<0) k\ Chronisch tekort aan parkeerplaatsen ie etages vol ntisch wonen! Ijsbaan Soesterberg klaar voor de start Veel aandacht ITAL-dag 'Tammer-rotonde' bijna rond Avondvierdaagse Soesterberg PAGINA 18 i Autoservice voor: accessoires n autoruiten K. service 191 1237 Ruttenberg der Lee est [Herinrichting Rademakerstraat II Oud papier verzamelen Pas op voor bandenprikker Het ontspanningscentrum van Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst 'Burgerlijke stand' Hulpverlening WOENSDAG 19 MEI 1999 Gezelligheid troef in museum Veel voordelen voor Soesterberg 45s,e editie van 7 tot en met 10 juni Jeugdwerk Dubbeldekker Kaarten in Burgstede Brandweer varia Meningen van lezers Nutsbedrijven niet verkopen 'A Dieu, pastor' Annie M.G. Schmidt centraal op 20 mei Agenda aderhoud van uw ian huis. 760 AD Soest |0 ud aparatie alle merken ition ng dieselmotoren ito's an 50 - Soest 35-6023608 iet. esel '95 37 •90 33 '33 34 37 I 3.750- f 13500,- f 21.950,- f 3250- f 16.500,- f 15250,- f 18.950,- 1 34.950,- f 17.950,- f 21.950,- f 29500,- f 29.500,- f 28.950,- f 22500,- I 22.950,- ag geopend traat 58 >01 25 00 W, 68 pk met een verbruik van ken. De verschuifbare en opklap- Kom kijken bij ons. Wij kunnen u k tijdens een proefrit J D E N 2330 soesterbergseIIlcourant f Het voorstel dat de gemeente Soest Jdoet ten aanzien van het aantal par keerplaatsen, is onacceptabel!', aldus 'de Verenigde Ondernemers Soester- berg in een brief aan de gemeente ■Soest ■De Verenigde Ondernemers Soester- Iberg (VOS) heeft in een brief aan de ■gemeente Soest duidelijk gemaakt ■waarom zij zo tegen de plannen herin - I richting Rademakerstraat is, vooral ten aanzien van het aantal parkeerplaat- Isen. Volgens normen van rijk en ge- Imeente moet dit aantal 215 zijn. In I werkelijkheid zijn er 145 parkeerplaat- I sen en in het laatste voorstel wil de ge- Imeente dit zelfs terugbrengen tot 85 I parkeerplaatsen. Dat is 130 minder I dan wettelijk is geregeld en 70 minder I dan op dit moment. Vooral rondom de PlusMarkt is het nu al dringen en wor- I den auto's soms op plaatsen gepar- I keerd die verboden zijn en daardoor wordt de doorstroom van het overige verkeer gehinderd. Een bepaalde groep stoort zich in het geheel niet aan de re gels en parkeert de voertuigen zelfs op 1 parkeerplaatsen bestemd voor invali den of op de uitrit voor het benzinesta- tion. Dit zal volgens de VOS nog erger wor den als het laatste ontwerp van de ge- Op diverse plaatsen staan containers voor onder andere oud papier. Wil men oud papier voor een goed doel geven, dan staat elke eerste zaterdag van de maand ter hoogte van de plaatselijke Rabobank een container waar men het kwijt kan. De opbrengst is ten bate di verse zaken van de Vredekerk. Sinds kort is in Soesterberg een ban denprikker actief. Zo heeft hij reeds zijn slag geslagen bij auto's die stonden ge parkeerd in Apollo, Mercury en aan de Kampweg. Men zij gewaarschuwd. meente ten aanzien van herinrichting Rademakerstraat zijn beslag krijgt. Bij het verkrijgen van bouwvergunningen blijkt de gemeente Soest bijzonder moeilijk te zijn en moet men zich in alle bochten wringen om aan haar eisen te kunnen voldoen. Althans, dat is de mening van onder andere Bouwbedrijf Goldewijck uit Doetinchem, dat toch in een groot gedeelte van Nederland komt en uit ervaring spreekt. Echter houdt de gemeente zelf niet zoveel re kening met landelijke regelingen. Zo heeft het Haags Buro D&P onlangs een onderzoek ingesteld naar het aan tal parkeerplaatsen dat per 100 m2 winkeloppervlak beschikbaar moet zijn. Dat moet zes zijn en wordt als maatstaf door gemeenten gehanteerd. Voor de Rademakerstraat met een to taal aan vloeroppervlak van ca 2500 m2 zou dat 140 parkeerplaatsen beteke nen. Dan zijn niet meegerekend de overige bedrijven zoals dienstverlening, horeca, sportschool, kapper, postkan toor, medisch centrum, fysiopraktijk, danscentrum, alsmede de solitaire- en bovenwoningen alsook de 40 apparte menten van de Heijbergh en Huis ten Halve. Een ruwe berekening geeft aan dat deze volgens genoemde landelijke norm op ongeveer 102 parkeerplaatsen mogen rekenen, dus in totaal 242. Met andere woorden spoort de planning van de gemeente Soest met 85 par keerplaatsen in het geheel niet met de landelijke norm en moet dat op een to tale overspannen en daardoor weer onveilige Rademakerstraat uitlopen. Redenen waarom de VOS als direct belanghebbende van het gebruik van de Rademakerstraat in haar brief aan de gemeente Soest het plan onacceptabel heeft genoemd. Een schitterende collectie oud- en nieuw geloogd grenen-, kersen- en koloniale meubelen. In een unieke sfeer gepre senteerd, met bijpassende bankstellen, fauteuils en woonaccessoires! j-- - ---v GRATIS BEZORGING in Nederland. 3 JAAR GARANTIE op nieuwe meubelen. Bezoek onze showroom of bel ons voor een folder! ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Industrieterrein 'De Slenk' Cannenburgerwég 14 - 's-Graveland Tel. (035) €56 40 02- Fax 656 40 01 ROYAL ARROW TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! De ijsbaan is voorzien van de top- I laag. Rondom wordt alles geëgali seerd en worden kale plekken met graszaad ingezaaid. Banken zijn te- I gen de baan geplaatst met hier en 1 daar een nieuw aangelegd tegelpad. I De koek en zopietent is zelfs uitge- breid met ijs, met andere woorden: I 'ze zijn er klaar voor'. iNa maanden van noeste arbeid door I enkele trouwe vrijwilligers kan men I zeggen dat de ijsbaan aan de Banning- I straat bijna gereed is. De baan, inclusief [de kleine baan, oogst veel lof bij de I skeelerende jeugd. Kenners onder hen geven zelfs het predikaat van de beste Iskeelerbaan uit de regio. De toegang Itot de skeelerbaan bestaat voorlopig luit een strippenkaart van tien gulden, die recht geeft op twaalf keer een ge- Ibruik van de baan. Deze kan men aan Ide kassa van de baan verkrijgen. Ook is Jde baan gecontroleerd op het gebruik lals ijsbaan en in orde bevonden. [Je zou zeggen een tevreden bestuur. Voorzitter dhr. Ab Blokzijl heeft echter nog heel wat wensen, maar ook zor- igen. Natuurlijk zijn hij en zijn medewer kers blij met de nieuwe baan die nu ian vele eisen voldoet. Bijna elke dag kan men de jeugd daar vinden voor de liodige ontspanning en dat is juist de (bedoeling. Blokzijl: 'De baan willen we 'raag zoveel mogelijk openstellen voor piverse doeleinden. We proberen nog enkele ontbrekende attributen zo snel mogelijk te plaatsen. Een voorbeeld van gebruik is een rommelmarkt die op 4 juli op de baan wordt gehouden. Ik wil duidelijk stellen dat we een goede verhouding met de Stichting Balans hebben en de gesprekken met hen zijn moedgevend. Uiteraard willen we graag zo snel mogelijk de baan voor al les en nog wat gebruiken, daarvoor hebben we wel de medewerking van de bevolking nodig. We hopen dat zij met hun voorstellen ons zullen bena deren, want het moet echt een leuk centrum van het dorp worden'. Plannen 'Binnenkort kunnen we op de kleine baan beginnen met basketbal. Verder hebben we contact opgenomen met de Nationale Skeelerbond die ons voor behoeve van de zomervakantie van de nodige informatie zal voorzien', aldus Blokzijl. In nauwe samenwerking met de Stichting Balans wordt gezocht naar een andere bestuursvorm. Gedacht wordt aan een overkoepelend bestuur, waarin bijvoorbeeld de ijsvereniging en eventuele andere eenheden participe ren. Het bestuur wil dit centrum ook graag gebruiken voor een collectieve opening en sluiting van het seizoen. In dit ver band wordt bijvoorbeeld gedacht aan een barbecuefeest voor het hele dorp. Het streven is de baan zo openbaar mogelijk te maken. Om dit allemaal te kunnen realiseren heeft men veel vrij willigers nodig en derhalve doen ze een dringende oproep aan ouders en voor al grootouders zich hiervoor te willen melden. 'Het gaat immers om de jeugd van Soesterberg en dan moet je niet kanke ren, maar de handen uit de mouwen steken. Opmerkingen van ik wil wel helpen maar me niet binden, daar be reik je niets mee', aldus een vrijwilliger van de baan. Met de gemeente Soest zijn gesprekken geweest om de buiten kant van de baan van het nodige groen te voorzien. Echter blijft het daar ste ken op de nodige financiële middelen. Om die reden verzoeken ze een ieder, die een struik of boom(pje) niet meer nodig heeft, deze niet weg te gooien maar tegen het hek van de baan te plan ten. Zo kan men met elkaar werken aan een groenstrook rondom de hele baan. Het is jammer dat er dan toch nog lie den zijn die dit positieve streven ver tragen. Zo werd onlangs het hek op een plaats van onder tot boven open geknipt en met veel moeite weer her steld. Ook lagen op een morgen grote brokken steen op de kleine baan. Fei ten die de jongere jeugd onmogelijk kan plegen en dus aan ouderen moe ten worden toegeschreven. En dat ter wijl de initiatiefnemers tegen een schuld van ca 4000 gulden aankijken, reden om hun giro 4805268 en banknummer 375275118 nog maar eens te noemen. Zondag 23 mei (Pinksteren) ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pastor v.d. Heijden; cantores Zondag 10.30 pastor v. Hooijdonk; gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09.30 ds. Zandstra en ds. Nawijn; ZWO-dienst mmv koor STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Donderdag 08.00 - vrijdag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, 030-2280626. Maandag 08.00 - dinsdag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 3 mei: Michael Sean, zoon van Martin en Monique Faasse, Chr. Huijgenslaan 102 (rectificatie); 2 mei: Anne Lise Francine, dochter van John en Nicolette Hartman-Len- sink, Gen. Winkelmanstraat 10; 3 mei: Bram Oscar Floris, zoon van Gerard en Eline van Keulen-Bloemen, Amersfoortsestraat 108; 13 mei: Jordy, zoon van E. Klinkert en M.L. Klinkert-van Dijk, Plesmanstraat 28. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut)i Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 A>:- 'Natuurlijk komen we voor de moto ren en de sfeer, maar we hadden ge dacht ook nog iets van het gedoe rond het Lockerbie-proces te kunnen zien, maar je ziet alleen een paar hekken met bewaking en dat is alles. Dan zijn die glimmende machines toch nog het mooiste van alles'. Jean Timmermans uit Kerkrade was met zijn vriendin zondag een dagje uit in Soesterberg. 'We waren hier al om elf uur en toen was het al druk. We komen hier nu voor de zesde keer, want we zijn beide motorrijders en dan doet je zoiets meer dan bijvoorbeeld de TT in Assen. Natuurlijk is dat ook interessant, maar hier zie je de raspaardjes en hoor je ze praten, om er kippenvel van te krijgen', aldus de Limburger*. In zijn hand had hij een benzinefilter van een oude Ducati. 'Ik heb thuis zo'n oud beestje staan en nergens kon ik dit onderdeel krijgen. En hier loop je het zo tegen het lijf. Dat gaan we straks thuis even vieren. Weet je wat dat bij ons in de handel kost, wel een paar honderd gulden. En raden wat ik er hier voor betaalde? Een geeltje me neer, en geen cent meer. Mijn dag kan niet meer kapot'. Voor Jean en zijn vriendin was het een feestdag en gezien de vele lachende gezichten waren er meer van zulke mensen. Het mooie weer zorgde ervoor dat men overal kon lopen, hangen of zitten. Vooral het bekijken van eikaars machines, gevolgd door een paar aar zelende opmerkingen, waarna men met elkaar informatie en technische gege vens uitwisselde. Daarbij was het hele maal niet erg om plat op de buik ander mans raspaardje ook eens van onderen te bekijken. Een vinger ging even on der langs het motorblok en dan de stralende opmerking van de ander: 'Geen drup olie, zoals ik je zei'. Ande ren lagen bij de ingang aan de kant van de weg in het gras en kregen geen ge noeg van al dat motorgeweld. De meesten motoren passeerden rustig en ingetogen, anderen lieten duidelijk ho ren dat ze er waren. De Soesterbergse TT-dag 1999 mag met het predikaat 'zeer geslaagd', aan het archief van het Militaire Luchtvaart Museum worden toegevoegd. 'Binnenkort bestaat de aansluiting Banningstraat met de Amersfoort sestraat uit een rotonde, waardoor de ontsluiting van Soesterberg aanmer kelijk zal toenemen en een verbete ring is van de verkeersveiligheid. En dat wordt allemaal door Transport bedrijf Tammer betaald'. De medewerkers van Transportbedrijf Tammer zijn luid en duidelijk als zij het over de 'Tammer Rotonde' hebben. Sinds 3 mei heeft vooral autorijdend Soesterberg dat kunnen ondervinden als ze de route richting Amersfoort nam. De verbinding naar en van de Provincialeweg N237 - ook wel Amersfoortsestraat genoemd - is sinds die dag door roodwitte hekken afge sloten. Binnen enkele dagen hadden zware machines de schijnbaar onneem bare betonweg in een oogwenk omge ploegd en boorden graafmachines zich in de grond. Na enkele dagen kwam er tekening in het geheel en vormden zich de vier poten die aan de rotonde ge koppeld worden. "Dat moet ook wel, want medio juni moet het geheel wor den opgeleverd," aldus Gijs Tammer. De rotonde is primair van belang voor het transportbedrijf, nadat een eerder gedaan voorstel werd afgewezen. Aan het eind van de Veldmaarschalk Mont gomeryweg zou een weg worden aan gelegd naar het nog te bouwen Recy cling Centrum Tammer ten noorden van de BP-pomp. Maar deze werd om niet direct duidelijke redenen afge keurd. Toen bleef als enig alternatief over dat een rotonde in de Amers foortsestraat werd aangelegd. Ge meente en provincie vonden dit uitste kend, mits zij geen cent daaraan hoef den te betalen en het precies gebouwd zou worden zoals zij dat wilden heb- Van maandag 7 tot en met donder dag 10 juni wordt in Soesterberg voor de 45e keer de Avondvierdaagse ge houden. Vanaf de eerste tot en met deze 45e keer is het in goede handen van F. J. Hagmeijer en zijn medewer kers. 'Het is natuurlijk wel zo, dat ik een en ander met plezier heb gedaan, anders hou je het geen 45 jaar vol. In deze ja ren is ook de Koppenlaan een ver trouwd adres geworden voor menigeen die in Soesterberg de Avondvierdaag se heeft gelopen. Maar men moet wel begrijpen dat, als ik voor het volgend jaar een goede opvolger kan vinden, ik mij daarop zal verheugen', aldus Frits Hagmeijer. Ondanks het toenemen van de jaren en hij langzaam maar zeker tot de zeer sterken gaat behoren, heeft hij ook dit jaar weer alles op de rails gezet voor een alleszins geslaagde Avondvier daagse. Uiteraard zal het weer daarbij een grote rol spelen, maar op papier en de verdere organisatie is, zoals altijd van hem bekend is, uitstekend. Voor deze editie heeft hij zich gewend tot de Commandant van de Vliegbasis Soesterberg met de vraag of men een avond over het terrein van de vliegba sis mag lopen. Daarvoor werd onmid dellijk toestemming gegeven, maar de politieke spanningen rondom Kosovo gooiden roet in het eten. De toestem ming moest worden ingetrokken. Wandelprogramma Het gaat over de gehele linie en dus ook in Soesterberg, goed met de deel name aan en het verloop van de Avondvierdaagse. Ja, wat wil je als het in handen is van een doorgewinterde veteraan, want zo mag men de heer Hagmeijer en direct in zijn kielzog zijn echtgenote, mevrouw Hagmeijer wel noemen. In de hele omgeving kan men in deze tijd terecht voor de diverse wandelingen. Zaterdag 22 mei een se- niorentocht in Den Dolder; zaterdag 29 mei de voorjaarstocht in Bilthoven, zaterdag 5 juni de natuur wandeltocht in Soest en op maandag 7 juni de start van de Soesterbergse Avondvierdaag se. De eerste drie dagen zal men de witte pijlen volgen en de laatste avond de blauwe: maandag de route Wallen burg, dinsdag de route Kozakkenput, woensdag de route Mercury-Richelle- weg met donderdag als laatste dag een gezamenlijke route voor de 5 en 10 ki lometer lopers. Start en finish is zoals altijd Dorpshuis Burgstede. De plaats van aanmelding is nog steeds de fami lie Hagmeijer, Koppenlaan 22, tel. 351705. In de Soesterbergse Courant van woensdag 26 mei worden de tij den van aanmelding en verdere infor matie verstrekt. De belangstellenden, en dat zullen weer velen zijn, kunnen nu vast beginnen met trainen. ben. Met enige aandrang wil men bij Tammer wel verklappen dat de kosten van aanleg rotonde en aanverwante zaken toch bijna een miljoen gulden hebben gekost. In het hart van de ro tonde wordt door Tammer een kunst werk geplaatst. Voordelen De rotonde heeft diverse voordelen, zo kan het verkeer uit de wijken Apollo, Mercury, Gemini, Egghermonde, Bloemheuvel en Wostok via de Oude Tempellaan zowel richting Amersfoort als richting Utrecht rijden. Daardoor ontstaat minder verkeer op de kruising Rademakerstraat, Kampweg, Banning straat en Veldm. Montgomeryweg met als gevolg minder aan- en afvoer ver keer via de verkeerslichten op de krui sing Amersfoortsestraat en Veldm. Montgomeryweg. Ook is de BP-pomp beter bereikbaar en hoeft men niet meer via de kruising Ons Belang terug te rijden. Het was bekend dat velen via de Banningstraat de Amersfoort sestraat overstaken om zo bij de BP- pomp te komen. Deze verkeersgevaar- lijke manoeuvres behoren tot het verle den. Ook voor de hulpdiensten als ambulance, brandweer, politie maakt de rotonde een betere en snellere ver binding met de overige wegen. Zo zijn er nog wel meer voordelen te noemen waarvoor Soesterberg het bedrijf Tam mer dankbaar mag zijn voor deze in vestering. Binnen een paar weken hoopt Tammer de vergunning in ont vangst te nemefi voor de bouw van Recycling Centrum Tammer. Het gro te gebouw dat ten noorden van de BP- pomp wordt gebouwd, wordt een hy per modern recycling centrum waarvan het grootste gedeelte onder de grond zal worden geprojecteerd. Binnen een jaar hoopt men ook dit gebouw gefa seerd in gebruik te nemen. Disco Kinderinstuif, woensdag 19 mei, 14.00-15.30 uur, voor kinderen van 4- 12 jaar, kosten f 1,50. Basketbaltoernooi Vrijdag 21 mei van 19.00-21.00 uur, sportzaal Burgstede, voor kinderen van 12 t/m 16 jaar, kosten f 2,50. Bingo Kinderinstuif, woensdag 26 mei, 14.00-15.30 uur, voor kinderen van 4- 12 jaar, kosten f 1,50. Informatie/aanmelding: Houssein Alaoui, tel. 035-6021987, of in de Dubbeldekker, tel. 353411. Vrijdag 21 mei is men vanaf 19.00 uur welkom in Dorpshuis Burgstede om te klaveijassen en jokeren. Om 19.30 uur wordt begonnen. De entree bedraagt vijf gulden per persoon. Er zijn verschil lende prijzen te winnen. Dinsdagavond om kwart voor acht kwam het eerste bericht voor de brand weer Soesterberg voor een brandalarm in Sterrenberg, dat gelukkig een zoge naamd technisch alarm bleek. In de nacht van vrijdag op zaterdag moest een container aan de Buijs Ballotlaan worden geblust. Als we niet uitkijken gaan al onze elek- triciteits- en gasbedrijven straks over in Amerikaanse handen. Dat gaat ten koste van diverse ontslagen en een ta riefsverhoging van vele honderden procenten. Daar moeten we nu tegen protesteren en onze overheid voor waarschuwen. In de tachtig-jarige oor log begon de victorie in Alkmaar, laat dat op dit gebied in Soest zijn. Kijk maar op het gebied van de tele communicatie, daar is het hek al van de dam. De Nederlandse kabelbedrij ven en vervoersbedrijven staan op punt om verkocht te worden. In het noor den zijn ze al overgegaan in Britse han den. De Tweede Kamer heeft nota bene kort geleden de nieuwe elektrici teitswet goedgekeurd, de markt is er dus voor vrijgemaakt. In Brazilië ge beurde dit ook en alleen al in Rio de Janeiro werden 5000 mensen uit het elektriciteitsbedrijf ontslagen, gingen de tarieven met 400 procent omhoog en kampt men de laatste tijd vaker dat het licht zo maar uitvalt. Wij moeten ons er voor waken dat dit niet in Nederland gaat gebe.uren. Nu kun je zeggen dat Brazilië een 'ver van mijn bed show' is. Maar kijk dan in Engeland waar onder Thatcher ook nutsbedrijven werden verkocht en sindsdien zijn de prijzen aanmerkelijk gestegen. Wij hebben een enorme grote voorraad gas, dat is een grote bron van inkom sten voor de Nederlandse economie. Dat ga je toch niet zomaar aan een Amerikaans bedrijf verkopen? Ik ben het roerend eens met de Amerikaan Gregory Palast, die jarenlang ervaring heeft op dit gebied en de wereld, dus ook Nederland met klem waarschuwt tegen zulke praktijken. Wat wij daar aan kunnen doen? Wij hebben toch onze vertegenwoordigers in de ge meente. provincie en in de Tweede Ka mer? Benader deze mensen en waar schuw hen voor de privatiseringsgolf van Minister Jorritsma, die inmiddels een nieuwe gaswet naar de Kamer heeft gestuurd. Ergens moet toch de victorie beginnen, wel, laat het dan uit onze gemeente Soest komen nu het nog niet te laat is. Piet Pieren Zondag 16 mei nam aalmoezenier Frank Duivenvoorde afscheid van de parochie St. Carolus in Soesterberg. Op 24 mei vertrekt hij voor een half jaar naar Cyprus. Hem werd vanwege de parochie een sierlijk beschilderde kaars aangeboden, om op deze wijze in herinnering te brengen dat een bidden de parochie hem zal begeleiden in zijn werk als aalmoezenier onder de militai- Donderdag 20 mei wordt de verjaar dag van Annie M.G. Schmidt gevierd. In het hele land organiseert de (kinder)boekhandel allerlei activiteiten. In onze gemeente gebeurt dat bij Boek handel Van de Ven aan de Zuidprome nade in Soest. Alle kinderen die op 20 mei naar deze boekhandel komen met bijvoorbeeld een tekening van een Orrekiedor, een verhaal of gedicht met Orrekiedorren, of die het gedicht komen voordragen of zich verkleed hebben als Orrekiedorren, krijgen een herinnering aan de Annie M.G. Schmidt-dag 1999. De mooiste inzending wordt bovendien bekroond met 'Kaapse Raasdonders', het Annie M.G. Schmidt kookboek dat onlangs is verschenen. Woensdag 19 mei 14.00 disco, Dubbeldekker Donderdag 20 mei nm brandweervoetbal, Sterrenberg Vrijdag 21 mei 19.00 basketbaltoernooi, Burgstede 19.30 kaarten, Burgstede Maandag 24 mei 19.30 darts, Burgstede Woensdag 26 mei 14.00 bingo, Dubbeldekker Lawn Tennis Vereniging (LTV) Jubileum receptie op 24 en 26 mei in het clubhuis.

Soester Courant | 1999 | | pagina 19