Soest kan eindelijk Guy Dekker inlijven Hitte teistert atleten Late promotie voor heren Red Stars Soest lanceert plan nieuw clubhuis Tweede nationale titel Boshoeve Jeu de boulers willen ook licht réén dak n :ie van I ATAG Drie Springbokken houden zich staande Recreanten Pijnenburg 3e in Eemmeerloop TRIATHLON ATLETIEK Teamwork sluit seizoen bowlers af met toernooizege Bert Damen wint kwart triathlon in 1.58.58 \y JEU DE BOULES WOENSDAG 2 JUNI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 PAARDENSPORT Basketballers keren na een jaar terug in eerste rayonklasse BASKETBAL Veel mutaties bij SEC-zondag; niemand weg bij VVZ'49 [VOETBAL VOLLEYBAL Dames SoVoCo krijgen nieuwe gezichten te zien VOETBAL Kantine hoofdklasser tijdens receptie tot laatste plek bezet Soester carrouselgroepen wederom succesvol PAGINA Uitstoot iferking Fstelling el 2 EV Soest Fax 035-6014373 Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet op NK turnen Ludieke actie tijdens opening nieuwe clubhuis CAPELS LECHEV DE KEIJj CARRpj Onder zeer warme weersomstandig heden vond zaterdag in Spakenburg de 15* Eemmeerloop plaats. On danks de voor hardlopen minder goe de omstandigheden gingen in totaal 105 estafetteploegen van start om de 50 kilometer af te leggen, 36 indivi duele deelnemers gingen ook op pad. Onder de deelnemende ploegen be vonden zich er maar liefst twaalf van AV Pijnenburg, waaronder twee ploe gen met echte wedstrijdlopers. Het Ve- teranenteam behaalde in haar klasse de derde plaats met een tijd van 3 uur en 18 minuten. De seniorenploeg viel, on danks een uitstekende start, buiten de prijzen. Het prijswinnende veteranen- team bestond uit: Hans de Goede, Rob Jansen, Jan v.d. Lee, Berend Drenth en Gijs Francken. Een zeer verdienstelijke prestatie zette ook het Veteranen-recreantenteam met Ton Ruepert, Gert Lamers, Kees van Essen, Henk Pronk en Rob van Waes neer. Zij finishten in de fraaie tijd van 3 uur en 42 minuten. Geen van de i k anderë Pijnenburgploegen bleef onder de vier uur. Een aantal ploegen, waar onder één van Pijnenburg, haalde de finish niet, doordat deelnemers bevan gen raakten door de hitte. Sommigen belandden zelfs in het ziekenhuis. Anderen behoefden enkel door het Rode Kruis en/of het ambulanceper soneel te worden behandeld. Van de 36 individuele lopers haalde slechts een handvol de finish. De Soester Bowling Vereniging heeft het seizoen afgesloten met het tradi tionele eindtoernooi. De winst ging naar Teamwork dat met een totaal van 1.569 pins als eerste de finale bereikte. Na de twee voorronden mochten zes ploegen uitkomen in de eindronde. Daarin gaven de teams elkaar weinig toe. De voorsprong van Teamwork op de nummer drie bedroeg na de finale slechts zeven pins. In Ter Aar heeft Bert Damen de kwart triathlon gewonnen. In een tijd van een uur, 58 minuten en 58 se conden werkte hij de 1 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen binnen de twee uur af. De triathleet van de Schieter bevond zich in gezelschap van enkele clubgeno ten, onder wie Dennis Moerman. Hij gaf iets minder dan twee minuten toe op de Soester winnaar. Frank de Groot was het volgende Schieter-lid dat over de finish kwam (2.09). De overige deelnemers van de Schieter waren Iwan van Toren (2.11.10), Frits van der Me- ijden (2.15.03), Gerrit van Willigen- burg (2.20.19), Fred ter Horst (2.21.50) en Ed van Renswouw (2.22.30). Kees en Christiaan Rietveld namen met een politieteam deel aan de Eem meerloop, een estafette over 5 keer 10 kilometer. In 3 uur en 36 minuten ein digde het team als 22stc van de 125 ge starte ploegen. Voor de tweede keer in de geschiede nis is een carrouselgroep van manege de Boshoeve Nederlands kampioen geworden. Evenals in 1997 won de zogenoemde vrijdaggroep de titel in de A-poule. De vrijdaggroep werd tweede in de B-poule en promoveert daardoor naar de hoogste nationale klasse. Met 70,5 punten was de Soester for matie in Sylvia's Hoeve in Houten de beste van ons land. De voorsprong op de Bonte Dinsdagavond uit Muider- berg, die zilver won, bedroeg vijf pun ten. Dat verschil was groot, meestal zijn de onderlinge verschillen veel kleiner. Dat bleek vorig jaar, toen de Boshoe ve als titelverdediger genoegen moest nemen met de zevende plaats. Carrouselrijden is een speciale discipli ne in de paardensport. Het gaat daar bij om groepen van zestien paarden en ruiters of amazones die op muziek een dressuurproef rijden. Volgens Marieke Spijker, die twee jaar geleden ook al deel uitmaakte van de succesvolle ploeg, wordt de sport in ons land steeds breder. Dat blijkt uit het feit dat er ook al Nederlandse kampioenschap pen zijn voor de C-, D- en E-poule. Om te kunnen deelnemen aan de titel strijd moet een manege zijn aangeslo ten bij de Federatie Nederlandse Rij scholen (FNRS), onder wiens paraplu de Verenigde Carrouselgroepen Neder land garant staat voor de organisatie van de landelijke kampioenschappen. De zestien Nederlandse kampioenen van manege De Boshoeve. Het seizoen zit er nu op voor de leden van de twee carrouselgroepen, die bin nenkort nog wel een eindfeest houden. Bij die gelegenheid zal ongetwijfeld nogmaals afscheid worden genomen van Marian de Koning. Zij deed zon dag voor de laatste keer mee en stopt na zeventien jaar actief te zijn geweest in deze tak van paardensport. In Hou ten werd ze uitbundig uitgezwaaid en kreeg ze lintje van de Boshoeve. Haar paard, waarmee ze jarenlang successen boekte, gaat met pensioen. Doordat de concurrentie wedstrijden moest inhalen en de Nederlandse Basketball Bond geen duidelijkheid verschafte, wisten de heren van Red Stars lange tijd niet waar ze aan toe waren. Nu weten ze het wel, want za terdag promoveerden ze. Na een jaar keren ze terug in de eerste klasse van rayon West. De basketballers legden dit seizoen be slag op de tweede plaats en verwierven daarmee het recht om voor promotie te spelen. De reguliere competitie was al drie weken voorbij, toen de clubleiding daarover zekerheid kreeg. Reeds twee dagen later ontving Red Stars het Utrechtse Niels Stensen 2. Het duel in sporthal Beukendal werd met 72-61 gewonnen en die marge bleek zaterdag, een week later, voldoende. Red Stars verloor de return weliswaar met 78-76, maar mag verder op grond van het be tere doelsaldo. In beide wedstrijden had Red Stars moeite met Niels Stensen dat drie, vier lange spelers binnen de gelederen heeft. In Soest probeerde Red Stars het fysieke overwicht van de tegen standers te bestrijden met de break. Hoewel Red Stars de gehele wedstrijd leidde, was het snelle wapen niet altijd inzetbaar. In de tweede helft miste Red Stars ook nog eens elf vrije worpen, waardoor de Utrechters lange tijd in de buurt konden blijven. Pas in de slotfa se nam Red Stars afstand en werd het verschil afgemaakt op elf punten. In Utrecht keek Red Stars zaterdaga vond binnen een mum van tijd tegen een achterstand van acht punten aan. Coach René Lansaat greep in, liet de persoonlijke dekking vallen en formeer de zijn ploeg in een zone-verdediging. De tactische wijziging sorteerde effect, Red Stars kwam terug tot twee punten en hield het gaatje acceptabel. Vliegbrevet In de tweede helft was een belangrijke rol weggelegd voor Frank van der Wal. De eerstejaars senior, een kop kleiner dan drie tegenstanders, liet zien dat hij zijn vliegbrevet al op jonge leeftijd haal de en plukte de ene na de andere bal uit de lucht. Met elf rebounds na de rust hield hij zijn ploeg op de been. Halverwege de tweede helft deed zijn jaargenoot Guido La Rose ook een duit in het zakje. Nadat Niels Stensen via een driepunter op 53-47 was geko men, sprak de guard zijn richtinggevoel aan en zorgde hij met twee driepunters voor 53-53. Niels Stensen probeerde daarna te for ceren door veel persoonlijke fouten te maken en te hopen dat Red Stars vanaf de vrije worplijn de zenuwen ander maal niet in bedwang kon houden. In de laatste twee minuten mocht Red Stars twaalf maal aanleggen, bij de helft van de pogingen werd doelgetroffen. De promotie van Red Stars is de belo ning voor een goed seizoen. In de bo venste helft van de ranglijst ontliepen de ploegen elkaar niet zoveel. In de competitie verloor Red Stars zeven keer, maar desondanks werci de twee de plaats achter kampioen Almaar Meer opgeëist. Lansaat noemde het 'heel belangrijk' dat Red Stars is gepro moveerd, te meer daar de club over goede jonge basketballers beschikt en 'toekomst' heeft. In de seizoenen 1990-'91 en '97-'98 kon Red Stars het hoofd niet boven water houden in de eerste rayonklasse. Vorig jaar was deels te wijten aan de onderbezetting in de eerste competitiehelft. Toekomst Lansaat stopt als coach en gaat zich, zoals hij het zelf zegt, volledig richten op zijn eigen 'tenniscarrière'. Hans de Rond is aangetrokken als de nieuwe trainer/coach. Hij was in het verleden al succesvol met de meisjes junioren (nationaal bekerkampioen en vierde van Nederland), de dames (verliezend bekerfinalist) en de heren. De laatste jaren trainde hij de herenploeg al. De Rond kan volgend jaar niet be schikken over Igor Smink die dit sei zoen zijn rentree maakte, maar vanwege werkzaamheden veel wedstrijden aan zich voorbij moest laten gaan. Enkele oudere spelers twijfelen nog of ze in het eerste, dan wel het tweede (eerste klas se kern) gaan spelen. Daar tegenover staat dat Manffed Dikkers zo goed als zeker terugkeert naar de Soester club. Met hem beschikt Red Stars dan ein delijk weer over een echte center. Dik kers kwam de laatste twee jaar met het Spakenburgse Shooters uit in de pro motiedivisie. De herenploeg wordt verr der mogelijk aangevuld met Dennis van Wijk en Marcel Jansen die vanwe ge hun leeftijd het juniorenteam moe ten verlaten. BURG" NIEUWE >esterberg badkamer. Al jaren doet Soest pogingen Guy Dekker in te lijven en nu is het einde lijk gelukt. De voormalige spits van SEC komt, na omzwervingen bij 't Gooi en Huizen, naar de Bosstraat- Oost De kopsterke voetballer neemt de plaats in van de naar Spakenburg vertrokken topscorer Hilmi Michi. Het eerste damesteam van Stam/ SoVoCo krijgt volgend seizoen te maken met vreemde tegenstanders. Na dertien jaar in de 'noordelijke' eerste divisie te hebben gespeeld, is de voileybalploeg ingedeeld in de 'zuide lijke4 klasse. Dat betekent dat Stam/SoVoCo niet meer naar Groningen, Sneek en Hoogezand hoeft te reizen. In plaats daarvan zetten de volleybalsters koers naar onder meer Landgraaf, Dordrecht, Tilburg, Zevenhuizen, Rijswijk en Sint Antonis. Vrevok uit Nieuwegein is de opponent die het dichtst in de buurt van Soest is te vinden. Ten opzichte van het afgelopen seizoen is Set Up'65 de enige tegenstander die ook na de zomer tegenover Stam/SoVoCo zal staan. De Soester ploeg handhaafde zich in dit jaar ternauwernood in de eerste di visie. Lange tijd stond de formatie op de tiende plaats, waardoor het spelen van promotie/degradatiewedstrijden dreigde. Dankzij overwinningen op de laatste speeldagen passeerde Stam/ SoVoCo het Noord-Hollandse Zaan stad dat zich onlangs verzekerde van een nieuw startbewijs door vrij een voudig de p/d-wedstrijden te winnen. Stam/SoVoCo is verder met het twee de damesteam in de tweede divisie ver tegenwoordigd en heeft ook nog een damesteam dat uitkomt in de derde di visie. Soest vond in Ben van Veldhuizen (hoofdklasser DVS'33) ook een ver vanger voor doelman Michael van Ee die vanwege heupproblemen stopt. De selectie van Peter Visee bleef verder in tact en wordt versterkt met Zeki Kurt die zijn broer Bulent (SEC en Hoog land) meeneemt. Michel Vlaswinkel is volgend seizoen ook weer te zien in het blauwe shirt. Hij keert terug van FC Hilversum, evenals (tweede) doelman Robert Ha gen. Verder hebben Cees Dorrestein (SEC-zondag) en Robert van Doorn (SEC-zaterdag) zich bij Soest inge schreven. SEC-zondag heeft in de maand mei, de 'transferperiode' voor amateur-voet ballers, veel mutaties ondergaan. Peter van den Berg, Luits Houkes en Dennis Brons stoppen. Trainer René Versteeg had al eerder te kennen gegeven dat hij naar CDW gaat. Hij wordt opge volgd door Wim Mulder die dit seizoen actief was bij Stichtse Boys en R. Ali- muddan en A. Beganovski meeneemt. Soest wil een nieuw clubgebouw en heeft daarvoor een globaal plan inge diend bij het gemeentebestuur dat moet bepalen of er geld is voor de voorziening. De voetbalclub wil een complex van 950 vierkante meter, de helft meer dan wat het nu tot haar beschikking heeft. Uitgaande van een eerder gehanteerde rekenformule (1.700 gulden per vier kante meter) zouden de kosten uitko men op ongeveer 1,6 miljoen gulden. Het clubhuis van Soest zou eigenlijk al in 1991 moeten zijn vervangen, maar bij gebrek aan geld werd nieuwbouw tel kens uitgesteld. Soest wordt ieder jaar geconfronteerd met ledengroei, terwijl het onlangs twee speelvelden heeft moeten inleve ren. De club wil nu het aantal kleedka- Andere nieuwkomers zijn Thomas Volmer (Badhoevedorp) en Gerrit Wil- lemse (SVM Boys), terwijl Jasper Gren del (Hees). VVZ'49 Bij WZ'49 bleven alle selectiespelers, al heeft Ton Wolfsen aangekondigd dat hij in principe niet voor het eerste elf tal beschikbaar is. Met het in stand houden van de selectie heeft de nieu we eersteklasser zijn voornaamste doel bereikt. Het lukte de club niet ex-prof Gert van Hanegem naar de Eemweg te halen. De zoon van AZ-trainer en meervou dig international Wim van Hanegem vertrekt van Holland naar Nijenrodes. WZ'49 begroette wel spits Niels van Weely (Jonathan), Lennart Bitter (LW), Pierre Brouwer (Soest) én Ri- chard Rademaker, het zeventienjarige talent dat de laatste twee seizoenen centrale middenvelder bij Hees was. Volgens zijn huidige trainer Ron Dase laar heeft de jonge Soester er goed aan gedaan voor WZ'49 te kiezen. "Bij mers uitbreiden van negen naar dertien en de oppervlakten van de toiletten- hoek en de kantine verdubbelen. Verder gaat het plan uit van bergingen, een EHBO-ruimte, een keuken en be stuurskamers). De club hoopt dat het onderkomen gereed is wanneer in 2001 het 75-jarig bestaan wordt gevierd. De huidige kantine was vrijdagavond tot de laatste plaats bezet. Reden: The Last Minute Party. In de laatste minuut van de laatste competitiewedstrijd (te gen DEM) scoorde André Hufman namens Soest 3-2, waardoor de blauw- witten kampioen werden en voor het eerst in hun bestaan in de hoofdklasse zullen uitkomen. Tijdens een receptie werd dat vrijdag avond nog eens gevierd. In de snikhe te kantine sprak burgemeester Hans de Widt de hoop uit, dat de club bij de volgende receptie beschikt over een nieuw clubhuis en de volgende recep tie is dus in ieder geval in 2001. Ook voorzitter Paul Smit en KNVB-be- stuurder Ton Lamers namen het mij kan hij niets meer leren. We mogen al blij zijn dat hij hier twee jaar heeft gevoetbald. Hij zal even moeten wen nen aan het hogere tempo, maar als hij zich zo blijft ontwikkelen, kan hij nog hogerop," aldus Daselaar. De Hees-trainer moest ook afscheid nemen van doelman Hans uit den Boogaard en rechter vleugelverdediger Peter van den Deijssel die beiden stop pen. Verheugend vindt Daselaar het jlat Danny Brandenburg, Raymond Schimmel en Robert Joustra weer naar Hees komen. Bij SEC-zaterdag, dat eindelijk de ze vende klasse mag verlaten, veranderde er niets, behalve dat Robert van Doorn van de Bosstraat-West naar de Bos straat-Oost gaat. De meeste Soester voetbalclubs waren dit seizoen bijzonder succesvol. Soest werd kampioen in de eerste klasse, WZ'49 deed hetzelfde in de tweede klasse, Hees promoveerde via de na- competitie naar de vijfde klasse en SEC-zaterdag hield aan de titel een startbewijs voor de zesde klasse over. woord. De spelersvrouwen plaatsten zich zelf in het middelpunt van de be langstelling met een sketch en inmid dels is ook duidelijk dat Dennis Heij- kamp beter kan voetballen dan zingen. Onder de gasten bevonden zich onder anderen de voormalige Soest-trainers Jan Zwartkruis, Jan van Renswouw en Jan Stroomberg. Voorzitter Armand Trippaers van AV Pijnenburg liet weten dat Soest altijd welkom is als de club met ruimtegebrek kampt. Het grasterrein van de atleten zou kunnen worden benut als trai ningsveld voor de voetballers. De spelers en begeleiders van de selec tie kwamen bijna handen te kort om de felicitaties in ontvangst te nemen. De gasten moesten zoeken naar een plek je. Misschien dat ze over twee jaar meer ruimte hebben. Foto: Goos van der Wilt De selectiespelers van Soest kwamen handen te kort om alle felicitaties in ont vangst te nemen. 1670. ATAG organiseert name- waarbij wij u voor slechts 25,- aarde is dat u een koopwoning taan. Verwarming BV Dagschotels woensdag Speklapje met aardappel schijfjes en doperwten donderdag Muiderslotje (gevulde bief stuk) met pommes kroket en boontjes weekend Vleesspies met aardappel schijfjes en bloemkool maandag Goulash met rijst en boontjes dinsdag Katenhaasje met dauphine gratinee Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 pen Speciaalzaak aama op afspraak Dit jaar zetten de selectieturners van de Springbokken de stijgende lijn voort. In 1997 mocht de eerste tur ner naar het NK-turnen, in 1998 mochten er twee en dit jaar hadden zich zelfs drie turners voor dit kam pioenschap geplaatst Daan Beukema presteerde uitstekend met een plaats in de top-10. In de Dó- klasse (jongens 9 en 10 jaar) bereikte hij met 52.80 punten de achtste plaats tussen 52 deelnemers. Hij nam revan che voor de juryfout bij brug tijdens de regiofinale. Daar kreeg hij slechts 7.70 voor zijn oefening en op dit hoogste niveau bereikte hij 9.15. Zijn voltige was uitstekend, met 9.80 behoorde hij tot de topscorers van dit kampioen schap. Zijn ringen- en rekoefeningen waren met 9.00 en 9.35 goed voor een vierde, respectievelijk vijfde plaats aan deze toestellen. Met zijn cijfers behoor de hij vijfmaal tot de besten van Regio Midden Nederland, het team kon dank zij zijn bijdrage het zilver binnenhalen. In de D2-klasse (16 jaar en ouder) mochten Bas Bons en Eric van Zand wijk, als jonkies komende uit de D3, beide door hun opvallende prestaties in de regiofinale toch in een regioteam deelnemen. De extra spanning op het NK leidde voor beide turners tot wisse lende resultaten. Beide turners maak ten een prima handstand overslag bij de paardsprong. Bons was van de acht Midden-Nederland-turners op brug en langemat zelfs tweede regioturner. Met zijn ploeg bereikte hij de zesde plaats tussen twaalf ploegen. Van Zandwijk telde mee op elk toestel voor zijn ploeg en scoorde hoog op langemat, maar zijn teamgenoten waren minder suc cesvol, waardoor zijn team slechts elf de werd. Individueel werd Bons 30-ste en Van Zandwijk 39-ste onder 48 tur ners. De hoofden verstopt onder een grote lampenkap en een fiets met extra lampen. Op deze wijze gaven twee le den van de Gemshoorn aan dat de jeu de boulesvereniging zich een lichtinstallatie wenst bij de banen aan de Henriëtte Blaekweg. In het kader van de clustering van sportaccommodaties werd de club vo rig jaar ondergebracht bij handbalvere niging Smeeing/BDC. Op het terrein werden jeu de boulesbanen aangelegd en vrijdag vond de officiële opening plaats van het clubgebouw dat aan het clubhuis van Smeeing/BDC is aange bouwd. Deze feestelijke aangelegenheid werd door de Gemshoorn aangegrepen om een ludieke actie te houden. In aanwe zigheid van wethouder Pieter ten Hove, die het lintje mocht doorknip pen, werd de aandacht gevestigd op het verlanglijstje, waar bovenaan de lichtinstallatie staat geschreven. Met een dergelijke installatie is het voor de jeu de boulers mogelijk 's avonds langer te spelen en eventueel in de wintermaanden de buitenbanen te be nutten na zonsondergang. Of het zover komt, is de vraag. Geld voor nieuw be leid heeft de gemeente niet. Foto: Goos van der Wilt Met een ludieke actie richtten de jeu de boulers de aandacht op hun wens voor een lichtinstallatie.

Soester Courant | 1999 | | pagina 19