ISTE MISTE 1 T Visser h ëlles-nietes over nieuwe Rabobank Alle partijen voor voorkeursrecht gemeente over Soest-Midden i Politiek volgt ontwikkelingen bij C-drie 'met ontblote tanden' 1 ACTUEEL] aris jsassistent sistent ■M Politiek gaat akkoord met leerlingenvervoer-nieuwe-stijl Huurverhoging SCW blijft in Soest relatief laag: 2,6% erkpad Comité versus gemeente Soest ïazswsm GGS vertrouwt volkshuisvestingsnota niet gmsss De Soester Duinen Achttien bonnen in het verkeer SRS-Rommelmarkt is in aantocht! Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Soest, 035-6036000 D66 wil onderscheid naar noodzaak De Ford Mondeo 1.8 Turbo diesel voor de prijs van een 1.8 benzinemotor. W Eemland Motors - Soest Dankzij goed onderhoud van St. Joseph Vandaal bekent vernielen spiegels Gelegenheidsoplossing Twijfels blijven over gezonde exploitatie Alternatieve straf na brandje stichten x3pecialis Ook voor service moet u bij ons zijn PAGINA; WOENSDAG 21 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 3 jortgezct Onderwijs te ege te Soest e betrekking, iecentrum en is o.a. bibliotheek naar me- uding; 112-18 jaar; D. a.i.v. 1 juni 1999, verlof t/m O-VO. rdsmedewerker. n.i.v. 1 augustus 1999 1 december 1999. O-VO. enen met de christelij- :n mee te werken aan edag. ke sollicitaties zo verschijnen van dit eventueel per fax, 1760 AH Soest, erkregen worden bij de 17 15; opleidings- en trainings- el. drankjes in de avonduren. FtS FWAS een leuke (bij)baan. lensen met een c i bereidheid om ook in de or elkaar én een leuk salaris. :act opnemen met (0346) 35 17 55. E HAIRCOSMETICS, grootste producent van professionele osmetica met vestigingen in ijk, de USA en export naar 46 i, vraagt een representatieve: >ten en voorkomende admini- is een pré. Uw opleiding ligt chten aan ons hoofdkantoor, et Kerkpad Comité en de gemeen te Soest stonden vorige week dinsdag tegenover elkaar bij de Utrechtse be stuursrechter. Het comité vroeg de chter de bouwvergunning te schor die de gemeente afgaf voor de iouw van een nieuwe Rabobank aan iet Kerkplein. de Coninck, woordvoerder van het terkpad Comité, maakte bezwaar te- de vrijstellingsprocedure die de ;emeente gebruikte voor het verlenen 'an de vergunning. Die procedure was iodig, omdat het plan voor de nieuw- iouw op enkele punten afwijkt van het lestemmingsplan voor de Kerkebuurt. "et comité vreest dat de nieuwbouw ibreuk zal maken op de historische imgeving van het Kerkpad. De Conin- vond dat de omwonenden te weinig ispraak hadden in de plannen voor de Hij vroeg zich bovendien af wat spoed was, die nodig is voor het 'olgen van een vrijstellingsprocedure, 'aarnaast wees hij er op dat er bij de >esluitvorming in de gemeenteraad prake zou kunnen zijn van belangen verstrengeling. De fractievoorzitters van ^DA en PvdA zijn beiden zakelijk be rokken bij de nieuwbouw. De een is yoorzitter van de plaatselijke raad van sestuur van de Rabobank, de ander is ïls constructeur/aannemer bij de bouw Detrokken. "Ik zeg niet dat zij sturing lebben gegeven aan het nemen van de leslissing, maar wel dat het zou kün- ïen", aldus De Coninck. Hij wilde het jesluit over de nieuwbouwplannen uit- iteilen tot de gemeenteraad de discus- iie had gevoerd over deze gang van za ten. Die discussie staat gepland voor mei. Maar volgens E. Glasbergen, mede werkster van de gemeente, was dat niet nodig Zij wees er op dat beide fractie voorzitters zich juist, om de indruk van lelangenverstrengeling te voorkomen, niet met de inhoudelijke discussie in de aad hadden bemoeid. Ook onthield iet tweetal zich van stemming over het lesluit. Zij beaamde dat de nieuw bouwplannen op enkele punten strijdig zijn met het bestemmingsplan. Maar, voegde zij daaraan toe, daarbij gaat het om details. De overschrijding van ruim een meter van de Vastgestelde bouw- grens zou nauwelijks invloed hebben. En weliswaar wordt de goothoogte van het nieuwe gebouw hoger dan de toegestane acht meter, de totale hoogte van de nieuwe bank blijft met zo'n twaalf meter onder de grens van vijf tien meter die in het bestemmingsplan is toegestaan. En ook het feit dat er geen echte kap komt op de nieuwbouw, is geen grote inbreuk op het bestem mingsplan, aldus Glasbergen. Het plan voor de nieuwbouw is veel kleiner dan wat volgens het bestem mingsplan zou zijn toegestaan, consta teerde zij. Het comité maakt een fout door het nieuwe gebouw te blijven ver gelijken met hetgeen er nu staat. M. Nijenhuis, die dinsdag de bank ver tegenwoordigde, vertelde dat het hui dige pand veel te klein is geworden. Het voldoet niet meer aan de eisen die onder meer de Arbodienst stelt. Zo hebben de medewerkers te weinig ruimte en te weinig daglicht. Ook de veiligheid van het bankpersoneel zou te wensen over laten. Hij stelde dat de bank wel degelijk haast heeft met de bouw, omdat het huidige pand binnen kort zal worden gesloopt. De medewer ker gaan dan over naar drie noodloca- ties, maar die situatie kan niet te lang voortduren, aldus Nijenhuis. Hij ontkende dat de Soesters niet op de hoogte waren gesteld van de plan nen van de bank. De maquette voor de nieuwbouw was al lang te bezichtigen in de bank, en ook waren er twee bij eenkomsten georganiseerd over de nieuwbouw. Hij was niet bang dat het nieuwe gebouw het oude dorpsgezicht zou aantasten. Het pand staat buiten het gedeelte van Soest dat beschermd dorpsgezicht is verklaard. Bovendien wees Nijenhuis erop dat in de buurt van de bank al allerlei moderne gebou wen staan. De rechter doet uitspraak op 27 april. EK AR, GRILL RESTAURANT Onze in de wok geserveerde roerbakgerechten? Onze onovertroffen spareribs? Al onze andere beroemde vlees- en visspecialiteiten? Het blijft genieten! IT 47 SOEST 18252fll I Alle partijen in de gemeenteraad steunen het voorstel van B. en W. om de gemeente het voorkeursrecht te ge ven bij eventuele aankoop van pan den in het gebied Soest-Midden. Dat bleek vorige week tijdens de extra raadsvergadering, die werd gehouden om het voorstel nog binnen de wette lijke termijn goed te kunnen keuren. Alleen de fractie van Gemeentebelan gen Groen Soest ging slechts nolens- volens akkoord, zoals fractievoorzitter Harry Witte duidelijk maakte. Hij vond dat met name de Gemar-supermarkt uitgesloten moest worden van het voor keursrecht, omdat de winkel een veel te belangrijke functie voor de buurt heeft. De andere fracties waren daar juist zeer 9 op tegen. Zoals Nel Koster (Groen- Links) het formuleerde: "Als ze ooit Met het hele gezin genieten van een knapperig verse brunch. Beide dagen zorgeloos voor moeder en vader vanaf 12.30 uur voor een vriendelijke prijs van 32,50, kinderen speciale tarieven, 's Avonds serveren wij een 4-gangen keuzemenu vanaf 39,50 in onze BRASSERIE. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035 - 603 60 10 wat anders willen moet het niet zo zijn dat de gemeente dan buiten de boot vist..." Via het voorkeursrecht hoopt de ge meente in het bezit van grond te ko men. Daarmee manoeuvreert ze zich in een positie, van waaruit ze invloed kan uitoefenen op nieuwbouw van wonin gen. Het is de bedoeling dat er dan ook in de goedkopere huur- en koopklasse wordt gebouwd. Aan dergelijke wonin gen bestaat behoefte, maar de laatste tijd wordt er - om financiële redenen - niet veel meer in die sector gebouwd. De meeste fracties vonden dat er ge differentieerd gebouwd moest worden, dat wil zeggen voor verschillende inko mensgroepen. Het CDA benadrukte overigens dat alles voor de gemeente financieel "neutraal" moet verlopen. "Dat botst met elkaar," stelde CDA- wethouder Bart Krol dan ook vast. Hij onderstreepte in elk geval dat de ge meente geen rol als projectontwikke laar ambieert. Eerder had Gemeentebelangen zich te genstander verklaard van de nieuwe volkshuisvestingsnota, die de raad "en passant" ook behandelde nadat er al twee commissievergaderingen aan ge wijd waren.. Ook hier klonken diverse pleidooien voor gedifferentieerd bou wen, met name voor een- en tweeper soonshuishoudens, waaraan in Soest onverminderd een sterke behoefte blijft bestaan. Volgens Wim Roest (D66) was er sprake van een "groene trendbreuk", omdat het College voor het eerst meer naar de kwaliteit dan naar de kwantiteit van de woningbouw kijkt. Krol constateerde dat de koers De politie heeft vrijdag en zaterdag in totaal achttien bonnen uitgeschreven, voornamelijk wegens fout parkeren en de verkeerde rijrichting inrijden. De overtredingen werden geconstateerd op de Van Weedestraat, de Smitsweg, de Regentesselaan, de Zuidpromena de en de Soesterbergsestraat. Een Soester kreeg een boete van 140 gul den, omdat hij gebruik had gemaakt van een parkeerplaats voor invaliden. ISESSSggS De bedrijven langs de Parallelweg val len binnen het gebied van Soest-Midden waarop de gemeente het voorkeursrecht gaat uitoefenen. Foto: Goos van der Wilt van het woningbouwbeleid feitelijk raadbreed werd gedragen, "al kun je in de raad natuurlijk altijd wel discussies verwachten of het hier of daar niet te duur uitvalt". De kans op goedkope huizen in de huursector noemde hij, "met de grondprijzen van vandaag", onvoorstelbaar klein. Volgens Bert Krijger (WD) was er een duidelijk tekort aan woningen van een miljoen en hóger. Als oorzaak zag hij het feit dat veel kapitaalkrachtige wo ningzoekers nu blijven zitten waar ze zitten, en dus niet doorstromen. Harry Witte (GGS) was wel blij dat het gemeentebestuur wil afzien van bou wen in het buitengebied, maar was niet ingenomen met de plannen voor ver dere "inbreiding", waardoor volgens hem uniek open stukjes verloren zullen gaan. Witte maakte duidelijk dat hij het gemeentebeleid op dit punt niet erg vertrouwde ("We kennen elkaar nu al een paar jaar") en verklaarde zich daar om tegen het voorstel van het College van B. en W. Op zaterdag 5 juni organiseert de Stichting Rommelmarkt Soest haar jaarlijkse rommelmarkt. De rommel markt zal plaatsvinden in en om het wijkcentrum "De Praatpaal", Smitsweg 311. De organisatie wil nu al een be roep doen op alle inwoners van Soest en omstreken om aan de rommelmarkt te denken bij het opruimen van zolders en kasten. De volgende spullen zijn zeer welkom: kleding, huishoudelijke artikelen (m.u.v. "groot" meubilair), speelgoed, goederen uit oma's tijd en boeken. Als u dus dergelijke spullen heeft: wilt u deze dan bewaren? De or ganisatie van Stichting Rommelmarkt Soest blijft u vanaf nu regelmatig op de hoogte houden wat betreft inzameldata en de daarbij behorende inzameladres- sen. Waarom naar De Hypotheker? Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Steenhoffstraot 66, Soest Daarom naar De Hypotheker! Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Adviseur Evert-Jon Wijers en secretaresse Henriëtte Beijersbergen Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Steenhoffstraat 66, De Hypotheker Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. De nieuwe verordening voor het leer lingenvervoer (naar scholen buiten Soest), die het College van B. en W. aan de raad heeft voorgelegd, kan re kenen op brede steun. De eigen bij drage van de ouders wordt met 50 procent verhoogd, maar dat vond de raadscommissie Onderwijs "reëel". De meerderheid sprak zich ook uit voor een gefaseerde verhoging van de eigen bijdrage (die de ouders moeten betalen), van 37Q gulden in 1999 en 490 gulden in .2000 naar 600 gulden in 2001. Vrijwel alle fracties waren het daarmee eens, al wilde Rolf-Jan Siel- cken (D66) graag onderscheid gemaakt zien tussen ouders van kinderen die wel moeten uitwijken naar scholen bui ten Soest (omdat de gewenste school vorm niet in Soest bestaat) en ouders die voor hun kinderen nu eenmaal lie ver kiezen voor een andere "richting" van het onderwijs. "Iemand die daar uit vrije wil voor kiest zou meer moeten betalen," vond hij. Wethouder Pieter ten Hove (PvdA) zag dat niet zo. "Wij hebben gekozen voor de eenvoud," antwoordde hij, wat hem van José Bijman (Gemeentebe langen) de terechtwijzing opleverde dat de regeling wel heel erg veel geld kost, dus ook zo eenvoudig niet is. De discussie kreeg bijna nog een prin cipieel kantje. Jan Pieter Lokker, het onderwijsgeweten van het CDA, die binnenkort naar de staten vertrekt, gaf Sielcken een klein lesje Nederlandse onderwijsgeschiedenis. Hij wees daar bij op het duurbevochten recht op on derwijs naar zijn overtuiging, dat iede re Nederlander heeft. Ook Ans Mann (GroenLinks) waarschuwde voor een "gevaarlijke discussie"."Nou zeg," re pliceerde Sielcken. "We hebben het toch alleen maar over de hoogte van de vervoerskosten?" Ten Hove beloofde de commissie dat hij daarover nog voor de komende gemeenteraadsver gadering zijn licht zou laten schijnen. Het zakelijk verkeer wordt extra interessant als u nu overstapt op diesel. Want u rijdt nu de Ford Mondeo 1.8 Turbo diesel voor hetzelfde geld als de 1.8 benzinemotor. Daardoor loont diesel rijden al vanaf 13.344 km per jaar. Bovendien heeft u nu de Wagon voor de prijs van een 4-/5*deurs. Dat betekent bijzonder aantrekkelijke lease prijzen. Kortom: goede zaken bij de Ford Dealer. Ford Mondeo Wagon 1.8 Turbo diesel vanaf f 43.495,-. Beukenlaan 80-82, Soest (hoek Dalweg). tel. 035-6030781 Prijzen Ind. B.T.W./BPM, exd. k< ;n verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Het feit dat St. Joseph haar woning bestand altijd goed heeft onderhou den, komt de huurders nu extra van pas. De jaarlijkse huurverhoging per 1 juli is voor Soest vastgesteld op 2,6 procent. In andere gemeenten is dat 2,8 tot 3,3 procent. De woningen zijn nu eigendom van SCW, die enkele jaren geleden tot stand is gekomen bij een fusie. De ko mende tien jaren staat veel onderhoud op het programma, waarbij de aan dacht wordt gericht op onder meer de keukens. De inspanningen gelden voor al voor de woningen in Amersfoort. Die zijn volgens Willeke Hulleman van SCW de laatste jaren niet intensief on derhouden. "St. Joseph heeft haar wo ningen altijd ruimschoots onderhou den. Daar hoeven we niet veel aan te doen en dus gaat de gemiddelde huur ook niet zo erg omhoog." In Soest zal wel groot schilderwerk worden uitge voerd. De huurverhoging kan in Soest per woning variëren van nul tot vijf procent. Voor het geplande onderhoud aan haar woningbestand in Soest, Amersfoort, Maarn, Leusden, Eemnes, Hoevelaken en Blaricum heeft SCW 130 miljoen gulden nodig. Dat bedrag wordt deels bijeengebracht met de huurverhogin gen. Verder wil de woningstichting jaar lijks honderd (duurdere) huurwonin gen verkopen en zal er niet meer on rendabel worden geïnvesteerd in nieuwbouw. Dat levert een kostenbe sparing op. Van woningen, die worden verlaten, gaat de huur omhoog. De nieuwe be woners zullen dan tot tien procent meer moeten betalen dan de vorige. Vooral woningen, waarin lange tijd dezelfde huurder, heeft gewoond, zijn nu nog relatief goedkoper. Zodra er nieuwe bewoners komen, wil SCW de huurprijs gelijk trekken. SCW stelt dat haar woningen, on danks de hogere verhoging, gemiddeld nog altijd honderd gulden goedkoper zijn dan het gemiddelde huurprijsni veau in de provincie Utrecht. Naar aanleiding van een tip stelde de politie zaterdagmorgen om vier uur een onderzoek in de wijk Soestdijk in. Op de Dr. De Voslaan was een autospie gel vernield en er waren vier personen gesignaleerd. In het park Mariënburg trof de politie vier jongemannen aan. Mede op aangeven van een getuige werden ze voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. Daar bekende een van hen, een twintigjarige Soester, dat hij op de Dr. De Voslaan en de Noorderweg de spiegel van een auto had stuk gemaakt. De drie anderen hadden er part noch deel aan. Zaken doen? Wij hebben een heel team van specialisten in huis om het u als klant naar de zin te maken. Wij nodigen u graag uit, om zelf te ervaren hoe het is om met ons zaken te doen. Mocht u in een van onze nieuwe Chryslers een proefrit willen maken of eerst informatie ontvangen, bel gerust. Chrysler/Jeep Bosboom-Soest JeeP Birkstraat 105 ÖCtadge Tel 035 - 601 32 56 Vlak vóór de statenverkiezingen van 3 maart 1999 had ik bij Radio Soest een interview van een uur met gedeputeer de Evelien Korthuis-Elion uit Soest. Dat heeft de WD drie zetels gekost, die naar GroenLinks zijn gegaan. Deze partij is met acht zetels de grootste win naar geworden. De twintig jaar oude coalitie gaat voort op de ingeslagen weg en breidde op 13 april 1999 zichzelf uit met een zevende gedeputeerde (salariskosten 175.000 gulden secretariskosten vervoers kosten): 3 WD, 2 CDA en 2 PvdA. Daarvoor krijgen de burgers de reke ning gepresenteerd. Gelderland is drie keer zo groot, heeft twee keer het aantal inwoners en het aantal steden, maar kan de zaken de komende vier jaar wel af met zes gede puteerden. De kloof tussen provinciebestuur (de opkomst was laag) en de burgers van de kleinste provincie van Nederland is door het machtsvertoon van WD (van 21 naar 18 zetels), CDA (13 zetels) en PvdA (10 zetels) bij de vorming van het nieuwe college van G.S. en de uitslui ting van GroenLinks is er alleen maar groter op geworden. De fractievoorzitter van deze partij in de Staten adviseerde sommigen van de zeven gedeputeerden tijdens de instal latie van de nieuwe Provinciale Staten de ramen van hun werkkamer gesloten te houden, zo licht is hun portefeuille. De aanstelling van een extra gedepu teerde, wat in geen enkel verkiezings programma van tevoren was vermeld, is z.i. alleen maar gedaan om partijpo litieke problemen op te lossen. Een ge legenheidsoplossing, en niet om de bevolking van Utrecht te dienen. De handelwijze van de drie coalitie partijen wekt wrevel op, wat bleek uit de 21 blanco stemmen die werden uit gebracht op de nieuwe gedeputeerden. Van buiten de coalitie kregen de zeven kandidaat-gedeputeerden geen enkele stem in de Staten. Evelien Korthuis claimde opnieuw de portefeuille Ruimtelijke Ordening. Hoewel zij, volgens welingelichte krin gen, niet uitblonk op dit terrein en haar uitspraken vaak warrig overko men, kan zij voor ons dorp veel beteke nen. In bovengenoemd radio-inter view beloofde ze het Geitenweitje te zullen sparen en zich te zullen verzet ten tegen de aanleg van een rondweg door de polder. Heel belangrijk voor Soest is het nieu we Streekplan van de provincie, dat over een paar jaar klaar moet zijn. Het is te hopen dat onze 27 raadsleden van af de eerste tot de laatste bladzij over haar schouder zullen meelezen om te kijken of zij ons Buitengebied koestert zoals de burgers van Soest dat doen, te gen de lobby van de Soester Zaken- kring (CDA) en de Kamer van Koop handel (PvdA) in. Zo niet dan kost het de WD bij de vol gende verkiezingen weer drie zetels. Overigens- heeft de provincie als be stuurslaag zijn langste tijd gehad. Al leen de Commissaris van de Koningin mag blijven, al is het alleen maar om de ruziënde burgemeesters van Soest en Zeist op het matje te roepen als ze bek vechten over het Kamp van Zeist. Het kost WD-wethouder Neks Blommers (van cultuur en financiën) telkens weer knap veel moeite om zich verzekerd te weten van voldoen de politieke steun voor haar aanpak van de (vooral financiële) problemen bij C-drie. De raadscommissie ging vorige week ook weer met grote scep sis akkoord met het voorstel om het cultureel centrum nu ook de subsidie voor de tweede helft van het jaar uit te keren. Eerder had de raad besloten de hand nog even op de knip te houden, tot er meer duidelijkheid was over hoe-het- nu-verder-moest. De commissie liet zich dan ook met moeite overtuigen en dat lukte bij de fractie van Gemeente belangen Groen Soest al helemaal niet. "Wij maken ons voortdurend grote zor gen," aldus Hans van Wuijckhuijse, "en die hebt u nog niet weggenomen." Hij vreesde dat de "samenvoeging" van C-drie en de bibliotheek onder één (nieuwe) directeur tot een inhoudelij ke verarming zou leiden en dat de te rugdringing van de verschillen tussen de kosten en de opbrengsten van thea tervoorstellingen alleen maar tot gevolg zouden hebben dat de kaartjes een stuk duurder werden. De andere fracties gingen wel akkoord met het voorstel, al liet Jan Pieter Lok ker (CDA) weten dat hij ook niet in alle opzichten gerustgesteld was. "Er zijn argumenten om C-drie tot de grond toe af te breken óf de hemel in te prijzen," stelde hij vast. "We hebben als raad onze tanden laten zien, maar ons gebit blijft bloot!" Dat de kaartjes duurder worden noemde hij overigens een slag in de lucht van Van Wuijck huijse. 'Wishfull thinking' Ook Karei van Geet (WD) maakte duidelijk dat hij de gang van zaken bij C-drie "met de tanden bloot" zou blij ven volgen. Dat grotere leslokalen zul len leiden tot meer inkomsten noemde hij "wishfull thinking". "Maar ik hoop dat we er nu bijna zijn..." Wim Roest (D66) vond het "dood zonde" dat C-drie de molensteen van de huisvestingslasten om zijn hals blijft voelen en sprak zijn deernis uit aan het adres van het bestuur. Chris van Vuur- en (GPV/RPF/SGP) bespeurde tot zijn tevredenheid een "kleine wending" in het beleid, al liet hij overigens weten in zijn hele leven nog maar twee keer in C-drie te zijn geweest. Drie jongelui krijgen via HALT een al ternatieve straf. Ze werden zaterdag middag betrapt, toen ze achter een scoutingterrein aan de Schapendrift een brandje hadden gesticht. Het per ceel is bestemd als rustgebied en voe derplaats voor dieren. De in de kraag gegrepen jongens, uit Soest en Baarn, kozen voor een straf via HALT. Wethouder Neks Blommers was rede lijk optimistisch over de ontwikkelin gen, al gaf ze toe dat ze daarover ook niet al te stellig kon zijn. Dat de politiek die ontwikkelingen zeer kritisch volgt kon ze best begrijpen. "We geven C- drie het voordeel, niet van de twijfel, maar van ons vertrouwen," stelde ze tenslotte vast. "We zullen wel moeten, met het mes op de keel," was de con clusie van Nel Koster (GroenLinks- Progressief Soest). Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1999 | | pagina 4