95 100 100 Slotstuk om je vingers bij af te likken n s.o. Soest Ontlading pas ver in blessuretijd WZ kan kroon zetten op historie Rabobank Soest-Baarn feliciteert met het behaalde kampioenschap of Bereiken hoofdklasse unicum in clubhistorie Soest Soestdijk haalt flink uit PAGINA 16 WOENSDAG 5 MEI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 17 VOETBAL zondag Soest geselt zenuwen aanhang honderd minuten lang I VOETBAL zondag VOETBAL zondag SEC met negen man onderuit in laatste wedstrijd Gelijkspel aan de Eemweg tegen Desto is voldoende voor titel VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Vermoeid Hees moet opnieuw verlies incasseren Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Zutphen met 7-1 verslagen TENNIS Stratenloop op dinsdag 11 mei op atletiekbaan krachtinstallaties - Desto erk: kG VAM EWEEK IIEDINGEN. le loge Eemland Ergens onderop ligt match winner André Hufman. Waar niemand rekening mee had gehouden, is toch gebeurd. Soest is kampioen en promoveert naar de hoofdklasse van het amateurvoetbal. Foto: Goos van der Wilt André Hufman flikte het in de tiende minuut van de blessuretijd. Als er een film over het eerste elftal van Soest gemaakt zou kunnen wor den, dan stonden de regisseurs in de rij om de verfilming te mogen produ ceren. Een slotscène waar je de vin gers bij aflikt. Tien minuten in bles suretijd viel de winnende treffer (3-2) na een schier hopeloze 0-2-achter- stand tegen het Beverwijkse DEM. Volgend seizoen zijn de Blauwe Leeuwen voor het eerst in de geschie denis in de hoofdklasse te bewonde ren. Zo'n scenario verdient op zijn minst een Oscar-nominatie. Het werd zondag een prachtig einde van een zeer spannende competitie. Het spectaculaire voetbal, waarmee Soest vorig seizoen door de tweede klasse denderde werd niet gehaald. De tactiek van trainer Peter Visee was wat behoudender, omdat Soest vooral in de beginfase van de competitie veel te gendoelpunten om de oren kreeg. Van drie spitsen in de tweede klasse naar twee spitsen in de eerste klasse. Het succes vertaalde zich in januari op de ranglijst. Soest klom naar de top en nam zelfs de koppositie in. De over winningen regenden aaneen, terwijl de concurrentie punten verspeelde. In maart hadden EDO, KBV en AFC een achterstand van rond de zeven punten. Daarna ging het mis. EDO won met 2-4 aan de Bosstraat-Oost door twee magistrale momenten van oud-profvoetballer Rini van Roon. Het verlies luidde het verval in. Soest kreeg klop van onder meer OSV, DCG en Quick. Tegen Osdorp wist de Soester formatie nog wel te winnen, concurrent AFC werd op een gelijkspel gehouden. Na een heerschappij van ruim twee maanden moest Soest de pluche zetel opgeven. De drie Amsterdamse vere nigingen passeerden de Soesters. Ie dereen verwachtte een titanenstrijd om de titel tussen EDO en KBV, maar ook deze ploegen verspeelden ineens veel punten. Uit de laatste drie duel haal den ze slechts één punt, notabene te gen elkaar. De thuiswedstrijd tegen Velsen leverde eindelijk weer de volle winst voor Soest op, waardoor de beslissing op de laatste speeldag moest vallen. EDO thuis tegen DCG, KBV-AFC en Soest- DEM. Ook Quick kon nog kampioen worden. Op Bosstraat-Oost was iedereen druk in de weer met gsm'etjes om op de hoogte te blijven van de tussenstanden. EDO viel als eerste titelgegadigde af. Bij rust leidde DCG met 0-3 (eind stand 1-4). AFC leidde halverwege met 0-1. De wedstrijd tegen KBV ein digde uiteindelijk in 2-2. Een beslis singswedstrijd tussen Soest en KBV leek eraan te komen, maar André Huf man besloot anders en schoot de Soes ter helden verrassend naar de hoofd klasse. Geluk Peter Visee kon zijn geluk niet op. "Dit is werkelijk fantastisch. We hebben enorm veel geluk gehad. Ik was natuur lijk ook op de hoogte van de tussen standen bij de concurrenten. Als je het duel realistisch bekijkt, dan viel er in de eerste helft geen goed voetbal aan onze kant te bespeuren. De spanning binnen de ploeg was duidelijk te merken. Na de 0-2 probeer je alles of niets. De eer ste wissel De Jonge voor Van Veen- endaal-red.) pakte niet goed uit. Er was ook sprake van miscommunicatie binnen de ploeg. Niemand wist precies waar te staan na de wissel. Dat heb ik recht weten te zetten". Visee had nog een mooie anekdote over 'matchwinner' Hufman. "Hij dacht dat hij gewisseld zou worden en raak te enigszins in paniek. Toen we de tac tiek voor de tweede helft bespraken, was ik hem even vergeten. Hij had in middels zijn voetbalschoenen al uitge trokken", aldus de grijnzende Baarnaar die de laatste minuten van de wed strijd staand had beleefd. "Ik moest ze echt vooruit schreeuwen, vooral in ver dedigend opzicht. Normaal gesproken blijf ik op de bank zitten, maar dat kon nu niet". Visee wilde nog niet echt vooruit kij ken. Hij deed dan ook geen uitspraken over eventuele versterkingen bij Soest. "Michael van Ee stopt ermee en Hilmi Mihgi vertrekt. Zeki Kurt gaat Soest versterken, meer zeg ik er niet over. Eerst even alles rustig op een rijtje zet ten". Afscheid Doelman Van Ee: "Een mooier af scheid had ik me niet kunnen wensen. Fysiek kan ik het niet meer opbrengen, ik heb geen kruisbanden meer over. We hebben niet sprankelend voetbal ge speeld, maar dat telt niet. We zijn ge woon kampioen. Dit einde past in het scenario van een seizoen vol pieken en dalen. Geluk moetje afdwingen en dat hebben we gedaan. Het publiek is fan tastisch. Dit is Soest op en top. De complimenten voor trainer Visee. Voor Soest is hij top. Ik heb heel wat trainers meegemaakt, maar ik zou niet weten wie er anders voor deze groep moest staan." Volgend seizoen moet Soest het ook stellen zonder aanvaller Mihgi. "Ik ver trek naar een andere club. Ik heb heel wat aanbiedingen gehad. Het is voor negentig procent zeker dat ik volgend jaar bij Spakenburg speel. Soest is een hele leuke club, maar ik heb' de ambitie om zo hoog mogelijk te spelen. Ik wil me in de kijker kunnen spelen en dat kan bij Spakenburg". Paul van de Grift had geen moment getwijfeld aan een goede afloop. "Toen DEM op 0-2 kwam, dacht ik dat wij er gewoon drie moesten maken-. We speelden heel onrustig. Het was het net niet. We maakten een gelaten in druk. De penalty was het breekpunt van de wedstrijd. Daarna pakte ieder een het goed op. Aan een gelijkspel had je ook niets, dus Soest moest risi co's nemen en die tactiek heeft prima gewerkt. Je moet geven en nemen, dat hoort bij het voetbal", aldus het nuch tere commentaar van de verdediger die niet zo'n feeststemming had als zijn ploeggenoten. "Misschien moet het nog tot me doordringen, wat Soest ge presteerd heeft". Dennis Heykamp, die begin dit seizoen naar Soest kwam, reageerde uitbundi ger. "Bij Hilversum was ik op zondag al om kwart over zes thuis. De mensen zijn hier aan Soest verslaafd. Bij uit wedstrijden zijn er meer supporters van Soest dan van de thuisspelende ploeg. Dat is uniek aan deze vereniging. Ik heb het hier dan ook geweldig naar me zin. Voetballen bij Soest doe je voor je plezier. Geweldig dat we de titel hebben gepakt. Ik had er niet aan moeten den ken om nog nacompetitie te gaan spe len". De middenvelder verwacht dat Soest zich volgend jaar staande kan houden in de hoofdklasse. "Aan een periode hoeven we niet te denken, maar we doen voor bepaalde ploegen niets on der, zoals Nijenrodes of Holland. Soest heeft al een paar keer tegen hoofdklas sers geoefend, op positioneel vlak spe len ze anders. Komend seizoen moe ten we slimmer en volwassener spe len". Verbaasd Na de kampioenswedstrijd bleef het nog lang onrustig op de Bosstraat- Oost. Niettemin was de sfeer enigszins ingetogen. Niemand had er rekening mee gehouden dat de beslissing al zou vallen. Iedereen was verbaasd en kon het eigenlijk nog niet geloven dat Soest zich voor de hoofdklasse had geplaatst. De gezichten van verschillende be stuursleden spraken boekdelen. De vreugde over de unieke prestatie werd getemperd door de zakelijke realiteit. Natuurlijk had de penningmeester ge hoopt op enkele extra wedstrijden, zo dat nog honderden, wellicht duizen den mensen wat 'piekies' zouden neer tellen bij de kassa. Het seizoen zit er echter op. De spelers kunnen gaan afbouwen en hun vakan tie voorbereiden. Voor het bestuur én trainer Peter Visee is het nieuwe sei zoen al begonnen. Zeventig minuten lang duurde het gemopper bij de toeschouwers die Soest een warm hart toedragen. Een half uur later was alles vergeten. Nie mand maalde nog om het matige veldspel aan Soester zijde. Het feest gedruis kon beginnen na de 3-2-over- winning van de plaatselijke helden op DEM. Voor aanvang van het cruciale duel werden Paul Hilhorst en Jeroen van Veenendaal in de bloemetjes gezet. Beiden speelden hun 250s,c wedstrijd De wedstrijd was ternauwernood tien minuten oud of het scorebord gaf al 0- 2 voor de bezoekers aan. Soest stond strak van de spanning, hetgeen resul teerde in veel foutieve passes en dito balverlies. Na slecht uitverdedigen kwamen de Beverwijkers op voor sprong. Ben Oorthuysen kopte een voorzet van Michael Franklin prima tussen de palen. Het tweede doelpunt van DEM was opnieuw te wijten aan de organisatorische chaos binnen de Soester gelederen. Rene de Bree pro beerde een bal te onderscheppen. De laatste man raakte het leer compleet verkeerd en schoot in eigen doel: 0-2. Soest deed wel wat terug, zoals halver wege de eerste helft. Een prima actie van Hilmi Mihgi kon niet afgerond worden door Van Veenendaal. Zijn schot werd gepareerd door de uitste kende doelman Menno Bos, in de her kansing zocht middenvelder Dennis Heykamp het doel te hoog. Trainer Peter Visee paste na een half uur zijn eerste wissel toe. Martijn de Jonge kwam in het veld voor jubilaris Van Veenendaal. De wissel had enige omzettingen binnen het elftal tot ge volg. Soest ging met drie spitsen spe len. De Jonge, Mih?i en André Huf man vormden de voorhoede. De kwa liteit in het veldspel ging hierdoor niet omhoog. De Blauwe Leeuwen bleven strooien met ongecontroleerde acties en verkeerde passes. DEM had zelfs een opgelegde kans om het vonnis de finitief over de Soesters te vellen, maar spits Peter Kleef kopte rakelings naast. Peter Wolfsen en Hilhorst mochten het tweede bedrijf in burger bijwonen. De opengevallen plekken werden ingeno men door respectievelijk Hendry Hage- doorn en Arjen Grapendaal. Soest ac teerde sterk na de rust, resulterend in een handvol mogelijkheden om de aansluitingstreffer te noteren. In de 63s,c minuut werd het dan ook 1-2. Mih?i benutte de penalty, nadat hijzelf het slachtoffer was geworden van duw- en trekwerk. De mannen van Visee bleven aandrin gen, DEM hield zich koest en wachtte op de ultieme counterkans. Die kans kwam er ook, maar keeper Michael van Ee kon nog net de vingertoppen tegen de bal plaatsen. Soest zette zijn geld volledig op de aanval. De gelijkmaker viel echter uit een dood spelmoment. Heykamp nam een vrije trap feilloos en gaf doelman Bos het nakijken. Grapendaal leek het pleit te beslechten, maar nu was de DEM-keeper wel bij de les. De blessuretijd leverde hectische momenten voor het Beverwijkse doel op, maar de wedstrijd leek op deze stand te eindigen. Hufman maakte zijn faam als goaltjesdief echter waar. De aanvaller zat niet lekker in het duel, maar uit een voorzet van De Jonge tikte hij ver in blessuretijd de 3-2 binnen. rvfojri In een wedstrijd, waarin niets meer op het spel stond, heeft SEC met 0-4 verloren van 's Graveland. De rust stand op de Bosstraat-West was 0-1. Op dat moment waren Olaf Hop en Ramon Heijnen al van het veld ge stuurd. Hop, moest evenais zijn tegenstander John de Ruig, vertrekken na een op stootje. Heijnen kreeg rood voor nat rappen. SEC kwam op achterstand door een strafschop die was gegeven na een overtreding van Raymond van de Hoed. Na rust liep 's Graveland, dat via de nacompetitie de derde klasse kan bereiken, uit naar 0-4. In het begin van de tweede helft werd het 0-2, in de slotfase scoorden de gasten nog eens twee keer. Een gelijkspel is zaterdagmiddag vol doende voor WZ'49 om voor het eerst in het vijftigjarig bestaan de eerste klasse binnen te wandelen. De vierde promotie in vijfjaar tijd ligt in het verschiet Op papier ziet alles er gunstig en gladgestreken uit, maar de praktijk verbergt valkuilen en verras singen. WZ'49 heeft niet meer de vorm, waar in het zich dit seizoen aan kop van de ranglijst nestelde. Bovendien spelen in de 'kampioenswedstrijd' veel rheer fac toren een rol dan halverwege het sei zoen. De spanning kan de ploeg binnen een kwartier aan drie doelpunten hel pen, maar ook verlammend werken. Tegenstander Desto kan met een ont spannen of verbeten instelling ook nog roet in het eten gooien. Tegen het uitgerangeerde Jonathan verspeelde VVZ'49 bijna twee punten. Pas in de 72ste minuut maakte Gijs Schaap gelijk en pas in de 99s,e minuut scoorde hij de winnende treffer (1-2). De wedstrijd in Zeist was enerverend en de zenuwen waren nadrukkelijk van invloed op het spel van WZ'49. Jona than had in maart en april zoveel pun ten verloren, dat het geen aanspraak meer maakte op het kampioenschap, maar op 1 mei wilde het er toch nog wel alles aan doen om de Soesters te dwarsbomen. In de eerste helft kregen beide ploegen kansen. Jordi Brouwer schoot na een kwartier te zacht in, Marcel van Essen raakte vlak voor rust de lat en het schot van Ronald de Rooij schot werd door de doelman tot hoekschop verwerkt. Tien minuten na rust stak grensrechter Antonio van den Hengel zijn vlag in de lucht, maar scheidsrechter Koelewijn liet doorspelen. Daniël Hilhorst stond op het verkeerde been en zag de bal te gen het net vliegen. Hilhorst, die voor rust geblesseerd was geraakt aan'zijn kaak, hield zijn ploeg later op de been. Met de bovenkant van zijn ongeknipte nagels tikte hij de bal uit de bovenhoek na een lob van de Zeister spits. Henri Kalk had toen al gereageerd door Gerard Becker in te zetten voor Brou wer en zag dat het begon te lopen. Het duurde ruim een kwartier voor de ge lijkmaker viel. Een vrije trap van Ruben de Goede werd bij de tweede paal op gevangen door Barry van den Berg. Met een sliding hield hij de bal in en uit zijn voorzet kon Schaap van dichtbij inschieten. Stopwatch Daardoor kwam er meer rust in het spel van de Soesters. Met een gelijkspel hadden ze alles nog steeds in eigen hand, maar WZ'49 ging voor de zege. Het was goed dat scheidsrechter Koe lewijn strikt de tijd bijhield. Net als in de eerste helft zette hij zijn stopwatch bij iedere onderbreking stil. Het gevolg was dat hij elf minuten liet doorspelen. In de negende extra minuut kopte Schaap de bal, na een lob van Van Es sen, in het doel: 1-2. Hilhorst werd na de wedstrijd op twee plaatsen gehecht, maar de verwachting is dat hij zaterdag tegen Desto op doel staat. Ook de licht geblesseerde De Rooij zal ongetwijfeld spelen, tenzij men hem aan de spits van de Oude Kerk vastbindt. Maar daarvoor is meer dan een elftal nodig. Van den Berg en Hidde Reitsma zijn evenmin honderd procent fit, maar normaal gesproken inzetbaar. WZ'49, dat in Zeist geen kaarten opliep, is verder vrij van schor singen, zodat Kalk in principe zijn sterkste elftal kan laten starten tegen Desto. Het duel begint om 14.30 uur. WZ'49 kan zich een gelijkspel veroor loven. Verliest de ploeg, dan is het re sultaat van FC Horst van belang. De Veluwnaren hebben een achterstand van drie punten en kunnen hooguit op gelijke hoogte komen met de Soesters. In dat geval wordt een beslissingswed strijd gespeeld. Indien WZ'49 de titel misloopt, kan het nog via de nacompe titie een plaats in, de eerste klasse af dwingen. Maar aan de Eemweg gaan ze er vanuit dat komende zaterdag de kroon wordt gezet op het vijftigjarig bestaan, dat drie weken geleden uit bundig werd gevierd. Het gezegde 'de laatste loodjes we gen het zwaarst' is zeker bij Hees van toepassing. De Soesters verloren zaterdagmiddag het eerste nacompe- titieduel. In Driebergen bleek Dalto te sterk: 2-0. De ploeg van Ron Daselaar was- ver moeid uit de beslissingswedstrijd om het kampioenschap tegen het Utrecht se EDO (0-1) gekomen. Bovendien haakte Johan van de Brink vlak voor het duel in Driebergen af met maag problemen. Verder kon Daselaar geen beroep doen op Peter dé Jong en Ro- bert Schadee. Beide spelers zaten een schorsing uit. Tegen VVA'71 is De Jong wel weer beschikbaar, Schadee moet nog een duel toekijken. Hees toonde in de eerste helft vechtlust en creëerde enkele mogelijkheden, maar het kon het net niet vinden. Na de thee speelde zenuwen de ploeg par ten. Dalto profiteerde hiervan en trok verdiend de wedstrijd naar zich toe. Hees speelt zaterdag om half drie thuis tegen WA'71. Dagschotels woensdag Roerbakschotel met kip, rijst donderdag Kwartetje, puree, bloemkool weekend Muiderslotje (gevulde biefstuk) aardappelschijfjes, boontjes, maandag Goulash, rijst, gem. salade dinsdag Bami, kroepoek, .saté Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Op de Schrikslaan haalde LTC Soestdijk zondag flink uit De vierde wedstrijd resulteerde in de eerste zege en die kwam met duidelijke cijfers (7-1) tot stand. Soestdijk kwam met een 3-1-voorsprong uit de singles, waarna het verzet van de gasten was gebroken. Alleen in het damesdubbel, waarin Saskia Huizinga en Karin Spelt uitkwa men, moest er nog een derde set aan te pas komen. Die werd met 7-5 door het Soester team gewonnen. Ook Ruby de Haan moest een derde set spelen. Ze had last van kramp, maar ze trok het enkelspel wel naar haar toe. Het was de enige partij van De Haan. In het teambelang had Ha- rald Wernsen besloten Saskia Huizinga drie- in plaats van tweemaal de baan op te sturen om zodoende Zutphen in de sterkste opstelling te bestrijden. Het pakte goed uit. De jaarlijkse Stratenloop wordt dit jaar dinsdag 11 mei gehouden op en rond de atletiekbaan van AV Pijnen burg aan de Wieksloterweg. De ver plaatsing van het parkoers heeft te maken met de verbouwing van Al- bert Heijn in de Smitshof. Om 18.30 uur wordt begonnen met de basisscholieren. Een kwartier later volgt voor deze categorie een prestatie loop. Om 19.00 uur starten de middel bare scholieren en om 19.45 uur is de aanvang van de prestatieloop over een, twee, drie of vier ronden van twee ki- De trainer/coach had weinig te klagen. "Xander de Groot was in zijn single een beetje afwezig, maar voor de rest hebben we goed gespeeld. We hebben in tegenstelling tot de eerdere wed strijd geen gemakkelijke punten wegge geven." Door zeven punten te pakken, deed LTC Soestdijk goede zaken om het tweedeklasserschap veilig te stellen. De ploeg komt in deze competitie nog drie keer uit, onder meer tegen hekkenslui ter Randenbroek. Soest-Zuid Soest-Zuid verloor met 6-2 van Hoofddorp, maar voor de Soesters had er veel meer ingezeten. In twee partijen viel de beslissing in de tie-break van de derde set. Monsée Strengers (enkel) en Danny Egter en Stephan Schoonder- beek (herendubbel) kwamen daarin net te kort. Egter won wel zijn sirigle. Ook het gemengd dubbel van Schoonder- beek en Nicole Verhoeven eindigde in winst voor de Soesters. lometer. Tegelijkertijd vindt de bedrijf- sestafette plaats. De inschrijving voor de prestatielopen en de estafette be draagt vijf gulden per persoon. De groepslopen voor de scholieren zijn gratis. Om 19.30 uur geeft Dansschool Sepp enkele demonstraties. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. B Licht- en Telefoon (035) - 601 30 14 A.s. zaterdag aan de Eemweg Kampioenswedstrijd AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Wasiel Steitner Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: G. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom - Café Bar "De Kuil" Boutique des Fleurs - Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw - W.W. Deelen b.v. - V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners Ben Becker Transport bv

Soester Courant | 1999 | | pagina 17