275.00 orflAlK Deense muzikanten bij 100-jarig PVO Columns Arie Wandelaar gebundeld in '52 Rondjes Soest' 1 ACTUEEL! VVB Uit onze Ooit kiest u voor mooist eicpert schoemaker Woonachtig te Soest (II) Zeeverkenners te water Hartje Zuid op donderdag 29 april open van 18.00 tot 22.00 uur! Het moment van de eeuw VIJF GULDEN KORTING "52 RONDJES SOEST' ig puzzelen? nee met de Logo Puzzel! PAGINA 7 Makelaardij! zw.huisweb.nl Vacatures De Soester Duinen ÏLjXrti) Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten-programma BANG OLUFSEN CENTER Zomerseizoen begonnen Partycentrum De Weegbree Een veelzijdig partycentrum. Inbraak Nassauplantsoen Gevraagd VASTE BEZORGERS f5,- korting voor lezers Soester Courant door Arie Wandelaar ;R HUISARTSEN BAND MET NASCHOLING rdag 15 april: neemgroep A Spelberg, K. Vrijmoet, P. Walter ng in spoedgevallen Dorssen, D. v. Kranenburg neemgroep B M. Verberne, H. Huitema, ümits-Schaffels ng in spoedgevallen B. Nicolas, E. Oudshoorn iag 16 april neemgroep A Dorssen, D. v. Kranenburg, 3. Spelberg ng in spoedgevallen ger, K. Vrijmoet, P. Walter neemgroep B theld, E. Oudshoorn ng in spoedgevallen M. Verberne, H. Huitema, s, M. Smits-Schaffels PAGINAf "WOENSDAG 14 APRIL 1999 SOESTER COURANT I jjajaf. i wij werk van de volgende iet zeer fraaie bloemenaquarellen. snaar een serie acryl-tempera verf narsum i het Twentse coulisse-landschap, er, Herman Brood, Quillaume -vr. 9.30-12.00 14.00-17.30 10.00-16.00 t tegenover eetcafé de Generaal. oninginnedag is voor muziekvereni ging PVO dit jaar wel heel bijzonder. Je vereniging die dit jaar zijn hon derdste verjaardag viert, krijgt bezoek uit Denemarken. Het "Jernbanens lusik Korps" uit Randers (Jutland) brengt het hele weekend door in Soest Deze 24 man sterke harmonie gaat sa- nen met PVO een uitwisselingspro gramma aan: dit jaar zijn de Deense muzikanten in Soest; het volgend jaar gaat PVO met harmonie-orkest en drumband naar het Deense plaatsje Randers om muziek te maken. Op vrijdagmorgen 30 april komen de Deense gasten al om 8.00 uur in Soest aan. Natuurlijk staat PVO klaar aan de Rembrandtlaan om daar haar gasten te verwelkomen. Na een stevig ontbijt Imaken de twee korpsen zich klaar voor |hun eerste optreden: de optocht met ;met Site (www.huisweb.ni), randtekening. Met dagelijkse luis extra in de schijnwerpers i voor een succesvolle verkoopl i) 601 62 51. wwil jlng en heerlijk beschutte tuin grenst aan een speelweide en len zijn in de directe omgeving, woonhuis ca. 360 m3."indeling: kef en open haard, keuken met hal. 1e verd.: 2 royale slaapka- j. 2e verd.: vaste trap naar zol- iste bureautafels, spots en veel /.-gas combi (1998) en dubbele IT«Ti net moderne bedrijfs- vloers) aan doorgaande weg in goed zichtbaar. Indeling woon- in, kelder, toilet en hal. 1e verd.: n overloop. 2e verd.: vaste trap ergruimte. Verwarming middels menteel in gebruik als kantoor- onderhoud. Bedrijfsruimte: opp. m. De bedrijfsruimte is in 1992 voorzien, zoals: ISDN telefoon- ozen, alarminstallatie, systeem- tstroom, c.v.-gas enz. Uitstekend snder voorbehoud goedkeuring Smitsweg 311, telefoon 6012630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaca ture Bank Soest e.o. uw speciale aan dacht voor de volgende vacatures: 03-127 Scoutinggroep in Baarn zoekt vrijwillig(st)ers op de zaterdag voor het begeleiden van meisjes in de leeftijd van 4-6 jaar; 7-10 jaar en van 11-14 jaar. Ook bereid zijn een week mee te draaien in het zomerkamp. 03-150 Vluchtelingenwerk te Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor de opvang en begeleiding van asielzoekers in het dagelijks leven in Baarn. 05-107 Nationaal Epilepsie Fonds in Houten vraagt begeleiders voor tie nervakanties. Een goede motivatie om met tieners om te gaan is erg belangrijk. 05-117 Voetbalvereniging te Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor het geven van voetbaltraining aan 6-10 jarigen (professionele begeleiding aanwezig). 07-118 'Een Non-Profit Organisatie in Hilversum, die zich inzet voor de ver betering van reproductieve gezondheid in ontwikkelingslanden, zoekt vrijwil- Iig(st)ers voor hulp bij vervoer, opzet ten en afbreken van de foto-expositie- wand op diverse plaatsen in het land. Het streven is om de wand maandelijks geplaatst te krijgen in bibliotheken en j, andere openbare gelegenheden. 09-136 Stichting Philadelphia, een protestant christelijke organisatie, zoekt vrijwillig(st)ers voor deelname als leiding van lichtverstandelijk gehandi capten op vakantieweken. Voor informatie over de vacatures uit het bestand kan men terecht bij de Vrij- i willigers Vacature Bank Soest e.o., aan de Smitsweg 311, van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 6012630. ^STSTt st oprijlaan, grote tuin, op 2446 m2 eigen grond. Onder rrain met hal. Totale inhoud ca. 325 m2. met open haardpartij, study, eet- Verd.: 3 slaapkamers, 2 badka- i verdeeld in 3 grote vertrekken BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 25 april Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM I 10.00 TOT 14.00 UUR Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 30 mei, 27 juni, 26 september en 31 oktober RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 linnenkast Dresden berken 200 x 100 x 50 cm 2 deuren/3 laden ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 Donderdag: 's Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f-3,- per kind. Neem uw zes méést geliefde cd's. Of de zes nieuwste. Of zes waarvoor u in de stemming bent. Speel ze achter elkaar of spring van track naar track. En tussendoor kunt u altijd nog schakelen naar de ingebouwde radio. Geniet zoals u wilt. Daarvoor is de BeoSound 9000 bedoeld.. BeoLab 8000 actieve luidsprekers. versierde kinderfietsen door Soest t.g.v. Koninginnedag. Na een "rustpe riode" (dat mag ook wel na een busreis van ca. 9 uur) is het pannenkoeken eten in "De Kabouterhut" in Amers foort. Pannenkoeken is een echt Hol landse lekkernij.... in Denemarken on bekend! 's Avonds staan de muzikanten weer paraat voor de traditionele taptoe die PVO dit jaar organiseert op het terrein van de Brandweer Soest aan de Lange Brinkweg. JMR en PVO spelen daar o.a. samen de "St. Louis Blues March" met ondersteuning van de tamboers van het Groot Gaesbeeker Gilde. Bijna 100 muzikanten die nog nooit samen gespeeld hebben, laten horen wat zij kunnen! En natuurlijk horen we daar ook het Deense volkslied en gaat de Deense vlag omhoog! Zaterdag gaan de gasten "stappen" in Amersfoort: een tocht met "de Water- "Jernbanens Musik Korps uit Dene marken. linie" door de grachten van Oud- Amersfoort en een rondleiding mét proeverij in de Amersfoortse Bierbrou werij "De Drie Ringen" staan dan op het programma, 's Middags komen de muzikanten bij elkaar voor een borrel en wordt er in het PVO-gebouw aan de Rembrandtlaan een Chinese maaltijd geserveerd. Dan is het weer de hoogste tijd voor muziek: JMR en PVO trekken dan ge zamenlijk naar Naarden. In deze oude vestingstad wordt 's avonds een gezel lig concert gegeven in samenwerking met de Naardense muziekvereniging "Het Vendel". Na afloop is er nog wel tijd om bij te praten in het PVO-ge bouw aan de Rembrandtlaan, voordat de gasten hun bed opzoeken in "het Eekhoornnest". Want zondagmorgen staat er weer een Hollands ontbijt klaar: koffie, thee en jus d'orange, diverse broodjes, krenten bollen, beschuit en een gekookt eitje. De Deense muzikanten hoeven beslist niet naar huis met een lege maag! Daar zorgt PVO wel voor. Als de bus uiteindelijk weer richting Denemarken vertrekt, zal PVO onge twijfeld direct plannen gaan smeden voor zijn bezoek aan Denemarken in het voorjaar van 2000. En wie weet.... is het Jerbanens Musik Korps uit De nemarken in het voorjaar van 2001 weer in Soest te horen!!!! Kom dichterbij met uw hand en de deurtjes glijden geruisloos opzij. Een zacht licht overstraalt het gehele paneel. Zo heet de BeoSound Ouverture u welkom in een muziekwereld die alle zintuigen boeit, De Beo Center AV5 laat u tv kijken op een 63 cm scherm met anti-reflex coating. En even later draait u op diezelfde AV5 een cd of u luistert naar een concert op de radio. De ingebouwde luidsprekerset is in elk geval volledig op die taak berekend: uitschuivende stereo speakers plus een machtige subwoofer. Kortom, eindelijk zijn televisie en stereo-installatie volledig geïntegreerd. In een even compacte als elegante vorm. 3 jaar garantie BANG 6.0LUFSEN Wie vergelijkt leest de Soester Courant Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Vanaf vandaag is bij de Soester boek handels de bundel "52 Rondjes Soest" verkrijgbaar. Daarin is een se lectie opgenomen van de columns die Arie Wandelaar in de afgelopen jaren wekelijks onder die titel in de Soester Courant publiceerde. Lezers van de Soester Courant kunnen het boek - met gebruikmaking van de coupon bij dit artikel - met een kor ting van vijf gulden aanschaffen. In de loop van ruim 15 jaar, vanaf 1982, schreef Arie Wandelaar (pseu doniem van de Soester radio- en tv- journalist Jan Leijendekker) bijna 800 "Rondjes Soest" in de Soester Cou rant. Daarin leverde hij op zijn eigen manier, met een vaardige pen en in een heel persoonlijke stijl, zijn commentaar op de gang van zaken in de wereld, in Soest of in de huiselijke kring, in het gezin van "Arie" en "Marie". Meestal maakte hij van zijn hart geen moordkuil en schreef hij onverbloemd wat hij dacht en voelde. Dat leverde hem heel veel bewonderaars op, die elke week weer uitkeken naar wat "Arie" er dit maal van zou zeggen. Toen hij vorig jaar 70 werd zette hij - tot verdriet van zijn talrijke "afnemers" - een punt ach ter zijn "Rondjes". Het moet voor al die lezers van de Soester Courant een bijzonder genoe gen zijn dat een aantal van zijn co lumns nu in boekvorm verschenen zijn. Leijendekker koos de 52 columns - goed voor een jaar lang elke week een ander "verhaal" - zelf uit en bewerkte ze, voor zover nodig. Dat deed hij voor al op aandringen van onze plaatsge noot Bert Raatjes, met wie de Leijen- AXie Wandelaar dekkers goede betrekkingen onderhou den, en die een van Aries grootste be wonderaars is. "Het Uitzoeken vond ik een leuke bezigheid," aldus Leijendek ker. "Het was net een film die je nog eens afdraait..." Omdat Leijendekker zelf de laatste tijd niet in de conditie verkeerde om zich al te intensief met de uitgave van het boek bezig te houden, was het Raatjes die de praktische gang van zaken voor zijn rekening nam. Leijendekker is vol lof over hem. "Hij zette de trein op de rails en liet hem ook nog lopen," aldus de schrijver. Raatjes kreeg daarvoor de enthousiaste medewerking van direc teur Ton Meijer van drukkerij Practicum in Soest, die er een prachtig gebonden boek van heeft gemaakt met een opval lend mooi omslag. Tegen hef licht Jan Leijendekker is uiteraard heel blij met de verschijning van het boek, waarvan het eerste exemplaar hem maandag j.1. thuis werd aangeboden door Bert Raatjes. "Zonder zijn stimu lansen was het er zeker niet gekomen. Hij heeft er een paar schoenzolen aan versleten." Over het boek zelf zegt Lei jendekker: "Het is de weerslag van 15 jaar, waarin ik Soest van tijd tot tijd te gen het licht heb gehouden, in allerlei facetten. Wat me, bij het herlezen van al die stukjes, overigens wel duidelijk is geworden is dat Soest toch eigenlijk ook weer niet zo uniek is als ik wel eens dacht..." Leijendekker heeft het boek - "mijn papieren erfenis", zoals hij het om schrijft - opgedragen aan zijn vrouw Mick, de kinderen en kleinkinderen en aan alle lezers van de Soester Courant. Zijn oud-collega en goede vriend Her man Kuiphof typeert de columns raak in zijn voorwoord: "Rondje Soest ont popte zich tot een van de meest gele zen rubrieken in de Soester Courant. Wisselend van karakter, maar altijd een Jan Leijendekker (l.) ontvangt het eerste exemplaar uit handen van Wan delaar-bewonderaar E.S. Raatjes. wandeling langs verrassende, interes sante mensen en gebeurtenissen. Por tretjes die naast veel waardering een enkele keer ook boegeroep opriepen: het lot van menig columnist. Deson danks hielden Arie en Marie met zoet en zuur de Soester gemeenschap wak ker." Korting "52 Rondjes Soest" is een eenmalige uitgave in een beperkte oplaag. Dat be tekent dat de liefhebbers er snel bij moeten zijn. Het is trouwens uitste kend geschikt als cadeau (bijvoorbeeld voor Moederdag?). De normale win kelprijs van het fraai vormgegeven boekwerk is f 22,95, maar lezers van de Soester Courant kunnen bij de aan schaf van het boek gebruik maken van de speciale kortingcoupon (hieronder afgedrukt) ten bedrage van vijf gulden. "52 Rondjes Soest" is verkrijgbaar bij boekhandel Van de Ven, Zuidprome nade, boekhandel Jongerius, Van Weedestraat, en de Bruna-boekwinkel, eveneens Van Weedestraat. Soest heeft geen hart, geen kern, geen brink, geen plein en geen centrale plek, waarheen elk wordt gezogen. Toch is 't er mooi en lang niet gek. Wat heeft ons toch bewogen? Jan M. Zaterdag 10 april, 8.30 uur. Slaperi ge ogen, warrige haren en hangende schouders, maar toch een goed hu meur. De verkenners leggen nog even snel de laatste hand aan hun boten voordat die weg gaan. Het is altijd weer een spannend mo ment. Met z'n allen tillen ze een van de 700 kilo zware boten op en langzaam lopen ze naar de trailer. Als de boot na veel gepuf en gehijg goed en wel vast zit, en alle tuigage in de boot ligt, mag de auto het werk doen. En dan staan verkenners aan de andere kant van Baarn klaar om de boot het water in te loodsen. De verkenners vinden het hard werken, maar ze hebben het er wel voor over, immers, het begin van het zomerseizoen betekent elke week lek ker zeilen. "Het winterseizoen is heel leuk," zegt een verkenner, "maar ik ben altijd weer blij als we het water ingaan. Ik raakte een beetje opgedroogd op het land." De verkenners zijn niet de enigen die blij zijn met het zomerseizoen. Ook de welpen zijn blij dat de boten weer in het water liggen. Zij gaan namelijk ie dere twee weken zeilen met hun Opti misten. Het zomerseizoen is begonnen. De groepsleuze "Eindelijk doen wat thuis niet mag" wordt tijdens deze maanden nog eens extra benadrukt. Zeilen, kampen, watergevechten, zwemmen, roeien en heel veel lol. Dit is wat de verkenners iedere zaterdag weer kun nen verwachten van dit seizoen. Nu is de verf nog vers en de boten zien er goed uit. "Dat is altijd leuk, met je ei gen boot die je zelf opgeknapt hebt het water op gaan", zegt Dirk Ooijevaar, schipper van de Paltz- en Eemgeuzen, "Je merkt dan echt datje inspanningen de moeite waard zijn geweest. „De Weegbree" is geschikt voor bruiloften, recepties en bedrijfsfeesten. Wilt u meer weten, eens komen kijken, praten of een vrijblijvende offerte ontvangen? Weegbreestraat 205-207, 3765 XE Soest Tel.: 035 - 601 79 54 - Fax: 035 - 602 82 97 Internetsite: Sepp.Demon.nl In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een woning aan het Nassauplantsoen. De dader had een ruit ingeslagen en was op die manier het huis binnengekomen. De woning werd doorzocht; de buit bestond uit muziekapparatuur en een aantal siera den. De 31-jarige bewoonster deed aangifte bij de politie. Aanmelden: tel. 601 41 52 ZUID HARTJE ZUID RECTIFICATIE Hartje Zuid viert op donderdag 29 april - "The Night Before" Koninginnedag - een knetterend feest, met speciale acties, aanbiedingen en muziek. Het evenement duurt van 18.00 tot 22.00 uur en niet tot 20.00 uur, zoals per abuis in het vandaag verspreide Oranjeboekje staat vermeld (pag. 2). Bestuur Hartje Zuid Doe mee en beschrijf, teken of foto grafeer uw moment van de eeuw. De openbare bibliotheken in Nederland hebben dit jaar gezamenlijk bestem peld tot "Het jaar van de eeuw". Ook in de bibliotheken in Soest en Soesterberg is momenteel een tentoon stelling te zien rond dit thema. Aan dit thema is een wedstrijd gekoppeld, waar iedereen aan mee kan doen. Het de bedoeling dat de deelnemer "een mo ment van de eeuw" tekent, beschrijft of fotografeert en zijn werkstuk vóór 20 mei opstuurt naar Het Moment, p/a Comité Jaar van de Ouderen, Postbus 1999, 6801 BZ Arnhem. De beste momenten worden per me dium (tekst, tekening, foto) en per leef tijdscategorie beloond met een "mo ment naar keuze" van f 500,-. Er zijn vier leeftijdscategorieën: tot 12 jaar, van 12 tot 18 jaar, van 18 tot 55 jaar en 55 jaar en ouder. Er zijn van die momenten die iedereen kent. Verre momenten: de dag dat Ne derland werd bevrijd, november 1963, de moord op Kennedy, of kort daarna, Tegen inlevering van deze coupon ontvangt men een korting van vijf gulden op de normale winkelprijs (f 22,95) van Inleveren bij boekhandel Van de Ven, boekhandel Jongerius of de Bruna-boekwinkel te Soest. Geesink die goud won in Tokio en Beatrix en Claus die in Amsterdam in het huwelijk traden. Momenten dich terbij: de ramp in Tsjernobyl, de dag dat Oranje de Europese titel veroverde, de Golfoorlog of die Boeing van El Al die zich in de Bijlmer boorde. Dan zijn er momenten die bijna ieder een beleeft maar iedereen anders: een huwelijk, een geboorte, een overwin ning, een verlies. Vervolgens zijn er unieke momenten. Dat zijn de meest interessante: de één maakt een reis door Afghanistan en belandt daar in een dorpje dat.... Een ander blijft thuis en experimenteert met vorm en kleur tot op een dag.... Een derde wordt op eens overvallen door die ziekte waar hij niet meer vanaf komt. Uiteindelijk zijn er de gedroomde mo menten: miljoenen mensen dromen van de dag dat.... ze schatrijk zijn, dat ze die ene ontmoeten, beroemd worden, een filmster de hand mogen schudden, met een jeep door de Sahara rijden. Manifestatie Momenten die iedereen kent, momen ten die bijna iedereen wel eens mee maakt, unieke momenten, gedroomde momenten: in de komende maanden organiseren de openbare bibliotheken van Nederland samen met het Comité Internationaal Jaar van de Ouderen, Senior Web en het Algemeen Dagblad een manifestatie onder de titel: "Het Moment". De beste ingezonden momenten zijn te zien op een tentoonstelling in Sonsbeek tijdens het langste weekend van het jaar (rond 21 juni), en worden gedeel telijk gepubliceerd in het Algemeen Dagblad. Ook zullen de inzendinge te zien zijn op Inter www.hetmoment.nl

Soester Courant | 1999 | | pagina 7