B9 W 00 B Red Stars gooit eigen glazen in SoVoCo grijpt laatste strohalm MÊÊSxnxz Onterecht verlies Soest tegen Quick SEC zet belangrijke stap in richting handhaving enaar Herstel bij LTC Soestdijk Indirecte degradatie kan nog worden afgewend Stijlvolle afsluiting door herenteam Smeeing/BDC NSC PAGIIMA 1fi (KEN ■te keuze! at 35a I2 93 60 WOENSDAG 21 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 VOETBAL zaterdag j Beslissingsduel Hees-EDO om titel in 6e klasse TAFELTENNIS Shot wordt dit voorjaar geen lampioen meer HOCKEY Gemiste strafbal kost hockeysters een punt: 1-0 TENNIS Soest-Zuid boekt eerste zege ten koste van Rapid Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Nog volop titelkansen door misstappen drie concurrenten VOETBAL Promotiekansen verkeken door verlies in dramatische wedstrijd BASKETBAL Neuzen staan dezelfde richting uit TENNIS VOETBAL zondag Installatiebedrijf j. cornelisse bv. |J Dakwerken SCHOONSPRINGEN Schoonspringster Monique van der Hoef (12) wint NK Eemvogels Iaat zege in tweede helft glippen SKIËN Edwin Vos wint na NK ook Kids Cup VOLLEYBAL ATLETIEK Wisselend succes voor Soesters in marathon Rotterdam Snoekbaars start zomercompetitie Bingo bij SEC HANDBAL ROGGE 5// ntes en het Utrechtse EDO spelen zaterdag 24 april een beslissings wedstrijd om het kampioenschap in de zesde klasse B. Het duel begint 0m 14.30 uur op het terrein van De „„ar speelde de ploeg van Ron Da selaar afgelopen zaterdag ook al. Ipe laatste reguliere competitiewed strijd tegen De Bilt werd met 1-2 •ewonnen. EDO verpulverde op 'éjen veld het Baarnse Eemboys jet 7-1. Door deze resultaten heb- I beide twee ploegen hetzelfde aan punten. In de reglementen van ji KNVB staat dat bij een gelijk aantal punten er een extra duel moet worden gespeeld. "gen De Bilt kwamen de Soesters op achterstand via een eigen doel punt. In de tweede helft tekende Jeffrey Dorrestein de gelijkmaker voor Hees aan. Peter de Jong scoor de de winnende treffer. De midden velder schoot een vrije trap feilloos binnen. Door met 5-5 gelijk te spelen tegen Rega 2 heeft Shot zijn kansen op het kampioenschap in de vierde divisie verspeeld. De tafeltennissers hadden een ruime zege moeten boeken, maar lieten te veel punten liggen. Rega vocht zaterdag tegen degradatie en dat leverde Shot veel tegenstand op. De Soesters dreigden zelfs onder de voet te worden gelopen, maar op een 2-5-achterstand stonden de spelers op. Martin Fransen, Erik Merkus en Marcel Jansen (de laatste in drie ga mes) wonnen hun laatste enkelpartij, waardoor er tenminste nog vijf punten werden binnengehaald. Dat waren er te weinig om te mogen hopen op de titel. Met zes invallers uit het tweede en de jeugd deden de dames van MHC Soest het zeker niet onaardig tegen Spandersbosch. Niettemin werd de uitwedstrijd verlóren. Uit een strafbal maakte de thuisploeg het enige doel punt: 1-0. Soest kreeg daarna nog een unieke kans op de gelijkmaker, maar routinier Merion van Asch miste de strafbal die ze kort voor tijd mocht nemen. In de eerste helft had Olga Kikeieva een fraaie kans laten liggen. Heren De gedegradeerde heren hadden tegen Derby weinig in te brengen. Derby wil de winnen om de tweede plaats en promotie af te dwingen. Dat lukte door veel beter veldspel en doordat de Soes ters nogal wat dekkingsfouten maakte. De 'strafexcursie' eindigde op 6-1. Het doelpunt van Soest werd gescoord door Rein Jansen. De stand was toen nog 1-1. In de vierde klasse hebben de tennis sers van Soest-Zuid hun eerste over winning geboekt. Na de 4-4 tijdens de competitie-ouverture, wend zondag Rapid in Hilversum met 3-5 geklopt. Belangrijk voor de winst waren de spe- I lende coach Danny Egter en Monsé Strengers. Beiden wonnen hun enkels pel en waren tevens succesvol in het dubbelspel met respectievelijk Stephan Schoonenbeek en Nicole Verhoeven. Als bekroning op hun goede spel trok ken ze samen hun mix naar zich toe, waardoor de eindzege niet meer in ge vaar kon komen voor Soest-Zuid. woensdag Andijviestamppot met een bal gehakt donderdag Hachee met aardappel puree en sperziebonen weekend Lamskoteletjes met aardap pelkroketten en bloemkool maandag Speklapje met aardappel schijven en snijbonen dinsdag Kalfsreepjes met rijst en gemengde sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Het zat Soest zondagmiddag in de streekderby tegen Quick absoluut niet mee. De ploeg van trainer Peter Visee maakte de dienst uit en schiep de beste kansen, maar de Amers- foorters pakten op sportpark Dorres tein de volle buit: 4-2. De Soesters blijven aanspraak maken op het kampioenschap, omdat ook EDO, KBV en AFC het onderspit delfden. Met nog twee duels te spelen, is het aan de kop van de ranglijst ongemeen spannend. EDO en KBV hebben de beste papieren in de race om de titel, AFC volgt kort daarachter op een punt. Soest heeft twee punten achter stand op de koplopers. Ook Quick heeft nog hoop, maar de kloof van vier punten lijkt onoverbrugbaar. Niets is meer zeker in deze rare en aan trekkelijke eerste klasse. Daar kunnen de Soesters over meepraten. Bijna tweeënhalve maand duurde de heer schappij van de blauwe leeuwen. Week na week werd de tegenstanders de oren gewassen. Tegen DWS kwam ech ter de klad er in. Uit de laatste zes wed strijden behaalde Soesters het schamele aantal van vier punten. Alleen tegen de potentiële degradant Osdorp konden de mannen van Visee winnen en er werd een punt gepakt in het moeilijke uitduel tegen concurrent AFC. Verlies- partijen vielen er te noteren tegen DWS, OSV, DCG en Quick. Het resterende programma van Soest bestaat uit thuiswedstrijden tegen het laag geklasseerde DEM en het even eens onderin bivakkerende Velsen. De concurrenten hebben een op papier veel lastigere reeks in het vooruitzicht. EDO krijgt DCG op bezoek. De Am- sterdammers lijken in de 'winning mood' te zitten. Achtereenvolgens Soest en KBV waren de mindere. Bo vendien volgt op de laatste competitie dag de kraker tegen KBV. Deze Am sterdamse club moet proberen om in de plaatselijke derby AFC van het lijf te houden. Offensief Tegen Quick was Soest bij vlagen weer ouderwets op dreef. Vanuit de verde diging, onder leiding van de solide Rene de Bree, probeerden de Soesters de ploeg van Leusdenaar Nico Ro- meyn onder druk te zetten. Visee had Dennis Heykamp een vrije rol op het middenveld gegeven om de spitsen Hilmi Mihci en André Hufman vol doende te ondersteunen. Omdat ook Martijn Stalenhoef en Jeroen van Veenendaal vaak aanvallende bedoe lingen hadden, stond er een zeer of fensief Soest in het veld. Quick had hier zichtbaar moeite mee en beperkte zich tot verdedigen. De streekderby was bij tijd en wijlen zeer grimmig. Scheidsrechter Kruijt uit Zaandam verzuimde op te treden, waardoor de gemoederen aan beide kanten verhit raakten. Paul van de Grift was het eerste slachtoffer aan Soester zijde. De verdediger moest een aanslag op zijn benen incasseren. Hij kon ver der spelen. Soest kreeg voor rust de beste moge lijkheden, maar de voorwaartsen mis ten séherpte voor het doel van Quick- doelman Roy Dirksen. Heykamp liet de meegereisde supporters bijna jui chen. Zijn vrije trap belandde echter op de paal. Uit het niets kwam Quick op voorsprong. Paul Stevens schoot vlak voor rust binnen. Positiespel De gelijkmaker viel in de vijftigste mi nuut. Hufman benutte de toegekende strafschop na een overtreding op Hey kamp. Kort daarna had Hufman de 1- 2 op de schoen. Mihci stuurde de aan valler de diepte in. Hij faalde kinderlijk tegen zijn oude club. Soest speelde bij vlagen goed positiespel. Er werd veel vuldig gebruikgemaakt van de zijkan ten, waar de backs Paul Hilhorst en Ton Wolfsen vaak opdoken. Maar toch ging het voor de Soesters mis. Ton van de Heuvel scoorde voor de thuisploeg. Tien minuten later leek de wedstrijd beslist. Topscorer Ben van den Hoek mocht vanaf elf meter aanleggen. In eerste instantie keerde Michael van Ee de inzet, in de herkansing schoof Van den Hoek de bal in het doel: 3-1. Trainer Visee bracht Martijn de Jonge voor Hilhorst in het veld en liet de ver dediging man tegen man spelen. Maar Soest kon niet echt meer potten bre ken. Quick liep zelfs uit naar 4-1 door een doelpunt van Arjen van der Horst. Aijen Grapendaal mocht nog voor het laatste kwartier opdraven. De Soester formatie kreeg ook in deze fase goede kansen, maar Mihci was te laconiek in de afwerking. Kort voor het eindsig naal bepaalde Mihci uit een strafschop de eindstand op 4-2. De scheidsrechter deelde drie gele kaar ten in het duel uit. Van Ee en De Bree waren aan Soester zijde de ontvangers. De teleurstelling bij trainer Peter Visee was groot. "We hadden een redelijke start en kwamen eigenlijk steeds beter in ons spel. Het wachten was op de voorsprong van Soest, maar in de doel- mond waren we niet scherp genoeg. In de rust heb ik de spelers op die scherp te gewezen en dat we beter positievoet bal moesten gaan spelen. Na rust had den we een enorm overwicht, maar de 3-1 deed ons de das om. Je probeert dan man tegen man te spelen, maar het was over en uit". In wat coach René Lansaat een 'dra matische wedstrijd' noemde, gooiden de heren van Red Stars hun eigen glazen in. Winst op Jump'80 was noodzakelijk om te blijven meedin gen naar de extra plek in de eerste rayonklasse, maar de basketballers hadden veel te weinig kruit meegeno men naarHellevoetsluis: 65-39. Red Stars was een week eerder ook al tegen een nederlaag opgelopen. Toen gebeurde dat in de laatste seconden van de wedstrijd. Nu was er van begin af aan weinig hoop. Jump had het goed bekeken. Red Stars komt niet uit de voeten tegen een zone-verdediging en dus hanteerden de Zuid-Hollanders de gehele wed strijd deze tactiek. Guido La Rose werd in de beginfase tweemaal in de break weggestuurd, maar miste. De af standsschoten van de topscorer misten ook zuiverheid en onder het bord had den de Soesters geen 'killer'. Kansloos waren ze, zoals al na één helft bleek (31-18). Red Stars speelde van meet af aan een verloren wedstrijd, omdat het tegen de gegroepeerde defensie van Jump'80 geen wapen had. De kans op promotie is daardoor ver keken, omdat Grasshoppers geen fout maakte en thuis van New Stars won. De Katwijkers kunnen niet meer wor den ingehaald door de Soesters die zijn uitgespeeld. Grasshoppers heeft nog een uitwedstrijd voor de boeg, maar die wordt voor spek en bonen gespeeld. Dames In sporthal Beukendal waren de dames lange tijd op weg naar een regelrechte sensatie. De ploeg, die maar net het hoofd boven water hield in de eerste kernklasse, stond vijf minuten nog voor tegen BZ'72, de runner up uit Zeist. Het was 48-43 toen Wim Bolwerk tot zijn schrik zag, dat de conditie van zijn speelsters op was en mede daardoor de concentratie verdween. In enkele minu ten tijd haalden de Zeisters verwoes tend uit: 53-67. Over de mentaliteit van zijn spelers groep had Harald Wernsen niet te klagen. De neuzen stonden dezelfde richting uit en er werd geknokt. Het gelijkspel tegen Tion 2 riep bij de trainer van LTC Soestdijk dan ook blijdschap naar boven, al had de op timist natuurlijk weer mogelijkheden op de winst gezien. Dat Sebastiaan Burgstede zijn enkels pel verloor, was niet nodig geweest, meende Wernsen. In de tweede set had de speler de doorgenomen tactiek uitgevoerd, waardoor hij een derde set afdwong. Maar daarin schakelde hij te rug naar het spel dat hem in de eerste set verlies had opgeleverd. "Hoe dat komt, weet ik niet, daar gaan we deze week over babbelen," zei Wernsen die ook de mix van Ruby de Haan en Xan- der de Groot al had geteld, maar be drogen uitkwam. Want anders, ja dan was het 5-3 of 6-2 voor LTC Soestdijk geworden. Nu werd het 4-4. Peter Dijkema was volgens Wernsen de 'man of the match'. Het herendubbel en de eerste mix (met Saskia Huizin- ga), waarin hij betrokken was, leverde LTC Soestdijk twee punten op. De overige bijdragen kwamen van Saskia Huizinga en Xander de Groot die in Peter Dijkema was zondag 'man of the matchbij LTC Soestdijk. zijn enkelspel foutloos speelde. Het team uit Soestdijk krijgt het dit sei zoen zwaar met tegenstanders die net uit de eerste klasse zijn gedegradeerd en zondag naar het sterke LTV uit Oosterbeek moet. Volgens Wernsen was er zondag aan de Schrikslaan spra ke van herstel ten opzichte van de eer ste wedstrijd, toen er niet tot het gaat je werd geknokt. "Die nederlaag kwam hard aan, we waren niet meer. gewend te verliezen, maar de groep is goed be zig," aldus Wernsen. SEC heeft een belangrijke stap gezet om zich te handhaven in de vierde klasse. De groenwitten wonnen op de Bosstraat-West met 3-2 van Achter veld. Het verschil met die tegenstan der werd daardoor vergroot tot vier punten, tenVijl de rode streep zich denkbeeldig vijf punten onder SEC bevindt SEC moet zondag naar Hooglander veen dat op de riskante tiende plaats staat en krijgt op zaterdag 2 mei 's Gra- veland (tweede) op bezoek. Aan één punt hebben de Soesters voldoende, maar zelfs als ze beide wedstrijden ver liezen, moeten andere clubs nog veel punten pakken om SEC te achterha len. Trainer René Versteeg zag zijn elftal overdonderend beginnen. Via Ramon Heinen en topscorer Peter van den Berg was het na twaalf minuten al 2-0. Daarna was het lange tijd Achterveld dat het spel bepaalde. Ondanks de voorsprong kon SEC geen vuist meer maken en liep het achter de gasten aan. Door treffers in de 475,c en 65*° minuut werd het weer gelijk, maar in de laatste fase van de wedstrijd had SEC opeens het betere van het spel. Van den Berg wist zich in die situatie wel raad en maakte kort voor tijd de winnende tref fer. Telefoon (035) - 601 30 14 In de persoon van Monique van der Hoef heeft Soest er een Nederlandse kampioen bij. De twaalfjarige schoonspringster won in de categorie voor meisjes tot en met 13 jaar. Zes sprongen van de vijf meter hoge toren moest de Soestse maken om in het Amersfoortse Sportfondsenbad tot nationale kampioen te worden ge huldigd. Tevens plaatste ze zich voor de finale van het NK schoonspringen een en drie meterplank. 'Monique van der Hoef, lid van AZ&PC in Amersfoort, gaat de eindstrijd op 8 en 9 mei aan. Na een goede eerste helft dacht Eem vogels dat het zou gaan winnen van Minerva. De 3-6-ruststand in het voordeel van de Soesters gaf alle aan leiding tot optimisme, maar de wed strijd eindigde in 11-11. Vooral balverlies van de Soesters was er in het tweede bedrijf de oorzaak van dat Minerva de achterstand kon inlo pen. In de laatste tien seconden maakte de thuisploeg zelfs gelijk. Eemvogels had moeten winnen om nog aanspraak te kunnen maken op de eèrste plaats. De Soester Edwin Vos, die in februa ri Nederlands jeugdkampioen skiën werd, heeft nu ook de Kids Cup op zijn naam geschreven. Het betreft een klassement over zes baanwedstrijden in Nederland. De jonge skiër won de finale in Nieu wegein. In de tweede manche maakte hij zijn geringe achterstand op Vincent Esteje uit Huizen goed. Daarmee pakte Vos zijn zoveelste prijs van dit seizoen. Hij werd verder onder meer derde tij dens de Nederlandse sneeuwkam- pioenschappen en won in het afgelo pen seizoen verschillende wedstrijden. De nationale titel in februari was de belangrijkste prijs voor de Soester die zich volgend seizoen moet waarmaken bij de junioren/senioren. Op de laatste competitiedag valt de beslissing of de dames van Stam/ SoVoCo, dan wel van Zaanstad of DOK zich moeten opmaken voor extra strijd tegen degradatie. De Soesters hebben de slechtste papie ren, maar zijn niet kansloos. Doordat Donitas in de Bunt met 3-1 werd verslagen en Zaanstad en DOK verloren, kroop de volleybalformatie van Inge Olthof dichterbij. De achter stand bedraagt een punt en drie pun ten en in de laatste wedstrijd zijn nog steeds drie punten te verdienen. Stam/ SoVoCo zal het in Sneek tegen de ge lijknamige nummer vier niet gemakke lijk krijgen. Zaanstad speelt thuis tegen Lycurgus dat al kampioen is geworden en zijn sportieve plicht dient te vervul len. Voor DOK moet het een koud kunstje zijn zich te handhaven in de uitwedstrijd tegen het gedegradeerde Vollkei. Stam/SoVoCo greep zaterdag de laat ste strohalm om indirecte promotie te gen te gaan. In de Bunt werd de eerste, spannende set na 29 minuten ingele verd (12-15), maar halverwege de tweede set kwamen de Soesters in hun spel. Onder leiding van Judith Meer- ding, die verdedigend alles pakte en aanvallend veel scoorde, werd via 15- 7 de stand gelijk getrokken. Ruim een half uur later waren ook de tweede (15- 7) en derde (15-9) set veroverd. Judith Meerding, die dit seizoen een aantal verre uitwedstrijden aan zich voorbij liet gaan, zal zaterdag met de groep afreizen naar Sneek. Heren Het voorlaatste duel van de heren was dat tegen de clubgenoten uit het twee de. 'Thuis' in de Bunt verloor het eer ste in januari met 2-3, donderdag werd het 'uit' in Aqua Indoor 2-3 voor het Stam!SoVoCo, met rechts uitblinkster Judith Meerding, behield een kans op di recte handhaving. Foto: Goos van der Wilt eerste. De twee teams maakten er een spannend potje van. Heren 1 begon met 14-16-winst, verloor daarna twee maal met 15-13, maar forceerde via 13- 15 een vijfde set die, mede op het con ditionele vlak, met 9-15 werd gewon nen. Ali Moghadassian vond het geen goe de wedstrijd en merkte dat vooral de jonge spelers last hadden van span ning. De volleybaltrainer zou gistera vond een gesprek hebben met het be stuur over zijn trainersfunctie bij de club. Deze week hakt hij de knoop door. Moghadassian is bezig voor het C-diploma en moet eigenlijk bij een di- visieploeg in de technische staf gaan werken. Ongeveer veertien Soesters bevonden zich zondag tussen de elfduizend deelnemers aan de marathon van Rotterdam. Van hen was Pijnenbur ger Jan van der Lee het eerst binnen. Hij finishte in drie uur, drie minuten en 42 seconden. Na hem was Frank de Groot van de Schieter de tweede Soester die de fi nish passeerde (3.16). Eddie Sevink van HV Fun Runner was de volgende (3.33.43). Daarachter volgden lopers van AV Pijnenburg. Zoals Rob Jansen die 3.33.59 liet klokken en Ruud Am- bags (3.41.48). Hans Kleinekoort bleef in zijn 61s,c marathon wederom binnen de vier uur en Bussaya Christiaans (de enige vrouwelijke deelnemer van Pij nenburg) kwam na vier uur en een kwartier binnen. Vijf andere Soesters stapten voortijdig uit de race. Van de Schieter kwamen Ed van Rens- wouw (3.45.35) en Frans Jansen (4.03.59) wel binnen. Op zaterdag 24 april start de zomer competitie van de Snoekbaars. Die bestaat, zoals gebruikelijk, uit tien wedstrijden, en loopt af op 25 sep tember. De eerste wedstrijd wordt gehouden aan de Kleine Melm aan de Eem, waar om 6.15 uur wordt verzameld. Gehan teerd wordt het reglement van de Snoekbaars. Tijdens de jaarvergade ring^ die de hengelsportvereniging morgenavond houdt, is dit verkrijgbaar. Voor informatie en/of opgave kan men vrijdag tot 17.00 uur terecht bij onder anderen Willem van de Kraats, tel. 6016895, en John Hibbel, tel. 6029053. In de kantine op de Bosstraat-Oost houdt SEC vrijdag 23 april de maan delijkse bingoavond. Die begint om 20.00 uur, maar vanaf 19.15 uur kan men in het clubhuis terecht. Gespeeld worden tien ronden, een superronde en een extra gratis ronde. Met een gelijkspel tegen kampioen Apollö'70 heeft het herenteam van Smeeing/BDC de zaalcompetitie stijlvol afgesloten. Henk van Plater ingen, de scheidende trainer/coach van de handballers, liet zich de com plimenten in Wehl goed smaken. Apóllo'70 had een week eerder de ti tel en promotie naar de eredivisie vei lig gesteld, maar wilde voor de eigen aanhang het feestje nog een staartje geven. Het publiek ging er voor zitten, maar Smeeing/BDC liet zich niet in pakken. In Soest had de ploeg de mo gelijkheid laten liggen de partij te win nen, ditmaal was de puntendeling (19- 19) een fraaie samenvatting voor een goed seizoen dat werd beëindigd met de vijfde plaats. In de heksenketel van Wehl had er zelfs meer ingezeten, indien Smeeing/BDC niet in de tweede helft de voorsprong te snel uit handen had gegeven. De bijna tweehonderd toeschouwers waren halverwege al flink stiller geworden (12-14), maar toen de Soesters de 12- 15-voorsprong zagen verdwijnen (15- 15) roerden de passieve sporters zich weer danig. "Hou je de voorsprong langer vast, dan pak je met wat geluk twee punten, maar gezien de wedstrijd was dit wel een terechte uitslag," aldus Van Plateringen die stopt met trainen op divisieniveau. De Utrechter was dolgraag verder gegaan met Smeeing/ BDC, maar drukke werkzaamheden zijn er de oorzaak van, dat hij daar geen tijd meer voor heeft. Dames Geconcentreerd speelden de dames van Smeeing/BDC de uitwedstrijd te gen Voice. Dat betaalde zich uit. Na een ruststand van 4-9 won het team in Harderwijk met 13-19. Verdedigend hadden de Soesters hun zaakjes voor elkaar en in de aanval was de break- out het gevaarlijkste wapen. Via 7-10 en 10-15 werd de eindstand bereikt. A.s. zaterdag aan de Eemweg i AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Van 't Net Verhuizingen Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selecfie wordt odk ondersteund door: G. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom Café Bar "De Kuil" - Boutique des Fleurs Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw W.W. Deelen b.v. V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners - Ben Becker Transport bv

Soester Courant | 1999 | | pagina 19