k :rita 90 95 00 Herwaardering in Soest van start 1-1-2 ,PDRT >e fëoesa De gemeente heeft uw medewerking nodig Rondje Raadhuis Gemeente Soest stevent af op 45.000 inwoners Saam 'AGINA 24 Mfe meter, irn /il beleggen nik die fluctueert? ats en bel: ving (JU Statistisch jaaroverzicht als informatiebron Mijn vraag... Statistisch jaaroverzicht 1998 gereed DAAR RED JE LEVENS MEE >35) 6022545 rdag, 930-XhOOmr $er Wettoisfeim bon C'mxeameuf I usstj Pomward Gwij.óf" la ïowcfie \ck ifl Wmery Mendoia Alicmte i des AdOMzés Legitimatiebewijs Naam vao da houaei Mwmatnen Goboorsopiaaft Go&oortedaium Adres Gomeenlclrstoffing Soest Deze maand begint in de gemeente de herwaardering van alle woningen, bedrijfspanden en andere onroerende zaken. In de loop van dit jaar en ook volgend jaar wordt van ieder pand de waarde bepaald. Dit artikel gaat in op de werkzaamheden die samen hangen met de herwaardering in de gemeente Soest Een nieuwe herwaarderingsronde Alle gemeenten moeten van iedere onroerende zaak (woning, bedrijf, perceel grond, e.d.) éénmaal in de vier jaar de waarde vaststellen. In Soest zijn daartoe de voorbereidingen al ruim een jaar geleden begonnen. (Om de herwaardering goed uit te voeren, heeft de gemeente een Plan van Aanpak vastgesteld. In dit plan zijn onder meer de kwaliteitseisen en een aantal organisatorische zaken vastgelegd.) Op dit moment is een begin gemaakt met de feitelijke werk zaamheden. Die werkzaamheden lei den ertoe dat van iedere onroerende zaak de waarde wordt vastgesteld naar de nieuwe waardepeildatum 1 januari 1999. Deze vastgestelde waar de zal gelden in de jaren 2001 tot en met 2004. Gemeente besteedt een deel van de werkzaamheden uit Net zoals bij vorige herwaarderings- rondes besteedt de gemeente een deel van de werkzaamheden uit. Ten eerste heeft de gemeente niet alle kennis en hulpmiddelen in huis om alles zelf te taxeren. Ten tweede gaat het om ruim 22.000 panden waarvan de waarde in een relatief korte tijd moet worden bepaald. (Daarom be steden nagenoeg alle gemeenten in Nederland alle werkzaamheden of een deel daarvan uit. Dat betekent overigens niet dat de rol van de ge meente is uitgespeeld.) De gemeente ziet er op toe dat alles volgens de wettelijke regels en gemeentelijke ei sen gebeurt. (Bovendien speelt het Plan van Aanpak een belangrijke rol.) Bij deze omvangrijke operatie werkt de gemeente samen met het taxatie bureau Damastes uit Hoevelaken. Dit bureau is gespecialiseerd in deze werkzaamheden en heeft daarmee een grote ervaring opgebouwd. Da mastes is werkzaam voor ruim 150 gemeenten. Inventarisatie Eerst worden alle panden worden geïnventariseerd. Daarbij zal beoor deeld worden of de bij de gemeente bekende gegevens gebruikt kunnen worden bij de taxatie. Zo kijkt men bij woningen bijvoorbeeld naar de grondoppervlakte en de kubieke me ter inhoud. Ook houdt men bij of de woning beschikt over een garage, een schuurtje en een dakkapel. Verder zijn het bouwjaar en de kwaliteit, de ligging en de onderhoudstoestand van de woning van belang. Bij flatgebou wen kijkt men bovendien nog naar de woonlaag waarop een woning ligt en aanwezigheid van een lift. Bij bedrijven kijkt men weer naar heel andere zaken gekeken. Deze ver schillen per categorie. Het zal duide lijk zijn dat een drukkerij anders ge waardeerd' moet worden dan een schoolgebouw. Er worden steeds zo- Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 16.30. Het informa tiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboorteregister, woonruimtever deling, huursubsidie, voorzienin gen voor gehandicapten, vergun ningen voor markten standplaat sen, zaken met betrekking tot de winkelsluitingswet. Op donderdag avond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geo pend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken re gelen die de burgerlijke stand be treffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld van het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. W. Krol kan men regelen via secreta resse mevrouw L. Vogel, telefoon (035)60.93.511. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: -112 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan ce). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1999 woensdag 14 april, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 15 april, behandeling gemeenterekening voorafgaande aan commissie financiën, econo mische zaken, sociale zaken en cultuur donderdag 22 april, gemeente raadsvergadering; voorjaarsnota donderdag 29 april, gemeente raadsvergadering maandag 10 mei, commissie alge mene bestuurszaken dinsdag 11 mei, commissie ruim telijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken woensdag 12 mei, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 20 mei, commissie fi nanciën, economische zaken, so ciale zaken en cultuur donderdag 27 mei, gemeente raadsvergadering Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. veel gegevens verzameld als nodig zijn om een verantwoorde taxatie te kun nen uitvoeren. Referentiestelsel Nadat alle woningen en bedrijven zijn geïnventariseerd, begint de opbouw van het referentiestelsel. Dit stelsel is een selectie van panden die het waar- deniveau en de onderlinge waardever houdingen aangeven. De gemeente voert deze selectie uit, samen met het taxatiebureau. Ieder referentiepand zal in- en uitwendig worden opgeno men. De taxateur controleert de ge gevens en legt deze op een taxatie- kaart vast. De woning wordt ook ge fotografeerd. Uiteraard zal ook zo veel mogelijk rekening worden ge houden met verkoopprijzen die voor vergelijkbare woningen zijn gereali seerd. Het aantal panden dat in het referen tiestelsel wordt opgenomen moet nog worden bepaald. Het exacte aantal hangt mede af van de resultaten van de inventarisatie. Daarbij is ook het pandtype van belang. Van woningen die tot de "repetitiebouw" (meerde re woningen van hetzelfde type) be horen, behoeven er minder in het stelsel te worden opgenomen dan meer individuele woningen. De on derlinge verschillen in de eerste cate gorie zijn immers veel kleiner dan bij de tweede. Bij bedrijven gaat het weer om andere punten waarop moet worden gelet. Hiermee wordt ook weer rekening gehouden bij de op bouw van het referentiestelsel. De taxaties Nadat de werkzaamheden ten beh oeve van het referentiestelsel zijn af gerond, begint men met de overige taxaties. Verschillende onderdelen die bij woningen de waarde bepalen wor den gecontroleerd en zoveel mogelijk vergeleken met de één of meerdere referentiepand(en) waarmee een sa menhang bestaat. Daarbij wordt dus niet alleen naar de overeenkomsten gekeken maar ook naar de afwijkin gen. Het is dus niet zo dat ieder pand zo maar met een referentiepand wordt vergeleken. In een volgend ar tikel zullen wij nader aandacht schenken aan de werkwijze van de taxaties. De gemeente heeft uw medewerking nodig Het is mogelijk dat uw pand wordt geselecteerd als referentiepand. Ui teraard zal de gemeente u berichten als dit het geval is. In dat geval vra gen wij u om medewerking te verle nen. Hoe beter de kwaliteit van het referentiestelsel is, des te beter is ook de kwaliteit van de overige taxaties. Dit is zowel een gemeentelijk belang als uw persoonlijk belang. Ook op een later tijdstip kunt u nog worden benaderd door de mede werksters van het taxatiebureau Damastes. Veel panden moeten im mers inwendig of uitwendig worden bekeken. Soms zal het voorkomen dat een taxateur bepaalde gegevens wil controleren om zeker van zijn zaak te zijn. Hoewel het niet in alle gevallen mogelijk is om u hierover vooraf te informeren, vragen wij ook dan om uw medewerking. Uiteraard kunnen de medewerkers van Damas tes zich legitimeren en zullen zij aan geven met welk doel zij komen. Een voorbeeld van een legitimatiebewijs vindt u bij dit artikel afgedrukt. Toezicht op de werkzaamheden De Waarderingskamer is een over heidslichaam, ingesteld op grond van de Wet Waardering onroerende za ken. De Waarderingskamer heeft tot taak toezicht te houden op de waar deringsactiviteiten van gemeenten. Inmiddels heeft de Waarderingska mer het Plan van Aanpak van de ge meente Soest goedgekeurd. Hij zal ook de activiteiten van het referentie stelsel en de taxaties die door de ge meente worden verricht blijven vol gen. Verschillende kwaliteits- en voortgangsrapportages moeten aan de Waarderingskamer worden voor gelegd voordat bepaalde werkzaam heden kunnen worden voortgezet. HeJtemartr Plot Koolland 71 oktober 1961 Zuiüorinslag fa 3071 MH HÜfeVüL/UCiri taxateur Golctg van 1 april 31 deoenibor ie99 HatHtlokvoina w de houder; V Eventuele nadere aanduiding van boYoesahcden fg ooest op 1 april Da aooretaris, de bu-tvjueee te; Kopie van het legitimatiebewijs dat de medewerk(st)ers van het taxatiebureau Damastes bij zich hebben. Zij kunnen vragen een pand ook inwendig te mo gen bekijken. Voor degenen die in cijfers over de gemeente Soest zijn geïnteresseerd, is het Statistisch Jaaroverzicht 1998 een onmisbare informatiebron. Uit het overzicht, samengesteld door de afdeling Publiekszaken, blijkt dat de gemeente afstevent op 45.000 inwo ners. Per 1 januari van dit jaar be droeg het 44.133, van wie 37.963 in Soest en 6.170 in Soesterberg. Het aantal van 44.133 is 371 meer (in 1997 was de stijging 567) dan de 43.762 op dezelfde datum in 1998. Of het aantal van 45.000 snel wordt bereikt, is mede afhankelijk van het aantal nog te bouwen woningen. De overschrijding van de grens van 45.000 inwoners is in zoverre be langrijk dat de gemeenteraad van Soest dan met twee leden wordt uitge breid. De laatste zeven jaar is het aantal in woners met 2.493 relatief weinig ge stegen. In de dorpskern van Soest bedroeg op 1 januari 1992 het aantal inwoners 36.078. Tot dit jaar kwa men er 1.885 bij. In Soesterberg wa ren die getallen resp. 5.562 en 608. In 1997 werden in Soest 258 jongens en 234 meisjes geboren, samen dus De nieuwe woonwijk Boerenstreek is een voorbeeld van zogenoemde repetitiebouw: meerdere huizen van hetzelfde type. Bij de herwaardering ten behoeve van de onrverende-zaakbelasting kunnen de taxateurs praktisch volstaan met dezelfde waardering voor elk van de huizen. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór maandag 19 april aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). 492. Vorig jaar was het aantal ge boorten 584, van wie 278 meisjes en 306 jongens. Bij elf geboortes kwam vorig jaar een tweeling ter wereld. Hoewel er in Soest de laatste jaren dus meer jongens dan meisjes worden geboren, is er nog steeds sprake van een vrouwenoverschot (van 1.147), want er wonen 21.493 mannen tegen 22.640 vrouwen. Als de trend van de laatste jaren zich voortzet, name lijk dat er gemiddeld per jaar tussen de tien en vijftien jongens méér ge boren worden dan meisjes, zal het nog vele tientallen jaren duren voor dat er in Soest geen sprake meer is van een vrouwenoverschot. In 1998 overleden 406 inwoners, van wie 208 mannen en 198 vrou wen. Jaarlijks vertrekken gemiddeld 2.000 mensen uit Soest. Daar staat de laatste jaren tegenover dat het aantal mensen dat zich in onze ge meente vestigt zo'n 200 tot 300 ho ger ligt dan het aantal vertrekkers. Een kwart van het aantal inwoners in de gemeente Soest is ouder dan 55 jaar. De grootste categorie bestaat uit inwoners van 55 tot 74 jaar: 8.154. Het aantal inwoners van 75 jaar en ouder bedraagt 3.018. Lijkt het aantal huwelijken landelijk weer aan te trekken, Soest is wat dit betreft (nog) geen trendvolger. In de jaren zestig werden in Soest jaarlijks ruim 300 huwelijken voltrokken. Eind jaren zeventig was dit gezakt tot net boven de 200. Het dieptepunt vormde het jaar 1996 met 144 huwe lijksvoltrekkingen. In 1997 was dit aantal 171. Vorig jaar is dit met 170 (van de 85.0000 huwelijken in heel Nederland) nagenoeg gelijk gebleven, dus van een grotere animo om te trouwen is in Soest tot nu toe weinig te merken geweest. Het statistisch jaaroverzicht 1998 van de gemeente Soest is gereed. Het is voor belangstellenden tegen betaling van 43,45 verkrijgbaar bij de receptie in de hal van het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Bij het jaaroverzicht is een kaart gevoegd met de wijkindeling van Soest en Soesterberg. Daarbij is een overzicht gegeven van het aan tal woningen per straat. Verder wordt aan de hand van tabellen onder meer de loop van de bevol king sinds 1850 weergegeven. Bo vendien vindt men de totale bevol kingsopbouw (geboorten, overlij den, huwelijken, vestigingen, ver trekken en geregistreerde vreem delingen. Ook vindt men in het jaaroverzicht informatie over de woningvoorraad in de gemeente en de gemiddelde woningbezetting, verkiezingen, aantal leerlingen in het onderwijs, werkloosheid in de gemeente en de regio, brandweer, bibliotheek, zwembadbezoek en sportvoorzie- ningen in Soest en Soesterberg. Als de sporthal na die vlooienmarkt maar geen Jeukendal is geworden. Kop: Rijbewijs kwijt na dronkemans- rit. Eerst maar eens ontnuchteren en daarna goed zoeken! Diefstal van wasmachine. Da'ssnel 'schoon verdiend'. Kinderparadijs 'De Vrije Slag'. Insluiper pikt draagbare telefoon. Hi houdt het dus simpel. Soesterbergs restaurant: Meijertje te veel. Ex-wethouder Jan Zwemme. Fonds kunstaankopen nagenoeg leeg. Da's niet zo'n kunst. Onwilgenblik. Soester Courant meldt op de pagina SENIOREN Nieuws: 'Minicursus voor borstvoeding'. Ach ja, je bent nooit te oud om te le ren! Brommen na diefstal snorfiets. Waterkansenkaart in de maak. Voor Monopolie van waterschap? Gemeente na subsidie-aanvraag: Dalai Lama zitten. Groot Grasbeeker Gilde. Met 103 km. per uur over de Kwiek- sloterweg. Persbericht:Tijdens de Oranje Vrij markt op de Eng mogen geen alcoho lische dranken worden verkocht, en geen activiteiten plaatsvinden in strijd met de wet op de kansspelen of de openbare orde'. Niet zo vrij dus! Illegale autoles: niet erg geslaagd. RIO: Regionaal Indicatie Onrust. Verkeersambtenaar Marcel Vos- sestein: „Elke vier minuten komt er in ons land een auto bij, maar het wegennet groeit niet. Je kunt spreken van een patiënt met hoge bloeddruk." Vak-bekeuringen op de Akkeren. Dus niet door surveillanten? Vorstelijk wonen in Residence Souveraine. - Zeggen ze dan majesteit tegen je of koninklijke hoogheid?

Soester Courant | 1999 | | pagina 25