COUNTRY LINE DANCE ^holten PfflAR Nieuwe Etos geeft ballonvaart cadeau! 03 Danscentrum Rellum Schildersbedrijf G. Donker 40 jaar Druk open huis bij slagerij Van Asch 298.00 Afscheidscadeaus Theo Sloof leveren 'Paardenkamp' 3905 gulden op 1 HANDEL WANDEL jetalen NVM-Eemland stelt vakgroepen in Dorkas helpt vluchtelingen vanaf Oranjemarkt de Engh 'T ~PAGjN// SOESTER COURANT PAGINA 13 Drogisterij Van Weedestraat vandaag open LOTEN) :hten entegarnituur uis bezorgen! 'EL. 6012372 er een aat NVM. v4Aces u i -£ 4 I Scholten bloemen planten decoraties is op KONINGINNEDAG geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Wij hebben voor u een groot assortiment perkplanten tegen speciale KONINGINNEDAG prijzen. Kijk voor onze aanbiedingen op internet: www.tref.nl/eemland/scholten-bloemen Veel belangstelling voor vernieuwde worstmakerij Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten-programma computerbureau Time alu/zwart 97 x 80 x 73 incl. opzet, ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Directiewisseling bij Trane Airconditioning a dimensie met deze ruime n bank Samos. in rundleder krijgt de bank uitstraling. Prijs f3220,- sinkl n Scandinavisch design is werp van Topform. meer dan 40 verschillende ijs f3795,- cah voerd in plat rotan en of. Ook leverbaar als s 3-zits bank 3995,- en de bruine kleur fort van deze royale :a wordt geleverd met Prijs f2680,- NVMJ Een ruimere winkelindeling, een ooier pand, maar vooral een nog ëtere dienstverlening. Dat is wat In- iborg Saat wil bereiken met de ver- iiizing van haar drogisterij naar de an Weedestraat 22IA. Vandaag pent de nieuwe Etos haar deuren. j)e opening gaat gepaard met enkele antrekkelijke aanbiedingen én de ans op een gratis trip in een lucht- allon voor twee personen. juim vijf jaar geleden nam Ingeborg |iat de Etos aan de Van Weedestraat I over. Vaste klanten zullen gemerkt lebben dat de switch van filiaalbedrijf aar een franchise-winkel vele positieve anten had. De vertrouwde gezichten phter de kassa bleven, maar het assor- nent werd uitgebreid en er werd nog Sieer moeite gedaan om het de consu ment naar de zin te maken. Bijvoor beeld door op vraag artikelen te bestel den die niet in het normale assortiment zitten. Hoewel de verhuizing voor sommigen misschien even wennen zal zijn denkt ngeborg de klanten in het nieuwe jpand nog beter van dienst te kunnen zijn. "De beslissing om de winkel te eerplaatsen is niet licht genomen", al dus Ingeborg. "Maar in de oude winkel hadden we het plafond van ons kun nen bereikt. De nieuwe winkel is rui mer opgezet. Zo zijn bijvoorbeeld de gangpaden breder, zodat moeders met kinderwagens een gemakkelijker door gang hebben. Bovendien kunnen men sen hun auto makkelijker kwijt, want bij de supermarkt tegenover de winkel is genoeg parkeergelegenheid." Kassasysteem Naast een ruimere opzet zullen er nog enkele andere veranderingen plaats vinden. Want met de nieuwe Winkel neemt Etos Sadé ook een nieuw, vol ledig geautomatiseerd kassasysteem in gebruik. "Met geautomatiseerde kassa's kunnen we klanten sneller helpen. Ver der is de kassabon gespecificeerd, wor den de airmiles op de bon weergege ven en is het met dit nieuwe systeem niet alleen mogelijk met de chipknip te betalen, maar wordt ook de chipper geaccepteerd." Ook zullen wij natuurlijk de klanten nog steeds een zo goed mogelijk advies geven. Dat kan ook omdat bijna alle personeelsleden de benodigde diplo ma's in hun bezit hebben." Dat blijkt ook uit het Drogisten Waar- borgcertificaat dat Etos Sadé heeft. Ingeborg Saat (l.) met een aantal me dewerksters tijdens een korte rustpauze in de verhuizing naar de nieuwe Etos- winkel. Bellen voor info:, dagelijks van 12.00 - 21.00 uur. I Rademakerstraat 24 - Soesterberg - Tel. 0346 - 352213/352590 Een bewijs van deskundigheid dat een drogisterij niet zomaar van Pharmacon, het overkoepelend orgaan voor de drogisterijbranche, ontvangt. Een nieuwe, ruimere winkel heeft van zelfsprekend ook een uitbreiding van het assortiment tot gevolgd. Eén van de uitbreidingen waar veel vrouwen mee in hun nopjes zullen zijn is de komst van een nieuw hypo-allergeen make-up merk. Etos Sadé zal een van de eerste winkels zijn waar dit merk te verkrijgen is. "Veel vrouwen hebben een gevoelige huid. Met name lenzen- draagsters hebben vaak problemen met het vinden van oogmake-up die geen irritaties veroorzaakt. We hadden dan ook regelmatig vraag naar hypo-aller- gene make-up. In de nieuwe winkel hebben we hier de ruimte voor, vandaar dat ik dit nieuwe merk onmiddellijk in het assortiment heb opgenomen." Ook in het assortiment exclusieve geu ren heeft consument in de nieuwe drogisterij een bredere keus. Twee mensen zullen zeker erg gelukkig zijn miet de opening van het nieuwe winkelpand. Wie namelijk de bon uit deze krant inlevert, maakt kans op één van de twee luchtballonvaarten. De coupon kan ingeleverd worden tot za terdag 1 mei, 15.00 uur, en er geldt geen aankoopverplichting. Die zater dag zal om 17.00 uur bekend worden gemaakt welke gelukkigen de luchtreis gaan maken. De bonnen worden ove rigens ook door het winkelpersoneel uitgedeeld. }p 1 mei is het precies veertig jaar geleden dat in Soest het schildersbe drijf aan de Rembrandtlaan 12 van start ging onder de naam G. Donker, let bedrijf zelf bestond op dat mo- nent al veertig jaar onder een ande re naam. Geert Donker, samen met pjn (toen nog aanstaande) vrouw nnie, vestigde zich vanuit Drente in sL Èen paar maanden later trouwden ze en ook dat heuglijk feit wordt dit jaar Üus herdacht. In september wordt het dubbele feest gevierd, en dan wordt het bedrijfsjubileum als het ware "mee genomen". Samen met de nazaten - 'de drie zonen en hun aanhang - wordt I. er ongetwijfeld een groots feest van fj gemaakt. I In de afgelopen veertig jaar heeft het schildersbedrijf G. Donker zich ontwik- keld tot een modern bedrijf, met voor- namelijk particuliere opdrachtgevers. Het accent ligt meer op het onderhoud dan op nieuwbouw, al worden grotere klussen zeker niet uit de weg gegaan. Ook de gemeente en het Van Arkel- instituut behoren tot de klantenkring. In al die jaren is de firma feitelijk een tweemansbedrijf geweest, waaraan al tijd een vaste medewerker verbonden was. Gerrit Epping bijvoorbeeld, die er meer dan dertig jaar heeft gewerkt. Maar vlak ook de rol van echtgenote Annie Donker niet uit. Zij was er altijd, meestal op de achtergrond, en wijdde zich uiteraard vooral aan het jonge ge zin met de opgroeiende zonen. Gene van hen heeft voor het schildersvak gekozen; de oudste werkt in de zorg sector, de middelste in de accountancy, de jongste in de horeca (in Amerika) en allemaal hebben ze een min of meer zelfstandige en belangrijke baan. "Ze mochten zelf kiezen. Wij hebben ons plezier en ons brood in het schilderbe- drijf gehad, maar we hebben op hen nooit druk uitgeoefend." Ontwikkelingen In de afgelopen veertig jaar is het schil dersbedrijf min of meer op dezelfde voet verder gegaan. Natuurlijk veran derden de technieken en ook de aan dacht voor het milieu heeft z'n invloed gehad op de ontwikkelingen in de verf industrie. Binnenkort mag er voor bin nenwerk alleen nog maar "watergedra gen" verf worden gebruikt, zonder op losmiddelen, en ook aan dit soort ont wikkelingen heeft Donker zich voort durend aangepast. Zo ongezond kan het schildersbedrijf ook niet zijn, want Donker is eigenlijk nooit ziek geweest ("ik ga niet eerder naar de dokter of ik moet al beter zijn"), al heeft hij ooit eens twee stoffen gemengd, wat hem toen niet zo goed bekomen is. Bij zwaar werk staat hij overigens altijd zelf voor aan. Hij schrikt niet terug voor de Geert en Annie Donker. moeilijkste klussen. "Ik heb altijd met plezier gewerkt, natuurlijk met ups en downs en onzekerheden, maar zo zit het leven nu eenmaal in elkaar." Oog hebben Het echtpaar Donker mag dan gebo ren zijn in Drente, in die veertig jaar zijn ze zich veel meer "geworteld" gaan voelen in Soest. "We hebben het hier altijd goed naar de zin gehad, en als jé een bedrijf hebt denk je er ook niet aan om weg te gaan." Ze hebben dan ook hun "mannetje" gestaan in kerk-staat- en-maatschappij, zoals dat vroeger werd genoemd. Vader Donker was ja renlang uiteraard bezig met de opbouw van het bedrijf, maar vond daarnaast ook tijd om als diaken en lid van de commissie van beheer actief te zijn in de gereformeerde kerk, en moeder Donker is in Soest inmiddels wijd en zijn bekend als voorzitter van de Vrou wenraad. Ze heeft o.a. haar sporen ver diend in de Ned. Christenvrouwen bond, waarvoor ze zich plaatselijk en landelijk van harte heeft ingezet, maar ook als ouderling vorming en toerus ting en ook als voorzitter van Groei en Bloei in Soest. "Er is méér dan alleen je bedrijf of je gezin," zegt het echtpaar Donker vol overtuiging. "Je moet ook oog hebben voor de maatschappij, de wereld om je heen..." bloemen planten decoraties Middelwijkstraat 28 Soest Tel. 035-601 23 36 Fax 035-602 94 12 De afdeling Eemland van de Neder landse Vereniging van Makelaars en Vastgoeddeskundigen NVM heeft in navolging van ontwikkelingen binnen de landelijke organisatie van de NVM de structuur van de afdeling Eemland daarop aangepast. Zo is er een Vakgroep Wonen geko men en een Vakgroep Bedrijfsonroe- rend Goed. Het algemene afdelingsbe stuur zal zich bezighouden met onder meer de PR, het ledenbeleid en de ver taling van het landelijk beleid naar de leden toe. Ieder bestuurslid is coördi nator van een vakgroep of commissie. De Vakgroep Wonen staat sinds de le denvergadering onder voorzitterschap van Aart van Heil en de Vakgroep Be- drijfsonroerend Goed staat onder voor zitterschap van Ben Majoor. Tot het werkgebied van de afdeling Eemland behoren naast Soest, Amersfoort, Leusden, Woudenberg en Scherpen- Tijdens het open huis, vorige week donderdagmiddag, konden de klanten van slagerij Van Asch een kijkje nemen in de keuken van het bedrijf aan de Van Weedestraat, of liever: de nieuwe worstmakerij en productieruimte. Het werd een drukke middag, niet alleen vóór de toonbank, maar nu ook eens erach ter! Foto: Goos van der Wilt HANDEL Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad, Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf, tel. 035 - 601 96 00. Wilt u beter en voordelig ver zekeren met persoonlijke aandacht, dan gaat u voor al uw verzekeringen naar VAN KOOY VERZEKERINGEN, Beukenlaan 70, Soest, tel. 035 - 601 6122. INFO PLUS computershop. De zaak voor al uw computer- printer- en fax benodigdhe den. Dillenburglaan 2a, Soest, tel. 035-6032224. - Citroën GARAGE - studio Deux-Chevaux - specialist in BX en 2 CV6 - Oranjestraat 6a, Baarn Tel. 035- 5415388. Krol WITGOED Service. Rep. van alle merken, rep. onder garantie, 6 dagen in de week. Tel. 035 - 602 49 61 06 - 53554472. Gemshoorn 35, 3766 EK Soest. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag: 's Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f-3,- per kind. De werkgroep Soest van Dorkas Hulp Nederland bemant vrijdag 30 april twee grondplaatsën op de Oran je Vrijmarkt op de Engh. Daar zal informatie worden gegeven over het werk van de organisatie die vluchte lingen hulp biedt. Ook worden kle ding, schoenen en dekens ingezameld. De ingezamelde spullen gaan mee met de periodieke transporten die Dorkas naar verschillende gebieden stuurt. Op dit moment wordt zoveel mogelijk ge daan voor de Kosovaren die hun land zijn uitgejaagd of ontvluchtten. Dorkas Hulp heeft momenteel de coördinatie over een vluchtelingenkamp in het zui den van Albanië. Verder is Dorkas ac tief in het Midden-Oosten en Afrika. Tijdens de Oranje Vrijmarkt op Konin ginnedag hoopt de werkgroep veel spullen in ontvangst te mogen nemen. Daarnaast zoekt ze naar een opslag plaats in Soest. Wie thuis of ergens in een bedrijfspand droge ruimte beschik baar heeft, wordt verzocht contact op te nemen met Dorkas Hulp, tel. 0228- 592824. Mensen die zich willen aan melden als vrijwilliger kunnen contact opnemen met mevrouw W. van der Linde, tel. 6037255. zeel, Hoevelaken en Nijkerk, Bunscho ten en Baarn. Bij de NVM afdeling Eemland zijn 75 leden aangesloten waarvan 59 actief participeren in de Vakgroep Wonen en 16 actief partici peren bij BOG. Het is mogelijk om lic van meerdere vakgroepen te zijn. De vakgroepen hebben als specifieke taken het zijn van gesprekspartner voor loka le overheden en het ontwikkelen daar voor van specialistische kennis voor de NVM leden en medewerkers van NV^l kantoren. Naast de genoemde Vakgroepen, die landelijk en regionaal opereren, zijn er ook nog twee andere vakgroepen. Maar de Vakgroepen Vastgoedmana gement en Agrarisch Onroerend Goed werken alleen bovenregionaal en lan delijk. De markt is in beweging. De NVM is in beweging. De snelle ontwikkelingen op de markt en de noodzakelijk hoog waardige en specialistische kennis die van makelaars verwacht worden, heb ben aanleiding gegeven tot deze ont wikkelingen. De ledenvergadering heeft zich in hun bijeenkomst van 20 april 1999 hier unaniem over uitge sproken. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Geen flesje wijn, niet een ander af scheidsgeschenk, nee nu eens een keer geld. Maar dan niet voor dege ne die afscheid neemt, maar voor 'de Paardenkamp'. Er werd een speciaal rekeningnummer geopend, zodat de genen die een afscheidscadeau wil den geven, nu geld voor 'de Paarden kamp' konden storten. Want het was het afscheid van Theo Sloof als di recteur van Trane Airconditioning uit Soest en Theo, als fervent paarden liefhebber, wilde dit graag. Het resul taat: 3905 gulden. Afgelopen maandag werd de cheque overhandigd aan Ineke Kok, bestuurs lid van 'de Paardenkamp, door Theo Sloof, samen met R. Herpst, de nieu we directeur van Trane Airconditio ning en de adjunct-directeur E van Oossanen. "Wat is dit veel", bracht ze uit toen ze het bedrag zag. "Normaal krijgen we ook wel eens donaties, en we leven daar ook op, maar zoveel!" Het geld gaat gebruikt worden voor eventuele uitbreiding. "We hebben nu een capaciteit van 65 paarden, maar er is een enorme wachtlijst. Het duurt ja ren voordat een paard aan de beurt is. Van links naar rechts: Ineke Kok, R. Herpst, Theo Sloof en F. van Oossanen. Foto: Goos van der Wilt Vroeger lag de gemiddelde leeftijd waarop de paarden bij ons binnenkwaf men rond de twintig jaar, maar nu is dat al dertig. We willen graag 'de Stoe1- terij' overnemen, dat ruim een kilomeT ter verderop ligt. Maar dan moeten wé eerst nog goed onderhandelen met dé gemeente en andere betrokkenen. We hopen zo de capaciteit uit te breiden naar 115 paarden."

Soester Courant | 1999 | | pagina 13