aupinc ,eger des Heils-band in Molenschot oorlid Nico Kortekaas onderscheiden horus Line gaat 12V2-jarig bestaan vieren Tien nieuwe 'oudjes' op Paardenkamp Jentuin >77.- 'n - Lions Eemland organiseren groot jazz-festival Nu ook heerlijke vlaaien bij banketbakker Yerkley Geweldige prestatie van de Soester logo-puzzelaars! Uniek Speelgoedproject in het Smitsveen Huttenbouwdorp 1999 "pAGINaIc WOENSDAG 2 JUNI 1999 rheeconcert wegens opening nieuw korpsgebouw :L DEZE MAAND ordeel SOESTER COURANT PAGINA 11 'antate Domino viert 60-jarig jubileum ubileumprogramma op 11 juni in de Vijverhof Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS Soester Courant Scoutinggroep niet eens met bouwvergunning Auto gestript Inbraak Eikenlaan Drukte tijdens warme open dag Controles Wie vergelijkt leest de SoesterCouranl Zaterdag 19 juni in Bomencentrum Baarn Elke dag écht vers Van 4 tot en met 7 augustus Bijzonder concert in Hilversum n een plezier, kruidig van geur en leterselie, basilicum f zolang de voorraad strekt bi] ons besteedt, krijgt u een sque geeft in september recht ,50 op kamer- en tuinplanten zijden planten uitgezonderd) e bewoners van Molenschot hebben bndagmiddag op een bijzondere panier de opening meegevierd van t nieuwe Leger des Heils-korpsge- ouw in Baarn. Speciaal voor deze blegenheid was de nationale "Staff land", verbonden aan het hoofd kwartier, afgereisd naar Baarn en est i Baarn werd eerst meegewerkt aan de feestelijke dienst in de Maria Koningin- kerk, gevolgd door een koffieconcert en een optreden bij kasteel Groene- veld. Daarna kwam de band, onder lei ding van Don Jenkins, naar Molen schot, waar behalve het bekende Le- ger-repertoire ook enkele Hollandse liedjes werden gespeeld. In het Soester verzorgingshuis was net een "Holland se week" gevierd, zoals nog te zien was aan de rood-wit-blauwe en oranje slin gers. De opening van het nieuwe Leger des Heils-korpsgebouw in Baarn (aan de Acacialaan 6) was over twee dagen ver deeld. Zaterdag vond de officiële ope ning plaats door commissioner J. van Boven, de landelijke commandant van het Leger, 's Middags was er drukbe zocht open huis. Zondags week het Leger met zijn aanhang eenmalig uit naar de Maria Koningin-kerk, omdat die meer plaats bood dan het nieuw korpsgebouw. Ot f7.500,- 7.500,-tot f17.500, 17.500.-tot f35.000,- Inkele honderden muziekliefhebbers izochten afgelopen zondag de kerk in de H. Familie in Soest-Zuid voor let jubileumconcert van "Cantate lomino". Het koor vierde op die dag ip passende wijze zijn 60-jarig jubi- um met een zeer gevarieerd pro- ramma. f^an dit concert werd medewerking verleend door Erika Waardenburg, ïarp, Peter de Lau, orgel en Thari "ïchröder, die op een uitstekende wijze als lady-speaker fungeerde. Het geheel 'itond onder leiding van Theo Hali, die bok de tenorsolo voor zijn rekening sa m. Het concert startte verrassend met de jpkomst van de heren van achter uit de ;erk, terwijl ze de gregoriaanse introï- ^is van de dag zongen. De dames lie- ;n zich niet onbetuigd en zongen aast het "Wachet auf" van F. Dietrich :n Ave Maria van Fauré, waarbij zij :geleid werden door orgel en harp. Er begeesterd gezongen, waarbij lechts af en toe een lichte intonatie te ►luisteren viel. .et het Tollite Hostias van C.S. Saëns Rejoice in the Lord van G. Rathbo- le liet het koor zijn kracht horen, ter- in de middenpassage met het zeer ►heerst gezongen pianissimo de diffe- [ntiatie in deze werken goed tot zijn :ht kwam. het Cantique de Jean Racine van ,uré groeide het koor met begeleiding orgel en harp tot grote hoogte. iast de gebruikelijke kerkmuziek heeft mtate Domino het aangedurfd om ikele lichte mondaine werken op het iertoire te nemen die op lichtvoetige werden vertolkt. Aan het eind het concert volgde een toespraak pastor Veldhuis, die niet alleen het koor feliciteerde maar bijzondere aan dacht vroeg voor het feit dat de heer Nico Kortekaas al die zestig jaar een trouw lid is geweest van het koor. Voor deze prestatie ontving hij de Grego- riuskaars en de gouden medaille van de St. Gregoriusvereniging, vergezeld van een oorkonde. Aan deze huldiging werd extra luister bijgezet door zijn kin deren, die lieten zien en horen dat de familie Kortekaas op zanggebied zijn mannetje/vrouwtje staat. Met het toepasselijke lied "Cantate Domino" en "U zij de Glorie" van Pastor Veldhuis feliciteert de heer Kor tekaas (r.) met zijn gouden medaille. Handel werd het concert besloten. Ver volgens werd de heer Kortekaas nog hartelijk toegesproken door burge meester Hans de Widt, die zijn felicita ties namens het gemeentebestuur ver gezeld liet gaan van een boekwerkje. Met een staande ovatie beloonde het talrijke publiek het jubilerende koor, waarna het bestuur en de heer en me vrouw Kortekaas de gelukwensen in ontvangst mochten nemen tijdens de druk bezochte receptie. 11 juni viert Chorus Line in de ijverhof zijn twaalfeneenhalf jarig lileum met een avondvullend pro- mma, met als thema "Een reis om wereld". In het voorprogramma heeft Chorus ie de swingende groep Ayimbidi a jfumu uitgenodigd. Deze formatie is ►gericht door de heer Cavaleiro, zan- }r en tekstschrijver. Cavaleiro komt ►rspronkelijk uit Angola, hij zingt met Nederlandse meiden (Jessica en iijolein van Rossum, Myrthe Mod- irman en Judith Roeleveld) onder arbegeleiding van Arthur van Ros- en diverse Zaïrese muzikanten. :t feestelijke repertoire bestaat uit If geschreven gospelliederen en liede- uit Zaïre en omstreken die vanuit igieuze overtuiging worden gezon- De liederen zijn voornamelijk in ee talen geschreven n.1. het Lingala Kikongo, deze talen worden voor- Bmelijk gesproken in Angola en Kon spannen) en matrassen. Sarïtf juiste ondersteuning, bij zitte )lext is er in drie kleuren: weng \uping Next. Het jongste slapen torus Line is in 1986 opgericht door 'n aantal medewerkers van het voor- ziekenhuis "Zonnegloren" te ►est. Bij de start van het koor waren 'n twintig medewerkers betrokken, larvan één lid nog steeds bij het koor igt, namelijk Ida ten Brinke! Er wer- :n éénstemmige composities gezon- :n, maar al gauw kwam daar verande- ng in met de komst van de dirigent aul Michel Thyssen en werden er eerstemmige stukken ingestudeerd, e naam "Zonnegloren" werd veran- :rd in "Chorus Line", naar de lead ang van de gelijknamige musical. n de loop van de jaren groeide het :oor tot zestig enthousiaste zangers en het ingang van januari 1991 werd Chorus Line een zelfstandige vereni ging. Op dit moment telt het koor 41 eden. Hoogtepunten uit de afgelopen jaren waren zeker het Nederlandse Ko renfestival in Rotterdam in 1992, waar het koor op een verrassende derde plaats eindigde, en het juryrapport in 1995 van de samenwerkende koren-or ganisaties, waar de kwaliteit van het koor met een "goed" werd beoordeeld en "een feest om naar te luisteren" en de jaarlijkse kerstconcerten in en rond Soest worden met veel enthousiasme door het publiek ontvangen. Muzikale begeleiding Chorus Line heeft jarenlang met een vast begeleidingscombo gewerkt. Al enige jaren werkt het koor met groot genoegen met de pianist Mark Om- vlee, die zelfs nu hij in Amsterdam woont en op het conservatorium een zangopleiding volgt, nog steeds met grote inzet naar Soest komt om het re peteren tot een muzikaal swingend ge heel te maken. Het koor heeft de afgelopen jaren meerdere keren van zich laten horen in Soest en omgeving. Soms in samen werking met ander koren, zoals het luchtmacht mannenkoor en het kinder koor. Sinds enkele jaren heeft het koor ook een kerstrepertoire, waar het veel succes mee oogst in Soest en wijde omgeving. In september 1998 is er een dirigentenwisseling geweest. Huidig di rigent van Chorus Line is Mare Herm- sen, die niet alleen zijn invloed laat gel den op koordirectiegebied, maar zeker met grote deskundigheid en inzet werkt aan de zangkwaliteit. Door de wisseling van dirigent was het te kort dag voor het geplande jubileumoptre den in 1998, en zo is twaalfeneenhalf jaar bij Chorus Line dus dertieneneen- half geworden. Ondertussen bestaat het koor uit ruim veertig leden, en moest er helaas een wachtlijst worden ingesteld voor nieu we sopranen en alten. Binnen de wel luidende mannensectie is nog wel ruim te voor enkele bassen en tenoren, om de klankbalans te vervolmaken! Spe ciaal voor deze avond is een gelegen heidscombo samengesteld dat het koor muzikaal gaat ondersteunen. Veel nieuwe leden Het afgelopen half jaar heeft het koor tien nieuwe leden mogen begroeten. Er vindt dus een sterke groei plaats. Alle leden hebben met veel plezier en en thousiasme aan het jubileumrepertoire gewerkt. Of dit te horen is laat Chorus Line graag over aan de "trouwe" be zoekers die in de loop der jaren het koor hebben gevolgd en er soms zelfs jaren in mee hebben gezongen! Nog nooit van Chorus Line gehoord? Kom dan zeker luisteren, het is de moeite waard! Iedereen is welkom van 20.00 uur in de Vijverhof (Klarinet 38, Soest). Kaarten aan de zaal verkrijg baar, reserveren is aan te raden (Mi- riam van der Putten, 035-6018370), Het concert eindigt met een werelds hapje en een drankje. in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmeld en: tel. 601 41 52 Het bezwaar dat de Stichting Hopman Masselman Groep had ingediend te gen hun eigen bouwvergunning, is door B. en W. afgewezen. Deze scou tinggroep wilde een clubgebouw bou wen op de Sparrenlaan 22. De groep struikelde over de bouwvoorwaarden die de gemeente hen oplegde. Ondanks de natuurgebiedbestemming die het perceel heeft, besloot de .ge meente toch een bouwvergunning af te geven. Ook de Gedeputeerde Staten van Utrecht zagen geen bezwaar. Wel was als speciale voorwaarde genoemd dat het bouwwerk voorzien moet zijn van een brandmeldinstallatie. Het ontwerp en de uitvoering daarvan moesten gebeuren door een gecertifi ceerd branddetectiebedrijf. De eisen van de brandmeldinstallatie zouden op moeten worden gesteld door de brand weer van Soest. Zo'n installatie kost veel geld. De stichting vond de plaat sing hiervan niet in verhouding staan tot het gebruik van het gebouw, en diende daarom een bezwaar in. Volgens de Stichting Hopman Massel man Groep had de gemeente op de bouwtekening een opmerking ge plaatst over de brandmeldinstallatie. Dat bleek echter niet waar te zijn. Deze opmerking was van mevrouw ir. A. Rasch, de architect die door de Groep was ingehuurd en die de bouw tekening had gemaakt. Omdat deze eis ook was opgelegd aan andere scoutingorganisaties kon ook voor de Hopman Masselman Groep geen uitzondering worden gemaakt. De politie trof vorige week op de Oude Leusderweg een auto aan, die in Amersfoort gestolen bleek te zijn. De daders hadden de auto gestript: de wielen waren eraf en het stuurhuis was vernield. Een 55-jarige bewoonster van de Ei kenlaan meldde de politie in het week einde dat er in haar woning was inge broken. Ze miste geld en een telefoon. De telefoon werd overigens later in de slaapkamer teruggevonden. 'i-y*- -v Onder grote belangstelling uit alle hoe ken van het land begroette de Paarden kamp, het nationale paardenrusthuis aan de Birkstraat, zaterdagmiddag maar liefst tien nieuwe "oudjes" in één keer. Ze mochten na het uitladen eerst even uitblazen in de "bak", voordat ze offici eel werden verwelkomd en begroet door Paardenkamp-voorzitter Dick Keetbaas. Op de foto één van de nieuwe bewoners, "Dunja", aan de teugel geleid door Paar denkamp-medewerker Gijsbert Bouw. Op de Laanstraat deelde de politie maandag j.1. tien bekeuringen uit aan automobilisten die zonder gordel re den. Op de Burgemeester Grothestraat vielen dertien bekeuringen voor te hoge' snelheid. In totaal werden er 454 auto's gemeten. De top lag op 74 km/ Op zaterdag 19 juni speelt zich in (of op) het Bomencentrum aan de rand van Baarn een uniek gebeuren af, waarbij niet minder dan 7 Neder landse Jazzorkesten a Midsummer- night Jazz Party zullen verzorgen. Anders gezegd: het groenste jazzfeest van Nederland. Die orkesten rijn de befaamde Dutch Swing College Band, het trio Van Wijk, de Jazz Hal Street Paraders, het swing orkest "De Onderlinge" met Connie van Bergen, de Windy City-jazzband, het Rotary-jazzorkest met Patricia Mul der en de Jaap van Berkum-live. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 01.00 uur! Locatie is het Bomen centrum Nederland aan de Zandheu- velweg 7 in Baarn. Om 12.00 uur 's nachts breekt een grandioos vuurwerk los. Deze avond wordt georganiseerd door de Lions Club Eemland. De opbrengst is bestemd voor de realisatie van een zit- en observatieplek aan de rand van het Wasmeer, tussen Hilversum en de Lage Vuursche. Het is zowel bereikbaar vanuit Hilversum en de Lage Vuursche als vanuit Hollandse Rading. Deze ob servatieplek komt deze zomer al gereed en zal overdekt worden. Het Goois Natuurreservaat heeft er dan een waar devolle rust- en kijkplek bij. Het Hilver- sumse Wasmeer wordt ervaren als een verrassende afwisseling in een overi gens bosrijk landschap. Bezoekers die 19 juni per auto komen laten hun auto onbetaald achter langs de ventweg van de Amsterdamsestraat weg of tegen betaling van f 5,- op het parkeerterrein van kasteel Groeneveld. Daar kunnen rij de pendelbus naar het Bomencentrum nemen. Op de weg naar de ingang van de gebouwen bege leidt het looporkest de "Jazz Hall Street Paraders" de bezoekers naar het Festivalterrein. Een grote loods is om getoverd tot Grand Café. Op het po dium speelt van 21.30 tot 23.30 uur het befaamde Dutch Swing College Orkest. De firma Van Asch uit Soest zorgt voor een smakelijke barbecue. Ook frisdrank, koffie en bier is verkrijgbaar via fiches, die voor f 3,- per stuk bij een viertal kassa's verkrijgbaar zijn. Het geheel kost f 42,50 per persoon. Sinds kort kan men voor een heerlij ke vlaai ook volop terecht bij banket bakker Verkley aan de Van Weede- straat. De vlaai is inmiddels ook in andere landsdelen dan Limburg zo'n ingeburgerd lekkernij, dat banket bakker Lex Verkley deze lekkernij graag aan zijn assortiment heeft toe- Vanzelfsprekend zijn de vlaaien van Verkley van de echte banketbakkers kwaliteit. Ze worden ook elke dag echt vers gemaakt, dus niet aangevoerd per koelwagen. Voorlopig bestaat het as sortiment bij Verkley uit zes verschil lende vlaaien, die standaard leverbaar zijn: aardbeien vlaai, appelkruimel- vlaai, boerenjongensvlaai, christoffel- vlaai (kersen en chocoladeslagroom), "tropica!" (rijstevlaai met volop tro pisch fruit) en Zwitserse roomvlaai. Daarnaast kan Verkley desgevraagd a la minute zorgen voor rijstevlaai, ap- pelkersenkruimelvlaai, (gesorteerd) versfruitvlaai en advocaatvlaai. De vlaaien kosten vanaf f 12,50 per stuk. Uit elke vlaai zijn minstens acht royale punten te snijden. Omdat ik u opgezadeld heb met de Soester Logo Puzzel, wil ik u graag op de hoogte houden. Het was hart stikke leuk! En dat de puzzelpagi na's er zo perfect uitzagen hebben we mede te danken aan de chef-zette rij van Drukkerij Smit, de heer Joop Wildenburg. Zijn vakkennis en ge duld (zelfs met mij) zijn onuitputte lijk. Vele Soesters en Soesterbergers, en ook mensen van buiten Soest, wa ren fanatiek aan 't logo-en. De eer ste inzendingen kwamen al na twee dagen binnen en daarna die onge looflijke postzak vol - niet tegelijk, maar verspreid over vijf weken. We rijn echt trots op onze logo-puzzel aars, want we hebben een hoger in- zendpercentage gehaald dan het landelijke logospel. Na de sluiting van de inzendtermijn werd het pas echt moeilijk: de helft met 0 fouten en zóveel leuke, goe de, creatieve slagzinnen! Hoe halen we daar winnaars uit? Mijn oudepaardrijleraar van vroeger zei altijd: "Bij een wedstrijd zijn geen winnaars en geen verliezers, al leen maar deelnemers die hun best hebben gedaan." Dat is ook zo, maar we hebben prijzen beloofd en dus buigt de jury zich nu heel serieus over de slagzinnen. Zoals u weet bestaat de jury uit: mw. Ageeth Jak van de Soester Courant; de heer A.L.F. Trippaers, directeur SNSbank Soest en secretaris van de Soester Zakenkring; en de heer Jan Visser, welbekend dichter/neerlandicus. Dat moet goed komen en met span ning wachten we op hun beoorde ling. De prijsuitreiking is gepland op vrij dag 11 juni a.s. De winnaars krijgen uiteraard persoonlijk bericht. De goede oplossing en de uitslag ko men daarna in de Soester Courant. Intussen gaan we de ballonvaart met Rob Wïegers verloten onder de logo-adverteerders. De trekking zal Rob Wiegers zelf doen in een recht streekse uitzending van Radio Soest, en wel op vrijdag 4 juni in het programma Lunchroom van 13.00 tot 14.00 uur. Organisatie Soester Logo Puzzel, Olga Goezinnen-Slagter P.S. Hartelijk bedankt voor de spon tane RS.-en op de wedstrijdformu lieren, zoals "We hebben genoten!", "Wat een leuk idee!", "Bedankt Soester Courant!", en "Volgend jaar weer!" enz. (en maak de borst maar nat, want - bij leven en welzijn - gaan we er volgend jaar wéér tegen aan!). Op woensdag 9 juni opent Stichting Balans om 13.30 uur een uniek Speelgoedproject in de wijk Smits veen. De opening wordt verricht door de heer J. van Tol, wijkambtenaar van het Smitsveen en voorzitter van de Stuurgroep Buurtbeheer Smits veen. Het project is bedoeld voor kin deren van 5 tot 13 jaar. Voorlopig gaat het project op woens dag- en vrijdagmiddag van start. Kin deren kunnen bij de Speelgoeduitleen speelgoed lenen. Voor het speelgoed moeten zij betalen met namaakgeld. Om dit geld (koekkoeks) te verdienen is het bedoeling dat de kinderen eerst een karweitje doen. Karweitjes zijn o.a. winkelwagentjes ophalen, vegen, zwerfvuil verzamelen, een ruzie tussen kinderen voorkomen of met kinderen een spel organiseren. Bij de speelgoeduitleen rijn skelters, steppen, skeelers, ballen, springtouwen en nog veel meer te leen. Om echt mee te kunnen doen moeten de ouders hun kind eerst zelf opgeven en moet men een pasfoto van het kind meenemen. Het kind ontvangt dan een speelgoed pas. Het adres van waaruit het speel goed wordt uitgeleend is garagebox nummer 212 aan de Smitsweg. Naast een subsidie van het Juliana Welzijnsfonds hebben ook Albert He- ij n Smitshof, Winkeliersvereniging Smitshof, Bloemisterij Van Oest en Achtgoed wonen en bouwen een fi nanciële bijdrage geleverd om dit unie ke project voor kinderen in het Smits veen mogelijk te maken. Het project wordt uitgevoerd en ondersteund door medewerkers van Stichting Balans. Vrijwilligers die mee willen helpen om kinderen te leren hoe je met speelgoed kunt spelen, of samen met kinderen een spel kunnen spelen, zijn van harte welkom. Men kan zich aanmelden bij het Buurtwerk, telefoon 6019546, en vragen naar Pieter Henke. Ook deze zomer zal er voor de jeugd van Soest en Soesterberg een hutten bouwdorp plaatsvinden. In 1997 is het eerste huttenbouwdorp geweest en door het succes van de afgelopen twee jaren zetten Stichting Balans en Wijkvereniging Overhees zich weer in voor de derde editie. Uiteraard rijn de voorbereidingen in volle gang en er rijn al veel toezeggin gen gedaan voor financiën en mede werking, o.a. van het Juliana Welzijn- fonds, Stichting Zonnige Jeugd en Stichting Elise Mathilde Fonds, overi ge medewerking is al binnen van Stich ting Abrona, Rode Kruis, Dansschool Rellum, politie en brandweer, en met vele andere vinden nog onderhande lingen plaats. De organisatie heeft als doelgroep ge kozen voor allochtone en autochtone kinderen in de leeftijd van 6 tot 13 jaar uit Soest en Soesterberg en is gericht op de kinderen die om* welke reden dan ook geen goede invulling kunnen geven aan hun zomervakantie, hierbij wordt speciaal gedacht aan de "thuisblijvers" ter voorkoming van ver veling. De kinderen zullen weer gaan bouwen aan hun eigen hut, terwijl er ook ande re activiteiten zullen plaatsvinden. Het thema dit jaar is "cowboys en india-r nen" en natuurlijk zal er ook weer da gelijks een eigen courant zijn. Meer informatie zal er bij een volgende publiciteit rijn. Het huttenbouwdorp zal van 4 t/m 7 augustus plaatsvinden. De kosten rijn f 15,00 per kind. Inschrijfdata rijn: In de Schoof op de Molenstraat 142 te Soest op 15, 22 en 29 juni van 19.30 tot 21.00 uur en in de Dubbeldekker op het Dorpsplein 17 te Soesterberg op 16, 23 en 30 juni van 19.30 tot 21.00 uur. Twee Hilversumse verenigingen geven samen een concert: het orkest Musica Instrumentalis en het Toonkunstkoor Hilversum. De uitvoering is op zater dagavond 12 juni om 20.00 uur in de Verrijzeniskerk aan de Kupstraat te Hilversum. Musica Instrumentalis speelt als ope ning de Ouverture "Cyrano de Berger ac" van Johan Wagenaar en na de pauze de symphonie "Unvollendete" van Franz Schubert. Door het Toon kunstkoor Hilversum worden uitge voerd het "Schicksalslied" van Johan- nes Brahms en "Mirjam's Siegesge- sang" van Franz Schubert. De orkestwerken worden uitgevoerd o.l.v. Haiko Boonstra, dirigent van Mu sica Instrumentalis. Hans van den Hombergh, reeds 20 jaar als dirigent aan Toonkunst verbonden, heeft de di rectie van de muziekwerken met koor en orkest. De toegangsprijs is f 15,00 (CJP en Pas65 f 12,50). Kaarten rijn verkrijg baar voor aanvang van het concert aan de ingang van de kerk

Soester Courant | 1999 | | pagina 11