Hulleman optiek iina! jnderkaasfeestjes bij Kaasboerderij fDe Staelenhoef 3#W 1HANDEL WANDEL t It's Adam, een zaak waar kwaliteit hoog in het vaandel staat V extra Mooi resultaat Unicef bij AH Esmee Hilhorst mag op stap met reischeque van f 150 Oranjefeest in "Hartje Zuid" van 18.00 tot 22.00 uur Medewerkerscabaret op Het Baarnsch Lyceum Brildragers kiezen voor comfort bij Hulleman Optiek PAGINA8 IVOENSDAG 21 APRIL 1999 SOESTER COURANT xuk idee voor een creatieve happening: PAGINA 9 EVLAG: 300 x 500 cm ende wimpels 1 ASTEN: en aluminium ATSING: de gevel, met )are voetplaat, jis of mastbok SOIRES: nstokhouders, stokuithalers, imastknoppen (WERK 'heidsweg 11a Soest - 603 22 45 Lekker buiten zitten Leun tveei 'Kinderkaasfeestje' bij Kaasboerderij 'De Staelenhoef' KAASBOERDERIJ 'DE STAELENHOEF' Prijswinnares bij Aqua Indoor Donderdag 29 april: ,ng de voorraad strekt. >e meeste kaassoorten die onze magen in de vorm van plakjes, stukjes, pompjes, of verwerkt in allerlei gerechten, passeren, zijn Nederlandse kwa liteitsproducten die veelal in fabrieken worden geproduceerd. De Nederlandse fcaas is tot in alle uithoeken van de wereld een succesnummer. We zijn daar nik tevreden over. Maar de fijnproever kent nog een andere bron: die van de zelfkazer. De boer of de boerin die helemaal met de hand haar lekkernijen lechtstreeks vanaf het land 'onder de koe vandaan' gestalte geeft. Soest heeft zo'n zelfkazer binnen haar grenzen: Kaasboerderij 'De Staelenhoef aan de Birkstraat op nummer 123. Binnenkort wordt daar gestart met een leuk ini- jüatief: het organiseren van zogeheten 'kinderkaasfeestjes'. Wie de jeugd heeft beeft de toekomst, het gezegde is zo oud als de uitvinding van de kaas zelf. "aas maken met kinderen. Een leuk en vooral leerzaam idee. feet valt lang niet altijd mee om een ;inderfeestje op touw te zetten en dat >ok nog eens susccesvolle te laten ver- •pen. Creatieve uitvluchten kunnen Ie bioscoop, het circus, indien er een in Ie buurt is, een poppentheater of een iddagje dierentuin zijn. Binnenkort komt daar een ander aardig idee bij: iet kaasmaken met kinderen bij een ;chte nostalgische, en dus sfeervolle, caasboerderij. Toon en Trudie, de jon- je opvolgers van Jan en Ton Hilhorst, loen er alles aan om hun bedrijf onder de aandacht van het publiek te bren gen. We kennen ze onder andere van de Oude Ambachtenmarkt, waar u een stuk kaas mag proberen af te snijden van anderhalf pond precies op tien gram na, en dan mag u het gratis mee nemen en u bent wellicht wel eens bij De Staelenhoef op excursie geweest en hebt u er de interessante video en de dia-reportage over het zelfkazen be keken. Een groot geel/groen bord met een dromerige koe erop wijst u de weg: Birkstraat 123. Wie de lange oprijlaan indraait komt meteen in de stemming. De machtige rijen hoge bomen noden u ongevraagd al tot een bezoek en daar heeft zeker nog niemand spijt van j kregen. Kinderkaasjes Trudie meldt dat het idee om de Kinderkaasfeestjes te gaan organiseren eigenlijk is voortgekomen uit de tallo ze telefoontjes die ze erover krijgt: 'Ei genlijk is het een idee van de Wanten zelf. Op de een of andere manier gaan ze ervan uit dat we zulke dingen al doen, maar tot nog toe waren we er niet toe gekomen. Ons bedrijf draait op volle toeren, we zijn maar met weinigen en het valt niet zo mee om daar nieu we activiteiten aan toe te voegen. Maar de jeugd is natuurlijk de klant van mor gen en als er zoveel vraag is, dan moet je daar aan tegemoet komen', vindt Trudie. 'Nu we het eenmaal besloten hebben om het te doen, ben ik er ook erg enthousiast voor. De clubjes kun nen niet groter zijn dan 20 kinderen. Minimaal 6, anders is het niet gezellig. Maar als iemand met maar drie kinder tjes wil komen, kan dat ook hoor; dan sluiten die ze zich gewoon aan bij de harren De jeugd geniet van zelf kaasmaken bij Kaasboerderij 'De Staelenhoef'. Sinds april vorig jaar is "It's Adam BV Meubelwerk op maat" te Soest overgenomen. It's Adam BV is een bedrijf dat zich met name speciali seert in het leveren van kwalitatief hoogwaardig meubelwerk op maat. Omdat It's Adam uitsluitend hand werk maakt, kunnen de ontwerpen uniek en exclusief genoemd worden. 'Het afgelopen jaar heeft It's Adam voornamelijk grote opdrachten gehad voor het ontwerpen en maken van kantoorinrichtingen door héél Neder land. It's Adam is niet alleen specialist voor de zakelijke branche, maar natuur lijk ook voor de particulier! Zoals het maken van keukens computermeubels, badkamermeubels, salontafels etc. Ook voor het vermaken van meubels kan men bij It's Adam terecht. Bijvoorbeeld als men een meubel wenst dat afwijkt van de standaard-assortimenten die men in de gewone meubel- en interi eurzaken kan vinden. Het team is inmiddels uitgebreid met een adviseur op het gebied van de nieuwste trends en materialen. Dit om nog meer op de wensen in te kunnen gaan. Tevens beschikt It's Adam inmid dels over éen showroom, waar diverse houtsoorten en meubels te bezichtigen zijn. Speciaal is er op zaterdag 24 april open huis in de showroom, van 10.00 tot 16.00 uur, aan de Beckeringhstraat 5. Kom gerust kijken. Verder is It's Adam dealer van "New line" functionele schuifwandsystemen, kamerbrede en kamerhoge functionele schuifwanden "voor u op maat ge maakt"! De maanden mei en juni zijn actiemaanden voor deze schuifdeuren: gratis levering en plaatsing van deze schuifwandsystemen Meer informatie? Bel dan It's Adam meubelwerk op maat voor een deskun dig advies! Tel. 035-6017953. anderen. Dat regelen we allemaal heel gemakkelijk. De kinderen krijgen op een speelse wijze een beetje les in het kaasmaken. We hebben de melk al voorbereid, zo dat ze samen met één van ons de al wat dikke melk kunnen 'snijden'. We zingen er leuke liedjes bij, ze krijgen een petje op en een schortje voor en dan gaan ze de 'wei scheppen'. Met z'n drieën of vieren tegelijk aan een em mer. Dolle pret. Want we hebben het natuurlijk eerst eens goed uitgepro beerd. De kinderen vonden het einde loos, vooral toen ze in de gaten kregen dat ze hun eigen kaasje aan het maken waren. We hebben speciale stempels die op de kaasjes worden gedrukt. Daar mogen ze dan hun naam op schrijven. Als de 'wrongel' klaar is, na een half uurtje, gaan we het kaasvaat je vullen en worden de kaasjes onder de pers gelegd. Dan wordt er nog ge pekeld en het kaasje moet een week 'drogen' en een beetje stevig worden. Dan kunnen ze een week later hun ei gengemaakte product komen ophalen.' Ook ouderen Het zelf kaasmaken is een interessan te, en vooral oer-Hollandse traditie die zich niet alleen leent om er een kinder- kaasfeestje mee te organiseren. Ook groepjes ouderen - de kaasmakers be doelen daar iedereen mee die vindt dat hij of zij geen kind meer is - zijn voor een ochtendje of middagje kaasmaken van harte welkom op 'De Staelen hoef'. Er kan dan een excursie en of een rondleiding over de boerderij aan vast worden gekoppeld. De kinderen krijgen natuurlijk een glas limonade, voor de ouderen staat er boerenkoffie of een ferme mok thee klaar. Het is wel zaak dat er een beetje op tijd een af spraak voor al die activiteiten wordt gemaakt. Trudie: 'De belangstelling is groot en we moeten er een goede plan ning op na houden om teleurstellingen te voorkomen. We doen het nu een maal tussen ons dagelijkse werk door, maar dat lukt best als we alles op tijd weten'. De 'kinderkaasfeestjes' duren onge veer anderhalf uur. Wie meer wil weten of meteen een afspraak wil maken, belt even met Trudie, telefoon 035- 6013781. Miiieutip van Milieu defensie Soest Hoewel het weer op dit moment nog niet erg uitnodigend is, hopen we bin nenkort toch weer lekker buiten in het zonnetje te kunnen zitten. Als u aan nieuwe tuinstoelen toe bent is de vraag meteen: "waarop gaan we zitten?" Worden het de vertrouwde kunststof- stoelen, ijzeren bistrostoeltjes of wordt het een houten tuinset, gemaakt van hout uit het tropisch regenwoud? De snelle afname van dit tropisch regen woud baart steeds meer mensen zor gen. Consumenten gaan steeds meer kritische vragen stellen over de her komst van tuinhout en houten tuin meubels. Dankzij de steun van vele ge meenten, bedrijven en duizenden bur gers is het gebruik van tropisch hard hout in vier jaar tijd gehalveerd. Maar gelukkig hoeven we niet af te zien van het kopen van mooie en duurzame hardhouten tuinmeubelen, want er is een goed alternatief ontwikkeld. Er komt steeds meer hout beschikbaar uit goed beheerde bossen, waar selectief wordt gekapt en steeds hergeplant. Dit hout heeft het keurmerk van de Forest Stewardship Council. Veel bouwmark ten, doe-het-zelf zaken, winkelketens en tuincentra in Soest en omgeving le veren tuinhout en meubelen met dit FSC-keurmerk. Let erop bij uw aanko pen en vraag er eventueel naar bij uw leverancier. Een goed alternatief is ook het duurzame Europese Robinia-hout. Voor verdere informatie kunt u bellen met de Servicelijn Milieudefensie: 020- 6262620. Daar kunt u ook gratis Hart voor Hout infobladen aanvragen o.a. voor milieuverantwoord repareren of vervangen van deuren en kozijnen, het leggen van parket, de aankoop van tuinhout en tuinmeubelen etc. Met aandacht voor het milieu zit u straks buiten nog lekkerder. Dat is weer 'ns heel iets anders: met de kinderen kaasmaken op een echte kaasboerderij! Liedjes erbij zingen, limonade drinken, een kaas je maken met de naam van de maker of maakster erop, koeien kijken, praten met de boerin over alles wat er op de boerderij gebeurt... Bijelkaar zo'n anderhalf uur een oergezellig kaasfeestje. Meer weten? Bel even met Trudie: 035-6013781 Birkstraat 123, Soest. De opbrengst van drie dagen verkoop bij Albert Heijn aan de Smitshof be droeg f 2700,- De nieuwe voorjaars collectie van wenskaarten en cadeau artikelen vond gretig aftrek. Volgende keer, in november staat de stand weer bij de twee AH-zaken. Daarvoor zou Unicef-Soest graag meer vrijwilligers aangemeld zien. Voor in formatie: mevr. Weitzel, tel. 6016182. Hulp voor Kosovo Hoeveel mensen door de oorlog in Kosovo van huis en haard zijn verdre ven is niet bekend. In oktober vorig jaar was de schatting van de UNHCR reeds 480.000 gevluchten, zich ver schuilend in de bossen. Hoe de toe stand nu is weten we via de media die er zich nu dagelijks van op de hoogte laten houden via hun persmensen en de vele journalisten. Hoe het nu moet met de vluchtelingen in Albanië en Macedonië, daar is vooral ook Unicef, het Kinderfonds van de VN, mee bezig. Unicef is sinds 1996 in Kosovo werkzaam, in vaak moeilijk toegankelijke gebieden en nu ook be- De Unicef-stand bij Albert Heijn aan de Smitshof. gonnen met veldschooltjes om de vele kinderen weer wat meer ritme in hun vluchtelingenbestaan te bieden. Carol Bellamy, hoofd van Unicef in New York, bezocht de vluchtelingen kampen en introduceerde de nieuwe veldschooltjes. Voor traumaverwerking kunnen deze schooltjes ook een be langrijke hulpbron zijn. Ieder kind krijgt een tasje met de benodigdheden die ze om te beginnen nodig hebben. Niet alleen Kosovo krijgt alle hulp en aandacht, maar ook vele andere pro jecten zoals nazorg na Mitch, hulp voor slachtoffers van landmijnen, vaccina ties in Oezbekistan, kinderarbeid in El Salvador en ga zo maar door. De vele werkzaamheden van het kinderfonds kan men op de voet vol gen in het tweemaandelijkse Unicef- nièuwsblad "Kinderen Eerst", waarvan een abonnement slechts f 15,- per jaar kost. Het blad bevat ook een heel aar dige en informatieve Unicef Junior, voor de kinderen. Bel voor "Kinderen Eerst" 070-3339300, Den Haag. Esmee Hilhorst (9 jaar) is de winna res geworden van de Disneywedstrijd die Aqua Indoor in de voorjaarsva kantie organiseerde tijdens de "Dis ney Night". Ze verzamelde alle hand tekeningen van de Disney-figuren en beantwoordde bijna alle vragen goed. Bovendien maakte ze veel indruk met de slagzin (in 30 woorden) "Ik wil het. Ik wil het. Ik wil het... etc." Donderdag kreeg ze in het zwembad de reischeque van 150 gulden, uit handen van zwem- Esmee Hilhorst krijgt de cheque van Vincent van der Vaart, zwemdocent van Aqua Indoor. docent Vincent van der Vaart. Dat geld wordt vast en zeker gebruikt om van de zomer (met oma!) naar Euro Disney bij Parijs te gaan. Esmee is leerling van groep 6 van de PWA-school. In de meivakantie is er weer wat te be leven bij Aqua Indoor. Van 1 tot 9 mei is er een stand van het Wereldnatuur- fonds en daaromheen worden allerlei activiteiten georganiseerd. Het Oranjefeest van Hartje Zuid, op donderdag 29 april van 18.00 tot 22.00 uur, wordt een avond vol ver rassingen met veel kramen van de winkeliers. Bij de kramen kunnen de in de week daarvoor gespaarde oran- jeappeltjeskaarten worden ingeleverd voor aantrekkelijke kortingen. In een oranjekraam op het pleintje kan een volle spaarkaart ook worden inge wisseld tegen een netje echte oranje- appeltjes die u worden aangeboden door de winkeliers. Bij een uniek antiek draaiorgel/ijskar- retje kan men een gratis oranje ijsje ha len, ambachtelijk bereid naar Italiaans recept. Veel hartige hapjes, koninginne soep en zoete lekkernijen. In de ballengooienkraam zijn veel aan trekkelijke prijzen te winnen. Voor de kinderen is er een gratis ritje in de draaimolen. De Windy City Jazzband uit Baarn en de Hammerfield Stompers uit Soest zorgen voor de vrolijke noot. Het belooft dus een gezellige "Night Before" te worden in "Hartje Zuid". Op zeer spectaculaire wijze viert Het Baarnsch Lyceum zijn 80-jarig be staan. Dat het een school is met een rijke toneel-, zang- en danstraditie is algemeen bekend. Vandaar dat, naast een reeks van festi viteiten, vori ge week donderdag en vrijdag de beurt was aan het medewerkerscaba ret. Wekenlang was er tussen de rapport vergaderingen, ouderavonden en ande re activiteiten door druk geoefend om de leerlingen een grote variatie aan sketches en liedjes aan te bieden. De verwachtingen waren hoog gespannen. Beide avonden was de zaal compleet uitverkocht. De sfeer zat er al meteen goed in, toen de acteurs al swingend met een ope ningslied begonnen. In rap tempo en met veel variatie lieten de medewerkers van Het Baarnsch Lyceum zien dat zij het gedrag van hun leerlingen goed hadden bestudeerd. Dit werd raak neergezet in onder ande re de "smoezenparade". Ook werd het hele gedoe om de jaarlijkse "open dag" op rake wijze in een sketch verwerkt. Prachtige, weemoedige liedjes werden gezongen: de "gepeste leerling", "de laatste dag" van een docent, "voor goed voorbij"... Het publiek was muis stil. De muzikale omlijsting bij de vele zang nummers werd perfect verzorgd door een leerlingenorkest dat terecht deelde in het veelvuldige applaus. Ook de per siflage op de danstraditie, ten tonele gevoerd door acht docentes in zwarte pakken met roze tutu's, oogstte een da verend applaus van de leerlingen. In deze creatie hadden ze hun leraressen toch echt niet verwacht! Slaapzaal Zeer origineel was ook de scène waar in men een kijkje mocht nemen in een jongensslaapzaal van een schoolkamp uit 1928: als straf voor het "ongeoor loofd nuttigen van enkele mariabiscuit- jes om kwart over tien 's avonds konden de "voor de volgende dag aangekondigde aria's van Richard Tau- ber helaas geen doorgang vinden". De zaal ging af en toe uit zijn dak en hele maal toen even later een tweede scène werd opgevoerd, maar nu met een slaapzaal van een hedendaagse werk week. Wat een verschil. De spelers namen docent en leerling in de maling en alles was zeer herkenbaar. Ook de timing van licht en geluid en de verzorging van alle technische voor zieningen die onmisbaar zijn voor een goed cabaret, waren perfect (door de leerlingen zelf) geregeld. Er kwam heel wat bij kijken, maar het resultaat mocht er zijn! De leerlingen, maar zeker ook de ac teurs, muzikanten en technici, mogen terugkijken op een bijzonder geslaagde avond. De nieuwste collectie van Silhouette vindt u bij BURG.GROTHESTRAAT10-3761 CM SOESTDUK-TEL.6013859 's Maandags gesloten De brildragende consument kiest bij de aanschaf van een nieuw montuur massaal voor zoveel mogelijk draag- comfort. Dat betekent dus kleine en ultralichte monturen met heel dun en dus ook weer licht glas. Dat glas is overigens steeds vaker geen glas maar kunststof om alweer dezelf de reden. Lichter en dus comfortabeler. De grote brilfabrikanten spelen hier na tuurlijk op in. Zo introduceerde de Oostenrijkse bril- fabrikant Silhouette een compleet nieuw materiaal: Titan Next Genera- tion; een legering van titanium, vana- dium en aluminium. Extreem licht, erg sterk en flexibel. Dat gevoegd bij de le gendarische goede pasvorm van iede re Silhouette bril en gecombineerd met ultradunne glazen levert een juweel van een bril op die de drager tijdens het dragen niet eens voelt. De Titan Next Generation collectie van Silhouette bestaat uit verschillende modellen waaronder een schitterende serie randloze, zogenaamde glasbrillen. Ook deze brillen zijn "leverbaar in ver schillende vormen en kleuren. Wie het allemaal eens zelf wil zien kan terecht bij Hulleman Optiek, Burg. Grothestraat 10, tel. 6013859, Soest- dijk. Daar is de nieuwe Silhouette-col- lectie te zien en te koop natuurlijk.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9