m hfa<fev fyo-tjooi Wffio VLAAIEND ENTHOUSIAST M/ef Vlooienmarkt op Engh redelijk druk 1 VARIA I bink Bridgeclub 4De Passage' voor bridgers met drempelvrees Leerlingenpanel Griftland College naar theaters Voedselpakketteninzameling voor Albanese gastgezinnnen Cantate Domino' al 60 jaar koor van H. Familiekerk Eerste Don Bosco-vlaai voor de burgemeester Soesterbergsestraat Bridgeclub Eemland sluit seizoen succesvol af! 1 SOESTERBERG Laatste ITAL-dag geweest? PAGINA 6 WOENSDAG 26 MEI 1999 ird pecialist!! SOESTER COURANT PAGINA 7 aal bieden obleem meer. elaardij! uisweb.nl M Banketbakker Lex Verkley is Hij geeft zijn vlaaien weg vanaf fl. 12, voor ong. 8 punten Ontdek nu hoe lekker een vlaai kan zijn. Van Weedestraat 76 - Tel. 601 28 23 Opstap naar bestaande verenigingen Vorige lading voedsel bijna op Voor de vierde keer op tweede pinksterdag Zondagmiddag jubileumconcert Man onwel Inbraak Laanstraat Soester Kunstbus seizoen 1999-2000 Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten-programma Jongen rolt van fietspad af Autokraken Bekeuringen Bromfietser gewond bij aanrijding Vlam in de pan Zomercompetitie weer van start Laatste coopertest 'Triathlon' Reden: te hoge kosten 'De Drie Eiken' Info De Drie Eiken Zomerbridge Verlichting weg bij inbraak Ruiten vernield Hulpverlening^J Toneel in Antares I tel. 601 24 25 ■dag t/m zaterdag sschadeherstelbedrijven. et maar liefst 2 jaar garan- ichtservice, een goede af- rfekte landelijke spreiding, in de buurt. Zoals: Z7 l Tel. 035 - 6020339. [www.huisweb.nl), ing. Met dagelijkse in de schijnwerpers succesvoile verkoop! 1. _\0Ië1 r jaren met ten. Constant onder- s in uitstekende staat 3 van de oorspronke- Indeling: B.g.: Ruime er. toilet en entree. 1e verd: vaste trap naar tmer. lime maten, tuin met- een uitstekende staat huis met luxe inbouw- >ele beglazing en par- n, toilet en hal. 1e verd.: et en overloop. Vaste akkapel en bergruimte. tgTW dse top ontwer- ar een landelijk woon- at verrast door zijn origi- mbiance. Als voorproefje aturen (zonder zichtbare deuren, eigenzinnige ifonds en de talloze es- Ind.: B.g.; grote living met e slaapkamer, badkamer De en wijnkast. Verd: 3 et en overloop. De lieflijk om te zien met zijn fraaie loekjes. De grote garage i bij de stijl van de semi- •TiT ubbele garage uniek plekje met directe Pijnenburg en tientallen gebied, doorkruist door y Grote living, open keu- <en, slaapkamer, badka- Verd.: 2 grote slaapka- verloop. r De doorstroming van cursisten van de bridgecursussen van o.a. de Volks universiteit naar de bestaande bridge- verenigingen is uitermate klein. Oor zaken: Men voelt zich bij een bridge- vereniging nog niet op zijn gemak, heeft nog te weinig zelfvertrouwen, ziet geweldig op tegen het tempo waarop gespeeld moet worden of men is nog bang om fouten te maken, om af te gaan. Daarbij is de opvang door de mensen, die al lid zijn van de club niet altijd even adequaat. Tevens zijn er mensen die een zekere drempelvrees hebben om tot een bridgeclub toe te treden. Theo Remmers, bridgedocent aan de Volks universiteiten van Baarn en Soest, heeft daarom het initiatief genomen om een soort overgangsvereniging op te richten met als doelstelling dat die genen die de bridgecursus 2 van de Volksuniversiteit hebben gevolgd tot deze vereniging kunnen toetreden. Onder begeleiding kan dan het bridgen in wedstrijdverband aangeleerd worden en kunnen zij kennis maken met diver se wedstrijdvormen. Ook kunnen die genen die in het verleden al cursussen gevolgd hebben en zij die al eerder ge bridged hebben, maar er te lang uit ge weest zijn en daardoor niet tot een ver eniging durven toe te treden, lid wor den om er weer helemaal in te komen. De club is dus eigenlijk een opstap naar de bestaande bridgeverenigingen. Men mag maximaal twee jaar lid zijn en dan moet men toch zover zijn dat men bij een bestaande vereniging zich op zijn gemak moet kunnen voelen. Daar men maar maximaal twee jaar lid kan zijn en men dan moet overstappen is de naam: Bridgeclub "De Passage". Men kan lid worden voor minimaal één jaar maximaal twee jaar. Er wordt gespeeld in De Speeldoos te Baarn, op dinsdagavond, aanvang 19.30 uur. Start op dinsdag 7 september 1999, laatste speeldag dinsdag 30 mei 2000. Op 28 december wordt er niet ge speeld. Om de investeringen voor de nieuwe club zo laag mogelijk te houden en te zorgen voor continuïteit is er een sa menwerkingsverband opgezet met de B.C "Eembridge". Gezien de toeloop, er hebben zich al meer dan dertig men sen aangemeld is het aan te raden dat men zich zo spoedig mogelijk opgeeft. Het aantal toe te laten leden is maxi maal 48. De contributie bedraagt fl. 150,= per seizoen per lid. Aanmelden/inlichtin gen bij: Th. Remmers, Minckelers- straat 111B, 1223 LE Hilversum, 035- 6421826. In het kader van hun activiteiten voor de tweede fase van het Voortgezet Onderwijs, hebben het Steunpunt Kunst Cultuur Eemland (SKCE) en het Bureau Kunsteducatie (BKE) een panel van vijf leerlingen uit 3 VWO van het Griftland College uit Soest uitgenodigd om een aantal theatervoorstellingen te bekijken. De 'kunstambassadeurs' Bas, Marieke, Samantha, Sanne en SaraLieske zijn reuze enthousiast In overleg met hen is een gevarieerd programma samengesteld dat bestaat uit een dansvoorstelling in De Flint (Scapino ballet, 16 mei) en twee voor stellingen in De Lieve Vrouw (27 mei Elisabeth: film en 22 juni Hair: school- theatervoorstelling). Na hun theaterbe zoek schrijven de leerlingen een stukje in de schoolkrant waarin zij de bezochte theaters beschrijven maar vooral ook hun mening geven over de door hun uitgezochte voorstellingen. Ook zullen zij aandacht besteden aan het gebruik van een CJP (Cultureel Jongeren Pas poort) en de voordelen hiervan; inte ressant voor leerlingen die straks het I vak Culturele Kunstzinnige Vorming I (CKV1) krijgen. De theaters De Flint en De Lieve I Vrouw werken met plezier mee aan het project: de leerlingen worden als ech te VIP's behandeld; tijdens de voorstel ling van Scapino in De Flint mochten zij in een eigen loge zitten. De leerlin gen waren nog nooit naar een dans voorstelling geweest. Na het zien van de twee zeer verschillende choreogra fieën was hun oordeel eensluidend: 't was héél anders dan ze gedacht had den. Mooie bewegingen en vooral ook de live muziek hadden veel indruk ge maakt. Na de dansvoorstelling moch ten zij nog een kijkje nemen achter het podium en in de artiestenfoyer. Nieuw vak Zelden wordt op middelbare scholen een nieuw vak ingevoerd. Maar na de zomervakantie is het zo ver. Leerlingen in de bovenbouw van het HAVO en VWO hebben vanaf het school 1999-2000 het vak CKV1 op hun rooster staan. Het bijzondere van dit vak is dat het bezoeken van musea en theaters een vast onderdeel wordt van het onderwijsprogramma. Net zoals het lezen van boeken voor Nederlands of een vreemde taal. Het Steunpunt Kunst en Cultuur Eemland en het Bureau Kunsteducatie hopen dat het enthousiasme van dit leerlingenpanel overslaat op andere leerlingen op school. Een keuze maken uit de culturele agenda wordt volgend schooljaar waarschijnlijk geen moeilijke opgave, maar juist uiterst interessant 'huiswerk'. Frans en Evelien Blok uit Soest, die vluchtelingen opvangen in een fa briekshal in Dürres, Albanië, willen graag voedselpakketten hebben. De voedselpakketten zijn bedoeld voor de straatarme Albanese gastgezin nen, die het niet aankunnen om zoveel extra monden te vullen. De grote hulpstromen gaan meestal naar de vluchtelingkampen, waar ze ook broodnodigzijn. Een aantal weken geleden ging er ook al een transport uit Soest naar de fami- lie Blok, maar dat voedsel is nu bijna I op. Ze roepen nu Soesters op om kant en klare voedselpakketten klaar te zet- ten. De voedselpakketten moeten in standaarddozen. Deze kunnen worden 1 opgehaald op Koperwiek 98, telefoon *035-6014763. De ophaaltijden zijn maandag tot en met zaterdag van 13.45 uur tot 14.45 uur en van 19.00 1 uur tot 20.00 uur. Het voordeel van zulke dozen is dat ze makkelijk te ver werken zijn. Het is mogelijk om meer- 1 dere dozen te halen. Ze kunnen dan ook bijvoorbeeld onder familie en be kenden verdeeld worden. I Inhoud De inhoud van een voedselpakket moet zijn: 1 pak meel, 1 pak/zak rijst, 1 pak/zak macaroni, 1 pak voedzame koeken, 1 pak suiker, maandverband, paar blikjes tomatenpuree, 1 pot jam of honing, 2 pakken houdbare melk (geen flessen, deze zijn te hoog), vitaminetabletten, 1 pakje zeep, 4/5 maal ingeblikt voedsel: witte of bruine bonen, groente, vis, vlees (geen varkensvlees). De doos moet helemaal vol, anders deukt deze in. Met bovenstaande pro ducten kan een eventueel gat worden aangevuld. Producten die niet op de lijst staan mogen niet in het pakket. Dit om problemen met de douane te voor komen. Een eventueel kaartje of teke ning mag toegevoegd worden. De volle dozen kunnen op vrijdag 4 juni van 19.00 uur en 21.00 uur en za terdag 5 juni tussen 10.00 uur en 16.00 uur ingeleverd worden. Op de Dorres- teinweg 121 tegenover tuincentrum 'Vaarderhoogt' is een loods geopend Het liefste heeft de stichting dat de do zen die meegenomen worden ook goed gevuld worden. Dozen die over zijn moeten teruggebracht worden. Op deze manier heeft de werkgroep een goed overzicht hoe vol de vrachtwagen zal worden. De werkgroep stelt het erg op prijs als ook de transportkosten van de dozen betaald wordt. De kosten zijn 5,50 per doos. De bijdrage kan contant worden afgegeven bij het inzamelpunt of worden overgemaakt naar giro 4430767 van 'Stichting Diakonia' te Huizen, onder vermelding van Hulp Dürres. Namens Frans en Evelien, de werk groep en natuurlijk de gastgezinnen en vluchtelingen, alvast bedankt voor uw medewerking! Inlichtingen: 035 6014763 (Edith Kooima). Enige duizenden Soesters en andere inwoners van de regio jesmarkt" hun spulletjes te koop aanboden. Volgens de orga- hebben maandag j.l. een kijkje genomen op de Vlooien- en nisatoren was de markt - voor de vierde keer in successie - Antiekmarkt op de Engh. Daar stonden zo'n honderdkramen drukker dan het vorige jaar, ondanks de enigszins druilerige met allerlei spullen, van mooi tot lelijk en van goedkoop tot weersomstandigheden, duur. Verder waren er zo'n twintig kinderen die op de "kleed- Het zal dit jaar 60 jaar geleden zijn dat "Cantate Domino" werd opge richt. Als kerkkoor van de parochie van de H. Familie van Soest Zuid is het koor in de loop der jaren vaak met rigoureuze wijzigingen binnen de kerk geconfronteerd. Het oor spronkelijke mannenkoor werd in september 1963 aangevuld en uitge breid met een groot aantal dames, zodat het sinds die tijd als gemengd koor te boek staat Het oorspronkelijke karakter - het in hoofdzaak zingen van meerstemmige Latijnse missen en motetten - heeft het koor op prijzenswaardige manier weten te handhaven. In de afgelopen decennia beperkte het koor zich echter niet alleen tot het opluisteren van de erediensten. Het concertpodium werd niet geschuwd en enkele zeer verdien stelijke uitvoeringen van middagcon certen leven nog sterk in de herinne ring voort. Op het repertoire staan in middels ook een aantal "wereldse" muziekwerken zodat er een gevarieerde keuze kan worden gemaakt. "Cantate Domino" luidt komende zondagmiddag (30 mei) het jubileum jaar in met een speciaal concert, uiter aard in de H. Familiekerk aan de St. Willibrordusstraat 19. Op het program ma staan verschillende werken van be kende en minder bekende componis ten uit het rijke repertoire. Het koor wordt aan het orgel begeleid door Peter de Lau en door Erika Waarden burg (harp). De muzikale leiding is in handen van Theo Hali en Thari Schrö- der treedt als presentatrice. Het concert begint om 15.00 uur. Toe gang: f 2,50. Burgemeester Hans de Widt kreeg zaterdagmorgen de eerste vlaai van Don Bosco aangeboden. De scou- tingvereniging voert een vlaaienactie om de clubkas te spekken. De burgemeester kreeg de vlaai thuis (aan de Regentesselaan) aangeboden door Don Bosco-lid Martin ten Bosker (7 jaar), die voor de gelegenheid werd geassisteerd door zijn zusje Annemiek (12). Martin is al anderhalf jaar lid van Don Bosco en vindt het er des ge vraagd "wel een beetje leuk". Hij had er in de buurt van de Regentesselaan maar liefst 13 stuks onvervalst Lim burgse vlaaien in de voorverkoop aan de man gebracht. In totaal sleet Don Bosco 611 vlaaien af 15,- per stuk, die verkocht werden door 63 kinderen en zaterdag werden thuisbezorgd. De club bestaat 69 jaar en kan de opbrengst - zo'n 9000 gul den - uitstekend gebruiken voor de opknap van het oude clubhuis aan de Heideweg, dat o.a. dringend toe is aan een nieuwe vloer. Volgens Don Bosco-leider Ed Glas is de vlaaienactie "goeie business" voor de club. Het zit er dan ook dik in dat Don Bosco de succesvolle actie in de komende jaren uitroept tot een vaste traditie. De politie werd vorige week gewaar schuwd omdat er aan de Goudwesp een onbekende man gevallen was. Hij was onwel geworden en met zijn hoofd op straat terecht gekomen. De man was even buiten kennis en werd voor onderzoek naar Molendael over gebracht. In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in een garagebedrijf aan de Laanstraat. Omwonenden hoorden omstreeks 04.15 uur glasge rinkel en zagen een auto met gedoof de lichten wegrijden in de richting van de Dalweg. De gewaarschuwde politie kon de auto niet opsporen en consta teerde dat er aan de zijkant een deur was vernield. Wat er weg was genomen was niet aanstonds duidelijk. Mogelijk bestond de buit uit autosleutels en - papieren. Het programma van de Soester Kunst bus voor het seizoen 1999-2000 starl met twee grote spektakelstukken.' Deze voorstellingen zijn: de musical "Oliver" naar het boek Oliver Twist van Charles Dickens. Deze voorstelling zal plaatsvinden op dins dag 7 september 1999 in Theater 't Spant te Bussum. De prijs voor deze voorstelling is f 80,-. de ijsrevue Holiday on Ice met hun nieuwste productie "Extraventura" op vrijdag 29 oktober 1999 in de Jaar beurs te Utrecht. De prijs voor deze voorstelling is f 70,-. De prijzen zijn inclusief het vervoer met de bus. In het afgelopen seizoen is een aantal mensen teleurgesteld, omdat zij zich niet tijdig hadden aangemeld en/ of niet op tijd hadden betaald. Indien u mee wilt, bel dan direct. Aanmelden en betalen kan uiterlijk tot en met 4 juni. Informatie: voor Soest, mevr. Geertje Trippaers-Zondag, tel. 035-6032577; voor Soesterberg, mevr. Marry van Dusschoten, tel. 0346-353338. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag: 's Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid- ;s de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderveijaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandagen dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f- 3,- per kind. Een buschauffeur zag vrijdagavond op de Dalweg dat een 11-jarige jongen met zijn fiets een duikeling maakte en van het hoger gelegen fietspad rolde. Hij waarschuwde direct de politie en de ambulance. De schade bleek mee te vallen. De bestuurster van een passe rende auto bracht de jongen thuis. In het afgelopen weekeinde is de poli tie weer geconfronteerd met een flink aantal autokraken, waarbij de daders het meestal gemunt hadden op de ra dio en eventueel de telefoon. De mel dingen kwamen van de Dokter de Vos- laan, de Steenhoffstraat, de Schouten kampweg, de Parallelweg en de Wiek- sloterweg. Aan het Van der Veldeplant- soen werd de complete uitrusting van een muziekband - versterkers, geluids boxen, etc. - ontvreemd uit een open gebroken auto. Op de Molenstraat vielen vorige week dinsdag twee bekeuringen wegens het niet dragen van de autogordel. Op de Koningsweg was het wat dat betreft woensdag zes maal raak. Ook werd daar een bon uitgereikt aan de bestuur der van een auto met aanhanger, die een verkeerd kenteken had. Bij een ongeval op de Birkstraat is vo rige week dinsdag een 16-jarige brom fietser uit Soest gewond geraakt. Hij werd op het fietspad aangereden door een 43-jarige automobilist uit Amers foort, die een inrit wilde inrijden en de met hoge snelheid naderende brom fietser over het hoofd zag. De Soester viel en liep daarbij schaafwonden op, Hij werd per ambulance overgebracht naar ziekenhuis de Lichtenberg. De brandweer rukte vorige week dins dag uit naar een woning aan het Van der Veldeplantsoen, waar brand was gemeld. Ter plaatse bleek dat de bewo ner een aantal kippenpootjes in het vet op het fornuis had gezet, maar vervol gens naar de Europa Cupfinale op Eurosport was gaan kijken en daarbij zijn kippenpootjes totaal vergat. De vlam sloeg in de pan en toen hij het vuur wilde doven werd zijn gezichts haar geschroeid. Er ontstond veel roet- schade. De autobanen achter mij en bijna weer in Soest. Het vliegveld ongemerkt voorbij, kruis ik nu vliegensvlug het spoor Soestduinen een ietsie pietsie woest. 't Is heet. Ik zweet en weet 't is overbodig alles vlug te doen. O ziet, daar wacht de Soesterbersestraat, een tunnelvacht van levend groen, maar ja, U weet wel hoe dat gaat: Nog in de bocht bij Zonnegloren geef ik hem van katoen. Vlieg tegenliggers om de oren, ik scheur, als d'anderen doen. En aan de kant zit in de haag een merel, mooi op zijn gemak. Wie hoorde zijn concert vandaag? Zijn snavel veegt hij aan een tak. Jan M. Bridgeclub Eemland heeft een suc cesvol speelseizoen achter de rug. Voor het eerst in de geschiedenis van de club werd er een bondsmeester door de NBB benoemd. De heer Ben Kelderman bereikte dit seizoen het respectabele aantal van 20.000 meesterpunten en kreeg daarvoor de bijbehorende onderscheiding uitge reikt door voorzitter Henk van Dalen. Clubkampioenen De strijd om het clubkampioenschap van Eemland werd het afgelopen sei zoen een zeer spannende aangelegen heid. De verschillende rondes werden om beurten gewonnen door de heren Kelderman/Swaalf en de heren Van Dalen/Van de Kant. Uiteindelijke ble ken de resultaten over een heel seizoen genomen van de heren van Dalen/van de Kant net iets beter en zij zijn dan ook de nieuwe clubkampioenen van Bridgeclub Eemland. Overigens bleken beide genoemde pa ren tezamen ook met afstand hef sterk ste viertal te zijn bij de onlangs gehou den Soester verenigingskampioen schappen. Hieraan namen alle vijf Soester verenigingen deel, te weten: Eemland, ONI, Schoon Slem, Soest en Soesterberg. In dit door ONI georganiseerd kam pioenschap had iedere vereniging vier viertallen afgevaardigd die verspreid over twee avonden speelden om de "SNS-beker". Bridgeclub Eemland bleek hierbij uiteindelijk de sterkste viertallen te hebben en in het indivi duele viertallenklassement werden Eemland 1 eerste, Eemland 2 derde en Eemland 3 bezette de vijfde plaats! Open huis zomercompetitie Net als vorige jaren houdt Bridgeclub Eemland dit jaar gedurende de zomer weer openhuisavonden op de donder dagavonden in De Vijverhof in Soest. Een ideale gelegenheid voor thuisbrid- gers om eens kennis te maken met het clubbridge in een ontspannen sfeer. Vanzelfsprekend zijn natuurlijk ook gastparen van andere verenigingen zeer welkom. Deze zomercompetitie begint op donderdagavond 3 juni tot en met donderdagavond 22 juli. Daar na sluit de Vijverhof enkele weken haar poorten wegens vakantie. Gastparen dienen zich voor 19.30 uur te melden aan de zaal. De deelnamekosten bedra gen f5,- per paar. Om de zomercompetitie nog iets aan trekkelijker te maken, zijn er elke speel avond enkele leuke prijsjes te verdie nen voor de winnaars in elke lijn. Daar naast plaatsen deze winnaars zich au tomatisch voor de topintegraalwed- strijd op de slotavond op 22 juli, al waar aan de zomerkampioenen nog een extra aardige prijs zal worden uit gereikt. Dinsdag 1 juni is de tiende en tevens laatste coopertest van het seizoen. De test wordt georganiseerd door atletiek vereniging 'Triathlon'. Deze vindt plaats op de atletiekbaan 'Schothorst. De warming-up begint om 19.30 uur, de test start om 20.15 uur. Deelname is gratis. Informatie: 033-4552436 (Ar jen Roos). Mogelijk is dit jaar voor het laatst de ITAL-dag in het Militaire Lucht vaart Museum gehouden. De weder zijdse kosten zijn te hoog en het eve nement staat haaks op het feitelijk belang jan het museum. Volgens de organisator van de ITAL- dag, de oud-luchtmachtmilitair Jaap de Jong, zijn de kosten te hoog om nog een ITAL-dag in het museum te kun nen houden. De oorzaak daarvan moet gezocht worden bij de leiding van het museum, die de kosten op een onver antwoorde wijze omhoogschroeft. Maar ook het Militaire Luchtvaart Mu seum ziet zijn kosten per keer omhoog gaan, om het toenemend aantal bezoe- Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Bingo Op vrijdag 28 mei is men in De Drie Ei ken welkom voor de bekende maande lijkse bingo. Zaal open te 19.00 uur. De kaarten kosten zeven gulden incl. koffie. Eikenblaadje Eind mei komt het nieuwe Eikenblaad je weer uit met activiteiten voor de maanden juni, juli en augustus. Vanaf 27 mei kan men het blaadje in De Drie Eiken verkrijgen. Met ingang van dinsdag 8 juni a.s. kan de bridgeclub Soesterberg weer gast- spelers ontvangen, zowel club- als thuisbridgers. Voor de thuisbridgers een goede gelegenheid om eens in clubverband te spelen. Het inschrijfgeld bedraagt een rijksdaalder per persoon. Inschrijving in de recreatiezaal van De Drie Eiken vanaf 19.30 uur, waarna om 20.00 uur het spel begint. kers adequaat op te vangen. Veel eigen personeel moet extra worden ingezet met de nodige gevolgen. In de wandelgangen worden andere redenen gehoord. Zo zou er geen goe de verhouding zijn tussen de huidige directeur van het museum, overste Dick Piëst, en dhr. Jaap de Jong, anders dan met zijn voorganger de overste Botma. Die vond het motorgeweld prachtig en was tevens van dezelfde militaire lichting. De huidige directeur is volgens anderen van mening dat het ITAL-gebeuren geen enkele band heeft met de doelstelling van het museum. Beide partijen gaan eerst met elkaar praten over de mogelijkheid dat de "Soesterbergse TT" blijft behouden. Onbekenden hebben vorige week inge broken in een verlichtingszaak aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. De etalageruit bleek met twee stoeptegels te zijn vernield. De buit bestond uit een aantal verlichtingsarmaturen. Op de Sterrenbergweg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag de ruiten van twee auto's vernield. Ook van een daar geparkeerde bestelbus moest een raam het ontgelden. De gedupeerden deden aangifte bij de politie. Op vrijdag 28 mei wordt in Antares aan de Montaubanstraat in Zeist een bijzondere voorstelling gehouden voor mensen met een verstandelijke beper king. De toneelgroep Paljas zal vanaf 20.30 uur optreden met "de Kliniek". Medewerking zal worden verleend door de dansgroep Eleven. Antares is een werkproject voor mensen met een verstandelijke handicap. Het project omvat verschillende werkplaatsen waar producten worden gemaakt en in een bijbehorende winkel worden verkocht. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Ma rechaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035- 5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Ur U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1999 | | pagina 7