Soester gemeentepenning uitgereikt aan mevrouw Slob-van Gils Herdenking op vliegbasis 'M ïongeren hechten waarde tan herdenking gevallenen YW-info via Radio Soest Expositie kopieën Schrikkel Programma Koninginnedag Buitenschoolse opvang in Wethouder de Haanschool PAGINA esterberg adkamer. WOENSDAG 28 APRIL 1999 Verkeersmaatregelen feestdagen 'De Drie Eiken' >ter Courant 7 Info De Drie Eiken \Elke eerste maandag van de maand M{0 41 Rondje Soesterberg over uitvaarten Kerkdiensten Medische dienst ^BurgerlijkestandJ Hulpverlening Nieuw project start in augustus Vredekerk gaat over op zomerdiensten Klachten bezorging Maak kennis met de vrijmetselarij 4 en 5 mei in Baarn Abrona's mobiele veldkeuken op Koninginnedag Bridge op Koninginnedag Viering van bevrijdingsdag Open dartsavond dorpshuis Burgstede Agenda Radio uit auto Soester Courant in Soesterberg 'Leeftijd in beeld' bij Humanistisch Verbond Speciaalzaak na op afspraak OESTERBERGSEmCOURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 In verband met de feestdagen worden de navolgende (verkeers)maatregelen inomen: Op 30 april (Koninginne- tg) wordt het Dorpsplein vrijgemaakt van alle verkeer; illegale verkoop van onder andere drank is verboden; de nningstraat wordt voor alle verkeer sloten en er is een omleidingsroute voor bussen vastgesteld. Op dinsdag 4 mei worden tijdens de herdenking bij het monument aan de Kampweg de daaraan gelegen wegen afgesloten. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 i splendens zomerbloeier, bloeit lot in het late najaar, diverse kleuren. Nu 3 voor 6,95 Rommelmarkt Op 8 mei wordt in het dienstencentrum van De Drie Eiken een rommelmarkt gehouden, waarvoor men nog bruikba- rê spullen kan gebruiken. Mochten die nog ergens liggen dan zijn ze daar wel kom. Hieronder vallen geen grote voor- Werpen zoals koelkasten, meubels of |gitgoed, aangezien daarvoor de ruim te te beperkt is. De spullen kunnen op aferkdagen tussen 08.00 en 12.00 uur in De Drie Eiken worden afgeleverd. Ils dat niet mogelijk is dan gaarne een ilefoontje naar 351402 en het wordt igehaald. De opbrengst komt ten ede aan activiteiten die voor alle 55- ussers worden georganiseerd. et Eikenblaadje !et nieuwe Eikenblaadje ligt weer laar, met daarin alle activiteiten voor maanden april tot zelfs medio juni. DNZt GCVAUtN KAMER*D£N De Koninklijke Luchtmacht en inwo ners uit de regio herdenken op dins dag 4 mei op de Vliegbasis Soester berg de tijdens de Tweede Wereldoor log gevallen militairen van de mili taire luchtvaart en de oorlogsslacht offers uit het dorp Soesterberg. De plechtigheid wordt bij het monu ment voor de gevallenen gehouden. Inwoners van Soest en Soesterberg kunnen die bijwonen. Voor hen staan op 4 mei om 10.00 uur bussen op het Dorpsplein die hen naar de vliegbasis vervoeren en na de plechtigheid ook weer terugbrengen. De toegang tot de vliegbasis gaat alleen via deze bussen, met andere woorden eigen vervoer is niet toegestaan. In een halve cirkel zul len diverse eenheden van de Konink lijke Luchtmacht voor het monument staan, onder hen ook de Drumfanfare en opinieonderzoek onder jongeren fen ouderen heeft uitgewezen dat het herdenken en vieren met betrekking Étot de data 4 en 5 mei, springlevend [is. Bijna 55 jaren na de Tweede We- eldoorlog zeggen zeven van de tien jongeren dat herdenken en vieren {moet blijven. ■De vragen die werden gesteld waren ■vrij indringend. Moeten we na 55 jaar ■stoppen met herdenken? Hoe denk je lover de dodenherdenking? Waarom is I herdenken zinvol? Hoe herdenk je? |De verschillen in antwoorden tussen Ijongeren en ouderen waren nagenoeg I nihil. Alleen in de feitelijke beleving Iwas er onderscheid zoals het in acht J nemen van de twee minuten stilte. I Jongeren en ouderen stonden respec- I tievelijk op 47% en 28%. Haaks daar- lop stond het bijwonen van herden kingsplechtigheden, vlag halfstok, kij ken naar herdenking op de tv en het meedoen aan een stille tocht. Dat is kennelijk een zaak van alleen ouderen. Het is onbekend hoe de jongeren de twee minuten stilte herdenken. Ook de verhouding tot Duitsers en Japanners werd genoemd, maar uit alles blijkt dat men dat niet meer als een probleem ziet. Alleen ouderen kunnen zich nog niet vinden in het herdenken met Duit- •sers en of Japanners. De viering van 5 mei wordt meer gezien als een eerbe toon aan de bevrijders met daarnaast een bezinning op de waarde van vrij heid en democratie. Hoe men dat op 5 mei tot uiting moet brengen blijft een moeilijke vraag. Een opmerking van een jongere: 'We hebben een Euro Parlement en straks ook nog de Euro als betaalmiddel. Wie weet krijgen we straks nog een Euro herdenkingsdag met een Euro feestdag'. |De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer (VW) in de gemeente Soest jis met ingang van 3 april gestart met haar maandelijkse informatie via de iether. Elke eerste maandag van de aand worden de activiteiten voor de aankomende maand genoemd met [eventuele bijzonderheden. Bestuur en medewerkers van VW [Soest/Soesterberg zijn van mening dat pe activiteiten binnen de gemeente poest meer bekendheid mogen krijgen, weel inwoners zijn onbekend van de J/ele mogelijkheden die binnen hun ge- neente zich voordoen op gebied van ■ecreatie en vrijetijdsbesteding. In een ]tijd van toenemende vrije tijd, maar pok de noodzaak om die vrije tijd voor Je geestelijk en lichamelijk welzijn te gebruiken, wil VW Soest de nodige mogelijkheden daarover verstrekken. Elke eerste maandag van de maand kan men onder andere die activiteiten steeds van 12.00 tot 13.00 uur beluis teren via Radio Soest. De bestuursle den van VW-Soest, Johan Groot en Piet Taai, gaan 'de boer op' om bij daar voor in aanmerking komende vereni gingen en instellingen die informatie te verzamelen. Daarna wordt het op die eerste maandag van de maand via de ether 'den volcke kondt gedaan'. Ieder een die haar of zijn bijdrage wil leveren kan die kwijt in het VW-kantoor, Steenhoffstraat 9a, telefoon (035) 6026784. Zelfs mag men dit in de be wuste radio uitzendingen komen uitleg gen, dus elke 'public-relations' persoon binnen de gemeente Soest die van me ning is dat haar/zijn instantie wat te zeggen heeft is welkom. DE VOORRAAD STREKT Voor nog ongeveer een maand zal mevrouw De Böck een expositie hou den in het zorgcentrum de Heybergh in Soesterberg. Deze expositie be staat uit door haar zelfgeschilderde kopieën van de bekende schilder Schrikkel (1902-1995). Mevrouw De Böck begon de 'Schrik- kels' te kopiëren nadat ze een tentoon stelling van zijn werken had gezien in Zeist. Zij heeft dit zó knap gedaan, dat Mevrouw De Böck (links) bij haar werk, samen met Mieke Schaafsma. Mieke Schaafsma, de dochter van Louis Schrikkel, er zelfs naar kwam kij ken. Het ontroerde haar zeer. Zelfs zo dat ze allerlei bijzonderheden onthulde aan de schildersgroep van mevrouw de Böck. Naast het werk van mevrouw De Böck zijn er ook werken van haar schilders groep geëxposeerd. van de Luchtmachtkapel. De Bevel hebber van de Koninklijke Luchtmacht zal de aanwezigen toespreken. Na twee minuten stilte wordt het Wilhelmus 'ten gehore gebracht'. Uiteraard mogen alle burgers dit uit volle borst meezin gen; voor een militair in uniform is dit kennelijk niet toegestaan. Direct na het volkslied vliegen vier F-16 straaljagers over in de zogenaamde 'lost wingman formatie'. Dat wil zeggen dat één vlieg tuig de formatie ineens verbreekt en zo het verlies van alle gevallenen tot uit drukking wordt gebracht. Daarna volgt het défilé langs het monument en kunnen bloemen worden gelegd. Na mens de bevolking van Soesterberg zul len leden van het plaatselijk Oranje Comité een krans leggen. Voor de be woners die met de bussen naar deze plechtigheid worden gebracht, staan stoelen klaar. Het is een goede zaak even naar de weersverwachtingen te luisteren en aangepaste kleding te dra gen. De plechtigheid op de vliegbasis duurt van 10.30 tot ongeveer 12.00 uur. In het vliegdorp wordt om 19.00 uur een herdenkingsbijeenkomst gehou den in de Caroluskerk, waaraan mede werking zal worden verleend door het Caroluskoor, terwijl de meditatie zal worden verzorgd door dhr. H.J. Koster. Om 19.55 uur start vanaf de Carolus kerk de 'stille tocht' die via de Radema- kerstraat, Van Angerenstraat, Dorps plein en Moerbessenberg naar het mo nument aan de Kampweg gaat onder het luiden van de kerkklokken. Om 20.00 uur wordt bij het monument op de hoek Kampweg/Moerbessenberg een herdenkingsbijeenkomst gehou den. Na twee minuten stilte en het spe len/zingen van het Wilhelmus wordt een gedicht uitgesproken en worden kransen gelegd. Het Oranje Comité verzoekt allen op die dag van 18.00 tot 21.00 uur de vlaggen halfstok te han gen en om 20.00 uur twee minuten stilte in acht te nemen. In het Radio Soest-programma "Rondje Soesterberg" van maandag 3 mei (11.00-12.00 uur) heeft Wil Ste kelenburg een gesprek met Jos Otten van Uitvaartverzorging Smorenburg. Aan de orde komen o.a.: de nieuwe regelgeving bij uitvaarten; de taak en rol van de uitvaartleider; de mogelijk heden van het nieuwe rouwcentrum en het tevoren regelen van zaken die te maken hebben met overlijden. Zondag 2 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor Huiskamp Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open, HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09.30 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBURG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 J. v.d. Steen WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 24 april: Theodorus Jacobus Smits (79), Dorpsplein 31. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. 07.00 Ontbijt voor vroege vogels in de Gouden Leeuw 08.00 tot 09.00 Ludieke Reveille, start Dorpsplein 09.00 tot 10.00 Aubade en ballonnen oplaten, Dorpsplein 09.00 tot 18.00 Braderie op de Banningstraat 10.00 tot 23.00 Kermis grote terrein Kampweg 10.00 tot 10.30 Demonstratie majorettes Odeon 10.00 tot 18.00 Countiy Line Dancing met nassi Dansschool Rellum 10.00 tot 11.00 Koffiedrinken met de burgemeester in De Drie Eiken 10.30 tot 12.30 Homerun jeugd tot 12 jaar, Dorpsplein vanaf 10.00 Stoomtrein, modelbootjes, fiets- en wandeltocht, Dorpsplein 10,00 tot 15.00 Kraak de Kluis, Dorpsplein 10.00 tot 16.00 Zwarte markt voor volwassenen 11.00 tot 12.00 Koffieconcert Zeister Philharmonisch Orkest, Vredekerk 11.30 tot 19.00 Smikkelen en smullen van Slagerij Voskuilen, Dorpsplein 13.30 tot 16.00 Zwarte markt jeugd en volwassenen, Dorpsplein 13.30 tot 15.30 Broodbakken, Dorpsplein 14.00 tot 16.00 Playback Show 14.00 tot 16.00 Bingo en dwarsfluitconcert, De Drie Eiken 16.00 Prijsuitreikingen 17.00 tot 18.00 Mobiele Veldkeuken, Dorpsplein 17.00 tot 18.00 Sterrenberg presentatie, Dorpsplein 19.00 tot 23.00 Oranje Bridgedrive, De Drie Eiken 20.00 tot 23.00 Muzikaal optreden, Dorpsplein 21.00 tot 21.45 Lampionoptocht start Postiljonschool 23.15 Vuurwerk vanaf de ijsbaan. Vanaf augustus is in de Wethouder de Haanschool buitenschoolse op vang mogelijk. De openbare basis school doet dat in samenwerking met de stichting Balans. Coördinator Jos Tak is de voorbereidingen reeds be gonnen. Buitenschoolse opvang biedt ouders en kinderen de mogelijkheid na schooltijd activiteiten te ontwikkelen, die inspelen op hun wensen. De exacte invulling daarvan wordt nog besproken. Jos Tak De Vredekerk gaat met ingang van zondag 2 mei over op zomerdiensten. Dat wil zeggen dat de kerkdiensten niet om 10.00, maar om 09.30 uur aanvangen. De RK Caroluskerk heeft dit in 1998 gedaan, maar had daar slechte ervaringen mee. Veel mensen konden zich daarin moeilijk vinden en liturgisch liep het hier en daar ook niet naar wens. Om die reden hebben zij deze zomerdiensten afgeschaft. Het is afwachten hoe dat zich in de Vredekerk zal ontwikkelen. heeft contact gehad met een architect over de aanpassingen aan het school gebouw aan de Professor Lorentzlaan en is op zoek naar medewerkers. Zodra het programma is ingevuld, zal ook de samenwerking tussen de Openbare Ba sisschool Soest, waarvan de Wethou der de Haanschool een van de locaties is, en de Stichting Balans tot uiting ko men. Ouders en kinderen van de school zijn gevraagd mee te denken over een naam voor de buitenschoolse opvang. Tot gisteren konden suggesties worden gedaan. Voor de inzender van de naam die wordt gekozen, is een prijs beschik baar. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. De loge Eemland in Baarn wil graag bereiken dat iemand die het woord 'vrijmetselaar' of 'loge' hoort, denkt aan mannen die op hun eigen en aparte wijze zoeken naar zingeving in hun le ven. Deze loge, opgericht in 1932, is een van de 145 loges die samen de Ne derlandse 'Orde van Vrijmetselaren' vormen. Vrijmetselaren staan midden in de maatschappij, maar wat weet de maatschappij van hen? Mensen die meer over hen te weten willen komen, zijn uitgenodigd voor een openbare bij eenkomst, op dinsdagavond 11 mei in Louisa State, Gerrit van der Veenlaan 16, in Baarn. Spreker is de historicus en publicist dr. Johan Wijne. De aanvang is om 20.00 uur en de toegang is vrij. Informatie: 035-5431934. Het comité 4 en 5 mei Baarn heeft voor dodenherdenkingsdag weer een aantal activiteiten georganiseerd. Vanaf 1 mei tot en met 7 mei zijn negen grote pos ters over Anne Frank tentoongesteld in ouderencentrum 'de Leuning'. Op de avond van vier mei zullen veertig basis scholieren, begeleiders en leden van de BAV vertrekken naar Wageningen. Daar wordt om middernacht het bevrij dingsvuur in ontvangst genomen. De leerlingen zullen dan bij toerbeurt te ruglopen naar Baarn. Ze hopen om 5.00 uur aan te komen bij sportcentrum 'de Trits'. Op 5 mei om 9.30 uur zal de burge meester van Baarn het bevrijdingsvuur aansteken met behulp van het Wage- ningse vuur. 5 mei wordt afgesloten met een groots dansspektakel. Het landelijke thema 'Vrijheid maak je met elkaar' zal in beeld worden gebracht. Daarnaast wordt een recordpoging Country-Line- dancing gedaan. Deze recordpoging wordt gehouden in de Pekingtuin. De bedoeling is om zoveel mogelijk men sen tegelijkertijd te laten dansen. Ieder een kan hier gewoon aan mee doen. Het dansspektakel begint om 19.00 uur en eindigt om ongeveer 23.00 uur. Burgemeester De Widt heeft afgelo pen dinsdag 20 april de gemeente penning uitgereikt aan mevrouw A.D. Slob-van Gils. Zij kreeg deze penning uit waardering voor haar diensten bij de Stichting Hulpdienst Soesterberg, waar zij sinds 1974 ac tief is als bestuurslid en vrijwilligster. De uitreiking vond plaats tijdens het 25-jarig jubileum van de stichting. De stichting Hulpdienst Soesterberg zet zich met name in voor de oudere dorpsgenoten van Soesterberg. Dit doet zij door praktische hulp te bieden, zoals kleine werkzaamheden in en om het huis, ziekenhuisbegeleiding, het ophalen van medicijnen of het doen van een boodschapje. Naast haar werkzaamheden voor het bestuur is mevrouw Slob degene die het dagelijks werk binnen de stichting coördineert en de vrijwilligers aan stuurt. Ook zorgt zij ervoor dat de bin nenkomende aanvragen worden afge handeld. Al deze werkzaamheden doet zij met volle overgave en op een en thousiaste en bewonderenswaardige manier. Ze kan terecht de stille kracht achter de hulpdienst worden ge noemd. Naast haar werkzaamheden voor de hulpdienst doet mevrouw Slob ook nog, sinds de oprichting, vrijwilligers werk voor de SWOS. Ook is zij zieken bezoekster vanuit de kerk. Daarnaast was zij van 1969 tot 1973 presidente en van 1986 tot 1992 vice-presidente van de Nederlandse Christenvrouwen bond. Tot op heden was het te doen gebrui kelijk dat of de Koninklijke Landmacht of de Koninklijke Luchtmacht de 'mo biele veldkeuken' op Koninginnedag verzorgde. Beide militaire eenheden moeten zich nu inzetten voor Kosovo en kunnen derhalve niet worden inge zet. De keuken van Abrona op Sterren- berg was bereid om onmiddellijk in te springen. Op Koninginnedag (30 april) wordt de jaarlijkse Oranje bridgedrive gehouden in het Dienstencentrum De Drie Eiken in Soesterberg. De deelname staat open voor club- en thuisbridgers. De deelnemers worden ingedeeld in twee groepen; voor beide groepen zijn leu ke prijzen te winnen. Meesterpunten zijn te verdienen volgens de NBB- schaal. Opgave tot en met 29 april bij de heren Berkhof, tel. 352581 of Plug- ge, tel. 352969. Aanvang van de drive is 19.30 uur, deelname kost een rijks daalder per persoon. Vanaf 13.45 uur is men woensdag 5 mei welkom in de recreatiezaal van De Heybergh, waar traditioneel onder be geleiding van de pianist Joop Lijftogt bekende Nederlandse liederen worden gezon gen. De jeugd is vanaf 14.00 uur wel kom op de ijsbaan waar een skeeler wedstrijd wordt gehouden. Voor de kleineren is ook op de ijsbaan straatte kenen. Het Oranje Comité hoopt dat van alle woningen de Nederlandse driekleur met of zonder wimpel gedu rende de drie dagen zal wapperen. Het comité heeft een sponsor gevonden die op Koninginnedag 30 april en Bevrij dingsdag 5 mei zich geblinddoekt in een auto door het vliegdorp laat rijden. Op diverse plaatsen zal hij verzoeken de auto te stoppen en als men voor een woning staat waar op 30 april de vlag mét wimpel of op 5 mei alleen de vlag uithangt, krijgt de bewoner hon derd gulden aangeboden. In dorpshuis Burgstede wordt maan dag 10 mei een open dartsavond ge houden. Vanaf 20.00 uur is deskundi ge begeleiding aanwezig om belangstel lenden te informeren over deze sport die dankzij de successen van Raymond van Barneveld zo aan populariteit heeft gewonnen. Het is de bedoeling dat er komend seizoen regelmatig dartsavonden worden gehouden. Voor meer informatie, tel. 351975. Zaterdag 1 mei 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank Maandag 3 mei 10.00 Tap-schoenen, Drie Eiken 11.15 zitting Rabobank Drie Eiken Dinsdag 4 mei 20.00 koffiedrinken, Drie Eiken Woensdag 5 mei 10.00 zijdekleding en cadeauartikelen, Drie Eiken Een 21-jarige Soesterberger is zijn au toradio kwijtgeraakt aan een inbreker. Die sloeg vorige week maandagavond de ruit van een portier in en nam de autoradio mee. Het voertuig stond ge parkeerd op de Farman. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 351252. Het Humanistisch Verbond Soest/ Baarn heeft de tentoonstelling "Leef tijd in beeld" rondom zijn 50-jarig ju bileum) naar deze regio gehaald. De expositie bestaat uit twee delen. Het eerste deel is bedoeld om mensen te confronteren met hun beelden over leeftijd en maatschappelijke participa tie. Er zijn portretten te zien van jonge en oude mensen die, ondanks allerlei vooroordelen over hun leeftijd, hun ei gen keuzes hebben gemaakt. Dit deel is in samenwerking met het Landelijk Bureau Leeftijdsdiscriminatie (LBL) tot stand gekomen. In het tweede deel worden positieve beelden van ouderdom getoond, die in opdracht van het Humanistisch Ver bond zijn gemaakt. Ouderdom wordt in onze cultuur vaak gezien als een ziekte waarvoor de medische weten schap nog geen geneesmiddel heeft gevonden; ouderen zouden in die visie niet meer zo goed mee kunnen terwijl oudere mensen vaak - juist vanwege hun leeftijd - over een geheel eigen expertise en vakkundigheid beschik ken. De foto's vestigen de aandacht op de specifieke kundigheid van ouderen. De tentoonstelling is t/m zaterdag 8 mei te zien in het Poorthuis (v.d. Ken- nedy Mavo), Kerkstraat 28 in Baarn; maandag-vrijdag 14.00-17.00 uur; za terdag 11.00-16.00 uur.

Soester Courant | 1999 | | pagina 15