139 ;e 098 1000 'De ideale mix van talent en routine' n Hees kan nog hopen op promotie VVZ '49 is EERSTE KLASSE!!! BEL- SS WZ'49 wil Van Hanegem als spil WZ'49 in laatste duel niet imponerend, wel effectief RBEKKEN Harald Wernsen 'half blij' Doek valt voor hockeydames PAGINAul WOENSDAG 12 MEI 1999 Beuken rijdt wéér al e Bromfiets premies aan flarden! WA-PREMIES 1999 SOESTER COURANT PAGINA 15 Kampioen VVZ 49 heeft grens van mogelijkheden nog niet bereikt VOETBAL zaterdag Soesters in wachtkamer na 6-3-overwinning op VVA'71 VOETBAL HANDBAL Saskia van de Berg nieuwe trainster heren Smeeing/BDC Drie, vier spelers gezocht voor versterking selectie VOETBAL VOETBAL zaterdag Wij willen en kunnen door met deze groep. Wie vergelijkt leest de Soester Courant LTC Soestdijk verzuimt winst te pakken TENNIS Spanning te groot in laatste duel HOCKEY KORFBAL Jan van de Kuil volgt Jongeneel op bij Eemvogels Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers VOETBAL zondag Blamage voor SEC-zondagbij BFC: acht-één Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet. ER LITERPAK ,F'VAN SPAKENBURG G SAMEN MET Eemnes, Eemdijk en Bunschoten-Spakenburg. Andere plaatsen ook een lage premie ui.. ...or (pjj23.)bezorg-brommers. De selectie van VVZ'49 wordt zowel in- als extern gezien als een ideale mix van talenten routine. Zoals de zaken er nu voor staan, blijft iedereen, behalve Ton Wolf- speelt goed voetbal. Ik heb een goede keus gemaakt," zei De Rooij die na SEC, NVC, HVC, wederom SEC en Veensche Boys zijn zesde titel vierde. De 34-jarige linkspoot heeft er even aan gedacht zijn voetbalperiode af te bouwen bij SEC, maar blijft bij WZ'49. "Zoals ik me nu voel, hou ik het nog wel een jaar vol. Deze ploeg heeft heel veel mogelijkheden. Sommi ge jongens, zoals Jordie Brouwer, we ten niet half hoe goed ze kunnen voet ballen, maar ik denk wel dat we twee, drie versterkingen moeten hebben. Het gat met de top van de eerste klasse is erg groot." Ook de jonge aanvoerder Ruben de Goede ziet het belang in van een bre dere selectie. Zoals het er nu naar uit ziet, zal hij er volgend seizoen bij zijn. "Op dit moment heb ik nog geen con crete aanbieding gehad. Een club uit de hoofdklasse wilde wel praten, maar daar had ik geen zin in. Er moet een hele goede vereniging komen, anders blijf ik lekker bij VVZ'49 voetballen." Net als zijn 'jaargenoten' Hidde Reits- ma en Jordie Brouwer vindt hij dat de Soesters de terechte kampioen zijn. "De ploeg heeft in een dal gezeten, maar de laatste drie wedstrijden zijn we er goed uitgekomen, iedereen heeft het goed opgepakt. Het is niet alleen voor ons fantastisch, ook voor de club is het ongelofelijk mooi." Brouwer vijzelde met drie treffers tegen Desto (5-2) zijn productie op tot acht tien doelpunten, maar vond dat van minder belang. "Het gaat om WZ'49 en niet om mij. Qua voetbalintelligen tie waren FC Horst en Advendo mis schien sterker, maar wij hebben de meeste punten van de kleintjes ge pakt." Hidde Reitsma: "De laatste wedstrijden hebben we gepresteerd, zoals we moesten. De neuzen stonden dezelfde kant op." sen. De grenzen van de mogelijkheden van de spelersgroep zijn nog niet bereikt, ook niet na de vierde promotie in vijfjaar, waardoor VVZ'49 eersteklasser is geworden. 'WZ'49 zoekt het hogerop'. Antonio van den Hengel bedacht begin jaren negentig de slogan voor de groenwit- ten. De WZ-er in hart en nieren is vrijgezel, maar gaat met zijn club naar bed en staat er weer mee op en kan binnenkort uitnodigingen ver wachten van PASO en Spirit om hel derziende waarnemingen te verrich ten. Van den Hengel ziet de toekomst scherper dan bijvoorbeeld de voor speller Nostradamus, want voor de vierde keer in vijfjaar konden aan de Eemweg de champagneflessen wor den ontkurkt Kampioen word je tegen de 'kleintjes'. Iedereen roept het, WZ'49 bewees het. In de acht duels tegen de nummers twee tot en met vijf kwamen de Soes ters niet verder dan twee zeges en twee gelijke spelen. Maar tegen de zeven overige tegenstanders werden veertig van de 42 beschikbare punten gepakt. Het was daaraan te danken, dat WZ'49 voor het eerst in de vijftigjari ge geschiedenis de eerste klasse van het zaterdagvoetbal binnenstapte. Dat had niemand kunnen denken, toen vorig jaar Hierden op een 0-1- voorsprong kwam in de promotiewed strijd. Een toevalstreffer (eigen doel punt), een minuut of tien voor tijd, hielp WZ'49 toch verder. Henri Kalk volgde Henk van Asch op, doelman Daniël .Hilhorst en libero Ronald de Rooij werden aangetrokken, de eigen kweek bleef. Dit seizoen voerde WZ'49 zeventien van de 22 speelda gen de ranglijst aan. "Vorig jaar heb ik een paar keer geke ken en toen wist ik het, deze ploeg 'Ideale mix' "Dit is de ideale mix van talent en rou tine," sprak Hilhorst die met zijn 27 jaar voor de balans zorgt tussen de twee 'generaties'. "Voetballend heb je gewoon de beste ploeg. En we hebben een goede trainer die geen gekke din gen doet en niet staat te schreeuwen langs de lijn. Kalk was net zo belangrijk als wij." Natuurlijk ontkwam de Veenendaalse oefenmeester niet aan de traditionele koude douche. "De ontlading bij de spelers is enorm, bij mijzelf natuurlijk ook. Het jaar zat vol pieken en dalen, maar dat heeft met de onervarenheid te maken. De ploeg is zeer jong en geta lenteerd, het moet nog groeien. In de eerste klasse hoeven we voor niemand onder te doen. We spelen fris en her kenbaar voetbal. Er wordt daar alleen slimmer en tactischer gespeeld. Dit sei zoen hadden we de pech dat elke te genstander zich aan ons aanpaste, om dat wij de te kloppen ploeg waren. Vooral als ze een zeer korte dekking hanteerden of fysiek speelden, dan kreeg de ploeg het moeilijk." In het laatste kwartier gunde de trainer Ton Wolfsen de speeltijd die hij mini maal verdiende. Bij zijn tweede balcon tact scoorde hij bijna. "Gijs (Schaap- red.) haalde zowat de bal voor m'n voeten weg." Wolfsen kwam een jaar of acht geleden naar WZ'49, nadat Jan Stroomberg hem bij Soest had ge passeerd, en neemt nu met de vierde promotie in vijf jaar afscheid. In de winterstop overwoog hij tussentijds te stoppen. "Ik dacht: hoe hoger je speelt, hoe meer er wordt gevoetbald. Dat is dus niet zo en dat is me als voet balliefhebber tegengevallen. Als je bo vendien vier, vijf keer achter elkaar op de bank begint en je bent dat niet ge wend, dan is dat moeilijk. Vooral als je zelf het gevoel hebt, dat je in het veld hoort te staan. Er zijn jongens geweest, die zeiden: maak het af, je hoort erbij. Toen heb ik besloten het seizoen af te maken," aldus de 35-jarige midden velder. Brouwer: "Voor WZ'49 is het een enorme teleurstelling dat Ton stopt. Ik heb voor hem het allergrootste respect, hij is een weergaloze voetballer." De opmerking van de jonge Brouwer te kent de sfeer bij VVZ'49. De Rooij: "Het is een heel leuk team, het klikt. Op donderdagavond kwamen we met z'n allen op de fiets naar de trai ning Strijdlustig "Het is nog te leuk om te stoppen," keek Gerard Becker vooruit. Het ren paard stond lang niet altijd in de basis, maar bewees zijn waarde tijdens de in valbeurten. Tegen Desto deed hij dat weer eens met twee 'assists'. "Je weet niet wat er in mei bijkomt, je wordt ouder en gaat weer een klasse hoger spelen," aldus de routinier die nog strijdlustig genoeg is. "Van dit elftal ben ik nog een van de snelsten en ie dereen weet dat ik het van m'n snel heid moet hebben. Het wordt onder schat. Ik ben 35, meestal sta je dan laatste man, maar ik ben nog steeds rechtsbuiten, dat zie je niet meer zoveel. Vroeger kon ik vier, vijf keer een lange sprint trekken, nu moet je slimmer voetballen en na twee of drie keer even je rust nemen." Na zijn drukke werkzaamheden had Becker soms moeite zich op te laden voor de intensieve trainingen van Kalk, maar hij kwam toch. Omdat het moest, maar ook omdat het leuk was. WZ'49 is als eersteklasser een club op niveau geworden, maar zal altijd de gezellige familievereniging blijven. Hees heeft de laatste strohalm gegre pen om promotie naar de vijfde klas se af te dwingen. Op eigen terrein ver sloegen de Soesters VVA'71 uit Rhe- nen met maar liefst 6-3. Hees blijft afhankelijk van de wedstrijd tussen WA'71 en Dalto, doordat het de eerste wedstrijd in de nacompetitie met 2-0 van Dalto verloor. Hees vist achter het net bij winst of een gelijkspel van Dalto. Als de ploeg uit Rhenen met minimaal vijf doelpunten verschil wint, dan kan Hees promotie ook vergeten. Hees en WA'71 werkten een enerve rend duel af. Bij rust stonden de man nen van trainer Ron Daselaar met 2-1 voor door een 'werelddoelpunt' van Peter de Jong, die zijn schor sing ach ter de rug had, en een treffer van Bram de Vries. In de tweede helft regende het doel punten. De ene was nog mooier dan de andere. De Jong bewees zijn waar de voor de Soester ploeg en bracht de score op 3-1 na een uitgekookt lobje over de keeper uit Rhenen. Daarna liep Hees vlot uit na 5-1 door twee goals van Richard Rademaker. Hees leek V\A'71 in deze fase te over lopen en een monsterscore lag in het verschiet, maar diverse kansen werden onbenut gelaten. Vlak voor tijd gunde Daselaar keeper Hans Uit den Boog aard een publiekswissel. De doelman hangt zijn handschoenen aan de wi'- gen. Bovendien mocht Peter van de Deijssel een paar minuten invallen. Van de Deijssel kampte dit seizoen met en kele blessures. Hees liet de touwtjes vieren, waardoor de bezoekers terugkwamen tot een ver schil van twee. Rademaker tekende na een lange solo voor 6-3. Het was zijn derde treffer van de wedstrijd en mo gelijk zijn laatste voor Hees. De zeven tienjarige middenvelder staat in de be langstelling van WZ'49 dat zaterdag naar de eerste klasse promoveerde. Een vrouw staat waarschijnlijk vol gend seizoen aan het roer van het he renteam van Smeeing/BDC. De spe lersgroep had gisteravond een ken nismakingsgesprek met Saskia van de Berg. Het resultaat van dat onderhoud kon niet meer in deze editie worden meege nomen, maar de verwachting was dat er overeenstemming zou worden bereikt over een samenwerking. Van de Berg sprak eerder al met het bestuur, waar bij ook aanvoerder Aijan Roest van de partij was. "Je moet altijd afwachten hoe het in de praktijk gaat. Als degene die voor de groep staat, het technisch en taktisch goed kan brengen, maakt het mij niet uit of het een man of een vrouw is." De Huizense trainster was eerder actief voor damesploegen op eredivisie en eerste divisieniveau. WZ'49 wil Gert van Hanegem inlij ven voor de centrale rol op het mid denveld. Van de zijde van de club is bevestigd, dat er gesprekken gaande zijn met de voetballer die nu bij Hol land speelt Komt de voormalige prof van FC Utrecht naar de Eemweg, dan zal hij de spil van het elftal moeten worden. Van Hanegem heeft nog niet toege- Izegd dat hij voor de groenwitten pl uitkomen. Een andere potentiële 1 nieuwkomer is Richard Rademaker. Dit (zeventienjarige talent vertolkte de afge lopen twee seizoenen de rol van mid- iJiid bij zesdeklasser Hees. Met hem is [al gesproken, maar de Heziaan heeft [de knoop nog niet doorgehakt. Verder [zoekt VVZ'49 nog twee spelers ter versterking van de selectie die dit voet- jbaljaar louter uit inwoners van de ge meente Soest bestaat. "Michel Vlas- winkel is bijvoorbeeld iemand die ik er ig bij zou hebben, maar we hebben [liet met hem gesproken," aldus Anto nio van den Hengel, grensrechter, maar Uoral manager van de selectie. Vlas winkel verkaste vorig jaar van Soest naar FC Hilversum, waar hij niet verder kwam dan het tweede elftal. Van de huidige spelersgroep vertrekt tot dusver alleen Ton Wolfsen (35) die in het tweede van WZ'49 (eerste re serveklasse) gaat spelen. De andere 'oudjes' Ronald de Rooij (34), Gerard Becker (35) en Gert van de Munt (33) blijven, al beseffen de laatste twee dat ze zware concurrentie zullen krijgen van de eventuele aanwinsten. Van den Hengel: "Onze eerste prioriteit is de selectie bij elkaar te houden. Vanaf de D-pupillen starten we volgend seizoen een voetbalschool, waarbij er op sterk te wordt geselecteerd en de talenten extra trainingsmogelijkheden krijgen. Als we de jonge jongens uit het eerste kunnen behouden, kunnen we over een jaar of vijf, zes weer een doorstro ming meemaken." Met het oog op de continuïteit is het daarom van belang dat de jongste lich ting blijft. Tot nu toe heeft iedereen van de 'jonge garde' te kennen gegeven te zullen blijven, net als Daniël Hilhorst die door Soest werd gezien als de ide ale opvolger van Michael van Ee. Met trainer Henri Kalk kwam WZ'49 in de winter al contractverlenging over een. Binnen de selectie geniet de Vee- nendaler gezag van jong en oud. Becker: "Kalk is disciplinair en dat is wat WZ'49 nodig heeft. Als je maar één keer traint, sta je er niet in. Daar door was de trainingsopkomst bijna honderd procent. Niemand haalde het in zijn hoofd op donderdagavond naar een verjaardag te gaan." Zelfs De Rooij, die net zo lastig kan zijn als dat hij goed is, wist meteen waar hij aan toe was en verscheen tweemaal per week op het trainingsveld. Vorige trainers van de libero zullen dat maar moeilijk kunnen geloven. "Als je mij een vinger geeft, ruk ik je hele arm eraf. Kalk voelde dat meteen aan." De mogelijkheid bestaat dat Sjirk Baje- ma terugkeert op het nest van WZ'49. De Amersfoorter leidde de ploeg in de periode 1993-'96 van de eerste afdelingsklasse (vijfde klasse) naar de derde klasse, voordat hij terug keerde naar KWA. Na 26 jaar in het voetbalvak wilde Bajema komend sei zoen tijd voor andere zaken inlassen, maar zaterdag vertelde hij dat er altijd te praten valt over een functie als trai ner van het tweede elftal. WZ'49 ziet voor hem eventueel ook een organisa torische taak op het technische vlak weggelegd. Er is gescoord, door de niet zichtbare Jordie Brouwer die dit seizoen topscorer werd met achttien doelpunten. Wobbe Jan Reitsma, Ruben de Goede, Gijs Schaap, Brou wer en Bas van Doorn genieten van het moment. Bij deze willen wij, als complete selectie van WZ '49, iedereen hartelijk bedanken, van de hoofdsponsor tot en met de trouwste supporters en van het bestuur tot en met de instraling van de shirts bij de wasvrou wen. Het was een geweldig seizoen! Het is grandioos dat wij als eerste én tweede elftal bijna het allerhoog ste van de amateurs gaan spelen. In vijf jaar tijd vier keer promoveren, dat doet niemand ons na. Daarom willen wij iedereen oproepen om lid te worden van de Club van 1000. Die is speciaal in het leven geroepen om onze huidige talentvolle Soester selectie bij elkaar te houden en te zorgen dat alle randvoor- waarden geschapen kunnen worden. U kunt meedoen als privé-donateur, als elftal, met familie of als sponsor, zorg dat u duizend gulden over heeft voor dit succes en om hierop een vervolg te laten komen. Neem contact op met Erik Toonen of Antonio van den Hengel en zij zullen u benaderen. Nogmaals willen wij iedereen bedanken die ons op wat voor manier ook ondersteund heeft en wij- rekenen het nieuwe seizoen weer op u! Tot ziens aan de Eemweg. De gehele selectie van WZ '49 ps: Onze felicitaties gaan ook uit naar het 9e en de F4 van WZ '49 en het le van S.O. Soest. Het vuurwerk werd niet op het veld getoond maar daarbuiten. De toe schouwers staken een kwartier voor tijd vuurpijlen af om het kampioen- schapsfeest van WZ'49 alvast in te iuiden. De wedstrijd tegen het Utrechtse Desto kon echter nimmer boeien, al doen de eindscijfers (5-2) anders vermoeden. Op papier had het een spannend en aantrekkelijk duel kunnen worden. Koploper VVZ'49 tegen een ploeg die nog niet geheel verzekerd was van klassebehoud. Desto moest er dus se rieus voor gaan om ook het komende seizoen weer in de tweede klasse verte genwoordigd te zijn. In de praktijk liep het anders. Beide ploegen konden niet imponeren. De Utrechters probeerden de wedstrijd te maken. Vooral via de gevaarlijke drib belaar Eita Ben Amar doken ze veel vuldig op in de doelmond van de thuisclub. Desto kreeg de eerste moge lijkheid, maar keeper Daan Hilhorst stond paraat. De eerste speldenprik van WZ'49 kwam op naam van Jordi Brouwer. De spits bracht een afgemeten lange pass van Ronald de Rooy onder controle, maar de afwerking was niet voldoende. Uit het niets kwam WZ'49 op een 1- 0-voorsprong. Brouwer reageerde at tent en tikte zijn zestiende seizoenstref fer binnen. Desto bleef behoorlijk partij geven en speelde in de eerste helft verzorgd voetbal. De kleine Ben Amar stichtte onrust in de Soester verdediging. Di recte tegenstander Hidde Reitsma had het zichtbaar moeilijk tegen de Desto'er. In de 26s,c minuut legde De Rooy de bal op de 'stropdas' van Gijs Schaap. De aanvaller zag in zijn oog hoek Brouwer meelopen. De steekbal was fraai, de afronding nog mooier: 2- 0. Desto drong in het laatste kwartier enigszins aan. Het duurde tot de 45sle minuut voordat de Utrechters een gaat je in de Soester afweer hadden gevon den, 2-1. Gerard Becker kwam vlot na de her vatting in het veld voor de leeggespeel- de Hidde Reitsma. Het duel leek dood te bloeden. Voor beide doelen gebeur de er vrij weinig tot niets; Invaller Becker besliste anders. De routinier brak aan de rechterkant door en zag Marcel van Essen vrij staan. Het bui tenkansje werd simpel verzilverd: 3-1. In een tijdbestek van drie minuten lie ten de Soesters de zeshonderd toe schouwers nog twee keer juichen. Eerst scoorde Brouwer zijn derde doel punt van de middag, daarna tekende Van Essen de 5-1 aan, opnieuw na een assist van Becker. Het slotaffiche was voor de tegenstander. Een foutie ve terugspeelbal werd onderschept en in het lege doel gewerkt. Meestal ziet Harald Wernsen tijdens een wolkbreuk alweer ergens de zon schijnen, maar na de wedstrijd van LTC Soestdijk tegen ETC 2 was de tennistrainer maar 'half blij'. We hadden minimaal met 5-3 moeten winnen," zei hij na de 4-4 aan de Schrikslaan. Het damesdubbel was in de ogen van Wernsen een 'slappe vertoning'. Deze partij werd dan ook ingeleverd tegen de ploeg die vier punten achterstand had en nog steeds heeft op LTC Soest dijk. Iri de singles begon Sebastiaan Burgste de met een mentale achterstand. Al zes keer eerder had hij verloren van zijn opponent en ook de zevende keer trok hij aan het kortste eind. Niettemin stonden de Soesters met 4- 2 voor toen de twee mixen begonnen. In deze partijen haalde LTC Soestdijk wederom het normale niveau niet. ETC profiteerde in tweemaal twee set jes. "Sommige spelers waren niet super gemotiveerd," bromde Wernsen. Over de rangschikking hoeft de ploeg zich geen zorgen te maken. LTC Soest dijk staat vierde en heeft drie ploegen onder zich, terwijl er twee degraderen. Van Randenbroek is al bekend dat het uit de tweede klasse kiepert. Dit team komt op de laatste speeldag (30 mei) naar de Schrikslaan. TV Soest-Zuid Ook Soest-Zuid kwam remise over een. Tegen Hillegom 5 werd voor de derde keer een gelijkspel geboekt. De punten kwamen, inmiddels traditiege trouw, van Danny Egter en Monsé Strengers. Beiden wonnen hun single en de mix, waarin ze samen op de baan stonden. Strengers won tevens het da mesdubbel met Nicole Verhoeven. In 1993 promoveerden de dames van MHC Soest naar de eerste klasse. Zes jaar later en tal van mutaties in de spelersgroep verder keert het hock eyteam terug naar de tweede klasse. Winst op Bennebroek had de ploeg in veilige haven kunnen loodsen, maar de door pech achtervolgde for matie verloor met 2-0. De steun van de supporters, die waren meegereisd in de speciaal gehuurde bus, mocht niet baten. De inbreng van 'oud-gedienden' evenmin. MHC Soest had het dit seizoen al moeilijk, maar leek zich op eigen kracht te kunnen gaan redden. Een auto-ongeluk in maart op de terugweg van een uitwed strijd had tot gevolg dat een aantal speelsters niet meer inzetbaar was. De damesploeg stond zondag stijf van de spanning, wat er mede de oorzaak van was dat een aantal kansen niet werd benut. Na de rust (0-0) scoorde Bennebroek tweemaal na een uitbraak. Ook de heren stapten begin jaren ne gentig de eerste klasse in. Zij degra deerden twee jaar geleden en wisten enkele weken geleden al, dat ze vol gend seizoen in de derde klasse uitko men. Verrassend was daarom de over winning die in de laatste wedstrijd werd geboekt tegen Nieuwegein. Onder de rook van Utrecht werd het 3-4. Na mens de Soesters scoorden Tim van Tol (tweemaal), Jerien van Tol en Mat- thias Slagt. Met een 12-9-overwinning op Odik 4 heeft Eemvogels het seizoen afge sloten en op sportieve wijze afscheid genomen van Rinus Jongeneel. De trainer/coach houdt het na drie jaar voor gezien bij de korfbalclub. Jan van de Kuil wordt zijn opvolger. Hij was al eerder betrokken bij de Soes ter vereniging. Tegen Odik 4 kwam Eemvogels binnen vijf minuten op een 0-2-achterstand. Het duurde evenmin lang, voordat Eemvogels de rollen had omgedraaid en in de rust stond de ploeg met 7-6 voor. Via Kathja Rauch, Annissa van Bem- mel en Henriëtte Wisse liep het team van Jongeneel uit naar 10-7. Even werd het spannend, toen de gasten te rugkwamen tot 10-9, maar Rauch en Van Bemmel gaven de tegenstanders de nekslag. Daniëlle Tas zorgde voor de laatste treffer van de laatste wed strijd. SEC heeft zondag verzuimd zijn sportieve plicht te vervullen. De Soes ters, die al zeker waren van handha ving, blameerden zich met een 8-1- nederlaag bij BFC dat daardoor ook in de vierde klasse mag blijven. SEC bakte er in Bussum helemaal niets van en gaf op die manier trainer René Versteeg een onwaardig afscheid. Hij vertrekt naar CDW, terwijl Wim Mulder (Stichtse Boys) volgend sei zoen op de Bosstraat-West werkzaam is. De enige treffer van SEC kwam van de voet van Peter van den Berg. Cafetaria en Eethuis woensdag: Witlofschotel met reepjes kipfilet, donderdag: A'dams paaltjes met gekookte aard. en rode kool. weekend: Katenhaasjes met gekookte aard. en rode bietjes, maandag: Kippotje met p. parisiennes en spinazie, dinsdag: Chili con carne met aard. schijfjes en gem. salade. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 J

Soester Courant | 1999 | | pagina 15