ratis MOE D'R DAG jMijn mEP 1 J M 'Eerst verantwoordelijkheid, dan geld' 569.° ƒ109.0 Insingerschool (90"op z'n kats" Discussieavonden over ontsluiting Soest-Zuid op Ossendamweg 1°/ CDA-er Teun Middelkoop zwaait na 378 dagen af Uit onze Commissie Gehandicaptenbeleid op zoek naar nieuw lid PAGINA 4 sstballon km WOENSDAG 5 MEI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 CDA-er Lokker verruilt raad voor Provinciale Staten NIJHOf I Zondag 9 mei a.s. Voorde liefste: enorme keuze in div. soorten rozen schitterende boeketten de leukste moederdag cadeaus lieve kleine boeketjes alles voortuin enterras ONTBIJT-SERVICE DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist Auto gestolen NIJHOf I Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers SUBARU Cursus opstellen financieel plan voor 'starters' ctvickLc-ytcs t RCQ 00 ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Verrukkelijk toneel in Griftland College ULPi '90% bewoners Schoutenkampweg negatief' Bromfietser krijgt drie bekeuringen NIJHOf Geen vergunning berijden buitengebied 1 NIJHOf Nieuwe woningen op Winterkoning Service bij Schoemaker /an de Soester Boom- )p 24 maart jl. is er bij iucatief Centrum De ballonnenwedstrijd ge- leerlingen van de deel- sn. De ballon van Dan- eld (St. Carolusschool eeft de langste afstand Emsbüren (Duitsland), ier vandaan, is zijn bal- Op de tweede en derde •ectievelijk geëindigd de esa van de O.B.S. Over- irschen/Lohne, Duits- astian van de P.W.A.- doorn, Nederland). /edstrijd maakte deel uit jke opening van de leer- telling Rondom de •ning werd verricht door a Hove. Naast de wed- jpening van hun eigen hebben de leerlingen daan met bomen in de n naast het Milieucen- Londom de Boom is nu kunstwerken van "afval- er opgehaald. Inmiddels van De Kwekerij in het lesproject kleine-beestjes ibouter natuurpad. Voor wordt er aandacht be- tuurlijk tuinieren. Deze wekerij wegens vakantie rale Voorlichting "Het geld kan in onze rijke samenle ving nooit het probleem zijn, wel de manier waarop het moet worden inge zet." Het waren, behoudens de bij beltekst Openbaringen 6, vers 9 en 10, de laatste woorden van Jan Pie- ter Lokker als raadslid. De CDA-er verruilt de Soester raadzaal voor het politieke decor van Provinciale Sta ten. "Ik zou willen pleiten dat het politieke debat niet meer in de eerste plaats gaat over doelmatigheid en nut, maar eerst en vooral over de betekenis van ons bestaan, over de verantwoordelijkheid van de burger voor de gemeenschap, over de kwaliteit van onze voorzienin gen op het gebied van de zorg, het on derwijs en het milieu. Ik hoop dat in de raad, in de Staten en in de Kamer een fundamentele discussie wordt gevoerd over de manier waarop we onze verant woordelijkheid jegens elkaar vorm kunnen geven. En daarna pas praten over geld." Jan Pieter Lokker, in het dagelijks le ven docent aan het Griftland College, zou Jan Pieter Lokker niet zijn als hij niet met een advies afscheid had geno men van de raad. Voor de Soester die namens het CDA in de Staten van Utrecht is gekozen, zelf waren er louter vriendelijke en positieve woorden. Die kwamen niet louter uit beleefdheid tot uiting, maar vooral door de manier waarop Lokker zich sinds 1990 in de raad had opgesteld en gedragen. Burgemeester Hans de Widt keek met plezier terug op de debatten die hij met Lokker had gevoerd. Lokker was fel te genstander van het door De Widt uit gevoerde gedoogbeleid voor de cof feeshop Hacas aan de Koninginnelaan. "U was zeer volhardend en conse quent. We verschilden van mening, maar ik bewaar goede herinneringen aan de discussies. U benaderde de za ken filosofisch, op een hoger niveau." 3 meter haag (spar) rplantplicht) en 6 weken na verzending jrgemeester en wethouders een eventuele vergunning .endmaking kenbaar maken '000, 3760 CA Soest, tele- rdt ongegrond verklaard; 2n de herbeplantingstermijn :rklaard. lag om bouwvergunning n van een dakopbouw op de Dorresteinweg 28. ;egrond verklaren; dwang- intrekken •ngegrond verklaard; linnen 6 weken na verzen- besluit tredmolen c.a. rleend voor het plaatsen sbare unit t.b.v. de huisves- agverblijf Pompidoe op het >ortsestraat 112 tot uiterlijk )9. idie 1998 aan muziekver- /aststellen op 11.035,00 ad 1.574,40 overmaken. 18 Ouderenbonden itstellen op totaal kennis brengen van cie. efinitief vastgesteld op loudt in dat ter afrekening van 1.677,90 moet wor- :t. ve subsidie 1998 p f 133.033,00; id f 20.258,61 betaalbaar engen van de commisie s over toekomstige systema- in niet beperkt tot de gevol- tet zich meebrengt voor al- subsidieerde instelling. Jan Pieter Lokker. Volgens De Widt had Lokker ook bij gedragen aan een goede sfeer binnen de raad. Hij wees onder meer op het bezoek van de raad aan het gemeente bestuur van de Stadt Soest, dat vorig jaar augustus op initiatief van Lokker werd afgelegd. Ook memoreerde De Widt terecht het meelopersproject voor jongeren die in de criminaliteit dreigen terecht te komen. Lokker maakte zich jaren geleden al hard voor een preven tief beleid. Ook de liberale nestor Bert Krijger van de raad sprak lovende woorden over de vertrekkende politicus. "Je was een. betrokken en integer raadslid. Jij waak te ervoor dat je nooit op routine ging draaien, maar dat je telkens grondig onderzoek verrichtte en jezelf moest opladen, omdat je hier niet voor je zelf zit." 'Jonge honden' CDA-wethouder Bart Krol noemde het vertrek van Lokker een 'absoluut verlies' voor het CDA Soest. Krol ging twintig jaar terug in de tijd, toen hij als zestienjarige scholier van zijn maat schappijleraar Lokker bruikbare tips kreeg over hoe je in de politiek verzeild kunt raken. Elf jaar later stapten ze ge zamenlijk de Soester gemeenteraad in en werden ze afgeschilderd als de 'jon ge honden'. Lokker bleek op zijn beurt ook van Krol te hebben geleerd. "Elke keer als ik de hemel bestormde, zei jij dat er ook een ladder was, waarlangs je omlaag kwam. Dan zei je: zul je die niet nemen, want we moeten het wel halen. Dat heb ik de laatste jaren vaak ter harte genomen." Lokker is verdwenen van het lokale politieke toneel, maar Soest is nog niet van hem af. Hij vindt de samenwerking tussen de gemeente en de provincie namelijk essentieel. "We moeten als één blok ri'chting Den Haag opereren." Burgemeester Hans de Widt hoopt nog regelmatig van Lokker te horen. "U heeft gezegd dat er bij de provincie hier en daar potjes (subsidies-red.) yoor zijn. U kent de financiële positie van Soest, dus we zijn benieuwd naar uw berichten." non dekkende hoog EtWagióosvofv m De octie lo.opt vbn'1 t/m 3l mei 1999 Copénhagen Gold 18 kwast t.w.v. 17,95 Minervaweg 3 Baorn Niet langer dan 378 dagen heeft het raadslidmaatschap van Teun Mid delkoop geduurd. De CDA-fractie- voorzitter nam donderdag afscheid van de gemeenteraad, naar hij zelf zegt vanwege de aanhoudende pers berichten over de schijn van belan genverstrengeling bij het nieuwbouw- plan van de Rabobank die hij dient als voorzitter van de Raad van Be stuur. Ook die functie legt hij neer. Burgemeester Hans de Widt herhaalde donderdagavond nog maar eens dat Middelkoop wat hem en de raad betreft had kunnen blijven zitten. "U heeft naar mijn mening zeer zuiver gehan deld door niet aan de discussie en de besluitvorming deel te nemen," aldus De Widt die er nogmaals op attendeer de, dat het belangrijk is dat raadsleden ook andere functies in de maatschap pij moeten kunnen beoefenen. "Ik respecteer uw besluit, maar hoop dat dit geen nieuwe trend zal worden en dat we een beroep kunnen blijven doen op mensen uit het bedrijfsleven. De raad moet een weerspiegeling van de samenleving zijn." Bert Krijger (VVD) zei dat de raad er van overtuigd is dat Middelkoop naar eer en geweten heeft gehandeld. Of de nestor van de raad ook sprak namens GGS, die eind vorig jaar de schijn van belangenverstrengeling aan de kaak stelde, is niet bekend. CDA-wethouder Bart Krol daarover: "De politiek was het afgelopen jaar op z'n onaange naamst. Het was voor het eerst per soonlijk en niet zakelijk. Je leek je er niets van aan te trekken, maar ineens besloot je toch te vertrekken. Dat be treur ik." De bestuursrechter stelde vorige week nog dat er niets onjuist was gebeurd in de procedure en wees het verzoek van het Comité Kerkpad tot schorsing van de bouwvergunning af. Toen had Mid delkoop zijn vertrek al aangekondigd. Van hem is bekend dat hij moeite had met de manier van werken in de poli tiek. De uit het zakenleven afkomstige Middelkoop is gewénd sneller besluiten te nemen. Krijger haakte ook daar op in. "Politiek is vreemd. Iedereen is ge lijk, niemand is de baas, het is dus geen bedrijf. Je (voor)oordelen over de politiek zullen wellicht niet zijn veran derd." De opschudding rond het nieuwbouw- plan van de Rabobank was volgens Middelkoop zelf niet de reden dat hij stopt. "Toen bij het Plan Roos alles opnieuw werd opgerakeld, was dat voor mij aanleiding dit besluit te ne men. Ik merkte dat dit geen incident was, maar structureel is," zei Middel koop die dè journalisten overigens niets kwalijk neemt. "Zij registreren wat een ander heeft gezegd en dat hebben ze op de juiste manier gedaan. Dat is hun taak en daar zouden andere partijen een voorbeeld aan moeten nemen." "Hartje-Zuid": Zuidpromenade 9, Soest MsasS/ SURPRISESURPRISE Wilt u iemand 's ochtends met een luxueus ontbijt verrassen? Wij bezorgen in feestelijke outfit aan huis éntegen een redelijk tariefi Tevens het adres voor uw luxe hapjes en salades en voor de com plete verzorging van uw barbecue- feest. voor particulieren en bedrijven 035-6022871 Steenhoff straat 58 Op de Nieuwegracht is vorige week een rode Peugeot 205 gestolen. Aangifte deed een 48-jarige Soester. Het kente ken is LP-46-SV. >1/ /U korting II op al het behang Minervaweg 3 Baarn Het Buro Slachtofferhulp Eemland zoekt een vrijwilliger in Soest. Iemand die slachtoffers van misdrijven of ver keersongelukken de eerste opvang en een korte ondersteuning kan geven. Een vrijwilliger die luistert en geduld heeft met het verdriet, de woede en soms verbittering van de slachtoffers. Zulke vrijwilligers zijn onbetaalbaar en noodzakelijk. Om dit te doen is natuurlijk geen ge makkelijke opgave. Vandaar dat ieder een eerst een uitgebreid studie- en trai ningsprogramma aangeboden krijgt. Wel is het noodzakelijk dat belangstel lenden beschikken over levenservaring, luistervermogen, stressbestendigheid en kunnen werken in een team. Vrij willig medewerker bij Slachtofferhulp is een veelzijdige en afwisselende functie, waar men zeker ook persoonlijk rijker van kan worden. Voor de functie is het noodzakelijk dat men een aantal uren per week (ook overdag) beschikbaar is. Voor belangstellenden wordt er een in formatiemorgen georganiseerd. Deze morgen is op 15 mei in het politiebu reau in Amersfoort-centrum, van Asch van Wijckstraat 45. Het begint om 10.00 uur en eindigt om ongeveer 12.00 uur. Wel graag vooraf laten we ten dat men komt. Op dit moment werken ruim veertig mensen bij Slachtofferhulp Eemland. Naast de vrijwilliger in Soest, worden er ook nog vrijwilligers gezocht in Amers foort en Eemnes. Voor meer informa tie: 033-4610805, (Marja Schaaff of Regine Verbeek). Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS Middelwjkstraat 40-42, Soest, Tet 035-6014289 Veel startende ondernemers hebben er moeite mee: het opstellen van een fi nancieel plan. Daarom wordt er door de Kamer van Koophandel in Amers foort de themabijeenkomst 'financiën op een rij' georganiseerd. In deze cur sus zal de ondernemer een gedegen basis leggen voor het financiële inzicht in zijn bedrijf na de start. Tijdens de cursus zullen een accoun tant, iemand van de bank en een advi seur van de Kamer van Koophandel verscheidene onderwerpen behande len. Enkele voorbeelden:investering, financiering, jaarrekeningen, de boek houder/accountant, liquiditeit en om zet. De bijeenkomst is op 20 mei in het ge bouw van de Kamer van Koophandel, Printerweg 6 in Amersfoort. Het begint om 16.00 uur en eindigt om 21.30 uur. Tussendoor zal een broodmaaltijd wor den geserveerd. Meer informatie: 033- 4535700 (Inge Bal, Dineke Samuels). linnenkast Vicky beuken/vanille 197 x 180 x 58 kooflijst beuk Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum KUNT U HET HUIS VAN UW DROMEN BETALEN?? Bel voor een geheel vrijblijvend gesprek over uw hypotheekmogelijkheden. li#: De Hypotheekshop Soest IJT Soesterbergsestraat 6 SvPO?HÊEk 3768 EH Soest SHOP Telefoon (035) 6022204 De Insingerschool heeft vorige week haar 90-jarig bestaan gevierd met twee indrukwekkende toneelvoorstel lingen van "Op z'n kats", een toneel stuk naar het bekende boek Minoes van Annie M.G. Schmidt. De aula van het Griftland College was beide avonden (dinsdag en woensdag) "uit verkocht". De school vierde het gedenkwaardige jubileum op een ongebruikelijke ma nier: met een toneelvoorstelling die geheel door de veertien leerkrachten werd verzorgd. Zij namen alle rollen voor hun rekening - ook die van de katten - en speelden twee keer de ster ren van de hemel, zoals dat heet, in elk geval op een manier die niet onder deed voor een professionele toneeluit voering. De aankleding en de totale entourage - ook de muziek en het de cor - werden verzorgd door leden van de ouderraad, waarin heel veel creatief talent blijkt schuil te gaan. Met name de prachtige "kattenpakken" zagen er uiterst professioneel uit. Twee avonden lang zat de zaal vol en genoot het publiek - voornamelijk be staande uit leerlingen en ouders - van een verrukkelijke toneelavond op zeer hoog peil, zoals men bij amateur-ac teurs maar zelden meemaakt. Gezien de inzet en de tijdsinvestering was het ei genlijk zonde dat de uitvoering van "Op z'n kats" zich beperkte tot slechts twee voorstellingen in eigen kring, maar dat is een lot dat de meeste amateur optredens gemeen hebben. Hopelijk doet zich nog eens een gelegenheid voor om de voorstelling in Soest of el ders te herhalen. "We hadden voor dit jubileum nu eens geen zin in de gebruikelijke oubollige kinderspelen en zo," aldus Insinger-di- recteur Piet Davelaar. "We hebben hier maanden aan gewerkt, en alleen al vanwege het plezier dat je daaraan be leeft is het ook voor onszelf een heer lijke ervaring geweest. Als het dan ook nog bij de uitvoering zelf een groot suc ces is, is het natuurlijk helemaal prach tig." 8BAR, «&R1UL RESTAURANT Onze Hollandse aspergeschotel? onze in de wok geserveerde roerbakgerechten? Onze ongeëvenaarde spareribs? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) STRAAT 47 SOEST De Bewonersvereniging Soest-Zuid gaat discussieavonden met bewoners organiseren om oplossingen te zoe ken voor een betere ontsluiting van de wijk op de Ossendamweg. De discus sieavonden moeten leiden tot een be leidsaanbeveling aan de gemeente waarmee de situatie verbeterd zou moeten worden. Directe aanleiding voor het organise ren van de discussieavonden vormt de onvrede die heerst onder de bewoners van de Schoutenkampweg en directe omgeving over de huidige verkeerssi tuatie. In een enquête, die de Bewo nersvereniging recent in dit deel van de wijk uitvoerde, sprak maar liefst 90 procent van de bewoners zich negatief uit. De problemen zijn ontstaan na het uit voeren van de werkzaamheden in het kader van de hoofdwegenstructuur. In verschillende straten in Soest-Zuid is daardoor het nodige veranderd. De Braamweg (het eerste deel) is van de ene op de andere dag door afsluiting een stille straat geworden, terwijl de Schoutenkampweg het extra te verdu ren heeft gekregen. In de Dr. s' Jacob- straat is de rijrichting omgekeerd, ter wijl op de Kastanjelaan en de Oude Utrechtseweg niets wijzigde. De Bewonersvereniging realiseert zich degelijk dat iedere voorgestelde oplos sing voor- en nadelen kent. Om deze reden heeft de Bewonersvereniging nog geen standpunt ingenomen voor dat bewoners uit de straten hun me ning hebben kunnen geven. Eerste avond 18 mei De Bewonersvereniging stelt voor dat bewoners van de betrokken straten (Kastanjelaan, Dr. s' Jacobstraat, Schoutenkampweg, Braamweg, Oude Utrechtseweg en Ossendamweg) maxi maal vier avonden bijeenkomen en trachten te komen tot een voorstel rich ting gemeente. De bijeenkomsten wor den om de twee weken gepland en zullen in Soest worden gehouden. De planning is deze discussieavonden in mei en juni te organiseren, waarbij de eerste bijeenkomst is gepland op 18 mei, locatie: Restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat 122. Door vertrek van een van de leden van de Adviescommissie Gehandicap tenbeleid is een vacature ontstaan. B. en W. roept daarom belangstellenden (m/v) voor deze functie op. De Adviesgroep Gehandicaptenbeleid Soest geeft gevraagd en ongevraagd advies aan de gemeente Soest als het om mogelijke verbeteringen van de leefwereld van mensen met een han dicap in onze gemeente gaat. Een aan tal belangrijke aandachtsvelden zijn onder andere de WVG, toegankelijk heid en huisvestingsbeleid. De commissie bestaat momenteel uit zeven leden, aangevuld met een amb telijk secretaris. Zij vergadert eenmaal per maand en wel elke laatste woens dagochtend in de maand van 10.00 uur tot ongeveer 12.00 uur in het ge meentehuis. Voor elke bezochte verga dering ontvangt men een vergoeding van 50,00. Een aantal leden uit de adviesgroep De politie hield maandagmiddag op de Weegbreestraat een 18-jarige bromfiet ser staande, omdat hij geen helm droeg. Bovendien bleek zijn brommer niet verzekerd te zijn en kon hij geen certificaat tonen. De bromfiets werd voorlopig in beslag genomen. Hij kreeg drie bekeuringen. vertegenwoordigt een instelling, zoals bijvoorbeeld de Reumapatiëntenvere niging. Een aantal leden is lid op per soonlijke titel. Zij die uit Soest of Soesterberg komen en belangstelling hebben voor het lid maatschap van de commissie kunnen een brief richten aan het College van B. en W., postbus 2000, 3760 CA Soest, onder vermelding van 'Adviescommis sie Gehandicaptenbeleid'. De brieven moeten uiterlijk voor 30 mei bij de ge meente binnen zijn. Na ontvangst van de brieven, zullen de sollicitanten wor den uitgenodigd voor een gesprek met de vertegenwoordiging van de com missie. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de ambtelijk secretaris, me vrouw G. Krook-Kuyvenhoven. Tele foon: 035-6093599. Twee Soesters krijgen geen toestem ming van B. en W. om met hun voertuig door de afgesloten wegen in het bui tengebied te rijden. Voor de eerste gaat het om het Berkenlaantje en de Paltzer- weg. De tweede vroeg toestemming om te rijden over het afgesloten deel van de Wieksloterweg. De toestemming is niet verleend omdat beide aanvragers niet voldoende kon den motiveren waarom ze van deze wegen gebruik wilden maken. De we gen zijn sinds 1993 afgesloten met het oog op milieu en natuur. Ook het be lang van recreatief fietsverkeer was daarbij van belang. Voor een van de twee komt binnenkort vanzelf een oplossing. Na uitvoering van de maatregelen voor het verkeer in Klein Engendaal, zal de Wieksloterweg alsnog voor het verkeer worden open gesteld. J /O korting 1 op alle graniet en sierpleister van SPS De gemeente verkoopt de grond van Winterkoning 106 tot en met 112 aan vier verschillende particulieren. Op de grond zullen vier half vrijstaande wo ningen worden gebouwd. Hoewel er op de locatie een bouwverbod rust, acht B. en W. het niet nodig om de aan gevraagde bouwvergunningen te wei geren. Er zijn geen stedenbouwkundi ge bezwaren tegen medewerking aan het bouwplan. Wel moet de provincie nog toestemming geven. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! BMPtn Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5