i L Visee wil geen dikdoenerij in hoofdklasse 1 ken TspórtT Voetbalkamp had deze keer Amerikaans tintje 'Eindelijk' receptie SEC-zaterdag Mountainbikewedstrijd strandt in modderbad 119 rd M Vier dagen schaakfestival Open dagen bij de Zwaluw AGINA 16 ecialistü boA/E/J nu v.a. f 15,- per dag via ÜÈ>RMULA SOESTER COURANT Soest moet gewoon Soest blijven en eigen koers aanhouden' PAGINA 17 VOETBAL zondag VOETBAL Meningen j van lezers I Rekenmodel HANDBAL Smeeing/BDC neemt 30 mei afscheid van coach Ien van Loon SCHOONSPRJNGEN Weer vaderlandse titel voor jonge schoonspringster SCHAKEN Daniël Stellwagen vanaf morgen op NK jeugdschaken Donderdag 13 tot en met zondag 16 mei SCHAKEN Nieuw parcours voor mountainbikeclub Op 24 mei en 30 juni aan Koningsweg DUIVENSPORT Banden lek Abri's vernield ATLETIEK Dick van den Broek moet Tsjech Soukop weer laten voorgaan VISSEN John Hibbel aast op eindzege in zomercompetitie Duivenberichten ukkings- ;sentatie. t werk," leven, etc. ca. 2 1/2 uur L999 el. 601 24 25 ag t/m zaterdag iest .g. en 175 m2 ng. Ditnieuw- i te delen. Aan- BTWen G/W/E otors gelegen te incl. een par- BTW en G/W/E ioest dner" gelegen valsweg ca. 80 m2 kantoor- cl. BTW, G/W/E AT DUCATO Het seizoen in de hoofdklasse zal voor Soest ingrijpende organisatori sche verschuivingen teweegbrengen, niet alleen op bestuurlijk gebied maar ook op het voetbalvlak. Het al lerbelangrijkste voor trainer Peter Visee is dat de vereniging niet mee moet doen met de dikdoenerij van sommige hoofdklassers, maar dat de eigen identiteit herkenbaar blijft. "Soest moet gewoon Soest blijven". 'De club is een bepaalde weg ingesla gen en deze richting moet je gewoon blijven aanhouden. Het is natuurlijk ontzettend snel gegaan en iedereen was er een beetje huiverig voor, maar het bestuur heeft zich duidelijk uitge sproken dat het er voor wilde gaan. De intentie is er absoluut, maar er zit een groot verschil tussen willen en kunnen waarmaken. Dat moet nu gebeuren, op alle fronten". De Baarnaar denkt dan met name aan de organisatie van Soest. "Zo'n hoofdklasse is niet niks. Er komt ver schrikkelijk veel bij kijken, denk aan bussen, financiën en VIP-ruimtes. Wat de sponsors betreft, om de mensen te ontvangen, moet de club er toch in mee gaan. Het bestuur van Soest zal er drukker mee zijn dan de trainer. Je kan wel roepen dat je naar de hoofdklasse wilt, maar als je A zegt dan moetje ook I B zeggen. De vereniging heeft er hard voor geknokt. Het is nu of nooit. Als je de kans krijgt, dan moet je die met bei de handen aangrijpen. Misschien is dit wel de laatste kans voor Soest om op het hoogste platform van het amateur voetbal te acteren." Enthousiast Voor Visee ligt er een prachtige uitda ging in het verschiet. Voordat hij de voetbalzaken in de nabije toekomst be licht, staat hij nog even stil bij het feit dat de start bij Soest tamelijk moei zaam verliep. "Drie jaar geleden hoor de ik via verschillende kanalen dat Soest interesse in mij zou hebben. Het eerste elftal speelde toen in de tweede klasse, maar bivakkeerde in de onderste regionen. Tijdens gesprekken met het Peter Visee: "De kem van Soest heeft het elftal naar de hoofdklasse geleid. Ik vind het jammer dat dat in de pers op de achtergrond is gebleven. bestuur viel me op dat deze heel en thousiast reageerde op de manier hoe ik over verschillende zaken dacht. Al leen de spelersraad zag het niet zo zit ten, omdat ik te fanatiek zou zijn. De ploeg heeft zich dat seizoen met han gen en wurgen in de tweede klasse weten te handhaven. Een half jaar na mijn aanstelling als trainer wist ik be paalde spelers voor mijn aanpak te winnen. En het is bekend hoe het daar na is gelopen. Het jaar in de tweede klasse liep als een trein, ik heb voorna melijk in dezelfde formatie kunnen spelen. De wissels vonden dat geen ramp, omdat ze het begrijpelijk vonden dat ik een goeddraaiend elftal niet zou wijzigen". "Dit seizoen hebben we geen fantas tisch voetbal gespeeld, maar zijn wel kampioen geworden. De verschillen in de eerste klasse waren erg klein, we hebben echt op onze tenen moeten lo pen. Elke wedstrijd heeft de ploeg 110 procent moeten geven. Gebeurde dat niet, dan verloor Soest. Terwijl we in de tweede klasse het gevoel hadden dat als we in vorm waren, we de tegen stander zouden oprollen. Bij een min dere dag werd het dan een nulletje of twee" Lachertje Vanuit de betrekkelijke anonimiteit van de tweede klasse naar de prachtige realiteit van de hoofdklasse. Niet al leen op bestuurlijk vlak moet er veel bewerkstelligd worden, ook qua voet bal wil Visee er voor zorgen dat Soest niet het lachertje van de hoogste klas se zal worden. "Als je kijkt naar de budgetten van de topteams, daar kan Soest absoluut niet mee competeren. Zelfs in het amateurvoetbal wordt er met geld gesmeten. Kijk, bij Soest zijn er leuke wedstrijdpremies te verdienen en is er een goede onkostenvergoe ding. De club zal er alles aan doen om spelers voor Soest te behouden, maar de vereniging zou nooit tienduizend gulden voor een speler betalen, ook in de hoofdklasse zal dat niet gebeuren. We hebben met z'n allen een bepaalde koers uitgestippeld, wel voorwaarden scheppend, maar het kan niet zo zijn dat spelers op amateurniveau onaf hankelijk worden. De verhoudingen kloppen toch niet op het moment dat spelers meer gaan verdienen dan een trainer. Begrijp me goed, niet dat ik het meeste wil, want ik vind het echt prima zo. Maar je moet het een beetje als een bedrijf zien. Een vertegenwoordiger pakt niet meer dan een directeur, ter wijl hij misschien wel het meeste moet doen. De trainer bepaalt het technische beleid, stippelt de koers uit. Als er spe lers rondlopen die meer verdienen, dan ontstaat er een rare situatie". "Voor het komende seizoen hebben we Zeki Kurt aangetrokken. Ook Soest ontkomt er niet aan om spelers te scou ten en om versterkingen te vinden. Maar verwacht nou niet dat we hoofd klassespelers zullen aantrekken, je moet denken aan spelers uit de derde of de tweede klasse. Bovendien heeft Soest getalenteerde jonge voetballers die zich nog voldoende kunnen ont wikkelen. Volgend seizoen moeten ze hun kans pakken. Bijvoorbeeld een Gerdo Kuenen of een Jelle Huizinga. Kijk nou naar Jeroen Dorrestein, een goede voetballer die, vind ik, onder schat wordt. De kranten staan vol met verhalen over Hilmi Mihfi en anderen. Maar Dorrestein was de beste sei zoensspeler. De kern van Soest heeft het elftal naar de hoofdklasse geleid. Ik vind het jammer dat dat in de pers op de achtergrond is gebleven". st, laag maand- gegarandeerde i tentlijnen kunt u ïruggeeft of inruilt ijk kunt u de Fiat :gen tijdelijk extra n leasemaat- ^ease. Kom eens Gescheld en getier langs de lijn. Het lijkt wel alsof er iets heel belangrijks op het spel staat. Toch is dat niet zo, het gaat eigenlijk nergens om en toch weer wel. Het was namelijk het vijf tiende voetbalkamp van S.O. Soest, ook wel Voetbalkamp Ninety-nine genoemd, met 235 deelnemers. Het onderdeel: een competitie zitvoetbal, zittend voetballen op een luchtkussen in de vorm van een voetbalveld. En het is natuurlijk uitermate belangrijk om die competitie te winnen. Het was uiteindelijk Benfica dat de competitie won (de verschillende ploe gen hadden 'echte' namen). Er was één scheidsrechter die, soms onder luid protest, zijn fluitje blies als er weer een schaars en soms discutabel doel punt viel. De trainer van Benfica, schor van het vele schreeuwen, kon vlak voor het einde van de competitie zijn ploeg meedelen dat ze had gewonnen. Hij had het nagevraagd bij de scheidsrech ter die ook de stand bijhield, want zo professioneel ging het er wel aan toe. Er zou natuurlijk nog een prijsuitreiking volgen. Zitvoetbal was niet het enige wat er tij dens dit voetbalkamp gedaan werd. Het programma varieerde van voetbal trainingen met Rik Hoogendorp (RKC) en John van Loen (FC Utrecht), tot toernooien, maar bijvoor beeld ook penalty kampioenschappen. Bewondering was er voor de E-tjes en F-jes die in de finale tegen keeper Lars Brugman (Al) er toch nog in slaagden één, hooguit twee van de drie penalty's in het net te krijgen. Amerikaans Het kamp had dit jaar een Amerikaans tintje. De president van de club, Paul Smit, opende het kamp in het Engels. Daarna werd de Amerikaanse vlag ge hesen. Deelnemers moesten met dol lars (in de vorm van consumptiebon nen) betalen en het vrijheidsbeeld stond op het podium. Daarnaast had den de gebruikelijke onderdelen een Amerikaanse naam. Zo was er de Nine Cramp (zeskamp), The Rodeo Buil (mechanische stier), Rescue 911 (de monstratieteam 112), Horsebackriding (paardrijden) en Las Vegas Night (spelletjesavond), maar ook iets origi neels: The Al Bundy Run, onderdeel van de zeskamp. Hier was het de be doeling dat een groep deelnemers een persoon op een authentieke sofa van A naar B transporteerden. Ook minder gebruikelijk waren de rugbytrainingen, begeleid door de spelers van het Ne derlandse rugby team, voor de dames. Sponsorloop Op dinsdag, toen iedereen nog enigs zins fris was, werd de sponsorloop ge houden, maar niet nadat de 235 kinde ren twee minuten stil waren in verband met Dodenherdenking. Ruim 15.000 gulden werd er dit keer bijeen gerend. Een gedeelte gaat naar het Ronald McDonaldfonds, de rest wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuwe voetbal- kamptenten en het opknappen van de tafelvoetbalspelen in de kantine. Tenten De deelnemers aan het voetbalkamp hebben zich ongetwijfeld niet verveeld. Het was niet alleen voetbal wat de klok sloeg. Op maandag was er bij de ope ning vuurwerk en werden duiven los gelaten. Er was picknicken, in de kan tine stonden vijf flipperkasten, darts en sjoelbakken, er was een wildwestshow en een speurtocht. Ook werd er gezel lig gezamenlijk gegeten Geslapen werd er dit keer in legerten ten. Natuurlijk was het een grote chaos, slaapzakken en andere spullen lagen kriskras over elkaar. Maar voor één keer mocht dat. Het ging om het plezier en dat was er in ruime mate. Voor zowel de leiding als alle 235 jonge voetbal lers. operationele leaseeontracteiv xci kosten rijklaar maken ii--iï" .V..." U - 7 1 Blijheid alom, een lijst van 140 (nage noeg alle) Soester bedrijven die be dankt worden. Een lijst van 160 leden van de club van 100. Een supporters- schare die iedere maar dan ook iedere, club in de regio zou wensen. Een tribu ne door de vrienden van Soest (spon soring) gebouwd. Een hoofdveld om ringd met reclameborden. Een club van maar liefst 48 vendeliers; sponsors van ons "eerste". Twee betaald voetballers die bij elke gelegenheid onze clubnaam noemen. Een hoofdklasser en toch een echte vereniging, een van de grootste zo niet de grootste van Soest. Iedere week gaan er 870 clubbladen de deur uit. Een leuke recreanten-afdeling. Een plotseling weer sterk groeiende meis jes- en damesafdeling. En G (gehandi- capten)voetbal in voorbereiding, 39 jeugdteams, 13 seniorenteams. Een internationaal toernooi dat niet alleen door Soest jongetjes, maar ook door de Ajax-spelertjes als hun belang rijkste toernooi wordt beschouwd. Een 4-daags jeugdkamp (nr. 15) voor 250 jeugdspelers: noem maar een vergelijk baar kamp op. Twee grote schooltoer- nooien waarvan 1 met 1200 deelne- mertjes. 35.000 trainingsbezoeken per jaar. En daar zijn geen wedstrijden en zeker geen toeschouwersaantallen bij. Kortom, een vereniging waarop de ge meente Soest trots kan zijn. Er zijn echter ook minpunten. Al jaren is er sprake van een kleedaccommoda tie, waarvoor je je schaamt. Te klein (3 teams in een kleedhok), armoedig en onhygiënisch. De gemeente Soest heeft middels een "rekenmodel-proce dure" besloten dat S.O. Soest twee velden in moet leveren. Het krijgt wel een trainingsveld erbij, maar. daarvoor moet feitelijk een derde veld ingeleverd worden. Nee toch, ja toch! Als ik nu hoor dat er een tweetal velden met mi nimum afmetingen in aantocht zijn, weet ik genoeg. Al 20 jaar ben ik jeugdtrainer, met de ambitie om Soest-talenten veel trai ningsuren te laten maken. Dat zou ge zien onze "positie" nog meer moeten worden. Samen met het jeugdbestuur heb ik ervoor gevochten (en vecht ik nog steeds) dat ook het minder getal enteerde Soest-jeugdlid twee keer in de week kan trainen. De eerste beslis sing is al gevallen: minder velden. Dat zou n.1. onderhoudskosten besparen. Alsof er met twee velden minder ook minder gespeeld wordt?! De tweede beslissing is wat minder opvallend. Wij besteden het onderhoud uit en laten deze mensen beslissen of er (trainin gen) afgelast wordt. Jarenlang (10 jaar) trainde ik op de woensdagmiddag. Ik kan mij slechts een handvol afgelastin gen herinneren. Dit jaar alleen al waren dat er dus een handvol en bij de oude ren veel meer. Hoe vaak was het dit jaar niet mis om de velden te sparen? Het onderhoud is dan goedkoper. En komend jaar nog goedkoper, want dan zullen ook de wedstrijden regelmatig afgelast zijn. 28 mei is de kampioensreceptie en komen evenals vorig jaar de burgemeester en de wethouder weer. "Wij zullen alles in het werk stellen", etc. Zouden zij zich zelf geloven? Zij kunnen beter op zaterdagmorgen een keer komen. Thuis omkleden en ik bel wel als het afgelast is! Anton Vugts H Jeugdtrainer Voor Ien van Loon staat bij Smeeing/BDC nog één wedstrijd op het programma, voordat zij de club verlaat Op 30 mei neemt ze afscheid meteen thuiswedstrijd tegen ASC. De trainer/coach van de damesforma tie volgde twee jaar geleden Hans Schwartz op en bracht de handbalploeg tot aan de drempel van de derde divi sie in de zaalcompetitie. De Soesters verloren de beslissingswedstrijd en ble ven daardoor in de eerste districtsklas se. Op het veld (buiten) werd zondag de uitwedstrijd tegen Fortissimo met 10- 21 gewonnen. De ruststand van het doelpuntrijke duel was 3-8. Smeeing/ BDC probeerde diverse speelsystemen uit, maar scoorde vooral via de break- out. Behalve keepster Martine van de Linden, kwamen alle speelsters tot sco ren. De twaalfjarige Monique van de Hoef heeft binnen een maand tijd haar tweede nationale titel veroverd. De schoonspringster uit Soest won het NK op de 1 meterplank. Dat gebeurde in het weekeinde in Nij megen. De strijd was ontzettend span nend. Met 194 punten eindigde de Soestse op de eerste plaats. Haar voor sprong op de nummer twee bedroeg slechts een half punt. Op de 3 meter plank kwam Monique van de Hoef be duidend minder goed voor de dag. In dit toernooi moest ze genoegen nemen met de negende plaats. In april had de schoonspringster, die lid is van AZ&PC in Amersfoort, het NK toren- springen gewonnen. Ze deed mee bij de C-meisjes (tot en met 13 jaar). Vanaf morgen tot en met zaterdag is Daniël Stellwagen in Rijswijk te vin den. De Soester scholier doet daar mee aan het Nederlands kampioen schap schaken voor kinderen tot en met twaalf jaar. Het is de laatste keer dat Stellwagen mag meedoen aan het jaarlijkse jeugd schaaktoernooi, de afgelopen jaren be hoorde hij ook tot de deelnemers. Hij gaat de concurrentie aan met 49 jon gens en dertig meisjes. Morgen doet grootmeester John van der Wiel om 10.15 uur de openingszet. Negen speelronden later, op zaterdag 15 mei, is bekend wie de beste jeugdschaker ^an Nederland is. Het,heeft ongeveer een kwart eeuw geduurd, maar eindelijk werd er weer eens een receptie gehouden voor SEC-zaterdag. De ploeg van Paul Muller was op 24 april kampioen gewor den en promoveert naar de zesde klasse, waarin ze mogelijk te genstander wordt van Hees dat nog een kleine kans heeft om via de nacompetitie naar de vijfde klasse te promoveren. Na ja renlang in de laagste zaterdag-klasse te hebben gevoetbald, mag SEC een treetje hoger op de ladder staan. Om dat nog eens te vieren, werd zaterdag een receptie gehouden in het club huis op de Bosstraat- West. Vanaf morgen is het vier dagen lang schaken dat de klok slaat in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. Dan vindt het Schaakfestival Soest plaats, dat bestaat uit drie toer nooien. Op hemelvaartsdag wordt be gonnen met het kinder- en het rapid- toernooi, daarna is het driedaagse hoofdtoernooi. De kinderen die meedoen aan het schaaktoernooi op donderdag 13 mei zijn verzekerd van een leuk prijsje. Hun partijen worden tussen 10.30 en 17.00 uur gespeeld, net als het rapidtoernooi. Daarbij ligt 100 gulden te wachten op de winnaar, de nummer twee krijgt 50 gulden, de nummer drie 25 gulden. Punten voor de rating zijn te verdienen tijdens het hoofdtoernooi dat uit zeven ronden bestaat en wordt gespeeld vol gens het Zwitsers systeem. Verder zijn er geldprijzen, aflopend van 1.000 naar 50 gulden. Er is plaats voor maximaal honderd spelers. Het Schaakfestival Soest vormt een combinatie met soort gelijke toernooien in Bussum (21-24 mei) en Utrecht (4-6 juni). Wie in to taal de meeste punten scoort tijdens deze drie toernooien, incasseert dui zend piek. Het hoofdtoernooi in Soest kent het volgende programma. Vrijdag 14 mei: 14.00-18.00 uur eerste ronde, 19.30- 23.30 uur tweede ronde; Zaterdag 15 mei: 9.30-13.30 uur derde ronde, 14.00-18.00 uur vierde ronde, 19.30- 23.30 uur vijfde ronde; Zondag 16 mei: 9.30-13.30 uur zesde ronde, 14.00-18.00 uur zevende ronde, 18.30 uur prijsuitreiking. Modder, modder en nog eens mod der. Dat was het enige wat restte na afloop van de eerste open mountain bikewedstrijd van Mountainbikeclub 'Midden Nederland', gehouden op het Soester Hoogt. Viel er eerst nog een drupje, later werd het een plens bui. Droge grond veranderde in mod der. En die modder spetterde overal tegenaan. Fietsen, die aan het begin nog geken merkt werden door felle kleuren, ver anderden allemaal snel in één kleur: zwart. Spierwitte schoenen ondergin gen hetzelfde lot. Ook de deelnemers zelf moesten het ontgelden. De mod der kwam overal, op de kleren, op het gezicht. "Ik ga met kleren en al onder de douche", vertelde een deelnemer na afloop, gehuld in kleren waar de mod der vanaf droop. Ondanks de omstandigheden haalde bijna niemand zich het in het hoofd om af te stappen. "Nog één rondje", schreeuwde de vrouw, die de rondes bijhield, en de mountainbiker, voor wie de boodschap bedoeld was, ging ge woon door. Op naar de strijd met de bergen, dalen, zand en boomstronken, maar vooral tegen de modder. Sfeer Wie had verwacht dat de sfeer door de erbarmelijke weersomstandigheden da nig verziekt zou zijn, komt bedrogen uit. Integendeel, de sfeer bleef opper best. Natuurlijk, mountainbikers zijn wel wat gewend, maar dit was extreem. "Zo erg heb ik het nog nooit meege maakt", vertelde een deelnemer na af loop. "Zal je net zien", voegde een an dere deelnemer er aan toe, "altijd als ik rijd, regent het." Maar ondertussen werden er wel grapjes gemaakt, nie mand zeurde over een rotavond. Na afloop werden onder gelach droge, maar vooral ook schone kleren aange trokken. Ook het publiek, bestaande uit vooral de trouwe supporters, hadden het pri ma naar hun zin. Paraplu's boden uit komst. Maar degenen die niet de be schikking daarover hadden, gingen ook niet treurig in een hoekje staan. Ze gin gen net zo hard door met aanmoedi gen. Mede gesterkt door warme koffie en na afloop een flesje sportdrank kon iedereen voldaan naar huis gaan. Te vreden, ondanks de modder. Parcours Vlak voor de wedstrijd liet Fred van Zetten, de rijdersvertegenwoordiger van de club, trots het nieuwe, gewijzig de parcours zien. "Vroeger gingen we over het grasveld, wat bedoeld is voor recreanten. De gemeente ergerde zich daaraan en wijzelf vonden het ook niet prettig. We willen andere mensen niet hinderen. We hebben overlegd met de boswachter en die opperde om een pad naast het grasveld aan te leggen. De gemeente heeft nu daar een pad gegra ven, zodat we nu niet meer over het grasveld hoeven. We zijn er erg blij mee." Tijdens twee open dagen biedt de Zwaluw de mogelijkheid meer te we ten te komen over de duivensport Op maandag 24 mei (Tweede Pinkster dag) en woensdag 30 juni wordt be langstellenden een blik achter de schermen gegund. Dat gebeurt bij het clubgebouw aan de Koningsweg, achter de BP-pomp, waar de postduivenvereniging momenteel een speciaal hok heeft staan. Daarin zitten sinds enkele weken negentig jonge duiven die zondag 15 augustus meedoen aan de één-hoksrace ter ge legenheid van het tachtigjarig bestaan. Het bijzondere aan de race is dat alle duiven dezelfde verzorging van Bern- hard Blokland krijgen. Op die manier zijn de omstandigheden gelijk en heb ben alle duiven evenveel kans te win nen. De duiven worden gesponsord, zodat de Zwaluw nu reeds verzekerd is van een opbrengst. Het geld wordt ge schonken aan De Blauwe Vogel, het dagverblijf voor meervoudig gehandi capte kinderen aan de Bosstraat, en De Lasenberg, de school van het Van Ar- kel Instituut aan de Hellingweg. De Zwaluw viert 15 augustus het tach tigjarig bestaan met leden en sponsors. Voor die tijd willen de duivenmelkers anderen in de gelegenheid stellen een kijkje te komen nemen. Op maandag 24 mei is de open dag van 11.00 tot 13.00 uur, op woensdag 30 juni van 10.00 tot 12.00 uur. Op de Gerrit van der Veenstraat heeft een onbekende dader in het weekein de de banden van twee auto's lek ge stoken. De eigenaars deden aangifte bij de politie. Onbekende daders hebben in het weekeinde aan de Veenbesstraat de ruiten van drie abri's vernield. Aan de Beetzlaan moesten de ruiten van een telefooncel het ontgelden. De politie hield nog een klein buurtonderzoek, maar niemand had de daders |ezien. In de Saalachtaler Weissbachlauf is Dick van den Broek als tweede geëin digd. Evenals vorig jaar moest hij de Tsjech Radomir Soukop laten voor gaan. Op de finish bedroeg het ver schil vijf seconden. Met veel vals plat en heuveltjes was het acht kilometer lange parkoers ty pisch Oostenrijks. De Soester, op trai ningsstage bij René van Zee, nam in de eerste ronde de leiding, maar in de tweede passeerde de Tsjech hem. Soukop, die vorig jaar ook al won, be hield zijn leidende positie en kwam bin nen in 24.46. Van den Broek liet 24.51 noteren. John Hibbel deed zaterdag een goe de keuze tijdens de eerste bootwed strijd in de zomercompetitie. Na tweehonderd meter ging hij op de Vecht voor anker en met 10.35 me ter werd hij eerste. Het is duidelijk dat Hibbel aast op de eindzege in de zomercompetitie, waar van hij twee weken eerder ook al de eerste wedstrijd won. Als tweede ein digde Willem van de Kraats (8.79 me ter), als derde Gert van Drie (8.14 me ter). In de tweede divisie ging de winst naar Evert van de Kraats met 9.3.7 meter. Peter de Rond werd tweede met 7.70 meter. De Vriendschap Wedvlucht: Niergnies; Datum: Zaterdag 8 mei; Afstand: 266 kilometer. J.C. Wijnands 167 8 15 16 17 21 37 46 48 51 66 87 89 92 97; B.G. Schimmel 2 4 20 22 23 24 28 56 68 71 73 86 94 98 103 107 110 113; Altenaer/Reijerse 3 9 26 27 33 36 44 47 54 57 58 60 77 79 88; Vaessen/ Veenendaal 5 10 19 31 38 52 55 59 67 74 76; Comb. Zijtveld/Krol 11 14 78 80 91 104; W. Hoffmann 12 13 30 83 99 102; J.W.S. Buchner 18 42 45 50 112; C. Bok- ma 25; Comb. Westerveld 29 39 43 63 82 95 105; A.B. Grift 32; Kamerbeek/Rauch 34 53 90; W.H. van Drie 35 40 75 101; R. v. Groenestein/Zn. 41 49 61 81; H.H. v.d. Veen 62 65 93 96 109; Z.K.H. Pr. Bern- hard 64 70 72 108; R. de Ruyter 69 85; J, Beijer 84; A. Dijkstra 100 106; W. Cochius 111. DE ZWALUW Wedvlucht: Niergnies; datum: zater dag 8 mei; afstand: 267 kilometer. J. Duijst en Zn 1 3; R. v. Hornsveld 2 18 19 22 42 112 114 124 163 167 171 174 186 209 243; Th. Post 4 72 76 95; Huisman 5 68 93 105 156 176 202 213; Gebr. de Bruin 6 33 34 35 38 40 74 80 82 88 100 109 120 129 154 210 212 215 217; V.d. Brakel Zn 7 15 25 30 32 39 48 62 64 66 84 104 106 145 199 204 208 229 234 236 241 244; Comb. de Bes-de Bree 8 28 49 52 86 94 101 111 116 117 123 126 130 140 153 162 184 218 223 225; G. Rijksen 9 69 159; Comb. v. Egdom 10 46 148 151 158 181 183 187 224 240; Th. Wigtman 11 53 58 61 71 102 118 119 143 149 155 170 193 216 222; H. Vonk 12 43 135 178; R. Eimers 13 24/26 29 81. 96 125 127 147 157 191 192 203 214 220; Stam v. Es 14 107 133 138 139 146 172 194 198; R.W. Grift 16 47 55 103 165 175; 235; V. 't Net 17 41 50 89 90 91; A. Rood huizen 20 21 36 37 63 65 141 164 195; J. v.d. Brakel Zn 23 27 44 59 60 83 85 97 113 115 136 142 166 173 185 219 228 238; Mevr. A.T. Vogel 3 110 177 227; J. v. Dijk 45 87 131 180 200: W. v. Dorrestein 51 56 99 182 189; H. de Bree 54 92 98 121 161 190 197; P. Kanten; 57 70 75 78 122 196; J. Benschop 67; Gebr. de Lang 73 77 137 201 206; Comb. Schimmel-Klomp 79; Weldink/v. Hengstum 108 128 132 169; Bruin v. Arnhem 134 179r

Soester Courant | 1999 | | pagina 17