ottAk 298.00 Woonpassage Soest DOAKS Hemelvaartsdag van 11-17 uur geopend. Nieuwe mogelijkheden voor dragers van een zonnebril op sterkte Nieuwe gezichten bij twee apotheken 'Hair Society' nu ook in Baarn 'Jac. de Bruin' is nu 'Ben de Bruin' kiïukl piMu UP Uit onze expert l9 lenschen iHANDEL WANDEL Vlaaienactie van Don Bosco Middelman 0D CTPA'K IS NIET ALTIJD MOOI teakhouten tuinbank ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN PAG IN Ar mwwm 11 motorrijles tscertificaat. »k automaat" i ook theorieles (1.035 - 6022061 tel. 06 - 51421431 akelaardfj! ■huisweb.n! WOENSDAG 12 MEI 1999 SOESTER COURANT j HMN LItL ét WMNUtL PAGINA 7 Bij Donker Brillen-Contactlenzen Saskia Duk Overhees) en Marcel Siemerink (Soest-Zuid) Tweede kapsalon van Marianne Hensen KvK-cursus voor startende importeurs Soesters geven twintig mille aan Hartstichting Scouts mogen van gemeente langs de deur Nieuw dealerschap erbij: Giant De Soester Duinen miódalmor [rttfvm Restaurant De van het Wapen van Beerestein Geen hinderlijke schittering en 100% UV-èesehermmg Sinds kort heeft de bekende Soester kapsalon "Hair Society" (van de Kerkstraat 44) een filiaal onder de zelfde naam in Baarn. Marianne Hensen heeft aan de Brinkstraat 4 de salon Tom's Haarmode overgeno men. Het bewijst dat de formule van "Hair Society" bij een breed publiek aanslaat. Vorig jaar namen Marianne en haar partner Arbo van Boven (die op de achtergrond meewerkt) in Soest Salon Robert (later Biber Barbershop) over. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum OOIT KIEST U VOOR MOOIST 3 jaar garantie BANG 6.0LUFSEN BANG OLUFSEN CENTER SCHOEMAKER Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 03S 601 03 44 Waarom heeft niemand dit eerder bedacht? Het idee van een wisselaar voor een aantal cd's is niet nieuw. Bij de BeoSound 9000 zijn het echter niet de 6 cd's die bewegen, maar is het de cd-speler. Stap maar heen en weer tussen cd's of individuele tracks. Het is of u naar de radio luistert Met dit verschil dat u zelf de muziek kiest en dat niemand er tussendoor praat. COMPUTERCURSUSSEN leino groepen, floxibatn «rijden, direct starten Inio, et, Word, WordPertSt" i/indows. Excel, Lotus tvnon n introductie- ombinatiecursussen n. lataDidact: 035-60228?r 'oor diverse relaties tij WOONHUIZEN en/Ó nnkelpanden. Wilt u uw wo ilng en/ot winkelpand verkcó ten? Neem dan contact on net Van Breukelen, Vastqoed i Assurantiën, Koninqinne aan 40, tel.6017962. 'IANOLES, keyboardles or- jelles. Op privéles krijgt u'alle aandacht en leert u snel en iegelijk een toetsinstrument respelen. Gratis proefles! Ook huis les! U krijgt les van een ervaren, enthousiaste, gedi plomeerde muziekleraar Bel Peter Loef, tel 035- 6027330. Pasteitje kalfsragöut, Lasagne of Aspergesoep. Pepersteak, Lamskoteletten of Forel met witte wijnsaus. Warm appelgebak met ijs en vanille-saus, Coupe "Boeren jongens" of Koffie. 3 Gangen Keuze Menu hwwmt Zandvoortweg 132 (achteringang) BAARN 035-5430044 of 5414614, Site (www.huisweb.nl), ekening, Met dagelijkse dra in de schijnwerpers een succesvolle verkoop! 62 51. iy7 t ruime maten, tuin mei en een uitstekende staat fijn huis met luxe inbouw- ubbele beglazing en par iken, toilet en hal. 1e verd.: toilet en overloop. Vaste dakkapel en bergruimte. i villa met garage, tuin- - Een verrukkelijke woon- vervoer en een fraai na- 'ondopp. 710 m2. Inhoud 3r, woon-/eetkeuken, bij slaapkamers, bergkamer, tste trap naar bergzolder. [•787 lubbele garage n uniek plekje met directe Pijnenburg en tientallen rgebied, doorkruist door g.: Grote living, open keu ken, slaapkamer, badka- Verd.: 2 grote slaapka- verloop. "We zochten een plek dicht bij el kaar, zodat we ook weinig reistijd kwijt zouden zijn. En hier in Soest zitten we in zekere zin apart, zodat je niet de hele dag op eikaars lip zit, maar toch ook samen." Dat zeggen Saskia Duk en Marcel Siemerink, de twee nieuwe apothekers die kortgele den resp. op 1 februari en 1 april in Soest zijn aangetreden. Sindsdien zwaait Saskia de scepter over de Apotheek Overhees, aan de Tamboerijn, en Marcel over de Apo theek Soest, aan het Driftje in Soest- Zuid. Ze kennen elkaar van de studie (in Groningen) en gaan ook privé ge zamenlijk door het leven. Ze vestigen zich in augustus definitief in Soest en trouwen in september. Momenteel rei zen ze nog op en neer uit Berkel en Rodenrijs. De keuze voor het apothekersvak kwam niet helemaal uit de lucht vallen, omdat ze zich beiden aangesproken voelden tot de brede wetenschappelij ke farmaciestudie, met veel scheikunde, natuurkunde en biologie. "Echte harts tochtelijke onderzoekers zijn we niet," aldus Saskia, "en we zochten ook graag een baan waarin je met veel mensen contact kunt hebben." Saskia werkte na de studie (die ze overigens in Leiden begon) eerder in apotheken in Vlaar- dingen en Rotterdam; Marcel deed dat in Bergschenhoek en Maassluis - van daar Berkel en Rodenrijs als "centrale" woonplaats. Contact met mensen vinden de jonge apothekers dus heel belangrijk. "Men sen stappen eerder met vragen over medicijnen en andere zaken naar de apotheek dan naar de dokter. De drem pel is bij de apotheek meestal wat lager, dus ze komen makkelijker naar je toe." Dat het apothekerschap eigenlijk een beetje "dubbele" functie is - zorgverle ner én ondernemer tegelijk - is voor Saskia en Marcel een kwestie van de juiste balans vinden. "Maar de reden dat we apotheker zijn geworden ligt vooral in dat zorgverlenerschap." Saskia Duk en Marcel Siemerink. Informatie belangrijk Het spreekwoordelijke "doosje schui ven" spreekt hen dan ook niet aan; in formatie vinden ze veel intéressanter en belangrijker. Wel vinden ze het jam mer dat de rijksoverheid de apothekers tegenwoordig zoveel op hun dak schuift. Zowat elke maand is er wel weer een andere maatregel van de mi nister. "Apothekers zitten momenteel een beetje in de tang." Saskia en Marcel hebben zich daardoor niet laten afschrikken en zijn vol goede moed begonnen aan hun nieuwe werk kring. Vooralsnog verandert er in de gang van zaken bij de beide apotheken weinig of niets. Op de wat langere ter mijn hebben Saskia en Marcel plannen genoeg, met name op het gebied van de patiëntenvoorlichting en de samen werking met de andere apotheken en de andere geneeskundige disciplines in Soest. sneeuw, zand, ijs of een nat wegdek. Bovendien beschermt het glas 100% tegen UV-straling: schadelijke stralen tot en met 400 nanometer worden vol ledig geabsorbeerd. Bereikbaar en comfortabel Het verruimde assortiment van Pola roid biedt nu lenzen op sterkte voor ie dereen: voor zowel verziende als bij ziende mensen, maar ook voor mensen die multifokale glazen dragen. De len zen zijn verkrijgbaar in bruine en grijze tinten en kunnen bij elke opticien in ie der gewenst montuur worden ingesle pen. Ook trendbewuste montuurdra gers krijgen daardoor toegang tot de voordelen van dit nieuwe glas: elimina tie van hinderlijke spiegeling, betere kleurherkenning en hogere contrast werking. Kortom: meer kijkcomfort en minder vermoeide ogen, ook na een lange draagperiode. Vraag de opticien naar de nieuwe Rx- lenzen van Polaroid. Informatie: Don ker Brillen-Contactlenzen, Smitsweg 30, tel. 6018626. De nieuwe salon in Baarn is van een iets ander type, zegt Marianne, dié haar tijd zoveel mogelijk verdeelt tussen de beide vestigingen. "Hier in Baarn zitten we echt in het centrum en trekken we veel passanten; in Soest is het meer een afsprakenzaak." De klantenkring bestaat overigens in beide vestigingen vooral uit jonge, maar ook veel oude re mensen, die zich aangesproken voe len door de moderne, "trendy" bena dering van Marianne en haar mede werksters. Wat Marianne en Arno heel belangrijk vinden is deskundigheid en vakman schap. Daarom volgen de kapsters al lemaal trainingen en voortgezette op leidingen, zodat ze veel van het vak weten. Een enkele kapster is ook visa- giste, zodat bijvoorbeeld bruidjes bij Hair Society "tutti completi" worden "aangekleed". Achter in de kapsalon in Baarn bevindt zich ook een schoonheidssalon, maar het is nog niet bekend wie dat deel van de zaak gaat "bemannen". Marianne is zelf ook wel schoonheidsspecialiste, maar ze richt zich liever op het kappers vak. Op zichzelf ook opmerkelijk voor iemand die zo'n twaalf jaar productie leider is geweest bij de bekende tv-pro- ductiemaatschappij van John de Mol, en die het omroepwereldje dus op haar duimpje kende. "Maar dat was zo'n hectische tijd. Bovendien was het heel moeilijk te combineren met een gezin. Dat lukt nu veel beter." Plantaardig Bij "Hair Society" wordt gebruik ge maakt van haarverzorgingsproducten van het merk Redken (uit Amerika). Ze zijn volledig plantaardig van sa menstelling en niet op dieren getest. Dat geldt ook voor de nieuwe lijn "Nexxus", van dezelfde fabrikant als Redken. Zowel in Soest als in Baarn is "Hair Society" op maandag gesloten. De overige werkdagen gaan de beide sa lons om 08.30 open tot 17.30 uur (op Het team van Hair Society Baarn. Foto: Aldo AUessie vrijdag ook op koopavond), en op za terdag in Soest tot 14.30 uur, maar in Baarn tot 16.00 uur. Brildragers die de voordelen van een polariserend zonnebrilglas kennen, maar dit tot op heden niet als zonne brilglas op sterkte konden krijgen, waren tot voor kort veroordeeld tot gewone, niet polariserende zonnebril glazen. Daar komt nu een einde aan door de introductie van Polaroid-Rx lenzen op sterkte (polariserende glazen), waar mee een nieuwe wereld opengaat voor zonnebrildragers. Deze kunststof len zen met het originele polariserende fil ter zijn verkrijgbaar bij de opticien en kunnen in alle trendy monturen wor den ingeslepen. Polaroid staat bekend als de uitvinder van de polariserende lens. Nu gaat het bedrijf een stapje verder en past, onder de naam Polaroid-Rx, dezelfde uitzon derlijke eigenschappen van de beroem de polarisatielenzen toe in zonnebril- glazen op sterkte. Deze glazen zijn voorzien van het originele polariseren de filter dat voor 99 procent de hinder lijke spiegeling wegneemt van water, De Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland houdt op de maandagavon den 31 mei, 7 en 14 juni a.s. een cur sus voor startende importeurs. Dit kunnen zowel particulieren als onder nemers zijn. Vaak krijgen mensen tij dens hun vakantie of via familie in het buitenland het idee om bepaalde pro ducten te gaan importeren. Bedrijven zien zich meer en meer genoodzaakt producten uit het buitenland te halen bijv. ter completering van hun leve ringsprogramma. In drie avonden worden alle facetten van het importeren op praktische wij ze behandeld. De cursus wordt gehou den in het gebouw van de kamer van koophandel te Hilversum. Voor meer informatie kan men bellen met N. van Paridon (035-672 12 12) of A. de Bakker (033-453 57 00). De jaarlijkse collecte voor de Neder- lanase Hartstichting heeft in Soest het mooie bedrag van 19.345.90 opge bracht. Omdat er niet voldoende col lectanten waren, konden niet alle wij ken worden bestreken. Daarom toont dit resultaat temeer dat de Soesters de Nederlandse Hartstichting zeker een warm hart toedragen. De zogenoemde 'kampioenen', dege nen die het meeste ophaalden, waren: mevrouw V.d. Breemer met 589,85, de heer v. Dorresteyn 661,75, de heer V.d. Broek 761,75 en met het nieuwe record: de heer Kleyn 1096,45. Alle gevers en collectanten worden be dankt. Smitsweg 30 - 3765 CT Soest Telefoon 035-601 86 26 7 0 0 0 m2 COMPLEET WOONPLEZIER BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 30 mei Aanvang 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 34.50 p.p. Culinaire parade van: soep, salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten, met groente en aardappelgarnituur Als slot een feestelijk ijsje Bel en reserveer, dan zit u zeker. Ook Bourgondische buffetten op: 27 juni, 26 september en 31 oktober Vanaf vandaag kunnen leden van de scoutinggroep Don Bosco bij inwo ners van Soest aanbellen. De scouts hebben van het gemeentebestuur een vergunning gekregen om langs de deur vlaaien te verkopen. Dat mag tot en met aanstaande zaterdag. De leden zijn te herkennen aan hun uniformen en hebben een legitimatie bij zich. De zeventig leden gaan het pad op met intekenlijsten. De bestelde vlaaien worden op zaterdag 22 mei thuisbezorgd. De vlaaien zijn van originele Limburg se makelij en hebben een doorsnee van 28 centimeter. Er kan worden gekozen uit vijf smaken en ze kosten vijftien gulden per stuk. Afrekening vindt plaats bij de bezorging. Een deel van de opbrengst van de vlaaienactie is be stemd voor Don Bosco. Van het geld zal de scoutinggroep onder meer nieuw spelmateriaal aanschaffen. Dat is nodig en Don Bosco rekent op de steun van de Soester bevolking. Het is de bedoe ling dat de vlaaienactie een traditie wordt. Wie de scouts niet aan de voordeur aantreft, kan telefonisch zijn bestelling doen via nummer 6090531. Via dit nummer is tevens meer informatie over de actie verkrijgbaar. WONEN V Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035 - 601 1004. Vrijdag koopavond. Voor de meeste klanten zal het geen verrassing zijn, dat (zoon) Ben de Bruin de bekende fietsenzaak in Soest-Zuid heeft overgenomen van (vader) Jac. de Bruin. Sinds vorige week blijkt dat ook in het uiterlijk van de winkel aan de Gallenkamp Pelsweg 1. Op de gevel staat de nieu we naam met een geheel nieuw logo. Ben staat al vanaf z'n 18e (hij is inmid dels 38) in de zaak en is al de derde generatie De Bruin die zich met de rij wielhandel bezig houdt. Grootvader Ben de Bruin - naar wie Ben is ge noemd - was de oprichter van de zaak, die in Soest een bijzondere positie in neemt. Als een van de weinige "fiet senwinkels" is rijwielspecialist Ben de Bruin dealer van de vier Nederlandse topmerken Gazelle, Batavus, Kogo Myata en sinds kort ook Giant. Giant is volgens Ben een nieuw topmerk aan het worden en staat garant voor uitste kende kwaliteit. De Giant-collectie omvat met name sportfïetsen voor de vrije tijd en mountainbikes, die vooral voor de jeugd interessant zijn. De rijwielhandel is aangesloten bij Bike Totaal, een snelgroeiende vakorganisa tie "van de grotere en betere tweewie- Ierzaken", die inmiddels zo'n 170 leden telt, verspreid over heel Nederland. Bike Totaal is ook de titel van een zeer interessant magazine, dat eenmaal per jaar verschijnt en een dwarsdoorsnee toont van alle gangbare merken, inclu sief het (zeer voordelige) huismerk Flash. Een exemplaar van Bike Totaal is gratis af te halen en bevat allerlei tips en aanbiedingen (ook van accessoires) die de fietsliefhebbers - en dat zijn er steeds meer - beslist niet zullen verve len. All-round fietsenwinkel Ben de Bruin beschouwt de rijwielzaak als een "all-round" winkel voor fiets liefhebbers, al zal hij zichzelf bijvoor- Birkstraat 101 te Soest. Telefoon 035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 brillen - contactlenzen MEENEEMMEUBELEN beeld geen "racespecialist" noemen. Maar Ben en zijn vaste medewerkers Marcel, Mark en Willem - en binnen kort zal er nog wel eentje bijkomen, verwacht Ben - staan allemaal hun mannetje op technisch gebied en weten alles van fietsen. De rijwielzaak in Sóest-Zuid is trouwens vanouds ook heel sterk in kinderfietsen, met o.a. de merken Loekie en Cool, plus de beken de luxe skelters van het merk Mam moet die vooral in trek zijn bij de jeugd die van een stoere skelter houdt. Wie belangstelling heeft moet beslist Ben en Jeanettede Bruin en de mede- werkers Marcel, Mark en Willem. een kijkje nemen in de zaak aan de Gallenkamp Pelsweg 1 (maandag ge sloten), waar zich' achter de (vernieuw de) voorgevel een enorme sortering fietsen in alle soorten en maten - nieuw en gebruikt - bevindt, en een zeer uitgebreide aanbod aan fietsacces- spires. U BENT OOK 'AN HARTE WELKOM 0.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1999 | | pagina 7