cholten UW ging op (lustrum)reis Hemelvaartsdag: Oude Ambachtenmarkt Feest- en kampweken Vrije Teugel Zonnebril 1 ACTUEEL T Koffie en flensies uit Derde Wereld n 1 Geslaagde voorjaarsactie bij Renaultdealer Stam Even naar Soest... Wildschut Optiek 1 /U korting NIJHOf NIJHOf NIJHOf DETROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-602 28 71 'n,sv Steenhoffstraat 58 SOESTER COURANT PAGINA 5 Ruim tachtig verschillende ambachten Ambachten op Hemelvaartsdag zijn wij geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Wij hebben voor u een groot assortiment tuinplanten tegen veilingprijzen. O.a. afrikanen, alyssum, lobelia, petunia, begonia enz. Voor 9,95 per doos van 32 stuks. Kijk verder op internet www.tref.nl/eemland/scholten-bloemen voor nog meer aanbiedingen. 'Wereldwinkeldaguitstekend geslaagd IS UW HYPOTHEEK MILLENNIUMPROOF?? lm Ruit aan diggelen 'Vreemd'gedrag VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Aantal wekelijkse activiteiten vervalt in zomermaanden PAGINA 4 WOENSDAG 12 MEI 1999 Slagzin levert mountainbike op OUDE AMBACHTEN OP DE MARKT, UW NIEUWE ZONWERING OOK OP HEMELVAARTSDAG BIJ SIMON Wonnink Zonwering Service bij .Schoemaker alle gordijnstoffen op maat gemaakt bouw en woonwaren. boarn Minert/aweg 3 Baarn op alle graniet en sierpleister van SPS bouw en woonwaren. baarn Minervaweg 3 Baarn actie loopt reg 3 Baarn De actie loopt van t t/m 31 mei 1999 WJ besteding van/iOO. aon dekkende hoog- on üttdegianjverveh fan modieuze zonnebril kan ook voordien zijn van glazen op uw eigen sterkte. Oaarmee bent u verzekerd t. Ook in Al kr^fen uw ogen rust. zodat u niet hoeft U ■kp*&j«rn'. £rj dames; scheel! op den duur ook nog eens rimpels ■LDINGEN VERZONDEN uis met 26-4-99 >ningen ■gunning) 26-4-99 ïhuis en het ipel 27-4-99 ng 26-4-99 1 van een 28-4-99 it 29-4-99 1 van een 28-4-99 tpel in 28-4-99 garage 28-4-99 /ruimte 28-4-99 ng 27-4-99 :euken 27-4-99 :vel 28-4-99 /hobbyruimte 29-4-99 28-4-99 berging 26-4-99 lisje 26-4-99 rijfsverzamel- 28-4-99 rijfsverzamel- 26-4-99 ibenden een gemotiveerd t worden gericht aan Bur- Het bezwaarschrift moet l. deling Planologie en Bou- l i Bijna tevergeefs werd op een zonnige 4 mei uitgekeken naar de hulp van een UW-medewerker, want voor het eerst in 45 jaar gingen de meeste medewerkers op uitnodiging van het bestuur van de UW-afdeling Soest gezamenlijk op stap. Om 8.20 uur vertrok de bus onder aanvoering van Jaap, de chauffeur, en geholpen door de raadselachtige uit spraken van Leontine voor een tocht, waarvan het doel niet moeilijk te raden leek, gezien de tijd van het jaar. Aan boord heerste een uitgelaten stemming, alsof een schoolklas op reis ging in plaats van een groep door de wol ge verfde vrijwilligers. Alleen het gezang ontbrak nog. De eerste stop was bij de voormalige speeltuin "De Zoete Inval", waar kof fie met gebak werd gebruikt. Daarna ging het naar de kop van Noord-Hol land, waar men tegenwoordig het cen trum van de bollenteelt vindt. De lunch werd gebruikt in Den Oever. Daarna verwachtte men dat de tocht weer via de bollenvelden naar huis zou gaan, voor particulieren en bedrijven Alweer voor de 24sle keer wordt op hemelvaartsdag de jaarlijkse Oude Ambachtenmarkt gehouden. Ook dit jaar heeft de stichting Markt Oude Ambachten veel moeite gedaan om een interessante combinatie van oude ambachten en aanverwante ac tiviteiten samen te brengen. Ruim tachtig verschillende ambachten zijn naar Soest gehaald. Ook de inwendi ge mens zal niet worden vergeten. De ambachtenmarkt begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Maar eerst is er, traditiegetrouw voor de vroege vogels het dauwtrappen. Op hemelvaartsdag, tussen 5.00 uur en 6.00 uur kan men vertrekken voor een fietstocht van ongeveer 25 kilometer. Elk jaar wordt er een nieuwe fietsrou te gemaakt die langs bekende en onbe kende plekjes in en rondom Soest voert. Tijdens de tocht moeten vragen beantwoord worden. Heeft men alle vragen goed beantwoord, dan-maakt men kans op een prijs. De start is bij de schaapskooi op het erf van de familie Van de Grift, ingang Ferdinand Huyck- laan. Kosten: 2,50 per persoon. Tijdens de markt zullen zeer veel ver schillende ambachten aan bod komen. Een kleine opsomming: Het draaien van hout, zoals dat gebeurde rond het begin van de vorige eeuw om gebruiks- of siervoorwerpen te maken en het maken van mosterd, maar dan op am bachtelijke wijze. Men kan het ook zelf proberen. De mosterd moet gedraaid worden in een emaillen bak, maar de bal mag er niet uit vliegen. Verder kan men kijken en genieten van het kopers laan, het vlasbreken, het stoelenmat- ten, het nettenboeten, het fuiken ma ken, het goastokken maken, het scha pen scheren en nog veel meer. De gratis kraam, die ieder jaar voor een organisatie met een goed doel be schikbaar wordt gesteld, gaat deze keer naaf Rotary. Met de opbrengst doet Rotary zeer veel goede dingen. Tijdens de Oude Ambachtenmarkt is hun kraam te vinden aan de Neerweg, Bij de kraam is de informatie verkrijgbaar waar zij dit jaar het geld aan gaan be steden. Andere activiteiten Naast de vele oude ambachten is er ook volop te genieten van andere din gen, die deze markt tot een heel gezel lig en interessant gebeuren maken. Bij de woning van de familie Van de Grift houdt, zoals ieder jaar, de poppenkast de aandacht van de kleintjes vast. Vlak daarna laat de uit het oosten van het land afkomstige folkloristische dans groep 'Smos as walear' oude Neder landse dansen zien. Gepaste muzikale begeleiding is aanwezig en het publiek mag ook meedansen. Ook voor de inwendige mens zal wor den gezorgd. Overal op de markt zijn kraampjes met versnaperingen van ha ring tot poffertjes. Dranken zijn ver krijgbaar op het grote weiland naast de Peter van Breemerweg en in het 'eigen' café van de Stichting: ook bij de schaapskooi. Voor het eerst zijn daar broodjes te koop met heerlijke worst. bloemen planten decoraties Middelwijkstraat 28 3764 CC Soest Tël. 035 - 601 23 36 Fax 035 - 602 94 12 Enige honderden vaste klanten en "passanten" hebben afgelopen zater dag een kijkje genomen bij de We reldwinkel aan de Steenhoffstraat, waar de landelijke "Wereldwinkel dag" werd gevierd. Ze werden ont haald op gratis koffie of zelfgebak ken flensjes, waarvoor uiteraard de ingrediënten afkomstig waren uit de winkeL Ook nu viel de Wereldwinkeldag sa men met de Landelijke Fietsdag, waar voor de deelnemers die in Soest wilden toeren zich bij de VW - naaste buur van de Wereldwinkel - moesten mel den. Dat leverde uiteraard heel wat extra bezoek op. Op het provisorisch ingerichte terrasje aan de straat geno ten de fietsers en de andere klanten van een gratis kopje Derde Wereldkof- fie en van flensjes van Quinia-meel, gevuld met allerlei smakelijke "smurrie- tjes", zoals een medewerkster het om schreef. De dag stond in het teken van de cam pagne voor de vrije handel van de Der de Wereldlanden. Daarom werd met name het "food"-assortiment van de Wereldwinkel gepromoot en stond er binnen een aanlokkelijk ontbijt aange richt, als "model". De organisatoren wierven tegelijk ook handtekeningen voor de actie "Jubilee 2000", die erop gericht is de westerse regeringen ertoe te bewegen de enorme schuldenlast van de meeste ontwikkelingslanden kwijt te schelden. Bel voor een geheel vrijblijvend gesprek over uw hypotheek, au en ia de toekomst. De Hypotheekshop Soest Soesterbergsestraat 6 3768 EH Soest Telefoon (035) 6022204 ?n stage bij de bank en I mogelijk op te steken jk verblijf in ons land. ïkt zijn uitnodiging aan Stichting Steun door ISR). Bij verschillende n hij meekijken en erva- zodat hij na zijn terug- iderland zijn opgedane Talen in de projecten, tief is. weken is de ingenieur Rabobank Soest-Baarn. periode begeleid door ïlen, onderdirecteur en ven die voor zijn komst kzaam was voor de Ra- lanje en zodoende de beheerst. Van Keulen: teressante, maar ver en hoor, de man is zo dat was nou net de be- sostraat hield de politie ;n bromfietser aan, om- lelm droeg. Bovendien in orde met de verzeke- een dubbele bekeuring a!e Voorlichting ïnbare vergadering in het I maart 1999. In verband met de presentatie van de nieuwe Renault Mégane Break hebben veel mensen tijdens de vooijaarsactie van Renault hun geluk beproefd door een passende slagzin te maken over de Renault Mégane. Daarmee kon een mountainbike gewonnen worden. De gelukkige winnaar is geworden de familie J. van Egdom uit Baarn, die de slagzin bedacht: "Ik rij liever Mégane omdat die iedereen versteld doet staan. Veiligheid en comfort zijn een sensatie die niet ten koste gaat van zijn prestatie!" Renault Nederland heeft deze slagzin als de meest originele beoordeeld. De uitreiking van de mountainbike vond plaats in de showroom van Renault- dealer "Stam Soestdijk", waar mevr. De Ruiter-Stam de familie Van Egdom verraste met de mooie fiets. Foto: Aldo Allessie ging de reis weer naar Soest, waar men om 17.30 terugkeerde. Deze dag kon als een aardige beleving van het 9° lus trum van de UW worden beschouwd en tevens als een goede voortzetting van de onderlinge prettige harmonie bij de UW. N.B. Men zoekt nog vrijwilligers: tel. 035-6016772. De politie heeft vorige week op de Li bel drie jongens van ca. 12 jaar verma nend toegesproken nadat ze met een bal een ruit van de Van der Hucht- school kapot geschoten hadden. Dat was per ongeluk gebeurd, zoals een van de moeders duidelijk maakte op een achtergelaten brielje. De schade zou met de school geregeld worden. Een automobiliste uit Hoofddorp waarschuwde vorige week woensdag de politie, toen ze op de Steenhoff straat een andere auto zag stoppen en omkeren. Ze verbaasde zich over het "vreemde" gedrag van de bestuurder. Op de Van Weedestraat kwam de wa gen tot stilstand; de bestuurder bleek niet aanspreekbaar. Bij onderzoek bleek de man, die diabeet is, een aanval te hebben gehad. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis in Baarn. De auto werd voorlopig aan het bureau gestald. bij de "Legesverordening eleidsaanbeveling Klein erleidingbedrijf Midden 3 minuten. ïsbetreffende agendapunt g- opening, vaststelling van noeming van personen, eerder in de raadscom- aldaar gebruik te maken, rij het college een gewij- -ft verzonden op de ont- 2.00 uur op de dag waar in de burgemeester Centraal Meldpunt Vrijwitligershulp Soest - Soesterberg Openingstijden; donderdag 13 mei 11.00 - 16.00 uur Nieuweweg 66 - 3765 GE Soest Telefoon: 035 - 609 06 90 Hxpert iitj Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Hoewel per 1 juni een aantal weke lijkse activiteiten tijdelijk wordt stop gezet, is er de komende maanden ge noeg te doen bij De Vrije Teugel. Het kinderparadijs organiseert een feest- week (5-9 juli), twee kampweken (19-14 juli en 2-7 augustus) en be reidt zich nu al voor op het volgende Gouden Vlinderfestival. In juni, juli en augustus vervallen de peuter/ouderochtenden op woensdag morgen en de instuiven op woensdag middag. De natuureducatielessen voor basisscholieren zijn reeds beëindigd, Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige k reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! maar worden evenals de andere activi teiten in september weer opgepakt. De Vrije Teugel gaat tot begin juli wel door met de verjaardagspartijtjes en de kinderdisco. Het terrein en dus ook de speeltuin blijven de gehele zomer geo pend. Feestweek Tijdens de feestweek zijn er elke dag verschillende activiteiten met onder meer de finale van het Gouden Vlin derfestival op woensdag 7 juli. Dan zijn de drie beste voorstellingen van de voorronde te zien. Verder is er sport en spel, een muziekfestival met karaoke, playback en een filmploeg, een westerndag met line-dance en een sculptuurwedstrijd met zand, hout en klei en een knallende afsluiting. De kosten voor een kind (tot en met 12 jaar) bedragen 7,50 gulden per dag, inclusief snoep, limonade en een lunch. Ook kan een abonnement voor alle dagen worden gekocht, die kost 25 gulden. Het woord shoppen hoor je niet veel in Soest - wij "gaan 't dorp in", maar oudere Soesters uit ons bui tenrandbuurtschap Hees zeggen nog steeds: "We gaan even naar Soest". Vroeger waren de winkel straten hiervandaan, lopend of op de fiets, best wel een eind van huis. Nu ga je liever op de fiets, omdat je je auto moeilijk kunt parkeren. Van velen hoorde ik dat ze inder daad op de fiets hele stukken Soest hebben gedaan om logo's te kijken. De Soester Logo Puzzel stimuleert de bloedsomloop, brengt mensen letterlijk de straat op en houdt hen tegelijkertijd van de straat af! Deze fanatieke puzzelaars geef ik groot gelijk dat ze hier en daar aan bellen of een zaak binnenstappen om te vragen naar het logo. Er zijn natuurlijk zaken die het al druk ge noeg hebben, en weinig aan de weg timmeren. Dan moet je als logos peurder doortastend optreden. Je kunt ook laten speuren: een me dewerkster van een zaak in Soest zat te worstelen met een aantal logo's omdat ze zelf niet in Soest woont. Ze heeft een chauffeur van een bo dedienst gecharterd. Trouw belt hij regelmatig op: 'ik heb er weer een!" Dat noem ik nog eens slim en crea tief optreden. Over laten zoeken: toen de logo puzzel op 14-4.99 vers van de pers was komen rollen, zat ik in het kan toor van de Soester Courant op de grond met de logopuzzelpagina uit gespeld voor me. Een dame vroeg: "Zit je te puzzelen?" "Nee, me vrouw, dat laat ik doen." Maar ik ga wel vaker even naar Soest om logo's te kijken en puzzelgelui den op te vangen. Leuk! Reuring in de tent! Olga Goezinnen-SIagter, Organisatie Soester Logo Puzzel P.S. Ook insturen als u niet alles kunt vinden. Knotsgoeie slagzinnen maken ook kans op een prijs! (Vóór 21 mei 1999) maar toen pas werd het echte doel van de tocht verteld. Men ging de jaarlijk se Mozaïeken-show in Breezand be-- zoeken. Met verbazing stelde men vast hoe het gehele dorp met bloemen was versierd, terwijl men daarnaast op aanwijzing van een inspirerende gids de vele schit terende - vooral van bloemen gemaak te - mozaïeken kon bewonderen. Hierna werd een theepauze gehouden in Den Oever en na een groepsfoto De UVV-vrijwilligers tijdens een stop in Den Oever. Van 19 tot en met 24 juli en van 2 tot en met 7 augustus vinden de jaarlijkse kampweken plaats. De kinderen slapen dan in tenten op het terrein aan het Vedelaarpad en nemen deel aan de meest uiteenlopende activiteiten. De kosten bedragen 225, 300 of 400 gul-T den, afhankelijk van het inkomen van de ouders. Voor meer informatie of opgave kan contact worden opgeno men met de leiding van De Vrije Teu gel, tel. 6018136. De finale van het vierde Gouden Vlin derfestival is op woensdag 7 juli, maar nu al zijn de voorbereidingen gestart voor de vijfde editie. De organisatoren willen de voorronde al in september- starten in plaats van in februari. Kinder theatergroepen kunnen zich aanmel den bij het kinderparadijs voor een op-., treden. De voorstellingen zijn elke woensdagmiddag om 14.00 uur. De formule blijft hetzelfde. Een kinder jury bepaalt welke drie voorstellingen doorgaan naar de finale. Van het vijf de festival is die finale in juli 2000. Zomerse prijs vanaf uw opticien mag u méér verwachten: Vakmanschap, Service, persoonlijke aandacht on een uitstekende outillage. Al dete zaken vindt u hij Wildschut Optiek. Kom daarom oens een kijkie nemen iii onzu /»ak Bijvoorbeeld voor een oogpiefing, con onderhoudsbeurt voor uw Iwil, vloeistof voor lerwen, enzovoort. Of om 'zomaar' even rond te neu/en in onze uitgebreide collectie mon turen of zonnebrillen, U bent van harte welkom bij Wildschut Optiek. Gediplomeerd Opiomelosi, lidA.N V.0 BRILMODE CONTACTLENZEN OOGMETING OOGDRUKMETING Zuidpromenade 14. 3768 EM Soesl. Tel.- en faxnr. 035-6022212

Soester Courant | 1999 | | pagina 5