l Oranjegebak verse oliebollen wh kfoten 1 HANDEL WANDEL Vaarderhoogt heeft nieuw gezicht Hier valt niets te halen' Tachtig jaar modernisme bij ASBO Fleur Roskott wint 'een dagje SBS69 Soester Courant Hfe A Nieuwe kleurtechnieken bij Jan Sluyter Coiffure Provincie Utrecht werkt aan leefbaarheid en zichtbaarheid Eemland Motors biedt Ford-rijders voorjaarsvoordeel! PAGINA WOENSDAG 28 APRIL 1999 SOESTER COURANT PAGINA 9 'Lekkere Lentedag' op zaterdag 1 mei md urosnack opent snackbar in Soestduinen Kenteken graveren en ster repareren Klachten over parkeergedrag Mobiele telefoon uit auto gestolen Demonstraties bij negen werkmaatschappijen Open van 8.00 tot 1 2.00 uur voor een ruim assortiment Tevens op de Vrijmarkt Haartrend 1999: 'Visions of Color' Prijsuitreiking bij Rabobank iR^pl/l/ÏNKEL Lenteactiviteiten Wereldwinkel Inbrekers betrapt, maar niet gepakt BIJNA F 1.000,-WINNEN? Doe mee met de Soester Logo Puzzel! Gevraagd VASTE-, INVAL- EN VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de Voor informatie: tel. 6014152 Ford Rapid Service: klaar terwijl u wacht! 0 ter irband? irg epskleding) eams en prima collega's jre waan/oor jij interesse ïland, Postbus 1599, contactpersoon en onder zo nodig de locatie waar je r zit de functie die je zoekt erust een soüidtatie- iingen, Eva Spierdijk of 1 soiïicitantenbestand. ledewerkers de grootste verlening bestaat uit het verzorging, begeleiding, cliënten. Doel van onze van mensen om zo lang dioneren. Ons zorgaanbod Ons werkgebied beslaat het Soest, BaarnEemnes,. izeel, Renswoude en Zeist üincentrum 't Vaarderhoogt aan de orresteinweg heeft een nieuw ge dicht. De bekende "kuil", het rust- punt van het tuincentrum, niet zijn üjjver, speel- en potterietuin en de pooiberg niet geitenheuvel bestaan Biet meer. Zand erover en dan...? fen multifunctioneel plein, met een jeërieke watertuin met diverse water- Jlementen - vijver, beeklopen, water- Kil, grot en "solowaterspel" - en een Tiksplinternieuwe speeltuin, een zon- feterras met de oude vertrouwde ijsco- pkken, waar men onder het genot van en versnapering de watertuin kan be kijken, en niet in de laatste plaats de jerenoveerde hooiberg als onderko- jpen van de geiten. Dat alles is boven- fiien makkelijk bereikbaar voor ieder- Jen, jong en oud, en zonder trappen. |)it alles wordt feestelijk ingewijd met Jen gezellige dag op zaterdag 1 mei, pan 10.00 tot ca. 17.00 uur, die tegelijk traditionele vooijaarsevenement van 't Vaarderhoogt is: de Lekkere Lentedag! Lekker "tuinstruinen" in de enorme vooijaarscollectie, lekker kuie ren tussen de attractieve stands met o.a. Ecostyle (het natuurlijke antwoord op alle verzorgingsvragen), lekkere hapjes en drankjes, de Rabobank- stand en nog veel meer. Maar het aller lekkerste zijn waarschijnlijk de appetij telijke lentedag-kortingen. Korting 15 Op alle planten, alle hout- en steenma terialen, alle tuinverlichting, alle vijver- pompen en alle grond- en bemestings producten krijgen de bezoekers van de Lekkere Lentedag 1 mei een lekkere korting van maar liefst 15 Niet op artikelen die al in de aanbieding zijn, uiteraard, maar als er al een product uitverkocht raakt kan men het die dag toch met de speciale korting bestellen. Kinderen zijn graag geziene gasten bij 't Vaarderhoogt. Ze mogen op 1 mei hun nieuwe speeltuin inwijden. Zijn ze Vanaf 29 april is er weer een snack- >ar bij het spoor in Soestduinen. Dan ►pent Eurosnack Partygroep uit Bar- teveld Eethuis 'de Spoorhut', voor- heen 'de Smulderij'. "Maar", verze- kerf de heer Goor, manager van Eu rosnack, "dit wordt niet zomaar een snackbar." Ook hoopt hij dat het niet zo inbraakgevoelig zal zijn als 'de Smulderij': "We hebben geen gokkast, geen sigarettenautomaat en we schenken geen alcohol. We zijn dus een nette tent. Voor inbrekers valt er dan ook daadwerkelijk niets te ha len." Min of meer bij toeval liep Eurosnack tegen 'de Spoorhut' aan. "We reden er toevallig langs", vertelt de heer Goor. "We zijn een bedrijf met zes vestigingen .over heel Nederland en we houden ons ook bezig met het verzorgen van catering op festivals. We zijn altijd wel in voor een uitbreiding. Maar 'de iSpoorhut' was enorm verpauperd. Het ongedierte liep er rond. Bovendien moesten we in een paar dagen beslis sen, maar we hebben toch besloten om het te doen." De heer Goor hoopt zijn klandizie ■vooral te halen uit mensen die langs rijden. Daarnaast is er een camping en zijn er wandel- en fietsroutes in de buurt. "Het is alleen jammer dat het station niet meer bestaat. Ik denk wel dat het goed gaat lopen. Er zijn al mensen langs geweest die vroegen of we al open waren." Assortiment Eethuis 'de Spoorhut' heeft een iets ander assortiment dan de gemiddelde snackbar. "We serveren Vlaamse friet", vertelt de heer Goor, "die is dikker, vol ler en dus lekkerder." Daarnaast gaat 'de Spoorhut' zich meer toespitsen op belegde broodjes. Ook onderdeel wordt het patatje 'spoorhut'. Dat is een pa tatje met tomottosaus, een mengeling van verschillende sauzen. "Echt een wereldsaus!" De friet in grote hoeveel heden wordt, in plaats van een zak, ge serveerd in een emmer van gerecycled papier. "In zakken gaat de friet con denseren en wordt dan zacht. In de emmer blijft de friet lekker knapperig." Eethuis 'de Spoorhut' opent op 29 april en zal tot en met oktober open blijven. De openingstijden zijn van 10.00 uur tot 20.00 uur. Als het erg goed loopt, zal 'de Spoorhut' ook in de wintermaanden geopend zijn. De nieuwe vijverpartij bij het tuincen trum aan de Dorresteinweg. uitgespeeld, dan kunnen ze gratis een mooi zomers lentebakje maken. Boven dien staat er ook weer een echte zon nebloemwedstrijd op het programma: wie kweekt de hoogste, de langste, de grootste? Er zijn prachtige prijzen te winnen. Vraag een wedstrijdformulier in de kinderhoek! Morgen bij postkantoor Morgen, donderdag 29 aprilis er in de stand van Automark op de parkeer plaats naast het postkantoor (Van Weedestraat) weer gelegenheid om kentekens te laten graveren en "ster ren" in de voorruit te laten repareren. Het snelle kwaliteitsteam van Auto mark inspecteert op verzoek gratis de voorruit en adviseert over eventuele beschadigingen. Een afspraak is niet nodig. Ook demonstreert Automark een zelfinbouw alarm voor dé prijs van 219 gulden. Het aanbrengen van de gravures kost slechts enkele minuten: "klaar terwijl u winkelt!". Het graveren van het kenteken kost f 25,-, inclusief twee waarschuwingsstickers. Voor f 10,- extra kan men een speciale re- flectielaag laten aanbrengen. De stand van Automark staat van 09.00 tot 17.00 uur op de parkeerplaats. Bij de politie is geklaagd over het par keergedrag op de Tamboerijn tijdens het in- en uitgaan van de basisscholen. Ouders zouden hun auto's lukraak par keren. Volgens een woordvoerder van het district Eemland-Noord zullen de komende tijd controles worden gehou den bij de parkeerplaats. Op de Libel is vorige week een bedrijfs auto opengebroken. De dader sloeg een portierruit in om binnen te komen. Uit de bestelbus werden èen mobiele telefoon, een radio en een zonnebril gestolen. Een negentienjarige Soester deed aangifte bij de politie. 0 17 120 De negen werkmaatschappijen van de ASBO Groep in Soest hebben za terdag niet te klagen gehad over be langstelling. Aan de Zuidergracht werd het nieuwe bedrijvencomplex of ficieel geopend en stilgestaan bij het tachtigjarig bestaan van aannemers bedrijf BV v/h Fa. H. van Asch. Alle bedrijfstakken gaven demonstra ties, zodat inzicht kon worden verkre gen van de werkzaamheden die per werkmaatschappij variëren van grond, riool- en straatwerken tot asbestverwij dering, van grondsanering tot de aan leg van tuinen en van bewerking en hergebruik van grond tot milieu-advise- ring. ASBO Groep biedt werk aan 120 men sen en is daarmee een van de grootste werkgevers in Soest. De depothal van 15.000 vierkante meter behoort tot de meest pmvangrijke van Nederland. De Groep heeft steeds ingespeeld op nieuwe ontwikkelingen en zeven van de negen werkmaatschappijen zijn ge certificeerd. De verschillende bedrijven Bij de werkmaatschappijen van ASBO Groep waren zaterdag demonstraties te zien. Foto: Aldo Allessie zijn op alle fronten gemoderniseerd. In de afgelopen vier jaar werd de omzet verdrievoudigd en de verwachting is dat die over vijf jaar wederom is ver drievoudigd. Hissen de demonstraties door werd het bedrijvencomplex zaterdag om vier uur officieel geopend. Later op de dag vond het feest plaats. BROOP- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 "Visions of Color" heet de nieuwe haartrend van 1'Oréal voor het voor jaar en de zomer. Bij Jan Sluyter Coiffure aan de Zuidpromenade is de nieuwe kleurcollectie inmiddels te bewonderen. "Kleur is momenteel bijzonder actu eel," aldus kapper Jan Sluyter, "en dan vooral de kleurtechniek. Dat beperkt zich niet tot de natuurlijke haarkleuren blond, zwart of rood, maar omvat ook nieuwe en felle kleuren als kobalt blauw, brievenbusrood en violet, en het is modern om twee kleuren tegelijk, soms wel drie of vier te dragen." Vooral de jeugd zal dat aanspreken. De techniek bestaat uit een nieuw soort verfspoeling, die zo'n vier weken houdbaar is. Daarna wast men de verf eruit en keert de natuurlijke kleur weer terug. Het is heel "in" om een paar lokjes of plukjes in zo'n nieuwe kleur te verven. "Net als een schilderij," zegt Jan Sluyter. "Dat komt ook pas tot le ven als er meer dan één kleur in ge bruikt is. Eigenlijk heb je het over twee kapsels-in-één." Een "aparte" kleur kan ook aan één kant van het haar opgebracht worden, zodat bij een scheiding links een andere tintje "bovenkomt" dan bij een schei ding rechts. Deze "duokleurtechniek" is een eigen vinding van Jan Sluyter en bewijst wel dat hij en zijn medewerkers echte kleurspecialisten zijn. De haar dracht zelf, en dus ook de kniptech- niek, is deze zomer grotendeels geïn spireerd op de flower-powertijd van de jaren zeventig. Ook op make-up gebied is er bij Jan Sluyter Coiffure veel nieuws te zien, o.a. van de bekende huizen Dior, Lan- cöme, Helena Rubinstein en andere. Heel bijzonder zijn de candy-kleuren als rose, blauw en groen en felle aqua- tinten, die soms bijna "clown"-achtige effecten geven. Wie geïnteresseerd is doet er goed aan tijdig een afspraak te maken bij de kap salon aan de Zuidpromenade 2A, tel. 6018613. Fleur Roskott (15) uit Soest heeft af gelopen maandag een kijkje achter de schermen genomen bij het tv-pro- gramma SBS6-nieuws. Dat was de prijs die ze won met een prijsvraag in het SWOP'.-jongerenmagazine van de Rabobank. Voor de 4-Havoleerlinge van het Baarnsch Lyceum was dat een kolfje naar haar hand, want ze is - als redac trice van de schoolkrant Animo - heel erg geïnteresseerd in de wereld van journalistiek en televisie: "Presentatri ce zijn lijkt me heel leuk." Ze wist daar om de goede antwoorden (op de vraag welke nieuwsprogramma's SBS uit zendt) en werd een van de twee lande lijke hoofdprijswinnaars. Adjunct-di recteur Theo Oskam van de Rabobank Fleur Roskott (m.) kreeg de prijs uit handen van Annemee de Jongh en Theo Oskam van de Rabobank. Foto: Aldo Allessie Sociale samenhang, zorg en partici patie moeten in de provincie Utrecht meer accent krijgen. Dat is als een van de leidende thema's toegevoegd aan het bestaande beleid, dat aange duid wordt met de thema's "investeren in het stedelijk en landelijk gebied", "bereikbaarheid waarborgen", "ken nisinfrastructuur en werkgelegen heid" en "cultuur en cultureel erf- Tezamen moeten beleidsintenties lei den tot verbetering van de leefbaar heid. Dat is de basis van het nieuwe collegeprogramma dat vandaag in de eerste reguliere vergadering van Pro vinciale Staten van Utrecht aan de orde is geweest. Naast de leefbaarheid zal er in de ko- .mende tijd meer aandacht zijn voor de zichtbaarheid en de herkenbaarheid van de provincie. In dat kader lanceer de CDA-fractievoorzitter A.G.J. Strien de suggestie dat er in het voortgezet onderwijs meer aandacht zou moeten zijn voor democratie-participatie: "Laat elk statenlid een school voor voortge zet onderwijs adopteren." Het nieuwe College van Gedeputeerde Staten kondigde aan dat via de kader nota's en begrotingsvoorstellen voor 2000 meer geld gevraagd zal worden voor stads- en dorpsvernieuwing, plat telandsvernieuwing, recreatie en toeris me, weg- en openbaarvervoerinfra- structuur, cultuur, cultureel erfgoed, sociale samenhang, communicatie en organisatieontwikkeling. Herindelingen Het College van Gedeputeerde Staten wil de komende periode rust op het front van gemeentelijke herindelingen. Er is geen sprake van het willen terug halen van de ontwerp-regeling Utrecht, zoals in juni 1998 door PS was vastgesteld. Dat verzekerde gedepu teerde Robbertsen als reactie op een motie in die richting van De Inwoners partijen. "Dat plan ligt bij de minister en we gaan die discussie niet opnieuw openen," aldus Robbertsen. Wel maak te hij eerder melding van een briefwis seling met minister Peper over ronde tafelgesprekken die het ministerie van Binnenlandse Zaken organiseert in zes provincies, waaronder Utrecht (voor Utrecht-Oost). De provincie vindt dat nu voorrang zou moeten worden gegeven aan het pro ces dat in gang gezet is om strategische gebiedsperspecfieven te ontwikkelen. In die perspectieven staan de inhoude lijke toekomstige ontwikkelingen van het betreffende gebied, oplossingen daarvan en een inventarisatie van het bestuurlijke instrumentarium ten be hoeve van de uitvoering. In overleg met de gemeenten wordt op dit mo ment gewerkt aan een plan van aan pak. Peper kan dat proces nu beter niet verstoren, concludeert Robbertsen. Watergebruik Provinciale Staten hebben Gedeputeer de Staten opgedragen een projectvoor stel uit te werken om het plaatsen van individuele watermeters. Dat voorstel moet er liggen als de Staten het Water huishoudingsplan en/of het plan van aanpak Verdroging gaan behandelen. De SP diende een motie in om dit ge daan te krijgen. Een eerdere poging in de vorige collegeperiode had het niet gehaald. Nu wel. Met de stemmen van WD en CDA tegen, maar van alle an dere partijen voor, werd dit huiswerk voor het College vastgesteld. Stemmen staken Provinciale Staten van Utrecht besloten hun eerste vergadering met een span nende, hoofdelijke stemming. Het ging om een motie die op initiatief van GroenLinks bij de behandeling van de Kadernota was ingediend. De indie nende partijen, behalve GroenLinks ook PvdA, D66, RPF/GPV, SP en I.P., wilden het project uitvoeren pre ventie- en hergebruikprojecten van het provinciale preventieteam zeker stellen en niet wachten op de behandeling van de begroting 2000. Het College sprak zich uit tegen de motie en ook VVD en CDA - de laat ste om procedurele redenen - waren tegen. VVD-fractievoorzitter Van den Oosten vroeg en kreeg een hoofdelijke stemming; er waren nog 52 Statenle den aanwezig. De stemmen staakten met 26 stemmen voor en 26 stemmen tegen. "De volgende Statenvergadering begint met een nieuwe stemming," kondigde de commissaris van de Ko ningin, mr. B. Staal, aan en hamerde deze zitting na zes uur vergaderen af. Soest-Baarn overhandigde haar vorige week de prijs in de Baarnse vestiging van de bank, want het Soester hoofd kwartier wordt momenteel verbouwd. Intussen heeft Fleur met eigen ogen kunnen zien hoe de SBS6-nieuwspro- gramma's worden gemaakt. Maandag ging ze, met haar moeder, naar de stu dio in Amsterdam, waar ze werd opge wacht door Menno Swart, adjunct hoofdredacteur van SBS6-nieuws. "Hij vertelde ook dat, als de mensen soms agressief of arrogant deden, dat door de werkdruk kwam en niet door ons. Dus toen had ik al zoiets van: slik!" Ze praatte met veel mensen en maak te drie nieuwsuitzendingen mee. En het mooiste? "Op een gegeven mo ment stond Albert Verlinde ineens ach ter me. Dat was wel even schrikken, dat hij nu zo dichtbij stond in plaats van dat ik hem op tv zie praten..." Kort sa mengevat, aldus Fleur: Het was heel leuk om eens te zien hoe het achter de schermen toegaat. Eén ding is zeker: hef is daar hard werken!" Stichting Wereldwinkel Steenhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 De Wereldwinkel heeft in deze (hope lijk) mooie lenteperiode verschillende activiteiten gepland! Natuurlijk om de producten van de Wereldwinkel meer bekendheid te geven. Uit onderzoek is gebleken dat 80% van de Nederlan ders wel eens gehoord heeft van de Wereldwinkel maar dat maar tussen de 5 en 10% ook een idee heeft welke producten je in een Wereldwinkel kunt kopen. Maar ook om het doel van de Wereld winkel nog eens duidelijk te maken. In formatie hierover geven is dan ook een belangrijke taak van de Wereldwinkel! 30 april: We staan met een stand (K22) op de Koninginnedag-markt op de Eng. 8 Mei: De Europese Wereldwinkeldag, het startschot van de Europese actie rond de positie van de boeren en boe rinnen in het Zuiden bij de onderhan delingen van de Wereldhandelsorgani satie (WTO) over een nieuw wereld- handelsakkoord voor landbouwpro ducten. Deze dag valt samen met de Landelij ke Fietsdag van de ANWB en zoals de Wereldwinkel Soest al vele jaren doet zullen we op deze dag diverse activitei ten organiseren in en buiten de winkel waarbij de nadruk zal liggen op infor matie over diverse wereldwinkel food- producten (ook voor moederdag, 9 mei) en aandacht vragen voor diverse wereldwinkelacties op Europees ni veau. Komt u eens langs op 8 mei bij de Wereldwinkel Soest, Steenhoff- straat 9a (naast het postkantoor) en ontdek onder meer hoe lekker eerlijke koffie kan smaken. Kijk volgende week in de Soester Cou rant en luister naar Radio Soest voor meer informatie over deze dag! Twee inbrekers zijn zaterdagmorgen om tien voor twee ontkomen, nadat ze wa ren betrapt in een winkel aan de Van Weedestraat. Het tweetal ging er met een magnetron, ter waarde van 170 gulden, vandoor. Een zoekactie van de politie, die ook de speurhond inzette, leverde niets op. (S. Crt. 14-4-'')')) (op woensdagmiddag) Zoals bekend heeft Ford dealer Eem land Motors aan de Beukenlaan 80 een speciale Rapid-Service-afdeling, waar men terecht kan voor "Klaar terwijl u wachf'-service voor een groot aantal reparaties aan de Fords. Rapid Service is vergelijkbaar met be staande fastfit-organisaties, met dit verschil dat Ford achter Rapid Service staat en men dan ook werkt met origi nele Ford-onderdelen. En dat tegen sterk concurrerende prijzen. Elk seizoen zorgt Rapid Service voor een aantal bijzonder scherpe aanbie dingen. En ook nu, vooruitlopend op het vakantieseizoen, kunnen Ford-rij ders weer profiteren van extra voordeel. Rapid Service biedt een groot aantal speciale aanbiedingen op het gebied van banden, remmen, uitlaten, noem maar op. Als klap op de vuurpijl kan men een Ford, zonder voorafgaande afspraak, brengen voor een Rapid Service-veilig heidskeuring, waarbij speciaal aandacht wordt geschonken aan de remmen, zo wel voor als achter. En dat voor slechts f 29,95, inclusief arbeidsloon en BTW. Overigens is dat één van de bijzonde re Rapid Service voordelen, want alle prijzen zijn altijd inclusief montage en BTW. Geen verrassingen achteraf dus! Kortom: met Rapid Service van Ford heeft men er weer een goed argument bij om de huidige auto in te ruilen voor een Ford!

Soester Courant | 1999 | | pagina 9