van der Goen werd geboren in Am sterdam als zoon van een joodse standwerker. Hij was in zijn studen- Bob van der Goen tentijd betrokken bij de Maagdenhuis bezetting en publiceerde in onder meer "Hollands Maandblad" en in "Maat staf'. Eerder schreef hij de roman "Dagboek van een notaris" en hij is bezig aan de verhalenbundel "Reis nooit over Friulia". In 1994 publiceer de hij het geruchtmakende boek "Nooit meer Mondriaan", waarin hij afreken de met de "moderne" kunstpausen. Tijdens de literaire avond in Artishock (in samenwerking met de SLAS) leest Bob van der Goen voor uit eigen werk en Jan Visser praat met hem. Na de pauze is er discussie. Toegang: f 7,50. Artishockleden: vijf gulden. Reserveren is aan te bevelen. Op zaterdag 17 april vindt een bij; zonder concert plaats in cultureel centrum C-drie. Twee blaasorkesten, het Soester Muziekgezelschap en muziekvereniging De Bazuin, voeren een gevarieerd internationaal mu ziekprogramma uit. Het orkest De Bazuin dat op deze I avond gast is van het SMG, is een jeugdorkest uit Oud-Beijerland dat 1 ontstaan is uit het in 1929 opgerichte fanfare-orkest van de Koninklijke Er kende Christelijke Muziekvereniging De Bazuin te Oud-Beijerland. Het I toenmalige orkest bouwde een reputa- tie op die ook in het buitenland mee telde en twee langspeelplaten oplever de. In 1984 werd de formatie omgezet I in harmonie-orkest. O.l.v. dirigent Arjan Muller gaan deze ca. dertig jonge blazers spelen, gevolgd I door het leerling-orkest van het SMG, J Wie wil leren mediteren, kan maandag 19 april bij PASO terecht. De afdeling Soest van deze paranormale vereniging geeft dan voor de tweede keer een cur- sus voor beginners. Om 19.30 uur staat de koffie klaar, een half uur later wordt met de les begonnen. De bijeenkomst vindt plaats in het clubgebouw van de f Vriendschap aan de Nachtegaalweg. Deelname kost 2,50 gulden voor leden, 7,50 gulden voor anderen. X'~?< Het SMG-blaasorkest. dat een vijftal stukjes laat horen, waar onder een mars, een rocknummer en een canon; ook pop en reggae komen aan bod. Na de pauze volgt een optreden van het grote orkest van het SMG, als van ouds onder inspirerende leiding van dirigent Peter Schoenmaker. Via een stevig jazzy intro en een "variété"-stuk belandt de luisteraar bij een fraai, uit vier korte delen bestaand werk van de componist Ives, om dan als uitsmijter nog van het bekende Tico Tico te kun nen genieten. Kom dus zaterdag luisteren naar deze twee enthousiaste blaasorkesten: van af 19.30 uur in C-drie. Entree f 5,-; kinderen f 2,50. Aan de Jachthuislaan zijn nog biologi sche tuinen te huur bij 't Nut. Voor iets meer dan honderd gulden kan men de tuin een jaar lang gebruiken. Groente en vruchten worden op biologische wijze geteeld, verder kan iedereen be palen hoe hij zijn tuin indeelt. De ver eniging heeft een gratis boekje beschik baar over milieuvriendelijk tuinieren. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Anton van de Grift, tel. 6018660. Vanaf 5 mei kunnen 55-plussers ie dere woensdagmorgen jeu de boules spelen aan de Gemshoorn in Over- hees. Daar is de beschikking over vier banen en een toilet, terwijl voor kof fie wordt gezorgd. Het betreft een cursus van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) die wordt ge geven door mevrouw A.M. van Lith. Zij was jarenlang lid van jeu de boules- vereniging de Gemshoorn die in de ja ren tachtig op de buitenbanen in Over- hees begon, later verhuisde naar sport park Koningsweg en vorig jaar onder dak kreeg aan de Henriëtte Blaekweg. De achtergebleven banen aan de Gemshoorn vormen een uitstekende basis voor 55-plussers om deze sport in groepsverband te beoefenen. Mevrouw Van Lith benadrukt dat het recreatieve karakter de boventoon voert. "Als mensen een partijtje willen overslaan, dan kan dat. Er staan stoelen en ta fels." Wie nog nooit jeu de boules heeft ge speeld, is net zo goed welkom. De cur susleidster brengt de beginselen van de sport bij en legt natuurlijk de spelregels uit. "Daarna kan iedereen partijtjes gaan spelen, twee tegen twee bijvoor beeld. Al doende hou ik ze in de gaten en vertel ik ze eventueel wat ze moeten doen. Voor sommige mensen is het misschien een hele stap om te begin nen, maar de praktijk heeft uitgewezen dat ze allemaal enthousiast worden en het leuk vinden." De SWOS-cursus is iedere woensdag morgen van tien tot twaalf uur. Maar als het gezellig is en de mensen willen een partijtje afmaken, gaat de groep gewoon een half uurtje door. Voor ma terialen wordt gezorgd. "De mensen mogen hun eigen spullen meenemen, maar het is niet nodig. Soms hoor je wel mensen zeggen: "Ik heb voor mijn verjaardag aan mijn kinderen ballen ge vraagd," aldus mevrouw Van Lith die op een steenworp afstand woont van de jeu de boulesbanen. Dat valt overi gens wel mee. Ondanks de slechte zo mer van 1998 hoefde vorig jaar slechts één les te worden afgelast. De jeu de boulescursus kost 40 gulden voor het seizoen dat eind september afloopt. Wie zich wil opgeven, kan vóór 1 mei bellen naar mevrouw Van Lith, tel. 6026191. Daarna kan worden ge beld met de SWOS, tel. 6023681. "Maar belangstellenden kunnen ook gewoon een keer langskomen en mee doen om te kijken of ze het leuk vin den. Ze zitten er dan niet aan vast, maar kunnen ze bekijken of ze ermee willen doorgaan,v zegt de cursusleid ster. Ontmoeting met... In "Ontmoeting met" van 15 april, 11.00 uur, heeft Elli Pliester een ge sprek met de voorzitter van de Gooi- sche schildersvereniging, die als tenor ook nog Schubert-liederen vertolkt. Techniek: Piet Rooimans. Herhaling op 22 april, 16.00 uur. Soest M.M. Op zondag 18 april, 14.00 uur, heeft Soest M.M. de volgende onderwerpen: Soesters over het NAVO-ingrijpen in Joegoslavië; de ijver waarmee de poli tie bonnen uitschrijft in de blauwe zone; beroep van de week: Madeleine Meijer van een Soester uitzendbureau; raad waar-ie staat; jongelui over de Soester actualiteiten; receptie WZ-'49 n.a.v. -het 50-jarig jubileum; recht streeks verslag Quick Amersfoort - S.O. Soest. En verder... "De Soester en zijn muziek": Henk Gerth op maandag 19 april, 10.00 uur; herhaling vrijdag 23 april 14.00 uur. Presentatie: Lonneke Meijer; techniek: Erik Kerkhof. Dinsdag 20 april, 11.00 uur: aandacht voor de Hartstichting ivm de collecte. Elly v.d. Wel in gesprek met Marlies Bouten, therapeute. Voor de twintigste keer wordt het klaverjaskampioenschap van Soest gehouden. De titelstrijd, georgani seerd door de wijkvereniging Over- hees, vindt op vrijdag 16 april plaats in de Vijverhof aan de Klarinet. In de grote zaal van het dienstencen trum wordt om 20.00 uur begonnen. Opgeven kan tot een kwartier voor aanvang. Er wordt op de Amsterdam se manier gekaart. Deelname staat open voor Soesters van 16 jaar en ouder. De inschrijfkosten bedragen 7,50 gul den voor leden en donateurs van de wijkvereniging en tien gulden voor an dere deelnemers. De hoofdprijs is een videorecorder. Er zijn meer prijzen te winnen tijdens de klaverjaskampioen- schappen en er wordt ook een loterij gehouden. Inschrijven kan bij Koos Frans, tel. 6033244 of op 16 april tot 19.45 uur in de zaal. £cUUtee*t4lii/ie>Uj, eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035-60130 42 Van 21 tot en met 28 april staat de tentoonstelling "tuinieren met plan ten en dieren" opgesteld in het milieu educatief centrum de Kwekerij aan de Molenstraat 157. Ook wordt in het centrum op woensdag 21 april, van 20.00 tot 22.00 uur, een lezing gehouden over het thema Natuurlijk tuinieren. Met het project "Natuurlijk tuinieren" wordt informatie gegeven en getoond welke voordelen het heeft om dat op een natuurlijke of natuurvriendelijke manier te doen. De tentoonstelling legt uit hoe men van de tuin een natuurlij ke en boeiende omgeving kan maken. Hoe groot of klein de tuin of het bal kon ook is, iedereen kan de aangebo den informatie toepassen. De kwekerij is geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00- 16.30 uur. De lezing De lezing wordt gehouden door Guur- tje Kieft. Met haar bedrijfje "De Zon- netuin" ontwerpt ze natuurlijke tuinen, geeft ze ecologisch advies en infor meert ze groepen belangstellenden. In haar lezingen en cursussen besteedt ze, op een inspirerende manier, aandacht aan de processen die zich in de tuin af spelen. Ze legt aan de hand van dia's uit hoe men in de tuin een evenwicht kan bereiken tussen dieren, planten en natuurlijk eigen wensen en mogelijkhe den kan realiseren. Voor opgave: milieu educatief centrum de Kwekerij, Nicole Schalkx of Johan Simon, tel. 6093202 of 6022530. Zaterdag heeft een delegatie van de Schützenverein Die Grosse Westhofe uit Soest - Duitsland een bezoek ge bracht aan het bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde. Het bezoek stond in het teken van een nadere kennis making en het maken van afspraken over contacten tussen beide verenigin gen. De eerste contacten tussen Die Gros se Westhofe en het Groot Gaesbeeker Gilde dateren uit 1973 toen voor de eerste keer door het Groot Gaesbeek er Gilde een bezoek werd gebracht aan een Schützentag in Soest - Duitsland. Sindsdien hebben verschillende uitwis selingen plaatsgevonden, voor het laatst in 1996, toen de Grosse Westho fe deelnam als gast aan de Brabantse Gildedag en de week daarna het voltal lige gildekorps van het Groot Gaesbee ker Gilde het jubileumfeest bezocht. In dat jaar werd koning Theo Vlug door zijn schietkunst keizer van de vijf "Soester" gilden/schutterijen. Radio Soest zendt op donderdag 22 april, om 19.30 uur, vanuit de raadzaal in het gemeentehuis de uitgebreide commissievergadering uit over de be handeling van de Voorjaarsnota 1999. In deze vergadering zijn alle raadsleden aanwezig en zullen de fractievoorzitters de mening van hun fractie geven over dit belangrijke financiële beleidsstuk. Vanaf 19.00 uur geven verslaggever Jan Visser en Rien van Vliet, hoofd af deling financiën, uitleg en toelichting op dit raadsstuk. Deze uitzending komt om technische redenen in de plaats van de reguliere raadsvergadering een week later. Het bezoek heeft geleid tot nadere af spraken over komende bezoeken van beide verenigingen aan eikaars activitei ten. Waarschijnlijk zal in 2000 door Die Grosse Westhofe een bezoek wor den gebracht aan de jaarlijkse gilde- feesten, terwijl in 2001 het Groot Gae sbeeker Gilde is uitgenodigd deel te nemen aan een groot schuttersfestijn in het kader van een jubileum van Die Grosse Westhofe. Tussendoor kunnen delegaties elkaar bezoeken. Het bezoek van zaterdag had een infor meel karakter. Er werden vele herinne ringen opgehaald aan de eerdere ont moetingen. Daarnaast werd een bezoek gebracht aan het Museum Oud Soest en Kaasboerderij De Stalenhoef. Naast een herinneringsbord aan het bezoek werden enkele typische Duitse Soester gerechten overhandigd. Nu bij ons een perfecte zonnebril op sterkte. Voor jong en oud geschikt. Maak uw keuze uit veel modieuze monturen. FLQO oo De zon lacht u toe' VOO R O O G Z O R G BURG. GROTHESTRAAT10-3761 CM SOESTDIJK-TEL601 3859 's Maandags gesloten Nee, z'n stem zul je in de ether niet vaak horen. En nee, ook bij het weke lijkse programma-overzicht in de krant kom je z'n naam niet tegen. Toch is er bij Radio Soest nauwelijks iemand te vinden met een grotere betrokkenheid bij de lokale zender dan hij. Bijna dage lijks is hij in de studio's aan het Raad huisplein te vinden. Over wie hebben we het? Over Jaap Pastijn (65), gepen sioneerd elektrotechnicus èn geduren de een kwart eeuw machinist bij de Ne derlandse Spoorwegen. Op een van de eerste lentedagen van dit jaar treffen we hem bij Radio Soest (waar an ders..?), gebogen over een mobiele mengtafel vol ingewikkelde schakelin gen, printplaten, knoppen, draden en faders. Ingewikkeld ja, maar niet voor hem. Terwijl hij met gefronste wenk brauwen naar het dradenwoud in het hart van de mengtafel tuurt, antwoordt hij desgevraagd dat hij nu alweer zo'n jaar of vijf bij de lokale Soester zender werkt. "Ja, in 1994 ben ik in de VUT gegaan, en toen ik thuis eenmaal alle schilderijtjes had rechtgehangen en het plafond had gewit, dacht ik: wat nu? Ik luisterde in die tijd al regelmatig naar Radio Soest en ik ben daar dus op een goeie dag gewoon maar binnenge stapt. Sinds dat moment, nu dus vijf jaar geleden, ben ik er niet meer weg gegaan." Tot z'n vijfendertigste was Jaap werk zaam als radio- en tv-monteur. Die kennis kwam zeker prima van pas bij de radio? "Nou, radiotechniek is echt wel even iets anders, hoor", lacht hij, "maar elektronica was toch altijd al een hob by van me." De elektronica mag dan misschien geen geheimen voor hem hebben, hetzelfde kan van een heleboel andere ambachten worden gezegd. Nog niet zo lang geleden is in de re creatieruimte van Radio Soest nieuwe vloerbedekking gelegd, is een muur bij het keukentje betegeld, is er geschil derd, getimmerd, geluidsisolatie aange bracht en zijn er leidingen getrokken. Door wie? U raadt het al: Jaap Pastijn. "Maar, eerlijk is eerlijk", geeft hij toe, "veel van dat werk doe ik samen met collega Piet Rooimans" (die u overi gens wel kent als co-presentator van Alles uit de kast' op maandagmiddag van twee tot drie). Geen wonder dat Jaap goed beschouwd in twéé huizen woont: z'n eigen huis en dat van Radio Soest. "Ja", vervolgt hij opgewekt, "en in voorkomende gevallen spring ik ook nog wel bij als er voor een uitzending eens geen technicus beschikbaar is. Dan neem ik achter de mengtafel plaats en regel ik het hele technische deel van zo'n uitzending. Maar dat laat ste doe ik echt alleen nog in noodge vallen hoor, anders wordt het allemaal wat veel, het moet tenslotte wel leuk blijven." Nou Jaap, leuk blijft het zeker, in ieder geval voor Radio Soest. Want waar ter wereld vinden we tenslotte ooit nog iemand met zo'n stel gouden handen..? Uit de Soester Courant van 12 April 1949 KONINGINNEDAG 30 APRIL. Uit de V.V.V. "Soest-Vooruit", de Chr. Oranje-vereniging "Beatrix" en de Fe deratie van Buurtverenigingen heeft zich een commissie gevormd, welke zich zal belasten met het organiseren van een attractievol programmapunt voor Koninginnedag 1949. Het ligt in het voornemen, dat er op Braamhage, na afloop van het bloe- mendefilé voor H.M. de Koningin, voor volwassenen volksfeesten worden gehouden. Voornamelijk wordt daarbij gedacht aan touwtrekken met daar naast nog kussenslaan en eventueel hardlopen. Het aardige ervan is, dat het de bedoeling is, dat zich uit ver schillende bevolkingsgroepen, weer onderverdeeld in beroepen enz. bene vens vertegenwoordigers van buurtver enigingen, voetbalverenigingen enz. ploegen vormen; voor de touwtrekkers ploegen van 6 personen, voor kus senslaan ploegen van 3. In competitie verband met afvalsysteem zullen zij el kaar bekampen, tot uiteindelijk de kampioensploeg 1949 overblijft. Het ligt in de bedoeling er een traditionele wedstrijd van te maken, welke elk jaar op Koninginnedag terugkeert en waar op de ploeg, die een jaar lang het prae- dicaat Kampioen Soest Touwtrekken of Kussenslaan mag voeren, telkens de titel moet verdedigen. GEMEENTESECRETARIS Zondag 1 Mei a.s. is het precies veer tigjaar geleden, dat de heer J.G.A. Ba tenburg op de gemeentesecretarie al hier zijn ambtelijke loopbaan begon. Na ander half jaar als volontair werk zaam te zijn geweest, volgde er 1 Mei 1909 zijn aanstelling tot onbezoldigd ambtenaar ter secretarie. Een benoeming, zonder dat tegelijker tijd een honorarium wordt toegekend, klinkt ons wel zeer ongewoon in de óren, maar men moet bedenken, dat de verhoudingen, speciaal op ambtelijk gebied, toen geheel anders lagen. Hierover heeft de a.s. jubilaris in een onderhoud, dat hij ons, in verband met zijn a.s. jubileum, welwillend toestond, een en ander verteld. PRINSES BEATRIX BIJ DE WATER-PADVINDSTERS Op het Paleis Soestdijk heeft een voor de padvinderij belangrijke gebeurtenis plaats gevonden. Prinses Beatrix werd geïnstalleerd als lid van 'n kleine groep waterpadvindsters, die haar kamphuis zal krijgen op het landgoed "Gooilust" - thans in eigendom van Natuurmonu menten - en waarvan slechts een zes tiental meisjes uit Hilversum en omge ving deel uitmaakt. Deze groep, die pas onlangs is opgericht, zal ook op de plassen de padvinderij gaan beoefenen. De installatie van de prinses, welke 'n eenvoudig karakter droeg, geschiedde in een besloten bijeenkomst. De op richting van die nieuwe watervendel van de Ned. Padvindsters is geschied, omdat Prinses Beatrix, die thans van kabouter "overvliegt" naar padvindster de waterpadvinderij verkoos. De lei ding van dit junioren-watervendel - er was tot nu toe slechts een senioren watervendel in deze omgeving - berust bij een leidster uit Zaandam. EERSTE PLECHTIGE H. MIS van PATER L. HOUDIJK. Tweede Paasdag hoopt pater Lugesius Houdijk van de orde der Franciscanen zijn eerste plechtige H. Mis op te dra gen in de parochiekerk van H. Familie te Soest-Zuid. Zondag (Eerste Paasdag) zal de neo mist om 18 uur op feestelijke wijze zijn intrede in de parochiekerk doen, waar; na een plechtig Lof zal worden gecele breerd. Op 2C Paasdag, te 10 uur, zal hij, geassisteerd door de pastoor der paro chie, de ZeerEerw. Heer R.G. Lom- merse, kapelaan C. Hartman en Pater S. v.d. Meer, O.F.M., zijn eerste plech tige H. Mis opdragen. Het mannen- en jongenskoor zal de Missa Te Rogamus Domine van Delfino Termignon uit voeren, terwijl na de H. Mis een pries tercantate wordt gezongen. De feest- predicatie wordt gehouden door pater v.d. Meer. Des middags is er een recep tie, waarna de dag wordt besloten met een plechtige lof. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 15 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 UW FAVORIETE KEUZE Klassieke verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon. 11.00 ONTMOETING MET... Elli Pliester in gesprek met Willem van Aken. 12.00 BURGERS 2000 (H) pr. Thari Schröder. 13.00 LUNCHROOM pr. Mini Schneider. 14.00 OPERETTELAND "André Rieux Wiener Mélange"; pr. Paul Sparnaaij. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 ONTMOETING MET... (H) Lonneke Meijer in gesprek met Knijn. 17.00 DE VERREKIJKER chr. kinder/jeugdprogramma. 18.00 Sluiting VRIJDAG 16 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 OVER HET VOETLICHT pr. Ad van Wijngaarden. 11.00 SOEST 55+ pr. Elly v.d. Wel. 12.00 SPORTCAFÉ pr. Joop v. Ipenburg. 13.00 LUNCHROOM pr. Thari Schröder. 14.00 DE SOESTER EN ZIJN MU ZIEK (H) pr. Lónneke Meijer. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij. 17.00 ORLANDO pr. Jan Visser. 18.00 Sluiting ZATERDAG 17 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 14.00 COCKTAIL/SPORT pr. Cock Schouten. 16.00 DE MIDDENSTIP Sportprogramma; pr. Ivo van Gurp. 17.00 HET BOEK OPEN 18.00 Sluiting ZONDAG 18 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 INTERLUDIUM pr. Jacques v.d. Griendt. 09.00 RELIGIE EN POËZIE pr. Maria Drost. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Ina Aangeenbrug/Annelies Nelis. 11.00 HET RAADHUISPLEIN (H) 12.00 PARA-CONTACT tel. reacties: 6093857; pr. Ronald Groenen- steijn. 13.00 CONCERT ODEON opname van 10 april j.1. door Frank Smit. 14.00 SOEST M.M. pr. Ernst Jawetz/Eef v.d. Horst. 16.00 HET BOEK BINNENSTEBUI TEN pr. Herman Spoor. 17.00 KERKDIENST Opname van de ochtenddienst vanuit de Evangeliegemeente Soest. 18.00 Sluiting MAANDAG 19 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Eef v.d. Horst. 10.00 DE SOESTER EN ZIJN MU ZIEK pr. Lonneke Meijer. RONDJE SOESTERBERG pr. Wil Stekelenburg/Anneke Vestering. 12.00 BURGERS 2000 pr. Jan Visser. 13.00 LUNCHROOM pr. Gerda Alders. 14.00 ALLES UIT DE KAST (H) 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 17.00 DE DERDE HELFT Sportmagazine; pr. Joop van Ipenburg. 18.00 Sluiting DINSDAG 20 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 10.00 UW FAVORIETE KEUZE Populaire verzoekplaten; pr. Jan van Vuur- en/Mieke Boon. 11.00 ONTMOETING MET... 12.00 MISDAADRECONSTRUCTIE pr. Dick de Vree. 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 MUZIEK MET INGRID pr. Ingrid de Jong. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 ORLANDO (H) 17.00 LISTEN TO A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 18.00 Sluiting WOENSDAG 21 APRIL 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Annelies Nelis/Ina Aangeenbrug. 11.00 HET RAADHUISPLEIN Gemeente-informatie; pr. Ben van Os/ Yvonne Dijkhuis. 12.00 CULTUUR IN DE REGIO pr. Lonneke Meijer; samenst. Ad van Wijn- gaarden/Kitty Roukes. 13.00 LUNCHROQM pr. Ria Hilhorst. 14.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 MUSICA AETERNA pr. Liesbeth en Jaap Gankema. 17.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 18.00 Sluiting Radio Soest, 6093851/6093852.

Soester Courant | 1999 | | pagina 17