;epast PVO met taptoe op Koninginnedag Keukens en badkamers onder één dak 1 CULTUUR WELZIJN j Jan Jansen in de Open Hof de man berg Programma Koninginnedag Nederlandse artiesten in Openluchttheater Cabrio Kinderspelen en Hans Kazan op 30 april in De Vrije Teugel Spooky and his new Swinging Soul Machine RE-play CS MILTON 30 april: artfói-öCK PAGINA^ WOENSDAG 21 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 1 5 Nieuwe serie zondagmiddagconcerten Idelen >ri! 1999 Zaterdag 1 mei Poppenvoorstelling 'Lichtjes uit de zee' Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Peter Besseling bij Orgel/Keyboard Club Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten-programma Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Groot concert op donderdag 29 april Wie vergelijkt leest de Soester Courant Donderdag 29 april 1999 in openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat Openluchttheater "Cabrio'én Kinderparadijs "De Vrije Teugel" presenteren met trots: The Sound of Soul, Rhythm Slues met in concert: Presentatie: Sanna Aanvang: 20.30 uur Entreeprijs: 25 gulden Voorverkoop: VW-Soest, Broodje van Toontje aan de Birkstraat7, De Gouden Snaar", Rabobank Soest-Baarn, "De Vrije Teugel" aan het Vedelaarpad 55. 11.00 uur: Groot feest op kinderparadijs met 40 spelen en de grote Illusieshow van Hans Kazan (14.30 uur) Vrijdag 23 april Literair in Artishock met Bob v.d. Goen Zaterdag 24 april Bluesnight met Free Easy #4 >♦<>- Zondag 25 april Barokconcert door het Colenso Consort Maandag 26 april 'Comedian Harmonists' Lustig Keukenstudio en Sanitair tegelcentrum Soesterberg verzorgen uw complete installatie van keuken en .badkamer. LUSTIG Sanitair tegelcentrum Soesterberg bv Telefoon 0346 352194 DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 g)e zee is weids en groot. En het eiland is maar een klein vlekje in die oneindige jatermassa. In de zee wonen tal van lieren, het is er licht en vrolijk. Ook de leemeermin woont in het water. Ze pfaat met haar vriendjes door middel van lichtjes en laat ze dansen op de golven. Op het eiland is het koud en eenzaam. Er staat alleen een kleine vuurtoren en hierin woont de vuurtorenwachter. Hij 'ijs bang voor al dat water. En toch kan hij niet weg. Zijn zusje is daar verdwe nen in de golven. Bovendien moet hij 'zorgen voor het licht van de vuurtoren. En dan geeft de zee antwoord met |aar wonderlijke lichtjes. Is het de zee- hermin? Lichtjes uit de zee' is een beeldende heaterproductie voor iedereen vanaf 4 aar, met veel poppenspel en mime. Licht en beeld maken woorden over- odig. En als er wordt gesproken in de oorstelling, dan is dat met de kinderen lan de andere kant van de zee. s zien in het theater van C-drie, op za- jerdag 1 mei; aanvang 14.00 uur. De oegang is: f 7,50/6,- (strippenkaart)/ 10,- (volwassenen). uilpmlddeleii Virga Lipman in "lichtjes uit de zee Bob van Dantzig. lening kunt aanvragen, infor- bij uw zorgverzekeraar of ge: lok uw huisarts, specialist of kan u hierover informeren De succesvolle serie concerten die vorig jaar in De Open Hof is gehou den rondom het Nijsse-orgel krijgt dit jaar een vervolg. Het was vorig jaar al gelukt om een aantal musici van naam naar Soest te krijgen (o.a. Bert Matter uit Zutphen). Ook dit jaar kan men een aantal musici van naam in De Open Hof beluisteren. Zondag a.s. start de serie met een uit voering van Jan Jansen aan het orgel en Sigrun Lefringhausen, blokfluit. Jan Jansen is in Soest beslist geen on bekende. Jarenlang was hij als cantor organist verbonden aan de Oude Kerk. Hij studeerde aan het Utrechts Conser vatorium orgel bij Cor Kee, piano bij Gérard van Blerk en clavecimbel bij Le- nie van der Lee. In 1970 behaalde hij de Prix d'Exellence voor orgel. Vanaf 1987 is hij organist van de Domkerk te Utrecht, waar hij de landelijk welbeken de zaterdagmiddagmuziek verzorgt, sa men met de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Hij maakte een groot aantal cd-opnamen, waaronder de orgelwer ken van Felix Mendelssohn; in samen werking met de Domcantorij muziek van Marcel Dupré en, meest recente lijk, orgelwerken van Wolfgang Ama- deus Mozart, waaronder enkele 'Qua- tremains' composities, uitgevoerd sa men met zijn zoon David Jansen. (De laatste was vorig jaar ook te horen in De Open Hof.) Jansen is tevens als docent verbonden aan het Utrechts Conservatorium. Sigrun Lefringhausen geboren in 1965 te Mettmann (Duitsland) studeerde blokfuit aan het Maastrichts Conserva torium en in Utrecht bij Heiko ter Schegget voor uitvoerend musicus. Zij is nu als docente verbonden aan de muziekschool te Vilden (bij Düssel- dorf). Ze treedt regelmatig op met en sembles in wisselende samenstelling en maakte cd-opnamen met onder ande re het Amsterdam Baroque Orchestra o.l.v. Ton Koopman. d. Zelfs Albert Frans Schweit- ft daar eens gelogeerd. De bij- gasten van toen hebben nu ;emaakt voor mannen en vrou- de Koninklijke marechaussee, r 24 uur per dag vrij onopval- ■n diensten verrichten, voeren ze de aan hen opgedra- en uit, zijnde de Algemene Po- enst voor de krijgsmacht. 'Juist atie van het werk die zich hier It, intrigeert mij. Nog maar net we een bijzonder groot en vrij inderzoek, positief kunnen af- Elkaar aanvullen waar nodig is en optimale samenwerking met tie. Ook voor de bevolking van 'berg is het rustgevend dat wij uur per dag zijn en ook 's nachts et vliegdorp surveilleren. Bij het op feiten gepleegd door burgers goed overleg met de politie ge- of bij noodzaak direct gehan- Door de veelheid en veelzijdig- in de aan ons opgedragen taken, t de Koninklijke marechaussee mgeren een uitdaging, waar men en goed product te leveren', al- akes. Op vrijdag 23 april zal Peter Besseling te gast zijn bij de Orgel en Keyboard Club Eemland. Besseling zal hier, op uitnodiging van het bestuur, een licht klassiek piano-recital geven. Het pro gramma bestaat uit gevarieerde piano stukken, uitgevoerd op een Technics- Piano. Peter Besseling is aan het Conservato rium van Amsterdam verbonden als correpetitor en als docent bijvak piano. Hij treedt regelmatig op als begeleider van de trompettist Frits Damrow en de hoornist Jaap van der Vliet, waarbij hij zich als solist niet onbetuigd laat. Als begeleider heeft hij een aantal malen gespeeld in de Kleine Zaal van het Concertgebouw van Amsterdam. Kort geleden verzorgde Peter een pianobe geleiding in een rechtstreekse uitzen ding van de AVRO vanuit de spiegel zaal van het Concertgebouw. Deze muzikale avond, die van 19.30 tot 22.30 uur wordt gehouden in dien stencentrum Honsbergen, Wiardi Beek- manstraat 475, is ook voor niet leden toegankelijk. De toegang is gratis. Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 en, maar noem je 'de muziek', dan it hij met een glimlach. Fijn om toveel blijdschap te kunnen terug- en aan die tijd van toen. Donderdag: j 's Ochtends en 's middags natuureduca- B tie, 's ochtends knutselen voor dames en I's middags de mogelijkheid voor een I verjaardagspartijtje, f Vrijdag: Y Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar- I dagspartijtje. R Elke le en 3e vrijdag van de maand I ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de I maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een veijaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f3. per kind. Jan Jansen. Het programma van zondag a.s. bevat onder andere werken van Joh. Pachel- bel (de Ciacona in f-moll voor orgel). Joh. Seb. Bach (o.m. de sonate in F- dur voor orgel én fluit), Dietrich Bux- tehude (Toccata in F-dur voor orgel), Henry Purcell (de Voiuntary for a Dou blé Organ). De toegang is zoals gebruikelijk vrij. Aan het eind wordt er wel een collec te gehouden ter bestrijding van de on kosten. De aanvang is 16.00 uur. Het adres van De Open Hof is Veenbes straat 2 (hoek Dalweg). Spooky and his New Swinging Soul Machine, RE-Play en CB Milton zijn de Nederlandse artiesten die donderdag 29 april optreden in open luchttheater Cabrio aan de Soester bergsestraat. Het concert is tot stand gekomen door een samenwerking tussen Cabrio en kinderparadijs De Vrije Teugel. Het be gint om 20.30 uur met een drie kwar tier durende act van Spooky die in de jaren zeventig furore maakte met Sue. Tegenwoordig betreedt hij de vader landse podia in gezelschap van de New Swinging Soul Machine. Daarna komt de Nederlandse jongens- groep RE-play op de bühne, gevolgd door de zanger CB Milton die op zijn beurt wordt afgelost door Spooky en zijn begeleiders die het programma af sluiten. Sanne praat de verschillende onderdelen van het concert aan elkaar. De organisatoren beloven een 'fantas tisch luister- en swingfeest' in het unie ke, natuurlijke decor van dennen en sparren. Het concert begint om 20.30 uur en de toegang bedraagt 25 gulden. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar bij De Vrije Teugel aan het Vedelaar pad, de VVV en de Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat en Broodje van Toontje aan de Kerkstraat. Op vrijdag 30 april (Koninginnedag) opent kinderparadijs De Vrije Teu gel om 11.00 uur het hek aan het Vedelaarpad. Op het terrein kunnen kinderen tot 17.00 uur meedoen aan 35 tot veertig spelen. De activiteiten variëren van bottenbij- ters tot hoefijzerwerpen en van een schommelbeest tot UFO-schieten. Het grote luchtkussen ontbreekt niet, het plonsbad en de roetsjbaan evenmin. Verder is er onder meer tafelvoetbal, een varkenswip, een gigantbal, een ma gisch vierkant én een dartspel. Daar blijft het niet bij, want als topat tractie heeft De Vrije Teugel dit jaar Hans Kazan vastgelegd. Hij komt met zijn Grote Illusieshow naar het Vede laarpad en treedt van 14.30 tot 16.30 uur op. Om op 30 april het terrein te mogen betreden, moet 7,50 gulden per per soon worden betaald. DONDERDAG 29 APRIL 20.30 uur Concert met Spooky and his New Swinging Soul Machine, RE-Play, CB Milton in openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat. Entree: 25 gulden. 21.00 uur Lampionnenoptocht vanaf de Open Hof aan de Veenbesstraat. VRIJDAG 30 APRIL 09.00-10.00 uur en 13.00-14.00 uur Natuur fietstocht IVN Eemland vanaf De Kwekerij aan de Molenstraat. 09.30 uur Optocht versierde fietsen en autopeds vanaf de Ludgerusschool op de hoek van de Hildebrandtlaan en de Vosseveldlaan. 10.00 uur Oranje Vrijmarkt op de Engh (tot 15.00 uur). Paardensport bij manege Eldorado aan de Bosstraat. 11.00 uur Kinderspelen bij 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg met om 13.30 uur optreden van Reinier Sijpkens. Kinderspelen1 bij kinderparadijs De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad met om 14.30 uur optreden van Hans Kazan. 12.00 uur Open huis, live-muziek en Queensday Festival in Artishock aan de Steenhoffstraat (tot 02.00 uur). Entree Queensday Festival: 15 gulden. 16,30 uur Oranjebal met live-optreden van T-Bone Special in Bos en Duin aan de Bosstraat. (De Zeskamp gaat niet door). 20.00 uur Oranjebingo in de Vijverhof aan de Klarinet. Deelname: 10 gulden. 20.30 uur Gospelconcert met Friendship Gospel Choir op het terrein van de brand weerkazerne aan de Lange Brinkweg 21.30 uur Taptoe met PVO, het Groot Gaesbeeker Gilde, Excelsior en het Deen se Jernbanens Musikkorps Randers op het terrein van de brandweerkazer ne aan de Lange Brinkweg (Aansluitend vuurwerk). Koninginnedag is meestal een van de eerste gelegenheden waarop muziek vereniging PVO weer naar buiten trekt. En ook dit jaar is dat weer zo: op vrijdag 30 april a.s. loopt PVO voorop in de optocht met versierde kinderfietsen die door Soest trekt. En behalve de Soester muzikanten lo pen er ook 24 Deense gastmuzikanten mee, die dit weekend in Soest zijn t.g.y. de 100ste verjaardag van PVO! Afwis selend verzorgen PVO en het Jernba nens Musik Korps uit Randers (Jut land) de muziek voor de kinderen en het publiek dat altijd weer de optocht bewondert. Na een betrekkelijk "rusti ge" middag bereiden de muzikanten zich dan voor op de Taptoe, die PVO voor het achtste jaar in Soest organi seert. Dit jaar niet - zoals men gewend was - op het Raadhuisplein in Soest, maar op het terrein van de Brandweer aan de Lange Brinkweg. Daar vindt een echte muzikale happening plaats: Om 20.30 uur bijt het "Friendship Gospel Choir" uit Soest daar het spits af. Bijna een uur lang swingende en meeslepen de gospelsongs vertolkt door zo'n 50 zangers en zangeressen. Een paar minuten voor half tien - als de koorleden zich terugtrekken - staat PVO klaar met haar jubileum-tune. Want behalve dat Soest Koninginne dag viert, viert PVO ook nog eens haar 100-jarig bestaan in Soest! Zodra de tune - speciaal voor deze ge legenheid gecomponeerd - heeft ge klonken, trekken de leden van het iT Groot Gaesbeeker Gilde het terrein op. Tamboers, hoornblazers, vendeliers en koningspaar zorgen voor een muzikale show, waarbij vooral de vendeliers la ten zien wat zij kunnen presteren. Als de vendels weer gedragen kunnen wor den maakt het Gilde plaats voor mu ziekvereniging Excelsior uit Cothen. Deze fanfare - al eerder te gast op de Soester taptoe - brengt met majorettes, malletband en fanfare-orkest een af wisselend programma. Het Jernbanens Musik Korps uit Dene marken, waarmee Soest 's morgens al heeft kunnen kennismaken, is dan na tuurlijk ook weer van de partij. Dit klei ne maar zeer enthousiaste korps pre senteert zich graag aan het Nederland se publiek. Daarna is het de beurt aan het "jarige" PVO. De Soester muzikanten hebben hun programma natuurlijk een beetje afgestemd op "100 jaar". Tot slot pre senteren het Groot Gaesbeeker Gilde, fanfare Excelsior, het Jernbanens Mu sik Korps en muziekvereniging PVO zich nog eens in een gezamenlijke fina le. Daar hoort het publiek o.a. "The Saint Louis Blues March" door PVO. het Groot Gaesbeeker Gilde en de Deense muzikanten.... dat hebben ze nog niet eerder samengespeeld! Als Retze Faber het taptoesignaal heeft geblazen gaat tijdens "Der er et yndigt land" (het Deense volkslied) de Deense vlag omhoog; daarna klinkt het "Wilhelmus" en gaat ook de Neder landse vlag in top. De korpsen marche ren af en het vuurwerk knalt los. Iedereen hoopt dan terug te kijken op een geslaagde taptoe t.g.v. de feestelijk heden van Koninginnedag en het 100- jarig bestaan van PVO. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Iri samenwerking met SLAS organi seert Artishock in de filmzaal een lite raire avond met de Soester advocaat en schrijver Bob van der Goen. Hij is ge specialiseerd in letselschade en vooral bekend als raadsman, die 191 slachtof fers van de ramp met de El Al-Boeing vertegenwoordigt en in 1994 verdacht werd van deelname aan een criminele organisatie. In 1998 sloeg hij keihard terug met een onthullend boek over het Nederlandse drugsbeleid en de crisis bij justitie: "Doodseskaders in Nederland?" Het werd door Martin Ros een Multatuli aans schotschrift genoemd. Van der Goen werd geboren in Am sterdam als zoon van een joodse standwerker, was in zijn studententijd betrokken bij de Maagdenhuisbezetting en publiceerde in onder meer Hollands Maandblad en in Maatstaf. Hij staat in de juridische wereld bekend als briljant Bob van der Goen. op het gebied van internationale rechtszaken. Eerder schreef hij de roman "Dagboek van een notaris" en is bezig aan de verhalenbundel "Reis nooit over Friu- lia". In 1994 publiceerde hij het om streden boek "Nooit meer Mondriaan". Bob van der Goen leest uit eigen werk. Na de pauze discussie. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 7,50. Reserveren is aan te bevelen! (Reserve ren van maandag t/m vrijdag tussen 9.30-13.00 uur via 035-6019577). Augustus '93 hebben zanger Jos Veld huizen, pianist/organist Frank Pistorius, drummer Arno Willemsen en gitarist Jan-Willem Berkhout Flavium verlaten om een nieuwe formatie te vormen, Free Easy genaamd. Na een succes volle tijd bij Flavium was het moment gekomen een nieuwe uitdaging aan te gaan. Om de band te completeren is bassist Alex Bongers aangetrokken. In de vier jaar na de oprichting heeft de band een gedegen live-reputatie weten op te bouwen. De band wordt alom beschouwd als één van de top rhythm blues-bands in Nederland. Op het Silvox-label is in januari 1997 de debuut-cd "Message from a small World" verschenen (distributie ge schiedt door Music Words). De cd is door de schrijvende pers zeer goed ontvangen. Het repertoire van Free Easy bestaat voornamelijk uit op Amerikaanse leest geschoeide rhythm blues, waaronder veel eigen werk en een enkele terugblik op de Flaviumperiode. Jarenlange stu dio- en podiumervaring en een flinke dosis enthousiasme staan garant voor kwaliteitsoptreden. Free Easy bestaat uit: Jos Veldhui zen - lead background vocals; Jan- Willem Berkhout - guitar, background vocals; Frank Pistorius - Hammond B3, piano; Alex Bongers - Bass, back ground vocals; Arno Willemsen - Drums. Entree f 15,-. Aanvang 22.00 uur. Het Colenso Consort zal a.s. zondag middag een concert geven in Artishock onder leiding van de vaste dirigent en artistiek leider Gregory Hubert. Het Colenso Consort, zo langzamerhand al een begrip voor Soest en omgeving, bestaat uit een 20-tal geschoolde ama teur-musici die zich hebben toegelegd op het spelen van barokmuziek d.w.z. uit het tijdperk dat ligt tussen de re naissance en de klassieke periode, ruwweg tussen 1600 en 1750. Op het programma staan Concerti grossi van Handel en Geminiani, "Pièces en con cert" voor cello en strijkers van Coup- erin, een fluitconcert van Naudot, het beroemde altvioolconcert van Tele- mann en de derde symfonie van Willi- am Boyce. Aanvang 15.00 uur. Toegangsprijs f 15,-. Er zijn vele manieren om de geschiede nis te doen herleven. Regisseur Joseph Vilsmaier koos ervoor om een zwaar onderwerp uit de recente historie van zijn vaderland op redelijk lichtvoetige manier te verfilmen, zonder afbreuk te doen aan het realistisch gehalte van de materie. De film "Comedian Harmo nists" gaat, u raadt het al, over Die Comedian Harmonists, de beroemde Duitse close-harmonygroep, die haar hoogtepunt beleefde tijdens de begin jaren van het nationaal-socialisme. Berlijn 1927. Harry Frommermann, een werkeloos acteur met een voorlief de voor het arrangeren van muziek, hoort in zijn favoriete muziekwinkel een opname van het Amerikaanse he rengroepje The Revelers. Hij besluit een soortgelijk gezelschap op te richten en plaatst een advertentie voor een au ditie, waarvoor de opkomst overweldi gend, maar aanvankelijk weinig hoop gevend is. Totdat Robert Biberti ten to nele verschijnt: hij kan partituren lezen, zingt in een operakoor en brengt Har ry in contact met andere zangers. Zo ontstaat een vocaal ensemble bestaan de uit zes mannen: oprichter Frommer mann, Biberti, die zich als zakelijk leider ontpopt, de zingende kelner Ari Lesch- nikoff, de operazangeres Cycowski en Collin en de pianist Bootz. Na een periode van intensief oefenen en diverse tegenslagen breken ze door in Duitsland en verandert hun bestaan in een luxeleven vol feesten, voorrech ten en dames. Harry heeft inmiddels een verhouding met de verkoopster uit zijn stam"-muziekwinkelDe opkomst van het Nationaal Socialisme heeft echter grote gevolgen voor de groep, die immers voor de helft bestaat uit jo den. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/65+ f 7,-. Agenda: ma. 10 mei "Festen". KEUKENSTUDIO 354711 Telefoon 0346 Industrieterrein Soesterberg. Sterrenbergweg 3-7. Naast de Lampen Speciaalzaak Openingstijden di. t/m vrijdag 10.00 -17.00 uur, za.10.00 -16.00 uur. Daarna op afspraak

Soester Courant | 1999 | | pagina 15