Rectificatie!! 1 En dit zijn de knallers van deze week: Publiciteitsoorlogje Soest-Zeist over Lockerbie-proces bijgelegd Raad wil surveillanten behouden Kubussen op Raadhuisplein krijgen likje 'Marijke de Goey-blauw' 2.99 7.95 1.99 10.00 ^sintratuin Bestelwagenshow \)x\q landen diner 6027493 auto smeeing Burgemeesters kunnen weer door één deur Bezuinigingen nopen College tot impopulaire maatregelen Vandaag in de krant: de Soester Logo Puzzel! VUA® NATUURLIJK WONEN SOEST. V oorj aars voordeel Van Breukelen Vast-goed Assurantiën 3 Actueel 3 Actueel 5 Actueel 15 Sport Bijlagen Onder de rok... Inbraak Rupertlaan Portemonnee weg AA A. van der Lee Weet u het nog 17 april 1 MEI De "Lekkere Lentedag" Opknapbeurt van 25.000 gulden l U UJ.il 1 1 - - Tel. 06-53 91 12 37 KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend ffi NEFKENS rs SOEST v/ie <">der OPEL O Sunil Wasmiddel McCain Frituurfrites Verse koolvisfilet Krentenbollen Magere Varkenslappen Navel-late handsinaasappelen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest fPrf""" I Ducato bit—-1 12 t/m 17 april Scudo 9f5 Burgemeester De Widt en zijn colle ga Boekhoven van Zeist kunnen sinds maandag j.1. weer door één deur. Dat is te danken aan de Com missaris van de Koningin, mr. B. Staal, die de beide burgervaders op het matje riep wegens het "publici teitsoorlogje" dat ze de laatste weken uitvochten over het Lockerbie-proces. Zowel Soest als Zeist klopten zich bij gelegenheid op de borst over het feit dat de gemeente onderdak bood aan het internationaal geruchtmakende Lockerbie-proces, waardoor Zeist dan- wel Soest zich toch maar mooi "in de kijkert" speelde. De beide burgemees ters traden afwisselend op voor radio en tv en maakten om strijd duidelijk dat "hun" gemeente beschouwd moest worden als de plek waar het zich allemaal gaat afspelen. In zekere zin hebben beiden gelijk: het Kamp van Zeist ligt zowel op het grondgebied van Soest als dat van Zeist. De publi citeitsstunts van Zeist, waarin burge meester Boekhoven een belangrijke rol speelde, vielen in Soest niet in goede aarde. Uit een gisteren verspreid persbericht van de provincie Utrecht valt af te lei den dat de Commissaris van de Konin gin zich nogal geërgerd moet hebben aan het optreden van de burgemees ters. Daarom werden ze maandag ont boden op het provinciehuis. "In het gesprek kwamen de drie bestuurders gezamenlijk tot de conclusie dat er door de individuele reacties vanuit bei de gemeenten een verkeerd accent is komen te liggen rond een zo belangrijk proces," staat er officieel in het bericht. Ondergeschikt "Nederland biedt met het verlenen van onderdak aan het Lockerbie-proces opnieuw een belangrijke bijdrage aan de internationale rechtspraak. Daarbij gaat het primair om het vertrouwen dat de internationale gemeenschap heeft in Nederland. De locatie is daarbij onder geschikt," aldus het persbericht. "Over het geheel is van meet af aan een goed geïnstitutionaliseerd overleg geweest tussen de betrokken ministeries, de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht en de beide burge meesters." De inhoudelijke voorlichting over het proces wordt overigens gevoerd door het ministerie van Justitie, mede na mens het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Uiteraard hebben beide ge meenten te maken met veel belangstel ling van de pers voor allerlei zaken die rondom het proces een rol spelen. Bei de gemeenten vinden het ook belang rijk dat op deze wijze het publiek wordt geïnformeerd over de maatregelen die rondom het proces genomen zijn of worden." Samen Op last van de Commissaris hebben de burgemeesters zich nu kennelijk weer met elkaar verzoend: "Omdat alle be trokkenen het betreuren dat ongewild een beeld ontstaat dat de gemeenten daarin een verschillende positie inne men, hebben de burgemeesters herbe vestigd dat ze samen alert zijn op een optimale afstemming van activiteiten in de pers- en publieksvoorlichting." Het voorstel van het College om per 1 januari 2001 twee van de zeven surveillanten te schrappen, is door alle fracties van de gemeenteraad naar de prullenbak verwezen. Het College wilde op deze manier 145.000 gulden op jaarbasis bezui nigen, maar moet nu het mes ergens anders inzetten. Bij Burgemeester en Wethouders be stond reeds de vrees dat de fracties niet akkoord zouden gaan met het plan. Het College schreef daarom in de Voorjaarsnota dat de raad zelf met een alternatieve bezuiniging op de proppen zou moeten komen, indien ze zou te genstemmen. Ook daar trapten de raadsfracties niet in. Het College moet zijn huiswerk opnieuw doen, riepen de fractievoorzitters maandagavond onder aanvoering van PvdA-er Kees Boer- koel. Het voorstel zou eigenlijk pas volgende week aan de orde komen tij dens de behandeling van de Voorjaars nota, maar de raadsfractie liepen daar op vooruit. Over het werk van de surveillanten is zowel de politie als de gemeente bij zonder tevreden, maar om financiële redenen willen Burgemeester en Wet houders van twee hulpagenten het contract niet verlengen. De gemeente betaalt de salarissen van de zeven sur veillanten, wat jaarlijks uitkomt op een uitgave van ongeveer 450.000 gulden. Het budget van de politie laat het niet toe om 'hulpagenten' in dienst te ne men. Daarom sloot de gemeente jaren geleden een convenant met de politie. De agenten worden voornamelijk inge zet op straat en verplaatsen zich per fiets. Ze controleren op onder meer parkeren in de blauwe zones. Kwart miljoen Om de komende jaren te voorkomen dat de gemeente in de rode cijfers be landt, wil het College jaarlijks een kwart miljoen gulden bezuinigen. Zo wil het College de subsidie van 15.000 gulden aan het project Vereenzaming Ouderen Soest beëindigen. Door te korten op milieueducatie door andere instellingen, rekent het College erop 40 mille in de knip te houden. Door het project opvang anderstalige peuters te integreren in peuterspeelzalen, zou 86.000 gulden kunnen worden be spaard. Soest krijgt komend jaar weliswaar twee ton meer van het rijk, dan waar op was gerekend, heeft verder nog wat meevallers maar krijgt tegelijkertijd te maken met een aantal tegenvallers. Zo is de gemeente meer geld kwijt aan bij voorbeeld de stichting Balans, bijzon der onderwijs en de Wet Vooraening Gehandicapten. Alleen als bepaalde uitgaven onont koombaar, onuitstelbaar en/of on voorzienbaar zijn, is het College bereid geld uit te geven. Zo is 162.000 gulden opzij gelegd voor onderhoud aan het gemeentehuis en krijgt de brandweer 15.000 gulden voor bestrijding van de millenniumproblematiek en achttien duizend gulden voor chemicaliënpak- ketten. In de laatste berekeningen gaat het College ervan uit dat dit jaar wordt af gesloten met een tekort van 30.000 gulden. Volgend jaar ziet het er zowaar optimistisch uit (een voordelig saldo van 211.000 gulden), maar daarna worden tekorten van 100.000 en 165.000 gulden geraamd op een be groting van ongeveer 110 miljoen gul den. Ongetwijfeld zullen deze saldi nog regelmatig veranderen. De voorstellen van het College staan in de Voorjaarsnota die donderdag 22 april in een extra commissievergadering aan de orde komt. Op donderdag 29 april neemt de gemeenteraad een be sluit over de voorstellen. Beide verga deringen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. In deze editie van de Soester Cou rant is de al eerder aangekondigde Soester Logo Puzzel opgenomen. In het hart van de krant (op de pagi na's 12 en 13) treffen de lezers frag menten aan van maar liefst 144 lo go's van bekende en minder beken de bedrijven en instellingen. Wie ze "thuisbrengt" en een slagzin afmaakt maakt kans op de hoofd prijs (bijna 1000 gulden) of een van de vele andere geldprijzen. Uiterlijk 20 mei moeten de wed strijdformulieren worden ingeleverd. De winnaars worden begin juni be kend gemaakt. Zie verder de toelichting bij de puz zel op de pagina's 12 en 13. SOESTDUINEN ROYAL PARC Prachtig gelegen in de bossen, met een 9-holes golfbaan, healthclub. tennisbaan, restaurant, bar annex, bibliotheek en nog veel meer! Elke zaterdagavond; Normale prijs 69,50, speciale prijs in april en mei 49,50 p.p. Voor info en reserveringen belt u: 035 - 603 83 83 i Vraag naar de speciale aktiviteiten: Moederdag en Pinksteren jj Rotan en Pitriet meubelen - Mandwerk - Woondecoraties Natuurlijke vloerbedekking - Exclusieve Buitenmeubelen Lantaarn Teakhouten lantaarn voor binnen of buiten. Teakkleur met koperen deksel of wit met Mandenkastje Stoelkussens zinken deksel van 39^5 voor 24,95 Mooi en handig. Dit van grenenhout gemaakte kastje in Grenen wax of White wash bxdxh: 51x41x86 van voor 249,- Hoge rugkussen" van kwaliteitsmi Wasbaar. Keuze 4 kleuren van voor 49,95 Burg. Grothestraat 1 a 3761 CJ Soest tel. 035 - 602 27 68 zie pagina Langer parkeren in winkelcentra. Verkeersmaatregelen voor Nieuweweg. Politie neemt afscheid van 'vader' Meinema. SEC-zaterdag schrijft geschiedenis. Op 't Hoogt met o.a.: Herwaardering woningen en herinrichting Rade- makerstraat. Seniorennieuws. Programmaboekje Koninginnedag. De politie heeft vorige week zater dagmiddag een 26-jarige vrouw uit Utrecht aangehouden, die bij een schoenenzaak aan de Soesterberg- sestraat betrapt werd op het stelen van een paar schoenen. Bij haar aanhouding bleek de vrouw tamelijk omvangrijk, wat voor de politie re den was om eens een kijkje onder haar rokken te nemen. Tot hun ver bazing ontdekten de agenten dat de vrouw een dubbele voering in haar jurk had, waarin ze inmiddels al een aantal schoenen en andere kleding stukken had verstopt. In totaal kwa men er zeventien stuks tevoor schijn, allemaal afkomstig uit de zaak waarin ze werd gearresteerd. De politie maakte proces-verbaal op. Tijdens de korte afwezigheid van de bewoners - op klaarlichte dag ongeveer drie kwartier - heeft een onbekende dader vorige week ingebroken in een woning aan de Dokter Rupertlaan. Hij forceerde de achterdeur en nam een telefoon en een hoeveelheid geld weg. Een 28-jarige Soester meldde de poli tie vorige week dat zijn portemonnee gestolen was. De beurs zat in de kle ding die hij in de kantine van een be drijf aan de Koningsweg had achterge laten. De man mist zowel geld als een aantal |"VAN DEMI accountancy L belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS START DIRECT! Telefoon 033 - 4729097 Om het nog spannender te maken, wachten we nog 2 weken, dus noteer alvast .U'SiS''' De gemeenteraad moet het nog goed vinden, maar het College van Burge meester en Wethouders heeft zo'n 25.000 gulden uitgetrokken voor een opknapbeurt van "De Kubussen" op het Raadhuisplein. Het blauwe kunstwerk is in de afgelopen negen jaar nogal beschadigd en zeker toe aan een kwastje verf. Niet zómaar verf, maar het echte onver valste "Marijke de Goey-blauw", dat op verzoek van de kunstenares destijds speciaal is aangemaakt. Dat blijkt ten minste uit het ambtelijk advies, waar mee de uitgave wordt onderbouwd. Vorig jaar september heeft de Amster damse kunstenares het gemeentebe stuur per brief al geattendeerd op de schade aan haar kubussen. Van drie kubussen moet een "ligger" worden vervangen en van één kubus ook een "staander". Andere liggers kunnen zonder veel moeite weer rechtgebogen worden. Vanwege het gebruik van het speciale blauw moeten nu alle kubussen op nieuw geschilderd worden, anders ste ken de vernieuwde onderdelen te veel af bij de oude, waarvan het blauw in tussen nogal verweerd is. De verf moet daarvoor echter opnieuw aangemaakt worden. Eigenlijk zouden ook de "rails" op de grond een likje verf moe ten krijgen, maar dan wordt het alle maal wel erg prijzig en het is bovendien moeilijk om hetzelfde blauw in een har dere verfsoort aan te maken. 'Visitekaartje' Volgens het ambtelijk advies zijn De Kubussen hét visitekaartje van de ge meente Soest. De gemeente heeft voor alle onderhoud de toestemming nodig van Marijke de Goey zelf, omdat zij de "geestelijk" eigenaar van het kunst werk is. Het onderhoud zelf (en het De kubussen van Marijke de Goey zijn volgens de gemeente hét visitekaartje van Soest toezicht daarop) wordt daarom uitbe steed aan twee adviseurs, die destijds ook al betrokken waren bij de tot standkoming van het kunstwerk. Hun honorarium (ruim 3000 gulden) wordt betaald uit het fonds Kunstaankopen. Het voorstel komt binnenkort ter spra ke bij de behandeling van de Voor jaarsnota in de gemeenteraad. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 pak 5 kilo 19.98 500 gram 8 stuks 2 kilo net 1,5 kilo 2.99 i J. Amersfoort, A'damseweg 19, tel. 033-46 35 535 De kleurige Ijsbloem (Mesembryanthemum) staat het liefst op een zonnige plek. Opent haar bloempjes als de zon volop schijnt. Van 14.95 voor AMERSFOORT imsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS l Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur.

Soester Courant | 1999 | | pagina 1