Fl 3.000 Constanze En dit zijn de knallers van deze week: Oranjebal Country muziek 'Vaag CDA' wekt verbazing in raad Diny v.d. Brink 'beste buur' Soest 7.98 1.89 1.89 2.99 m.m.v. T-Bone speci Steun het benefiet-concert 'Help kinderen Kosovo' Soest ruimt 'kelderkunst' op 6027493 Soester (24) bedreigt 2 surveillanten van politie Partycentrum Bos en Duin Vrijdag 30 april maar ook andere bekende dansmuzie Partij doet geheimzinnig over bezuinigingsplan van 1,5 miljoen Burgemeester De Widt: Nieuwe opzet Kunstuitleen Tel. 06-53 91 12 37 Twintig maanden cel voor overval in sigarenzaak Geparkeerde auto's hinderen weekmarkt op de Smitsweg Soester Courant NEFKENS uerS SOEST »'e a>i OPEL O 3 Actueel 5 Actueel 23 Op Soest 19 Sport Herdenking op 4 mei vanaf 19.45 uur Rabobank mag van rechter gaan bouwen Man bezoekt damestoilet en maakt brokken KLAREN Ia TROM P Tweede prijs bij verkiezingen SCW en Achtgoed Eén na Beste Buur 1999 A. van der Lee Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Magere hamlappen Boerenwifbrood met maanzaad Frans stokbrood Gebraden kipfilet vers van 't mes Hollandse trostomaten Valencia-Late Handsinaasappelen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest 4 OOIT EEN VLOEDGOLF VAN BLOEMEN GEZIEN? We zijn vanaf 15.00 uur geopen De band speelt vanaf 16.301 Op het terras staat een barbe< Het CDA is vaag. Dat vinden de meeste andere fracties in de gemeen teraad. Tijdens de begrotingsbehan deling kondigde het CDA plannen aan voor een extra besparing van 1,5 miljoen gulden. De fractie heeft voor stellen op papier staan, maar wilde er donderdagavond niet over uitwijden. Dat vonden de fracties, met name GGS en coalitiepartner PvdA, een vreemde zaak. Vorige week stond im mers de Voorjaarsnota op de agenda en dat was toch uitgesproken de gelegen heid de voorstellen op tafel te leggen. Het CDA werd uitgedaagd, maar frac tievoorzitter Teun Middelkoop liet niet het achterste van zijn tong zien. Hij wilde alleen kwijt, dat het CDA denkt te kunnen bezuinigen door cen trale inkoop van spullen, op aanbeste dingen en in de organisatie (het amb tenarenkorps) door een efficiëntere werkwijze. De inhoudelijke discussie wilde het CDA niet voeren. Na ruim een half uur debatteren en een schor sing, kondigde het CDA aan, dat het op eigen houtje een bijeenkomst zal beleggen en daarvoor alle raadsleden uitnodigt. "Dan komen we met concre te voorstellen en zullen we zien dat we met z'n allen structureel veel geld kun nen besparen. Wie zich aanmeldt voor het overleg, krijgt het voorstel in zijn bezit," aldus Middelkoop die morgen avond, evenals zijn fractiegenoot Jan Pieter Lokker (die naar de Provinciale Staten gaat) aftreedt als raadslid. 'Gebakken lucht' GGS kondigde aan niet te zullen deel nemen als het overleg niet in open baarheid wordt gevoerd. Hans van Wuijckhuijse zei herhaaldelijk dat hij de actie van het CDA merkwaardig vond. "We zitten al een half jaar te wachten op voorstellen. Waarom heeft het CDA niet eerder initiatief genomen tot overleg. We zitten nu te praten over gebakken lucht?" Ook D66 toonde zich teleurgesteld over de vaagheid van het voorstel en GL/PS stelde dat het initiatief van het CDA haaks staat op de openheid van overleg. Terecht wordt bij velerlei gelegen heid onze aandacht gevraagd voor allerlei nood in onze samenleving. Niemand kan en mag zich er ei genlijk aan onttrekken, want de samenleving is onze verantwoorde lijkheid. Zondag 9 mei wordt 's middags in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein een Benefiet-concert ge houden onder het motto "Help Kinderen Kosovo". We staan dan stil bij het enorme leed rond Kos ovo. Met name bij de kinderen die zo jong, zoveel moeten verwerken. We staan weer aan de vooravond van de 4 en 5 mei herdenking. We herdenken dan de vrijheid die we met elkaar in Nederland delen. We staan erbij stil hoe kwetsbaar vrijheid is en hoe belangrijk. Vrijheid is niet vanzelfsprekend. Het is geen natuurlijk gegeven, maar mensenwerk. Je moet het maken. Iedere dag weer. Niemand leeft al leen op de wereld en iedereen heeft evenveel recht op vrijheid. Dat bete kent dat we ervoor zorgen dat nie mand buiten de boot valt. En dat we de ander ruimte geven om zichzelf te kunnen zijn, net zoals wij die ruim te voor onszelf wensen. Vrijheid is niet alleen aan jezelf denken, maar vrijheid maak je voor elkaar, met elkaar. In deze tijd, vandaag, ja zelfs nu, op dit moment zijn er miljoenen men sen op zoek naar veiligheid en be scherming, op de vlucht voor oorlog en onderdrukking. Velen onder hen zijn de gevallenen van morgen. Wil len we onze doden uit de Tweede Wereldoorlog waardig herdenken en het genot van de verworven vrij heid ten volle beleven, dan zullen we ook moeten stilstaan bij al die mensen voor wie herdenking- en vrijheidsfeesten toekomstdromen zijn. Moeten, ja. Het zorgen voor de on derdrukten van vandaag is een plicht van medemenselijkheid en geen gunst uit liefdadigheid. Het Benefiet-concert bezoeken of op een andere wijze (bankrekening 54.02.20.450 o.v.v. "Help Kinderen Kosovo" Soest) de actie steunen, geeft een goede gelegenheid om duidelijk te maken dat wij ook hen steunen in hun streven naar vrijheid. Daarom nogmaals: Van harte aan bevolen! De Widt, burgemeester Volgend jaar gaat de Kunstuitleen Soest samenwerken met de Hilver- sumse kunstuitleen. Dat betekent dat de collectie grotendeels vernieuwd wordt en dat de "artotheek" commer ciëler gaat draaien. In de loop der jaren heeft de gemeente Soest 100 BKR-werken in bruikleen gegeven. Daarvan blijven er vooralsnog 41 in de collectie. Voor het gemeentebestuur is dat aan leiding om de hele gemeentelijke "kunstvoorraad" aan een nadere be schouwing te onderwerpen. De 41 kunstwerken uit de collectie van de Kunstuitleen kunnen eventueel ook verkocht of verhuurd worden. Bij ver- Lu bbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. huur gaat de helft van de opbrengst naar de Kunstuitleen, de andere helft naar het fonds Kunstaankopen. Bij verkoop wil de gemeente nog ca. een derde van de opbrengst doorsluizen naar de kunstenaars die het werk des tijds leverden (als "tegenprestatie" voor een uitkering), mits dezen vooraf akkoord gaan met de verkoop. De kunstuitleen en de gemeente delen verder de rest. Het gemeentebestuur wil nu proberen om tegelijk met de verkoop of verhuur van de 41 BKR-werken uit de collectie van de Kunstuitleen ook de ca. 300 kunstwerken te slijten die nog in de kelders van het gemeentehuis zijn op geslagen. Het gaat veelal om vroeger werk van Soester kunstenaars als Ger- ard Kuipers, Otto Prinsen en Ton Paauw en bestaat uit zeefdrukken en potloodtekeningen. Het College gaat nu overleggen met de Kunstuitleen of die mogelijkheden ziet om ook deze kunstwerken aan de man te brengen. Lukt dat niet, dan worden de kunst werken teruggegeven aan de kunste naars. Alleen GPV/RPF/SGP vond het idee uitstekend. Chris van Vuuren: "Ik heb vaak behoefte om lekker te brainstor men en meer informatie te krijgen en ben voorstander van dit soort overleg met andere fracties." Volgens Middelkoop is er niets geheim zinnigs aan de handelwijze van het CDA. "We willen dit met elkaar doen en boven het politieke belang uittillen. We hebben het voorstel nog niet inge diend, omdat we dan het verwijt zou den hebben gekregen, dat we voor enig overleg met een voorstel komen." Dat laatste gebeurt evengoed, omdat het 'onbekende' CDA-voorstel straks uitgangspunt zal zijn van het overleg dat op initiatief van deze partij zal plaatsvinden. Niet bekend is wie eraan zullen deelnemen. De bijeenkomst heeft bovendien geen bindend karak ter. Besluiten kunnen er niet worden genomen, wel voorbereid. Een van de mannen die in december een sigarenwinkel aan de Van Weedestraat in Soest heeft overvallen, is vrijdag door de Utrechtse recht bank tot twintig maanden cel veroor deeld. Tegen de 23-jarige verdachte uit Laren was tweeënhalf jaar gevangenisstraf geëist. De overval liep uit op een schietpartij toen de winkelier en een klant de achtervolging inzetten. De rechtbank achtte echter niet bewezen dat de verdachte zelf heeft geschoten. Volgens getuigen was een mededader de schutter. Deze kon nog niet worden aangehouden. De verdachte is als vluchteling naar Nederland gekomen en zal na het uit zitten van zijn straf worden uitgewezen. De rechtbank nam het hem bijzonder kwalijk, dat hij door deze overval de bereidheid van Nederlanders om vluch telingen op te nemen, in gevaar heeft gebracht. De verdachte was in Neder land niet eerder veroordeeld. Vanaf vandaag gaat de politie nauw lettend in de gaten houden of auto mobilisten zich houden aan het par keerverbod op de locatie van de week markt aan de Smitsweg. Daar mag tussen woensdag 17.00 uur en donderdag 16.00 uur niet worden geparkeerd, maar sommige mensen lappen dat verbod aan hun laars. Dat bleek vorige week donderdagmorgen. Vijf wagens stonden gewoon op de parkeerplaats en daarom schakelde de politie een sleepbedrijf in. Toen de ta kelwagen arriveerde, staken markt kooplui er een stokje voor dat de auto's werden weggesleept. Ze stonden im mers tussen de kramen en het publiek. De bemanning van de sleepwagen ver trok onverrichter zake terug en de po litie liet het er verder ook maar bij zit ten, maar zal vanaf vandaag het par- keergedrag controleren en bij overtre dingen meteen optreden. Indien een auto moet worden weggesleept, wor den de kosten verhaald op de eige naar. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Darthuizen alleen nog geschiedenis. Soester scholen in actie voor Kosovaren. Circus Krone op elf vierkante meter. Verliezend Hees gaat nacompetie Het programma van de Dodenher denking op dinsdag 4 mei begint om 19.45 uur. Bij het Monument Braamhage op de hoek van de In specteur Schreuderlaan en de Ir. Menkolaan zingt het Mannenkoor Apollo dan enkele passende liede ren. Het koor wordt begeleid door het koperkwartet van PVO. De herdenking begint om 20.00 uur met twee minuten stilte. Daarna vindt de kranslegging plaats. Burge meester Hans de Widt doet dat als eerste namens de gemeente Soest. Daarna volgen mevrouw H. Voogel van het Voormalig Verzet en R.E. Schippers van het Oranje Comité. Voordat de bevolking van Soest de gang langs het Monument kan ma ken, leggen leerlingen van het Grift- land College een krans. De erehaag wordt wederom gevormd door pad vinders. De Rabobank mag van de Utrecht se bestuursrechter een nieuw kan toor bouwen op het Kerkplein. Het verzoek om de vergunning te schor sen, dat was ingediend door het Comité Kerkpad, wees hij af. Dat is gistermiddag bekend gemaakt. Het Comité wilde de vergunning, die de gemeente had verleend en was goedgekeurd door de provincie, la ten schorsen, omdat het bouwplan niet voldoet aan het bestemmings plan. De vrijstellingsprocedure, die daarom was gevolgd, was volgens het Comité niet nodig geweest, om dat er bij de bouw geen haast was geboden. Ook wezen ze op de schijn van belangenverstrengeling van de raadsleden Teun Middelkoop (CDA) en Kees Boerkoel (PvdA). Volgens de bestuursrechter zijn de procedures juist gevolgd'. Van hem mag de Rabobank de nieuwbouw realiseren. Het noodgebouw van de bank staat al aan de Lange Brink- weg. Een inwoner van Soest heeft zaterdag avond overlast veroorzaakt in een café aan de Middelwijkstraat. Eerst bezocht hij een aantal keren het damestoilet, alvorens hij in de zaak betrokken raak te bij een opstootje. Nadat hij het café was uitgezet, vernielde hij een ruit. Hij maakte daarbij gebruik van een recla mebord. Vervolgens verdween hij uit het oog. Het is echter bekend om wie het gaat. Volgens de politie kan hij een bezoekje verwachten. nakolaars Ook 's avonds en in 't weekend 88 Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 WK"^ i Diny van den Brink uil Soest is bij de "beste buur"-verkiezingen van de wooncorporaties SCW en Achtgoed gekozen tot de "beste buur" van Soest. De 70-jarige Soesterse was een van de genomineerden voor de titel, die in het kader van de Nationa le Burendag vorige week werd toege kend. In de afgelopen maanden waren diver se buurtbewoners in Amersfoort en Soest genomineerd voor de prijs. Er kwamen 234 aanmeldingen binnen van mensen die hun buren wel eens in het zonnetje wilden zetten. De kandidaten moesten actief zijn in hun straat of wijk en een bijdrage leveren tot de verbete ring van de sfeer in de woonomgeving. Er waren aanvankelijk tien genomi neerden voor de drie hoofdprijzen: 5000, 3000 en 2000 gulden, die geïn vesteerd moeten worden in de eigen buurt of straat. Hoofdsponsor was o.a. het bekende bouwbedrijf Van de Grift uit Soest. De hoofdprijs ging tijdens de feestelij ke bijeenkomst in Amersfoort zater dagmiddag naar mevrouw Diny Mul der uit Amersfoort, die zich bijzonder verdienstelijk had gemaakt bij de op vang van kinderen na schooltijd. Zij Een 24-jarige Soester moet zich voor de rechter verantwoorden voor bedrei gingen die hij vorige week uitte aan het adres van twee politiesurveillan ten. "Zal ik jullie op je bek ram men", zou de man tot tweemaal heb ben gezegd. De surveillanten zagen hem dinsdag avond op de Veenbesstraat rijden en gaven hem een stopteken. Toen de bromfietser het tweetal naderde, dreig de hij te zullen slaan. Hij stak zijn arm uit en reed met een boogje om een surveillant heen, die hij licht op zijn arm raakte. Even verderop gaf hij gehoor aan de oproep van de andere surveillant die hem maande te stoppen. Te voet keer de de Soester terug en zei, terwijl hij een bokshouding aannam, nogmaals: "Zal ik jullie op je bek rammen?" Toen hij eenmaal bij de surveillanten was aangekomen, was hij ineens rusti ger en liet hij zich naar zijn bromfiets begeleiden. Met een auto van de poli tie werd hij naar het bureau gebracht voor verhoor. De Soester verklaarde zijn agressieve gedrag met het feit dat hij was geschrokken toen er plotseling twee surveillanten voor hem stonden. Hij toonde berouw, maar kreeg niette min van de hulpofficier een dagvaar ding. De man moet zijn verhaal ook aan de politierechter gaan vertellen. Diny v.d Brink, vol trots met de che que van 3000 gulden. Foto: Aldo Allessie mag door naar de landelijke verkiezing op zaterdag 19 juni. 'Bruisend type' Diny van den Brink werd met aller in stemming tweede en dus de "beste buur" van Soest. Ze is vooral bekend in de omgeving van het Boekweitland, waar ze o.a. heel intensief betrokken is bij de buurtcontacten met het verzor gingshuis Groot Engendaal. Ze werd door de jury o.a. omschreven als een "bruisend type", ondanks het feit dat ze in een rolstoel door het leven gaat. Ze beloofde de geldprijs van 3000 gul den in nauw overleg met de bewoners commissie van Groot Engendaal te zullen besteden, met advies van de woningcorporaties. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 24 zie pagina w SCHOONHEIDSSALON v. Weedestraat 211A (achter Valkenberg) Soest Tel: 60 10717 per stuk 1.79 100 gram 500 gram 1.99 net 1,5 kilo Kijk op pagina 14

Soester Courant | 1999 | | pagina 1