En dit zijn de knallers van deze week: Project Vereenzaming Ouderen kan toch rekenen op structurele bijdrage Aan 'andere kant' van het lintje ^sintratuin Elf Soesters staan in lintjesregen V)tie landen dine* 5.98 1.79 1.98 .98 29.90 Geen legionella bacterie in douchewater Aqua Indoor 6027493 .35 Burgemeester Hans de Widt: 'Ik voelde al wat nattigheid' Jongetje (3 jaar) overleeft val van vijfde verdieping Soester Courant A. van der Lee 3 Actueel 5 Actueel 11 Koninginnedag 17 Sport Jongetje (10) na zoekactie terug gevonden Opel gestript Soest verdubbelt financiële steun aan Kosovaren Tel. 06 -53 91 12 37 NEFKENS ders SOEST V"e OPEL O Vier Ridders en zeven Leden in de Orde van Oranje Nassau Portemonnee weg KLAREN E )VUA® Schouder- karbonade Gebraden varkensrollade Orla maritima Vinho de Mesa John West pink zalm Saucijzenhapj es VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Speciale Moederdag aanbieding 20% korting Make-up set van Gli Amati van 85,- voor 7 U," Het project Vereenzaming Ouderen Soest (VOS) is gered. Tot en met 2002 zal de gemeente jaarlijks 30.000 gulden bijdragen aan de ac tiviteiten die ertoe moeten leiden dat ouderen uit een (sociaal) isolement worden gehaald. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de gemeente geen geld meer beschikbaar zou stellen, maar de PvdA, het CDA en D66 dienden een motie in, die door de WD werd gesteund. Daarmee was een meerderheid verkregen. De libera len hebben hun bedenkingen over de noodzaak van een aantal activiteiten van VOS en willen ook nog een inhou delijke discussie over het project gaan voeren. Ze vragen zich bijvoorbeeld al of het wel nodig is een 55-plus gids uit te brengen, terwijl de gemeente al ieder jaar een informatiegids verspreidt. De WD ging toch overstag, omdat de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), waar VOS is ondergebracht, ook een bijdrage levert. De SWOS zal jaarlijks 15.000 gulden reserveren voor het project. Dat is mo gelijk, doordat de stichting negen mil le heeft bespaard op de personenalar- mering en zes mille op de huur van de dienstencentra. Het benodigde restant van 30.000 gulden per jaar haalt de gemeente uit de algemene middelen. Een en ander werd donderdagavond besloten tijdens de behandeling van de Vooijaarsnota. De gemeenteraad be paalde tevens dat het onderhoud (schilderwerk) aan de kubussen op'het Raadhuisplein nog niet wordt uitge voerd. Het College heeft hiervoor 25.000 gulden gereserveerd. Surveillanten Omdat het College 250.000 gulden per jaar wil bezuinigen, had het voorge steld de contracten van twee van de zeven politiesurveillanten, die per 1 ja nuari 2001 aflopen, niet te verlengen. De fracties hadden zich al in een eer der stadium hiertegen bezwaard. Zij vinden het belangrijk dat er surveillan ten op straat zijn en hebben daar best geld voor over. De salarissen worden niet door de politie (ministerie van bin nenlandse zaken), maar door de ge meente betaald. Volgens het College zit de politie nu op reële sterkte en is de inzet van zoveel surveillanten niet meer nodig. Wethou der Neks Blommers van financiën zei dat het College het standpunt van de raad dient te respecteren. Omdat de maatregel pas over ruim anderhalf jaar van kracht zou worden, gunt ze zich nog even de tijd een andere bezuini ging te zoeken. Bij de begrotingsbehan deling in oktober komt het College met een nieuw voorstel. Twee- tot driehonderd lintjes, zo schat hij, reikte hij in zijn 23-jarige carrière als burgemeester uit. Vorige week woensdag stond Hans de Widt, burgervader van Soest, aan de 'ande re kant' van het lintje. Hij is trots op zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. "Het is een aar dige gewaarwording als je altijd men sen toespreekt en nu zelf wordt toege sproken. Je hebt al zoveel mensen toegesproken en nu maak je dat zelf mee." Met een smoesje was hij naar Utrecht gelokt. De kabinetschef van de provin cie had hem 's ochtends telefonisch gevraagd die avond om kwart over ze ven langs te komen, omdat Commis saris der Koningin Boele Staal nog wat wilde bespreken over het Lockerbie- proces. Dat bevreemdde De Widt enigszins. Iedere woensdagmorgen heeft hij overleg met de CdK over het proces, maar omdat er geen agenda punten waren, was het periodieke over leg- voor die dag juist afgezegd. Bo vendien loopt De Widt lang genoeg mee om te weten wat er gebeurt als de CdK een burgemeester vlak voor Ko ninginnedag uitnodigt. "Ik voelde dus al wat nattigheid." Hij had die dag expres andere kleren gedragen en was zich, toen zijn vrouw stond te koken, gaan omkleden. Toen hij weer beneden kwam, zei hij tegen haar: "Ik had verwacht dat je wel zou zeggen, dat ik me moest omkleden, dus heb ik het maar alvast gedaan." Een uur voor het vertrek naar Utrecht zei hij: "Volgens mij weetje het al." Inder daad, mevrouw De Widt was tien da gen eerder al ingelicht. Zo er nog twijfel was bij de burgemees ter, dan was die spoorslags verdwenen toen hij op het Paushuis in de binnen stad arriveerde en overal familieleden en Soester raadsleden zag lopen. Niet veel later vertelde Staal dat het Hare Majesteit had behaagd mr. J. de Widt te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De eerste burger van Soest is zeer ver eerd met de koninklijke onderschei ding. Het bijbehorende knoopsgat model zal hij zoveel mogelijk dragen, in ieder geval tijdens officiële bijeenkom sten, zoals de maandelijkse gemeente raadsvergadering. Hij is sinds 1975 bur gemeester, begon destijds in Benne- broek, vertrok naar Best en kwam ii) Bezoekers van Aqua Indoor hoeven niet bang te zijn voor de legionella- bacterie die de veteranenziekte kan veroorzaken, waaraan de afgelopen maanden meer dan twintig mensen zijn overleden. Onderzoek van Cen- trilab heeft uitgewezen dat het douchewater in het zwem- en sport centrum aan de Dalweg niet is be smet met de gevreesde bacterie. Geanalyseerd werd het douchewater in de units van het recreatie- en instruc- tiebad, de sporthal en de sauna. Het Soester onafhankelijk adviesbureau en laboratorium voor chemie, microbiolo gie en technologie stuurde vorige week het analysecertificaat naar Aqua In door. Directeur Geurt Vermeulen van Aqua Indoor had niet anders verwacht. "Het is bij ons bijna onmogelijk dat deze le gionella bacterie zich ontwikkelt in de doucheleidingen van de sportaccom modatie." Het sportcentrum beschikt over een rondpompleiding voor het douchewa ter. Iedere nacht wordt het douchewater verhit tot minimaal 68 graden Celsius en door alle leidingen rondgepompt. Door de hoge temperatuur wordt de le gionella bacterie gedood. Ook van verspreiding van de bacterie kan geen sprake zijn, omdat de baden worden gedesinfecteerd met chloor. Dit proces duurt 24 uur per dag en wordt elektronisch bewaakt. Daarnaast wordt drie keer per dag handmatig ge keken of de aanwezige hoeveelheid chloor voldoet aan de wettelijke eisen. Onze hanging baskets zijn rijkelijk gevuld met 1-jarige zomerbloeiers en groene bladplanten. Hangt overal, de hele zomer door, met heel veel plezier. Van 34.95 voor v AMERSFOORT """"Amsterdamseweg 139, Tel. 033-4611203 NIJKERK Het Spaanse Leger 1, Tel. 033-2457644 jl& t www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: do. en vrij. tot 21.00 uur. Ma. t/m za. vanaf 9.00 uur. Amersfoort ma. vanaf 10.00 uur. A Burgemeester De Widt 1989 naar Soest als opvolger van Paul Scholten die in Arnhem was benoemd. Daarnaast vervult De Widt een aantal nevenfuncties. Hij is onder meer pen ningmeester van het Nederlands Ge nootschap van Burgemeesters, lid van de Bondsraad van de ANWB en voor zitter van de Stichting Collecteplan. In het Paushuis, waar vorige week woensdag nog twee (oud)burgemeesters werden onder scheiden, kreeg De Widt na de plech tige bijeenkomst de beschikking over een vertrek, waar hij met familie, vrien den en bekenden het glas kon heffen. Het feestje werd later in huiselijke kring voortgezet. De volgende morgen meldde de burge meester zich weer in de raadzaal van het gemeentehuis, om aan negen Soes- ters een koninklijke onderscheiding uit te reiken. Een driejarig jongetje is maandag morgen door onbekende oorzaak uit het raam van een woning op de vijfde verdieping van het Asielzoe kerscentrum aan de Albert Cuy- plaan gevallen. Zijn vader bracht hem naar de verpleegafdeling van het AZC, waarvandaan hij werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Het jochie klaagde aanvankelijk over pijn in de buik. In het AZU leek het opgelo pen letsel mee te vallen. De ramen van het AZC zijn in principe bevei ligd; maar in dit geval was de bevei liging volgens de politie niet in orde. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 18 Bosbrand vreet een hectare bos weg. Alles-of-niets-plan Radio Soest. Geen legionella bacterie in Aqua Indoor. Dienstverlening na mishandeling vrouw. Eerst verantwoordelijkheid, dan geld. CDA-er Middelkoop zwaait na 378 dagen af. Op 11 en 18 mei inschrij ving avondvierdaagse. Discussie over ontsluiting Soest-Zuid. Koninginnedag in Soest en Soesterberg. Soest naar hoofdklasse. WZ kan kroon zetten op historie. Vermoeid Hees moet op nieuw verlies incasseren. Soestdijk haalt flink uit. Tientallen politiemensen, brand weerlieden en buurtbewoners zijn donderdagavond in actie gekomen om te zoeken naar een tienjarig jon getje uit Soest, dat spoorloos ver dwenen was. Bij de zoekactie werd ook een helikopter ingezet. De jongen, die autistisch is, was op eigen initiatief met de fiets op stap gegaan in de buurt van zijn huis aan de Koekoekweg. Tegen etenstijd, om half zeven 's avonds, zochten de hevig ongeruste ouders contact met de politie. Pas vier qur later werd hij door een buurtbewoner opgepikt op de Amsterdamsestraatweg bij paleis Soestdijk. Uit zijn relaas was op te maken dat hij bij kasteel De Hooge Vuursche (aan de weg naar Hilver sum) naar het vuurwerk had staan kijken, waar hij door een getuige was gezien. De politie gebruikte honden bij de zoekactie, evenals een helikopter die uitgerust was met infrarood-appara- tuur. Verder werden er enkele tien tallen brandweerlieden ingescha keld, evenals een groot aantal vrien den, kennissen en buurtbewoners. De politie trof zaterdag op de A.P. Hil- horstweg een Opel Kadett aan, waar van het interieur volledig was gestript. De wagen bleek gestolen te zijn in Zeist en werd weggesleept. De gemeente gaat de financiële steun aan Kosovaren, bijeengebracht door Soester burgers, verdubbelen. Daar voor wordt maximaal 45.000 gulden uitgetrokken, wat neerkomt op één gulden per inwoner. Telkens zullen de opbrengsten van par ticuliere projecten, op volgorde van binnenkomst, worden verdubbeld. Als bijvoorbeeld een school aangeeft dat ze tien mille heeft ingezameld voor steun aan de vluchtelingen uit Kosovo, doet de gemeente hetzelfde bedrag in het zakje. Dat gaat zo door, totdat de gemeente 45.000 gulden heeft uitge geven. De gemeenteraad heeft dat donderdag besloten. De PvdA had voorgesteld 45.000 gulden over te maken op giro 555. De WD vond het een beter idee de inspanningen van de Soester be volking te ondersteunen dan een 'ano nieme' gift over te maken. Dat werd overgenomen door de raad, die er ver der niet te veel woorden aan vuil wil de maken. 'Het gaat erom dat we wat doen,' aldus de volksvertegenwoordi gers. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aah huis. a u tomobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Zo onvoorspelbaar als het weer is, zo zeker is de lintjesregen die vlak voor Koninginnedag ieder jaar over ons land trekt. Elf Soesters stonden er dit maal in en kregen een koninklijke onderscheiding. Vier van hen werden geridderd, zeven anderen werden be noemd tot Lid in de Orde van Oran- Ditmaal viel ook burgemeester Hans de Widt de eer ten deel (zie elders in deze krant). Andere bekenden zijn Hennie en Coby van Voskuylen die het accordeon-duo De Kermisklanten vormen. Hun artistieke carrière begon in 1962 onder de naam Les Estrellas en eind jaren zestig gingen ze verder als de kermisklanten. Sindsdien maakten ze ruim dertig lp's en cd's. Begin jaren zeventig kwam de grote doorbraak in Duitsland, waar ze nog steeds grote populariteit genieten en waar ze vaak optraden. Ook in Zwitserland en Oos tenrijk stonden ze regelmatig op de bühne. De twee Soesters die werden benoemd tot Ridder zijn anderhalf jaar geleden begonnen met de afbouw van hun loopbaan. Ds. Herman de Wilde werd eveneens benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij was vicaris voor het jeugdwerk van de Hervormde Ge meente in Den Haag, predikant te Nij- Een 32-jarige Soester miste op Konin ginnedag zijn portemonnee na een be zoekje aan de Vrijmarkt op de Engh. Een onbekende dader moet hem daar uit de zak van zijn spijkerbroek hebben gerold. Hij deed aangifte bij de politie. beets, Haren en Hooge veen, gods dienstleraar aan het Griftland College en toonde grote sociale en maatschap pelijke betrokkenheid bij het jeugdwerk en de integratie vari lichamelijk gehan dicapten in de samenleving. Evert Davelaar werkte voor verschil lende boekhandels, alvorens hij in 1973 met zijn anderhalf jaar geleden onderscheiden zwager Neo Print begon. De directeur van de Koninklijke Druk kerij werd benoemd tot Lid vanwege zijn buitengewone verdiensten voor de damsport in het algemeen en die voor het Amersfoortse ADG en de Dam Vereniging Soest Baarn in het bijzon der. Hij is nog steeds voorzitter van DVSB. Bertus van Dorresteijn werd Lid, om dat hij zich al jarenlang inzet voor het Groot Gaesbeeker Gilde. De Soester werkte in de jaren veertig als boeren knecht, was daarna vrachtwagenchauf feur bij de Coöperatie Soest en van 1963 tot 1990 in dienst van de PUEM (REMU). Aleida Gijtenbeek-Haverkort is huis vrouw en besteedde veel vrije tijd aan de medemens. In Wijthmen, waar ze van 1950 tot 1975 woonde, vervulde ze vrijwillige taken in de parochie, in Soesterberg was of is ze als vrijwilliger betrokken bij het Rode Kruis, bejaar dencentrum De Heybergh, diensten centrum De Drie Eiken en de Stichting Balans. Ook werkte ze mee aan ver schillende hulpacties voor buitenland se projecten. Mevrouw Kaats-Blommestein was donderdag ook uitgenodigd in het gé- meentehuis om een lintje te ontvangen. Ze onderscheidde zich als vrijwilligster voor de (demente) bewoners van Ver- Tien van de elf Soesters die vorige week een koninklijke onderscheiding kregen, poseerden na afloop van de uit reiking in de raadzaal. Foto: Goos van der Wilt pleeghuis Daelhoven. In het maat schappelijke leven was ze werkzaam bij het agentschap van het nieuwsblad Centrum en als huishoudelijk mede werkster van het toenmalige ziekenhuis Zonnegloren. De heer A.EJ. Nachbahr was van 1954 tot 1963 bedrijfsleider van restaurants in Rotterdam en daarna directeur van hotels, waaronder De Roode Leeuw in Amsterdam (1963-1988). Daarnaast bekleedde hij diverse bestuurlijke func ties, onder meer voor een lagere school in Amsterdam en de Koninklijke Hore ca Nederland. Ook zette hij zich in voor het Comité Watersnoodramp Zeeland Bir^van der Wijden heeft zich veertig jaar lang ingezet voor de afdeling Soest van de EHBO. Tijdens die periode kreeg hij al verschillende onderschei dingen. Tot 1988, toen hij met de VUT ging, was hij werkzaam bij de PTT. De genoemde Soesters kregen donder dagmiddag de bijbehorende versierse len uitgereikt door burgemeester Hans de Widt. Dat gebeurde in de raadzaal van het gemeentehuis. De Soester C. Vos ontving zijn onderscheiding uit handen van Frank de Grave, minister van defensie. Vos is hoofd algemene operationele zaken van het district Ko ninklijke Marechaussee Luchtvaart te Schiphol. In zijn vrije tijd besteedt hij veel aandacht aan de Warmbloed Paar- denfokvereniging Eemland, waarvan hij sinds 1983 bestuurslid is. makelaars Ook 's avonds en in 't weekend 88 Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 Prachtig gelegen in de bossen, met een 9-hdles golfbaan, healthclub, tennisbaan, restaurant, bar annex bibliotheek en nog veel meer! SOESTDUINEN ROVAL PARC Elke zaterdagavond; Normale prijs 69,50, speciale prijs in april cn mei 49,50 p.p. Voor info en reserveringen belt u: 035 - 603 83 83 Vraag naar de speciale aktiviteiten: Moederdag en Pinksteren kilo vers van 'f mes 100 gram Uit Portugal Rosé: droog en zacht Wit: frisdroge wijn Rood: fruitig, zacht Per fles 5.98 per 6 flessen per blik c per pak 3.49 nu 1 Op de heerlijke frisse Jaguar-geur "Essentially" Ossendamweg 28a - Soest - 035 - 602 44 92

Soester Courant | 1999 | | pagina 1