Darts daagt Soesterberg uit Schoolkorfbal weer succes Sportief feest tennisjeugd Koninginnedag was groots Markt in Sterrenberg 'Stille kracht Aleida Gijtenbeek gedecoreerd Twaalf appartementen op locatie van de Hoeksteen Alles over sherry BINGO Spreekuur raadslid Soester Courant in Soesterberg Brandje Kerkpad t Zendmast blijft nog even staan Agenda Nieuwe keukenhoek Pruttelpot dankzij gift van cafégasten Spreekuur raadslid Bert van 't Holt Bingo in Burgstede Medische dienst ^HMpverienin^Jjj Kerkdiensten Oprichtingsvergadering in Burgstede Klachten bezorging Boetes voor parkeren op marktterrein Wethouder de Haanschool wint LTV Soesterberg viert 25-jarig bestaan Klachten bezorging Logopedie Abrona gevel plesmanstraat In de Proefkelder aan de Stemerdin'g- weg kan men donderdag 6 mei om 20.00 uur alles horen over sherry. In deze sherrycursus worden de geschie denis, de bereidingswijze, de handel en de verschillende typen sherry bespro ken. Ook worden enkele mooie sher ry's geproefd. De cursus duurt tot 22.30 uur en kost dertig gulden. Aanmelden via tel. 035-6021557 of 6027059. vrijdag 7 mei a.s. Aanvang 20.00 uur Zaal open 19.30 uur Plaats: Dorpshuis Burgstede, Soesterberg. Inl.: 0346-351975 Woensdag 12 mei houdt Bert van 't Holt, raadslid van Gemeentebelangen' Groen Soest, van 19.30 tot 20.00 uur spreekuur in de Soesterbergse biblio theek. Het daaropvolgende spreekuur staat gepland op woensdag 9 juni. Corresponden tie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 351252. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Een bewoner van het Kerkpad ZZ werd vorige week uit zijn slaap gehou den omdat hij geknetter hoorde. Toen hij naar buiten keek zag hij dat er brand was uitgebroken in een caravan die ge stald was bij een pand dat verbouwd word, en dat de vlammen oversloegen naar de rieten kap van het huis. De brandweer bluste het vuur. Vermoede lijk was de brand ontstaan in een vuil container. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 De zendmast voor mobiele telefoons in Soesterberg blijft maximaal een half jaar in gebruik. Deze mast, gebruikt door het telecombedrijf Dutchtone, is geplaatst pal naast die van KPN Tele com, nog net op het grondgebied van de gemeente Soest. KPN Telecom moet binnenkort van de OPTA, het orgaan dat toezicht houdt op de telecommunicatiemarkt, zend mastruimte afstaan aan de andere tele- combedrijven. De antenne in de mast van Dutchtone zal dan ook over onge veer een half jaar verhuizen naar de mast van KPN. De Dutchtone-mast is ruim 22 meter hoog. Dit is wel strijdig met het be stemmingsplan, de maximale bouw hoogte is 12 meter. Maar B. en W. heeft geen bezwaar tegen een tijdelijke mast, temeer omdat er ook al een mast van KPN staat. Woensdag 5 mei 10.00 zijdeldeding, Drie Eiken Vrijdag 7 mei 18.00-21.00 Chemokar, B. Ballotlaan 20.00 Bingo, Burgstede. Zaterdag 8 mei 10.00 rommelmarkt, Drie Eiken nm korfballen, KVO-terrein Zondag 9 mei 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 10 mei 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 20.00 oprichting dartsclub, Burgstede Dinsdag 11 mei 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Woensdag 12 mei 19.30 spreekuur raadslid, bibliotheek. Bezoekers van het dorpscafé de Gou den Leeuw schonken onlangs aan de Pruttelpot een bedrag van tweedui zend gulden. Binnenkort zal dit be drag worden besteed aan een kleine, maar dringende renovatie. In één van de lokalen van de Pruttelpot staat een aanrecht dat dringend aan vernieuwing toe is. Deze maand wordt het oude granieten aanrecht verwijderd en zullen hulpvaardige handen er een peuterkeuken plaatsen. Deze zal be staan uit een nieuw aanrecht, een was machine, twee fornuisjes met oven en verder zal de vloer met linoleum wor den bekleed. De gulle gevers van de Gouden Leeuw zullen voor de opening van deze gerenoveerde hoek worden uitgenodigd. Op woensdag 12 mei houdt Bert van 't Holt, Soesterbergs raadslid voor Ge meentebelangen in Groen Soest, spreekuur. Dit spreekuur is van 19.30 uur tot 20.00 uur in de bibliotheek in Soesterberg. Voor de zomervakantie is er ook nog spreekuur op woensdag 9 juni. Dorpshuis Burgstede houdt vrijdag 7 mei een bingoavond. De aanvang is 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor meer informatie: Dorpshuis Burgstede, tel. (0346-) 351975. Zondag 9 mei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Heijden Vrijdag 14.30 viering in de Heybergh Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 pastor v.d. Heijden en ds. Henstra; Sterrenbergkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09.30 ds. F.J.T. van Boven, Breda STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Onlangs werden de Nederlandse Jeugdkampioenschappen Darts in dorpshuis Burgstede gehouden. Ve len hebben dit evenement bezocht en zijn enthousiast geworden met als re sultaat ook in het vliegdorp een Dart sclub op te richten. Maandag 10 mei a.s. verwacht men om 20.00 uur in het dorpshuis veel geïnte resseerden in de dartssport. Het be stuur van dorpshuis Burgstede, onder aanvoering van de beheerders, heeft dit initiatief ontplooid om ook deze tak van sport in Soesterberg te ontwikke len. Het grote voorbeeld van Raymónd van Barneveld heeft velen aangespro ken. De soms zinderende spanning en het maar blijven tellen heeft een ware sensatie ontwikkeld om ook de pijltjes ter hand te nemen. Dorpshuis Burg stede heeft daarvoor ruimte en gele genheid en wil dit graag aanbieden. Het wordt daarbij gesteund door de Baarn- se Dartsclub die in 1990 werd opge richt en met veel succes, dankzij de he ren Bruins en Voigt. Een ieder die ach ter dit voornemen staat wordt van har te uitgenodigd deze oprichtingsavond van de Soesterbergse Dartsclub bij te wonen op maandag 10 mei te 20.00 uur in dorpshuis Burgstede. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging cp dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. De politie heeft woensdagavond 8 be keuringen uitgedeeld aan eigenaars van auto's op de grote parkeerplaats aan de Smitsweg, waar op donderdag de weekmarkt wordt gehouden. Tussen woensdag 17.00 uur en donderdag 18.00 uur moet het terrein worden vrij gehouden. De eigenaars haalden onder luid protest hun auto's weg, maar bij een herhaalde controle in de nachtelij ke uren vielen er nog eens vier bekeu ringen. Het is bijna een jaarlijks terugke rend feest: schoolkorfbal. De drie plaatselijke scholen trachten daarin de wisselbeker van KVO binnen te slepen. Dit jaar was de Wethouder de Haanschool de sterkste van de drie. In een zonovergoten 'korfdal' was het vorige week dinsdag een gezellige drukte. Veel ouders en belangstellen den waren naar het korfbalterrein aan de Kerklaan gekomen om het 'titanen gevecht' van heel dicht mee te maken. Vooral de kleinsten met in het veld ook twee kleine palen met korven, kregen veel aandacht. Door de aanmoedigingen en het ge juich langs de zijlijn, kwamen ze soms tot grote hoogten. Zo zelfs dat ze met elkaar van dezelfde partij om de bal vochten, tot grote hilariteit van de om standers. De scheidsrechters moesten alle zeilen bijzetten om dit spontane gebeuren in goede banen te leiden. Er werd in vijf poules van drie teams ge streden. Elk team speelde twee keer tegen elkaar, waarna de poulwinnaars bekend waren. De verschillen waren soms zo klein dat zelfs op het doelge- middelde werd beslist. De uitslag: 1. Wethouder de Haan school, 2. De Postiljon, 3. Carolus- school. Alle deelnemers kregen als aandenken een pen. Tennisvereniging Soesterberg viert dit jaar haar 25-jarig bestaan met maande lijks een spetterende activiteit. In april was de aandacht vooral gericht op de jeugd. Ongeveer zeventig enthousiaste kinderen namen deel aan een Zeskamp. Drie uur lang steltlopen, mini-golf, puzzelen, hockeyen en niette vergeten natte sponsen gooien (foto) leverden veel pret op. Een glas limonade, wat lekkers en de stralende zon maakten het sportieve feest compleet. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Een goed programma, een enthou siast Oranjecomité en een heerlijk 'oranjezonnetje' waren de ingrediën ten voor een zeer geslaagde koningin- nefeestdag in Soesterberg. Veel lof kregen de zeven jonge mensen van het Oranjecomité voor hun inzet en uitvoering van een grandioos feest. Het bleef op de morgen van vrijdag 30 april vrij lang stil; het was alsof ieder een zat te wachten op het sein dat het feest kon losbarsten. En dat teken kwam uit het dorpscafé De Gouden Leeuw, waar men vanaf zeven uur aan een ontbijt kon aanschuiven. Vervol gens trok om acht uur het rode geweld door het vliegdorp, bestaande uit gil lende brandweerauto's en vrachtauto's van de firma Tammer. Een stoet die de zwaarste slaper wakker maakte met la chende zwaaiende kinderen in de bak ken van de wagens. De aubade op het Dorpsplein met de opening door de pas gedecoreerde burgemeester Hans de Widt was spontaan. TXissen de Ban- ningstraat en Dorpsplein was het de hele dag één dynamisch feest zonder één wanklank. Vooral de kleine benen van de kinderen moesten heel wat ke ren heen en weer rennen om van alles toch maar zoveel mogelijk mee te ma ken. De stoomlocomotieven en be stuurbare bootjes waren nieuw en trok ken veel aandacht. De zwarte markt was ook deze keer voor oud en jong een feest. Linda de Winter en Marijn van der Pol werden respectievelijk als koningin en koning van de zwarte markt gekroond. En dan het concert in de Vredekerk dat door velen werd be zocht. Tussen al het feestgedruis even in de stilte luisteren naar muziek van grote klasse. De braderie op de Ban- ningstraat met Time Out als verfrissend centrum deed goede zaken. Ook de uitbater van de kermis was een tevre den mens. Bij de playbackshow zag men in Meiissa de grote vertolker van Laura Pucini. Het Dorpsplein was 's avonds het centrum van een gezellig dorpsfeest, waar men onder het genot van een drankje naar muziek kon luis teren-en onder de groene bomen heel wat werd afgepraat. Tegen elf uur stonden zeven vermoeide leden van het Oranjecomité bij hun caravan en keken lachend op de bonte menigte. Wilma Kersten, voorzitter van het Oranjecomité, bedankte aan het eind van de avond een ieder voor haar en zijn bijdrage en besloot met: 'En nu op naar het vuurwerk'. Ook dat vuurwerk leek mooier en langer dan andere jaren. 'Leve de Koningin' was het spetterend besluit van het vuurwerk en een prach tige feestdag. (Zie ook elders in deze krant). Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-60^1841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. 'Het is vijftig jaren geleden begonnen met het breien van een paar sokjes voor een zieke moeder. Daarna heb ik geprobeerd anderen te helpen waar dat nodig was. Maar ik ben nog nooit zo moe geweest als van dat ene uur in het gemeentehuis'. Het nieuwste (ver)bouwp!an voor de Hoeksteen is door het gemeentebe stuur goedgekeurd. Het College gaat een vergunning afgeven voor het ge bouw dat uit twaalf appartementen komt te bestaan. De huidige eigenaar van de Hoeksteen, projectontwikkelaar MBB uit Maars- sen, heeft heel wat werk gehad voordat de welstandscommissie en het College van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest hem groen licht ga ven voor de bouw van een geheel nieuw project op de plaats waar nu nog de Hoeksteen staat. Illustratie: Architektenbureau Veen. Vooral de strakke en symmetrische op zet van het plan was volgens de wel standscommissie in strijd met het ste denbouwkundig patroon van de omge ving. Om die reden heeft MBB de te kening zodanig gewijzigd, dat nu wel aan die voorwaarden wordt voldaan. Het laatste plan van MBB vond de goedkeuring van zowel de welstands commissie en het College en nu mag men aannemen dat binnenkort met de realisering wordt begonnen. Het wordt een appartement van drie lagen van vier appartementen met een parkeerga rage als kelder. ten, eieren, diervoeders, openhaard hout, kibbeling, zoute haring, snacks, kaarsen, zeepjes etc. Met een aantal ondernemers is de organisatie nog in onderhandeling, dus bestaat de moge lijkheid dat op 10 mei het hele Dorps plein van Sterrenberg vol zal" staan. Een idee dat Ida v.d. Berg als muziek in de oren klinkt. De markt wordt op de volgende data gehouden: 10 en 31 mei, 14 en 28 juni, 12 en 26 juli. Een ieder die met een kraam wil meedoen of op een andere wijze dit ludieke ge beuren wil steunen, wordt verwezen naar mw. Ida v.d. Berg, tel. (0346) 359468. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Onlangs werd de logopedie van Abro na opnieuw geopend. Na een langdu rige verbouwing hebben de logopedis tes Anita Carré en IlseHMarieke van Hout hun nieuwe ruimte betrokken in het dienstencentrum van locatie Ster renberg. In dit nieuwe gedeelte zijn be handel- en onderzoekruimtes onderge bracht en ook heeft men de beschik king over een audiometriecabine. De logopedistes van Abrona zijn er in de eerste plaats voor de zorgvragers van Abrona, maar ook anderen kunnen van hun diensten gebruik maken. of elders een pannetje soep bezorgen. Feiten die volgens mw. Gijtenbeek niet aan de grote klok moeten hangen. Zonder op te vallen of zelf daarover te spreken was zij er altijd voor zovelen. 'Het begon ruim vijftig jaar geleden. Een kind kwam bij m'n deur en in haar hand had ze wol, een paar breinaalden met een begin van een sokje. Op een briefje dat ze bij zich had, 'stond dat haar moeder vanwege ziekte niet buk ken en strekken kon en of ik mogelijk de sokjes af wilde breien. Dat heb ik dezelfde dag nog gedaan, want een paar kindersokjes breien doe je tussen neus en lippen door. Ja, en daarna is het gelopen zoals het gegaan is. Het is waar dat ik meer uit dan thuis ben, maar ja, anderen helpen dan moet je wel daar naartoe gaan. De burgemees ter heeft een hele rij dingen genoemd die ik allemaal heb gedaan. Daar word je moe van, maar niet van anderen hel pen. En ik hoop dat ik dat nog vele ja ren mag doen', aldus mw. Gijtenbeek. Met ingang van maandag 10 mei a.s. wondt op het Dorpsplein van Sterren berg van 11.00 tot 15.00 uur een echte markt gehouden. Het is de be doeling dat deze markt twee keer per maand zal plaatsvinden. Stichting Abrona, gevestigd op de loca tie Sterrenberg, heeft in haar vaandel staan: 'Sterk in Zorg'. Deze zórg strekt niet alleen uit naar de eigen 'zorgvra gers', maar ook naar de omwonenden. Vele Soesterbergers maken gebruik van de diverse mogelijkheden die Sterren berg biedt zoals bijvoorbeeld het res taurant, zwembad, boerderij, kwekerij enz. Hierdoor ontstaat een onderlinge band met elkaar, die vooral door de be woners van Sterrenberg zeer op prijs wordt gesteld. Met ingang van maandag 10 mei wordt dit uitgebreid met een markt op het Dorpsplein van Sterrenberg, die van 11.00 tot 15.00 uur wordt gehouden. Mw. Ida v.d. Berg, belast met de leiding van deze markt, wil beginnen met twee keer per maand een markt met de mo gelijkheid tot uitbreiding. Op dit mo ment bestaat de bezetting uit zes kra men, maar de verwachting is dat het nog uitgebreid zal worden. Er is een kraam met dameskleding, verder snoep, toiletartikelen enz. Vanuit de Stichting Abrona zullen ook de boer derij, Antares en Zwembad de Water man participeren. Zij leveren o.a. plan- Mw. Aleida Gijtenbeek (76) mocht donderdag 29 april uit handen van burgemeester Hans de Widt als enige Soesterberger de koninklijke onder scheiding in ontvangst nemen. 'Wist ik veel, ik was uitgenodigd voor een ver gadering over eenzaamheid, maar in eens sta je in het gemeentehuis en dat is wel iets anders. En dan een lang ver haal over wat ik allemaal heb gedaan, je zou er verlegen van worden. Het was voor mij een complete verrassing', al dus een nog verbouwereerde mw. Gij tenbeek na afloop in een gezellig sa menzijn in De Drie Eiken. Van alle kanten werd ze met dit heuglijk feit ge feliciteerd en ze liet het maar over zich heen gaan. Met een kopje koffie kwam ze weer 'op verhaal', want vertellen kan ze. Vanuit haar geboorteplaats Zwolle wa ren familie, vrienden en kennissen ge komen om het allemaal van dichtbij mee te maken. Na zovele jaren zijn ze haar nog lang niet vergeten. Daar was ze al bekend als de mevrouw op wie nooit tevergeefs beroep werd gedaan als het om hulp aan de naaste ging. Daarna werd het een aaneenschakeling van vele soorten hulpverlening als vrij willigster voor zowel jong als oud. Bij voorbeeld binnen de voormalige Stich ting Jeugdwerk (nu Stichting Balans) dan wel het Rode Kruis, allen kennen Aleida Gijtenbeek. Maar ook breien voor Oeganda, een eenzame bezoeken

Soester Courant | 1999 | | pagina 15