KER HTEN rdeh 10,- KORTING 69, Danscentrum Gerla Visser b Langer parkeren in winkelcentra Verslaafde inbrekers mogelijk op kosten van gemeente in project Overvaller sigarenzaak verschuilt zich achter 'onbekende' mededader Verkeersmaatregelen voor Nieuweweg T)ogteïom ACTUEEL r AFRITS 95 Nog geen sloopvergunning voor bedrijfspand van Roos COUNTRY LINEDANCE Slagerij Van Asch hoeft niet per se maatregelen te treffen :BpeciaHs% PAG1NA2 WOENSDAG 14 APRIL 1999 9.95 SOESTER COURANT PAGINA 3 College denkt aan verlenging van één tot anderhalf uur ees 1.75 tbedrijf b.v. e zowel natio nen verzorgt -uurs levering. ederen kun- inen laden. 3en aantrek- aanden twee jan met Ben edrijf B.V. en icht 7 - D36060 uimer b.v. Iministratief verker Taxaties Advies? n afspraak lein.nl) PARKEER-ZONfc .3 f-,-w ■r :Van Den Brink Official Cars Dealer - broeken - tuinbroeken - rokken mt. XXS t/m XXL -116 t/m 176 in div. kleuren al vanaf Oranje Vrijmarkt Negen maanden cel Soester voor inbraken en kraken Welstandscommissie keurt plan af Autokraakjes Albert Cuyplaan 198b Soest IN FORMATIE-I NSCII1UJ VIN G Klankbordgroep doet aanbevelingen aan gemeente de beste, de lekkerste BRASSERIE MENU 'Brasserie ester Zeven-komma-twee Ook voor service moet u bij ons zijn SOEST: Soesterbergsestraat 3b-tel: 035-6021933 0 TOT 14.00 UUR. 3 zijn wij op elijkbaar de Duitse en inder Windows 95" is enschappen chten aan: sen BAARN ïm dan contact op met eer C. van Essen, [ROMP PROVAK t t achren In de blauwe zones van de winkelcen tra mag binnen afzienbare termijn wellicht een half uur langer worden geparkeerd. Nu is dat, met gebruik van de parkeerschijf, een uur toege staan. Het College denkt er over de tijd te verlengen tot anderhalf uur en zal de werkgroep verkeer om advies vragen. In de blauwe zones bij het gemeente huis op het Raadhuisplein en bij MC Molendael aan het Dalplein mag al an derhalf uur worden geparkeerd. Burge meester en wethouders willen hetzelf de toelaten in de winkelcentra, waar een blauwe zone is. Het gaat daarbij om de noordelijke en zuidelijke winkel- pool van Soest. In Soestdijk loopt de blauwe zone van de Steenhoffstraat (ter hoogte van de Raadhuisstraat) tot de rotonde op de Burgemeester Grothestraat. In Soest- Zuid worden na de afronding van de herinrichting van de Soesterberg- sestraat nieuwe verkeersregels inge steld. De blauwe zone in zuid loopt van de rotonde ter hoogte van het winkelcentrum en de Eikenlaan. Ook het Plein van Zuid, het Driftje en een aantal parkeerplaatsen op de Gallen- kamp Pelsweg en de Korte Ossendam vallen binnen de blauwe zone. De gemeente wil ook drie laad- en los- havens op de Soesterbergsestraat en nog eens twee op het Driftje aanleg gen. Op dit moment zijn er al van der- De toegestane parkeertijd in de blau we zones van de winkelcentra wordt wel licht verlengd van één tot anderhalfuur. Het College gaat de werkgroep verkeer om advies vragen. Foto: Goos van der Wilt gelijke havens op de Gallenkamp Pels- weg en de Korte Ossendam. In deze havens mag het normale verkeer, met uitzondering van zondag, tussen 9.00 en 11.00 uur niet parkeren. Verder is de gemeente van plan op de Soesterberg sestraat, het Driftje en de verbinding tussen het Driftje en de Korte Ossen dam een stopverbod in te stellen. Te gen deze verkeersregels kan nog be zwaar worden gemaakt. Zitten ze achter de tralies, dan daalt de criminaliteit in Soest zienderogen, maar zodra ze op vrije voeten zijn, rinkelt de telefoon in het politiebu reau regelmatig, omdat ergens weer iets is gestolen uit een auto of een woning. Ongeveer zes notoire inbre kers uit Soest zijn uitermate goed be kend bij de politie. Ze zijn verslaafd, stelen, verkopen hun buit en zetten de opbrengst om in drugs. De politie Eemland-Noord heeft het gemeentebestuur verzocht deze groep aan te melden bij Geïnte greerde Aanpak Verslavingsproblema tiek en Overlast (GAVO). Zes Soesters zouden in aanmerking komen voor het project dat als doel heeft verslaafden van hun verslaving af te helpen en hen op het rechte pad te krijgen. In de stad Utrecht is vijf jaar geleden begonnen met dit project. Sindsdien nam de cri minaliteit met ongeveer zestig procent af. In Amersfoort startte GAVO 1 ja nuari van dit jaar. Districtschef E.W. Schutzmann van de politie Eemland-Noord heeft het ge meentebestuur gevraagd ook Soester verslaafden voor dit project aan te melden. Of deze gaan deelnemen aan het project, hangt in eerste instantie van henzelf af. Als ze niet willen, kun nen ze niet worden gedwongen. Het alternatief voor hen is dat ze in de ge vangenis belanden. Ook als ze het pro ject niet zouden afmaken, worden ze achter slot en grendel gezet. Daarnaast is het nog de vraag of het gemeentebestuur geld wil uitgeven aan het project. De kosten bedragen 11.000 gulden per persoon per jaar en het project neemt per persoon tweeën half jaar in beslag. Op dit moment is er geen geld voor, maar bij de begrotings behandeling in oktober wil het College de gemeenteraad voorleggen of het project als 'nieuw beleid' kan worden aangemerkt, zodat er geld voor opzij gelegd kan worden. Het College ziet voordelen in het pro ject, omdat de criminaliteit afneemt. Daarmee zijn de burgers van Soest ge diend. Omdat ook de verzekerings maatschappijen ervan zouden profite ren, wil Soest met Amersfoort en Utrecht in overleg treden met de maat schappijen en vragen of zij ook een bij drage willen leveren. Drugsbeleid In oktober bekijkt het gemeentebestuur ook of het 20.000 gulden wil uitgeven aan drugspreventie-activiteiten. Vanuit de raadsfracties is reeds aangegeven dat er richting jongeren en ouders ac tie moet worden ondernomen. Daar voor moeten medewerkers van de Stichting Balans en maatschappelijk werkers een training krijgen aangebo den. Tegen een 23-jarige man uit Laren die een sigarenwinkel in de Burge meester Grothestraat overviel, is vrij dag bij de Utrechtse rechtbank twee ënhalf jaar gevangenisstraf geëist. Officier van justitie mr. H. Hoogen- - dijk achtte de verdachte medeschul dig aan een schietpartij die na de overval ontstond. De verdachte werd samen met een an- 1 der gefilmd door een verborgen came- s ra toen hij in de ochtend van 29 de- cember poolshoogte nam in de siga- s renwinkel. Later op de dag keerde het tweetal terug en bedreigde de eigenaar g met een mes. De mannen vonden een geldkistje met I, ongeveer 2.700 gulden, maar maakten zich snel uit de voeten toen er een klant binnenkwam. De winkelier zette samen met deze klant de achtervolging in. Op de parkeerplaats van Albert Heijn hoorde de winkelier opeens een "droge knal" en hij staakte de achter volging. De klant reed de medever dachte aan met zijn auto, waarop deze nog een schot loste. De politie vond een kogel in een van de portieren van de auto. Daarnaast trof zij op de parkeerplaats hulzen aan die uit hetzelfde wapen afkomstig wa ren. De verdachte vertelde op de zitting dat hij wel knallen had gehoord, maar meende dat er vuurwerk werd afge schoten. Getuigen verklaarden dat de mededader had geschoten. Uitgebreid politieonderzoek bracht on voldoende bewijs tegen een mogelijke mededader naar voren. Ook de Laar der wilde geen mededelingen doen over diens identiteit. Hij vreesde repre sailles tegen hemzelf en zijn familie. Officier Hoogendijk kon niet bewijzen dat de verdachte zelf had geschoten. Zij benadrukte echter dat het in een kleine plaats als Soest voor erg veel onrust zorgt als de politie in colonne de straten afzoekt naar hulzen en kogels. Ook wil de officier dat de verdachte ruim zestienhonderd gulden betaalt voor de schade aan de auto. Raadsman mr. R Emmelot legde de schuld bij de mededader. Emmelot meende dat er voor gezamenlijke opzet niet voldoende bewijs was. Daarnaast vroeg de raadsman de straf te matigen omdat de verdachte na het uitzitten daarvan toch het land zou worden uit gezet en dus voor de samenleving geen verder gevaar oplevert. De uitspraak is op 23 april. Na twee goed verlopen inschrijfavon- den komt binnenkort de laatste moge lijkheid om een plaats op de Oranje Vrijmarkt op de Eng te reserveren. Bijna alle marktkramen zijn verhuurd en er zijn nog voldoende grondplaatsen beschikbaar. Het reserveren van kra men en grondplaatsen kan alleen nog tegen contante betaling van huur borg op woensdag 21 april, van 16.00- 18.00 uur in Buurthuis De Praatpaal, Smitsweg 311, Soest. Een grondplaats (ong. 2x3 m.) kost: f 7,50 f 10,- borg. Een marktkraam (4 m. lang) kost: f 50,- f 25,- borg. Een marktkraam voor handelaren kost: f 100,- f 50,- borg. Als men niet reserveert, maar op Ko ninginnedag wel een grondplaats wil gebruiken kost deze f 10,- f 10,- borg (i.p.v. f 7,50 én mits er ruimte beschik baar is). Op Koninginnedag gaat de inschrijving ter plaatse (midden op het veld) open om 7.00 uur. Telefonisch reserveren is niet mogelijk. Op de vrijmarkt mogen geen alcoholi sche dranken worden verkocht en ook mogen er geen activiteiten plaatsvin den die in strijd zijn met de wet op de kansspelen of de openbare orde. Restaurant "a la carte" Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 De Utrechtse rechtbank heeft don derdag een veertigjarige man uit Soest veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk met reclasseringstoe- zicht. De verdachte pleegde afgelopen najaar in Soest vier inbraken en een auto kraak. Tegen hem was vijftien maan den geëist waarvan vijf voorwaardelijk. In december werd hij samen met een mededader, een 28-jarige Soester, aan gehouden na een snelkraak bij een ju welier in Bilthoven. De verdachte be kende toen uit eigen beweging de an dere feiten. De medeverdachte, die enkele malen als chauffeur van de vluchtauto had gefungeerd, kreeg zes maanden celstraf opgelegd. Deze Soester, die al vaker was veroordeeld, ontkende iedere be trokkenheid. De rechtbank vond daar om een alternatieve straf niet geschikt. Tegen de medeverdachte was acht maanden cel geëist. Het voormalige bedrijfsgebouw van Roos aan de Dalweg mag nog niet worden gesloopt. De welstandscom missie heeft het tweede bouwplan voor onder meer dertien appartemen ten en een parkeergarage op dit per ceel niet goedgekeurd. De gemeente wil eerst overleg plegen met de pro jectontwikkelaar. De onderhandelingen met de Exploi tatie Maatschappij Eemland worden namens het College gevoerd door wet houder Bart Krol. Omdat nog niet dui delijk is wat die gesprekken zullen op leveren, vindt het College het op dit moment onverstandig een sloopver gunning af te geven voor het pand van de voormalige aardappelen-, groente en fruithandel. Exploitatie Maatschappij Eemland diende onlangs een nieuw bouwplan in voor het perceel. Ze wil een gebouw van drie woonlagen realiseren met der tien appartementen en een parkeerga rage. Daarvoor moet het oude bedrijfs pand wijken. Het huidige plan kan de goedkeuring van de welstandscommissie niet weg dragen. Daarnaast wil het College in overleg met de projectontwikkelaar be spreken welke maatregelen genomen kunnen worden ten behoeve van de verenigingen en instellingen die in het St. Joseph-gebouw of het Gildenhuis hun activiteiten ontplooien. Het Groot Gaesbeeker Gilde is bang dat ze door de woningbouw wordt beperkt in haar activiteiten of zal moeten voldoen aan strengere milieueisen. Wethouder Krol zegde vorige maand reeds toe daarover te gaan praten met de Exploitatie Maatschappij Eemland. Zij diende begin maart al een eerste plan in. Daarmee omzeilde de project ontwikkelaar het nieuwe bestemmings plan dat nog in voorbereiding is en hoeft hij zich alleen maar te houden aan de huidige regelgeving die aanzien lijk soepeler is. Binnen dertien weken na het indienen van de sloopaanvraag moet het Colle ge een besluit nemen of het al dan niet een vergunning voor de sloop afgeeft. Deze termijn kan eventueel eenmaal met maximaal dertien weken worden verlengd. Op de Prunuslaan is vorige week een auto van een 27-jarige bewoner open gebroken. Hij miste 10 cd's en een cd- box. De cd's hadden een waarde van ca. f 250. Op de Kerkstraat was het ook raak: daar werd uit de auto van een 49-jarige vrouw uit Baarn de com plete hoedenplank met luidsprekers weggenomen. Op de Veenbesstraat werd in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelwagen opengebroken, waaruit een telefoon en gereedschap werden ontvreemd. De wagen was het eigendom van een 24-jarige Soester. (ook voor beginners) 9 lessen voor f 75,- per persoon. Aanvang cursus; woensdag 21 april en maandag 26 april Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 Midden-geleiders, as-verspringingen, parkeerstroken en een dubbel door getrokken middenstreep zijn enkele van de voorgestelde maatregelen voor de Nieuweweg en de Beukenlaan. Het plan komt uit de koker van de bewo ners, verenigd in een klankbordgroep. De burgerlijke beleidsaanbevelingen hebben betrekking op het gedeelte tus sen de kruising van de Nieuweweg en de Koningsweg en de kruising van de Beukenlaan en de Dalweg. De bewoners willen over het hele tra ject in het midden van de rijbaan twee doorgetrokken strepen met een onder linge afstand van tenminste 45 centi meter. Alleen bij uitritten mogen de strepen onderbroken worden. Op een aantal locaties moet een middengelei der komen, al dan niet in combinatie met een zebrapad en om de 70 meter zou de as van de weg moeten ver springen. Dat kan worden gerealiseerd door het eenzijdig parkeren steeds van de ene naar de andere zijde van de weg te verplaatsen. Het begin en einde van iedere parkeer- strook dient te worden verhoogd, zo dat het doorgaande verkeer de bocht in de as-verspringingen niet kan afsnij den. De parkeerstroken kunnen wor den gemarkeerd met een witte, onder broken streep. Tussen de Koningsweg en de Parklaan moet het fietspad van de Nieuweweg worden omgetoverd tot trottoir. Door de rijbaan iets te verleggen, ontstaat BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 ruimte voor een nieuw fietspad. Voor vrachtverkeer dat vanuit Soest-Zuid komt, moet bij de Nieuweweg een 'rechtsaf-verbod' worden ingesteld, zo dat het alleen nog maar via de Ko ningsweg kan rijden. Verder hebben de bewoners voorgesteld de oversteek plaats in de Smitsweg iets verder van de Nieuweweg te leggen. Inspraak Of de voorstellen worden overgeno men, hangt af van de inspraakprocedu re en de standpunten van de raadsfrac ties. Vast staat dat de uitvoering niet meer dan 900.000 gulden mag kosten. De klankbordgroep meent aan deze voorwaarde te hebben voldaan. Ook is er rekening mee gehouden dat de bus route in stand moet blijven. Zeker is ook dat de maximaal toegestane snel heid 50 kilometer blijft. De route Nieu- weweg-Beukenlaan is een van de tra jecten, waar géén 30 kilometerzone zal worden ingevoerd, omdat deze een wijkontsluiting heeft. De burgerlijke beleidsaanbevelingen komen dinsdag 20 april om 19.30 uur ter sprake in het gemeentehuis. Dan bestaat de mogelijkheid tot inspraak op de plannen van de klankbordgroep. Vervolgens gaan de ambtenaren van de gemeente stoeien met de plannen en zal het College een voorlopig stand punt innemen. Dat wordt op dinsdag 9 juni voorgelegd aan de commissie ruim telijke ordening en verkeer. Tijdens deze vergadering, die om 19.30 uur in het gemeentehuis begint, kan opnieuw door burgers worden ingesproken. Het plan van de klankbordgroep ligt tot donderdag 12 mei ter inzage in het in formatiecentrum van het gemeente huis. Gedurende deze periode kunnen schriftelijke reacties worden ingediend bij het gemeentebestuur. Slagerij Van Asch moet niet persé maatregelen treffen vanwege de nieuwbouw van Rijwiel- en brom- fietshandel Homoet. In de Soester Courant van vorige week is ten on rechte de indruk gewekt dat de slage rij wél actie zou moeten ondernemen om eventuele (geur)klachten te voor komen. Naar aanleiding van klachten uit het verleden liet Van Asch enkele jaren ge leden een rookkast met een zoge naamd gesloten systeem installeren. Sindsdien zijn er geen (geur)klachten meer. Boven de nieuwe winkel van Homoet aan de Van Weedestraat (waarvoor het huidige pand van de voormalige groen tezaak van Van Dasselaar zal worden gesloopt) komen appartementen. In theorie zouden zich in de toekomst op nieuw geurklachten kunnen voordoen voor de bewoners van de nog te bou wen appartementen. Vandaar dat eige naar R. van Asch van de slagerij be denkingen tegen het bouwplan indien de. Die zijn, evenals die van dertien andere omwonenden, ongegrond ver klaard door het College. Van een probleem wil Van Asch even wel niets weten. "We hoeven niets op te lossen. Op dit moment is er totaal geen sprake van overlast. We hebben er in het verleden veel aan gedaan om de overlast te voorkomen en voldoen nu aan alle eisen." ƒ34,50 RUNDERCARPACCIO met Parmezaanse kaas en pijnboompitten GEGRILDE MUL en GESTOOMDE ZEEWOLF met een saus op Volendamse wijze bereid TUTTI FRUTTI IJS meteen citroensabayon Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 60 10 Dat Soest een fantastisch dorp is, merk je aan de houding van een lokale bank directeur in een paginagrote adverten tie, de vorige week. Heeft u die foto ge zien waarbij algemeen directeur Jan Porfe zijn samengestroomde Soester klanten begroet op het Kerkplein? Rechts op de foto is nog net de juichen de armbeweging te zien van professor Blok van het Kerkpad. Stralend stapt de financiële manager uit zijn gepant serde bolide (rechterduim omhoog) waar de secretaris-generaal van de NAVO jaloers op zou zijn. Het is bijna ongelooflijk hoe tevreden de Soester burgers zijn over hun dorp. Een enquête ("Gebiedsmonitor Leef baarheid en Veiligheid"), uitgevoerd door de afdeling Sociaal -Wetenschap pelijk Onderzoek van het onderzoeks bureau "Intomart bv" uit Hilversum wijst uit dat de bewoners van Soest hun woonomgeving waarderen met het rapportcijfer 7,2. In Wijk a (Soestdijk/ 't Hart, Colenso, Soest-midden, de Engh, Smitsveen en Klaarwater) wer den 200 mensen schriftelijk geënquê teerd en in Wijk b (Boerenstreek, Overhees, Hees, Soest-zuid, Soestdui- nen en Soesterberg) ook 200 willekeu rig geselecteerde inwoners. Daarnaast werd een referentiemeting gehouden door zgn. experts (burgemeester, wet houders, ambtenaren). Zij schatten Soest in met het opmerkelijke rapport cijfer 5,8. Op alle terreinen van leefbaarheid en veiligheid is een groot verschil op te merken tussen de waardering van de burgers en de ingeschatte waardering van de "experts". Twee voorbeelden. De experts denken dat 55% zich onvei lig voelt en bij.de burgerij is dat maar 28%. De experts schatten bedreiging van burgers in met 50%, in werkelijk heid voelt slechts een half procent zich wel eens bedreigd. Deugt de enquête niet, hebben de ex perts een beter inzicht of weet het ge meentehuis niet wat er leeft onder de mensen? Dat Soest een fantastisch dorp is, merk je ook aan het gulle ge baar van die schatrijke grootvader Schothuis die zijn kleinkinderen en de jeugd van Soest op het evenementen terrein een skatebaan wil schenken van twee ton. "Ik ben een bescheiden Twentenaar en als het jezelf goed gaat in het leven, mogen anderen daarvan mee profiteren", laat hij in een regio dagblad noteren. Zijn hoofdactiviteit bestaat uit het kopen, renoveren en ver volgens weer verkopen of verhuren van panden. "Ik blijf werken tot aan mijn dood. Ik doe alleen nog maar leuke dingen. Werken en sporten." Brood en spelen, zeiden de Romeinen al. Soest is een fantastisch dorp. Of le ven we hier geestelijk en materieel met z'n allen 7,2 op de schaal van Richter? Neon v.a. ƒ37.995,- Zaken doen? Wij hebben een heel team van specialisten in huis om het u als klant naar de zin te maken. Wij nodigen u graag uit, om zelf te ervaren hoe het is om met ons zaken te doen. Mocht u in een van onze nieuwe Chryslers een proefrit willen maken of eerst informatie ontvangen, bel gerust. Chrysler/Jeep Bosboom-Soest Jeep Birkstraat 105 ÖLtodge Tel.: 035 - 601 32 56 SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 6r

Soester Courant | 1999 | | pagina 3