VOS: 'Herinrichtingsplan onveilig' Is er nog wel jeugdwerk? KdK nam afscheid van Ans Dogge Time Out sponsort KVO Sterrenberg straks 'Universum' I Oranje Comité tevreden Agenda Hulpverlening Medische dienst Marianne l woensdag 12 mei 1999 Kerkdiensten Spreekuur raadslid Bert van 't Holt Banden vernield Info van VSB Ornamenten in het groen J Ondernemers ontevreden over gemeentelijk ontwerp In Memoriam Ton Plugge Een leven lang in het klooster Klachten van oud-medewerkers en ouders Grootse plannen voor de toekomst Grote inzet werd beloond Werk aan de weg Jeugdwerk in Dubbeldekker ITAL-dagin luchtvaartmuseum jokknop ideling jsseriekleur nieert met di joardklokken finoc PBOKfVA^i 1 Correspondentie-adres: P. TaaiVan Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Marianne, veel te vroeg moeten wij afscheid nemen van jouw Ton. Jouw Ton en onze voorzitter kwam 7V2 jaar geleden bij onze bridgeclub in Soesterberg. Al spoedig merkten we dat er niet zomaar een bridger was binnen gekomen. Nee, dit was een man met passie en vuur voor deze edele denksport. Ook we in hem niet alleen een goede scheids rechter erbij hadden gekregen, maar ook een wedstrijdleider, ja zelfs een voorzitter. En die zijn we nu alle maal plotseling weer kwijt. Het 'waarom' vragen wij ons altijd af, maar antwoord krijgen we nooit. Ton, je had al langzaam laten door schemeren dat dit wel eens je laat ste jaar in Soesterberg zou kunnen zijn. Bij diverse mensen wasje al aan het polsen wie jouw taken zouden kunnen overnemen. Je had zelfs al twee nieuwe mensen voor het be stuur gevonden. Maar dit had nooit de bedoeling kunnen zijn. Je zou sa men met Marianne je biezen pak ken. Je hoopte nog één keer elders een laatste klus op te knappen alvo rens je met pensioen zou gaan en zeeën van tijd zou krijgen om te bridgen. Ton, je had meerdere pas sies. Een van deze passies was je Alfa. De 156 pronkte reeds als screensaver op je PC. Als wij dan gingen viertallen en jij had chauf- feursdienst in je Alfa, dan genoot je dubbel. Eerst rijden in je hobby en daarna spelend voor je hobby. Want dat het hobby was, heb ik aan den lijve ondervonden. Vorig jaar tijdens de zomercompetitie kwam ik met mijn 15-jarige zoon de zaal in en al vorens wij ons eerste spel zouden spelen, ging je even naar hem toe en zei: 'Weetje wat zo leuk is om al op 15-jarige leeftijd tegen die ouwe lui te spelen. Je hebt toch overal lak aan'. Dat was Ton ook, ten voeten uit. Met militaire precisie kon je een avond leiden, maar even zo makke lijk blies je op je nagels wanneer je weer eens een onmogelijk contract langs de afgrond binnensleepte. Dit alles zullen wij missen, we zullen jouw missen, we missen je nu al. We beloven dat we jouw naam bij onze bridgeclub nooit zullen vergeten. Ton, bedankt voor alles wat je ons hebt gebracht. Wij wensen Marian ne, ouders en verdere familie heel veel sterkte in de komende tijd. Een lid van de bridgeclub sportief iierstuk Jgescbakeld verstelbare met de .SOESTERBERGSEmCOURANT Zondag 16 mei 1998 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 voorgangers: pastor v.d. Heijden en ds. Nawijn. Donderdag Oecumenische viering voorganger: aalmoezenier Duivenvoor de Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15,15.30 en 18.00 uur. De kapel is de gehele dag geopend. HERVORMDE GEMEENTE en GEREFORMEERDE KERK (Samen op Weg) VREDEKERK, Gen.Winkelmanstraat 101. 09.30 ds. W. Woltjer, Amersfoort STERRENBERG De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 mw. Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 dhr. Mark Six Huisarts Donderdag 08.00 - vrijdag 08.00 F.P. Prause, Oude Tempeilaan 6 tel. 35 1517 Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10 tel. 35 1700 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467 (na af spraak). weekendienst na afspraak of via ant woordapparaat hoort men wie er dienst heeft. GEBOREN 3 mei Michael Sander zoon van Martin en Monique Faasse, Chr. Huijgenslaan 102 OVERLEDEN 5 mei Ton Plugge (51), Kamerling On- neslaan 16. Opgaven: tel. 351252. Centraal Meld Punt (CMP) Vrijwilli gerswerk Rode Kruis: te. 035-603 1119 Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Op woensdag 12 mei houdt Bert van 't Holt, Soesterbergs raadslid voor Ge meentebelangen in Groen Soest, spreekuur. Dit spreekuur is van 19.30 uur tot 20.00 uur in de bibliotheek in Soesterberg. Voor de zomervakantie is er ook nog spreekuur op woensdag 9 juni. Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde aan de Mercury de banden van een fiets en van een auto vernield. De auto stond in het parkeervak en de fiets tegen het huis aan. Van de daders ontbreekt verder elk spoor. Rademakerstraat De verbetering van de Rademaker straat lijkt nu op korte termijn van start te kunnen gaan. Samen met anderen is de VSB daar zeer intensief mee bezig geweest. Er waren nogal wat hinder nissen te nemen zoals de plaats van de markt, de bus, parkeren, oversteken, plaats van de -ondergrondse- contai ners. De VSB is tevreden over het plan. Op dinsdag 18 mei zal Hanneke van Dijk een dia-presentatie houden met als titel 'tuinornamenten in het groen'. Ornamenten zijn 'in'. Te pas en te on pas worden deze toevoegingen in de tuin geplaatst. Als dat goed gebeurt, vormen ze een organisch geheel met de omgeving. Zij geven de tuin iets extra's, planten en ornamenten versterken el kaar en een goed geplaatst ornament doet de planten beter uitkomen. Groenauteur Hanneke van Dijk kan door vele reizen en jarenlange ervaring hierover vertellen; zij zal dit illustreren met dia's van ornamenten in diverse landen, waarbij de tuin de belangrijkste rol speelt. Deze bijeenkomst wordt ge organiseerd door Groei en Bloei, afde ling Zeist en vindt plaats in gebouw Calvijn aan de Bergweg, aanvang 20.00 uur. iedereen is welkom, de toe gang is gratis. In leven luitenant-kolonel bij de Ko ninklijke Landmacht en werkzaam bij de Inspecteur Generaal van de Krijgs macht in Hilversum, in zijn woonplaats Soesterberg kende men hem als voor zitter van de plaatselijke bridgeclub: Ton Plugge. Geboren op 15 juni 1947, overleden op 5 mei 1999, in de leeftijd van bijna 52 jaar. In de vroege morgen uren van maandag 26 april werd hij thuis getroffen door een hartinfarct en raakte daarna in een coma waaruit hij niet meer is ontwaakt. Aan een dyna misch leven kwam ineens een einde dat niemand had verwacht. Nooit ziek, altijd bezig. 'Als ik niets doe ben ik nog druk in mijn gedachten', was eens zijn gezegde. Als voorzitter van de plaatse lijke bridgeclub had hij heel wat plan nen om in het jaar 2000 het 55-jarig bestaan te vieren. Een inspirator bij uit stek die nu node wordt gemist. Zater- ig 8 mei werd in De Zwaluwenberg in Hilversum, de plaats waar hij werk te, door collega's en vele anderen af scheid van Ton genomen. Maandag 10 mei was er in het Officierscasino een indrukwekkende afscheidsplechtigheid, waarna hij werd overgebracht naar het crematorium Den en Rust te Biltho- ven. Zijn echtgenote Marianne mag te rugzien op een gelukkig huwelijk dat 28 jaren mocht bestaan. Moge zij de kracht vinden om dit smartelijk verlies te dragen. Dat hij moge rusten in vre de. Zaterdag 15 mei 15.30 KVO 1-Ermelo 1, KVO-terrein Zondag 16 mei wijnproeven, Proefkelder Maandag 17 mei rondje Soesterberg, radio Soest Woensdag 19 mei 14.00 disco, Dubbeldekker. Het Kontakt der Kontinenten nam voor de tweede keer afscheid van één van haar pioniers, mw. Ans Dogge (62). Na dertig jaren inzet van heel haar wezen werd ze feestelijk uitge luid met onderstaand lied. "Het is nu dertig jaar geleden, dat jij wéér in het klooster ging. Je kwam het KdK toen binnen en was nog maar een heel jong ding. Het KdK was toen nog klein en de gangen waren nog van steen. Je was bestemd voor het huis houden en daarin zag je echt geen been. Met paters, broeders en met nonnen was het hier echt soms dolle pret. Met Dick, met Rijk, met Jan en Hennie werden de bloemetjes 's nachts' buiten gezet. En stonden maandag om half tien de MTS-ers op de stoep, dan stond jij bijkans al te grienen: op vrij dag weer zo'n troep. Je moest de vloe ren boenen, poetsen. De ramen was sen en zo meer. De bedden opmaken en luchten, dat laatste keer op keer. Je was als de witte tornado die raasde dwars door het gebouw. In lente, zo mer, herfst en winter, bleef jij aan dit principe trouw. Je bent van Utrecht steeds gekomen,' dat had veel voeten in de aard. En met het toenemen der jaren, werd dat een autootje wel waard. Verbijstering in de vroege ochtend, toen het autootje er niet meer stond. Ontzetting toen je wilde starten, maar je het stuur nergens meer vond. De eetzaal heeft in al die jaren veel aan dacht en veel tijd gevraagd. En met de toename van de gasten voelde jij je wel eens belaagd. Je bent dan ook met hart en nieren lid van de nieuwbouwgroep geweest. En toen het restaurant ging draaien was dat voor jou een groot feest. Je hebt in stilte veel gestreken, de linnenkamer was je stek. Maar als je 't een of ander niet zinde dan had je best een grote b.. mond. Eerlijkheid dat was je motto, werken dat was je devies. En zag je het eventjes niet zitten dan was je te vinden op de skies. Ans, helaas ga je ons verlaten. De racefiets is al uit het vet. De wandeltochten zijn besproken, de skies zijn alweer klaargezet. We wensen je het allerbeste. Hals und beinbruch en een goede start. We zul len je hier node missen, maar uit het oog is niet uit het hart. Refrein: Maar nu ga je ons verlaten. Je houdt het werk hier voor gezien. We zullen je node missen. Je krijgt van ons een dik ke tien." Het vlaggeschip van Korfbal Vereniging Oranje (KVO) heeft in de uitbaters van Sportcafé Time Out in de Banninghal een nieuwe sponsor gevonden. Op het ter rein van KVO werd het eerste team vlak voor de wedstrijd, die ze met ruim ver schil wonnen, van de nieuwe shirts voorzien. Ton Plugge. >e Verenigde Ondernemers Soester- terg (VOS) is mordicus tegen het ge- neentelijke plan voor de herinrich- ing Rademakerstraat. Het is niet overeenkomstig de afspraak en leidt ot meer onveiligheid, aldus de VOS. De VOS is wel gevraagd naar zijn me ting, maar daar is naar zijn mening ver- jer niets meegedaan. De middenstan- lers zijn daarom ontevreden. Voorzit ter Wim Putman: "Het bestuur van de jyerenigde Ondernemers Soesterberg is ~ievig teleurgesteld in het ontwerp dat le gemeente nu voor de Rademaker- itraat heeft gemaakt. De VOS is met tame geschokt over het feit, dat de ontwerpers van de gemeente Soest vol ledig voorbij zijn gegaan aan de doel stelling, te weten een invulling van de straat, waar men ruimschoots en voor al veilig kan parkeren, veilig kan winke len, wonen en werken.' 'De aanleiding tot de herinrichting was, dat er door de verhoogde parkeerdruk zowel dubbel geparkeerd werd, alsook op plaatsen waar dit weliswaar kon, maar (nog) niet mocht, waardoor er in zijn geheel een zeer onveilige situatie was ontstaan. Vooruitlopend om dit probleem op te lossen, is er op verzoek van de VOS een proefvak parkeren ge maakt, met de afspraak dat indien dit succesvol zou zijn, deze vorm van par keren in de gehele straat doorgevoerd zou worden. Dit is nu slechts zeer be perkt in het plan doorgevoerd.' Sterrenberg was destijds een voor de buitenwereld afgesloten groot ge bouw, waarin geestelijk gehandicap te mensen werden verzorgd. In de loop der jaren is het een open ruim te geworden waarin zorgvragers met plezier wonen. De plannen voor de toekomst zijn nog grootser: een eigen dorp, bewoond door zorgvragers en 'gewone' burgers uit de regio, met als naam 'Universum'. Het bestuur van de Stichting Abrona heeft grootse plannen voor het Ster renberg van de toekomst. De huidige gebouwen zullen over tien tot vijftien jaar vervangen worden door nieuwe woningen. Het plan is niet nieuw, de vorige directeur drs. Nico Speelman liet zich in soortgelijke termen al uit en moet als de vader van de gedachte wor den beschouwd. Het huidige bestuur, onder leiding van drs. Nico Peelen met mw. Margriet Euverman, divisiemana ger Wonen Sterrenberg, heeft het plan meer vaart gegeven. Het betekent dat de huidige 330 zorgvragers die op het terrein wonen tot 260 zullen worden teruggebracht. Velen van hen, de meest mobiele zorgvragers, wonen al geruime tijd in de plaatsen rondom Sterrenberg. Bestaande gebouwen zullen worden afgebroken waarvoor kleine woningen in de plaats komen, waarin zowel zorg vragers als 'gewone' burgers kunnen wonen. Gedacht wordt aan oudere mensen die met enige hulp zelfstandig kunnen wonen. Deze hulp wordt dan geleverd door de voorzieningen die op de locatie Sterrenberg aanwezig zijn. De plannen moeten over een periode van tien tot vijftien jaar zijn gereali seerd. De huidige gebouwen zijn dan afgebroken en in plaats daarvan wor den ongeveer een paar honderd wo ningen gebouwd. Mogelijk dat een paar paviljoens zullen blijven bestaan. Het plan moet nog worden voorgelegd aan de gemeente Zeist en de provincie Utrecht. e zeven leden van het Oranje Comi- konden met tevredenheid terug kij- ïn op het vele werk dat zij hebben ;rricht om 30 april Koninginnedag, mei Dodenherdenking en 5 mei evrijdingsdag te doen slagen. De ge- achten gaan nu al uit naar de feest agen van het jaar 2000. ch, zo'n dag als 4 mei regel je toch ven. Moet je daar als Oranje Comité u zoveel werk voor verzetten?' Zo- aar een opmerking van iemand die er :ennelijk niet meer van wist dan z'n leus lang was. Om die reden werd wij- :lijk door een lid van het Oranje Co- iité niet op de vraag gereageerd. Maar •p 4 mei stond het volledige comité 'el om kwart voor tien in het Officiers 'asino, waar ze vervoerd werden naar le vliegbasis Soesterberg. Daar werd iamens de Soesterbergse bevolking ■en krans gelegd. Dan moet je wel zor- ;en dat die krans er is en als blijkt dat >uiten hun schuld ook nog de verkeer- [de krans werd bezorgd, dan zie je alleen 'maar een paar fonkelende ogen. Alles was perfect geregeld en besproken en derden maakten een vergissing die ze daarna met veel moeite weer recht konden trekken. 's Middags om drie uur stonden ze bij het monument: vooroefenen. Om vier uur in de Caroluskerk om ook daar al les in orde te brengen. Vanaf 18.30 uur ontvangst van gasten en regeling in de Caroluskerk. De Stille Tocht aanvoeren en bij het monument de touwtjes strak in handen houden waardoor het weer een heel bijzondere herdenking werd. Vervolgens in de Drie Eiken gasten te woord staan tot de laatste zo om streeks 22.00 uur vertrok. Daarna kon den zij vertrekken, nadat eerst alles weer netjes was opgeruimd. En dat doe je even 'zo tussen neus en lippen' door. Collectebussen werden zodanig ver spreid dat elke straat in het vliegdorp bezocht zou worden en men het Oran jeboekje kreeg. Maar als sommige col lectanten hele gedeelten van een straat overslaan sta je als comité met de rug tegen de muur. Een zwarte markt op het Dorpsplein organiseren is voor ie dereen leuk, maar waarom laten juist ouderen hun niet verkochte spullen daar zomaar achter? De leden van het comité, die toch al bijna op hun tand vlees liepen, moesten de rotzooi van een ander weer opruimen. Financieel zijn ze met de hakken over de sloot gesprongen, want veel dingen die vroeger gratis waren moesten nu betaald worden. En toch zeiden ze aan het eind van woensdag 5 mei Bevrij dingsdag, waar ze ook weer in touw waren: 'We zijn blij en dankbaar dat al les zo goed en mooi is verlopen!' De zeven jonge mensen, gemiddeld ruim 20 jaar, hebben het vliegdorp enkele daverende dagen bezorgd waarvoor wij hen zeer dankbaar zijn. 'Een voorbeeld: op dit moment zijn er 125 officiële parkeerplaatsen in de straat. In het huidige plan heeft men 85 parkeerplaatsen gesitueerd, waarvan 4 voor invaliden. Het moet toch voor een ieder duidelijk zijn, dat indien dit plan 'zo' wordt uitgevoerd, de onveilig heid in de Rademaker straat alleen maar kan toenemen. Deze onveiligheid geldt niet alleen overdag, maar ook 's avonds aangezien dan de horeca, dans- en sportscholen en overige avonddienst- verleningen veel mensen aantrekt. Het probleem wordt niet opgelost, maar vergroot. Putman wees voorts op het gebruik van de weg door bromfietsers, wat volgens hem de veiligheid evenmin ten goede komt. Deze maatregel is overigens het gevolg van landelijke regelgeving. De herinrichting van de Rademakerstraat zal in de komende weken in deze krant per onderwerp worden toegelicht, ten einde een ieder optimaal te informeren. Banningstraat Sinds 3 mei wordt op de aansluiting van de Banningstraat op de Amers foortsestraat een rotonde aangelegd. In verband daarmee is toch een volledige afsluiting van de Banningstraat tussen de Amersfoortsestraat en de Oude Tempellaan nodig. Vanwege de eerdere mededeling van de provincie Utrecht, dat het verkeer "weinig hinder" zou ondervinden, was aangenomen dat het verkeer om en tussen het werk door werd geleid. Bussen en bushaltes De afsluiting van de Banningstraat grijpt diep in op de busbediening van Soesterberg. Per buslijn is het volgende gewijzigd. Buslijn 52 Utrecht - Zeist-Noord - Soesterberg - Amersfoort: De halte "Oude Tempellaan" op de Banningstraat is vervallen. De haltes "RK Kerk" en "'t Zwaantje" op de Rademakerstraat worden wel bediend. Na deze halte rijdt lijn 52 via de Veldm. Montgomeryweg naar de Amersfoort sestraat. Deze aanpassing duurt naar verwachting tot vrijdag 21 mei. Buslijn 52 Amersfoort - Soesterberg - Zeist-Noord - Utrecht: Omdat de noordelijke toegang tot het dorp Soesterberg is afgesloten, zouden de haltes "Oude Tempellaan" op de Banningstraat en "'t Zwaantje" op de Veldm. Montgomeryweg alleen via een omleiding bereikt kunnen worden. Voor zo'n omleiding ontbreekt de rij tijd, omdat de bussen momenteel op andere plaatsen al grote vertragingen oplopen. De haltes "Oude Tempel laan" op de Banningstraat en "'t Zwaantje" op de Veldm. Montgo meryweg zijn vervallen. De bussen van buslijn 52 stoppen nu op een tijdelijke halte op de ventweg langs de Amers foortsestraat. Reizigers van buslijn 74 kunnen het beste bij de halte "Kontakt der Kontinenten" overstappen op buslijn 52. Deze aanpassing duurt naar verwachting tot half juni. Buslijn 56 Doorn/Driebergen - Zeist- Centrum - Soesterberg - Amersfoort: Alle gebruikelijke haltes blijven be diend. Na de Oude Tempellaan rijden de bussen via de Banningstraat en Veldm. Montgomeryweg naar de Amersfoortsestraat. Zij stoppen dan niet bij de halte "'t Zwaantje" op de Veldm. Montgomeryweg. Deze halte wordt normaal ook alleen richting Zeist bediend. Het omrijden kost ca. 4 minu ten extra rijtijd. Hierdoor zijn aanslui tingen minder zeker. Deze aanpassing duurt naar verwachting tot vrijdag 21 mei. Buslijn 56 Amersfoort - Soesterberg - Zeist-Centrum - Driebergen/Doorn: Vanaf de Amersfoortsestraat rijden de bussen via de Veldm. Montgomeryweg en de Banningstraat naar de Oude Tempellaan en vervolgens de gebruike lijke route. Alle gebruikelijke haltes blij ven bediend. Het omrijden kost ca. 4 minuten extra rijtijd. Hierdoor zijn aan sluitingen minder zeker. Deze aanpas sing duurt naar verwachting tot half juni. Buslijn 74 Soest - Soestduinen - Soesterberg - Soestduinen - Soest: Vanaf de Amersfoortsestraat rijden de bussen via de Veldm. Montgomeryweg en de Banningstraat naar de Oude Tempellaan en vervolgens de gebruike lijke route. Alle gebruikelijke haltes blij ven bediend. Het omrijden kost ca. 4 minuten extra rijtijd. Hierdoor zijn aan sluitingen minder zeker. Reizigers van buslijn 74 kunnen het beste bij de hal te "Kontakt der Kontinenten" over stappen op buslijn 52. Deze aanpassing duurt naar verwachting tot half juni. Soesterberg kende een dynamische Stichting Jeugdwerk, met bijna elke dag één of meer activiteiten. Na de fusie met Stichting Balans is het op dit gebied in het vliegdorp stil gewor den. Ouders hebben zo hun vragen en opmerkingen die recht hebben op een duidelijk antwoord. Soesterberg kende vele jaren lang een dynamische groep mensen die samen de Stichting Jeugdwerk Soesterberg vormden. Vanwege bezuinigingen was een fusie met jeugdwerk Soest het enige alternatief en ging men verder onder de naam Stichting Balans, ge vestigd in Soest. Sinds die tijd is er nogal wat veranderd, vinden oud-me dewerkers van Stichting Jeugdwerk, en niet in het voordeel van Soesterberg. Volgens hen gaan de activiteiten pri mair naar Soest en het schijnt dat Soesterberg op basis .van het verleden maar moet redden. Zo noemen ze on der andere de intocht van Sint Nicolaas vorig jaar. Waarom daar wel met een Disco Kinderinstuif, woensdag 19 mei, 14.00-15.30 uur voor kinderen van 4- 12 jaar, kosten J 1,50. Basketbaltoernooi Vrijdag 21 mei van 19.00-21.00 uur, sportzaal Burgstede voor kinderen van 12 t/m 16 jaar, kosten J 2,50. Bingo Kinderinstuif, woensdag 26 mei, 14.00-15.30 uur voor kinderen van 4- 12 jaar, kosten J 1,50. Informatie/aanmelding: Houssein Alaoui, tel. 035-6021987 of in de Dubbeldekker, tel. 353411. Woensdag 12 mei 19.30 spreekuur raadslid, bibliotheek. helikopter en moest Soesterberg zich maar redden? Als je iets doet, dan doe je dat collectief, is hun mening. Ook plannen voor het zomerkamp op het terrein van Sterrenberg krijgt vol gens hen te weinig directe en financiële ondersteuning. Uiteraard werd dit voorgelegd aan Houssein Alaoui, de beroepslaacht van Stichting Balans. Hij is het niet eens met die opvatting en wil dat gaarne in de krant van woensdag 26 mei a.s. uitleggen. Zondag 16 mei staat het Militaire Luchtvaart Museum in betteken van de Italiaanse motoren. Tussen histo rische vliegtuigen zullen diverse mer ken in jonge en soms heel oude uit voeringen te zien zijn. Motorliefhebbers kunnen dan hun hart weer ophalen in het Militaire Lucht vaart Museum tijdens de Soesterberg se 'TT-dag', waar niet de snelheid, maar de schoonheid van vele motoren te zien en te horen zal zijn. Het is weer de jaar lijkse ITAL-dag, waarin Italiaanse mer- kenclubs als Agusta, Ducati en Moto Guzzi hun mooiste motoren tonen met als achtergrond historische vliegtuigen. Prachtige gerestaureerde oldtimers en moderne snelle tweewielers zijn er te bewonderen. Van 's morgens tien tot 's middags vijf uur is iedereen welkom en uiteraard is de toegang gratis. Ook zijn er voldoende zaken aanwezig die de inwendige mens kunnen versterken. Met andere woorden: een mooi dagje uit op de ITAL-dag. Bezoekers op motoren kunnen deze op het terrein van het museum parkeren. Voor auto mobilisten is buiten het museumterrein op loopafstand parkeergelegenheid. Het Militaire Luchtvaart Museum ver wacht op zondag 7.500 tot 10.000 be zoekers.

Soester Courant | 1999 | | pagina 11