rNight before' in Hartje-Zuid Soester ouderen naar de Betuwe cholten 20 KORTING Winkelkring zet moeders zaterdag in de bloemen Soesters gaan met Etos op ballonvaart 7.HANDEL WANDEL Wildschut Optiek brengt ogen 'in kaart' Boymans Partners Soest: hoog niveau van advisering Een jubileum met een feestelijk én voordelig tintje Wereldwinkel Soest: 'Eerlijk is eerlijk' Luchtig feestje Yves Rocher 1 PAGINa i 'OENSDAG 5 MEI 1999 WOEI\ SOESTER COURANT PAGINA 9 NIEUW: TEGELTAPIJT TAPIJT IN TEGELS PIET VAN HEUGTEN Tredmolen moet weg Henk Koning wordt fractievoorzitter CDA Rotary Soest/Baarn sponsort VOS-bustochtje Voor de liefste moeder van de hele wereld hebben wij de mooiste bloemen rechtstreeks van de veiling. Onze bloembindsters maken daarvan prachtige boeketten. Speciale moederdag aanbieding grote margriet 12,75 geraniums vanaf 6 voor 6,95 Kijk verder op internet voor nog meer aanbiedingen www.tref.nl/eemland/scholten-bloemen Accountantskantoor bestaat een jaar Ter gelegenheid van ons 35-jarig jubileum, ontvangt u tegen inlevering van deze advertentie op uw aankopen, Europese Wereldwinkeldag 8 mei Quinua Prijsuitreiking in nieuwe zaak Cosmetica-fabrikant bestaat 25 jaar in het Albert ManSe], 1 tourde met de gj oorZuid-AmerikaJ' dde ook in het Adel Quartetenhijismcda et European Jaz2 p„ •■hij de afgelopen ja,": nada, Australië en on de "Wessel HcfaJ or de meest veelbewl usicus van Nederland s Europese tours, 0al wanto en het Helsdi'n' elde in het WaterlaJ eerde, tourde en maak t vele bekende musici i nmy Prinsen begon in rganiseren van jazz-ac. begindagen van de jas/ werden voornamelijk ganiseerd van jonge en •nbekende musici. 2o[ matie Perron 5B, waar- jrsaxofonist telkens an-1 n speelden. Dit kwartet ;t gastmusici, zoals Yuri lerkin, Tjitze Vogel, To- Db van den Broeck en roeck, meer dan 30 jaar Ie met o.a. Joe Farell 1 Billy Higgings en Clin| >ekend van de Duitse en I dio en tv. Als lid van het Ensemble werkte hij Ie bekende musici. ln schijnt de International Via Records. I uur. Toegang f 10,00. andag t/m vrijdag 9 00- 035-6019577. t twee saxen zijn moeilijk pireerd door de donkere de verschillende dynami- kheden van twee blaasin- jit dezelfde familie, werd jk het klassieke kwintet- 4. Davis, A. Blakey's Jazz etc.) door Kaaij en Hei ander jasje gestoken. Ook erde het Kaaij-Helmers- :t traditionele standards, •ed door de manier waarop les Davis-Quintet (1964- teeds meer op composito risch gebied vrijheden ver- klassieke standards en ei- sities (W. Shorter). Mo- taat het repertoire overwe- jen stukken, zelf geaitan- idards en uit onbekend n nieuwe generatie saxofo onder Rick Margitza, Gary amus Blake, Chris Potter, r," Amerikaanse saxofonis- len ten dage veel experi- ïet traditionele harmonie, improviseren en bands- jen. In New York is op dit rassend genoeg te zien hoe bands opduiken die be- ee saxen plus pianotrio of n drums. lelmers-Kwintet heeft zich Afsluitend gericht op inter- 'ling van het muzikale con- ouw van het eigen repertoi- 1.00 uur. Toegang f 10,00. maandag t/m vrijdag 9.00- :el. 035-6019577. ver het feest en wanneer va- 'dste zoon vraagt het gezel- te spreken en daarbij Linda n> r?ept hij daarmee zijn on- 'er zich af. Zoals Christian in a onthult, heeft vader een frisse rol gespeeld in de op- in de tweeling en heeft zijn rende invloed de zelfmoord veroorzaakt. De familie rea- uikt en zelfs Michael en He- n aanvankelijk geen geloof dan s onthulling. Naarmate vordert, stapelen de onaan- ten zich op en helpen medestanders, het perso- voerd door de kok, mee om id tussen het wildbraad ter igen. 20.30 uur. Entree f 9,00/ f 7,00. Reserveren maandag g 9.00-13.00 uur, tel. 035- ija 17 mei "Winter 89"; ma Lola Rennt"; ma 31 mei o Brazil". tmm Donderdagavond 29 april was, ondanks het afwijkende tijd- Istip, dit jaar een gezellig Koninginnefeest in het winkelcentrum 'Hartje-Zuid". Er waren veel enthousiaste oranjegasten op tezoek, zoals twee bekende bands uit Soest en Baarn en een mtieke Italiaanse ijskar, die 450 gratis oranje ijsjes heeft uit gedeeld Zowel de jeugd als de ouderen hebben hiervan geno- n. In de kinderdraaimolen hebben de kleintjes een rondje ge- ;ssgM draaid. Bij de "appeltjes-van-oranje-kraam" werden vierdui zendsinaasappelen namens de winkeliers uitgedeeld Alle at tracties hadden veel aftrek en de winkeliers waren dan ook zeer tevreden met zoveel blijde gezichten van het winkelende pu bliek. Er was voor iedereen een hapje en een drankje, tot in de late frisse uurtjes. Al met al: een feest voor herhaling vat baar! I Bij de moderne contactlensspecialist I is automatisering een belangrijk on- 1 derdeel van de serviceverlening aan I de klant. Het meten van de oogfunc- I ties is daar een mooi voorbeeld van. "Met ons nieuwe computersysteem kunnen we een soort "persoonlijke landkaart" van de ogen maken", aldus Ben Wildschut van Wildschut Optiek, gevestigd aan de Zuidpromenade 14. "Dat noemen wij colourmapping. Met deze meetmethode komen we meer over de ogen van onze klanten te we ten en kunnen we ze nog beter van dienst zijn!" Contactlensspecialist Wildschut geeft graag uitleg over het geheel geautoma tiseerde systeem. "Met één meting ver krijgen we een groot aantal direct bruik bare gegevens, die we zonodig meteen in kleur kunnen uitprinten. De meting is bedoeld om het hoornvlies beter te kunnen bekijken. Dat hoornvlies is de buitenste laag van het oog waarop een contactlens wordt gedragen. Wij kunr nen dus eigenlijk het oppervlakte van de ogen in kaart brengen." Op het beeldscherm van zijn PC laat Wildschut enkele voorbeelden van di verse ogen zien. Er verschijnen twee ronde vormen die bestaan uit diverse kleuren, zoals rood, geel en blauw. "Aan die kleuren kan ik zien hoe het oog eruit ziet. Het hoornvlies bestaat namelijk uit hoogten en dalen." "Met deze uitgebreide informatie over het oog is het eenvoudig daar de pas sende lenzen bij te vinden." Hoe be- I Uitsluitend in RENSWOUDEl met bitumen rug ai v.a f ^75 p.t. 50x50 cm, 5 jr. garantie J 9 Tevens hoogpolig en zuiver scheerwol tegeltapijt .om naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TE0EITAPI]T. Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Tel.: 0318-571225 E-mail: info@vanheugten.com Ook fabrikant van projecttegeltapijt. Eigen kleuren mogelijk. Bel svp voor 2e offerte Heuga, Esco. ZONDAGS GESLOTEN langrijk dat is laat Wildschut aan de hand van een voorbeeld zien. "De ogen van deze klant zijn aan de onderkant erg hoog in oppervlakte. De lenzen verschoven dus steeds. Toen ik dat ontdekte heb ik lenzen besteld, die he lemaal zijn afgesteld op deze vorm. De klant is nu helemaal tevreden, want de lenzen blijven nu prima zitten." Wildschut Optiek is de eerste contact lensspecialist in Soest die over deze apparatuur beschikt. "Het systeem is in beginsel ontwikkeld voor oogartsen, die het gebruikten bij operaties. Voor de contactlensspecialist is het echter ook een uitkomst. Wij werken er nu een maand mee en hebben er zeer goede ervaringen mee". De meetwijze be spaart de contactlensspecialist echter geen tijd. "Dat zou je in eerste instan tie wel denken, omdat het systeem veel werk overneemt. Maar het betekent geen automatische tijdsbesparing voor Dns, want als we de metingen verrich ten, leggen we altijd alles uit aan de klant. Dat is het leuke eraan, de klan ten begrijpen nu veel meer van ons werk en weten meer over hun ogen". De tredmolen op de Lange Brinkweg moet weg. De eigenaar diende nog een bezwaarschrift in, maar ook dat werd afgewezen door B. en W. De tredmo len, bedoeld voor de beweging van de paarden van de eigenaar, doet afbreuk aan het beschermd dorpsgezicht. Bo vendien geldt voor bijgebouwen een maximum van 40 m2. Hoewel de oude boerderij, waarbij de molen staat, ge sloopt en vervangen is door een kopie, is er nog steeds sprake van een karak teristiek stukje Soest. De tredmolen dient binnen zes weken verwijderd te worden, op straffe van een dwangsom. De CDA-fractie heeft in haar vergade ring van 3 mei unaniem de heer Henk Koning tot nieuwe fractievoorzitter ge kozen. Koning wordt lid van de com missies Algemene Bestuurszaken en Sport, Onderwijs, Welzijn en Milieu. Hij is 54 jaar en geeft leiding aan een automatiseringsafdeling van de ABN- AMRO-bank in Amsterdam. Van 1978 tot 1982 was Koning lid van de CDA-fractie van Nijeveen en van 1980 tot 1995 lid van de CDA-ffactie van Provinciale Staten in Drenthe, waarvan de laatste jaren als fractievoor zitter. v.o.f. bloemen planten decoraties Middelwijkstraat 28 3764 CC Soest Tel. 035 - 601 23 36 Fax 035 - 602 94 12 Op 1 mei bestond de vestiging Soest van het accountantskantoor Boy mans Partners precies een jaar. In het afgelopen jaar heeft het kantoor aan de Kerkstraat 85 zich in Soest een eigen plaats verworven. Boymans Partners werd in 1977 in Den Haag opgericht en verhuisde later naar Zeist. Vanuit de hoofdvestiging worden uiteraard zeer nauwe banden onderhouden met de Soester vestiging, die onder leiding staat van Martin Jak, accountant-administratieconsulent. Het kantoor heeft alle disciplines in huis met betrekking tot accountancy en belastingwetgeving, en. het beweegt zich op een zeer hoog niveau als het om advisering en deskundigheid gaat. Sinds de vestiging in Soest speelt Boy mans Partners ook in de regio een belangrijke rol. Dat is overigens niet ten koste gegaan van de persoonlijke aandacht voor de klant, reden waarom de firma bewust gekozen heeft voor een "laagdrempelige vertrouwensrela tie," zoals Martin Jak het formuleert, "met de charme van een klein kan toor." Meer informatie: Boymans Partners Soest, Kerkstraat 85, tel. 6024600, fax 6016710. Deze actie is geldig t/m za. 15 mei '99 3743 BB BAARN Laanstraat 65 (035) 541 5418 3761 CJ SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat 7 (035) 601 4488 Op zaterdag 8 mei loont het zeker de moeite om langs te komen bij de We reldwinkel in Soest (naast het post kantoor op de Steenhoffstraat). Er wordt zoals al vele jaren koffie ge schonken voor de fietsers die mee doen aan de landelijke fietsdag van de ANWB en natuurlijk voor alle bezoekers van de Wereldwinkel. Maar dit jaar gebeurt er meer! Vanaf 9 uur wordt er eerlijke koffie geschonken met honingkoek. Er worden gratis proefzakjes van deze lekkere koffie uit gedeeld, zodat u ook thuis eens kunt proberen. Vanaf 12.00 uur worden er Quinua-flensjes gebakken met vullin gen van wereldwinkelproducten zoals ananas en honing. Natuurlijk zal er, zoals altijd, veel infor matie over alle producten te krijgen zijn, maar de aandacht deze dag zal vooral op de foodproducten gericht zijn. Dit omdat 8 mei de Europese We reldwinkeldag is en het startschot van de Europese actie tegen het voorne men van de Wereldhandelsorganisatie WTO de wereldhandel in landbouw producten te liberaliseren. Meer vrij handel veroorzaakt meer export van goedkoop voedsel naar het Zuiden; het inkomen en de werkgelegenheid van duizenden boeren en boerinnen Een groep van 42 Soester ouderen is af 'gelopen maandag met overgoten terrasjes- en een driegangendiner in Meteren. De het VOS-project (Vereenzaming Ouderen Soest) op stap ge- bus vertrok 's middags bij Molenschot en keerde daar 's avonds weestnaarde bloeiende Betuwe. Begeleid door acht vrijwilligers ook weer terug. De bustocht werd mogelijk gemaakt door een (en huisarts Paul Walter) maakten ze een prachtige tocht, waar- royale gift van de Rotaryclub Baarn/Soest, die de totale kosten bij onderweg ook genoten werd van koffie en gebak -op zon- voor haar rekening nam. Foto: Goos van der Wilt Quinua behoort tot het traditione le voedsel van de bevolking van de Andes. De Inca's noemden het wondergraan. Meer dan 5000 jaar verbouwden zij dit op gierst lijken de gewas in de bergen van de An des. Wat Quinua zo bijzonder maakt is de hoge voedingswaarde. Het is zeer eiwitrijk, het bevat bij voorbeeld tweemaal zoveel eiwit ten als bruine rijst. Ook de Span jaarden waren destijds onder de indruk van dit inheemse voedsel. Zij zagen daarin de'oorzaak van de grote weerbaarheid van de In ca's. Zij spraken over het "Duivels- voedsel" en verboden de verbouw. Tegenwoordig wordt dit zeer even wichtige graan, dat groeit tot op een hoogte van 4000 meter, ver bouwd door kleine boeren uit Bo livia en verkocht door de Wereld winkels. wordt daardoor bedreigd. De Wereld winkels pleiten bij de Europese Com missie en bij Europarlementariërs voor 'bescherming van de belangen van ont wikkelingslanden en beperking van de export van goedkoop voedsel vanuit Europa naar het Zuiden. Het eerlijke ontbijt maakt deel uit van deze actie en bijna alle ingrediënten van het ontbijt zijn afkomstig uit het Zui den en met respect voor mens en mi lieu geproduceerd. De producenten ontvangen een eerlijke prijs, die hen en hun families verzekerd van een mens waardig bestaan. De boeren en boerin nen werken onder redelijke arbeidsom standigheden en kunnen door de goe de prijs voor hun producten zelf hun ontwikkeling bepalen. De eerlijke han del van Wereldwinkels kenmerkt zich voorts door voorfinanciering, langduri ge handelsrelatie en assistentie aan producenten bij de ontwikkeling van nieuwe productiemethoden en produc ten. Moederdag Er zal een voorbeeld van een eerlijk ontbijt in de winkel staan: de volgende dag is het moederdag en dit is dus een mooie gelegenheid om deze actie te steunen en ideeën op te doen om moeder te verrassen met een (h)eerlijk ontbijt op bed. Medewerkers van de Wereldwinkel vragen de bezoekers in de winkel ook om een handtekening voor de Jubilee 2000-campagne die nauw aansluit bij de Europese Wereldwinkelactie. De wereldwijde Jubilee 2000-campagne ij vert voor schuldenkwijtschelding voor de 52 allerarmste ontwikkelingslanden. Jaarlijks betalen deze landen 250 mil jard dollar aan rente over hun schul den; daar tegenover ontvangen deze landen gezamenlijk niet meer dan 50 miljard dollar ontwikkelingsgelden. Wanneer de schulden van deze landen worden kwijtgescholden, kan de ar moede in deze landen in 2015 tot de helft worden teruggebracht. De Jubilee 2000-campagne zal eind mei in Keulen haar pleidooi voor schuldenkwijtschel ding overhandigen aan de regeringslei ders van de G8, de zeven rijkste indus trielanden ter wereld en Rusland. Kom op 8 mei naar de Wereldwinkel en laat u eens informeren over de ac ties, kijk rond, doe leuke ideeën op voor moederdag en proef de lekkere producten van de Wereldwinkel eens. Winkelkring Van Weedestraat zet zaterdag 8 mei tenminste 75 moe ders in de bloemen. Dat gebeurt in de zaken in de Van Weedestraat en de Burgemeester Grothestraat, die zijn aangesloten bij de organisatie. In elke winkel worden moeders aange sproken. Ze krijgen een vraag over Soest of omgeving gesteld en als ze die goed beantwoorden, ontvangen ze een roze of een blauwe hortensia, af komstig van Bob's Bloemen. De actie van de Winkelkring Van Weedestraat heeft alles te maken met moederdag (zondag 9 mei). De actie vindt zaterdag plaats tussen 10.30 en 15.00 uur. De familie Kok van de Koninginnelaan en de familie Steman van de Kromme- weg hebben bij de nieuwe Etos-winkel aan de Van Weedestraat een ballon vaart voor twee personen gewonnen. Zij kregen de "tickets" daarvoor afgelopen zaterdag uit gereikt. Wanneer ze de lucht in gaan is nog niet bekend; dat hangt van de weers omstandigheden af. De nieuwe drogisterij/parfumerie kreeg vele honderden wed strijdformulieren binnen. Op de foto de winnaars in gezelschap van Ingeborg Saat van de Etos en een aantal medewerksters en ballonvaarder Arend-Jan Dezijn. Honderden groene en witte ballonnen, gevuld met helium, kozen maandagmid dag het luchtruim bij Yves Rocher Nederland. De cosmetica-fabrikant aan de Nieu- wegracht bestaat 25 jaar en vierde een 'luchtig feestje'. Dat werd ingeluid door toe spraakjes van oprichter J. Kant, die zich twee jaar geleden terugtrok, en zijn opvol' ger W. van der Ploeg. De gekleurde ballonnen waren zodanig bevestigd, dat ze ge zamenlijk een wand van ongeveer dertig vierkante meter vormden en de naam van het bedrijf uitbeeldden. Terwijl ze een voor een de hoogte ingingen, was er voor de medewerkers champagne. Eerder hadden ze al gebak geconsumeerd en later gingen ze met een lelietje-van-dale naar huis.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9