)§0 I99 99 Wel 10 kleine dingen zijn van invloed' If i Z VVZ'49 weer ouderwets op dreef SoVoCo blijft in eerste divisie UDER DNADEI Verliezend Hees gaat nacompetitie in MPOUCEN ring boom bv Henschen ïilmi Michi gaat, Zeki Kurt [omt, Michael van Ee stopt Schrijver van scenario had ongetwijfeld topvorm Moghadassian gaat nog wel even met Jan Visser praten PAGINA ig WOENSDAG 28 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 en motorrijles etscertificaat. »ok automaat" °eter Visee mist bij Soest homogeniteit van vorig seizoen VOETBAL zondag j VOETBAL zondag [andhavingvan ïEC-zondag door )-0 zeker gesteld Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud /warm buffet Wie vergelijkt leest de Soester Courant EDO de minst slechte in kampioenswedstrijd: 1-0 Loodgieterswerk Soesters op tijd in vorm voor spannend competitieslot VOETBAL zaterdag Klassebehoud veiliggesteld door historische zege in Sneek VOLLEYBAL VOLLEYBAL SOEST Wordt S. O. Soest zondag hoofdklasser De spanning zal om te snijden zijn! ïi RAM) MEDAGü 13.00 UUR. Kleur Prijs reed 13250,- rood 13.500,- 14500,- blauw 17.500,- blauw 16900,- rood 16900,- rood 19.950,- wit 18.900,- groen met 14.750,- zwart 18500,- Kleur Prijs 'blauw met 25.750,- bordeaux 20350,- I zwart met 28.850,- grijs met 28950,- Kleur Prijs wit 31950,- groen met 35.750,- ideeparoiJiysi 32500,- qroenmet 42900,- groen met 52500,- 'groen met 32900,- wit 43900,- groen met 53900,- damethyst 69.900,- 5 - 601 32 56 sn ook theorieles Tel. 035 - 6022061 'tel. 0652 - 643170 Spelers worden gebeld door clubs, lijn ontevreden over hun plek op de bank, balen dat ze worden gewisseld hf hebben een baan op zaterdaga vond. Volgens Soest-trainer Péter Vi- lee zijn er wel tien kleine dingen die nvloed hebben op de vorm. "Condi tioneel is het top, maar op dit niveau komen er andere dingen bij kijken. Eigenlijk is het onbegrijpelijk dat we joch eerste staan." s zijn selectie, na de 2-0-zege op Vel len, klaar voor de beslissende fase van Ie competitie die na zondag kan zijn |fgerond, maar ook nog twee, mis schien wel vier weken kan duren? Dat s de hamvraag die de club en honder- feen aanhangers deze dagen in de ban leeft. Wordt Soest kampioen? Promo leren de blauwwitten via de nacompe- litie? Of vallen ze straks buiten de loot? Soest is niet in vorm, verspeelde n maart en april veel punten. Maar de- n EDO, KBV en AFC dat de laatste (eken ook niet? Als we de homogeniteit van vorig sei- loen hadden gehad, waren we waar schijnlijk al kampioen geweest," zegt Visee die de laatste weken veelvuldig jieeft geprobeerd de boel weer op de lails te krijgen, zowel binnen als buiten pet veld. Het spectaculaire voetbal, waarmee koest vorig seizoen door de tweede klasse denderde, werd dit seizoen snel bpgegeven. Soest kreeg in drie duels echt doelpunten om de oren, wat Visee fertoe deed besluiten de derde spits in Ie ruilen voor een middenvelder. Bo vendien trok Soest zich wat verder te- lug na balverlies, voordat het de op bouwers van de tegenpartij ging storen. De nieuwe tactiek vertaalde zich in (successen en Soest klom naar boven |om in januari de koppositie in te ne men. In maart ging het mis en werden Topscorer Hilmi Michi probeert een Velzenaar op het verkeerde been te zet ten. Jeroen Dorrestein en Gerdo Kuenen, die niet eerder scoorden, zorgden voorde doelpunten. de Blauwe Leeuwen van hun troon ge stoten. Iedereen zette zijn geld op EDO en KBV, maar de Amsterdamse favorieten haalden in de laatste twee duels slechts één punt, notabene in hun onderlinge duel. Soest staat nu weer gelijk met ze. Wint Soest zondagmiddag op de Bos straat-Oost van DEM, dan acht Visee zijn ploeg niet op voorhand kansloos in de eventuele beslissingswedstrijden met EDO en KBV. "Het hangt ervan af of je het als speler in je hebt om dan te pieken, daar gaat het bij sporters om." De manier waarop degradatiekandi daat Velsen werd verslagen, was zeker niet indrukwekkend. Soest gaf weinig kansen weg, had het duel voor rust al kunnen beslissen, maar zakte na de rust (1-0 door Jeroen Dorrestein) lange tijd weg. Toen Velsen de boel achterin open gooide, vond Dennis Heijkamp invaller Gerdo Kuenen: 2-0. Aan de eerste helft had Visee een goed gevoel overgehouden. "Ten op zichte van de voorgaande weken speel den we goed geconcentreerd. -Daarna zag je dat het elftal op twee gedachten hinkte. Zeven spelers wilden de 1-0- voorsprong verdedigen, de anderen gingen vol voor de winst. Dat komt het spel niet ten goede. Vorig jaar was je kwalitatief een van de betere ploegen, nu heb je niet meer kwaliteit dan de middenmoters. Vorig seizoen wist je in een aantal wedstrijden dat je zou gaan winnen. Dat heb ik dit seizoen alleen tegen DWS gehad." Hoewel iedereen de vorm zag afbrok kelen, heeft Soest nog steeds alles in eigen hand. Het karwei zal loodzwaar worden. "Ik heb veel varianten gepro beerd om het elftal weer in de juiste richting te krijgen. Het kost veel ener gie om ervoor te zorgen dat al die an dere zaken geen invloed hebben. We hebben veel gesprekken gevoerd en ik heb het gevoel dat we de boel weer op de band hebben." Tegen Velsen ontbraken René de Bree en Paul Hilhorst. Daarom speelde Mar- tijn Stalenhoef als libero en maakte linksback Jelle Huizenga na ruim een jaar zijn rentree. Dat deed hij overigens meer dan verdienstelijk, zeker gezien de belangen die op het spel stonden. "In derdaad, maar zondag staat Paultje Hilhorst er gewoon weer. Jelle moet volgend seizoen zijn kans maar pak ken," aldus Visee die niet wilde reage ren op de vraag of Stalenhoef zondag weer laatste man staat, hetgeen zou betekenen dat René de Bree op de bank zou moeten plaatsnemen. Speelt De Bree, dan schuift Stalenhoef een li nie op en moet Peter Wolfsen, Dorres tein of Heijkamp het veld ruimen. Maar juist over het spel dat deze spelers zon dag lieten zien, was Visee te spreken." De selectie is blessurevrij en wordt niet geplaagd door schorsingen. Kortom, komende zondag moet er weer iemand worden teleurgesteld, uitgerekend in een wedstrijd waarop volgens de ver wachtingen veel meer mensen afkomen dan de 450 die afgelopen zondag ge tuige waren. 'tilmi Michi, topscorer met achttien Idoelpunten, speelt volgend seizoen ■niet meer voor Soest. Hij vertrekt (naar zaterdag hoofdklasser Spaken- I burg. Trainer Peter Visee: "Ik neem ■Hilmi niets kwalijk. Bij Spakenburg kan hij, als hij een trainer krijgt die I oog heeft voor detail, doorgroeien tot I profvoetballer." I Na Michael van Ee is Michi de tweede I speler die de huidige selectie gaat ver- I laten. De doelman stopt vanwege pro- blemen met zijn knie. Wie volgend jaar bij Soest tussen de palen staat, is niet (bekend. (Zeki Kurt komt de selectie versterken. (Dat heeft Visee zondagmiddag beves tigd. De middenvelder werd begin vo- |rig jaar geschorst naar aanleiding van leen incident tijdens een zaalvoetbal- Iwedstrijd van Firtina'93. Kurt werd ook verbannen van het veld en kon daarom niet meer in actie komen voor SEC- zondag. Aanvankelijk mocht hij pas in januari 2000 weer spelen, maar de straf werd later verminderd. Kurt is vanaf augus tus weer speelgerechtigd. Visee is niet bang dat de voetbalkwaliteiten van de jonge Soester te lijden hebben gehad onder de lange periode, waarin hij op non-actief stond. "Zeki is een wereld voetballer." De oefenmeester werkte eerder al met Kurt bij WZ'49 en Baarn. Bij Baarn (later Greenstars) speelden Van Ee, Michi en René de Bree ook al onder leiding van Visee. De transfermarkt zal in mei zeker nog roerig zijn. Voor Soest zal veel afhan gen van het feit of de hoofdmacht naar de hoofdklasse promoveert of niet. Wie hef scenario voor de eerste klasse A ook mag hebben ge schreven, de auteur moet in top vorm zijn geweest. Na 21 van de 22 wedstrijden staan Soest, EDO en KBV met 36 punten op de eer ste plaats van de eerste klasse. De telefoons op de verschillende sportparken zullen zondagmiddag ongetwijfeld voortdurend in ge sprek zijn. Soest ontvangt DEM dat zich zon dag verzekerde van een plek in de eerste klasse en niet meer alles uit de kast hoeft te halen. EDO ont vangt middenmoter DCG dat drie punten achterstand heeft, maar is uitgeschakeld voor de titel. Op pa pier krijgt KBV de zwaarste kluif. De Amsterdammers spelen thuis tegen AFC dat met één punt achterstand nog titelkandidaat is. Hetzelfde geldt voor Quick dat twee punten van de top drie is verwijderd. De verwachting is echter dat de hoofd prijs bij Soest, EDO of KBV te rechtkomt. De vraag is alleen wan neer. De ceremoniemeesters van de blauwwitten hinken op twee ge dachten. In theorie kan Soest zon dag kampioen worden, waarschijn lijker is het dat er een beslissings wedstrijd moet worden gespeeld of dat de drie koplopers een nacompe- titie moeten spelen, voordat bekend is wie er met de titel naar de hoofd klasse gaat. De doeisaldi van de drie voornaamste kanshebbers zijn exact gelijk (plus elf), maar spelen geen doorslaggevende rol. Pas als de eventuele nacompetitie voor de eer ste plaats eindigt in een gelijke stand, wordt gekeken naar het aan tal gescoorde doelpunten. EDO (49) heeft dan betere papieren dan Soest (44) en KBV (40) Bij de aan schaf van de champagne en de bloe men dienen de inkopers acht te slaan op de houdbaarheidsdatum. De wedstrijd Soest-DEM begint om 14.00 uur. let zondagelftal van SEC blijft in de [vierde klasse. Door de 0-0 in en te gen Hooglanderveen zijn de Soesters verzekerd van handhaving. Gezien de ansen had SEC de wedstrijd kunnen rinnen. Voor rust wisten Ramon Heinen, Olaf Hop en Remco van Veenendaal zich [geen raad met de mogelijkheden, in de tweede helft was topscorer Peter van pen Berg tot driemaal toe dicht bij een [doelpunt, maar de goalgetter maakte gijn faam niet waar. SEC speelt zondag de laatste wedstrijd Jpp de Bosstraat-West. Tegenstander is I's Graveland. Het duel is tevens het af- Tscheid van trainer René Versteeg die [volgend seizoen CDW onder zijn hoe de neemt. Dagschotels woensdag Filet Gianti (biefstuk gekruid gebak!) met schijfjes en snij bonen donderdag Lamsfilet met aardappelkro- ketlen en rode bietjes weekend Kiprollade met friet en doperwten maandag Speklapje met gekookte aard appelen en sperziebonen dinsdag Stooflapje met puree en rode kool Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 VOETBAL zaterdag Een nerveus spelend Hees is er niet in geslaagd directe promotie naar de vijfde klasse af te dwingen. De beslis singswedstrijd om het kampioen schap ging verloren. Op het terrrein van de Bilt was EDO de 'minst slechte'; 0-1. De Soesters kunnen zich nu volledig richten op de duels in de nacompetitie. Daarin zijn Dalto en WA'71 de tegenstanders. Hees kon tegen EDO geen moment aanspraak maken op een positief resul taat. De ploeg van trainer Ron Dase laar creëerde geen mogelijkheden. Vol gens Daselaar was het dan ook ver diend dat de Utrechters met de winst aan de haal gingen. "De minst slechte heeft gewonnen. De wedstrijd was niet goed. Twee ploegen stonden strak van de spanning. EDO kon hiermee het best omgaan. Het duel sukkelde zich voort, niemand durfde iets te onderne men. Hees had niet de kracht een tand je extra bij te zetten". Daselaar kon geen beroep doen op voorstopper Robert Schadee en mid denvelder Peter de Jong. Beide spelers moesten een schorsing uitzitten. Vooral het gemis van De Jong zat Daselaar niet lekker. "Peter de Jong is in staat het team op sleeptouw te nemen. Een dag voor de beslissingswedstrijd ver nam ik dat De Jong tegen EDO ge schorst zou zijn. Een rare gang van za ken bij de KNVB om dat zo kort voor de wedstrijd op deze manier af te han delen. Het frappante is dat we vier keer dit seizoen hebben verloren. Tijdens die verliespartijen was De Jong er niet bij, omdat hij een schorsing aan de broek had". De spelers reageerden na afloop van de wedstrijd hevig teleurgesteld. "Het was even slikken voor de ploeg, maar Hees heeft nog volop mogelijkheden om via de nacompetitie promotie naar de vijf de klasse af te dwingen. Belangrijk is nu dat we de neuzen weer in dezelfde richting hebben staan. Maar voor aan vang van dit competitieseizoen had ik niet verwacht dat we bovenin mee zou den gaan draaien. En zeker niet dat we gedeeld eerste zouden eindigen. Mocht het zo zijn dat Hees de promotie niet haalt, dan vind ik toch dat dit seizoen is geslaagd", aldus Daselaar. De zwaar teleurgestelde Jeffrey Dor restein wordt na de verloren beslissings wedstrijd getroost door een ploeggenoot. Hees krijgt een herkansing via de na competitie. Foto: Aldo Allessie Hees start de nacompetitie zaterdag met een uitwedstrijd tegen Dalto. Een week later komt VVA'71 naar de Ver lengde Oude Utrechtseweg. Installatiebedrijf ^^"2 j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 WZ'49 heeft zijn positie als koplo per eindelijk weer eens waarge maakt. Op het sportpark aan de Eemweg speelden de Soesters bij vla gen ouderwets. Met prima combina tievoetbal kregen de groenwitten op ponent NSC ruimschoots op de knie ën: 5-0. De score was iets aan de hoge kant uit gevallen, maar niemand die daar rou wig over deed. Tien minuten voor tijd stond het nog 2-0 door doelpunten van Jordi Brouwer en een eigen doel punt van een NSC-er. Daarna lieten de mannen van trainer Henri Kalk geen spaan heel van de middenmoter uit de tweede klasse. Achtereenvolgens inval ler Gerard Becker (tweemaal) en Gijs Schaap maakten de vijfklapper com pleet. Niet alleen de score was verdienstelijk, ook het veldspel van WZ'49 geeft vertrouwen voor de cruciale eindfase van de competitie. Met name in de eer ste helft konden de toeschouwers ge tuige zijn van overtuiging en bezieling binnen de Soester gelederen. Het com binatievoetbal kon naar hartelust ge speeld worden, te meer daar de Nijker- kers wel wilden meedoen om het pu bliek te vermaken en niet voor de eigen pot bleven liggen. Het was al snel duidelijk dat WZ'49 over meer kwaliteit en overzicht be schikte. Vooral het middenveld onder aanvoering van absolute uitblinker Ru ben de Goede en ondersteund door de veelvuldig naar voren geschoven Ro nald de Rooy wist de Nijkerkers telkens te verrassen. Deze overwinning kan het breekpunt voor WZ'49 betekenen. De drie voor gaande wedstrijden leverden maar een puntje op. Alleen tegen concurrent Horst werd er een gelijkspel uit het vuur gesleept. Met nog twee wedstrij den op het programma hebben de groenwitten aan vier punten genoeg om definitief de eerste klasse te berei ken. Jonathan is zaterdag in Zeist de eerstvolgende tegenstander. De Zeis- ters hadden lang uitzicht om mee te doen voor de titel, maar de laatste we ken slagen zij er niet meer in een over winning te boeken. De ploeg is gezakt naar de zesde positie op de ranglijst. Het slotstuk voor WZ'49 is het thuis duel tegen Desto, dat in de onderste regionen bivakkeert. De spelers van trainer Kalk hebben dus voldoende mogelijkheden het kampioenschap vei lig te stellen. Wonderschoon Tegen NSC liet WZ'49 zien dat het op titelkoers ligt. Jordi Brouwer illus treerde het goede veldspel van de Soes ters met een werkelijk wonderschoon doelpunt. Nadat de spits een mogelijk heid onbenut had gelaten, zag hij de NSC-doelman te ver voor zijn doel staan. Vanaf dertig meter plaatste Brouwer de bal schitterend tegen het net, 1-0. WZ'49 creëerde nadien talloze kan sen. Eerst was het Schaap die de beslis sing niet kon forceren. De keeper keer de zijn inzet. Ook Marcel van Essen strandde op de doelman. De 2-0 viel toch nog voor het rustsignaal. Aan de rechterkant gaf aanvaller Van Essen voor. Voordat Schaap binnen kon tik ken, schoot een verdediger van de Nij- kerkse ploeg de bal achter zijn verbou wereerde doelman. Het niveau van het duel zakte in het tweede bedrijf. De scherpte verdween stilaan uit het spel van de Soesters, er werd vaak balverlies geleden. Niette min schiep WZ'49 volop kansen om de score uit te bouwen. Brouwer had zijn vizier niet op scherp staan na fou tief uitverdedigen in de Nijkerkse de fensie. NSC kreeg na een uur spelen de eerste mogelijkheid, doelman Daan Hilhorst pareerde het schot. Met nog tien minuten op de klok ver grootten de Soesters de marge tot drie. Wobbe Reitsma brak door en zijn afge meten voorzet werd ingekopt door Becker. De invaller liet zich kort daarop opnieuw gelden. Ditmaal tikte de rou tinier een pass van Brouwer binnen, 4- 0. WZ'49 overklaste NSC in deze kortstondige periode. Schaap maakte het vijfde doelpunt voor de groenwit ten. Inge Olthoff zat zaterdagavond laat in Amstelveen achter een glas wijn, Jaques Hardenberg nuttigde in Soest ook een drankje. De coach en de manager van Stani/SoVoCo hadden er alle reden voor, want in de laatste competitieronde handhaafden de da mes zich in de eerste divisie. Stam/SoVoCo won voor het eerst in de geschiedenis een uitwedstrijd van Sneek (0-3) en Zaanstad verloor met 2-3 van kampioen Lycurgus. Daar door passeerden de Soesters de Noord- Hollanders op de ranglijst en werd op eigen kracht een nieuw startbewijs op geëist. In Sneek kwam Stam/SoVoCo uitste kend uit de startblokken tegen de gelij knamige tegenstander. Sneek had de laatste maanden het ene na het ande re succes geboekt, maar kon zich niet meer groeperen om het gemotiveerde Stam/SoVoCo van zich af te schud den. De eerste set won het Soester team met 11-15, daarna raffelde het de wedstrijd af: 5-15 en 6-15. In Zaanstad wekte de zege enige verba zing. Zaanstad was zelf dichtbij een nog grotere verrassing tegen Lycurgus dat dit seizoen Ver boven alle teams uitstak en ongeslagen kampioen werd. Toen Olthoff terugkeerde uit Sneek en in Zaanstad arriveerde, leidde de thuis club met 2-1. Zaanstad moest met mi nimaal 3-1 winnen om Stam/SoVoCo achter zich te houden. Bij een 3-2-zege zouden Zaanstad en Stam/SoVoCo een beslissingswedstrijd moeten spe len. Zo ver zal het niet komen, want Lycurgus deed zijn sportieve plicht en boog de achterstand om in een 2-3- overwinning. Zaanstad moet nu pro motie-degradatiewedstrijden spelen, Stam/SoVoCo kan zich voorbereiden op het veertiende achtereenvolgende jaar in de eerste divisie. Meerding De ploeg kan geen beroep meer doen op Judith Meerding. De buitenaanval- ster - die dit seizoen een aantal uitwed strijden aan zich voorbij liet gaan, maar zaterdag wel in Sneek van de partij was - stopt. Ook de jonge Saskia van den Berg vertrekt, wegens studie in Am sterdam. Daartegenover staat de komst van de achttienjarige Linda Ellenbroek die dit seizoen met Vollkei degradeerde uit de eerste divisie. Reina Wieberding maakt de sprong vanuit het tweede team. Trainer/coach Inge Olthoff is nog op zoek naar in ieder geval een midaanval- ster en een 'alleskunner' a la Judith Meerding. Het is de bedoeling dat het eerste team wordt uitgebreid tot tien speel sters. Verder wil Olthoff dat het twee de team een kweekvijver wordt voor het eerste. In geval van nood, zouden speelsters uit het tweede direct moeten kunnen worden ingezet in het eerste. Bij het tweede team, dat vijfde werd in de tweede divisie, stoppen echter drie volleybalsters, waardoor ook dat team versterking nodig heeft. Gezien het ge wenste niveau, ziet het ernaar uit dat de club ook daarvoor de boer op moet. Ali Moghadassian en Jan Visser zullen de komende maanden regel matig met elkaar op de tennisbaan staan. En dan zal Moghadassian on getwijfeld proberen Visser over te ha len toch nog maar een jaartje te blij ven volleyballen. De coach kondigde dat aan, luttele mi nuten nadat Visser een bloemetje in zijn handen gedrukt had gekregen. De volleyballer, die in vijftien jaar ongeveer driehonderd competitiewedstrijden voor het eerste speelde, verdient een mooier, en anders in ieder geval origi neler, afscheidscadeau Visser (36) maakte in de hoofdmacht drie volleybalgeneraties mee, zag trai ners komen en gaan en nam zelf het roer in handen toen veel spelers de wijk namen en Stam/SoVoCo terugzakte naar het betrekkelijke districtniveau. Wat er ook gebeurde, Visser bleef zijn club trouw. Eigenlijk wilde hij vorig jaar al stoppen, maar Ali Moghadassian haalde hem over er een seizoen aan vast te knopen. Met als bedoeling de jonge spelers binnen de lijnen te bege leiden. Visser deed het en was dit sei zoen nog steeds de belangrijkste speler. Daarom ziet Moghadassian hem node vertrekken. "Het is zonde als je ziet dat Jan nog zo goed speelt en hoeveel waarde hij heeft voor het team. Ik zal het er in de zomer nog wel een paar keer met hem over hebben." Visser vindt de tijd echter rijp om een stap te rug te doen en zijn plaats af te staan aan een jongere speler, zoals hij begin dit jaar reeds aangaf. Jan Visser. Moghadassian zal het daar niet bij laten zitten. Misschien laat de volleybaltrai ner zijn 'pupil' wél een keertje winnen op de tennisbaan. Al ligt dat helemaal niet in zijn aard. Moghadassian blijft zelf dus wel aan als trainer/coach van de herenformatie. Daarnaast zal hij waarschijnlijk stage gaan lopen bij Inge Olthoff van dames 1. Moghadassian, bezig voor zijn trainer C-Iicentie, moet bij een ploeg uit de eerste divisie of de eredivisie meelopen. Binnen de club wordt nu besproken op welke wijze daar invulling aan kan wor den gegeven Door hem stage te laten lopen bij dames 1, kan hij aanblijven als trainer van heren 1 dat zaterdag de laatste wedstrijd met 1-3 verloor van Huizen. In augustus pakt Moghadas sian de draad op, eerst nog even ten nissen. sportorganisatie 1926 S.O.Soest speelt zondag a.s. eigenlijk tegen 4 elftallen tegelijk: D.E.M. dat 'gewoon' op bezoek komt en Edo, KBV en AFC. Die laatste drie èn S.O.Soest kunnen het zondag maken öf breken. S.O.Soest heeft maar één puntje meer nodig. Dan heeft Soest een hoofdklasser!!!! De telefoon zal uitkomst brengen. Kom dat meemaken aan de Bosstraat - Oost: Geniet van de spanning, huil of juich... Aanvang 14.00 uur,

Soester Courant | 1999 | | pagina 19