PfflAlK 565.00 Nationaal Voorleesontbijt op de Klimop Rabobank onder slopershamer Mooiste orrekiedor van Tom Jansen l ACTUEEL f Gynaecoloog Visser neemt afscheid van M.C. Molendael Stralend Open dag bij 'de Paardenkamp PAGINA4 WOENSDAG 26 MEI 1999 t eigen bedrijf SOESTER COURANT PAGINA 5 E L L F M T .1 M Meisjesworkers mt 128 tot 164 in blauw, kaki of zwart: basisprijs 81,50. Deze week bij Ellemijn 65,00. Jongens sportieve katoenen broeken mt 128 tot 176 in grijs, groen, kaki, zwart of blauw: basisprijs 54,00, deze week bij Ellemijn 40,00 Verder ontvangt u deze week 20% KORTING op alle zomerjassenü (Jacks van o.a. Gant, Chantepluie en Mayoral) ffraxuj tot ziens /hj <S//emJ/n De kracht van de reclame ligt in de herhaling DETROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-602 28 71 Steenhoff straat 58 tv/audiomeubel Optima blank gelakt staal ConneXXion: geen nieuwe dienstregeling Onder invloed Tasjesrover op vlooienmarkt Soester sportmensen als gastlezers ,s - 1 IPI 3* jA Mki fW'4ï. Annie M. G. Schmidtdag bij v.d. Ven Spoor van lekke autobanden in Soestdijk Jongen (12) schiet op meisje (13) IAARVERZORGING V/ DE NIEUWE EEUW 10% KORTING Nieuwe bewoners verwelkomd Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Buitenzwemmers op de bon Service bij „Schoemaker uni wordt er in het ge- amer van Koophandel md in Amersfoort een mabijeenkomst gehou- :nde ondernemers. De artpunt eigen bedrijf is tatie op het onderne- jgt over2dchtelijke en al- itie over de verschillen- leiden tot de start van speelse wijze behande- van de KvK de volgen- n: Wat is ondernemer- Dot is uw kans van sla- markt voor uw product begroot u omzet, kos- lijke winst? rt aan de hand van een samenwerking in teams irters tijdens Startpunt, n een netwerk dat mis- ag eens van pas komt. de bijeenkomst kost f ,t begint om 19.30 uur en )0 uur. De Kamer van ïooi- en Eemland, kan- ort is gevestigd aan de e Amersfoort. Er is vol- srgelegenheid aanwezig. inmelden, dient dit voor- Dineke Samuels of Inge 1535700. rale Voorlichting met de leden van het col aren aanwezig. De spreek- Praten met Burgemeester n Soest of in Soesterberg at gebleken is dat mensen wegbleven en zo dus niet derdag 17 juni) komen de nbesstraat 2 om de bewo- egenheid te geven vrij bin- 22.00 uur. .riftelijk antwoord. f" werd al in Soestdijk en an de gelegenheid gebruik :n. uit andere delen van Soest entelijke informatie moge- 19.30 uur in het gemeente- meentebestuur gevraagd en vergaderingen zijn in prin- 1999 T/M 2002 2002 verschenen. Deze no- i STADE-Utrecht in het na- s) instellingen besproken, tussentijds voorgedane ont- Id. si jl. het plan in grote lijnen dit plan aan ons kenbaar te Izijn. entehuis), de bibliotheek aan plein te Soesterberg. ïitwerking van de in het plan den. schriftelijk of via e-mail 519. lenkingen tegen herzien ikking ongegrond verklaren, chikking publiceren gelet lande overwegingen en mede malingen in de wet Milieu- Vlgemene Wet bestuurs- igde vergunning onder de pgenomen voorschriften rfpacht ingaande 1 juli 1999 •tel aanpassen. Jtstelling subsidie 1998 aan orgcentra Soest ten bedrage 0. Ellemijn Kidswear is een kinderwinkel met kleding van verschillende merken, ALLEMAAL net even anders. Ons basismerk is MAYORAL. Leuke betaalbare Spaanse kleding voor jongens en meisjes. Jurken vanaf 32,50, broeken vanaf 41,50, polo shirts vanaf 34,50. Omdat het zonnetje al begint te schijnen hebben wij een leuke aanbieding: Soesterbergsestraat 13 SOEST (0)35 603 55 46 Dokter F.J.C. Visser gaat op 64-jari- ge leeftijd met vervroegd pensioen in verband met aanhoudende rugklach ten. Dit betekent dat hij officieel per 1 juli a.s niet meer verbonden is aan Medisch Centrum Molendael. Dok ter Visser heeft zijn praktijk overge dragen aan dokter J.H. Eggens, die nu al voor hem waarneemt Dokter Visser is in 1971 begonnen in ziekenhuis Zonnegloren en heeft in de afgelopen 28 jaren duizenden baby's ter wereld gebracht. Daarnaast heeft bij veel vrouwen geholpen met gynaecolo gische aandoeningen. Hij vindt gynae coloog een mooi, maar ook zwaar be roep. "Het leuke eraan is natuurlijk dat het meestal een blijde gebeurtenis is als er een kind geboren wordt. Maar wat ik nog veel leuker aan dit specialisme vind, is dat je in de loop der jaren een persoonlijke band opbouwt met de pa tiënten. Vaak blijf je lang contact hou den. Het begint soms al bij menstrua- tieproblemen van het jonge meisje, dan volgt soms anticonceptie, er komen kinderen en er kunnen ziekten van de geslachtsorganen of overgangsklachten optreden. Zo volg je de patiënten een heel groot deel van hun leven en dat schept een band. De andere kant van de medaille is dat er, zeker in een klei nere praktijk zoals de onze, erg vaak nacht- en weekenddiensten gedraaid moeten worden, terwijl het spreekuur de volgende dag gewoon moet door gaan. Je kunt nu eenmaal in de verlos kunde niet plannen en dat kan weieens opbreken." Veranderd Vroeger was het vak van gynaecoloog vooral consultatief volgens Visser. De vroedvrouw deed de begeleiding van de zwangeren en de gynaecoloog kwam er alleen aan te pas als er wat met de be valling mis ging. "Tegenwoordig zijn wij er meer op gericht om moeilijkheden te voorkomen, want steeds vaker treden problemen op in de zwangerschap. Dat komt bijvoorbeeld door een ongezon der leefgedrag, zoals roken. In de zwangerschap ontstaan ook vaker pro blemen, zoals de slechte groei van de baby. De mogelijkheden om vroegtijdig stoornissen op te sporen, door bijvoor beeld echografie, en het elektronisch kunnen bewaken van de vrucht, heb ben veel veranderd in ons werk. Vroe ger, toen ik nog alleen werkte en ik in de waarneming vaak naar Baarn en Bilthoven moest, was het een hele klus om op tijd te komen. Ik heb dan ook nogal eens de verkeersregels moeten overtreden. Gelukkig is de politie vaak zeer coulant geweest (na controle of ik echt wel zo'n haast had) Hiervoor mijn dank!" Plezier Visser heeft hoe dan ook al die jaren met veel plezier in Medisch Centrum Molendael gewerkt en hij vindt het jammer dat hij vanwege zijn rug moet ophouden. Hij was graag tot zijn 65ste doorgegaan, maar hij heeft inmiddels wel vrede met zijn besluit. "Ik heb veel vertrouwen in mijn opvolger Eggens en ik draag mijn praktijk met een gerust hart aan hem over", besluit de schei dende gynaecoloog. voor particulieren en bedrijven ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Op 10 mei is het startsein gegeven voor een nieuwe organisatie. Deze nieuwe organisatie bestaat uit de voor malige vervoersmaatschappijen Mid- net, NZH, Oostnet en ZWN. Geza menlijk opereren zij vanaf nu onder de nieuwe bedrijfsnaam: ConneXXion. De dienstregeling voor de bussen in de regio's Flevoland, Amersfoort, Utrecht, Almere en 't Gooi wijzigt niet zoals ge bruikelijk in de maand mei. Er zijn voor deze regio's dan ook nog geen nieuwe busboekjes. In de regio's Amersfoort en Utrecht wijzigt de dienstregeling op 22 augus tus. In de regio's Flevoland, Almere en 't Gooi wijzigt de dienstregeling op 5 september. De nieuwe busboekjes zullen in augus tus verschijnen. De politie hield zondagavónd op de Bartolottilaan een 30-jarige automobi list uit Hoogland aan, die onder invloed van alcohol tegen een hek met een ste nen muurtje was aangereden. Daarbij botste hij ook tegen een vlaggenmast en een brievenbus. Hij bleek veel ge dronken te hebben, zodat hij zijn rijbe wijs moest afgeven. De wagen moest worden weggesleept. Een 68-jarige inwoonster van Amers foort deed maandag j.1. bij de politie aangifte van de diefstal van haar schoudertas, waarin een portemonnee met een paar honderd gulden. Die was gestolen tijdens het bezoek aan de vlooienmarkt op de Engh. Vermoede lijk had de dader de riem van de tas doorgeknipt. De tas was later leeg te ruggevonden. De hele openbare basisschool De Klimop (Weegbreestraat) heeft vori ge week woensdag meegedaan aan het derde Nationale Voorleesontbijt In elke groep trad een Soester sport man of -vrouw als "gastlezer" op. De bedoeling van het voorleesontbijt is dat er meer aandacht wordt besteed aan het voorlezen en dat het leesplezier wordt bevorderd. Lezen is gewoon leuk, is het motto. Uit onderzoek blijkt dat ouders gemiddeld maar 15 minu ten per dag voorlezen en dat ze vaak met voorlezen stoppen als een kind zelf kan lezen. Juist in die fase is het ook belangrijk om te blijven voorlezen. Voorlezen blijft ook dan een belangrijk middel om kinderen het plezier in het lezen te laten behouden. Voorlezen is ook een belangrijke instrument in de communicatie tussen kinderen en vol wassenen. De Klimop begroette als gastspreker o.a. Magda Voogt en Tanja Beeraink van De Springbokken, Greet Verhoef Een kleine honkbaldemonstratie tij dens het Voorleesontbijt op de Klimop. Foto: Goos van der Wilt van Sportschool de Wieksloot, Her man Duit van de Harskamp. Ze vertel den eerst iets over zichzelf en de sport, waarna ze voorlazen uit verschillende voorleesboeken die allemaal ook over sport gingen. Daarna werd er gesmuld van een gezamenlijk ontbijt met de kinderen. Het sloopbedrijf Gebr. de Ruijter b. v. uit Soest is vorige week begonnen met de afbraak van het oude hoofdkantoor van de Rabobank aan het Kerkplein. Het ge bouw moest plaatsmaken voor het zeer omstreden nieuwe bankgebouw, dat de gemoederen in Soest - en vooral aan het Kerkpad - de afgelopen maanden be hoorlijk heeft bezig gehouden. De werk zaamheden worden niet uitgevoerd met een hamer, maar met een sloopkraan. De Gebr. de Ruijter maken er zogezegd een mooie puinhoop van. contactlenzen Smitsweg 30 3765 CT Soest Telefoon 035-6018626 Afgelopen donderdag, 20 mei, was het Annie M.G. Schmidtdag. Ter ere hiervan organiseerde boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade een wedstrijd: wie maakt de mooiste orrekiedor? Er kwamen diverse mooie tekeningen binnen en ook waren er enkele kinde ren die het gedicht van de orrekiedor, dat centraal stond deze dag, kwamen voorlezen. De winnaar was de 5- (bijna 6-) jarige Tom Jansen. Zijn tekening won vanwege de vrolijke kleuren, die precies bij de orrekiedor passen en de mooie afwerking. Op bijgaande foto houdt hij trots zijn winnende inzen ding omhoog. Alle kinderen kregen als herinnering aan Annie M.G. Schmidtdag een vlag getje met het gedicht en een tekening van de orrekiedor erop uitgereikt. Tom Jansen ontving bovendien als prijs het boek "Kaapse raasdonders" met recep ten uit de verhalen van Annie M.G. Schmidt. Volgend jaar, op 20 mei, is het weer Annie M.G. Schmidtdag, dus houd die datum goed in de gaten. Het valt te verwachten dat boekhandel Van de Ven dan weer iets leuks organiseert.... De politie heeft in het weekeinde drie Soester knapen van 16, 16 en 17 jaar aangehouden, op verden king van een groot aantal vernielin gen in de wijk Soestdijk. De jonge lui hadden het met name gemunt op autobanden. Ze sloegen hun slag op de Anna Paulownalaan, de Beatrixlaan, de Hellingweg, de Bur gemeester Grothestraat, de Konin- ginnelaan, de Nachtegaalweg en het Nassauplantsoen. In totaal werden de banden van ca. 15 a 20 auto's lek gestoken. Vervolgens hadden ze op het station Soestdijk nog eens vijf fietsbanden lek gestoken. De jon gens waren in de omgeving gezien; twee konden er direct worden ge grepen, hoewel ze aanvankelijk ont kenden er iets van af te weten; de derde werd thuis opgehaald. De ouders werden eveneens aan het bureau ontboden. Een 13-jarig meisje uit Utrecht, dat zondagmiddag met haar ouders over de Van Weerden Poelmanweg fietste, voelde tijdens de passage van 't Hoogt dat iets haar hand raakte. Ze fietste naar haar ouders toen, die vaststelden dat ze met een luchtdrukpistool be schoten was. De politie werd gewaar schuwd. Uit het in de omgeving inge stelde onderzoek bleek dat zich in het bos een ouderpaar uit Amersfoort met een 12-jarige zoon bevond, die daar aan het barbecuen waren. De jongen had stiekem het luchtdrukpistool mee genomen en had het meisje "per onge luk" geraakt. De jongen moest mee naar het bureau. Het wapen werd in beslag genomen. De politie bekijkt nog of de knaap wordt voorgedragen voor een alternatieve straf. kort zijn de vak kundige haarstylisten van Hair Society vinden aan de Kerk straat 44 in Soest Brinkstraat 4 in Baarn De nieuwste haarmo- delijn gepresenteerd in een gezellige ambi ance. Ons team kent het geheime recept voor een spectaculair, ver rassend of gewoon heel leuk uiterlijk. We maken niet alleen de trendgevoelige, maar ook de meer twijfelen de klanten nieuwsgie rig. zult dan eerder bereid zijn tót een bij zonder kapsel of een eigentijdse kaip,- kruk- of kleutbehande- itng. NEXXUS De Neons» hsa tversor glagipmducien Mazen bet baar een heel nieuw leven in daukeij dt be*te botanische ingre diënten gecombineerd met polymeren. Het haar wordt weet gezond, krijgt body en giaasi als nooit tevoren. Een gratis folder over N'exmis ligt voor n klaar Mi Hair Society. Baarn: Schoonheidssalon en ïpnnebank VOOR ELKE NIEUWE KLANT bij de eerste behandeling tegen inlevering van deze bon. A.s. zaterdag is er een open dag bij 'De Paardenkamp', het rusthuis voor oude paarden. Op deze open dag zul len de tien nieuwe bewoners verwel komd worden. Daarnaast zal er gele genheid zijn om het boek 'P^arden- zot' van W. Komijn, zelf ook paar- dengek, te laten signeren. Ook is er een rommelmarkt. De opbrengst gaat naar de verzorging van de paar den. De open dag begint om 14.00 Wim Romijn is bijzonder gek van paar den, wat goed terug te zien is in zijn Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Bridge Dit najaar starten bij de Volksuniversi teit een aantal bridgecursussen op ver schillende niveaus. Bridge is een denk sport, maar ook een gezelligheidsspel. Laat u niet afschrikken door de bena ming denksport. Iedereen kan het leren. De verschillende bridgecursussen wor den gegeven op basis van de leerme- thodiek die is ontwikkeld door Berry Westra. Hij maakte deel uit van het team, dat in 1993 wereldkampioen werd. De heer Westra heeft zijn boeken geschreven op een manier die voor ie dereen begrijpelijk is. Voor de echte beginners zijn er zelfs twee mogelijkheden om te starten. U kunt kiezen uit de woensdagmiddag of de woensdagavond. De cursussen star ten woensdag 22 september. De mid dagcursus wordt gegeven van 14.00- 16.15 uur, de avondcursus van 19.30- 21.45 uur. Voor diegenen die de cursus Bridge I ooit gevolgd hebben of vroe ger gebridged hebben, maar dit een beetje hebben laten versloffen, kunnen terecht op de cursus Bridge II. Deze cursus start op dinsdag 21 september van 14.00-16.15 uur. De cursussen Bridge I en II bestaan uit twaalf lessen, de cursusprijs is f 185,-, het cursusboek kost f 19,-. De bridgers die de stof uit deel I en II van Berry Westra of Van Start tot Fi nish al goed onder de knie hebben maar die hun kennis willen uitbreiden, is er de cursus Bridge voor gevorder den. Deze cursus omvat tien lessen vanaf maandag 20 september van 13.30-16.00 uur. De cursusprijs is f 165,-, het cursusboek kost f 19,-. Aankoop computer Loopt u rond met het idee een com puter te kopen, maar weet u niet wel ke configuratie u moet kiezen? Op donderdag 16 september van 19.00- 21.00 uur wil de heer Ruwette u graag wegwijs maken in de verschillende mo gelijkheden. Deze avond behandelt hij de vragen: Waar moet ik op letten als ik een computer koop? Wat zit er alle maal in een computer? Wat heeft u mi nimaal nodig? Wilt u gebruik maken van internet of wilt u een printer of een scanner kopen? Koopt u niet te duur? Op al deze vragen krijgt u antwoord. Verder is er gelegenheid tot het stellen van nog veel meer vragen. Kosten van deze avond f 25,-. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035- 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. boeken. In zijn nieuwe boek is een vier tal pagina's over het rusthuis verwerkt. Romijn is een bekend persoon op 'De Paardenkamp'. Het boek is voorzien van schitterende tekeningen van de edele dieren, voorzien van boeiende informatie. Eerder verschenen van zijn hand 'Het werkpaard' en 'Het boeren paard'. Nieuwe bewoners Op de open dag zullen tien nieuwe be woners voorgesteld worden. Als eerste is dat Valerie (24), een New Forest- merrie uit Utrecht, Tache (29), een merrie uit Amstelveen, Bonnie (33), Gloria (28) en Gracia (28), drie shet- land-merries uit Beesd, Rasquinel (24) en Tesco (22), twee WPN-ruinen uit Schoonhoven, Trusty (22), een WPN- merrie uit Oosterhout, Greetje (28), een Shetland-merrie uit Helvoirt en als laatste Dunja (27), een Gelderse KWPN-merrie. Heengegaan 'De Paardenkamp is de winter niet doorgekomen zonder verliezen. Op 23 februari stierf Tornado ('72). Hij had een kwaadaardige tumor en is vredig ingeslapen. Engeltje ('69) stierf op 9 maart. Ze was nog maar twee jaar in het rusthuis. Quicksilver ('64) had een ernstige hersenbloeding. Medicatie hielp niet. Op 23 maart sliep hij in. Val- ke ('71) volgde een week later. Hij had de ziekte van Cushing. Ook hij werd ingeslapen. Als laatste van dit voorjaar overleed Marije ('74). Er was iets mis met haar bloedsomloop, waardoor haar gezondheid snel verslechterde. Haar maatje Gurbe had het er even moeilijk mee, maar nu heeft hij zijn draai weer gevonden. Ook wordt er nog melding gemaakt van het sterven van Cheetah op 5 ok tober 1998. Door een vergissing was zij vergeten. Totaal aan het eind van haar krachten was ze tien jaar op 'De Paar denkamp'. De politie heeft zondagnacht drie mannen uit Soest aangehouden die zich ophielden in het buitenbad van Aqua Indoor aan de Dalweg. Over nachtelijk gezwem hadden de politie de laatste tijd al vaker klachten van omwo nenden bereikt. Het drietal, resp. 29, 27 en 21 jaar, werd aangehouden na dat ze over het hek geklommen waren. Ze werden onthaald op een proces verbaal. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! exnert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5